Themes - Neve - en to ca translation catalogue (455 entries)

note: translators: %s - Module name for the upsell
en: Unlock %s with the Pro version.
ca: Desbloquegeu %s amb la versió Pro.

en: Content Vertical Spacing
ca: Espaiat vertical del contingut

en: Custom Value
ca: Valor personalitzat

en: Customize the default vertical spacing <ctaButton>here</ctaButton>.
ca: Personalitza l'espaiat vertical per defecte <ctaButton>aquí</ctaButton>.

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Hide Hooks
ca: Amaga els ganxos

en: Show Hooks
ca: Mostra els ganxos

en: Custom Colors
ca: Colors personalitzats

en: Front Page
ca: Portada

en: Full Site Editing
ca: Edició completa del lloc web

en: Font presets
ca: Predefinicions del tipus de lletra

en: Choose Font family presets for your Headings and Text.
ca: Trieu els valors predefinits de la família del tipus de lletra per al text i les capçaleres.

en: Open Submenu
ca: Obre el submenú

en: Settings
ca: Configuració

en: Dropdown
ca: Desplegable

note: translators: s - Discount Code
en: From 3.3.0 we decided to remove the copyright component from the free version. You can continue using it if you rollback to 3.2.x or you can upgrade to pro, using a one time 50%% discount: %s
ca: A partir de la 3.3.0 hem decidit eliminar el component de copyright de la versió gratuïta. Podeu continuar utilitzant-lo si torneu a 3.2.x o podeu actualitzar al pla pro, utilitzant un descompte únic d'un 50%%: %s

en: Hide on mobile
ca: Amaga al mòbil

en: Current Page Title
ca: Títol de la pàgina actual

en: Custom SVG
ca: SVG personalitzat

en: Sticky Post
ca: Entrada fixada

en: Latest Post
ca: Última entrada

en: Enable featured post section
ca: Activa la secció d'entrades destacades

en: Featured Post
ca: Entrada destacada

en: Neve Theme controls base style settings of Easy Digital Downloads. Additional settings from other extensions might appear below.
ca: El tema Neve controla la configuració d'estil base de l'Easy Digital Downloads. A continuació podeu veure configuracions addicionals d'altres extensions.

en: Controlled by Neve
ca: Controlat pel Neve

en: EDD Cart
ca: Cistella de l'EDD

en: Easy Digital Downloads Cart
ca: Cistella de l'Easy Digital Downloads

en: Learn more
ca: Més informació

en: Use one logo for both modes
ca: Utilitza un logotip per a ambdós modes

en: Standard
ca: Estàndard

en: Get Neve Pro
ca: Obteniu el Neve Pro

en: Neve PRO Features
ca: Característiques del Neve PRO

en: Checkout Style
ca: Estil del pagament

en: Upgrade to the Pro version and get instant access to all Premium Starter Sites — including Expert Sites — and much more.
ca: Actualitzeu a la versió Pro i obteniu accés instantani a tots els llocs web d'inici prèmium, inclosos els llocs web experts, i molt més.

en: Stepped
ca: Pas a pas

en: Social Icons
ca: Icones de xarxes socials

en: Upgrade to Neve Pro and unlock all components, including Wish List, Breadcrumbs, Custom Layouts and many more.
ca: Actualitzeu al Neve Pro i desbloquegeu tots els components, incloent-hi la llista de desitjos, rutes de navegació, dissenys personalitzats i molts més.

en: Global Header Settings
ca: Configuració global de la capçalera

en: Customizer Custom CSS
ca: Personalitzador de CSS

en: Can not connect to API
ca: No es pot connectar a l'API

en: Page
ca: Pàgina

en: Yes
ca: Sí

en: API connectivity
ca: Connectivitat de l'API

note: translators: Theme Name
en: API for %s is reachable on your site.
ca: Es pot accedir a l'API de %s al lloc web.

note: translators: Theme Name
en: API for %s is reachable.
ca: Es pot accedir a l'API de %s.

en: Child theme files
ca: Fitxers del tema fill

en: Label
ca: Etiqueta

en: Hide featured image
ca: Amaga la imatge destacada

en: Section padding
ca: Separació de la secció

en: Switch Skin
ca: Canvia l'aparença

en: Search products&hellip;
ca: Cerca productes;hellip;

en: Button text
ca: Text del botó

en: Button style
ca: Estil del botó

en: Section title
ca: Títol de la secció

en: Spacing between elements
ca: Espaiat entre elements

en: Full width
ca: Amplada completa

en: Luminosity
ca: Lluminositat

en: Hue
ca: To

en: Exclusion
ca: Exclusió

en: Difference
ca: Diferència

en: Saturation
ca: Saturació

en: Color Dodge
ca: Esvaïment del color

en: Lighten
ca: Aclareix

en: Darken
ca: Enfosqueix

en: Overlay
ca: Superposició

en: Screen
ca: Pantalla

en: Multiply
ca: Multiplica

en: Title Position
ca: Posició del títol

en: Overlay color
ca: Color de la superposició

en: Overlay opacity
ca: Opacitat de la superposició

en: Blend mode
ca: Mode de barreja

en: Submit Form Section
ca: Secció d'enviament del formulari

en: Comments Section
ca: Secció dels comentaris

en: Page Elements
ca: Elements de la pàgina

en: Header Layout
ca: Disseny de capçalera

en: Avatar Size
ca: Mida de l'avatar

en: Separator
ca: Separador

en: Primary Button
ca: Botó principal

en: Secondary Button
ca: Botó secundari

en: update
ca: actualitza

en: Text color
ca: Color del text

en: Background color
ca: Color de fons

en: Select icon
ca: Selecciona una icona

en: Dark Palette
ca: Paleta fosca

en: Light Palette
ca: Paleta clara

en: Mobile Sidebar
ca: Barra lateral en mòbil

en: Footer Main
ca: Peu de pàgina principal

en: Columns Layout
ca: Disseny de les columnes

en: Number of Columns
ca: Nombre de columnes

en: Leave blank for no label ...
ca: Deixa-ho en blanc per a què no hi hagi etiqueta.

en: Cover
ca: Coberta

en: Change archive font size
ca: Canvia la mida del tipus de lletra de l'arxiu

en: Change H1 font size
ca: Canvia la mida del tipus de lletra de l'H1

en: Change headings font
ca: Canvia el tipus de lletra de les capçaleres

en: Change main font
ca: Canvia el tipus de lletra principal

en: Customize the general design of the form elements across the site.
ca: Personalitza el disseny general dels elements del formulari a tot el lloc web.

en: Automatically adjust color scheme
ca: Ajusta automàticament l'esquema de color

en: Switching skin
ca: Canvi d'aparença

en: Legacy Skin
ca: Aparença heretada

en: Migrate Builders Data
ca: Migra les dades dels constructors

en: Some manual adjustments may be required.
ca: És possible que calguin alguns ajustos manuals.

en: We've created a new Header/Footer Builder experience! You can always roll back to the old builder from right here.
ca: Hem creat una nova experiència del constructor de capçaleres i peu de pàgines. Sempre podeu tornar a l'antic constructor des d'aquí mateix.

en: Reload
ca: Torna a carregar

en: Want to roll back to the old builder?
ca: Voleu tornar a l'antic constructor?

en: You must save the current customizer values before running the migration.
ca: Heu de desar els valors personalitzats actuals abans d'executar la migració.

en: Removing old data
ca: S'estan suprimint les dades antigues

en: Rolling back builder
ca: S'està tornant a l'antic constructor

en: Migrating builder data
ca: S'estan migrant les dades del constructor

en: The following magic tags are available for this field: {title} and {comments_number}. Leave this field empty for default behavior.
ca: Les següents etiquetes màgiques estan disponibles per a aquest camp: {title} i {comments_number}. Deixeu aquest camp buit per al comportament per defecte.

en: Display meta before title
ca: Mostra la meta abans del títol

en: For special characters make sure to use Unicode. For example > can be displayed using \003E.
ca: Assegureu-vos d'utilitzar l'Unicode per als caràcters especials. Per exemple, aquest símbol > es pot mostrar utilitzant això \003E.

en: Boxed layout
ca: Disseny en caixes

note: translators: %1$s - &rarr; symbol %2$s - &rarr; symbol %3$s - &rarr; symbol
en: Appearance %1$s Customize %2$s Footer %3$s
ca: Aparença %1$s Personalitza %2$s Peu de pàgina %3$s

note: translators: %s: Link to Learn More page.
en: Adjust default color scheme based on the user device preferences. %1$sLearn More%2$s.
ca: Ajusta l'esquema de color per defecte basat en les preferències del dispositiu de l'usuari. %1$sMés informació%2$s.

note: translators: %s: Link to Edit global color customizer.
en: The base palette is used for light mode. %1$sEdit color palettes%2$s.
ca: La paleta base s'utilitza per al mode clar. %1$sEdita les paletes de colors%2$s.

en: Palette Switch
ca: Canvia de paleta

note: translators: %s - Theme name
en: In order to be able to import any starter sites for %1$s you would need to have the %2$s plugin updated to the latest version.
ca: Per poder importar qualsevol lloc web d'inici per a %1$s, necessitaríeu actualitzar l'extensió %2$s a l'última versió.

note: translators: 1 - Theme name, 2 - Cloud Templates & Patterns Collection
en: In order to be able to import any starter sites for %1$s you would need to have the %2$s plugin active.
ca: Per poder importar qualsevol lloc web d'inici per a %1$s necessitareu tenir l'extensió %2$s activa.

en: Cover container
ca: Contenidor del fons

en: Cover padding
ca: Separació del fons

en: Cover height
ca: Alçada del fons

en: Roll Back
ca: Torna enrere

en: (opens in a new tab)
ca: (s'obre en una pestanya nova)

en: Use last updated date instead of the published one
ca: Utilitza l'última data d'actualització en lloc de la data de publicació

note: translators: %s: commands to run the theme
en: You appear to be running the Neve theme from source code. Please finish installation by running %s.
ca: Esteu executant el tema Neve des del codi font. Acabeu la instal·lació executant %s.

en: Out of stock
ca: Sense estoc

[ctx: Theme starter content]
en: Project Details
ca: Detalls del projecte

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
ca: Contacte

[ctx: Theme starter content]
en: Portofolio
ca: Portfoli

en: Theme
ca: Tema

en: Form Labels
ca: Etiquetes del formulari

en: Field Background Color
ca: Color de fons del camp

en: Input Text
ca: Entrada de text

en: Border Color
ca: Color de la vora

en: Button Style
ca: Estil del botó

en: Form Fields
ca: Camps de formulari

en: Customize the default button styles
ca: Personalitza els estils per defecte del botó

en: Field Padding
ca: Separació dels camps

[ctx: Theme starter content]
en: Home
ca: Pàgina d'inici

[ctx: Theme starter content]
en: About
ca: Quant a

en: Learn more about fallback fonts
ca: Més informació sobre els tipus de lletra alternatius

en: Fallback Font
ca: Tipus de lletra alternatiu

en: Global Colors
ca: Colors globals

en: Text Dark Background
ca: Text amb fons fosc

en: Dark Background
ca: Fons fosc

en: Extra Color 1
ca: Color addicional 1

en: Extra Color 2
ca: Color addicional 2

en: Site Background
ca: Fons del lloc web

en: How the color system works
ca: Com funciona el sistema de color

en: Palette Colors
ca: Colors de la paleta

en: Light Background
ca: Fons clar

en: Secondary Accent
ca: Èmfasi secundari

en: Primary Accent
ca: Èmfasi principal

en: Extend your header with more components and settings, build sticky/transparent headers or display them conditionally.
ca: Amplieu la capçalera amb més components i paràmetres, creeu capçaleres fixes o transparents, o mostreu-les condicionalment.

note: translators: %s is the header name
en: Click on any empty space to add components, or existing components to adjust settings.
ca: Feu clic en qualsevol espai buit per a afegir components, o components existents per a ajustar la configuració.

note: translators: %s is the type of builder
en: %s Builder:
ca: Constructor %s:

en: Build your own header or choose from preset options.
ca: Creeu la vostra pròpia capçalera o trieu entre les opcions per defecte.

en: Columns
ca: Columnes

en: Grid
ca: Graella

en: Covers
ca: Cobertes

en: List
ca: Llista

note: translators: %s: Author's display name.
en: Posts by %s
ca: Entrades de %s

en: Toggle
ca: Commuta

en: Button Text
ca: Text del botó

en: Two columns with image and text
ca: Dues columnes amb imatge i text

en: Two columns with text
ca: Dues columnes amb text

en: Gallery with title and button
ca: Galeria amb títol i botó

en: Two columns with centered content
ca: Dues columnes amb contingut centrat

en: Three columns with images and text
ca: Tres columnes amb imatges i text

en: Three columns with images, content and buttons
ca: Tres columnes amb imatges, contingut i botons

en: Testimonial columns
ca: Columnes de recomanacions

en: Light header with left-aligned content
ca: Capçalera clara amb contingut alineat a l'esquerra

en: Dark header with centered content
ca: Capçalera fosca amb contingut centrat

en: Gallery grid with buttons
ca: Graella de galeria amb botons

en: Four columns with team members
ca: Quatre columnes amb els membres de l'equip

en: Page Title
ca: Títol de la pàgina

en: Mobile Menu Options
ca: Opcions del menú a mòbils

en: Sidebar Width
ca: Amplada de la barra lateral

en: Title Alignment
ca: Alineació del títol

en: Items Min Height (px)
ca: Alçada mínima dels elements (px)

note: translators: %1$s - Keyboard shortcut.   %2&s - svg icon
en: Click the %1$s icon in the top bar or use the keyboard shortcut ( %2$s ) to customise the layout settings for this page
ca: Clica l'icona %1$s a la barra superior o utilitza la drecera de teclat ( %2$s ) per personalitzar la plantilla de configuració per aquesta pàgina

en: Slide Down
ca: Llisca avall

en: Show Mobile Menu
ca: Mostrar el menú per a mòbils

en: or
ca: o

en: Page Layout
ca: Disseny de la pàgina

en: Expand first level of dropdowns when menu is in mobile menu content.
ca: Expandeix el primer nivell del desplegable quan el menú està en el contingut del menú mòbil.

en: Full Canvas
ca: Llenç complet

en: Pull from Right
ca: Tira des de la dreta

en: Pull from Left
ca: Tira des de l'esquerra

en: Slide from Right
ca: Llisca des de la dreta

en: Page Settings are now accessible from the top bar
ca: Ara es pot accedir a la configuració de la pàgina des de la barra superior

en: Date meta
ca: Metadada "Data"

en: Category meta
ca: Metadada "Categoria"

en: Comments meta
ca: Metadada "Comentaris"

en: Author meta
ca: Metadada "Autor"

en: Current Post Meta
ca: Metadada "Entrada actual"

en: Add item
ca: Afegeix un element

en: Vertical Alignment
ca: Alineació vertical

en: Middle
ca: Mig

en: Comments reply title
ca: Títol de la resposta dels comentaris

en: Post excerpt
ca: Extracte de l'entrada

en: Post title
ca: Títol de l'entrada

en: All items are already selected.
ca: Tots els elements ja estan seleccionats.

en: Add items by clicking the ones below.
ca: Afegiu elements fent clic als següents.

en: Post meta
ca: Metadades de l'entrada

en: Height
ca: Alçada

en: Search Field
ca: Camp de cerca

en: Icon
ca: Icona

en: Float Above Header
ca: Flota a sobre de la capçalera

en: Minimal
ca: Minimalista

en: Canvas
ca: Llenç

en: Open Behaviour
ca: Comportament de l'obertura

en: Dismiss
ca: Descarta

en: Something went wrong. Please reload the page and try again.
ca: S'ha produït un error. Actualitzeu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: Install
ca: Instal·la

note: translators: s - Pro plugin name (Neve Pro)
en: New plugin update for %1$s! Please update to %2$s.
ca: Nova actualització de l'extensió per a %1$s! Actualitzeu a %2$s.

en: Learn More
ca: Més informació

en: Module Deactivated.
ca: Mòdul desactivat.

en: Module Activated
ca: Mòdul activat

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Update Now
ca: Actualitza ara

note: translators: %s - "Neve Pro Addon"
en: %s license
ca: Llicència %s

note: translators: %s - Theme name
en: %s Options
ca: Opcions de %s

note: translators: 1 - Theme Name (Neve), 2 - Plugin Name (Neve Pro)
en: We recommend that both %1$s and %2$s are updated to the latest version to ensure optimal intercompatibility.
ca: Recomanem que tant %1$s com %2$s s'actualitzin a l'última versió per garantir una òptima intercompatibilitat.

note: translators: s - theme name (Neve).
en: New theme update for %1$s! Please update to %2$s.
ca: Nova actualització del tema per a %1$s! Actualitzeu a %2$s.

note: translators: store name (Themeisle)
en: Enter your license from %1$s purchase history in order to get plugin updates
ca: Introduïu la llicència des de l'historial de compres %1$s per obtenir les actualitzacions de les extensions

note: translators: %s - "Neve Pro Addon"
en: Please update %s to the latest version and then refresh this page to have access to the options.
ca: Actualitzeu %s a l'última versió i després actualitzeu aquesta pàgina per tenir accés a les opcions.

en: Starter Sites
ca: Llocs web d'inici

en: Border Width
ca: Amplada de la vora

en: Border Radius
ca: Radi de la vora

en: Container width
ca: Amplada del contenidor

en: Logo max width
ca: Amplada màxima del logotip

en: Row height
ca: Alçada de la fila

en: Currency Name
ca: Nom de la moneda

en: Currency Symbol
ca: Símbol de la moneda

en: Total + Currency Symbol
ca: Total + símbol de moneda

en: Disable Homepage Link
ca: Desactiva l'enllaç a la pàgina d'inici

en: User Email
ca: Correu electrònic de l'usuari

en: User Nice Name
ca: Nom visible de l'usuari

en: Current User
ca: Usuari actual

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Items Spacing (px)
ca: Espaiat dels elements (px)

en: Justify
ca: Justifica

en: Hover Skin Mode
ca: Mode de disseny en passar en ratolí

en: Header Presets
ca: Configuració predeterminada de la capçalera

en: Display Name
ca: Nom visible

en: edit
ca: edita

note: translators: %s is the header name
en: You are customizing the %s Header
ca: Esteu personalitzant la capçalera %s

note: translators: %s is edit page link
en: Note: It seems that the shop page has an individual sidebar layout already set. To be able to control the layout from here, %s your page and set the sidebar to "Inherit".
ca: Nota: Sembla que la pàgina de la botiga ja té un disseny de barra lateral individual establert. Per poder controlar el disseny des d'aquí, %s la pàgina i establiu la barra lateral a «Hereta».

en: Archive
ca: Arxiu

en: Checkout URL
ca: URL de pagament

en: Cart URL
ca: URL de la cistella

en: Product Title
ca: Títol del producte

en: Product Price
ca: Preu del producte

en: Current Year
ca: Any actual

en: Home URL
ca: URL de la pàgina d'inici

en: Site Tagline
ca: Lema del lloc web

en: Site Title
ca: Títol del lloc web

en: Author URL
ca: URL de l'autor

en: Author Name
ca: Nom de l'autor

en: Author Bio
ca: Biografia de l'autor

en: Archive URL
ca: URL de l'arxiu

en: Archive Title
ca: Títol de l'arxiu

en: Archive Description
ca: Descripció de l'arxiu

en: Current Single Excerpt
ca: Extracte individual actual

en: Current Single URL
ca: URL individual actual

en: Current Single Title
ca: Títol individual actual

en: Single
ca: Individual

en: Inherit
ca: Heretat

en: Display
ca: Mostra

en: Icon Size
ca: Mida de la icona

en: Text and Border
ca: Text i vora

en: Background
ca: Fons

en: Button Appearance
ca: Aparença del botó

en: Appearance
ca: Aparença

en: Menu label
ca: Etiqueta del menú

en: Alignment
ca: Alineació

en: Hide
ca: Amaga

en: Show
ca: Mostra

en: Mobile menu content
ca: Contingut del menú mòbil

en: Arbitrary HTML code. It supports also shortcodes.
ca: Codi HTML arbitrari. També admet codis de substitució.

en: Body
ca: Cos

note: translators: 1: builder, 2: builder symbol
en: Welcome to the %1$s builder! Click the %2$s button to add a new component or follow the Quick Links.
ca: Us donem la benvinguda al maquetador %1$s! Feu clic al botó %2$s per afegir un nou component o seguiu els enllaços ràpids.

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Search Components
ca: Cerca components

en: Center
ca: Centre

en: Change Footer Color
ca: Canvia el color del peu de pàgina

en: Change Copyright
ca: Canvia el copyright

en: Change Menu
ca: Canvia el menú

en: Change Header Color
ca: Canvia el color de la capçalera

en: Change Logo
ca: Canvia el logotip

en: Display your company logo here or simply use words to describe your business.
ca: Mostra el logotip de l'empresa aquí o simplement utilitza paraules per descriure el negoci.

en: Oops! Something went wrong.
ca: S'ha produït un error.

en: Oops! It looks like you&#8217;re offline.
ca: Sembla que esteu fora de línia.

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Image
ca: Imatge

en: Row Background
ca: Fons de la fila

note: translators: %s link to documentation
en: Design your %1$s by dragging, dropping and resizing all the elements in real-time. %2$s.
ca: Dissenyeu el %1$s arrossegant i deixant anar, i redimensionant tots els elements en temps real. %2$s.

en: by
ca: per

en: Show Author Avatar
ca: Mostra l'avatar de l'autor

en: White Label
ca: Marca blanca

en: White Label module
ca: Mòdul de marca blanca

en: Leverage the true flexibility of Elementor with powerful addons and templates that you can import with just one click.
ca: Aprofiteu la veritable flexibilitat d'Elementor amb complements potents i plantilles que podeu importar en només un clic.

en: Easily create custom headers and footers as well as adding your own custom code or content in any of the hooks locations.
ca: Creeu fàcilment capçaleres i peus de pàgina personalitzats i afegiu el vostre propi codi o contingut personalitzat en qualsevol de les ubicacions dels ganxos.

en: Custom Layouts
ca: Dissenys personalitzats

en: Scroll To Top
ca: Desplaça a dalt

en: Scroll to Top module
ca: Mòdul de desplaçament superior

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Secondary
ca: Secundari

en: Buttons
ca: Botons

en: Primary
ca: Principal

en: Hover Color
ca: Color en passar el ratolí

en: Style
ca: Estil

en: Margin
ca: Marge

en: Left
ca: Esquerra

en: Bottom
ca: A baix

en: Right
ca: Dreta

en: Top
ca: A dalt

en: Padding
ca: Separació

en: All
ca: Totes

en: Title
ca: Títol

en: Exclusive Products
ca: Productes exclusius

en: Select Menu
ca: Selecciona el menú

en: Catalog Sidebar
ca: Barra lateral del catàleg

en: Slide from Left
ca: Llisca des de l'esquerra

en: Footer Bottom
ca: Peu de pàgina inferior

en: Footer Top
ca: Peu de pàgina superior

en: Header Bottom
ca: Capçalera inferior

en: Header Main
ca: Capçalera principal

en: Header Top
ca: Capçalera superior

note: translators: %s - customizer link
en: Replace this widget content by going to %s and add widgets into this widget area.
ca: Reemplaça el contingut d'aquest giny anant a %s i afegeix ginys en aquesta àrea de ginys.

en: Last Menu Item
ca: Últim element del menú

en: Active Item Color
ca: Color de l'element actiu

en: Search Icon
ca: Icona de cerca

en: Placeholder
ca: Marcador de posició

en: Search for...
ca: Cerca...

en: Search Form
ca: Formulari de cerca

en: Items Hover Color
ca: Color dels elements en passar el ratolí

en: Items Color
ca: Color dels elements

en: Secondary Menu
ca: Menú secundari

en: Cart Icon
ca: Icona de la cistella

en: Link
ca: Enllaç

en: Button
ca: Botó

en: Show Site Tagline
ca: Mostra el lema del lloc web

en: Show Site Title
ca: Mostra el títol del lloc web

en: Logo & Site Identity
ca: Logotip i identitat del lloc web

en: Menu Icon
ca: Icona de menú

en: Dark Mode
ca: Mode fosc

en: next
ca: següent

en: previous
ca: anterior

en: Post navigation
ca: Navegació d'entrades

note: translators: %s - post type
en: %s Settings
ca: Configuració de %s

note: translators: %s: number of comments
en: %s Comment | %s Comments
ca[0]: %s comentari
ca[1]: %s comentaris

en: upgrading PHP to the latest version
ca: actualitzar el PHP a l'última versió

en: Header Options
ca: Opcions de capçalera

en: Previous
ca: Anterior

en: Get the PRO version!
ca: Obteniu la versió PRO.

en: Get started here
ca: Comenceu aquí

en: Read More
ca: Llegiu més

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Reply
ca: Respon

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

en: Edit
ca: Edita

en: Pingback:
ca: Retroping:

en: Next
ca: Següent

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

note: translators: search result
en: Search Results for: %s
ca: Resultats de la cerca per a: %s

en: Navigation Menu
ca: Menú de navegació

en: Close
ca: Tanca

en: Footer Menu
ca: Menú del peu de pàgina

en: Primary Menu
ca: Menú principal

en: Footer Options
ca: Opcions del peu de pàgina

en: Blog Layouts
ca: Dissenys del blog

en: Layout Options
ca: Opcions de disseny

en: Customize Fonts
ca: Personalitza els tipus de lletra

en: Upload Logo
ca: Puja el logotip

en: Changelog
ca: Registre de canvis

en: Read full documentation
ca: Llegiu la documentació completa

en: Documentation
ca: Documentació

en: Cart
ca: Cistella

en: Filter
ca: Filtra

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: No Sidebar
ca: Sense barra lateral

en: Right Sidebar
ca: Barra lateral dreta

en: Left Sidebar
ca: Barra lateral esquerra

en: Container
ca: Contenidor

en: Full Width
ca: Amplada completa

en: Contained
ca: Contingut

en: Customizer Setting
ca: Configuració del personalitzador

en: Disable Footer
ca: Desactiva el peu de pàgina

en: Disable Featured Image
ca: Desactiva la imatge destacada

en: Disable Title
ca: Desactiva el títol

en: Disable Header
ca: Desactiva la capçalera

en: Enable Individual Content Width
ca: Activa l'amplada individual del contingut

en: Content Width
ca: Amplada del contingut

en: Font Size
ca: Mida del tipus de lletra

en: Comment awaiting moderation.
ca: Comentari pendent de moderació.

en: Headings
ca: Capçaleres

en: Typography
ca: Tipografia

en: Header
ca: Capçalera

en: Elements Order
ca: Ordre dels elements

en: Content Width (%)
ca: Amplada del contingut (%)

en: Sidebar Layout
ca: Disseny de la barra lateral

en: Single Product
ca: Producte individual

en: Single Post
ca: Entrada individual

en: Enable Advanced Options
ca: Habilita les opcions avançades

en: Sitewide Content Width (%)
ca: Amplada del contingut del lloc web (%)

en: Sitewide Sidebar Layout
ca: Disseny de la barra lateral per a tot el lloc web

en: Search
ca: Cerca

en: Section Content
ca: Contingut de la secció

note: translators: %1$s is Theme Name ( Neve ), %2$s is WordPress
en: %1$s | Powered by %2$s
ca: %1$s s Funciona amb %2$s

en: None
ca: Cap

en: Content
ca: Contingut

en: Footer
ca: Peu de pàgina

en: Single Product Container Style
ca: Estil de contenidor de producte individual

en: Single Post Container Style
ca: Estil de contenidor d'entrada individual

en: Default Container Style
ca: Estil de contenidor per defecte

en: Comments
ca: Comentaris

en: Date
ca: Data

en: Category
ca: Categoria

en: Author
ca: Autor

en: Excerpt
ca: Extracte

en: Post Content Order
ca: Ordre del contingut de les entrades

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Excerpt Length
ca: Longitud de l'extracte

en: Layout
ca: Disseny

en: Colors & Background
ca: Colors i fons

note: translators: %s is the header name
en: Default
ca: Per defecte

en: Footer Four
ca: Quart peu de pàgina

en: Footer Three
ca: Tercer peu de pàgina

en: Footer Two
ca: Segon peu de pàgina

en: Footer One
ca: Primer peu de pàgina

en: Shop Sidebar
ca: Barra lateral de la botiga

en: Text Color
ca: Color del text

note: Template Name of the theme
en: Page Builder Full Width (Neve)
ca: Amplada completa del constructor de pàgines (Neve)

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ca: Sembla que no podem trobar el que esteu cercant. Potser ajudaria si feu una recerca.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ca: No hi ha res que coincideixi amb els termes de cerca. Torneu-ho a provar amb algunes paraules clau diferents.

note: translators: %s is Link to new post
en: Ready to publish your first post? %s.
ca: Preparat per publicar la primera entrada? %s.

[ctx: comments title]
note: translators: number of comments
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[0]: %1$s comentari a ;ldquo;%2$s;rdquo;
ca[1]: %1$s comentaris a ;ldquo;%2$s;rdquo;

en: Comments Navigation
ca: Navegació pels comentaris

en: Shop / Archive
ca: Botiga / arxiu

en: Shop / Archive Container Style
ca: Estil del contenidor de l'arxiu / botiga

en: Blog / Archive Container Style
ca: Estil del contenidor de l'arxiu / blog

en: Meta Order
ca: Ordre de les metadades

en: Title & Meta
ca: Títol i metadades

en: Blog / Archive
ca: Blog / arxiu

note: translators: %s - Theme name
en: With %s, you can choose from multiple unique demos, specially designed for you, that can be installed with a single click. You just need to choose your favorite, and we will take care of everything else.
ca: Amb %s, podeu triar entre múltiples demostracions úniques, especialment dissenyades per a vós, que es poden instal·lar en  un sol clic. Només heu de triar el vostre preferit, i ens encarregarem de tota la resta.

en: Content / Sidebar
ca: Contingut / barra lateral

en: Set Colors
ca: Estableix els colors

note: translators: %s - Theme name
en: Need more details? Please check our full documentation for detailed information on how to use %s.
ca: Necessiteu més detalls? Consulteu la nostra documentació completa per obtenir informació detallada sobre com utilitzar %s.

note: translators: %s - Theme name
en: We want to make sure you have the best experience using %1$s, and that is why we have gathered all the necessary information here for you. We hope you will enjoy using %1$s as much as we enjoy creating great products.
ca: Volem assegurar-nos que teniu la millor experiència utilitzant %1$s, i per això hem recopilat tota la informació necessària. Esperem que gaudiu utilitzant %1$s tant com nosaltres gaudim creant grans productes.

note: translators: %s - Theme name
en: %s now comes with a sites library with various designs to pick from. Visit our collection of demos that are constantly being added.
ca: %s ara ve amb una biblioteca de llocs web amb l'opció de triar diversos dissenys. Visiteu la nostra col·lecció de demostracions que augmenta constantment.

note: translators: %s message to upgrade PHP to the latest version
en: Hey, we've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported. Make sure your site is fast and secure, by %1$s. Neve's minimal requirement is PHP%2$s.
ca: Esteu executant una versió obsoleta del PHP que ja no és compatible. Assegureu-vos que el lloc web és ràpid i segur, per %1$s. El requisit mínim del Neve és el PHP%2$s.

en: Enable Masonry
ca: Activa el mur

en: Skip to content
ca: Vés al contingut
