Plugins - WooCommerce - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (8711 entries)

en: No billing email provided.
ca: No s'ha proporcionat cap correu electrònic de facturació.

[ctx: block description]
en: Displays the current category title and lets permitted users edit it.
ca: Mostra el títol de la categoria actual i permet als usuaris autoritzats editar-lo.

[ctx: block description]
en: Displays the current category description.
ca: Mostra la descripció de la categoria actual.

[ctx: block title]
en: Product Category Description
ca: Descripció de la categoria de producte

note: translators: %s: order number
en: Canceled order: #%s,
ca: Comanda cancel·lada: núm. %s,

en: No shipping method selected.
ca: No s'ha seleccionat cap mètode d'enviament.

en: Shipping address required.
ca: L'adreça d'enviament és obligatòria.

en: Invalid authorization.
ca: Autorització no vàlida.

en: Invalid request object.
ca: L'objecte de sol·licitud no és vàlid.

en: Product ID must be numeric.
ca: L'identificador del producte ha de ser numèric.

en: Line items to add to the cart.
ca: Línies de comanda per afegir a la cistella.

en: Items Discount
ca: Descompte dels articles

en: Items Base Amount
ca: Import base dels articles

en: Link type.
ca: Tipus d'enllaç.

en: Related links.
ca: Enllaços relacionats.

en: Message content.
ca: Contingut del missatge.

en: Content type.
ca: Tipus de contingut.

en: JSON path to the related field.
ca: Ruta JSON al camp relacionat.

en: Message type.
ca: Tipus de missatge.

en: Messages (info, warnings, errors).
ca: Missatges (informació, avisos, errors).

en: Amount in cents.
ca: Import en cèntims.

en: Display text.
ca: Mostra el text.

en: Total type.
ca: Tipus del total.

en: Order totals breakdown.
ca: Desglossament dels totals de la comanda.

en: Total in cents.
ca: Total en cèntims.

en: Tax in cents.
ca: Impost en cèntims.

en: Latest delivery time (ISO 8601).
ca: Darrera hora de lliurament (ISO 8601).

en: Earliest delivery time (ISO 8601).
ca: Primera hora de lliurament (ISO 8601).

en: Carrier name.
ca: Nom del transportista.

en: Subtitle.
ca: Subtítol.

en: Title.
ca: Títol.

en: Fulfillment option ID.
ca: Identificador de l'opció de tramitació.

en: Fulfillment type.
ca: Tipus de tramitació.

en: Available fulfillment options.
ca: Opcions de tramitació disponibles.

en: Postal/ZIP code.
ca: Codi postal.

en: Country code (ISO 3166-1 alpha-2).
ca: Codi del país (ISO 3166-1 alpha-2).

en: State/province.
ca: Regió/província.

en: Full name.
ca: Nom complet.

en: Fulfillment/shipping address.
ca: Adreça de tramitació/enviament.

en: Total amount in cents.
ca: Import total en cèntims.

en: Tax amount in cents.
ca: Import de l'impost en cèntims.

en: Subtotal in cents.
ca: Subtotal en cèntims.

en: Discount amount in cents.
ca: Import del descompte en cèntims.

en: Base amount in cents.
ca: Import base en cèntims.

en: Quantity.
ca: Quantitat.

en: Product item details.
ca: Detalls del producte.

en: Line item ID.
ca: Identificador de la línia de comanda.

en: Line items in the checkout session.
ca: Línies de comanda a la sessió de pagament.

en: Currency code (ISO 4217).
ca: Codi de moneda (ISO 4217).

en: Status of the checkout session.
ca: Estat de la sessió de pagament.

en: List of supported payment methods.
ca: Llista de mètodes de pagament compatibles.

en: Payment provider information.
ca: Informació del proveïdor de pagament.

en: Buyer information.
ca: Informació del comprador.

en: Unique identifier for the checkout session.
ca: Identificador únic de la sessió de pagament.

note: translators: 1: current session status, 2: allowed statuses
en: Checkout session cannot be updated. Current status: %1$s. Allowed statuses: %2$s
ca: No es pot actualitzar la sessió de pagament. Estat actual: %1$s. Estats permesos: %2$s

en: Selected fulfillment option ID.
ca: Identificador de l'opció de tramitació seleccionada.

en: No agentic-supported payment gateway available.
ca: No hi ha cap passarel·la de pagament compatible amb agents disponible.

en: No payment gateway available.
ca: No hi ha cap passarel·la de pagament disponible.

en: Payment was declined.
ca: S'ha rebutjat el pagament.

note: translators: %s: current session status
en: Checkout session is not ready for payment. Current status: %s
ca: La sessió de pagament no està a punt per al pagament. Estat actual: %s

en: Invalid or expired checkout session ID.
ca: Identificador de sessió de pagament no vàlid o caducat.

en: Payment provider identifier.
ca: Identificador del proveïdor de pagament.

en: Payment token from the payment provider.
ca: Testimoni de pagament del proveïdor de pagament.

en: Payment data including token and provider.
ca: Dades de pagament, incloent-hi el testimoni i el proveïdor.

en: Cannot change locations of "Rest of the World" zone.
ca: No es poden canviar les ubicacions de la zona «Resta del món».

en: Cannot change order of "Rest of the World" zone.
ca: No es pot canviar l'ordre de la zona «Resta del món».

en: Zone name cannot be empty.
ca: El nom de la zona no pot estar buit.

en: Cannot change name of "Rest of the World" zone.
ca: No es pot canviar el nom de la zona «Resta del món».

en: Shipping zone location name (readonly, auto-generated from code).
ca: Nom de la ubicació de la zona d'enviament (només per a lectura, generat automàticament a partir del codi).

en: Array of locations for this zone. Can be empty array but must be explicitly provided.
ca: Matriu d'ubicacions d'aquesta zona. Pot ser una matriu buida, però s'ha de proporcionar de forma explícita.

en: Resource cannot be created. Check for validation errors or server logs for details.
ca: No es pot crear el recurs. Consulteu si hi ha errors de validació o els registres del servidor per obtenir més informació.

en: Could not update shipping method.
ca: No s'ha pogut actualitzar el mètode d'enviament.

en: Shipping method settings including title and configuration.
ca: Opcions del mètode d'enviament, incloent-hi el títol i la configuració.

en: Shipping zone ID.
ca: Identificador de la zona d'enviament.

en: Shipping method does not belong to the specified zone.
ca: El mètode d'enviament no pertany a la zona especificada.

en: Invalid shipping method type.
ca: El tipus del mètode d'enviament no és vàlid.

en: Invalid shipping zone ID.
ca: L'identificador de la zona d'enviament no és vàlid.

en: Manage your store’s tax setup.
ca: Gestioneu la configuració d'impostos de la botiga.

en: Available options for select/radio fields.
ca: Opcions disponibles per als camps de selecció/botons d'opció.

note: translators: 1: Setting ID, 2: Allowed values list.
en: Invalid value for "%1$s". Allowed values: %2$s.
ca: Valor no vàlid per a «%1$s». Valors permesos: %2$s.

en: Manage product settings including dimensions, weight units, and display options.
ca: Gestiona la configuració del producte, incloent les dimensions, les unitats de pes i les opcions de visualització.

en: Invalid dimension unit. Valid units are: m, cm, mm, in, yd.
ca: La unitat de dimensió no és vàlida. Les unitats vàlides són: m, cm, mm, in, yd.

en: Invalid weight unit. Valid units are: kg, g, lbs, oz.
ca: La unitat de pes no és vàlida. Les unitats vàlides són: kg, g, lbs, oz.

en: Sorry, you are not allowed to edit product settings.
ca: No teniu permisos per editar la configuració dels productes.

en: Sorry, you are not allowed to access product settings.
ca: No teniu permisos per accedir a la configuració dels productes.

note: translators: %d: account index
en: Account at index %d must be an object.
ca: El compte a l'índex %d ha de ser un objecte.

en: Account details must be an array.
ca: Les dades del compte han de ser una matriu.

en: Bank account details for direct bank transfer.
ca: Dades bancàries per a la transferència bancària.

en: Determines the display order of payment gateways during checkout.
ca: Determina l'ordre de visualització de les passarel·les de pagament durant el pagament.

en: Enable this payment gateway
ca: Activa aquesta passarel·la de pagament

en: Missing parameter(s): values
ca: Manca de paràmetre(s): valors

en: Invalid payment gateway ID.
ca: L'identificador de la passarel·la de pagament no és vàlid.

en: Payment gateway field values to update.
ca: Valors dels camps de la passarel·la de pagament a actualitzar.

en: URL for the management link.
ca: URL de l'enllaç de gestió.

en: Management links for the payment method.
ca: Enllaços de gestió del mètode de pagament.

en: Management options for the payment method.
ca: Opcions de gestió del mètode de pagament.

en: Current state configuration of the payment method.
ca: Configuració de l'estat actual del mètode de pagament.

en: Icon URL for the payment method.
ca: URL de la icona del mètode de pagament.

en: Description of the payment method.
ca: Descripció del mètode de pagament.

en: Title of the payment method.
ca: Títol del mètode de pagament.

en: Sort order for the payment method.
ca: El criteri d'ordenació del mètode de pagament.

en: Unique identifier for the payment method.
ca: Identificador únic del mètode de pagament.

en: Available offline payment methods.
ca: Mètodes de pagament disponibles sense connexió.

en: Grouped settings for offline payment methods.
ca: Configuració dels mètodes de pagament sense connexió.

en: Current enabled state for all payment methods.
ca: Estat habilitat actual per a tots els mètodes de pagament.

en: Invalid payment methods data received.
ca: S'han rebut dades de mètodes de pagament no vàlides.

en: Manage offline payment methods available for your store.
ca: Gestioneu els mètodes de pagament sense connexió disponibles a la botiga.

en: Offline Payment Methods
ca: Mètodes de pagament sense connexió

en: Country code to retrieve offline payment methods for.
ca: Codi de país per recuperar els mètodes de pagament sense connexió.

en: Sorry, you are not allowed to edit general settings.
ca: No teniu permisos per editar la configuració general.

en: Sorry, you are not allowed to access general settings.
ca: No teniu permisos per accedir a la configuració general.

note: translators: 1: field key, 2: invalid value
en: Invalid option "%2$s" for %1$s.
ca: Opció no vàlida «%2$s» per a %1$s.

note: translators: 1: field key, 2: valid options
en: Invalid value for %1$s. Valid options: %2$s
ca: Valor no vàlid per a %1$s. Opcions vàlides: %2$s

note: translators: %s: field key
en: Invalid email format for %s.
ca: Format de correu electrònic no vàlid per a %s.

en: Whether this is sent only manually.
ca: Si això s'envia només manualment.

en: Whether this is a customer email.
ca: Si es tracta d'un correu electrònic d'un client.

en: Email group title.
ca: Títol del grup de correu electrònic.

en: Email group identifier.
ca: Identificador del grup de correu electrònic.

en: Link to template editor.
ca: Enllaç a l'editor de plantilles.

en: Template post ID.
ca: Identificador d'entrada de la plantilla.

en: Email description.
ca: Descripció del correu electrònic.

en: Email title.
ca: Títol del correu electrònic.

en: Failed to retrieve updated email settings.
ca: No s'ha pogut recuperar la configuració del correu electrònic actualitzat.

en: Email template not found.
ca: No s’ha trobat la plantilla de correu electrònic.

en: Email template ID.
ca: Identificador de la plantilla de correu electrònic.

en: Filter by template post ID.
ca: Filtra per l'identificador d'entrada de la plantilla.

en: Available options for selectable fields.
ca: Opcions disponibles per als camps seleccionables.

en: Sorry, you are not allowed to edit email settings.
ca: No teniu permisos per editar la configuració del correu electrònic.

en: Sorry, you are not allowed to access email settings.
ca: No teniu permisos per accedir a la configuració del correu electrònic.

en: Set options relating to customer accounts and data privacy.
ca: Estableix les opcions relacionades amb els comptes dels clients i la privadesa de les dades.

en: Accounts & Privacy
ca: Comptes i privadesa

en: Sorry, you are not allowed to edit account settings.
ca: No teniu permisos per editar la configuració del compte.

en: Sorry, you are not allowed to access account settings.
ca: No teniu permisos per accedir a la configuració del compte.

en: Amount refunded for this tax.
ca: Import reemborsat per a aquest impost.

en: Tax ID.
ca: Identificador de l'impost.

en: Taxes refunded for this item.
ca: Impostos reemborsats per aquest article.

en: Total refunded for this item.
ca: Total reemborsat per a aquest article.

en: Quantity refunded.
ca: Import reemborsat.

en: ID of the original line item.
ca: Identificador de la línia de comanda original.

en: The date the refund was created, as GMT.
ca: La data de creació del reemborsament, en GMT.

en: The date the refund was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació del reemborsament, en la zona horària del lloc web.

en: Currency the refund was created with, in ISO format.
ca: Moneda amb la qual la comanda va ser reemborsada, en format ISO.

en: Reason for the refund.
ca: Motiu del reemborsament.

en: Amount that was refunded. This is calculated from the line items if not provided.
ca: Import que s'ha reemborsat. Això es calcula a partir de les línies de comanda si no es proporciona.

en: The ID of the order that was refunded.
ca: L'identificador de la comanda que s'ha reemborsat.

en: Unique identifier for the refund.
ca: Identificador únic del reemborsament.

en: Tax id and refund_total are required.
ca: L'identificador de l'impost i refund_total són obligatoris.

en: Line item not found.
ca: No s'ha trobat la línia de comanda.

en: Cannot create order refund.
ca: No es pot crear el reemborsament de la comanda.

en: Refund total must be greater than zero.
ca: El total del reemborsament ha de ser més gran que zero.

en: When true, the payment gateway API is used to perform the refund. If the payment gateway does not support refunds, the refund will fail.
ca: Quan és cert, l'API de la passarel·la de pagament s'utilitza per dur a terme el reemborsament. Si la passarel·la de pagament no admet reemborsaments, el reemborsament fallarà.

en: Filter refunds by order ID.
ca: Filtra els reemborsaments per identificador de comanda.

en: Exclude products that belong to specific product category IDs.
ca: Exclou els productes que pertanyen a identificadors específics de categories de producte.

note: translators: %s item name.
en: Adjusted stock: %s.
ca: Estoc corregit: %s.

en: Total refund amount for the order.
ca: Import total del reemborsament de la comanda.

en: Could not mark the order as paid.
ca: No s'ha pogut marcar la comanda com a pagada.

en: Download permissions
ca: Permisos de baixada

en: Download permissions were reset manually.
ca: Els permisos de baixada s'han reinicialitzat manualment.

en: Resets any download permissions linked to the order.
ca: Reinicialitza tots els permisos de baixada vinculats a la comanda.

en: Marks the order as paid. Updates the order status and reduces line item stock if necessary.
ca: Marca la comanda com a pagada. Actualitza l'estat de la comanda i redueix l'estoc de la línia de comanda si cal.

en: The title of the order note group.
ca: El títol del grup de notes de la comanda.

en: When the customer was last active, as GMT.
ca: Quan el client va estar actiu per última vegada, en GMT.

en: When the customer was last active in the site's timezone.
ca: Quan el client va estar actiu per última vegada a la zona horària del lloc web.

en: Cannot update resource.
ca: No es pot actualitzar el recurs.

en: Email notification
ca: Notificació per correu electrònic

en: Product stock
ca: Estoc del producte

en: Order confirmation email
ca: Correu electrònic de confirmació de la comanda

note: translators: %s is an email address.
en: Order details sent to %s.
ca: Els detalls de la comanda s'han enviat a %s.

note: translators: 1. The name of an email template; 2. Email address.
en: Email template "%1$s" sent to %2$s.
ca: Plantilla de correu electrònic «%1$s» enviada a %2$s.

en: Enable push notifications for the WooCommerce mobile apps to receive order notifications and store updates.
ca: Activa les notificacions push per a les aplicacions mòbils del WooCommerce per rebre notificacions de comandes i actualitzacions de la botiga.

en: Push Notifications
ca: Notificacions push

en: Enable the Agentic Checkout API for AI-powered checkout experiences (e.g., ChatGPT). This adds REST API endpoints that allow AI agents to create and manage checkout sessions.
ca: Activa l'API de pagament agentiu per gaudir d'experiències de pagament amb basades en IA (per exemple, ChatGPT). Això afegeix extrems a l'API REST que permeten als agents d'IA crear i gestionar sessions de pagament.

en: Agentic Checkout API
ca: API de pagament agentiu

en: Enable order data caching in the datastore. This feature only works with high-performance order storage and is recommended for stores using object caching.
ca: Activa l'emmagatzematge en memòria cau de dades de les comandes al magatzem de dades. Aquesta característica només funciona amb l'emmagatzematge de comandes d'alt rendiment i es recomana per a les botigues que utilitzen l'emmagatzematge en memòria cau d'objectes.

en: The onboarding steps in case this provider supports native in-context onboarding.
ca: Els passos de posada en marxa en cas que aquest proveïdor admeti la posada en marxa nativa en context.

en: Message to show the user.
ca: Missatge per mostrar a l'usuari.

en: Various messages to possibly show the user.
ca: Diversos missatges per mostrar possiblement a l'usuari.

en: Whether onboarding is supported.
ca: Si la posada en marxa és compatible.

note: translators: %s: Payment extension suggestion ID.
en: The provider class for payment extension suggestion ID "%s" must extend the PaymentGateway class.
ca: La classe del proveïdor per a l'identificador de suggeriment d'extensió de pagament «%s» ha d'estendre la classe PaymentGateway.

note: translators: %s: Gateway ID.
en: The provider class for gateway ID "%s" must extend the PaymentGateway class.
ca: La classe del proveïdor per a l'identificador de passarel·la «%s» ha d'estendre la classe PaymentGateway.

note: translators: %d: number of orders updated
en: Successfully updated fulfillment status for %d orders.
ca: S'ha actualitzat l'estat de tramitació de %d comandes correctament.

en: Failed to update order fulfillment status. Please check the database logs for errors.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'estat de tramitació de la comanda. Comproveu si hi ha algun error als registres de la base de dades.

note: translators: %s: error message
en: Failed to create fulfillment status column: %s
ca: No s'ha pogut crear la columna d'estat de tramitació: %s

en: This tool will regenerate the order fulfillment status for all orders and update the Analytics data using a direct SQL query.
ca: Aquesta eina regenerarà l'estat de tramitació de les comandes i actualitzarà les dades de les analítiques mitjançant una consulta SQL directa.

en: Regenerate order fulfillment status for Analytics
ca: Regenera l'estat de tramitació de les comandes per a les analítiques

en: Agentic Commerce Protocol: Order created or updated
ca: Protocol de comerç agentiu: Comanda creada o actualitzada

en: The bearer token that ChatGPT uses to authenticate checkout requests.
ca: El testimoni del portador que el ChatGPT utilitza per autenticar les sol·licituds de pagament.

en: Authorization Token
ca: Testimoni d'autorització

note: translators: %s: URL to WooCommerce advanced settings
en: Configure your Terms and Conditions page in <a href="%s">WooCommerce &gt; Settings &gt; Advanced &gt; Page setup</a>.
ca: Configureu la pàgina de termes i condicions a <a href="%s">WooCommerce &gt; Opcions &gt; Avançat &gt; Configuració de la pàgina</a>.

en: Terms and Conditions URL
ca: URL dels termes i condicions

note: translators: %s: URL to WordPress privacy settings
en: Configure your Privacy Policy page in <a href="%s">Settings &gt; Privacy</a>.
ca: Configureu la pàgina de política de privadesa a <a href="%s">Opcions > Privadesa</a>.

en: Privacy Policy URL
ca: URL de la política de privadesa

en: Store policies
ca: Polítiques de la botiga

en: Allow products to be visible by default to the AI agents you integrate with. Can be overridden per product.
ca: Permet que els productes siguin visibles per defecte als agents d'IA amb els quals us integreu. Es pot sobreescriure per producte.

en: Enable product visibility
ca: Activa la visibilitat dels productes

en: Agentic commerce
ca: Comerç agentiu

en: Configure settings to allow AI agents to purchase from your store.
ca: Configureu les opcions per permetre que els agents d'IA comprin a la botiga.

en: Agentic Commerce
ca: Comerç agentiu

en: Next products
ca: Productes següents

en: Previous products
ca: Productes anteriors

en: Discounts calculated at checkout.
ca: Els descomptes es calculen al pagament.

en: Taxes calculated at checkout.
ca: Els impostos es calculen al pagament.

en: Shipping calculated at checkout.
ca: L'enviament es calcula al pagament.

en: Taxes and discounts calculated at checkout.
ca: Els impostos i els descomptes es calculen al pagament.

en: Shipping and discounts calculated at checkout.
ca: L'enviament i els descomptes es calculen al pagament.

en: Shipping and taxes calculated at checkout.
ca: L'enviament i els impostos es calculen al pagament.

en: Unknown database error occurred while adding fulfillment_status column.
ca: S'ha produït un error desconegut de la base de dades en afegir la columna fulfillment_status.

en: Finish checkout
ca: Finalitza el pagament

en: Failed to generate catalog file.
ca: No s'ha pogut generar el fitxer de catàleg.

en: Products catalog file URL. Null when catalog is not ready.
ca: URL del fitxer del catàleg de productes. Nul quan el catàleg no està a punt.

en: Products catalog generation status.
ca: Estat de la generació del catàleg de productes.

en: fields cannot be empty.
ca: els camps no poden estar buits.

en: fields must be an array of strings or a comma-separated string.
ca: els camps han de ser una matriu de cadenes o una cadena separada per comes.

en: Whether to generate a new catalog file regardless of whether a catalog file already exists.
ca: Si cal generar un nou fitxer de catàleg independentment de si ja n'existeix un.

en: Product/variation fields to include in the catalog. Can be an array or comma-separated string.
ca: Camps de producte/variació a incloure al catàleg. Pot ser una matriu o una cadena separada per comes.

note: translators: %1$s: Authorization ID, %2$s: open link tag, %3$s: close link tag
en: . Authorization ID: %1$s not found. Please log into your %2$sPayPal account%3$s to capture the payment
ca: . No s'ha trobat l'identificador d'autorització: %1$s. Entreu al vostre %2$scompte de PayPal%3$s per cobrar el pagament.

note: translators: %s: Currency code
en: PayPal Standard does not support your store currency (%s).
ca: PayPal Standard no és compatible amb la moneda de la vostra botiga (%s).

en: PayPal Account Restricted
ca: Compte de PayPal restringit

note: translators: 1: opening <a> tag, 2: closing </a> tag
en: Your PayPal account has been restricted by PayPal. This may prevent customers from completing payments. Please %1$scontact PayPal support%2$s to resolve this issue and restore full functionality to your account.
ca: PayPal ha restringit el vostre compte de PayPal. Això pot impedir que els clients completin els pagaments. %1$sPoseu-vos en contacte amb el servei de suport de PayPal%2$s per resoldre aquest problema i restaurar la funcionalitat completa del vostre compte.

note: translators: %s: Link to PayPal sandbox testing guide page
en: <strong>Sandbox mode enabled</strong>. Only sandbox test accounts can be used. See the <a href="%s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> for more details.
ca: <strong>Mode de proves activat</strong>. Només es poden utilitzar comptes de prova. Consulteu la <a href="%s">guia del mode de proves de PayPal</a> per obtenir més informació.

en: Shown as a preview in the Inbox, next to the subject line. (Max 150 characters).
ca: Es mostra com a previsualització a la bústia d'entrada, al costat de la línia d'assumpte. (Màxim 150 caràcters).

en: Preheader
ca: Precapçalera

en: Order changes
ca: Canvis a la comanda

en: Notifies admins when a new order has been placed.
ca: Notifica als administradors quan s'ha fet una nova comanda.

en: Notifies admins when an order that was processing or on hold has failed.
ca: Notifica als administradors quan una comanda que s'estava processant o estava en espera hagi fallat.

en: Notifies customers when their password has been reset.
ca: Notifica als clients quan la seva contrasenya s'hagi reinicialitzat.

en: Account password reset
ca: Contrasenya del compte reinicialitzada

en: Notifies customers when their order has been partially or fully refunded.
ca: Notifica als clients quan la seva comanda s'hagi reemborsat parcialment o totalment.

en: Notifies customers when their order has been received and is being processed.
ca: Notifica als clients quan la seva comanda s'hagi rebut i s'estigui processant.

en: Notifies customers when a full or partial refund has been issued for their in-person (POS) order.
ca: Notifica als clients quan s'hagi emès un reemborsament total o parcial de la seva comanda presencial (TPV).

en: POS order refunded
ca: Comanda de TPV reemborsada

en: Notifies customers when their in-person (POS) order has been completed.
ca: Notifica als clients quan s'hagi completat la seva comanda presencial (TPV).

en: POS order complete
ca: Comanda de TPV completada

en: Notifies customers when their order has been placed on hold.
ca: Notifica als clients quan la seva comanda s'hagi posat en espera.

en: Order on hold
ca: Comanda en espera

en: Notifies customers when you’ve added a note to their order.
ca: Notifica als clients quan hàgiu afegit una nota a la seva comanda.

en: Customer note added
ca: S'ha afegit una nota de client

en: Notifies customers when their account has been created.
ca: Notifica als clients quan s'hagi creat el seu compte.

en: Account created
ca: Compte creat

en: Manually send customers an email to review their order and complete payment.
ca: Envia manualment un correu electrònic als clients per revisar la seva comanda i completar el pagament.

en: Payment request
ca: Sol·licitud de pagament

en: Notifies customers when their order has failed.
ca: Notifica als clients quan la seva comanda hagi fallat.

en: Notifies customers when their order has been shipped.
ca: Notifica als clients quan la seva comanda s'hagi enviat.

en: Order fulfilled
ca: Comanda tramitada

en: Notifies customers when their order has been cancelled.
ca: Notifica als clients quan la seva comanda s'hagi cancel·lat.

en: Notifies admins when an order that was processing or on hold has been canceled.
ca: Notifica als administradors quan s'ha cancel·lat una comanda que estava en procés o en espera.

en: Canceled order
ca: S'ha cancel·lat la comanda

note: translators: %1$s is the payment method, %2$s is the transaction id.
en: Payment complete.
ca: Pagament realitzat.

note: translators: %1$s is the payment method, %2$s is the transaction id.
en: Payment via %1$s (%2$s).
ca: Pagament mitjançant %1$s (%2$s).

note: translators: 1: product name
en: Please choose product options for %1$s.
ca: Trieu les opcions de producte de %1$s.

en: Add a different email address to receive replies.
ca: Afegiu una adreça electrònica diferent per rebre respostes.

en: You do not have permission to save settings.
ca: No teniu permís per desar la configuració.

en: REST API operations for WooCommerce resources including products, orders, and other store data.
ca: Operacions de l'API REST per als recursos del WooCommerce, incloent-hi productes, comandes i altres dades de la botiga.

en: WooCommerce REST API
ca: API REST del WooCommerce

[ctx: block description]
en: Displays the description of the selected variation.
ca: Mostra la descripció de la variació seleccionada.

[ctx: block title]
en: Variation Description (Beta)
ca: Descripció de la variació (beta)

en: This item is not available for purchase.
ca: Aquest article no està disponible per a la compra.

en: Raw shipping method settings for frontend processing.
ca: Configuració del mètode d'enviament en brut per al processament frontal.

en: Shipping method ID (e.g., flat_rate, free_shipping).
ca: Identificador del mètode d'enviament (p. ex., flat_rate, free_shipping).

en: Whether the shipping method is enabled.
ca: Si el mètode d'enviament està habilitat.

en: Shipping methods for this zone.
ca: Mètodes d'enviament d'aquesta zona.

en: Unique identifier for the shipping zone.
ca: Identificador únic de la zona d'enviament.

en: Invalid line items type.
ca: El tipus de les línies de comanda no és vàlid.

en: The fulfillment status of the order.
ca: L'estat de tramitació de la comanda.

en: A list of line items (products) within this order.
ca: Una llista de les línies de comanda (productes) dins d'aquesta comanda.

en: Product needs shipping.
ca: El producte s'ha d'enviar.

en: Product is downloadable.
ca: El producte és baixable.

en: Product is virtual.
ca: El producte és virtual.

en: Product global unique ID.
ca: Identificador únic global del producte.

en: Product permalink.
ca: Enllaç permanent del producte.

en: Item price. Calculated as total / quantity.
ca: Preu de l'article. Calculat com a total / quantitat.

en: Product data this item is linked to.
ca: Dades del producte a les quals està enllaçat aquest article.

en: Product or variation ID.
ca: Identificador del producte o de la variació.

en: Line item image, if available.
ca: Imatge de la línia de comanda, si està disponible.

en: Item name.
ca: Nom de l'article.

en: Limit result set to orders with specific fulfillment statuses.
ca: Limita els resultats a comandes amb estats de tramitació específics.

en: Total value must be an array with exactly 2 numbers for between operators.
ca: El valor total ha de ser una matriu amb exactament 2 nombres per als operadors d'interval.

en: The comparison operator to use for total filtering.
ca: L'operador de comparació a utilitzar per al filtratge total.

en: Limit result set to orders with specific total amounts. For between operators, list two values.
ca: Limita els resultats a comandes amb imports totals específics. Per a operadors d'interval, enumereu dos valors.

en: If true, the note will be shown to customers. If false, the note will be for admin reference only.
ca: Si és true, la nota es mostrarà als clients. Si és false, la nota només servirà de referència per a l'administrador.

en: Order ID the note belongs to.
ca: Identificador de la comanda a la qual pertany la nota.

en: The order ID that notes belong to.
ca: L'identificador de la comanda a la qual pertanyen les notes.

en: Limit result to customer notes or private notes.
ca: Limita el resultat a les notes del client o les notes privades.

en: Trash not supported.
ca: No és compatible amb la paperera.

en: Cannot trash resource.
ca: No es pot moure a la paperera el recurs.

en: Cannot delete resource.
ca: No es pot suprimir el recurs.

en: Cannot create resource.
ca: No es pot crear el recurs.

en: Resource already exists.
ca: El recurs ja existeix.

en: Invalid error object provided.
ca: S'ha proporcionat un objecte d'error no vàlid.

en: An error occurred while processing your request.
ca: S'ha produït un error en processar la sol·licitud.

en: The user associated with this API key no longer exists.
ca: L'usuari associat amb aquesta clau API ja no existeix.

en: Authentication failed.
ca: Ha fallat l'autenticació.

en: X-MCP-API-Key must be in format consumer_key:consumer_secret
ca: X-MCP-API-Key ha de tenir el format consumer_key:consumer_secret

en: X-MCP-API-Key header required. Format: consumer_key:consumer_secret
ca: La capçalera X-MCP-API-Key és obligatòria. Format: consumer_key:consumer_secret

en: HTTPS is required for MCP requests.
ca: HTTPS és necessari per a les sol·licituds MCP.

en: AI-accessible WooCommerce operations via MCP
ca: Operacions del WooCommerce accessibles mitjançant IA a través de MCP

en: WooCommerce MCP Server
ca: Servidor WooCommerce MCP

en: Ambiguous shipping providers list.
ca: Llista ambigua de proveïdors d'enviament.

en: Configure Permalinks
ca: Configura els enllaços permanents

en: WordPress permalinks must be set to anything other than "Plain" for MCP to work.
ca: Els enllaços permanents del WordPress han d'estar configurats en qualsevol opció que no sigui «Text pla» perquè MCP funcioni.

en: Configuration Required
ca: Configuració necessària

en: Enable WooCommerce MCP (Model Context Protocol) for AI-powered store operations. AI-generated results and actions can be unpredictable - please review before executing in your store.
ca: Habiliteu WooCommerce MCP (Model Context Protocol) per a les operacions de botiga impulsades per IA. Els resultats i accions generats per la IA poden ser imprevisibles: reviseu-los abans d’executar-los a la vostra botiga.

en: [Performance] Removes session cookies for non-logged in customers when session data is empty, improving page caching performance. May cause compatibility issues with extensions that depend on the session cookie without using session data.
ca: [Rendiment] Elimina les galetes de sessió per als clients no connectats quan les dades de sessió estan buides, millorant el rendiment de la memòria cau de pàgines. Pot provocar problemes de compatibilitat amb extensions que depenen de la galeta de sessió sense utilitzar dades de sessió.

en: Clear Customer Sessions When Empty
ca: Neteja les sessions dels clients quan estiguin buides

en: Sample Download File.pdf
ca: Fitxer de baixada de mostra.pdf

en: Dummy Downloadable Product
ca: Producte baixable de mostra

en: Unique identifier for the resource
ca: Identificador únic del recurs

en: Update an existing order by modifying status, customer information, line items, or other order details.
ca: Actualitza una comanda existent modificant l'estat, la informació del client, les línies de comanda o altres detalls de la comanda.

en: Update Order
ca: Actualitza la comanda

en: Create a new order with customer information, line items, shipping details, and payment information.
ca: Crea una nova comanda amb informació del client, línies de comanda, detalls d'enviament i informació de pagament.

en: Create Order
ca: Crea una comanda

en: Retrieve detailed information about a single order by ID, including line items, customer details, and payment information.
ca: Recupera informació detallada sobre una sola comanda mitjançant el seu identificador, incloent-hi les línies de comanda, els detalls del client i la informació de pagament.

en: Get Order
ca: Obté la comanda

en: Retrieve a paginated list of orders with optional filters for status, customer, date range, and other criteria.
ca: Recupera una llista paginada de comandes amb filtres opcionals per a l'estat, el client, l'interval de dates i altres criteris.

en: List Orders
ca: Llista les comandes

en: Permanently delete a product from the store. This action cannot be undone.
ca: Suprimeix un producte de la botiga permanentment. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Delete Product
ca: Suprimeix el producte

en: Update an existing product by modifying its attributes such as price, stock, description, or metadata.
ca: Actualitza un producte existent modificant-ne els atributs com ara el preu, l'estoc, la descripció o les metadades.

en: Update Product
ca: Actualitza el producte

en: Create a new product in WooCommerce with name, price, description, and other product attributes.
ca: Crea un nou producte al WooCommerce amb nom, preu, descripció i altres atributs del producte.

en: Retrieve detailed information about a single product by ID, including price, description, images, and metadata.
ca: Recupera informació detallada sobre un sol producte mitjançant l'identificador, incloent-hi el preu, la descripció, les imatges i les metadades.

en: Get Product
ca: Obté el producte

en: Retrieve a paginated list of products with optional filters for status, category, price range, and other attributes.
ca: Recupera una llista paginada de productes amb filtres opcionals per a l'estat, la categoria, el rang de preus i altres atributs.

en: List Products
ca: Llista els productes

en: Please select a valid quantity to add to the cart.
ca: Seleccioneu una quantitat vàlida per afegir a la cistella.

note: translators: Alt text for video play button icon.
en: Play
ca: Reprodueix

en: Watch on YouTube
ca: Mireu al YouTube

en: Listen on ReverbNation
ca: Escolteu a ReverbNation

en: Listen on Mixcloud
ca: Escolteu a Mixcloud

en: Listen on Pocket Casts
ca: Escolteu a Pocket Casts

en: Listen on SoundCloud
ca: Escolteu a SoundCloud

en: Listen on Spotify
ca: Escolteu a Spotify

en: Listen to the audio
ca: Escolteu l'àudio

en: Description for the setting field.
ca: Descripció del camp de configuració.

en: Available options for select/multiselect fields.
ca: Opcions disponibles per als camps de selecció/selecció múltiple.

en: Flat key-value mapping of all setting field values.
ca: Mapatge pla clau-valor de tots els valors dels camps de configuració.

en: Set your store's address, visibility, currency, language, and timezone.
ca: Establiu l'adreça, la visibilitat, la moneda, l'idioma i la zona horària de la botiga.

en: Invalid country code in list.
ca: Codi de país no vàlid a la llista.

en: Expected an array of country codes.
ca: S'esperava una matriu de codis de país.

en: Invalid shipping location option.
ca: L'opció d'ubicació d'enviament no és vàlida.

en: Invalid selling location option.
ca: L'opció d'ubicació de venda no és vàlida.

en: Invalid country/state format.
ca: Format de país/estat no vàlid.

en: Number of decimals must be between 0 and 10.
ca: El nombre de decimals ha d'estar entre 0 i 10.

en: Setting field value.
ca: Valor del camp de configuració.

en: Setting field description.
ca: Descripció del camp de configuració.

en: Setting field type.
ca: Tipus del camp de configuració.

en: Setting field label.
ca: Etiqueta del camp de configuració.

en: Setting field ID.
ca: Identificador del camp de configuració.

en: Settings fields.
ca: Camps de configuració.

en: Display order for the group.
ca: Ordre de visualització del grup.

en: Group description.
ca: Descripció del grup.

en: Group title.
ca: Títol del grup.

en: Settings group.
ca: Grup de configuració.

en: Collection of setting groups.
ca: Col·lecció de grups de configuració.

en: Settings description.
ca: Descripció de la configuració.

en: Settings title.
ca: Títol de configuració.

en: Unique identifier for the settings group.
ca: Identificador únic del grup de configuració.

en: Customize the look and feel of all you notification emails.
ca: Personalitzeu l'aspecte de tots els correus electrònics de notificació.

en: Email design
ca: Disseny del correu electrònic

en: "Reply-to" address
ca: Adreça de «Respon a»

en: "Reply-to" name
ca: Nom de «Respon a»

en: Add "Reply-to" email
ca: Afegeix un correu electrònic de «Respon a»

en: Please enter a valid reply-to email address.
ca: Introduïu una adreça electrònica «Respon a» vàlida.

en: Reply-to name cannot be empty when reply-to is enabled.
ca: El nom «Respon a» no pot ser buit quan «Respon a» està activat.

en: Email sender name cannot be empty.
ca: El nom del remitent del correu electrònic no pot estar buit.

en: Invalid or empty request body.
ca: El cos de la sol·licitud no és vàlid o està buit.

en: Add to cart single text.
ca: Text únic «Afegeix a la cistella».

en: Add to cart text.
ca: Text «Afegeix a la cistella».

en: Add to cart description.
ca: Descripció «Afegeix a la cistella».

en: Add to cart details.
ca: Detalls «Afegeix a la cistella».

en: The type of entity for which the fulfillment is created. Must be "order".
ca: El tipus d'entitat per a la qual s'ha creat la tramitació. Ha de ser «order».

en: Sorry, you cannot update resources.
ca: No podeu actualitzar els recursos.

en: The entity type must be "order".
ca: El tipus d'entitat ha de ser «order».

en: The entity ID is required.
ca: L'identificador de l'entitat és obligatori.

en: The order ID is required.
ca: L'identificador de la comanda és obligatori.

en: Sorry, you are not allowed to perform this action.
ca: No teniu permisos per realitzar aquesta acció.

en: When enabled, PayPal will use the address provided by the checkout form, and prevent the buyer from changing it inside the PayPal payment page. Disable this to let buyers choose a shipping address from their PayPal account. PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
ca: Si està activa, PayPal utilitzarà l'adreça proporcionada pel formulari de pagament i evitarà que el comprador la canviï dins de la pàgina de pagament de PayPal. Desactiveu això per permetre que els compradors triïn una adreça d'enviament des del seu compte de PayPal. PayPal verifica les adreces, per tant, aquesta configuració pot provocar errors (recomanem mantenir-la desactivada).

en: Prevent buyers from changing the shipping address.
ca: Evita que els compradors canviïn l'adreça d'enviament.

en: Enable PayPal buttons to offer PayPal, Venmo and Pay Later as express checkout options on product, cart, and checkout pages.
ca: Activeu els botons de PayPal per oferir PayPal, Venmo i Pay Later com a opcions de pagament ràpid a les pàgines de producte, cistella i pagament.

en: Enable PayPal Buttons
ca: Activa el botons de PayPal

en: PayPal Buttons
ca: Botons de PayPal

note: translators: %1$s: Transaction ID
en: PayPal payment authorized. Transaction ID: %1$s. Change payment status to processing or complete to capture funds.
ca: S'ha autoritzat el pagament de PayPal. Identificador de transacció: %1$s. Canvia l'estat del pagament a en procés o completat per cobrar els fons.

note: translators: %s: reason
en: Payment pending (reason: %s).
ca: Pagament pendent (motiu: %s).

note: translators: %1$s: Transaction ID
en: PayPal payment captured. Transaction ID: %1$s.
ca: S'ha cobrat el pagament de PayPal. Identificador de transacció: %1$s.

note: translators: %1$s: PayPal order ID, %2$s: Status
en: PayPal payment approval failed. PayPal Order ID: %1$s. Status: %2$s
ca: No s'ha pogut aprovar el pagament de PayPal. Identificador de comanda de PayPal: %1$s. Estat: %2$s.

note: translators: %1$s: PayPal order ID
en: PayPal payment approved. PayPal Order ID: %1$s
ca: S'ha aprovat el pagament de PayPal. Identificador de comanda de PayPal: %1$s

en: PayPal capture authorized payment failed
ca: No s'ha pogut cobrar un pagament autoritzat de PayPal

note: translators: %s: PayPal debug ID
en: . PayPal debug ID: %s
ca: . Identificador de depuració de PayPal: %s

note: translators: %1$s: Action, %2$s: PayPal order ID
en: PayPal %1$s payment failed. PayPal Order ID: %2$s
ca: El pagament de PayPal %1$s ha fallat. Identificador de comanda de PayPal: %2$s

note: translators: %1$s: PayPal debug ID
en: PayPal order creation failed. PayPal debug ID: %1$s
ca: No s'ha pogut crear la comanda de PayPal. Identificador de depuració de PayPal: %1$s

note: translators: 1: opening <a> tag, 2: closing </a> tag
en: WooCommerce has upgraded your PayPal integration from PayPal Standard to PayPal Payments (PPCP), for a more reliable and modern checkout experience. If you do not prefer the upgraded integration in WooCommerce, we recommend switching to %1$sPayPal Payments%2$s extension.
ca: El WooCommerce ha actualitzat la vostra integració de PayPal de PayPal Standard a PayPal Payments (PPCP), per a una experiència de pagament més fiable i moderna. Si no preferiu la integració actualitzada al WooCommerce, us recomanem que canvieu a l'extensió %1$sPayPal Payments%2$s.

en: An unknown error occurred
ca: S'ha produït un error desconegut

en: We are unable to process your PayPal payment at this time. Please try again or use a different payment method.
ca: No s'ha pogut processar el vostre pagament de PayPal en aquest moment. Torneu-ho a provar o utilitzeu un altre mètode de pagament.

en: Enable taxes and coupons and configure how they are calculated.
ca: Habilita els impostos i els cupons i configura com es calculen.

en: Taxes and coupons
ca: Impostos i cupons

note: translators: %s: WooPayments URL.
en: Requires a plugin with predictive address search support (e.g. <a href="%s" target="_blank">WooPayments</a>).
ca: Requereix una extensió amb compatibilitat amb la cerca predictiva d'adreces (per exemple, <a href="%s" target="_blank">WooPayments</a>).

en: Dādra and Nagar Haveli and Damān and Diu
ca: Dadra i Nagar Haveli i Daman i Di

[ctx: block title]
en: Status Filter
ca: Filtre d'estat

[ctx: block title]
en: Active Filters
ca: Filtres actius

[ctx: block title]
en: Attribute Filter
ca: Filtre d'atribut

[ctx: block title]
en: Price Filter
ca: Filtre de preu

[ctx: block description]
en: A placeholder block for email content.
ca: Un bloc d'espai reservat per al contingut del correu electrònic.

[ctx: block title]
en: Email Content
ca: Contingut del correu electrònic

en: Full screen image
ca: Imatge a pantalla completa

en: Notify me
ca: Notifica'm

[ctx: back in stock form]
en: Enter your e-mail
ca: Introduïu el vostre correu electrònic

[ctx: back in stock form]
en: Email address to be notified when this product is back in stock
ca: Adreça electrònica per rebre notificacions quan aquest producte torni a estar disponible

en: Want to be notified when this product is back in stock?
ca: Voleu rebre una notificació quan aquest producte torni a estar disponible?

en: You have received this message because your e-mail address was used to sign up for stock notifications on our store. Wasn't you? Please get in touch with us if you keep receiving these messages.
ca: Heu rebut aquest missatge perquè la vostra adreça electrònica s'ha utilitzat per registrar-vos per rebre notificacions d'estoc a la nostra botiga. No ho heu fet? Poseu-vos en contacte amb nosaltres si continueu rebent aquests missatges.

note: translators: %$s placeholder is the verification expiration datetime string.
en: This link will remain active for %s.
ca: Aquest enllaç romandrà actiu durant %s.

note: translators: %s placeholder is the text part from above.
en: To stop receiving these messages, %s to unsubscribe.
ca: Per deixar de rebre aquests missatges, %s per cancel·lar la subscripció.

[ctx: unsubscribe cta for stock notifications for guests]
note: translators: %1$s placeholder is the unsubscribe link, %2$s placeholder is the Unsubscribe text link.
en: click here
ca: feu clic aquí

note: translators: %s placeholder is the text part from above.
en: To manage your notifications, %s to log in to your account.
ca: Per gestionar les notificacions, %s per entrar al vostre compte.

[ctx: unsubscribe cta for stock notifications for existing customers]
note: translators: %1$s placeholder is the unsubscribe link, %2$s placeholder is the Unsubscribe text link.
en: click here
ca: feu clic aquí

en: You have received this message because your e-mail address was used to sign up for stock notifications on our store.
ca: Heu rebut aquest missatge perquè la vostra adreça electrònica s'ha utilitzat per registrar-vos per rebre notificacions d'estoc a la nostra botiga.

note: translators: 1 = URL of the Back in Stock Notifications page
en: Back-in-stock notifications for this product are now being processed. Subscribed customers will receive these emails over the next few minutes. You can monitor or manage individual subscriptions on the <a href="%s">Stock Notifications page</a>.
ca: Les notificacions de reposició d'aquest producte s'estan processant. Els clients subscrits rebran aquests correus electrònics durant els propers minuts. Podeu supervisar o gestionar les subscripcions individuals a la <a href="%s">pàgina de notificacions d'estoc</a>.

note: translators: %d the numeric product ID
en: Removed back-in-stock notification for product id: %d
ca: S'ha eliminat la notificació de reposició per a l'identificador de producte: %d

en: WooCommerce Customer Stock Notifications
ca: Notificacions d'estoc de clients del WooCommerce

en: User Email is invalid.
ca: El correu electrònic de l'usuari no és vàlid.

en: User ID or User Email is required.
ca: Es requereix un identificador d'usuari o un correu electrònic.

en: Product ID is required.
ca: L'identificador del producte és obligatori.

[ctx: notice action]
en: Manage notifications
ca: Gestiona les notificacions

[ctx: notice action]
en: Resend verification
ca: Torna a enviar la verificació

en: You have already joined this waitlist. Please complete the sign-up process by following the verification link sent to your e-mail.
ca: Ja us heu apuntat a aquesta llista d'espera. Completeu el procés de registre seguint l'enllaç de verificació que us hem enviat al correu electrònic.

en: You have already joined this waitlist.
ca: Ja us heu apuntat a aquesta llista d'espera.

en: Thanks for signing up! An account has been created for you. Please complete the sign-up process by following the verification link sent to your e-mail.
ca: Gràcies per registrar-vos! S'ha creat un compte per a vosaltres. Completeu el procés de registre seguint l'enllaç de verificació que us hem enviat al correu electrònic.

note: translators: Product name
en: You have successfully signed up and will be notified when "%s" is back in stock! Note that a new account has been created for you; please check your e-mail for details.
ca: Us heu registrat correctament i rebreu una notificació quan «%s» torni a estar disponible! Tingueu en compte que s'ha creat un compte per a vosaltres; consulteu el vostre correu electrònic per obtenir més informació.

en: Thanks for signing up! Please complete the sign-up process by following the verification link sent to your e-mail.
ca: Gràcies per registrar-vos! Completeu el procés de registre seguint l'enllaç de verificació que us hem enviat al correu electrònic.

note: translators: Product name
en: You have successfully signed up! You will be notified when "%s" is back in stock.
ca: Us heu registrat correctament! Rebreu una notificació quan «%s» torni a estar disponible.

en: Failed to sign up. Please try again.
ca: No s'ha pogut registrar. Torneu-ho a provar.

en: You have already signed up too many times. Please try again later.
ca: Ja us heu registrat massa vegades. Torneu-ho a provar més endavant.

en: To proceed, please consent to the creation of a new account with your e-mail.
ca: Per continuar, doneu el vostre consentiment per crear un nou compte amb el vostre correu electrònic.

en: Invalid email address.
ca: L'adreça electrònica no és vàlida.

en: Invalid user.
ca: Usuari no vàlid.

[ctx: back in stock form]
en: here
ca: aquí

en: You have already joined the waitlist! Click {manage_account_link} to manage your notifications.
ca: Ja us heu apuntat a la llista d'espera! Feu clic a {manage_account_link} per gestionar les notificacions.

[ctx: back in stock form]
en: log in
ca: entra

en: Please {login_link} to sign up for stock notifications.
ca: {login_link} per registrar-vos per rebre notificacions d'estoc.

note: translators: %2$s product name, %1$s user email
en: Successfully unsubscribed %1$s. You will not receive a notification when "%2$s" becomes available.
ca: S'ha cancel·lat la subscripció de %1$s correctament. No rebreu cap notificació quan «%2$s» estigui disponible.

note: translators: %s is product name
en: Successfully verified stock notifications for "%s".
ca: Les notificacions d'estoc per a «%s» s'han verificat correctament.

[ctx: Stock Notification confirm notification]
en: Confirm
ca: Confirma

en: Please follow the link below to complete the sign-up process and join the "{product_name}" waitlist.
ca: Seguiu el següent enllaç per completar el procés de registre i apuntar-vos a la llista d'espera de «{product_name}».

en: Confirm sign-up
ca: Confirma el registre

en: Join the "{product_name}" waitlist.
ca: Apunteu-vos a la llista d'espera de «{product_name}».

en: Verification e-mail sent to customers, as part of the double opt-in sign-up process.
ca: S'ha enviat un correu electrònic de verificació als clients, com a part del procés de registre de doble consentiment.

en: Back in stock sign-up verification
ca: Verificació de registre a la notificació de reposició

en: Thanks for joining the waitlist! You will hear from us again when "{product_name}" is back in stock.
ca: Gràcies per apuntar-vos a la llista d'espera! Tindreu notícies nostres quan «{product_name}» torni a estar disponible.

en: Sign-up successful
ca: Registre correcte

en: You have joined the "{product_name}" waitlist.
ca: Us heu apuntat a la llista d'espera de «{product_name}».

en: Email sent to customers after completing the sign-up process successfully.
ca: Correu electrònic enviat als clients després de completar correctament el procés de registre.

en: Back in stock sign-up confirmation
ca: Confirmació de registre a la notificació de reposició

en: Text to appear below the main e-mail header.
ca: Text que apareixerà a sota de la capçalera principal del correu electrònic.

[ctx: Email notification]
en: Shop Now
ca: Compreu ara

en: Great news: "{product_name}" is now available for purchase.
ca: Bones notícies: «{product_name}» ja es pot comprar.

en: It's back in stock!
ca: Torna a estar disponible!

en: "{product_name}" is back in stock!
ca: «{product_name}» torna a estar disponible!

en: Email sent to signed-up customers when a product is back in stock.
ca: Correu electrònic enviat als clients registrats quan un producte torna a estar disponible.

en: Back in stock notification
ca: Notificació de reposició

en: No customers have signed up to receive stock notifications from you just yet.
ca: Encara no s'ha registrat cap client per rebre notificacions d'estoc vostres.

en: Search by user e-mail
ca: Cerca per correu electrònic de l'usuari

en: Search Notifications
ca: Cerca notificacions

en: Signed-up customers
ca: Clients registrats

en: Signed up
ca: Registrada

en: Waiting
ca: En espera

en: Product not found.
ca: No s'ha trobat el producte.

en: View notifications &rarr;
ca: Visualitza les notificacions &rarr;

en: View profile &rarr;
ca: Visualitza el perfil &rarr;

note: translators: %s: Notification ID
en: Notification #%d details
ca: Detall de la notificació núm. %d

en: Resend verification email
ca: Torna a enviar el correu electrònic de verificació

en: Edit Notification
ca: Edita la notificació

en: Enter customer e-mail&hellip;
ca: Introduïu el correu electrònic del client&hellip;

en: &mdash;&nbsp;or&nbsp;&mdash;
ca: &mdash;&nbsp;o&nbsp;&mdash;

en: Notification details
ca: Detalls de la notificació

en: Notification actions
ca: Accions de notificació

en: View All
ca: Visualitza totes

en: Add Notification
ca: Afegeix una notificació

en: Let customers sign up to be notified when this product is restocked
ca: Permeteu que els clients es registrin per rebre notificacions quan aquest producte es reposi

en: Stock notifications
ca: Notificacions d'estoc

note: translators: %s settings page link
en: WooCommerce is currently <a href="%s">configured</a> to hide out-of-stock products from your catalog. Customers will not be able sign up for back-in-stock notifications while this option is enabled.
ca: El WooCommerce ara mateix està <a href="%s">configurat</a> per ocultar els productes del vostre catàleg que no estan disponibles. Els clients no podran registrar-se per rebre notificacions de productes que tornin a estar disponibles mentre aquesta opció estigui habilitada.

note: translators: %s settings page link
en: WooCommerce is currently <a href="%s">configured</a> to create new accounts without generating passwords automatically. Guests who sign up to receive stock notifications will need to reset their password before they can log into their new account.
ca: Ara mateix, el WooCommerce està <a href="%s">configurat</a> per crear nous comptes sense generar contrasenyes automàticament. Els visitants que es registrin per rebre notificacions d'estoc hauran de reinicialitzar la seva contrasenya abans de poder entrar al seu nou compte.

en: Create an account when guests sign up for stock notifications.
ca: Crea un compte quan els clients es registrin a les notificacions d'estoc.

en: When enabled, guests will be redirected to a login page to complete the sign-up process.
ca: Si s'activa, els visitants es redirigiran a una pàgina d'entrada per finalitzar el procés de registre.

en: Customers must be logged in to sign up for stock notifications.
ca: Els clients han d'entrar per registrar-se per rebre notificacions d'estoc.

en: Guest sign-up
ca: Registre de visitants

en: Controls how long the plugin will store unverified notification sign-ups in the database. Enter zero, or leave this field empty if you would like to store expired sign-up requests indefinitey.
ca: Controla quant de temps l'extensió emmagatzemarà els registres de notificacions no verificats a la base de dades. Introduïu zero o deixeu aquest camp buit si voleu emmagatzemar les sol·licituds de registre caducades indefinidament.

en: Delete unverified notification sign-ups after (in days)
ca: Suprimeix els registres de notificacions no verificats després de (en dies)

en: To complete the sign-up process, customers must follow a verification link sent to their e-mail after submitting the sign-up form.
ca: Per completar el procés de registre, els clients han de seguir un enllaç de verificació que rebran al seu correu electrònic després d'enviar el formulari de registre.

en: Require double opt-in to sign up
ca: Cal un doble consentiment per registrar-se

en: Let customers sign up to be notified when products in your store are restocked.
ca: Permeteu que els clients es registrin per rebre notificacions quan els productes de la botiga es reposin.

en: Allow sign-ups
ca: Permet registres

en: Customer stock notifications
ca: Notificacions d'estoc de clients

note: translators: %s user email.
en: Verification email sent to "%s".
ca: S'ha enviat un correu electrònic de verificació a «%s».

note: translators: %s user email.
en: Notification sent to "%s".
ca: Notificació enviada a «%s».

en: Failed to send notification. Please make sure that the listed product is available.
ca: No s'ha pogut enviar la notificació. Assegureu-vos que el producte indicat estigui disponible.

en: Notification updated.
ca: Notificació actualitzada.

en: Notification created.
ca: Notificació creada.

note: translators: %s: notification edit url.
en: A <a href="%s">notification</a> for the same product and customer already exists in your database.
ca: Ja existeix una <a href="%s">notificació</a> per al mateix producte i client a la base de dades.

en: Please select a customer.
ca: Seleccioneu un client.

en: Please select a product.
ca: Seleccioneu un producte.

en: Notifications per page
ca: Notificacions per pàgina

en: Stock Notifications
ca: Notificacions d'estoc

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: %s notification deleted. | %s notifications deleted.
ca[0]: S'ha suprimit %s notificació.
ca[1]: S'han suprimit %s notificacions.

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: %s notification updated. | %s notifications updated.
ca[0]: S'ha actualitzat %s notificació.
ca[1]: S'han actualitzat %s notificacions.

en: Notification not found.
ca: No s'ha trobat la notificació.

en: Notification deleted.
ca: Notificació suprimida.

en: Filter by date
ca: Filtra per data

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Pendent <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Pendents <span class="count">(%s)</span>

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Cancel·lada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Cancel·lades <span class="count">(%s)</span>

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: Sent <span class="count">(%s)</span> | Sent <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Enviada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Enviades <span class="count">(%s)</span>

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Activa <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Actives <span class="count">(%s)</span>

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Total <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Totals <span class="count">(%s)</span>

en: Select customer&hellip;
ca: Seleccioneu un client&hellip;

en: Select product&hellip;
ca: Seleccioneu un producte&hellip;

en: Invalid product selected.
ca: S'ha seleccionat un producte no vàlid.

[ctx: column_name]
en: Signed Up
ca: Registrada

[ctx: column_name]
en: Product
ca: Producte

[ctx: column_name]
en: User/Email
ca: Usuari/Correu electrònic

[ctx: column_name]
en: Status
ca: Estat

[ctx: column_name]
en: Notification
ca: Notificació

en: No Notifications found
ca: No s'ha trobat cap notificació

[ctx: list table date hover format]
en: Y/m/d g:i:s a
ca: d/m/Y G:i:s

[ctx: stock notification status]
en: Active
ca: Activa

[ctx: stock notification status]
en: Sent
ca: Enviada

[ctx: stock notification status]
en: Cancelled
ca: Cancel·lada

[ctx: stock notification status]
en: Pending
ca: Pendent

note: translators: %s: Notification code
en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
ca: &#8220;%s&#8221; (Edita)

en: Delete the selected notifications permanently?
ca: Voleu suprimir les notificacions seleccionades permanentment?

en: Delete this notification permanently?
ca: Voleu suprimir aquesta notificació permanentment?

note: translators: %1$s: Platform ID, %2$s: Class name, %3$s: Interface name
en: Invalid mapper class for platform %1$s. Class %2$s does not implement %3$s.
ca: Classe de mapatge no vàlida per a la plataforma %1$s. La classe %2$s no implementa %3$s.

note: translators: %1$s: Platform ID, %2$s: Class name
en: Invalid mapper class for platform %1$s. Class %2$s does not exist.
ca: Classe de mapatge no vàlida per a la plataforma %1$s. La classe %2$s no existeix.

note: translators: %s: Platform ID
en: Invalid mapper class for platform %s. Mapper must be a non-empty string.
ca: Classe de mapatge no vàlida per a la plataforma %s. El mapejador ha de ser una cadena no buida.

note: translators: %1$s: Platform ID, %2$s: Class name, %3$s: Interface name
en: Invalid fetcher class for platform %1$s. Class %2$s does not implement %3$s.
ca: Classe de recollida no vàlida per a la plataforma %1$s. La classe %2$s no implementa %3$s.

note: translators: %1$s: Platform ID, %2$s: Class name
en: Invalid fetcher class for platform %1$s. Class %2$s does not exist.
ca: Classe de recollida no vàlida per a la plataforma %1$s. La classe %2$s no existeix.

note: translators: %s: Platform ID
en: Invalid fetcher class for platform %s. Fetcher must be a non-empty string.
ca: Classe de recollida no vàlida per a la plataforma %s. El recollidor ha de ser una cadena no buida.

note: translators: %s: Platform ID
en: Platform %s not found.
ca: No s'ha trobat la plataforma %s.

en: A fully embedded checkout, with all popular payment methods, for more sales and less abandoned shopping carts.
ca: Un procés de pagament completament integrat, amb tots els mètodes de pagament habituals, per augmentar les vendes i reduir el nombre de cistelles de la compra abandonades.

en: Accept payments on your WooCommerce store securely.
ca: Accepteu pagaments a la vostra botiga WooCommerce de forma segura.

en: Take credit card payments securely via Eway keeping customers on your site.
ca: Rebeu pagaments amb targetes de crèdit de manera segura a través d'Eway mantenint els clients al lloc web.

note: translators: %d is the rating value from 1 to 5
en: %d of 5 star | %d of 5 stars
ca[0]: %d de 5 estrelles
ca[1]: %d de 5 estrelles

en: Invalid date provided.
ca: La data proporcionada no és vàlida.

en: The URL to POST to for resetting the provider onboarding.
ca: L'URL per realitzar un POST per tal de reinicialitzar la posada en marxa del proveïdor.

en: The link to reset the provider state/account and restart the onboarding.
ca: L'enllaç per reinicialitzar l'estat/compte del proveïdor i reiniciar la posada en marxa.

en: The URL to POST to disable the test account for the payment gateway.
ca: L'URL per realitzar un POST per tal de desactivar el compte de prova de la passarel·la de pagament.

en: The link to disable the test account for the payment gateway.
ca: L'enllaç per desactivar el compte de prova de la passarel·la de pagament.

en: Action to disable the test account currently in use
ca: Acció per desactivar el compte de prova que s'està utilitzant actualment

en: Action to reset the onboarding process, either partially, for a certain step, or fully.
ca: Acció per reinicialitzar el procés de posada en marxa, ja sigui parcialment, per a un pas determinat o completament.

[ctx: block keyword]
en: single product
ca: producte individual

[ctx: block description]
en: Display a single product of your choice with full control over its presentation.
ca: Mostreu un sol producte de la vostra elecció amb control total sobre la seva presentació.

[ctx: block title]
en: Product
ca: Producte

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product collection by selecting one or more taxonomy terms, such as categories, brands, or tags.
ca: Permeteu que els clients filtrin la col·lecció de productes seleccionant un o més termes de taxonomia, com ara categories, marques o etiquetes.

[ctx: block title]
en: Taxonomy Filter
ca: Filtre de taxonomia

[ctx: block keyword]
en: payment methods
ca: mètodes de pagament

[ctx: block keyword]
en: payments
ca: pagaments

[ctx: block description]
en: Display icons for available payment methods.
ca: Mostreu icones dels mètodes de pagament disponibles.

[ctx: block title]
en: Payment Method Icons
ca: Icones de mètodes de pagament

[ctx: block description]
en: Display a Mini-Cart widget.
ca: Mostra un giny de mini cistella.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Contents
ca: Continguts de la mini cistella

note: translators: %s is the shipment index
en: Shipment %s
ca: Enviament %s

en: Pending items
ca: Articles pendents

en: You can access to more details of your order by visiting My Account > Orders and select the order you wish to see the latest status of the delivery.
ca: Podeu accedir detalls addicionals de la vostra comanda visitant El meu compte > Comandes i seleccionant la comanda de la qual voleu veure l'estat actual del lliurament.

en: Tracking URL
ca: URL de seguiment

en: Fulfillment summary
ca: Resum de la tramitació

note: translators: %s: Link to My Account > Orders page.
en: You can access to more details of your order by visiting <a href="%s" target="_blank">My Account > Orders</a> and select the order you wish to see the latest status of the delivery.
ca: Podeu accedir detalls addicionals de la vostra comanda visitant <a href="%s" target="_blank">El meu compte > Comandes</a> i seleccionant la comanda de la qual voleu veure l'estat actual del lliurament.

en: Track your shipment
ca: Feu un seguiment del vostre enviament

en: Tracking Number
ca: Número de seguiment

en: No tracking information available for this fulfillment at the moment.
ca: Ara mateix, no hi ha informació de seguiment disponible per a aquesta tramitació.

en: Here’s the latest info we have:
ca: Aquí teniu la informació més recent que tenim:

note: translators: %s: Customer first name
en: Some details of your shipment have recently been updated. This may include tracking information, item contents, or delivery status.
ca: Alguns detalls del vostre enviament s'han actualitzat recentment. Això pot incloure informació de seguiment, els articles que conté o l'estat del lliurament.

en: We wanted to let you know that one of the previously fulfilled shipments from your order has been removed from our system. This may have been due to a correction or an update in our fulfillment records. Don’t worry — this won’t affect any items you’ve already received.
ca: Volíem informar-vos que un dels enviaments de la vostra comanda que ja s'havia tramitat s'ha eliminat del nostre sistema. Això pot ser degut a una correcció o actualització dels nostres registres de tramitació. No us preocupeu, això no afectarà cap article que ja hàgiu rebut.

en: Woo! Some items you purchased are being fulfilled. You can use the below information to track your shipment:
ca: Alguns dels articles que heu comprat s'estan tramitant. Podeu utilitzar la següent informació per fer el seguiment de l'enviament:

en: Missing attributes for variable product.
ca: Falten els atributs del producte variable.

en: Returns number of products within taxonomy terms.
ca: Retorna el nombre de productes dins dels termes de taxonomia.

en: Variation system generated attribute name.
ca: Nom d'atribut generat pel sistema de variacions.

en: If requested, calculates taxonomy term counts for products in the collection.
ca: Si se sol·licita, calcula els nombres de termes de taxonomia dels productes de la col·lecció.

en: Invalid fulfillment ID.
ca: L'identificador de la tramitació no és vàlid.

en: The value of the meta data.
ca: El valor de les metadades.

en: The key of the meta data.
ca: La clau de les metadades.

en: The unique identifier for the meta data. Set `0` for new records.
ca: Identificador únic de les metadades. Establiu `0` per als nous registres.

en: Meta data for the fulfillment.
ca: Metadades de la tramitació.

en: The date the fulfillment was deleted.
ca: La data en què es va suprimir la tramitació.

en: The date the fulfillment was last updated.
ca: La data en què es va actualitzar la tramitació per última vegada.

en: Whether the fulfillment is fulfilled.
ca: Si s'ha tramitat la tramitació.

en: The status of the fulfillment.
ca: L'estat de la tramitació.

en: Unique identifier for the entity.
ca: Identificador únic de l'entitat.

en: The type of entity for which the fulfillment is created.
ca: El tipus d'entitat per a la qual s'ha creat la tramitació.

en: The tracking URL.
ca: L'URL de seguiment.

en: The shipping provider.
ca: El proveïdor de l'enviament.

en: The tracking number.
ca: El número de seguiment.

en: The tracking number details response.
ca: La resposta amb els detalls del número de seguiment.

en: The tracking number to look up.
ca: El número de seguiment a consultar.

en: Delete fulfillment meta data response.
ca: Resposta en suprimir les metadades de la tramitació.

en: The meta key to delete.
ca: La clau meta a suprimir.

en: Update fulfillment meta data response.
ca: Resposta en actualitzar les metadades de la tramitació.

en: The meta data object.
ca: L'objecte de metadades.

en: The meta data array.
ca: La matriu de metadades.

en: Get fulfillment meta data response.
ca: Resposta en obtenir les metadades de la tramitació.

en: The response message.
ca: El missatge de resposta.

en: Delete fulfillment response.
ca: Resposta en suprimir la tramitació.

en: Whether to notify the customer about the fulfillment update.
ca: Si cal notificar al client sobre l'actualització de la tramitació.

en: Update fulfillment response.
ca: Resposta en actualitzar la tramitació.

en: Get fulfillment response.
ca: Resposta en obtenir la tramitació.

en: Unique identifier for the fulfillment.
ca: Identificador únic de la tramitació.

en: Create fulfillment response.
ca: Resposta en crear la tramitació.

en: Get fulfillments response.
ca: Resposta en crear les tramitacions.

en: Unique identifier for the order.
ca: Identificador únic de la comanda.

en: Order ID is required.
ca: L'identificador de la comanda és obligatori.

en: Tracking number is required.
ca: El número de seguiment és obligatori.

en: Fulfillment deleted successfully.
ca: La tramitació s'ha suprimit correctament.

en: No fulfillments
ca: Cap tramitació

en: Unfulfilled
ca: No tramitada

en: Partially fulfilled
ca: Parcialment tramitada

en: Fulfilled
ca: Tramitada

en: It has <mark class="fulfillment-status">no fulfillments</mark> yet.
ca: Encara no té <mark class="fulfillment-status">cap tramitació</mark>.

en: It is currently <mark class="fulfillment-status">Unfulfilled</mark>.
ca: Actualment <mark class="fulfillment-status">no s'ha tramitat</mark>.

en: It has been <mark class="fulfillment-status">Partially fulfilled</mark>.
ca: S'ha <mark class="fulfillment-status">tramitat parcialment</mark>.

en: It has been <mark class="fulfillment-status">Fulfilled</mark>.
ca: S'ha <mark class="fulfillment-status">tramitat</mark>.

en: No tracking number available
ca: No hi ha cap número de seguiment disponible

en: Filter by fulfillment
ca: Filtra per tramitació

note: translators: %1$s is the shipment index, %2$s is the shipment date
en: <b>Shipment %1$s</b> was shipped on <b>%2$s</b>
ca: L'<b>enviament %1$s</b> s'ha enviat el <b>%2$s</b>

en: Mark as fulfilled
ca: Marca com a tramitada

en: Multiple trackings
ca: Diversos seguiments

en: Multiple providers
ca: Diversos proveïdors

en: View Fulfillments
ca: Visualitza les tramitacions

en: Shipment Provider
ca: Proveïdor de l'enviament

en: Fulfillment Status
ca: Estat de la tramitació

en: Enable the Order Fulfillments feature to manage order fulfillment and shipping.
ca: Activeu la característica de tramitacions de comandes per gestionar la tramitació i l'enviament de comandes.

en: Order Fulfillments
ca: Tramitacions de comandes

en: Invalid item.
ca: Article no vàlid.

en: The fulfillment items should be an array.
ca: Els elements de la tramitació han de ser una matriu.

en: The fulfillment should contain at least one item.
ca: La tramitació ha de contenir com a mínim un element.

en: Failed to read fulfillment data.
ca: No s'han pogut llegir les dades de la tramitació.

en: Failed to update fulfillment meta.
ca: No s'han pogut actualitzar les metadades de la tramitació.

en: Cannot update meta for a deleted fulfillment.
ca: No es poden actualitzar les metadades d'una tramitació suprimida.

en: Failed to insert fulfillment meta.
ca: No s'han pogut inserir les metadades de la tramitació.

en: Cannot add meta to a deleted fulfillment.
ca: No es poden afegir metadades a una tramitació suprimida.

en: Invalid fulfillment or meta.
ca: La tramitació o les metadades no són vàlids.

en: Cannot delete meta from a deleted fulfillment.
ca: No es poden suprimir les metadades d'una tramitació suprimida.

en: Invalid fulfillment.
ca: La tramitació no és vàlida.

en: Failed to delete fulfillment.
ca: No s'ha pogut suprimir la tramitació.

en: Failed to update fulfillment.
ca: No s'ha pogut actualitzar la tramitació.

en: Fulfillment not found.
ca: No s'ha trobat la tramitació.

en: Failed to insert fulfillment.
ca: No s'ha pogut inserir la tramitació.

en: Invalid fulfillment status.
ca: L'estat de la tramitació no és vàlid.

en: Invalid entity ID.
ca: Identificador d'entitat no vàlid.

en: Invalid entity type.
ca: Tipus d'entitat no vàlid.

en: Displays products filtered by a brand.
ca: Mostra productes filtrats per marca.

note: translators: %d number of items in the cart.
en: (items: %d)
ca: (articles: %d)

note: translators: %1$d is the number of products in the cart. %2$s is the cart total
en: Number of items in the cart: %1$d. Total price of %2$s
ca: Nombre d'articles a la cistella: %1$d. Preu total de %2$s

note: translators: %d is the number of products in the cart.
en: Number of items in the cart: %d
ca: Nombre d'articles a la cistella: %d

en: Please select product attributes before adding to cart.
ca: Seleccioneu els atributs del producte abans d'afegir-lo a la cistella.

en: Please select some products to add to the cart.
ca: Seleccioneu alguns productes per afegir-los a la cistella.

en: In progress
ca: En marxa

en: Stats about groups of customers.
ca: Estadístiques sobre grups de clients.

note: translators: %1$d: number of entries processed, %2$d: number of errors
en: Coupons lookup table entries with zero discount amount repaired successfully. Processed %1$d entries with %2$d errors.
ca: Les entrades de la taula de consulta de cupons amb un import de descompte zero s'han reparat correctament. S'han processat %1$d entrades amb %2$d errors.

en: No entries with zero discount amount found. Coupons lookup table is up to date.
ca: No s'ha trobat cap entrada amb un import de descompte zero. La taula de consulta de cupons està actualitzada.

en: Coupons lookup table does not exist.
ca: La taula de consulta de cupons no existeix.

en: Limit search to specific fields when used with search parameter. Available fields: name, sku, global_unique_id, description, short_description. This argument takes precedence over all other search parameters.
ca: Limita la cerca a camps específics quan s'utilitza amb el paràmetre de cerca. Camps disponibles: name, sku, global_unique_id, description, short_description. Aquest argument té prioritat sobre tots els altres paràmetres de cerca.

en: Product maximum price.
ca: Preu màxim del producte.

en: Product minimum price.
ca: Preu mínim del producte.

en: This tool will repair the coupons lookup table data with missing discount amounts. This process may take a while.
ca: Aquesta eina repararà les dades de la taula de consulta de cupons amb els imports de descompte que falten. Aquest procés pot trigar una estona.

en: Repair
ca: Repara

en: Coupons lookup table
ca: Taula de consulta de cupons

en: If anything looks off or you have questions, feel free to contact our support team.
ca: Si alguna cosa sembla estranya o teniu alguna pregunta, no dubteu a contactar amb el nostre equip de suport.

en: Your shipment has been updated
ca: S'ha actualitzat el vostre enviament

en: A shipment from {site_title} order {order_number} has been updated
ca: S'ha actualitzat un enviament de la comanda {order_number} de {site_title}

en: Fulfillment updated emails are sent to the customer when the merchant updates a fulfillment for the order. The notification isn’t sent for draft fulfillments.
ca: Els correus electrònics de tramitacions actualitzades s'envien al client quan el comerciant actualitza una tramitació de la comanda. La notificació no s'envia per als esborranys de tramitacions.

en: Fulfillment updated
ca: Tramitació actualitzada

en: If you have any questions or notice anything unexpected, feel free to reach out to our support team through your account or reply to this email.
ca: Si teniu cap pregunta o observeu alguna cosa inesperada, no dubteu a contactar amb el nostre equip de suport a través del vostre compte o responeu a aquest correu electrònic.

en: One of your shipments has been removed
ca: S'ha eliminat un dels vostres enviaments

en: A shipment from {site_title} order {order_number} has been cancelled
ca: S'ha cancel·lat un enviament de la comanda {order_number} de {site_title}

en: Fulfillment deleted emails are sent to the customer when the merchant cancels an already fulfilled fulfillment. The notification isn’t sent for draft fulfillments.
ca: Els correus electrònics de tramitacions suprimides s'envien al client quan el comerciant cancel·la una tramitació ja tramitada. La notificació no s'envia per als esborranys de tramitacions.

en: Fulfillment deleted
ca: Tramitació suprimida

en: Expected Delivery
ca: Lliurament previst

en: Service
ca: Servei

en: Please note that couriers may need some time to provide the latest shipping information.
ca: Tingueu en compte que les empreses de missatgeria potser necessiten una mica de temps per proporcionar la informació d'enviament més recent.

en: Your item is on the way!
ca: El vostre article ja està en camí!

en: An item from {site_title} order {order_number} has been fulfilled!
ca: S'ha tramitat un article de la comanda {order_number} de {site_title}!

en: Fulfillment created emails are sent to the customer when the merchant creates a fulfillment for the order, and marks it as fulfilled. The notification isn’t sent for draft fulfillments.
ca: Els correus electrònics de tramitacions creades s'envien al client quan el comerciant crea una tramitació per a la comanda i la marca com a tramitada. La notificació no s'envia per als esborranys de tramitacions.

en: Fulfillment created
ca: Tramitació creada

note: translators: %s: URL to local pickup settings
en: To offer local pickup, configure your pickup locations in the <a href='%s'>local pickup settings</a>.
ca: Per oferir recollida local, configureu els punts de recollida a la <a href='%s'>configuració de recollida local</a>.

[ctx: block description]
en: Use blocks to create an "Add to cart" area that's customized for different product types, such as variable and grouped.
ca: Utilitzeu blocs per crear una àrea «Afegeix a la cistella» que estigui personalitzada per a diferents tipus de productes, com ara variables i agrupats.

[ctx: block title]
en: Add to Cart + Options (Beta)
ca: Afegeix a la cistella + Opcions (beta)

[ctx: block description]
en: Display any product variations available to select from and add to cart.
ca: Mostreu les variacions de producte disponibles per seleccionar i afegir a la cistella.

[ctx: block title]
en: Variation Selector (Beta)
ca: Selector de variacions (beta)

[ctx: block description]
en: A template for attribute name and options that will be applied to all variable products with attributes.
ca: Una plantilla per al nom i les opcions de l'atribut que s'aplicaran a tots els productes variables amb atributs.

[ctx: block title]
en: Variation Selector: Template (Beta)
ca: Selector de variacions: plantilla (beta)

[ctx: block description]
en: Display the attribute options associated with a variable product.
ca: Mostra les opcions d'atributs associades amb un producte variable.

[ctx: block description]
en: Format the name of an attribute associated with a variable product.
ca: Doneu format al nom d'un atribut associat amb un producte variable.

[ctx: block title]
en: Grouped Product: Template (Beta)
ca: Producte agrupat: plantilla (beta)

[ctx: block description]
en: Add a way of selecting a child product within the Grouped Product block. Depending on the type of product and its properties, this might be a button, a checkbox, or a link.
ca: Afegiu una manera de seleccionar un producte fill dins del bloc «Producte agrupat». Segons el tipus de producte i les seves propietats, pot ser un botó, una casella de selecció o un enllaç.

[ctx: block title]
en: Grouped Product: Item Selector (Beta)
ca: Producte agrupat: selector d'articles (beta)

[ctx: block description]
en: Display the product title as a label or paragraph.
ca: Mostra el títol del producte com una etiqueta o un paràgraf.

[ctx: block title]
en: Grouped Product: Item Label (Beta)
ca: Producte agrupat: etiqueta de l'article (beta)

[ctx: block description]
en: Display a button that lets customers add a product to their cart. Use the added options to optimize for different product types.
ca: Mostreu un botó que permet als clients afegir un producte a la cistella. Utilitzeu les opcions afegides per optimitzar per a diferents tipus de producte.

note: translators: %1$s: Order number
en: We’re getting in touch to let you know that your order #%1$s has been cancelled.
ca: Ens posem en contacte amb vosaltres per informar-vos que la vostra comanda núm. %1$s s'ha cancel·lat.

note: translators: %1$s: Order number
en: We’re sorry to let you know that your order #%1$s has been cancelled.
ca: Ens sap greu informar-vos que la vostra comanda núm. %1$s s'ha cancel·lat.

en: Store Information
ca: Informació de la botiga

en: Here’s a reminder of what you’ve bought:
ca: Aquí teniu un recordatori del que heu comprat:

note: translators: %s: Order number
en: Your order #%s has been cancelled.
ca: La comanda núm. %s s'ha cancel·lat.

note: translators: %s: Order number
en: Order Cancelled: #%s
ca: Comanda cancel·lada: núm. %s

note: translators: %s: product ID
en: Product with ID "%s" was not found and cannot be added to the cart.
ca: No s'ha trobat el producte amb l'identificador «%s» i no es pot afegir a la cistella.

note: translators: %s: product name
en: You cannot add &quot;%s&quot; with a quantity less than or equal to 0 to the cart.
ca: No podeu afegir «%s» amb una quantitat inferior o igual a 0 a la cistella.

en: Invalid user ID.
ca: Identificador d'usuari no vàlid.

en: Enable Point of Sale functionality in the WooCommerce mobile apps.
ca: Activa la funcionalitat de punt de venda a les aplicacions mòbils del WooCommerce.

en: Order Custom Field
ca: Camp personalitzat de la comanda

en: Order Admin URL
ca: URL d'administració de la comanda

en: Order View URL
ca: URL de visualització de la comanda

en: Order Billing Address
ca: Adreça de facturació de la comanda

en: Order Shipping Address
ca: Adreça d'enviament de la comanda

en: Order Shipping Method
ca: Mètode d'enviament de la comanda

en: Order Transaction ID
ca: Identificador de transacció de la comanda

en: Order Shipping
ca: Enviament de la comanda

en: Order Discount
ca: Descompte de la comanda

en: Search Emails
ca: Cerca correus electrònics

en: View Email
ca: Visualitza el correu electrònic

en: New Email
ca: Nou correu electrònic

en: Edit Email
ca: Edita el correu electrònic

en: Add Email
ca: Afegeix un correu electrònic

note: translators: %s will be replaced by comma-separated email addresses. For example, "invalidemail1@example.com,invalidemail2@example.com".
en: One or more BCC email addresses are invalid: “%s”. Please enter valid email addresses separated by commas.
ca: Una o més adreces electròniques CCO no són vàlides: «%s». Introduïu adreces electròniques vàlides separades per comes.

note: translators: %s will be replaced by comma-separated email addresses. For example, "invalidemail1@example.com,invalidemail2@example.com".
en: One or more CC email addresses are invalid: “%s”. Please enter valid email addresses separated by commas.
ca: Una o més adreces electròniques CC no són vàlides: «%s». Introduïu adreces electròniques vàlides separades per comes.

note: translators: %s will be replaced by comma-separated email addresses. For example, "invalidemail1@example.com,invalidemail2@example.com".
en: One or more Recipient email addresses are invalid: “%s”. Please enter valid email addresses separated by commas.
ca: Una o més adreces electròniques de destinatari no són vàlides: «%s». Introduïu adreces electròniques vàlides separades per comes.

en: Unable to create HPOS tables for synchronization.
ca: No s'han pogut crear les taules HPOS per a la sincronització.

en: Keep your store online with full security and backups
ca: Mantingueu la vostra botiga en línia amb seguretat completa i còpies de seguretat

en: Protect your store and your shoppers with Jetpack
ca: Protegiu la vostra botiga i els vostres compradors amb el Jetpack

en: Error unable to generate email post.
ca: Error: no s'ha pogut generar l'entrada de correu electrònic.

note: translators: %s: WooCommerce transactional email ID.
en: Email post generated for %s.
ca: S'ha generat una entrada de correu electrònic per a %s.

note: translators: %s: Error message.
en: Error generating email post. Error: %s.
ca: Error en generar l'entrada de correu electrònic. Error: %s.

en: The post ID of the generated email post.
ca: L'identificador de l'entrada de correu electrònic generada.

en: The email ID to recreate the post for.
ca: L'identificador de correu electrònic per al qual recrear l'entrada.

note: translators: 1: Product title 2: Image number
en: %1$s - Image %2$d
ca: %1$s - Imatge %2$d

note: translators: %s: URL to the documentation.
en: This feature is not available when using the <a href="%s">Cart and checkout blocks</a>. Shipping will be calculated at checkout.
ca: Aquesta característica no està disponible quan s'utilitzen els <a href="%s">blocs cistella i pagament</a>. Les despeses d'enviament es calcularan al pagament.

en: The provided checkout link was out of date or invalid. No products were added to the cart.
ca: L'enllaç de pagament proporcionat estava desactualitzat o no era vàlid. No s'ha afegit cap producte a la cistella.

note: translators: %1$s: Product filter name, %2$d: Number of products
en: %1$s (%2$d product) | %1$s (%2$d products)
ca[0]: %1$s (%2$d producte)
ca[1]: %1$s (%2$d productes)

en: Added to cart
ca: Afegit a la cistella

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: Automate Facebook & Instagram marketing with Kliken. Launch ads and schedule a month of posts in 5 minutes—first 5 free! Plans start at just $20/mo.
ca: Automatitzeu el màrqueting a Facebook i Instagram amb Kliken. Llanceu anuncis i programeu publicacions durant un mes en 5 minuts: les 5 primeres són gratuïtes! Els plans comencen des de només 20 $/mes.

note: translators: 1: price from 2: price to
en: Price range: %1$s through %2$s
ca: Interval de preus: %1$s a %2$s

en: Receive an email notification every time a new order is placed
ca: Rebeu una notificació per correu electrònic cada vegada que es faci una nova comanda

en: Send an email to customers notifying them that their password has been reset
ca: Envieu un correu electrònic als clients notificant-los que la seva contrasenya s'ha reinicialitzat

en: Send an email to customers notifying them when an order has been partially or fully refunded
ca: Envieu un correu electrònic als clients notificant-los quan una comanda s'hagi reemborsat parcialment o totalment

en: Send an email to customers notifying them that their order is being processed
ca: Envieu un correu electrònic als clients notificant-los que la seva comanda s'està processant

note: translators: %1$s: Store name, %2$s: Order number
en: Your %1$s order #%2$s has been refunded
ca: La comanda núm. %2$s de %1$s s'ha reemborsat

note: translators: %1$s: Store name, %2$s: Order number
en: Your %1$s order #%2$s has been partially refunded
ca: La comanda núm. %2$s de %1$s s'ha reemborsat parcialment

en: Thank you for your in-store purchase
ca: Gràcies per la vostra compra a la botiga

note: translators: %1$s: Order number, %2$s: Store name
en: Your in-store purchase #%1$s at %2$s
ca: La vostra compra en botiga núm. %1$s a %2$s

en: Send an email to customers notifying them when their order has been placed on hold
ca: Envieu un correu electrònic als clients notificant-los quan la seva comanda s'hagi posat en espera

en: Send an email to customers notifying them when you’ve added a note to their order
ca: Envieu un correu electrònic als clients notificant-los quan hàgiu afegit una nota a la seva comanda

en: Send an email to customers notifying them that they have created an account
ca: Envieu un correu electrònic als clients notificant-los que han creat un compte

en: Receive an email notification when an order that was processing or on hold fails
ca: Rebeu una notificació per correu electrònic quan falli una comanda que s'estava processant o estava en espera

en: Send an email to customers notifying them that their order is complete and has been shipped
ca: Envieu un correu electrònic als clients notificant-los que la seva comanda està completa i s'ha enviat

en: [{site_title}]: Your order #{order_number} has been cancelled
ca: [{site_title}]: La comanda núm. {order_number} s'ha cancel·lat

en: Cancelled order emails are sent to customers when their orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
ca: Els correus electrònics de les comandes cancel·lades s'envien als clients quan les comandes s'han marcat com a cancel·lades (si prèviament estaven marcades com en procés o en espera).

en: Send an email to customers notifying them when their order has been cancelled
ca: Envieu un correu electrònic als clients notificant-los quan la seva comanda s'hagi cancel·lat

en: Receive an email notification when an order that was processing or on hold gets cancelled
ca: Rebeu una notificació per correu electrònic quan es cancel·li una comanda que s'estava processant o estava en espera

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon "%s" cannot be applied because it does not exist.
ca: El cupó «%s» no es pot aplicar perquè no existeix.

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon "%s" cannot be applied because it is not valid.
ca: El cupó «%s» no es pot aplicar perquè no és vàlid.

en: Invalid maximum spend value.
ca: Valor de despesa màxima no vàlid.

en: Brief statement that will appear on the receipts.
ca: Text breu que apareixerà als rebuts.

en: Refund & Returns Policy
ca: Política de reemborsaments i devolucions

en: Your store contact email.
ca: Correu electrònic de contacte de la vostra botiga.

en: Physical address
ca: Adreça física

en: The name of your physical store.
ca: El nom de la vostra botiga física.

en: Store name
ca: Nom de la botiga

en: Details about the store that are shown in email receipts.
ca: Detalls sobre la botiga que es mostren als rebuts de correu electrònic.

en: Preferred address autocomplete provider
ca: Proveïdor de compleció automàtica d'adreces preferit

en: Address autocomplete
ca: Compleció automàtica d'adreces

en: Enable predictive address search
ca: Activa la cerca predictiva d'adreces

en: Suggest full addresses to customers as they type.
ca: Suggereix adreces completes als clients mentre escriuen.

en: Leave this box unchecked if you do not want to pull suggested extensions from WooCommerce.com.
ca: Deixeu aquesta casella sense marcar si no voleu obtenir les extensions suggerides de WooCommerce.com.

en: Details are not available for this customer as this user does not exist in the current site.
ca: No hi ha informació disponible d'aquest client, ja que aquest usuari no existeix al lloc web actual.

en: (Not available)
ca: (No disponible)

[ctx: coupon expiry date placeholder]
en: YYYY-MM-DD
ca: AAAA-MM-DD

en: Helper cache cleared.
ca: S'ha netejat la memòria cau d'ajuda.

en: This tool will empty the WooCommerce.com data cache, used in WooCommerce Extensions.
ca: Aquesta eina buidarà la memòria cau de dades de WooCommerce.com, que s'utilitza a WooCommerce Extensions.

en: Clear WooCommerce.com cache
ca: Neteja la memòria cau de WooCommerce.com

en: Türkiye
ca: Turquia

en: Unable to determine server architecture.  Please ask your hosting provider for this information.
ca: No s'ha pogut determinar l'arquitectura del servidor. Demaneu aquesta informació al vostre proveïdor d'allotjament.

en: Some subscription data may be temporarily unavailable. Please refresh the page in a few minutes to try again.
ca: És possible que algunes dades de la subscripció no estiguin disponibles temporalment. Actualitzeu la pàgina d'aquí a uns minuts per tornar-ho a provar.

en: We’re having trouble connecting to WooCommerce.com
ca: Tenim problemes per connectar-nos a WooCommerce.com

[ctx: block description]
en: Display reviews for your products.
ca: Mostreu ressenyes dels vostres productes.

[ctx: block title]
en: Reviews by Product
ca: Ressenyes per producte

[ctx: block description]
en: Show product reviews from specific categories.
ca: Mostra ressenyes de productes de categories específiques.

[ctx: block title]
en: Reviews by Category
ca: Ressenyes per categoria

[ctx: block description]
en: Display the title of a product.
ca: Mostreu el títol d'un producte.

[ctx: block title]
en: Product Title
ca: Títol del producte

[ctx: block description]
en: Let shoppers know when products are out of stock or on backorder. This block is hidden when products are in stock.
ca: Aviseu els compradors quan els productes estiguin esgotats o en reserva. Aquest bloc s'amaga quan els productes estan en estoc.

[ctx: block title]
en: Product Stock Indicator
ca: Indicador d’estoc de producte

[ctx: block keyword]
en: additional information
ca: informació addicional

[ctx: block keyword]
en: weight
ca: pes

[ctx: block description]
en: Display product weight, dimensions, and attributes.
ca: Mostreu el pes, les dimensions i els atributs del producte.

[ctx: block title]
en: Product Specifications
ca: Especificacions del producte

[ctx: block description]
en: Displays the SKU of a product.
ca: Mostra el SKU d'un producte.

[ctx: block title]
en: Product SKU
ca: SKU del producte

[ctx: block description]
en: Displays a title with the number of reviews.
ca: Mostra un títol amb el nombre de ressenyes.

[ctx: block title]
en: Reviews Title
ca: Títol de ressenyes

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of product reviews, when applicable.
ca: Mostra una navegació paginada al conjunt de ressenyes de producte anteriors/següents, si s'escau.

[ctx: block title]
en: Reviews Pagination
ca: Paginació de ressenyes

[ctx: block description]
en: Displays the previous product review's page link.
ca: Mostra l'enllaç a la pàgina de la ressenya anterior del producte.

[ctx: block title]
en: Reviews Previous Page
ca: Pàgina anterior de ressenyes

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for product reviews pagination.
ca: Mostra una llista de nombres de pàgina per a la paginació de les ressenyes de producte.

[ctx: block title]
en: Reviews Page Numbers
ca: Nombres de paginació de ressenyes

[ctx: block description]
en: Displays the next product review's page link.
ca: Mostra l'enllaç a la pàgina de la ressenya següent del producte.

[ctx: block title]
en: Reviews Next Page
ca: Pàgina següent de ressenyes

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to display product reviews, like the title, author, date, rating and more.
ca: Conté els elements de blocs utilitzats per mostrar ressenyes de productes, com ara el títol, l'autor, la data, la valoració i molt més.

[ctx: block title]
en: Reviews Template
ca: Plantilla de ressenyes

[ctx: block description]
en: Displays the rating of a product review.
ca: Mostra la valoració d'una ressenya d'un producte.

[ctx: block title]
en: Review Rating
ca: Valoració de la ressenya

[ctx: block description]
en: Display a product's reviews form.
ca: Mostreu el formulari de ressenyes d'un producte.

[ctx: block title]
en: Reviews Form
ca: Formulari de ressenyes

[ctx: block description]
en: Displays the date on which the review was posted.
ca: Mostra la data en què s'ha publicat la ressenya.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a product review.
ca: Mostra el contingut d'una ressenya d'un producte.

[ctx: block description]
en: Displays the name of the author of the review.
ca: Mostra el nom de l'autor de la ressenya.

[ctx: block title]
en: Review Author Name
ca: Nom de l'autor de la ressenya

[ctx: block description]
en: Display a grid of products currently on sale.
ca: Mostra una graella de productes rebaixats actualment.

[ctx: block title]
en: On Sale Products
ca: Productes rebaixats

[ctx: block title]
en: Product Filters
ca: Filtres de producte

[ctx: block title]
en: Clear filters
ca: Neteja els filtres

[ctx: block description]
en: Displays the description of the product.
ca: Mostra la descripció del producte.

[ctx: block title]
en: Product Description
ca: Descripció del producte

[ctx: block description]
en: Display a product's reviews
ca: Mostreu les ressenyes d'un producte

[ctx: block description]
en: Show a list of all product reviews.
ca: Mostra una llista de totes les ressenyes de productes.

[ctx: block title]
en: All Reviews
ca: Totes les ressenyes

[ctx: block title]
en: Variation Selector: Attribute Options (Beta)
ca: Selector de variacions: opcions de l'atribut (beta)

[ctx: block title]
en: Variation Selector: Attribute Name (Beta)
ca: Selector de variacions: nom de l'atribut (beta)

[ctx: block title]
en: Review Date
ca: Data de la ressenya

[ctx: block title]
en: Review Content
ca: Contingut de la ressenya

en: Email content
ca: Contingut del correu electrònic

en: Default block content
ca: Contingut del bloc per defecte

en: Just to let you know &mdash; we’ve received your order, and it is now being processed.
ca: Només perquè ho sapigueu &mdash; hem rebut la vostra comanda, i està en procés.

note: translators: %s: Store admin email
en: If you need any help with your order, please contact us at %s
ca: Si necessiteu ajuda amb la vostra comanda, poseu-vos en contacte amb nosaltres a %s

note: translators: %s: Order number
en: Order refunded: %s
ca: Comanda reemborsada: %s

note: translators: %s: Store admin email
en: Thanks again! If you need any help with your order, please contact us at %s,
ca: Gràcies de nou! Si necessiteu ajuda amb la vostra comanda, poseu-vos en contacte amb nosaltres a %s,

note: translators: %s: order number
en: Details for order #%s,
ca: Detalls de la comanda núm. %s,

note: translators: %s: Store admin email
en: If you need any help with your order, please contact us at %s.
ca: Si necessiteu ajuda amb la vostra comanda, poseu-vos en contacte amb nosaltres a %s.

note: translators: %s: Store admin email
en: Thanks again! If you need any help with your order, please contact us at %s.
ca: Gràcies de nou! Si necessiteu ajuda amb la vostra comanda, poseu-vos en contacte amb nosaltres a %s.

note: translators: %s: Customer full name
en: You’ve received a new order from %s
ca: Heu rebut una nova comanda de %s

note: translators: %s: order number
en: New order: #%s,
ca: Nova comanda: #%s,

note: translators: %s: order number
en: Order failed: #%s,
ca: Comanda fallida: núm. %s,

note: translators: %s Coupon codes.
en: Invalid coupons were removed from the order: "%s"
ca: Els cupons no vàlids s’han suprimit de la comanda: «%s»

note: translators: %1$s Coupon codes, %2$s Reason
en: "%1$s" was removed from the order. %2$s
ca: «%1$s» s'ha eliminat de la comanda. %2$s

en: Button text in the single product page.
ca: Text del botó a la pàgina de producte individual.

en: Admin Order Note
ca: Nota d'administració de la comanda

en: My Account URL
ca: URL del meu compte

en: Store Name
ca: Nom de la botiga

en: Store URL
ca: URL de la botiga

en: Store
ca: Botiga

en: Store Email
ca: Correu electrònic de la botiga

en: Payment URL
ca: URL de pagament

en: Order Tax
ca: Impost de la comanda

en: Order Subtotal
ca: Subtotal de la comanda

en: Order Items
ca: Articles de la comanda

en: Customer Country
ca: País del client

en: Customer Username
ca: Nom d'usuari del client

en: Customer Full Name
ca: Nom complet del client

en: Customer Last Name
ca: Cognoms del client

en: Customer First Name
ca: Nom del client

en: Invalid email address provided for sender settings
ca: Adreça electrònica no vàlida proporcionada per a la configuració del remitent

en: Allows entering cost of goods sold information for products.
ca: Permet introduir informació sobre el cost dels béns venuts dels productes.

note: translators: 1: the endpoint relative URL, 2: error code, 3: error message
en: REST request POST %1$s failed with: (%2$s) %3$s
ca: La sol·licitud REST POST %1$s ha fallat amb: (%2$s) %3$s

note: translators: 1: the endpoint relative URL, 2: error code, 3: error message
en: REST request GET %1$s failed with: (%2$s) %3$s
ca: La sol·licitud REST GET %1$s ha fallat amb: (%2$s) %3$s

en: The URL to do onboarding preload for the payment gateway.
ca: L'URL per fer la precàrrega de la posada en marxa de la passarel·la de pagament.

en: The onboarding preload link for the payment gateway.
ca: L'enllaç de precàrrega de la posada en marxa de la passarel·la de pagament.

en: The type of onboarding process the provider supports.
ca: El tipus de procés de posada en marxa que accepta el proveïdor.

en: The status of the containing entity.
ca: L'estat de l'entitat contenidora.

en: The slug of the containing entity.
ca: L'àlies de l'entitat contenidora.

en: The type of the containing entity. Generally this is a regular plugin but it can also be a non-standard entity like a theme or a must-user plugin.
ca: El tipus de l'entitat contenidora. Generalment es tracta d'una extensió normal, però també pot ser una entitat no estàndard com un tema o una extensió imprescindible.

en: The provider ID must be a string with only ASCII letters, digits, underscores, and dashes.
ca: L'identificador del proveïdor ha de ser una cadena amb només lletres ASCII, dígits, subratllats i guions.

en: If true, the incentive dismissal will be ignored by tracking.
ca: Si és cert, el seguiment ignorarà l'exclusió de l'incentiu.

en: Failed to get onboarding fields data.
ca: No s'han pogut obtenir les dades dels camps de posada en marxa.

note: translators: %s: The invalid step ID.
en: The onboarding step ID is invalid: %s
ca: L'identificador del pas de la posada en marxa no és vàlid: %s

note: translators: %s: The required key that is missing.
en: The onboarding step is missing required entries: %s
ca: Al pas de posada en marxa hi falten entrades obligatòries: %s

en: There are environment or store setup issues which are blocking progress. Please resolve them to proceed.
ca: Hi ha problemes de configuració de l'entorn o de la botiga que estan bloquejant el progrés. Resoleu-los per continuar.

en: Onboarding step requirements are not met.
ca: No es compleixen els requeriments del pas de posada en marxa.

note: translators: %s: WooPayments.
en: The %s extension is not up-to-date. Please update to the latest version and try again.
ca: L'extensió %s no està actualitzada. Actualitzeu-la a la darrera versió i torneu-ho a provar.

note: translators: %s: WooPayments.
en: The %s extension is not active.
ca: L'extensió %s no està activa.

en: Failed to disable the test account.
ca: No s'ha pogut desactivar el compte de prova.

en: An unexpected error happened while disabling the test account.
ca: S'ha produït un error inesperat en desactivar el compte de prova.

en: Failed to reset onboarding.
ca: No s'ha pogut reinicialitzar la posada en marxa.

en: An unexpected error happened while resetting onboarding.
ca: S'ha produït un error inesperat en reinicialitzar la posada en marxa.

en: Another onboarding action is already in progress. Please wait for it to finish.
ca: Ja hi ha una altra acció de posada en marxa en curs. Espereu que finalitzi.

en: Failed to finish the KYC session.
ca: No s'ha pogut finalitzar la sessió KYC.

en: An unexpected error happened while finalizing the KYC session.
ca: S'ha produït un error inesperat en finalitzar la sessió KYC.

en: Failed to get the KYC session data.
ca: No s'han pogut obtenir les dades de la sessió KYC.

en: An unexpected error happened while creating the KYC session.
ca: S'ha produït un error inesperat en crear la sessió KYC.

en: Failed to initialize the test account.
ca: No s'ha pogut inicialitzar el compte de prova.

en: Received an unexpected response from the platform.
ca: S'ha rebut una resposta inesperada de la plataforma.

en: An unexpected error happened while initializing the test account.
ca: S'ha produït un error inesperat en inicialitzar el compte de prova.

en: An account is already set up. Reset the onboarding first.
ca: Ja hi ha un compte configurat. Primer cal reinicialitzar la posada en marxa.

en: A test account is already set up.
ca: Ja hi ha un compte de prova configurat.

en: Save action not supported for the onboarding step ID.
ca: L'acció de desar no és compatible amb l'identificador del pas de posada en marxa.

en: Invalid onboarding step data.
ca: Les dades del pas de posada en marxa no són vàlides.

en: Invalid onboarding step ID.
ca: L'identificador de pas de posada en marxa no és vàlid.

en: The URL to use for the action.
ca: L'URL que s'utilitzarà per a l'acció.

en: The action type to determine how to use the URL.
ca: El tipus d'acció per determinar com s'ha d'utilitzar l'URL.

en: Various contextual data for the onboarding process to use.
ca: Diverses dades contextuals per al procés de posada en marxa.

en: Various contextual data for the step to use.
ca: Diverses dades contextuals que s'utilitzaran al pas.

en: Action to use as a fallback when dealing with errors with the embedded KYC.
ca: Acció que s'utilitzarà com a alternativa en cas d'errors amb el KYC incrustat.

en: Action to finish an embedded KYC session.
ca: Acció per finalitzar una sessió KYC incrustada.

en: Action to create or resume an embedded KYC session.
ca: Acció per crear o reprendre una sessió KYC incrustada.

en: Action to initialize a test account.
ca: Acció per inicialitzar un compte de prova.

en: Action to authorize the WPCOM connection.
ca: Acció per autoritzar la connexió WPCOM.

en: Action to clean the step progress.
ca: Acció per netejar el progrés del pas.

en: Action to signal the step completion.
ca: Acció per indicar la finalització del pas.

en: Action to check the step status.
ca: Acció per comprovar l'estat del pas.

en: Action to save step information in the database.
ca: Acció per desar la informació del pas a la base de dades.

en: Action to signal the step start.
ca: Acció per indicar l'inici del pas.

en: The available actions for the step.
ca: Les accions disponibles per al pas.

en: Errors list for the step.
ca: Llista d'errors per al pas.

en: The current status of the step.
ca: L'estat actual del pas.

en: The steps that are required to be completed before this step.
ca: Els passos que cal completar abans d'aquest pas.

en: The relative path of the step to use for frontend navigation.
ca: El camí relatiu del pas que s'utilitzarà per a la navegació de la portada.

en: The unique identifier for the step.
ca: Identificador únic del pas.

en: The onboarding steps.
ca: Els passos de la posada en marxa.

en: Whether WooPayments is in dev mode.
ca: Si WooPayments es troba en mode de desenvolupament.

en: Whether the onboarding process is in test mode.
ca: Si el procés de posada en marxa es troba en mode de proves.

en: The general state of the onboarding process.
ca: L'estat general del procés de posada en marxa.

en: Where from in the onboarding flow this request was triggered.
ca: On s'ha activat aquesta sol·licitud en el flux de posada en marxa.

en: The upmost entry point from where the merchant entered the onboarding flow.
ca: El punt d'entrada més avançat a partir del qual el venedor ha entrat al flux de posada en marxa.

en: ISO3166 alpha-2 country code. Defaults to the stored providers business location country code.
ca: Codi de país ISO3166 alfa-2. Per defecte, s'utilitza el codi de país de la ubicació empresarial dels proveïdors emmagatzemats.

en: Print discounted USPS, UPS, and DHL labels
ca: Imprimiu etiquetes amb descompte de USPS, UPS i DHL

en: Save on shipping with WooCommerce Shipping
ca: Estalvieu a l'enviament amb WooCommerce Shipping

en: Point of Sale
ca: Punt de venta

en: Try the new templates
ca: Proveu les noves plantilles

en: We’ve made some exciting improvements to our email templates, including modern, shopper-friendly designs and new customization options. And if you’re using a block theme, you can automatically sync your theme styles! Head to your email settings to explore the new features.
ca: Hem fet algunes millores interessants a les nostres plantilles de correu electrònic, incloent-hi dissenys moderns i fàcils d'utilitzar per als compradors i noves opcions de personalització. I si utilitzeu un tema de blocs, podeu sincronitzar automàticament els estils del tema! Aneu a la configuració del correu electrònic per explorar les noves característiques.

en: Store emails have had an upgrade!
ca: Els correus electrònics de la botiga s'han actualitzat!

en: Customize your emails
ca: Personalitza els correus electrònics

en: We’ve made some exciting improvements to your email templates, including modern, shopper-friendly designs and new customization options. And if you’re using a block theme, you can automatically sync your theme styles! Head to your email settings to explore the new changes.
ca: Hem fet algunes millores interessants a les vostres plantilles de correu electrònic, incloent-hi dissenys moderns i fàcils d'utilitzar per als compradors i noves opcions de personalització. I si utilitzeu un tema de blocs, podeu sincronitzar automàticament els estils del tema! Aneu a la configuració del correu electrònic per explorar els nous canvis.

en: Your store emails have had an upgrade!
ca: Els correus electrònics de la botiga s'han actualitzat!

en: There was an error rendering the email editor placeholder content.
ca: S'ha produït un error en renderitzar el contingut de l'espai reservat de l'editor de correu electrònic.

en: Invalid product object.
ca: L'objecte de producte no és vàlid.

note: Translators: %s is the formatted price.
en: Pickup cost: %s
ca: Cost de recollida: %s

note: translators: %s: Number of reviews.
en: One review
ca: Una ressenya

note: translators: %s: Product title.
en: Reviews for %s
ca: Ressenyes de %s

note: translators: %s: Product title.
en: Review for %s
ca: Ressenya de %s

en: Older Reviews
ca: Ressenyes més antigues

en: Newer Reviews
ca: Ressenyes més recents

note: translators: %s: human-readable time difference.
en: %s ago
ca: fa %s

en: Your review is awaiting moderation. This is a preview; your review will be visible after it has been approved.
ca: La ressenya està pendent de moderació. Això és una previsualització; la ressenya serà visible després que s'hagi aprovat.

en: Your review is awaiting moderation.
ca: La ressenya està en pendent de moderació.

en: [product description rendering halted]
ca: [renderització de la descripció del producte aturada]

en: The admin note type prop is deprecated.
ca: La propietat type de la nota d'administració està obsoleta.

en: Whether blueprint imports are currently allowed
ca: Si es permeten les importacions de plantilles de configuració actualment

en: Blueprint imports are disabled
ca: Les importacions de plantilles de configuració estan desactivades

en: Sorry, you cannot import WooCommerce Blueprints.
ca: No podeu importar plantilles de configuració del WooCommerce.

en: Sorry, you cannot export WooCommerce Blueprints.
ca: No podeu exportar plantilles de configuració del WooCommerce.

en: Includes all the installed plugins.
ca: Inclou totes les extensions instal·lades.

note: translators: %s: coupon code.
en: Remove %s coupon
ca: Elimina el cupó %s

en: Limit results to those with a name or SKU that partial matches a string. This argument takes precedence over 'search', 'sku' and 'search_sku'.
ca: Limita els resultats a aquells amb un nom o SKU que coincideixi parcialment amb una cadena. Aquest argument té prioritat sobre «search», «sku» i «search_sku».

en: Limit results to those with a SKU that partial matches a string. This argument takes precedence over 'sku'.
ca: Limita els resultats a aquells amb un SKU que coincideixi parcialment amb una cadena. Aquest argument té prioritat sobre «sku».

en: Brand slug.
ca: Àlies de la marca.

en: Brand name.
ca: Nom de la marca.

en: Brand ID.
ca: Identificador de la marca.

en: List of brands.
ca: Llista de marques.

en: Limit result set to orders created via specific sources (e.g. checkout, admin).
ca: Limita els resultats a comandes creades a través de fonts específiques (p. ex. pagament, administració).

en: Value of the Cost of Goods Sold for the refund item.
ca: Valor del cost dels béns venuts per a l'article de reemborsament.

en: Cost of Goods Sold data. Only present for product refund line items.
ca: Dades del cost dels béns venuts. Només present per a les línies de comanda de reemborsament de productes.

en: Total value of the Cost of Goods Sold for the refund.
ca: Valor total del cost dels béns venuts per al reemborsament.

en: Enabled features.
ca: Característiques activades.

en: Server architecture.
ca: Arquitectura del servidor.

en: Order refunded emails are sent to customers when their POS orders are refunded.
ca: Els correus electrònics de comandes reemborsades s'envien als clients quan les seves comandes de TPV es reemborsen.

en: Let customers know when a full or partial refund is on its way to them for their POS order.
ca: Aviseu els clients quan vagin a rebre un reemborsament total o parcial de la seva comanda de TPV.

en: POS refunded order
ca: Comanda de TPV reemborsada

en: Time of payment:
ca: Hora del pagament:

en: Auth code:
ca: Codi d'autenticació:

en: Change due:
ca: Import restant a pagar:

en: Order complete emails are sent to customers when their POS orders are marked completed.
ca: Els correus electrònics de comandes completades s'envien als clients quan les seves comandes de TPV es marquen com a completades.

en: Let customers know once their POS order is complete.
ca: Aviseu els clients un cop hagi finalitzat la seva comanda de TPV.

en: POS completed order
ca: Comanda de TPV completada

note: translators: %s = formatted cost with currency symbol.
en: Cost per unit: %s
ca: Cost per unitat: %s

note: translators: "%1$s": coupon code, %2$s: categories list translators: %1$s: coupon code, %2$s: categories list
en: Sorry, coupon "%1$s" is not applicable to the categories: %2$s.
ca: El cupó «%1$s» no és aplicable a les categories: %2$s.

note: translators: %1$s: coupon code, %2$s: products list
en: Sorry, coupon "%1$s" is not applicable to the products: %2$s.
ca: El cupó «%1$s» no és aplicable als productes: %2$s.

note: translators: %s: coupon code
en: Usage limit for coupon "%s" has been reached. Please try again after some time, or contact us for help.
ca: S'ha assolit el límit d'ús del cupó «%s». Torneu-ho a provar després d'un temps o contacteu amb nosaltres per obtenir ajuda.

note: translators: %1$s: coupon code, %2$s: coupon maximum amount
en: The maximum spend for coupon "%1$s" is %2$s.
ca: La despesa màxima per al cupó «%1$s» és de %2$s.

note: translators: %1$s: coupon code,  %2$s: coupon minimum amount translators: %1$s: coupon code, %2$s: coupon minimum amount
en: The minimum spend for coupon "%1$s" is %2$s.
ca: La despesa mínima per al cupó «%1$s» és de %2$s.

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon "%s" has expired.
ca: El cupó «%s» ha caducat.

note: translators: %s: coupon code
en: Usage limit for coupon "%s" has been reached.
ca: S'ha assolit el límit d'ús del cupó «%s».

en: Features that are currently enabled.
ca: Característiques que estan actualment habilitades.

en: Enabled features:
ca: Característiques activades:

en: Information about the operating system your server is running.
ca: Informació sobre el sistema operatiu que executa el servidor.

en: Server architecture
ca: Arquitectura del servidor

en: This tool allows you to generate and download a CSV file containing the selected products.
ca: Aquesta eina us permet generar i baixar un fitxer CSV que conté els productes seleccionats.

note: translators: %1$d: Number of products, %2$s: URL to clear selection.
en: You are about to export %1$d product. To export all products, <a href="%2$s">clear your selection</a>. | You are about to export %1$d products. To export all products, <a href="%2$s">clear your selection</a>.
ca[0]: Esteu a punt d'exportar %1$d producte. Per exportar tots els productes, <a href="%2$s">netegeu la selecció</a>.
ca[1]: Esteu a punt d'exportar %1$d productes. Per exportar tots els productes, <a href="%2$s">netegeu la selecció</a>.

en: Hide shipping rates when free shipping is available
ca: Amaga les tarifes d'enviament quan l'enviament gratuït estigui disponible

en: Revert to legacy template
ca: Torna a la plantilla antiga

en: Are you sure want to revert to legacy? Doing so will erase any changes you’ve made to your new email templates, and will restore your previous email designs.
ca: Segur que voleu tornar a les versions antigues? Si ho feu, s'esborraran tots els canvis que hàgiu fet a les noves plantilles de correu electrònic i es restauraran els dissenys anteriors dels correus electrònics.

en: Try our new email templates!
ca: Prova les noves plantilles de correu electrònic!

en: Keep legacy template
ca: Manté la plantilla antiga

en: Switch to new template
ca: Canvia a la nova plantilla

en: Previewing new template designs. You can customize and test your emails and switch to the new template whenever you are ready.
ca: Previsualització dels nous dissenys de plantilla. Podeu personalitzar i provar els vostres correus electrònics i canviar a la nova plantilla quan estigueu a punt.

en: Email improvements button
ca: Botó de millores del correu electrònic

en: Try new templates
ca: Prova les noves plantilles

en: You can specify a <a href="#" class="switch-to-general-tab">default value</a> for all variations
ca: Podeu especificar un <a href="#" class="switch-to-general-tab">valor predeterminat</a> per a totes les variacions

en: Cost Total
ca: Cost total

note: translators: 1: WooCommerce.com connection URL, 2: home URL
en: Your site is currently connected to WooCommerce.com using <b>%1$s</b>, but your actual site URL is <b>%2$s</b>. To fix this, please reconnect your site to <b>WooCommerce.com</b> to ensure everything works correctly.
ca: El vostre lloc web està connectat actualment a WooCommerce.com mitjançant <b>%1$s</b>, però l'URL real del vostre lloc web és <b>%2$s</b>. Per solucionar-ho, torneu a connectar el vostre lloc web a <b>WooCommerce.com</b> per assegurar-vos que tot funciona correctament.

note: translators: %d: HTTP status code.
en: WooCommerce.com API returned HTTP status code %d.
ca: L'API de WooCommerce.com ha retornat el codi d'estat HTTP %d.

en: You have exceeded the request limit. Please try again after a few minutes.
ca: Heu superat el límit de sol·licituds. Torneu-ho a provar d'aquí a uns minuts.

en: WooCommerce.com API returned an invalid response.
ca: L'API de WooCommerce.com ha retornat una resposta no vàlida.

en: The plugin for your subscription couldn't be activated.
ca: No s'ha pogut activar l'extensió per a la vostra subscripció.

en: The plugin for your subscription has been activated.
ca: S'ha activat l'extensió per a la vostra subscripció.

en: Authentication failed. Please try again after a few minutes. If the issue persists, disconnect your store from WooCommerce.com and reconnect.
ca: L'autenticació ha fallat. Torneu-ho a provar d'aquí a uns minuts. Si el problema persisteix, desconnecteu la vostra botiga de WooCommerce.com i torneu-la a connectar.

en: API response is missing required elements, or they are in the wrong form.
ca: A la resposta de l'API li falten alguns elements obligatoris o tenen un format incorrecte.

en: We couldn't find a preview for this product.
ca: No hem trobat cap previsualització per a aquest producte.

en: There was an error rendering the email preview.
ca: S'ha produït un error en renderitzar la previsualització del correu electrònic.

en: There was an error rendering the email preview. This doesn't affect actual email delivery. Please contact the extension author for assistance.
ca: S'ha produït un error en renderitzar la previsualització del correu electrònic. Això no afecta l'enviament real del correu electrònic. Poseu-vos en contacte amb l'autor de l'extensió per obtenir ajuda.

en: Loading status data...
ca: S'estan carregant les dades d'estat...

note: translators: %d: number of selected products.
en: Export %d selected
ca: Exporta els %d seleccionats

en: File path is not a valid upload path.
ca: El camí del fitxer no és un camí de càrrega vàlid.

en: Unix timestamp representing when the incentive was dismissed.
ca: La marca temporal Unix que representa quan s'ha descartat l'incentiu.

en: The dismissals list for the incentive. Each dismissal entry includes a context and a timestamp. The `all` entry means the incentive was dismissed for all contexts.
ca: La llista d'exclusions per a l'incentiu. Cada entrada d'exclusió inclou un context i una marca temporal. L'entrada «tots» significa que l'incentiu s'ha descartat per a tots els contextos.

en: Return to shipping
ca: Torna a l'enviament

[ctx: Font size name]
en: extra-large
ca: molt gran

[ctx: Font size name]
en: large
ca: gran

[ctx: Font size name]
en: medium
ca: mitjana

[ctx: Font size name]
en: small
ca: petita

[ctx: block keyword]
en: clear filters
ca: neteja els filtres

[ctx: block description]
en: Display a product's description, attributes, and reviews
ca: Mostra la descripció, els atributs i les ressenyes d'un producte

[ctx: block description]
en: Display a group of products that can be added to the cart.
ca: Mostra un grup de productes que es poden afegir a la cistella.

[ctx: block title]
en: Grouped Product Selector (Beta)
ca: Selector de productes agrupats (beta)

[ctx: block description]
en: A list item template that represents a child product within the Grouped Product Selector block.
ca: Una plantilla d'element de llista que representa un producte fill dins del bloc «Selector de productes agrupats».

[ctx: block description]
en: Accordion Panel
ca: Quadre d’acordió

[ctx: block title]
en: Accordion Panel
ca: Quadre d’acordió

[ctx: block description]
en: A single accordion that displays a header and expandable content.
ca: Un únic acordió que mostra una capçalera i contingut ampliable.

[ctx: block title]
en: Accordion
ca: Acordió

[ctx: block description]
en: Accordion header.
ca: Capçalera d'acordió.

[ctx: block title]
en: Accordion Header
ca: Capçalera d'acordió

[ctx: block description]
en: A group of headers and associated expandable content.
ca: Un grup de capçaleres i contingut ampliable associat.

[ctx: block title]
en: Accordion Group
ca: Grup d’acordió

note: translators: %1$s: Product name. %2$s: Product price
en: Buy one of %1$s for %2$s
ca: Compreu un %1$s per %2$s

note: translators: %1$s: Product name. %2$s: Sale price. %3$s: Regular price
en: Buy one of %1$s on sale for %2$s, original price was %3$s
ca: Compreu un %1$s en oferta per %2$s, el preu original era %3$s

note: translators: %1$s: Order ID. %2$s: Order date
en: Order #%1$s (%2$s)
ca: Comanda núm. %1$s (%2$s)

note: translators: %s: Username
en: Username: %s.
ca: Nom d'usuari: %s.

en: If you didn’t make this request, just ignore this email. If you’d like to proceed, reset your password via the link below:
ca: Si no heu fet aquesta sol·licitud, ignoreu aquest correu electrònic. Si voleu continuar, reinicialitzeu la vostra contrasenya mitjançant el següent enllaç:

note: translators: %s: Site title
en: Your order from %s has been refunded.
ca: La vostra comanda de %s s'ha reemborsat.

note: translators: %s: Site title
en: Your order from %s has been partially refunded.
ca: La vostra comanda de %s s'ha reemborsat parcialment.

en: We’ve received your order and it’s currently on hold until we can confirm your payment has been processed.
ca: Hem rebut la vostra comanda i actualment està en espera fins que puguem confirmar que s'ha processat el vostre pagament.

en: You can access your account area to view orders, change your password, and more via the link below:
ca: Podeu accedir a l'àrea del vostre compte per veure les comandes, canviar la vostra contrasenya i molt més mitjançant el següent enllaç:

en: Set your new password.
ca: Establiu la vostra nova contrasenya.

note: translators: %s: Username
en: Username: <b>%s</b>
ca: Nom d'usuari: <b>%s</b>

note: translators: %s: Site title
en: Thanks for creating an account on %s. Here’s a copy of your user details.
ca: Gràcies per crear un compte a %s. Aquí teniu una còpia de les vostres dades d'usuari.

en: Here’s a reminder of what you’ve ordered:
ca: Aquí teniu un recordatori del que heu demanat:

en: Hi,
ca: Hola,

note: translators: %s: Customer billing full name
en: You’ve received a new order from %s:
ca: Heu rebut una comanda nova de %s:

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name.
en: Unfortunately, the payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
ca: Malauradament, el pagament de la comanda núm. %1$s de %2$s ha fallat. La comanda era:

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name
en: We’re getting in touch to let you know that order #%1$s from %2$s has been cancelled.
ca: Ens posem en contacte per informar-vos que la comanda núm. %1$s de %2$s s'ha cancel·lat.

en: Enter your coupon code
ca: Introduïu el codi de cupó

note: translators: %s: Invalid value that was input by the user
en: %s is not a valid numeric value.
ca: %s no és un valor numèric vàlid.

note: translators: %s: Invalid value that was input by the user
en: %s is not a valid numeric value: there should be one decimal separator and it has to be after the thousands separator.
ca: %s no és un valor numèric vàlid: hi hauria d'haver un separador decimal i ha d'estar després del separador de milers.

note: translators: %1$s: Invalid value that was input by the user, %2$s: thousand separator, %3$s: decimal separator
en: %1$s is not a valid numeric value. Allowed characters are numbers, the thousand (%2$s), and decimal (%3$s) separators.
ca: %1$s no és un valor numèric vàlid. Els caràcters permesos són els números, els separadors de milers (%2$s) i els decimals (%3$s).

en: List of grouped product ids.
ca: Llista d'identificadors de productes agrupats.

en: List of grouped product IDs, if applicable.
ca: Llista d'identificadors de productes agrupats, si s'escau.

en: Brand link
ca: Enllaç de la marca

en: Brand slug
ca: Àlies de la marca

en: Brand name
ca: Nom de la marca

en: Brand ID
ca: Identificador de marca

en: List of brands, if applicable.
ca: Llista de marques, si s'escau.

en: Brand URL.
ca: URL de la marca.

en: Number of reviews for products of this brand.
ca: Nombre de ressenyes dels productes d'aquesta marca.

en: Brand image.
ca: Imatge de la marca.

en: Limit result set to products assigned a set of tag IDs or slugs, separated by commas.
ca: Limita els resultats a productes amb un conjunt d'identificadors o àlies d'etiqueta, separats per comes.

en: Operator to compare product taxonomies terms.
ca: Operador per comparar termes de taxonomies de producte.

en: Limit result set to products assigned a set of taxonomies IDs or slugs, separated by commas.
ca: Limita els resultats a productes amb un conjunt d'identificadors o àlies de taxonomia, separats per comes.

en: Operator to compare product brand terms.
ca: Operador per comparar termes de marca de producte.

en: Limit result set to products assigned a set of brand IDs or slugs, separated by commas.
ca: Limita els resultats a productes amb un conjunt d'identificadors o àlies de marca, separats per comes.

en: Limit result set to products assigned a set of category IDs or slugs, separated by commas.
ca: Limita els resultats a productes amb un conjunt d'identificadors o àlies de categoria, separats per comes.

en: Invalid brand slug.
ca: L'àlies de marca no és vàlid.

en: Invalid brand ID.
ca: L'identificador de marca no és vàlid.

en: Order notes.
ca: Notes de la comanda.

en: Selected payment method for the order.
ca: Mètode de pagament seleccionat per a la comanda.

en: Additional fields related to the order.
ca: Camps addicionals relacionats amb la comanda.

note: translators: %s is an email address.
en: Billing email updated to %s.
ca: El correu electrònic de facturació s'ha actualitzat a %s.

en: Order already has a billing email.
ca: La comanda ja té un correu electrònic de facturació.

note: translators: %s is a string ID for an email template.
en: %s is not a valid template for this order.
ca: %s no és una plantilla vàlida per a aquesta comanda.

en: Order Actions
ca: Accions de comanda

en: A description of the purpose of the email template.
ca: Una descripció de la finalitat de la plantilla de correu electrònic.

en: The display name of the email template.
ca: El nom visible de la plantilla de correu electrònic.

en: A unique ID string for the email template.
ca: Una cadena d'identificació única per a la plantilla de correu electrònic.

en: Email Template
ca: Plantilla de correu electrònic

en: The ID of the template to use for sending the email.
ca: L'identificador de la plantilla que s'utilitzarà per enviar el correu electrònic.

en: Whether to update the billing email of the order, even if it already has one.
ca: Si s'actualitza el correu electrònic de facturació de la comanda, encara que ja en tingui un.

en: Enable the block-based email editor for transactional emails.
ca: Habilita l'editor de correu electrònic basat en blocs per als correus electrònics transaccionals.

en: Block Email Editor (alpha)
ca: Editor de correu electrònic de blocs (alfa)

en: Enable blueprint to import and export settings in bulk
ca: Habilita la plantilla de configuració per importar i exportar la configuració en massa

en: Enable modern email design for transactional emails
ca: Habilita el disseny de correu electrònic modern per als correus electrònics transaccionals

en: ⚠ Usage tracking must be enabled to use remote logging.
ca: ⚠ El seguiment d'ús ha d'estar habilitat per utilitzar el registre remot.

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: Allow WooCommerce to send error logs and non-sensitive diagnostic data to help improve WooCommerce. This feature requires %1$susage tracking%2$s to be enabled.
ca: Permeteu que el WooCommerce enviï registres d'errors i dades de diagnòstic no sensibles per ajudar a millorar el WooCommerce. Aquesta característica requereix que el %1$sseguiment d'ús%2$s estigui habilitat.

en: Homepage URL
ca: URL de la pàgina d'inici

en: Site
ca: Lloc web

en: Site Title
ca: Títol del lloc web

en: Basic template for WooCommerce transactional emails used in the email editor
ca: Plantilla bàsica per als correus electrònics transaccionals del WooCommerce utilitzada a l'editor de correu electrònic

en: Woo Email Template
ca: Plantilla de correu electrònic de Woo

note: translators: Name of a content pattern used as starting content of an email
en: Woo Email Content Pattern
ca: Patró de contingut de correu electrònic de Woo

en: This tool will generate the necessary Cost of Goods Sold (COGS) related columns in the product meta lookup table, and populate them from existing product data.
ca: Aquesta eina generarà les columnes relacionades amb el cost dels béns venuts necessàries a la taula de consulta de metadades de productes i s'emplenaran a partir de les dades de productes existents.

en: This tool will remove the Cost of Goods Sold (COGS) related columns from the product meta lookup table. COGS will continue working (if the feature is enabled) but some functionality will not be available.
ca: Aquesta eina eliminarà les columnes relacionades amb el cost dels béns venuts de la taula de consulta de metadades de productes. El cost dels béns venuts continuarà funcionant (si la característica està habilitada), però algunes funcionalitats no estaran disponibles.

en: Create columns
ca: Crea columnes

en: Remove columns
ca: Elimina columnes

en: Create COGS columns in the product meta lookup table
ca: Crea columnes de cost de béns venuts a la taula de consulta de metadades del producte

en: Remove COGS columns from the product meta lookup table
ca: Elimina columnes de cost de béns venuts de la taula de consulta de metadades del producte

en: Accept Direct Debit, ACH Pull, and open banking payments.
ca: Accepteu domiciliacions bancàries, pagaments ACH Pull i pagaments de banca oberta.

en: Billie is the leading provider of Buy Now, Pay Later payment methods for B2B stores.
ca: Billie és el proveïdor líder de mètodes de pagament «Compreu ara, pagueu més endavant» per a botigues B2B.

en: Accept Cards, Apple Pay, Google Pay, Bizum, PayPal, and many more payment methods in your store.
ca: Accepteu targetes, Apple Pay, Google Pay, Bizum, PayPal i molts més mètodes de pagament a la vostra botiga.

en: Effortlessly accept cryptocurrency payments in your store.
ca: Accepteu pagaments amb criptomonedes sense esforç a la vostra botiga.

en: A full checkout experience embedded on your site that includes all popular payment methods (Pay Now, Pay Later, Financing, Installments).
ca: Una experiència de pagament completa integrada al vostre lloc web que inclou tots els mètodes de pagament populars (pagueu ara, pagueu més endavant, finançament, terminis).

en: Accept all popular payment methods for Finnish B2C and B2B customers
ca: Accepteu tots els mètodes de pagament populars per a clients finlandesos B2C i B2B

en: The URL to attach the suggestion.
ca: L'URL per adjuntar el suggeriment.

en: The link to mark the suggestion as attached. This should be called when an extension is installed.
ca: L'enllaç per marcar el suggeriment com a adjunt. S'hauria de cridar quan s'instal·li una extensió.

en: Wallets & Express checkouts
ca: Carteres i pagaments ràpids

en: Dummy Product Variation
ca: Variació de producte de mostra

en: Dummy Product
ca: Producte de mostra

en: Template used to display the Add to Cart + Options form for Variable Products.
ca: Plantilla utilitzada per mostrar el formulari Afegeix a la cistella + Opcions per a productes variables.

[ctx: Template name]
en: Variable Product Add to Cart + Options
ca: Afegeix a la cistella - Producte variable + Opcions

en: Template used to display the Add to Cart + Options form for Simple Products.
ca: Plantilla utilitzada per mostrar el formulari Afegeix a la cistella + Opcions per a productes simples.

[ctx: Template name]
en: Simple Product Add to Cart + Options
ca: Afegeix a la cistella - Producte simple + Opcions

en: Template used to display the Add to Cart + Options form for Grouped Products.
ca: Plantilla utilitzada per mostrar el formulari Afegeix a la cistella + Opcions per a productes agrupats.

[ctx: Template name]
en: Grouped Product Add to Cart + Options
ca: Afegeix a la cistella - Producte agrupat + Opcions

en: Template used to display the Add to Cart + Options form for External Products.
ca: Plantilla utilitzada per mostrar el formulari Afegeix a la cistella + Opcions per a productes externs.

[ctx: Template name]
en: External Product Add to Cart + Options
ca: Afegeix a la cistella - Producte extern + Opcions

en: Invalid field.
ca: El camp no és vàlid.

en: Validation failed.
ca: La validació ha fallat.

note: translators: %s: Error message.
en: An error occurred while saving address details: %s
ca: S'ha produït un error en desar els detalls de l'adreça: %s

note: translators: %s: is the field label
en: Please provide a valid %s
ca: Proporcioneu un %s vàlid

en: The Add to Cart + Options templates allow defining a different layout for each product type.
ca: Les plantilles Afegeix a la cistella + Opcions permeten definir un disseny diferent per a cada tipus de producte.

en: Add to Cart + Options
ca: Afegeix a la cistella + Opcions

note: translators: 1: Disconnected user email
en: Successfully connected to <b>%s</b>.
ca: S'ha connectat correctament a <b>%s</b>.

en: Access discounted shipping rates with USPS, UPS, and DHL.
ca: Accediu a tarifes d'enviament amb descompte amb USPS, UPS i DHL.

note: Translators: %s is the maximum file size in megabytes.
en: Blueprint step definition size exceeds maximum limit of %s MB
ca: La mida de la definició del pas de la plantilla de configuració supera el límit màxim de %s MB

en: The step definition to import
ca: La definició del pas a importar

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Tax.
ca: Inclou totes les opcions de WooCommerce | Opcions | Impostos.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Shipping.
ca: Inclou totes les opcions de WooCommerce | Opcions | Enviament.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Visibility.
ca: Inclou totes les opcions de WooCommerce | Opcions | Visibilitat.

en: Site Visibility
ca: Visibilitat del lloc web

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Products.
ca: Inclou totes les opcions de WooCommerce | Opcions | Productes.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Integrations.
ca: Inclou totes les opcions de WooCommerce | Opcions | Integracions.

en: Integrations
ca: Integracions

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Emails.
ca: Inclou totes les opcions de WooCommerce | Opcions | Correus electrònics.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Advanced.
ca: Inclou totes les opcions de WooCommerce | Opcions | Avançat.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Account and Privacy.
ca: Inclou totes les opcions de WooCommerce | Opcions | Compte i privadesa.

en: Account and Privacy
ca: Compte i privadesa

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | General.
ca: Inclou totes les opcions de WooCommerce | Opcions | General.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Payments.
ca: Inclou totes les opcions de WooCommerce | Opcions | Pagaments.

en: Settings section.
ca: Secció de configuració.

en: Settings tab.
ca: Pestanya de configuració.

note: translators: %s: error message.
en: Failed to save settings: %s
ca: No s'ha pogut desar la configuració: %s

en: You are not allowed to make this request.
ca: No teniu permisos per fer aquesta sol·licitud.

en: Invalid country code.
ca: El codi de país no és vàlid.

en: Country code.
ca: Codi de país.

en: Great things are coming soon
ca: S'acosten grans coses

note: translators: %1$s is the current parameter and %2$s a comma-separated list of the allowed types.
en: %1$s is not of type %2$s.
ca: %1$s no és del tipus %2$s.

en: A general template for emails.
ca: Una plantilla general per a correus electrònics.

en: General Email
ca: Correu electrònic general

en: A collection of email content layouts.
ca: Una col·lecció de dissenys de contingut de correu electrònic.

[ctx: Block pattern category]
en: Email Contents
ca: Contingut del correu electrònic

en: Custom Email Styles
ca: Estils de correu electrònic personalitzats

en: Invalid post
ca: Entrada no vàlida

en: Invalid email
ca: Correu electrònic no vàlid

en: Missing required data
ca: Falten les dades requerides

en: Detailed information about registered sources is not currently available.
ca: La informació detallada sobre les fonts registrades no està disponible actualment.

note: translators: %d: number of executed actions
en: Executed %d action. | Executed %d actions.
ca[0]: S'ha executat %d acció.
ca[1]: S'han executat %d accions.

note: translators: %1$d: count of actions evaluated. %2$s: type of action evaluated.
en: %1$d action %2$s. | %1$d actions %2$s.
ca[0]: %1$d acció %2$s.
ca[1]: %1$d accions %2$s.

note: translators: %d: number of actions
en: Executing %d action | Executing %d actions
ca[0]: S'està executant %d acció
ca[1]: S'estan executant %d accions

note: translators: %d is action ID.
en: Unable to retrieve action %d.
ca: No s'ha pogut recuperar l'acció %d.

note: translators: %1$d refers to the total number of tasks added, %2$s is the action type
en: %1$d %2$s action scheduled. | %1$d %2$s actions scheduled.
ca[0]: S'ha programat %1$d acció de %2$s.
ca[1]: S'han programat %1$d accions de %2$s.

note: translators: %d is number of actions to create
en: Creating %d action | Creating %d actions
ca[0]: S'està creant %d acció
ca[1]: S'estan creant %d accions

note: translators: %2$d: number of actions deletions failed
en: %2$d failure. | %2$d failures.
ca[0]: %2$d error.
ca[1]: %2$d errors.

note: translators: %1$d: number of actions deleted
en: Deleted %1$d action | Deleted %1$d actions
ca[0]: S'ha suprimit %1$d acció
ca[1]: S'han suprimit %1$d accions

note: translators: %d: number of actions to be deleted
en: Deleting %d action | Deleting %d actions
ca[0]: S'està suprimint %d acció
ca[1]: S'estan suprimint %d accions

note: translators: %s refers to the exception error message.
en: There was an error creating the scheduled action: %s
ca: S'ha produït un error en crear l'acció programada: %s

note: translators: %1$s: type of action, %2$d: ID of the created action
en: %1$s action (%2$d) scheduled.
ca: S'ha programat l'acció de %1$s (%2$d).

en: Unable to create a scheduled action.
ca: No s'ha pogut crear una acció programada.

en: scheduled action
ca: acció programada

en: scheduled actions
ca: accions programades

note: translators: %1$s: singular or plural %2$s: refers to the exception error message.
en: There was an error cancelling the %1$s: %2$s
ca: S'ha produït un error en cancel·lar %1$s: %2$s

en: Scheduled action cancelled.
ca: S'ha cancel·lat l'acció programada.

en: Request to cancel scheduled actions completed.
ca: S'ha completat la sol·licitud per cancel·lar les accions programades.

en: Please specify hook and/or group of actions to cancel.
ca: Especifiqueu el ganxo i/o el grup d'accions a cancel·lar.

en: Unable to cancel scheduled action: check the logs.
ca: No s'ha pogut cancel·lar l'acció programada: comproveu els registres.

en: Please specify hook of action to cancel.
ca: Especifiqueu el ganxo d'acció a cancel·lar.

note: translators: %1$s is WP CLI command (not translatable)
en: WP CLI commands are available: execute %1$s for a list of available commands.
ca: Les ordres WP CLI estan disponibles: executeu %1$s per obtenir una llista d'ordres disponibles.

en: Action Scheduler is currently being loaded from the following location. This can be useful when debugging, or if requested by the support team.
ca: El programador d'accions es carrega actualment des de la següent ubicació. Això pot ser útil a l'hora de depurar, o si ho demana l'equip de suport.

en: Cart is not available. This may indicate that the function is being called before woocommerce_init or in an admin context.
ca: La cistella no està disponible. Això pot indicar que la funció s'està cridant abans de woocommerce_init o en un context d'administració.

note: translators: %s: admin email
en: Enter Bcc recipients (comma-separated) for this email.
ca: Introduïu els destinataris Cco (separats per comes) per a aquest correu electrònic.

en: Bcc(s)
ca: Cco(s)

note: translators: %s: admin email
en: Enter Cc recipients (comma-separated) for this email.
ca: Introduïu els destinataris Cc (separats per comes) per a aquest correu electrònic.

en: Congratulations on the sale!
ca: Enhorabona per la venda!

en: New order: #{order_number}
ca: Nova comanda: núm. {order_number}

en: [{site_title}]: You've got a new order: #{order_number}
ca: [{site_title}]: Teniu una nova comanda: núm. {order_number}

en: We hope they’ll be back soon! Read more about <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">troubleshooting failed payments</a>.
ca: Esperem que tornin aviat! Més informació sobre la <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">resolució de problemes de pagaments fallits</a>.

en: Order failed: #{order_number}
ca: Comanda fallida: núm. {order_number}

en: Select who should be notified if an order that was previously processing or on-hold has failed.
ca: Seleccioneu a qui s'ha de notificar si ha fallat una comanda que s'estava processant o es trobava en espera anteriorment.

en: Reset your password
ca: Reinicialitzeu la contrasenya

en: Reset your password for {site_title}
ca: Reinicialitzeu la vostra contrasenya per a {site_title}

en: Order refunded: {order_number}
ca: Comanda reemborsada: {order_number}

en: Partial refund: Order {order_number}
ca: Reemborsament parcial: comanda {order_number}

en: A note has been added to your order from {site_title}
ca: S'ha afegit una nota a la vostra comanda de {site_title}

en: Manually send an email to your customers containing their order information and payment links
ca: Envieu manualment un correu electrònic als vostres clients amb la informació de la seva comanda i els enllaços de pagament.

en: If you need any help with your order, please contact us at {store_email}.
ca: Si necessiteu ajuda amb la vostra comanda, poseu-vos en contacte amb nosaltres a {store_email}.

en: Thanks again! If you need any help with your order, please contact us at {store_email}.
ca: Gràcies de nou! Si necessiteu ajuda amb la vostra comanda, poseu-vos en contacte amb nosaltres a {store_email}.

en: Good things are heading your way!
ca: Us arribaran coses fantàstiques!

en: Your order from {site_title} is on its way!
ca: La vostra comanda de {site_title} està en camí!

en: Order cancelled: #{order_number}
ca: Comanda cancel·lada: núm. {order_number}

note: translators: 1: SKU.
en: The product with SKU (%1$s) you are trying to insert is already present in the lookup table
ca: El producte amb SKU (%1$s) que esteu intentant inserir ja està present a la taula de consulta

en: WC_Session is not available, customer data cannot be saved to session.
ca: WC_Session no està disponible, les dades del client no es poden desar a la sessió.

note: translators: %s: Error message.
en: An error occurred while saving account details: %s
ca: S'ha produït un error en desar els detalls del compte: %s

en: The selected product is invalid.
ca: El producte seleccionat no és vàlid.

en: Brands:
ca: Marques:

en: Cost value
ca: Valor de cost

note: translators: %s = cost value (formatted as currency)
en: Enter cost value (%s)
ca: Introduïu el valor del cost (%s)

note: Translators: %s: comma-separated email addresses to which the email is sent.
en: <b>To</b>: %s
ca: <b>Per a</b>: %s

note: Translators: %s: comma-separated email addresses to which the email is bcc-ed.
en: <b>Bcc</b>: %s
ca: <b>Cco</b>: %s

en: Automatically update email styles when theme styles change
ca: Actualitza automàticament els estils de correu electrònic quan canvien els estils del tema

en: Auto-sync with theme
ca: Sincronització automàtica amb el tema

en: Logo width (px)
ca: Amplada del logotip (px)

en: Blueprint (beta)
ca: Plantilla de configuració (beta)

en: Retain refunded orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
ca: Conserva les comandes reemborsades durant un període de temps especificat abans de anonimitzar les dades personals que contenen.

en: Retain refunded orders
ca: Conserva les comandes reemborsades

note: Translators: %s = cost of the item (monetary value)
en: %s (default)
ca: %s (predeterminat)

en: Add the amount it costs you to buy or make this product. Leave blank to use the default value from "General".
ca: Afegiu el que us costa comprar o fer aquest producte. Deixeu-lo en blanc per utilitzar el valor predeterminat de «General».

en: Remove custom costs
ca: Elimina els costos personalitzats

en: Add the amount it costs you to buy or make this product.
ca: Afegiu el que us costa comprar o fer aquest producte.

en: Add the amount it costs you to buy or make this product. This will be applied as the default value for variations.
ca: Afegiu el que us costa comprar o fer aquest producte. S'aplicarà com a valor predeterminat per a les variacions.

en: Cost of goods
ca: Cost dels béns

en: The custom cost of goods sold values will revert back to their defaults for all the variations. Would you like to continue?
ca: Els valors de cost dels béns venuts personalitzats es revertiran als seus valors predeterminats a totes les variacions. Voleu continuar?

[ctx: block description]
en: Allow customers to create an account after their purchase.
ca: Permeteu als clients crear un compte després de la seva compra.

en: Test account
ca: Compte de prova

en: If true, the effective value is the base value from the parent product plus the defined value; if false, the defined value is the final effective value.
ca: Si és «true», el valor efectiu és el valor base del producte pare més el valor definit; si és «false», el valor definit és el valor efectiu final.

en: Applies to variations only. If true, the effective value is the base value from the parent product plus the defined value; if false, the defined value is the final effective value.
ca: S'aplica només a les variacions. Si és «true», el valor efectiu és el valor base del producte pare més el valor definit; si és «false», el valor definit és el valor efectiu final.

en: Offer cryptocurrency payment options to your shoppers.
ca: Oferiu opcions de pagament amb criptomonedes als vostres compradors.

en: Crypto Payments
ca: Pagaments amb criptomonedes

en: Grow and retain customers with email, SMS, automations, and a consolidated view of customer interactions.
ca: Feu créixer i fidelitzeu clients mitjançant correu electrònic, SMS, automatitzacions i una visió consolidada de les interaccions amb els clients.

en: Usage tracking activated
ca: El seguiment d'ús està activat

en: Invalid nonce.
ca: El nonce no és vàlid.

en: This is a customer note. Customers can add a note to their order on checkout.
    
    It can be multiple lines. If there's no note, this section is hidden.
ca: Aquesta és una nota del client. Els clients poden afegir una nota a la seva comanda en fer el pagament.
    
    Pot tenir diverses línies. Si no hi ha cap nota, aquesta secció s'amagarà.

note: translators: {{label}} is the status filter item label.
en: Status: {{label}}
ca: Estat: {{label}}

note: translators: %s: status.
en: Status: %s
ca: Estat: %s

note: translators: %s: item label.
en: Remove filter: %s
ca: Elimina el filtre: %s

note: translators: {{label}} is the rating filter item label.
en: Rating: {{label}}
ca: Valoració: {{label}}

note: translators: %s is referring to rating value. Example: Rated 4 out of 5.
en: Rating: Rated %d out of 5
ca: Valoració: valorat amb %d de 5

note: translators: {{min}} is the formatted minimum price.
en: Price: From {{min}}
ca: Preu: des de {{min}}

note: translators: {{max}} is the formatted maximum price.
en: Price: Up to {{max}}
ca: Preu: fins a {{max}}

note: translators: {{min}} and {{max}} are the formatted minimum and maximum prices respectively.
en: Price: {{min}} - {{max}}
ca: Preu: {{min}} - {{max}}

note: translators: %s is the formatted minimum price.
en: Price: From %s
ca: Preu: des de %s

note: translators: %s is the formatted maximum price.
en: Price: Up to %s
ca: Preu: fins a %s

note: translators: %1$s and %2$s are the formatted minimum and maximum prices respectively.
en: Price: %1$s - %2$s
ca: Preu: %1$s - %2$s

note: translators:  {{label}} is the label of the active filter item.
en: Remove filter: {{label}}
ca: Elimina el filtre: {{label}}

en: Order failed
ca: Comanda fallida

en: Order completed
ca: Comanda completada

en: Order refunded
ca: Comanda reemborsada

en: Order cancelled
ca: Comanda cancel·lada

note: translators: 1: Disconnected user email
en: Successfully disconnected from <b>%1$s</b>.
ca: S'ha desconnectat correctament de <b>%1$s</b>.

en: Includes all the installed themes.
ca: Inclou tots els temes instal·lats.

en: Includes all the items featured in WooCommerce | Settings.
ca: Inclou tots els elements que apareixen a WooCommerce | Opcions.

en: Includes the task configurations for WooCommerce.
ca: Inclou les configuracions de tasques per al WooCommerce.

en: Task Configurations
ca: Configuracions de tasques

en: Includes onboarding configuration options
ca: Inclou opcions de configuració de la posada en marxa

en: Onboarding Configuration
ca: Configuració de la posada en marxa

[ctx: Used in the heading of the coming soon page]
en: Where cycling dreams take flight.
ca: On els somnis ciclistes s'enlairen.

[ctx: Used in the paragraph of the coming soon page]
en: Dedicated to providing top-quality bikes, accessories, and expert advice for riders of all experience levels. Stay tuned.
ca: Dedicats a oferir bicicletes, accessoris i assessorament expert de la màxima qualitat per a ciclistes de tots els nivells d'experiència. Estigueu atents.

[ctx: Used in the heading of the coming soon page]
en: opening soon
ca: propera obertura

note: translators: %s: site name.
en: Your account with %s is using a temporary password. We emailed you a link to change your password.
ca: El vostre compte amb %s utilitza una contrasenya temporal. Us hem enviat un enllaç per correu electrònic per canviar-la.

en: Exclude product variations with any of the statuses from result set.
ca: Exclou variacions de productes amb qualsevol dels estats dels resultats.

en: Limit result set to product variations with any of the statuses.
ca: Limita els resultats a variacions de productes amb qualsevol dels estats.

en: Limit result set to downloadable product variations.
ca: Limita els resultats a variacions de productes baixables.

en: Limit result set to virtual product variations.
ca: Limita els resultats a variacions de productes virtuals.

en: 5 of 5 stars
ca: 5 de 5 estrelles

en: 4 of 5 stars
ca: 4 de 5 estrelles

en: 3 of 5 stars
ca: 3 de 5 estrelles

en: 2 of 5 stars
ca: 2 de 5 estrelles

en: 1 of 5 stars
ca: 1 de 5 estrelles

en: Hide password
ca: Amaga la contrasenya

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: Warning: Sale prices will be removed if they are not lower than regular prices.
ca: Avís: els preus rebaixats s'eliminaran si no són inferiors als preus habituals.

[ctx: block description]
en: Display a short description about a product.
ca: Mostra una breu descripció d'un producte.

[ctx: block title]
en: Product Summary
ca: Resum del producte

[ctx: block description]
en: Display an input field customers can use to select the number of products to add to their cart.
ca: Mostra un camp d'entrada que els clients poden utilitzar per seleccionar el nombre de productes que cal afegir a la cistella.

en: Products in cart
ca: Productes a la cistella

en: Action needed
ca: Acció necessària

en: Sync with theme
ca: Sincronitza amb el tema

en: WooCommerce Settings
ca: Configuració del WooCommerce

note: translators: %1$s Site title, %2$s Order pay link translators: %1$s: Site title, %2$s: Order pay link
en: Sorry, your order on %1$s was unsuccessful. Your order details are below, with a link to try your payment again: %2$s
ca: La vostra comanda a %1$s no s'ha pogut realitzar. Els detalls de la comanda es mostren a continuació, amb un enllaç per intentar el pagament de nou: %2$s

en: Stock availability class.
ca: Classe de disponibilitat d'estoc.

en: Stock availability text.
ca: Text de disponibilitat d'estoc.

en: Information about the product's availability.
ca: Informació sobre la disponibilitat del producte.

en: Order status slug.
ca: Àlies d'estat de comanda.

en: Order statuses not found
ca: No s'ha trobat cap estat de comanda

en: HPOS Data Caching
ca: Memòria cau de dades HPOS

note: translators: %s is the URL to the rate limiting documentation.
en: Enables rate limiting for Checkout place order and Store API /checkout endpoint. To further control this, refer to <a href="%s" target="_blank">rate limiting documentation</a>.
ca: Activa el límit de tarifa al Pagament i a l'extrem /checkout de l'API. Per a un major control, consulteu la <a href="%s" target="_blank">documentació</a>.

en: Rate limit Checkout
ca: Límit de tarifa al pagament

en: Clearpay allows customers to receive products immediately and pay for purchases over four installments, always interest-free.
ca: Clearpay permet als clients rebre productes immediatament i pagar les compres en quatre terminis, sempre sense interessos.

en: Affirm's tailored Buy Now Pay Later programs remove price as a barrier, turning browsers into buyers, increasing average order value, and expanding your customer base.
ca: Els programes Buy Now Pay Later d'Affirm suprimeixen la barrera del preu, convertint els que miren en compradors, amb la qual cosa s'incrementa el valor mitjà de les comandes i s'amplia la vostra base de clients.

en: Credit/debit cards, Apple Pay, Google Pay, and more.
ca: Targetes de crèdit/dèbit, Apple Pay, Google Pay i molt més.

en: Accept payments with Woo
ca: Accepteu pagaments amb Woo

en: A European payments solution that allows you to accept payments in over 25 countries and multiple currencies.
ca: Una solució de pagaments europea que us permet acceptar pagaments en més de 25 països i múltiples monedes.

en: Accept credit and debit cards on your WooCommerce store with advanced features like partial refunds, full/partial captures, and 3D Secure security.
ca: Accepteu targetes de crèdit i dèbit a la vostra botiga WooCommerce gràcies a característiques avançades com ara reemborsaments parcials, cobraments totals/parcials i protecció 3D Secure.

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell in store and track sales and inventory in one place.
ca: Accepteu amb seguretat targetes de crèdit i dèbit amb una tarifa baixa, sense comissions sorpresa (hi ha tarifes personalitzades disponibles). Veneu a la botiga i realitzeu un seguiment de les vendes i l'inventari en un sol lloc.

en: Enable PayU's exclusive plugin for WooCommerce to start accepting payments in 100+ payment methods available in India including credit cards, debit cards, UPI, & more!
ca: Activeu l'extensió exclusiva de PayU perquè WooCommerce comenci a acceptar pagaments mitjançant més de 100 mètodes de pagament disponibles a l'Índia, incloses targetes de crèdit, targetes de dèbit, UPI i molts més.

en: Payoneer Checkout is the next generation of payment processing platforms, giving merchants around the world the solutions and direction they need to succeed in today's hyper-competitive global market.
ca: Payoneer Checkout és la propera generació de plataformes de processament de pagaments, que ofereix als comerciants de tot el món les solucions i la direcció que necessiten per tenir èxit en el mercat global hipercompetitiu actual.

en: Safe and secure payments using your customer's PayPal account.
ca: Pagaments segurs amb el compte de PayPal del vostre client.

en: PayPal Payments lets you offer PayPal, Venmo (US only), Pay Later options and more.
ca: PayPal Payments us permet oferir opcions de PayPal, Venmo (només als EUA), Pay Later i moltes més.

en: Paymob is a leading payment gateway in the Middle East and Africa. Accept payments online and in-store with Paymob.
ca: Paymob és una passarel·la de pagament líder a l'Orient Mitjà i Àfrica. Accepteu pagaments en línia i a la botiga amb Paymob.

en: The Payfast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa's most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs. Selecting this extension will configure your store to use South African rands as the selected currency.
ca: L'extensió Payfast per a WooCommerce us permet acceptar pagaments amb targeta de crèdit i EFT a través d'una de les passarel·les de pagament més populars de Sud-àfrica. Sense despeses de configuració ni costos mensuals de subscripció. Si seleccioneu aquesta extensió, la vostra botiga es configurarà per utilitzar rands sud-africans com a moneda seleccionada.

en: Your trusted payments partner in Asia and around the world.
ca: El vostre soci de pagaments de confiança a Àsia i a tot el món.

en: The category of the suggestion.
ca: La categoria del suggeriment.

en: The tags associated with the suggestion.
ca: Les etiquetes associades al suggeriment.

en: The URL of the icon (square aspect ratio).
ca: L'URL de la icona (relació d'aspecte quadrada).

en: The URL of the image.
ca: L'URL de la imatge.

en: The description of the suggestion.
ca: La descripció del suggeriment.

en: The title of the suggestion.
ca: El títol del suggeriment.

en: The type of the suggestion.
ca: El tipus del suggeriment.

en: The priority of the suggestion.
ca: La prioritat del suggeriment.

en: The unique identifier for the suggestion.
ca: Identificador únic del suggeriment.

en: A suggestion with full details.
ca: Un suggeriment amb tots els detalls.

en: The URL to hide the suggestion.
ca: L'URL per amagar el suggeriment.

en: The link to hide the suggestion.
ca: L'enllaç per amagar el suggeriment.

en: The URL to dismiss the incentive.
ca: L'URL per descartar l'incentiu.

en: The link to dismiss the incentive.
ca: L'enllaç per descartar l'incentiu.

en: Context ID in which the incentive was dismissed.
ca: L'identificador del context en què s'ha descartat l'incentiu.

en: The badge label for the incentive.
ca: L'etiqueta de la insígnia de l'incentiu.

en: The URL to the terms and conditions for the incentive.
ca: L'URL dels termes i condicions de l'incentiu.

en: The call to action label for the incentive.
ca: L'etiqueta de crida a l'acció de l'incentiu.

en: The short description of the incentive. It can contain stylistic HTML.
ca: La descripció breu de l'incentiu. Pot contenir HTML amb estils.

en: The incentive description. It can contain stylistic HTML.
ca: La descripció de l'incentiu. Pot contenir HTML amb estils.

en: The incentive title. It can contain stylistic HTML.
ca: El títol de l'incentiu. Pot contenir HTML amb estils.

en: The incentive promo ID. This ID need to be fed into the onboarding flow.
ca: L'identificador de promoció de l'incentiu. Aquest identificador s'ha d'introduir al flux de posada en marxa.

en: The incentive unique ID. This ID needs to be used for incentive dismissals.
ca: L'identificador únic de l'incentiu. Aquest identificador s'ha d'utilitzar per a les exclusions de l'incentiu.

en: The active incentive for the provider.
ca: L'incentiu actiu del proveïdor.

en: The suggestion ID matching this provider.
ca: L'identificador del suggeriment que coincideix amb aquest proveïdor.

en: Tag associated with the provider.
ca: Etiqueta associada al proveïdor.

en: The tags associated with the provider.
ca: Les etiquetes associades al proveïdor.

en: The URL of the payment method icon or a base64-encoded SVG image.
ca: L'URL de la icona del mètode de pagament o una imatge SVG codificada en base64.

en: The description of the payment method. It can contain basic HTML.
ca: La descripció del mètode de pagament. Pot contenir HTML bàsic.

en: The title of the payment method. Does not include HTML tags.
ca: El títol del mètode de pagament. No inclou etiquetes HTML.

en: Whether the payment method should be required (and force-enabled) or not.
ca: Si el mètode de pagament s'ha de requerir (i forçar la seva activació) o no.

en: Whether the payment method should be recommended as enabled or not.
ca: Si el mètode de pagament s'ha de recomanar com a activat o no.

en: The sort order of the payment method.
ca: El criteri d'ordenació del mètode de pagament.

en: The unique identifier for the payment method.
ca: Identificador únic del mètode de pagament.

en: The details for a recommended payment method.
ca: Els detalls d'un mètode de pagament recomanat.

en: The list of recommended payment methods details for the payment gateway.
ca: La llista de detalls dels mètodes de pagament recomanats de la passarel·la de pagament.

en: The URL to start/continue onboarding for the payment gateway.
ca: L'URL per iniciar/continuar la posada en marxa de la passarel·la de pagament.

en: The start/continue onboarding link for the payment gateway.
ca: L'enllaç per iniciar/continuar la posada en marxa de la passarel·la de pagament.

en: Whether the onboarding process is completed.
ca: Si s'ha completat el procés de posada en marxa.

en: Whether the onboarding process is started.
ca: Si s'ha iniciat el procés de posada en marxa.

en: The state of the onboarding process.
ca: L'estat del procés de posada en marxa.

en: Onboarding-related details for the provider.
ca: Detalls relacionats amb la posada en marxa per al proveïdor.

en: The URL to the settings page for the payment gateway.
ca: L'URL de la pàgina de configuració de la passarel·la de pagament.

en: The link to the settings page for the payment gateway.
ca: L'enllaç a la pàgina de configuració de la passarel·la de pagament.

en: The management details of the provider.
ca: Les dades de gestió del proveïdor.

en: Whether the provider is in dev mode. Having this true usually leads to forcing test payments.
ca: Si el proveïdor es troba en mode de desenvolupament. Tenir això activat normalment porta a forçar els pagaments de prova.

en: Whether the provider is in test mode for payments processing.
ca: Si el proveïdor es troba en mode de proves per al processament de pagaments.

en: Whether the provider needs setup.
ca: Si el proveïdor necessita ser configurat.

en: Whether the provider has a payments processing account connected.
ca: Si el proveïdor té connectat un compte de processament de pagaments.

en: Whether the provider is enabled for use on checkout.
ca: Si el proveïdor està activat per utilitzar-lo durant el pagament.

en: The general state of the provider with regards to it's payments processing.
ca: L'estat general del proveïdor pel que fa a la seva tramitació de pagaments.

en: The URL of the link.
ca: L'URL de l'enllaç.

en: The type of the link.
ca: El tipus de l'enllaç.

en: Links for the provider.
ca: Enllaços del proveïdor.

en: The URL of the provider icon (square aspect ratio - 72px by 72px).
ca: L'URL de la icona del proveïdor (relació d'aspecte quadrada - 72 px per 72 px).

en: The URL of the provider image.
ca: L'URL de la imatge del proveïdor.

en: The status of the plugin.
ca: L'estat de l'extensió.

en: The plugin main file. This is a relative path to the plugins directory.
ca: El fitxer principal de l'extensió. És un camí relatiu al directori d'extensions.

en: The slug of the plugin.
ca: L'extensió de l'extensió.

en: The type of the plugin.
ca: El tipus de l'extensió.

en: The corresponding plugin details of the provider.
ca: Els detalls de l'extensió corresponent del proveïdor.

en: Supported features for this provider.
ca: Característiques admeses d'aquest proveïdor.

en: The description of the provider.
ca: La descripció del proveïdor.

en: The title of the provider.
ca: El títol del proveïdor.

en: The type of payment provider. Use this to differentiate between the various items in the list and determine their intended use.
ca: El tipus de proveïdor de pagament. Utilitzeu això per diferenciar els diferents elements de la llista i determinar el seu ús previst.

en: The sort order of the provider.
ca: El criteri d'ordenació del proveïdor.

en: The unique identifier for the provider.
ca: Identificador únic del proveïdor.

en: A payment provider in the context of the main Payments Settings page list.
ca: Un proveïdor de pagaments en el context de la llista principal de la pàgina de configuració de pagaments.

en: The description of the category.
ca: La descripció de la categoria.

en: The title of the category.
ca: El títol de la categoria.

en: The priority of the category.
ca: La prioritat de la categoria.

en: The unique identifier for the category.
ca: Identificador únic de la categoria.

en: A suggestion category.
ca: Una categoria de suggeriment.

en: The suggestion categories.
ca: Les categories del suggeriment.

en: The list of suggestions, excluding the ones part of the providers list.
ca: La llista de suggeriments, excloent els que formen part de la llista de proveïdors.

en: The ordered offline payment methods providers list.
ca: La llista ordenada de proveïdors de mètodes de pagament sense connexió.

en: The ordered providers list. This includes registered payment gateways, suggestions, and offline payment methods group entry. The individual offline payment methods are separate.
ca: La llista ordenada de proveïdors. Això inclou passarel·les de pagament registrades, suggeriments i entrada al grup de mètodes de pagament sense connexió. Els diferents mètodes de pagament sense connexió són independents.

en: The order value must be an integer.
ca: El valor de l'ordre ha de ser un nombre enter.

en: The ordering argument must be an object with provider IDs as keys and numeric values as values.
ca: L'argument d'ordenació ha de ser un objecte amb identificadors de proveïdor com a claus i valors numèrics com a valors.

en: The ordering argument must be an object.
ca: L'argument d'ordenació ha de ser un objecte.

en: The location argument must be a valid ISO3166 alpha-2 country code.
ca: L'argument de la ubicació ha de ser un codi de país ISO3166 alfa-2 vàlid.

en: The location argument must be a string.
ca: L'argument de la ubicació ha de ser una cadena.

en: The context ID for which to dismiss the incentive. If not provided, will dismiss the incentive for all contexts.
ca: L'identificador del context per al qual s'ha de descartar l'incentiu. Si no es proporciona, l'incentiu serà descartat per a tots els contextos.

en: A map of provider ID to integer values representing the sort order.
ca: Un mapa d'identificadors de proveïdor a valors enters que representen el criteri d'ordenació.

en: ISO3166 alpha-2 country code. Defaults to WooCommerce's base location country.
ca: Codi de país ISO3166 alfa-2. Per defecte, el país d'ubicació base del WooCommerce.

en: The ISO3166 alpha-2 country code to save for the current user.
ca: El codi de país ISO3166 alfa-2 a desar de l'usuari actual.

en: Accept payments offline using multiple different methods. These can also be used to test purchases.
ca: Accepteu pagaments sense connexió mitjançant múltiples mètodes diferents. També es poden utilitzar per provar les compres.

en: Take offline payments
ca: Accepteu pagaments sense connexió

en: Give your shoppers additional ways to pay.
ca: Oferiu als vostres compradors maneres addicionals de pagar.

en: Payment Providers
ca: Proveïdors de pagament

en: Offer flexible payment options to your shoppers.
ca: Oferiu opcions de pagament flexibles als vostres compradors.

en: Buy Now, Pay Later
ca: Compreu ara, pagueu més endavant

en: Allow shoppers to fast-track the checkout process with express options like Apple Pay and Google Pay.
ca: Permeteu als compradors accelerar el procés de compra amb opcions ràpides com Apple Pay i Google Pay.

en: Invalid suggestion ID.
ca: Identificador de suggeriment no vàlid.

note: translators: %s: Email settings color key, e.g., "woocommerce_email_base_color".
en: Transient saved for key %s.
ca: S'ha desat la dada transitòria per a la clau %s.

en: Error saving transient. Please try again.
ca: S'ha produït un error en desar la dada transitòria. Torneu-ho a provar.

en: Error sending test email. Please try again.
ca: S'ha produït un error en enviar el correu electrònic de prova. Torneu-ho a provar.

note: translators: %s: Email address.
en: Test email sent to %s.
ca: Correu electrònic de prova enviat a %s.

en: A subject for provided email type after filters are applied and placeholders replaced.
ca: Un assumpte per al tipus de correu electrònic proporcionat després d'aplicar els filtres i reemplaçar els textos de mostra.

en: The email type to get subject for.
ca: El tipus de correu electrònic per al qual obtenir l'assumpte.

en: Email address to send the email preview to.
ca: Adreça electrònica a la qual enviar la previsualització del correu electrònic.

en: The email type to preview.
ca: El tipus de correu electrònic per previsualitzar.

en: Reusable template part for displaying social links on the coming soon page.
ca: Secció de plantilla reutilitzable per mostrar enllaços a xarxes socials a la pàgina «Properament».

[ctx: Template name]
en: Coming soon social links
ca: Enllaços a xarxes socials a «Properament»

en: Address Line 2
ca: Línia 2 de l'adreça

en: Controls the display of the apartment (address_2) field in checkout.
ca: Controla la visualització del camp de l'apartament (address_2) al pagament.

en: Controls the display of the company field in checkout.
ca: Controla la visualització del camp de l'empresa al pagament.

en: Phone number
ca: Número de telèfon

en: Controls the display of the phone field in checkout.
ca: Controla la visualització del camp del telèfon durant el pagament.

en: Selling platforms.
ca: Plataformes de venda.

en: Selling online answer.
ca: Resposta de vendes en línia.

en: Business choice.
ca: Elecció de negoci.

en: The Core Profiler step to mark as complete.
ca: El pas del perfilador del nucli per marcar com a complet.

[ctx: Coming Soon template heading]
en: Stay tuned.
ca: Estigueu atents.

en: Something big is brewing! Our store is in the works – Launching shortly!
ca: S'acosta quelcom important! La nostra botiga està en obres i obrirà aviat!

note: translators: %s: Site name.
en: %s transforms your home with our curated collection of home decor, bringing inspiration and style to every corner.
ca: %s transforma la vostra llar amb la nostra cuidada col·lecció de decoració per a la llar, portant inspiració i estil a cada racó.

en: An invalid order status slug was supplied.
ca: S'ha proporcionat un àlies d'estat de comanda no vàlid.

en: Limit result set to virtual products.
ca: Limita els resultats a productes virtuals.

en: Limit result set to downloadable products.
ca: Limita els resultats a productes baixables.

en: Exclude products with any of the types from result set.
ca: Exclou productes amb qualsevol dels tipus dels resultats.

en: Limit result set to products with any of the types.
ca: Limita els resultats a productes amb qualsevol dels tipus.

en: Exclude products with any of the statuses from result set.
ca: Exclou productes amb qualsevol dels estats dels resultats.

en: Limit result set to products with any of the statuses.
ca: Limita els resultats a productes amb qualsevol dels estats.

en: Let your shoppers pay upon delivery — by cash or other methods of payment.
ca: Deixeu que els vostres compradors paguin en el moment del lliurament — en efectiu o amb altres mètodes de pagament.

en: Custom fonts
ca: Tipus de lletra personalitzats

en: Standard fonts
ca: Tipus de lletra estàndard

en: Preview your email template. You can also test on different devices and send yourself a test email.
ca: Previsualitzeu la vostra plantilla de correu electrònic. També podeu provar-la en diferents dispositius i enviar-vos un correu electrònic de prova.

en: Email preview
ca: Previsualització del correu electrònic

en: Set the name and email address you'd like your outgoing emails to use.
ca: Establiu el nom i l'adreça electrònica que voleu que utilitzin els vostres correus electrònics de sortida.

en: Color palette
ca: Paleta de colors

note: translators: %s: footer default color
en: Choose a color for your secondary text, such as your footer content. Default %s.
ca: Trieu un color per al vostre text secundari, com ara el contingut del peu de pàgina. %s per defecte.

en: Secondary text
ca: Text secundari

note: translators: %s: default color
en: Set the color of your headings and text. Default %s.
ca: Establiu el color de les capçaleres i del text. %s per defecte.

en: Heading & text
ca: Capçalera i text

note: translators: %s: default color
en: Choose a background color for the content area of your emails. Default %s.
ca: Trieu un color de fons per a l'àrea de contingut dels vostres correus electrònics. %s per defecte.

en: Content background
ca: Fons del contingut

note: translators: %s: default color
en: Select a color for the background of your emails. Default %s.
ca: Seleccioneu un color per al fons dels vostres correus electrònics. %s per defecte.

en: Email background
ca: Fons del correu electrònic

note: translators: %s: default color
en: Customize the color of your buttons and links. Default %s.
ca: Personalitzeu el color dels botons i enllaços. %s per defecte.

en: Accent
ca: Èmfasi

note: translators: %s: Available placeholders for use
en: This text will appear in the footer of all of your WooCommerce emails.
ca: Aquest text apareixerà al peu de pàgina de tots els vostres correus electrònics del WooCommerce.

en: Font family
ca: Família del tipus de lletra

en: Header alignment
ca: Alineació de la capçalera

en: Add your logo to each of your WooCommerce emails. If no logo is uploaded, your site title will be used instead.
ca: Afegiu el vostre logotip a cadascun dels vostres correus electrònics del WooCommerce. Si no es puja cap logotip, s'utilitzarà el títol del lloc web.

en: Customize your WooCommerce email template and preview it below.
ca: Personalitzeu la vostra plantilla de correu electrònic del WooCommerce i previsualitzeu-la a continuació.

en: There was an error rendering an email preview.
ca: S'ha produït un error en renderitzar una previsualització del correu electrònic.

en: Zagreb City
ca: Ciutat de Zagreb

en: Međimurje County
ca: Comtat de Međimurje

en: Dubrovnik-Neretva County
ca: Comtat de Dubrovnik-Neretva

en: Istria County
ca: Comtat d'Ístria

en: Split-Dalmatia County
ca: Comtat de Split-Dalmàcia

en: Vukovar-Srijem County
ca: Comtat de Vukovar-Srijem

en: Šibenik-Knin County
ca: Comtat de Šibenik-Knin

en: Osijek-Baranja County
ca: Comtat d'Osijek-Baranja

en: Zadar County
ca: Comtat de Zadar

en: Brod-Posavina County
ca: Comtat de Brod-Posavina

en: Požega-Slavonia County
ca: Comtat de Požega-Eslavònia

en: Virovitica-Podravina County
ca: Comtat de Virovitica-Podravina

en: Lika-Senj County
ca: Comtat de Lika-Senj

en: Primorje-Gorski Kotar County
ca: Comtat de Primorje-Gorski Kotar

en: Bjelovar-Bilogora County
ca: Comtat de Bjelovar-Bilogora

en: Koprivnica-Križevci County
ca: Comtat de Koprivnica-Križevci

en: Varaždin County
ca: Comtat de Varaždin

en: Karlovac County
ca: Comtat de Karlovac

en: Sisak-Moslavina County
ca: Comtat de Sisak-Moslavina

en: Krapina-Zagorje County
ca: Comtat de Krapina-Zagorje

en: Zagreb County
ca: Comtat de Zagreb

note: translators: 1: Role of the user (administrator, customer), 2: comma separated list of allowed roles. egs customer, subscriber
en: Sorry, users with %1$s role cannot be deleted via this endpoint. Allowed roles: %2$s
ca: Els usuaris amb el rol %1$s no es poden suprimir mitjançant aquest extrem. Rols permesos: %2$s

note: translators: 1s: name of the property (email, role), 2: Role of the user (administrator, customer).
en: Sorry, %1$s cannot be updated via this endpoint for a user with role %2$s.
ca: %1$s no es pot actualitzar mitjançant aquest extrem per a un usuari amb el rol %2$s.

[ctx: block description]
en: Let shoppers filter products by choosing stock status.
ca: Permeteu als compradors filtrar els productes triant l'estat de l'estoc.

[ctx: block description]
en: Display removable active filters as chips.
ca: Mostra els filtres actius eliminables com a fitxes.

[ctx: block description]
en: Let shoppers filter products by choosing a price range.
ca: Permeteu als compradors filtrar els productes triant un rang de preus.

[ctx: block description]
en: A slider helps shopper choose a price range.
ca: Un control lliscant ajuda el comprador a triar un rang de preus.

[ctx: block title]
en: Price Slider
ca: Control lliscant de preu

[ctx: block keyword]
en: by attribute
ca: per atribut

[ctx: block keyword]
en: by tag
ca: per etiqueta

[ctx: block keyword]
en: all products
ca: tots els productes

[ctx: block description]
en: Display a link to the cart.
ca: Mostra un enllaç a la cistella.

[ctx: block title]
en: Cart Link
ca: Enllaç a la cistella

[ctx: block description]
en: A notice field for use in the product editor.
ca: Un camp d'avís per utilitzar-lo a l'editor de productes.

[ctx: block title]
en: Product notice field
ca: Camp d'avís del producte

en: Clear options
ca: Neteja les opcions

note: translators: %1$s Action name, %2$s Order number.
en: %1$s order number %2$s
ca: %1$s nombre de comanda %2$s

en: Your order details are as follows:
ca: Els detalls de la vostra comanda són els següents:

note: translators: %s: Site title
en: If you'd like to continue with your purchase, please return to %s and try a different method of payment.
ca: Si voleu continuar amb la compra, torneu a %s i proveu una altra forma de pagament.

en: Unfortunately, we couldn't complete your order due to an issue with your payment method.
ca: Malauradament, no s'ha pogut completar la vostra comanda a causa d'un problema amb el vostre mètode de pagament.

note: translators: 1: product name 2: multiple of
en: The quantity of &quot;%1$s&quot; must be a multiple of %2$s
ca: La quantitat de «%1$s» ha de ser múltiple de %2$s

note: translators: 1: product name 2: maximum quantity
en: The maximum quantity of &quot;%1$s&quot; allowed in the cart is %2$s
ca: La quantitat màxima de «%1$s» permesa a la cistella és de %2$s

note: translators: 1: product name 2: minimum quantity
en: The minimum quantity of &quot;%1$s&quot; allowed in the cart is %2$s
ca: La quantitat mínima de «%1$s» permesa a la cistella és de %2$s

note: translators: 1: product name
en: The quantity of &quot;%1$s&quot; cannot be changed
ca: La quantitat de «%1$s» no es pot canviar

en: Cannot place an order, your cart is empty.
ca: No es pot realitzar una comanda, la vostra cistella és buida.

en: Success
ca: Correcte

en: Payment status
ca: Estat del pagament

en: Order does not have an email address.
ca: La comanda no té una adreça electrònica.

en: A message indicating that the action completed successfully.
ca: Un missatge que indica que l'acció s'ha completat correctament.

en: Email address to send the order details to.
ca: Adreça electrònica a la qual enviar els detalls de la comanda.

en: Email improvements
ca: Millores del correu electrònic

en: Enable compatibility mode (Synchronize orders between High-performance order storage and WordPress posts storage).
ca: Activa el mode de compatibilitat (sincronitza les comandes entre l'emmagatzematge de comandes d'alt rendiment i l'emmagatzematge d'entrades del WordPress).

en: Cost of Goods Sold
ca: Cost dels béns venuts

en: Total monetary value of the Cost of Goods Sold for the product (sum of all the effective values).
ca: Valor monetari total del cost dels béns venuts per al producte (suma de tots els valors efectius).

en: Effective monetary cost value.
ca: Valor de cost monetari efectiu.

en: Defined cost value.
ca: Valor de cost definit.

en: Cost of Goods Sold values for the product.
ca: Valors del cost dels béns venuts per al producte.

en: Grow your business with Facebook and Instagram
ca: Feu créixer el vostre negoci amb Facebook i Instagram

en: Sync your store catalog, set up pixel tracking, and run targeted ad campaigns.
ca: Sincronitzeu el catàleg de la vostra botiga, configureu el seguiment amb píxels i realitzeu campanyes publicitàries orientades.

en: Let your shoppers know your site or part of your site is under construction.
ca: Feu saber als vostres compradors que el vostre lloc web o part d'ell està en construcció.

en: Track orders &amp; view shopping history
ca: Feu un seguiment de les comandes i visualitzeu l'historial de compres

en: Show Price
ca: Mostra el preu

en: Hide Price
ca: Amaga el preu

en: All Products ( new )
ca: Tots els productes (nou)

en: Page
ca: Pàgina

note: translators: 1: product name 2: image position
en: %1$s - Image %2$s
ca: %1$s - Imatge %2$s

note: translators: %s: order number
en: Cancel order %s
ca: Cancel·la la comanda %s

note: translators: %s: order number
en: View order %s
ca: Visualitza la comanda %s

note: translators: %s: order number
en: Pay for order %s
ca: Pagueu la comanda %s

en: Value of the Cost of Goods Sold for the order item.
ca: Valor del cost dels béns venuts per a l'article de la comanda.

en: Cost of Goods Sold data. Only present for product line items.
ca: Dades del cost dels béns venuts. Només present per a les línies de comanda de productes.

en: Total value of the Cost of Goods Sold for the order.
ca: Valor total del cost dels béns venuts per a la comanda.

en: Cost of Goods Sold data.
ca: Dades del cost dels béns venuts.

en: Is this theme a block theme?
ca: Aquest tema és un tema de blocs?

en: Sorry, your order was unsuccessful
ca: La comanda no s'ha realitzat

en: Your order at {site_title} was unsuccessful
ca: La comanda a {site_title} no s'ha realitzat

en: Order failed emails are sent to customers when their orders are marked as failed.
ca: Els correus electrònics de comandes fallides s'envien als clients quan les seves comandes es marquen com a fallides.

note: translators: %1$s = class and method name.
en: Method %1$s is not implemented. Classes overriding has_cogs must override this method too.
ca: El mètode %1$s no s'ha implementat. Les classes que sobreescriuen has_cogs també han de sobreescriure aquest mètode.

en: Your selection has been reset. Please select some product options before adding this product to your cart.
ca: La vostra selecció s'ha reinicialitzat. Seleccioneu algunes opcions del producte abans d'afegir aquest producte a la vostra cistella.

en: View full-screen image gallery
ca: Visualitza la galeria d'imatges a pantalla completa

[ctx: Template name]
en: Products by Brand
ca: Productes per marca

en: Classic theme
ca: Tema clàssic

en: Block theme
ca: Tema de blocs

en: Displays whether the current active theme is a block theme or a classic theme.
ca: Mostra si el tema actiu actual és un tema de blocs o un tema clàssic.

en: Theme type
ca: Tipus de tema

en: Your store is using shortcode checkout. Use the Checkout blocks to activate this option.
ca: La vostra botiga està utilitzant el pagament amb codi de substitució. Utilitzeu els blocs Pagament per activar aquesta opció.

note: Translators: %1$s and %2$s are opening and closing <a> tags respectively.
en: This feature is only available with the Cart & Checkout blocks. %1$sLearn more%2$s.
ca: Aquesta característica només està disponible amb els blocs Cistella i Pagament. %1$sMés informació%2$s.

en: Enable an account creation method to use this feature.
ca: Activeu un mètode de creació de comptes per utilitzar aquesta característica.

en: Enable guest checkout to use this feature.
ca: Activa el pagament com a visitant per utilitzar aquesta característica.

note: Translators: %1$s and %2$s are opening and closing <a> tags respectively.
en: Customers can create an account after their order is placed. Customize messaging %1$shere%2$s.
ca: Els clients poden crear un compte després de fer la seva comanda. Personalitzeu els missatges %1$saquí%2$s.

en: After checkout (recommended)
ca: Després del pagament (recomanat)

[ctx: block title]
en: Product Image
ca: Imatge del producte

[ctx: block description]
en: Displays an on-sale badge if the product is on-sale.
ca: Mostra una insígnia d'oferta si el producte està rebaixat.

[ctx: block title]
en: On-Sale Badge
ca: Insígnia d'oferta

[ctx: block description]
en: Display the price of a product.
ca: Mostra el preu d'un producte.

[ctx: block description]
en: Display the main product image.
ca: Mostra la imatge principal del producte.

[ctx: block description]
en: Display filter options as chips.
ca: Mostra les opcions de filtre com a fitxes.

[ctx: block title]
en: Chips
ca: Fitxes

[ctx: block description]
en: Display a list of filter options.
ca: Mostra una llista d'opcions de filtre.

[ctx: block title]
en: List
ca: Llista

[ctx: block title]
en: Account Creation
ca: Creació de comptes

en: Securely save payment info
ca: Desa de forma segura la informació de pagament

en: Faster future purchases
ca: Compres futures més ràpides

en: Sort by
ca: Ordena per

en: &uarr; Top
ca: &uarr; A dalt

en: This plugin can no longer be activated because its functionality is now included in <strong>WooCommerce</strong>. It is recommended to <strong>delete</strong> it.
ca: Aquesta extensió ja no es pot activar perquè la seva funcionalitat ja està inclosa al <strong>WooCommerce</strong>. Es recomana <strong>suprimir-la</strong>.

en: Return to the Plugins page
ca: Torna a la pàgina de les extensions

en: Plugin Activation Error
ca: Error d'activació de l'extensió

en: This plugin cannot be activated because its functionality is now included in WooCommerce core.
ca: Aquesta extensió no es pot activar perquè la seva funcionalitat ja està inclosa al nucli del WooCommerce.

en: Enable the site visibility badge in the WordPress admin bar
ca: Activa la insígnia de visibilitat del lloc web a la barra d'administració del WordPress

en: Site visibility badge
ca: Insígnia de visibilitat del lloc web

en: FTS index recreated.
ca: S'ha tornat a crear l'índex FTS.

en: Failed to create FTS index on order address table. Please go to WooCommerce > Status > Tools and run the "Re-create Order Address FTS index" tool.
ca: No s'ha pogut crear l'índex FTS a la taula d'adreces de comanda. Aneu a WooCommerce > Estat > Eines i executeu l'eina «Torna a crear l'índex FTS d'adreces de comanda».

en: Failed to modify existing FTS index. Please go to WooCommerce > Status > Tools and run the "Re-create Order Address FTS index" tool.
ca: No s'ha pogut modificar l'índex FTS existent. Aneu a WooCommerce > Estat > Eines i executeu l'eina «Torna a crear l'índex FTS d'adreces de comanda».

en: Payment:
ca: Pagament:

en: Order #:
ca: Comanda núm.:

note: translators: 1: link to my account page, 2: link to shipping and billing addresses, 3: link to account details, 4: closing tag
en: You can now %1$sview your recent orders%4$s, manage your %2$sshipping and billing addresses%4$s, and edit your %3$spassword and account details%4$s.
ca: Ara podeu %1$sveure les vostres comandes recents%4$s, gestionar les vostres %2$sadreces d'enviament i facturació%4$s i editar la vostra %3$scontrasenya i els detalls del compte%4$s.

en: Your account has been successfully created
ca: El vostre compte s'ha creat correctament

en: Password must be at least 8 characters.
ca: La contrasenya ha de tenir almenys 8 caràcters.

en: The email address provided does not match the email address on this order.
ca: L'adreça electrònica proporcionada no coincideix amb l'adreça electrònica d'aquesta comanda.

en: This order is already linked to a user account.
ca: Aquesta comanda ja està enllaçada a un compte d'usuari.

en: Unable to create account. Please try again.
ca: No s'ha pogut crear el compte. Torneu-ho a provar.

note: translators: 1) total expired subscriptions
en: You don't have subscriptions for <strong>%1$s Woo extensions</strong>. Subscribe to receive updates and streamlined support.
ca: No teniu cap subscripció a les <strong>%1$s extensions de Woo</strong>. Subscriviu-vos per rebre actualitzacions i suport eficient.

note: translators: 1) product name
en: You don't have a subscription for <strong>%1$s</strong>. Subscribe to receive updates and streamlined support.
ca: No teniu cap subscripció per a <strong>%1$s</strong>. Subscriviu-vos per rebre actualitzacions i suport eficient.

en: Order by:
ca: Ordena per:

en: Hide empty brands:
ca: Amaga les marques buides:

en: Exclude:
ca: Exclou:

en: Number:
ca: Nombre:

en: Fluid columns:
ca: Columnes fluïdes:

en: Show a grid of brand thumbnails.
ca: Mostra una graella de miniatures de marques.

en: WooCommerce Brand Thumbnails
ca: Miniatures de la marca al WooCommerce

en: Any Brand
ca: Qualsevol marca

en: Display Type:
ca: Tipus de visualització:

en: WooCommerce Brand Layered Nav
ca: Navegació per capes de la marca al WooCommerce

en: Shows brands in a widget which lets you narrow down the list of products when viewing products.
ca: Mostra les marques en un giny que permet filtrar la llista de productes quan es visualitzen.

en: Title:
ca: Títol:

en: When viewing a brand archive, show the current brands description.
ca: Quan es visualitzi un arxiu de marca, mostra la descripció de la marca actual.

en: WooCommerce Brand Description
ca: Descripció de la marca al WooCommerce

en: Sorted by price: high to low
ca: Ordenat per preu: de major a menor

en: Sorted by price: low to high
ca: Ordenat per preu: de menor a major

en: Sorted by latest
ca: Ordenat per més recent

en: Sorted by average rating
ca: Ordenat per valoració mitjana

en: Sorted by popularity
ca: Ordenat per popularitat

en: Whether the plugin can only be activated network-wide.
ca: Si l'extensió només es pot activar a nivell de xarxa.

en: Plugin author URL.
ca: URL de l'autor de l'extensió.

en: Plugin author name.
ca: Nom de l'autor de l'extensió.

en: Plugin URL.
ca: URL de l'extensió.

en: Latest available plugin version.
ca: Darrera versió disponible de l'extensió.

en: Current plugin version.
ca: Versió actual de l'extensió.

en: Name of the plugin.
ca: Nom de l'extensió.

en: Plugin basename. The path to the main plugin file relative to the plugins directory.
ca: Nom base de l'extensió. El camí al fitxer principal de l'extensió en relació amb el directori d'extensions.

en: This tool will recreate the full text search index for order addresses. If the index does not exist, it will try to create it.
ca: Aquesta eina recrearà l'índex de cerca de text complet per a les adreces de les comandes. Si l'índex no existeix, intentarà crear-lo.

en: Recreate index
ca: Torna a crear l'índex

en: Re-create Order Address FTS index
ca: Torna a crear l'índex FTS d'adreces de comanda

en: Create new brand
ca: Crea una nova marca

en: Limit result set to products assigned a specific brand ID.
ca: Limita els resultats a productes amb a un identificador de marca específic.

en: &larr; Go to Brands
ca: &larr; Vés a les marques

en: No Brands Found
ca: No s'ha trobat cap marca

en: New Brand Name
ca: Nom de la nova marca

en: Add New Brand
ca: Afegeix una nova marca

en: Update Brand
ca: Actualitza la marca

en: Edit Brand
ca: Edita la marca

en: Parent Brand:
ca: Marca mare:

en: Parent Brand
ca: Marca mare

en: All Brands
ca: Totes las marques

en: Search Brands
ca: Cerca marques

en: Brand
ca: Marca

en: brand
ca: marca

en: Sorry, this coupon is not applicable to the brands of selected products.
ca: Aquest cupó no és aplicable a les marques dels productes seleccionats.

en: e.g. length or weight
ca: p. ex. longitud o pes

note: translators: 1: URL to My Subscriptions page
en:  You don't have a subscription, <a href="%1$s" class="woocommerce-purchase-subscription">subscribe</a> to update.
ca:  No teniu cap subscripció, <a href="%1$s" class="woocommerce-purchase-subscription">subscriviu-vos</a> per actualitzar-la.

[ctx: slug]
en: brand
ca: marca

en: Product brand base
ca: Base de la marca del producte

en: Filter by brand
ca: Filtra per marca

en: Brands can be added and managed from this screen. You can optionally upload a brand image to display in brand widgets and on brand archives
ca: Les marques es poden afegir i gestionar des d'aquesta pantalla. Opcionalment, podeu pujar una imatge de la marca per mostrar-la als ginys i als arxius de marca

en: Choose to show the brand description on the archive page. Turn this off if you intend to use the description widget instead. Please note: this is only for themes that do not show the description.
ca: Trieu mostrar la descripció de la marca a la pàgina d'arxiu. Desactiveu això si voleu utilitzar el giny de descripció. Atenció: això només és per als temes que no mostren la descripció.

en: Brands Archives
ca: Arxius de marques

en: Product must not be associated with these brands for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products associated with these brands will not be discounted.
ca: El producte no ha d'estar associat amb aquestes marques perquè el cupó segueixi sent vàlid o, en el cas de «Descomptes de productes», els productes associats amb aquestes marques no es descomptaran.

en: No brands
ca: Cap marca

en: Exclude brands
ca: Exclou marques

en: A product must be associated with this brand for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products with these brands will be discounted.
ca: Un producte ha d'estar associat amb aquesta marca perquè el cupó segueixi sent vàlid o, en el cas de «Descomptes de productes», els productes amb aquestes marques es descomptaran.

en: Any brand
ca: Qualsevol marca

en: Product brands
ca: Marques de producte

en: Brands
ca: Marques

en: Red
ca: Vermell

en: Show more…
ca: Mostra'n més…

en: Product Pagination
ca: Paginació del producte

note: translators: %s is the product name
en: &ldquo;%s&rdquo; has been removed from your cart
ca: &ldquo;%s&rdquo; s'ha eliminat de la vostra cistella

note: translators: %s: is the field error message
en: There was a problem with the provided shipping address: %s
ca: Hi ha hagut un problema amb l'adreça d'enviament proporcionada: %s

note: translators: %s: is the field error message
en: There was a problem with the provided billing address: %s
ca: Hi ha hagut un problema amb l'adreça de facturació proporcionada: %s

en: Coming soon
ca: Properament

en: Payments made simple, with no monthly fees – designed exclusively for WooCommerce stores. Accept credit cards, debit cards, and other popular payment methods.
ca: Pagaments simplificats, sense comissions mensuals, dissenyats exclusivament per a botigues WooCommerce. Accepteu targetes de crèdit, de dèbit i altres mètodes de pagament populars.

en: Payments made simple — including WooPay, a new express checkout feature.
ca: Pagaments simplificats — incloent WooPay, una nova característica de pagament exprés.

en: Invalid file type for a CSV import.
ca: Tipus de fitxer no vàlid per a una importació CSV.

en: A list of plugins to install
ca: Una llista d'extensions per instal·lar

en: System status theme info cache cleared.
ca: S'ha netejat la memòria cau d'informació del tema de l'estat del sistema.

en: This tool will empty the system status theme info cache.
ca: Aquesta eina buidarà la memòria cau d'informació del tema de l'estat del sistema.

note: translators: %s is a placeholder for a URL.
en: Log PayPal events such as IPN requests and review them on the <a href="%s">Logs screen</a>. Note: this may log personal information. We recommend using this for debugging purposes only and deleting the logs when finished.
ca: Registreu els esdeveniments de PayPal, com ara les sol·licituds IPN, i reviseu-los a la <a href="%s">pantalla de registres</a>. Nota: això pot registrar informació personal. Us recomanem que l'utilitzeu només amb finalitats de depuració i que suprimiu els registres quan acabeu.

note: translators: %s: Product title
en: &ldquo;%s&rdquo; has been added to your cart
ca: &ldquo;%s&rdquo; s'ha afegit a la vostra cistella

en: Clear system status theme info cache
ca: Neteja la memòria cau d'informació del tema de l'estat del sistema

note: translators: %1$s GTIN %2$s UPC %3$s EAN %4$s ISBN.
en: %1$s, %2$s, %3$s, or %4$s
ca: %1$s, %2$s, %3$s, o %4$s

en: File path provided for import is invalid.
ca: El camí del fitxer proporcionat per a la importació no és vàlid.

note: translators: %s: Site title translators: Store name translators: %s: site name
en: Create an account with %s
ca: Creeu un compte amb %s

note: translators: %s: Address title
en: Add %s
ca: Afegeix %s

en: Please create a password for your account.
ca: Creeu una contrasenya per al vostre compte.

note: Translators: %s Email address.
en: An account is already registered with %s. Please log in or use a different email address.
ca: Ja hi ha un compte registrat amb %s. Entreu o utilitzeu una adreça electrònica diferent.

en: Customer password for new accounts, if applicable.
ca: Contrasenya de client per a comptes nous, si s'escau.

en: Remote Logging
ca: Registre remot

en: Drive sales with Google for WooCommerce
ca: Impulsa les vendes amb Google for WooCommerce

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Drive sales with %1$sGoogle for WooCommerce%2$s
ca: Impulsa les vendes amb %1$sGoogle for WooCommerce%2$s

note: translators: $1$d = plugins count, %2$s = colon (if list follows) or empty.
en: 
    %%C%1$d%%n uncertain plugin found%2$s | 
    %%C%1$d%%n uncertain plugins found%2$s
ca[0]: 
    S'ha trobat %%C%1$d%%n extensió incerta%2$s
ca[1]: 
    S'han trobat %%C%1$d%%n extensions incertes%2$s

note: translators: $1$d = plugins count, %2$s = colon (if list follows) or empty.
en: 
    %%C%1$d%%n incompatible plugin found%2$s | 
    %%C%1$d%%n incompatible plugins found%2$s
ca[0]: 
    S'ha trobat %%C%1$d%%n extensió incompatible%2$s
ca[1]: 
    S'han trobat %%C%1$d%%n extensions incompatibles%2$s

note: translators: $1$d = plugins count, %2$s = colon (if list follows) or empty.
en: 
    %%C%1$d%%n compatible plugin found%2$s | 
    %%C%1$d%%n compatible plugins found%2$s
ca[0]: 
    S'ha trobat %%C%1$d%%n extensió compatible%2$s
ca[1]: 
    S'han trobat %%C%1$d%%n extensions compatibles%2$s

note: translators: %s is a generated error message.
en: Failed to get WooCommerce patterns from the PTK: "%s"
ca: S'ha produït un error en obtenir patrons del WooCommerce del PTK: «%s»

en: Social Media
ca: Xarxes socials

en: Featured Selling
ca: Venda destacada

en: Shop chairs
ca: Compreu cadires

en: With a wide range of designer chairs to elevate your living space.
ca: Amb una àmplia gamma de cadires de disseny per elevar el vostre espai habitable.

en: Sit back and relax
ca: Seieu-vos i relaxeu-vos

en: Exceptional flavors, sustainable choices. The carefully curated collection of coffee pots and accessories turned my kitchen into a haven of style and taste.
ca: Sabors excepcionals, opcions sostenibles. La col·lecció acurada de cafeteres i accessoris ha convertit la meva cuina en un refugi d'estil i gust.

en: A ‘brewtiful’ experience :-)
ca: Una experiència «cafetàstica» :-)

en: From sustainably sourced teas to chic vases, this store is a treasure trove. Love knowing my purchases contribute to a greener planet.
ca: Des de tes d'origen sostenible fins a gerros elegants, aquesta botiga és un tresor. M'agrada saber que les meves compres contribueixen a un planeta més verd.

en: The organic coffee beans are a revelation. Each sip feels like a journey. Beautifully crafted accessories add a touch of elegance to my home.
ca: Els grans de cafè ecològic són una revelació. Cada glop sembla un viatge. Els accessoris curosament elaborats aporten un toc d'elegància a la meva llar.

en: Transformed my daily routine with unique, eco-friendly treasures. Exceptional quality and service. Proud to support a store that aligns with my values.
ca: Vaig transformar la meva rutina diària amb tresors únics i ecològics. Qualitat i servei excepcionals. Orgullós de donar suport a una botiga que comparteix els meus valors.

en: What our customers say
ca: El que diuen els nostres clients

en: LOCAL LOVE
ca: AMOR LOCAL

en: Sip, Shop, Savor
ca: Tasteu, compreu, assaboriu

en: Eclectic finds, ethical delights
ca: Troballes eclèctiques, delícies ètiques

en: Stay in the loop
ca: Estigueu al corrent

en: Bestsellers
ca: Els mes venuts

en: Our latest and greatest
ca: L'últim i el millor

en: Staff picks
ca: Seleccions del personal

en: Experience your music like never before with our latest generation of hi-fidelity headphones.
ca: Viviu la vostra música com mai abans amb la nostra darrera generació d'auriculars d'alta fidelitat.

en: Sound like no other
ca: So inigualable

en: Keep dry with 50% off rain jackets
ca: Mantingueu-vos secs amb un 50% de descompte en les jaquetes impermeables

en: Shop home decor
ca: Compreu decoració per a la llar

en: Add a touch of charm and coziness this holiday season with a wide selection of hand-picked decorations — from minimalist vases to designer furniture.
ca: Afegiu un toc d'encant i caliu a aquestes festes amb una àmplia selecció de decoracions triades a mà, des de gerros minimalistes fins a mobles de disseny.

en: From bold prints to intricate details, our products are a perfect combination of style and function.
ca: Des d'estampats atrevits fins a detalls complexos, els nostres productes són una combinació perfecta d'estil i funcionalitat.

en: Make your house feel like home
ca: Feu que casa vostra sembli una llar

en: Unique design
ca: Disseny únic

en: Quality Materials
ca: Materials de qualitat

en: The Retro Glass Jug's classic silhouette effortlessly complements any setting, making it the ideal choice for serving beverages with style and flair.
ca: La silueta clàssica de la gerra retro de vidre complementa sense esforç qualsevol ambient, convertint-la en la tria ideal per servir begudes amb estil.

en: Crafted from resilient thick glass, this jug ensures lasting quality, making it perfect for everyday use with a touch of vintage charm.
ca: Fabricada amb vidre gruixut i resistent, aquesta gerra garanteix una qualitat duradora, cosa que la fa perfecta per a l'ús diari amb un toc d'encant vintage.

en: Elevate your table with a 330ml Retro Glass Jug, blending classic design and durable hardened glass.
ca: Realceu la vostra taula amb una gerra retro de vidre de 330ml, que combina un disseny clàssic amb un vidre endurit i durador.

en: New: Retro Glass Jug
ca: Nou: gerra retro de vidre

en: Versatile charm
ca: Encant versàtil

en: Durable glass
ca: Vidre resistent

en: Timeless elegance
ca: Elegància atemporal

en: Handmade gifts
ca: Regals fets a mà

en: Retro photography
ca: Fotografia retro

en: Home decor
ca: Decoració de la llar

en: Shop vinyl records
ca: Compreu discos de vinil

en: Get your favorite vinyl at record-breaking prices.
ca: Aconseguiu el vostre vinil preferit a preus rècord.

en: Holiday Sale
ca: Rebaixes nadalenques

en: Up to 60% off
ca: Fins a un 60% de descompte

en: Inbox notification has been deleted
ca: S'ha suprimit la notificació de la safata d'entrada

en: Inbox notification not found
ca: No s'ha trobat la notificació de la safata d'entrada

en: No inbox notification selected
ca: No s'ha seleccionat cap notificació de la safata d'entrada

en: Search for an inbox notification&hellip;
ca: Cerca una notificació de la safata d'entrada&hellip;

en: Select an inbox notification to delete:
ca: Seleccioneu una notificació de la safata d'entrada per suprimir-la:

en: This will delete an inbox notification by slug
ca: Això suprimirà una notificació de la safata d'entrada pel seu àlies

en: Delete an Inbox Notification
ca: Suprimeix una notificació de la safata d'entrada

en: Remote inbox notifications have been refreshed
ca: Les notificacions de la safata d'entrada remota s'han actualitzat

en: This will refresh the remote inbox notifications
ca: Això actualitzarà les notificacions de la safata d'entrada remota

en: Refresh Remote Inbox Notifications
ca: Actualitza les notificacions de la safata d'entrada remota

en: The world’s favorite buy now, pay later options and many more are right at your fingertips with WooPayments — all from one dashboard, without needing multiple extensions and logins.
ca: Les opcions preferides de «compreu ara, pagueu més endavant» a nivell mundial, i moltes més, estan al vostre abast amb WooPayments — tot des d'un sol tauler, sense haver de fer servir diverses extensions ni múltiples comptes d'usuari.

en: Activate BNPL instantly on WooPayments
ca: Activa BNPL a l'instant a WooPayments

en: Enhance your store with extensions
ca: Milloreu la botiga mitjançant extensions

en: Net Sales
ca: Vendes netes

en: Table cell format.
ca: Format de cel·les de taula.

en: Explore our exclusive collection of sunglasses, crafted to elevate your look and safeguard your eyes. Find your perfect pair and see the world through a new lens.
ca: Exploreu la nostra exclusiva col·lecció d'ulleres de sol, creades per realçar la vostra imatge i protegir els vostres ulls. Trobeu el vostre parell perfecte i mireu el món amb uns altres ulls.

en: Find your shade
ca: Trobeu les vostres ulleres

en: Our services
ca: Els nostres serveis

en: Navigating life's intricate fabric, choices unfold paths to the extraordinary, demanding creativity, curiosity, and courage for a truly fulfilling journey.
ca: En navegar per la intricada trama de la vida, les eleccions obren camins cap a allò extraordinari, exigint creativitat, curiositat i valentia per a un viatge veritablement satisfactori.

en: Create anything
ca: Creeu el que vulgueu

en: Meet us
ca: Coneixeu-nos

en: Our passion is crafting mindful moments with locally sourced, organic, and sustainable products. We're more than a store; we're your path to a community-driven, eco-friendly lifestyle that embraces premium quality.
ca: La nostra passió és crear moments conscients amb productes de proximitat, ecològics i sostenibles. Som més que una botiga: som el vostre camí cap a un estil de vida ecològic impulsat per la comunitat i de qualitat superior.

en: Committed to a greener lifestyle
ca: Compromesos amb un estil de vida més ecològic

note: translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to mark this action as having completed. It may may have been deleted by another process.
ca: Acció no identificada %s: no hem pogut marcar aquesta acció com a completada. És possible que un altre procés l'hagi suprimit.

note: translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to mark this action as having failed. It may may have been deleted by another process.
ca: Acció no identificada %s: no hem pogut marcar aquesta acció com a fallida. És possible que un altre procés l'hagi suprimit.

note: translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to determine the date of this action. It may may have been deleted by another process.
ca: Acció no identificada %s: no hem pogut determinar la data d'aquesta acció. És possible que un altre procés l'hagi suprimit.

note: translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to delete this action. It may may have been deleted by another process.
ca: Acció no identificada %s: no hem pogut suprimir aquesta acció. És possible que un altre procés l'hagi suprimit.

note: translators: %s: action ID translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to cancel this action. It may may have been deleted by another process.
ca: Acció no identificada %s: no hem pogut cancel·lar aquesta acció. És possible que un altre procés l'hagi suprimit.

en: GTIN, UPC, EAN or ISBN.
ca: GTIN, UPC, EAN o ISBN.

en: Stock Keeping Unit.
ca: Unitat de manteniment d'estoc.

en: Order sort items ascending or descending.
ca: Ordena els elements de manera ascendent o descendent.

en: Legacy REST API enabled?
ca: L'API REST antiga està activada?

en: An unexpected error occurred while generating the refund.
ca: S'ha produït un error inesperat en generar el reemborsament.

en: Invalid slug.
ca: L'àlies no és vàlid.

note: translators: %s is a comma separated list of query arguments.
en: Order query argument (%s) is not supported on the current order datastore. | Order query arguments (%s) are not supported on the current order datastore.
ca[0]: L'argument de consulta de comandes (%s) no és compatible amb el magatzem de dades de comandes actual.
ca[1]: Els arguments de consulta de comandes (%s) no són compatibles amb el magatzem de dades de comandes actual.

en: Does your site have the Legacy REST API enabled?
ca: Està activada l'API REST antiga al vostre lloc web?

en: Legacy API enabled
ca: API antiga activada

note: translators: %s: Local pickup settings page URL.
en: Local pickup: Manage existing pickup locations in the <a href="%s">Local pickup settings page</a>.
ca: Recollida local: gestioneu els llocs de recollida existents a la <a href="%s">pàgina de configuració de recollida local</a>.

note: Translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: Repeat fetches made within a reasonable window of time (by default, 30 minutes) will not be counted twice. This is a generally reasonably way to enforce download limits in relation to ranged requests. %1$sLearn more.%2$s
ca: Les recollides repetides realitzades en un període de temps raonable (per defecte, 30 minuts) no es comptaran dues vegades. En general, aquesta és una manera raonable d'aplicar els límits de baixada en relació a les sol·licituds a distància. %1$sMés informació.%2$s

en: Count downloads even if only part of a file is fetched.
ca: Compta les baixades fins i tot si només es recull una part d'un fitxer.

en: Count partial downloads
ca: Compta les baixades parcials

en: New users receive an email to set up their password.
ca: Els nous usuaris reben un correu electrònic per configurar la seva contrasenya.

en: Send password setup link (recommended)
ca: Envia l'enllaç de configuració de la contrasenya (recomanat)

en: If unchecked, customers will need to set a username during account creation.
ca: Si no es marca, els clients hauran d'establir un nom d'usuari durant la creació del compte.

en: Use email address as account login (recommended)
ca: Utilitza l'adreça electrònica com a entrada al compte (recomanat)

en: Account creation options
ca: Opcions de creació de comptes

en: On "My account" page
ca: A la pàgina «El meu compte»

en: Allow customers to create an account
ca: Permeteu als clients crear un compte

en: Customers can create an account before placing their order.
ca: Els clients poden crear un compte abans de fer la seva comanda.

en: During checkout
ca: Durant el pagament

en: Enable log-in during checkout
ca: Activa l'inici de sessió durant el pagament

en: Enable guest checkout (recommended)
ca: Activa el pagament com a visitant (recomanat)

en: Enter a barcode or any other identifier unique to this product. It can help you list this product on other channels or marketplaces.
ca: Introduïu un codi de barres o qualsevol altre identificador únic d'aquest producte. Pot ajudar-vos a llistar aquest producte a altres canals o botigues.

en: GTIN, UPC, EAN, or ISBN
ca: GTIN, UPC, EAN, o ISBN

en: Delete shipping
ca: Suprimeix l'enviament

en: Edit shipping
ca: Edita l'enviament

en: Delete fee
ca: Suprimeix la quota

en: Edit fee
ca: Edita la quota

en: This coupon is password protected. WooCommerce does not support password protection for coupons. You can temporarily hide a coupon by making it private. Alternatively, usage limits and restrictions can be configured below.
ca: Aquest cupó està protegit amb contrasenya. El WooCommerce no admet la protecció amb contrasenya per als cupons. Podeu amagar temporalment un cupó fent-lo privat. Alternativament, els límits i restriccions d'ús es poden configurar a continuació.

en: Please enter only numbers and hyphens (-).
ca: Introduïu només nombres i guions (-).

en: Invalid or duplicated GTIN, UPC, EAN or ISBN.
ca: GTIN, UPC, EAN o ISBN no vàlids o duplicats.

en: Services
ca: Serveis

en: Intro
ca: Introducció

en: Translatable Label
ca: Etiqueta traduïble

note: translators: %s: the order number, usually accompanied by a leading
en: View order number %s
ca: Visualitza el nombre de comanda %s

en: This setting only works when product data is stored in the posts table.
ca: Aquesta opció només funciona quan les dades dels productes s'emmagatzemen a la taula d'entrades.

en: Uses much more performant queries to update the lookup table, but may not be compatible with some extensions.
ca: Utilitza consultes molt més eficients per actualitzar la taula de consulta, però pot ser que no sigui compatible amb algunes extensions.

en: Optimized updates
ca: Actualitzacions optimitzades

en: Orders are automatically put in the Refunded status when an admin or shop manager has fully refunded the order’s value after payment.
ca: Les comandes passen automàticament a l'estat «Reemborsat» quan un administrador o gestor de botiga hagi reemborsat totalment el valor de la comanda després del pagament.

en: The order was canceled by an admin or the customer.
ca: La comanda ha estat cancel·lada per un administrador o el client.

en: Draft orders are created when customers start the checkout process while the block version of the checkout is in place.
ca: Els esborranys de comanda es creen quan els clients inicien el procés de pagament mentre la versió en bloc del pagament està activa..

en: The customer’s payment failed or was declined, and no payment has been successfully made.
ca: El pagament del client ha fallat o s'ha rebutjat i no s'ha fet cap pagament correctament.

en: Order fulfilled and complete.
ca: Comanda tramitada i completa.

en: Payment has been received (paid), and the stock has been reduced. The order is awaiting fulfillment.
ca: El pagament s'ha rebut (pagat) i l'estoc s'ha reduït. La comanda està pendent de tramitació.

en: The order is awaiting payment confirmation. Stock is reduced, but you need to confirm payment.
ca: La comanda està pendent de la confirmació del pagament. L'estoc s'ha reduït, però cal confirmar el pagament.

en: The order has been received, but no payment has been made. Pending payment orders are generally awaiting customer action.
ca: S'ha rebut la comanda però no s'ha efectuat el pagament. Les comandes pendents de pagament solen quedar a l'espera d'una acció per part del client.

en: Compatibility mode disabled.
ca: El mode de compatibilitat està desactivat.

en: Compatibility mode enabled.
ca: El mode de compatibilitat està activat.

en: Compatibility mode is already disabled.
ca: El mode de compatibilitat ja està desactivat.

en: Compatibility mode is already enabled.
ca: El mode de compatibilitat ja està activat.

en: HPOS tables do not exist.
ca: Les taules HPOS no existeixen.

en: Wrong response received from the Patterns Toolkit API: try again later.
ca: S'ha rebut una resposta incorrecta de l'API del Patterns Toolkit: torneu-ho a provar més tard.

en: Empty response received from the Patterns Toolkit API.
ca: S'ha rebut una resposta buida de l'API del Patterns Toolkit.

en: Failed to connect with the Patterns Toolkit API: try again later.
ca: No s'ha pogut connectar amb l'API del Patterns Toolkit: torneu-ho a provar més tard.

en: Empty patterns received from the PTK Pattern Store
ca: Patrons buits rebuts del magatzem de patrons del PTK

en: Your WooCommerce extension subscription is missing a payment method for renewal. Add a payment method to ensure you continue receiving updates and streamlined support. | Your WooCommerce extension subscriptions are missing a payment method for renewal. Add a payment method to ensure you continue receiving updates and streamlined support.
ca[0]: Manca un mètode de pagament per a la renovació de la vostra subscripció a l'extensió del WooCommerce. Afegiu un mètode de pagament per assegurar-vos de continuar rebent actualitzacions i suport eficient.
ca[1]: Manca un mètode de pagament per a la renovació de les vostres subscripcions a extensions del WooCommerce. Afegiu un mètode de pagament per assegurar-vos de continuar rebent actualitzacions i suport optimitzat.

note: translators: %s: WooCommerce.com URL to add payment method
en: Your WooCommerce extension subscription is missing a payment method for renewal. <a href="%s">Add a payment method</a> to ensure you continue receiving updates and streamlined support. | Your WooCommerce extension subscriptions are missing a payment method for renewal. <a href="%s">Add a payment method</a> to ensure you continue receiving updates and streamlined support.
ca[0]: Manca un mètode de pagament per a la renovació de la vostra subscripció a l'extensió del WooCommerce. <a href="%s">Afegiu un mètode de pagament</a> per assegurar-vos de continuar rebent actualitzacions i suport eficient.
ca[1]: Manca un mètode de pagament per a la renovació de les vostres subscripcions a extensions del WooCommerce. <a href="%s">Afegiu un mètode de pagament</a> per assegurar-vos de continuar rebent actualitzacions i suport optimitzat.

en: Instantly send tracking to your customers
ca: Envieu instantàniament la informació de seguiment als vostres clients

en: Advanced automated workflows and customs
ca: Fluxos de treball i duanes automatitzats i avançats

en: Sync all your selling channels in one place
ca: Sincronitzeu tots els vostres canals de venda en un sol lloc

en: Discounted labels from top global carriers
ca: Etiquetes amb descompte dels principals transportistes mundials

[ctx: button label of product search block]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: store's home
ca: pàgina d'inici de la botiga

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: or head to our
ca: o dirigir-vos al nostre

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: clearing any filters
ca: eliminar algun filtre

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: You can try
ca: Podeu provar de

[ctx: Message explaining that there are no products found]
en: No results found
ca: No s'ha trobat cap resultat

en: Pardon our dust! We're working on something amazing — check back soon!
ca: Perdó per la pols! Estem treballant en una cosa fantàstica. Torneu aviat!

en: Suggest a slug for the term.
ca: Suggeriu un àlies per al terme.

en: This is where you can set up product forms for various product types in your dashboard.
ca: Aquí és on podeu configurar els formularis de producte per als diversos tipus de productes al vostre tauler.

en: A link to a product form.
ca: Un enllaç a un formulari de producte.

en: Product form Link
ca: Enllaç a formulari de producte

en: Product forms list
ca: Llista de formularis de producte

en: Product forms navigation
ca: Navegació pels formularis de producte

en: Filter product forms
ca: Filtra formularis de producte

en: Uploaded to this product form
ca: Pujat a aquest formulari de producte

en: Insert into product form
ca: Inseriu al formulari del producte

en: Use as product form image
ca: Utilitza-la com a imatge del formulari de producte

en: Remove product form image
ca: Elimina la imatge del formulari de producte

en: Set product form image
ca: Estableix la imatge del formulari de producte

en: Product form image
ca: Imatge de formulari de producte

en: Parent product form
ca: Formulari de producte pare

en: No product forms found in trash
ca: No s'ha trobat cap formulari de producte a la paperera

en: No product forms found
ca: No s'ha trobat cap formulari de producte

en: Search product forms
ca: Cerca formularis de producte

en: View product forms
ca: Visualitza formularis de producte

en: View product form
ca: Visualitza el formulari de producte

en: New product form
ca: Nou formulari de producte

en: Edit product form
ca: Edita el formulari del producte

en: Add new product form
ca: Afegeix un nou formulari de producte

[ctx: Admin menu name]
en: Product Forms
ca: Formularis de producte

en: All Product Form
ca: Tots els formularis de producte

en: Product Form
ca: Formulari de producte

en: Product Forms
ca: Formularis de producte

note: Translators: %1$s: block slug.
en: Contains the <strong>%1$s</strong> block
ca: Conté el bloc <strong>%1$s</strong>

note: translators: %1$s: shortcode text.
en: Contains the <strong>%1$s</strong> shortcode
ca: Conté el codi de substitució <strong>%1$s</strong>

en: This page's content is overridden by custom template content
ca: El contingut d'aquesta pàgina se substitueix pel contingut de la plantilla personalitzada

note: Translators: %1$s: shortcode text, %2$s: block slug.
en: Page contains both the %1$s shortcode and the %2$s block.
ca: La pàgina conté tant el codi de substitució %1$s com el bloc %2$s.

en: Write-only keys do not prevent clients from seeing information about the entities they are updating.
ca: Les claus de només escriptura no impedeixen que els clients vegin informació sobre les entitats que estan actualitzant.

en: Add a meaningful description, including a note of the person, company or app you are sharing the key with.
ca: Afegiu una descripció significativa, incloent una nota de la persona, empresa o aplicació amb què compartiu la clau.

en: Stick to one key per client: this makes it easier to revoke access in the future for a single client, without causing disruption for others.
ca: Limiteu-vos a una clau per client: així és més fàcil revocar l'accés en el futur a un sol client, sense causar problemes a la resta.

en: API keys open up access to potentially sensitive information. Only share them with organizations you trust.
ca: Les claus de l'API obren l'accés a informació potencialment sensible. Compartiu-los només amb organitzacions de confiança.

[ctx: block description]
en: Let shoppers filter products displayed on the page.
ca: Permeteu als compradors filtrar els productes que es mostren a la pàgina.

[ctx: block title]
en: Product Quantity (Beta)
ca: Quantitat de productes (beta)

[ctx: block description]
en: Allows shoppers to clear active filters.
ca: Permet als compradors netejar els filtres actius.

[ctx: block title]
en: Product Collection
ca: Col·lecció de productes

[ctx: block title]
en: Delivery
ca: Lliurament

en: Plugins
ca: Extensions

en: Marketing tactic
ca: Tàctica de màrqueting

en: Creative format
ca: Format creatiu

en: Source platform
ca: Plataforma font

en: Create and use full text search indexes for orders. This feature only works with high-performance order storage.
ca: Creeu i utilitzeu índexs de cerca de text complet per a les comandes. Aquesta característica només funciona amb l'emmagatzematge de comandes d'alt rendiment.

en: HPOS Full text search indexes
ca: Índexs de cerca de text complet HPOS

note: translators: %d is an order ID.
en: %d is not of a valid order type.
ca: %d no és d'un tipus de comanda vàlid.

en: Sync orders now
ca: Sincronitza les comandes ara

en: You can switch order data storage <strong>only when the posts and orders tables are in sync</strong>. There are currently orders out of sync.
ca: Podeu canviar l'emmagatzematge de dades de comandes <strong>només quan les taules d'entrades i comandes estiguin sincronitzades</strong>. Actualment hi ha comandes no sincronitzades.

en: Stop sync
ca: Atura la sincronització

en: Switching data storage while sync is incomplete is dangerous and can lead to order data corruption or loss!
ca: Canviar l'emmagatzematge de dades mentre la sincronització no ha acabat és perillós i pot provocar la corrupció o la pèrdua de dades de les comandes.

en: Unable to stop synchronization. The link you followed may have expired.
ca: No s'ha pogut aturar la sincronització. És possible que l'enllaç que heu seguit hagi caducat.

en: Failed to create FTS index on order item table
ca: No s'ha pogut crear l'índex FTS a la taula d'articles de comandes

en: Failed to create FTS index on address table
ca: No s'ha pogut crear l'índex FTS a la taula d'adreces

en: Failed to create FTS index on orders table. This feature is only available when High-performance order storage is enabled.
ca: No s'ha pogut crear l'índex FTS a la taula de comandes. Aquesta característica només està disponible quan l'emmagatzematge de comandes d'alt rendiment està activat.

en: Arts and crafts
ca: Arts i oficis

en: Sports and recreation
ca: Esports i jocs

en: Pickup
ca: Recollida

note: translators: 1) total expired subscriptions 2) URL to My Subscriptions page
en: You have <strong>%1$s Woo extension subscriptions</strong> that expired. <a href="%2$s">Renew</a> to continue receiving updates and streamlined support.
ca: Teniu <strong>%1$s subscripcions a extensions de Woo</strong> que han caducat. <a href="%2$s">Renoveu</a> per continuar rebent actualitzacions i suport eficient.

note: translators: 1) product name 3) URL to My Subscriptions page 4) Renew product price string
en: One of your subscriptions for <strong>%1$s</strong> has expired. <a href="%3$s">%4$s</a> to continue receiving updates and streamlined support.
ca: Una de les vostres subscripcions a <strong>%1$s</strong> ha caducat. <a href="%3$s">%4$s</a> per continuar rebent actualitzacions i suport eficient.

note: translators: 1) product name 3) URL to My Subscriptions page 4) Renew product price string
en: Your subscription for <strong>%1$s</strong> expired. <a href="%3$s">%4$s</a> to continue receiving updates and streamlined support.
ca: La vostra subscripció a <strong>%1$s</strong> ha caducat. <a href="%3$s">%4$s</a> per continuar rebent actualitzacions i suport eficient.

en: Enable auto-renewal
ca: Activa les renovacions automàtiques

note: translators: 1) total expiring subscriptions 2) URL to My Subscriptions page
en: You have <strong>%1$s Woo extension subscriptions</strong> expiring soon. <a href="%2$s">Enable auto-renewal</a> to continue receiving updates and streamlined support.
ca: Teniu <strong>%1$s subscripcions a extensions de Woo</strong> que caduquen aviat. <a href="%2$s">Activeu la renovació automàtica</a> per continuar rebent actualitzacions i suport eficient.

note: translators: 1) product name 2) expiry date 3) URL to My Subscriptions page
en: One of your subscriptions for <strong>%1$s</strong> expires on %2$s. <a href="%3$s">Enable auto-renewal</a> to continue receiving updates and streamlined support.
ca: Una de les vostres subscripcions a <strong>%1$s</strong> caduca el %2$s. <a href="%3$s">Activeu la renovació automàtica</a> per continuar rebent actualitzacions i suport eficient.

note: translators: 1) product name 2) expiry date 3) URL to My Subscriptions page
en: Your subscription for <strong>%1$s</strong> expires on %2$s. <a href="%3$s">Enable auto-renewal</a> to continue receiving updates and streamlined support.
ca: La vostra subscripció a <strong>%1$s</strong> caduca el %2$s. <a href="%3$s">Activeu la renovació automàtica</a> per continuar rebent actualitzacions i suport eficient.

note: translators: 1: Product price
en: Renew for %1$s
ca: Renoveu per %1$s

en: Set the action as manual so that the order note registers as "added by user".
ca: Estableix l'acció com a manual perquè la nota de la comanda es registri com a «afegida per l'usuari».

en: This method has been deprecated and will be removed soon. Use Automattic\WooCommerce\Utilities\DiscountsUtil::is_coupon_emails_allowed instead.
ca: Aquest mètode ha quedat obsolet i s'eliminarà aviat. En lloc d'això, utilitzeu Automattic\WooCommerce\Utilities\DiscountsUtil::is_coupon_emails_allowed.

en: The Legacy REST API plugin is not installed on this site.
ca: L'extensió de l'API REST antiga no està instal·lada en aquest lloc web.

en: The WooCommerce Legacy REST API plugin running on this site.
ca: L'extensió WooCommerce Legacy REST API que s'està executant en aquest lloc web.

en: WooCommerce Legacy REST API package
ca: Paquet WooCommerce Legacy REST API

en: Copy for GitHub
ca: Còpia per a GitHub

en: Legacy API v3 (⚠️ NOT AVAILABLE)
ca: API antiga v3 (⚠️ NO DISPONIBLE)

note: translators: placeholders are URLs
en: ⚠️ The WooCommerce Legacy REST API has been moved to <a target=”_blank” href="%1$s">a dedicated extension</a>. <b><a target=”_blank” href="%2$s">Learn more about this change</a></b>
ca: ⚠️ L'API REST antiga del WooCommerce s'ha mogut a <a target=”_blank” href="%1$s">una extensió dedicada</a>. <b><a target=”_blank” href="%2$s">Més informació sobre aquest canvi</a></b>

en: ℹ️️ The WooCommerce Legacy REST API extension is installed and active.
ca: ℹ️️ L'extensió WooCommerce Legacy REST API està instal·lada i activa.

en: The legacy REST API is NOT enabled
ca: L'API REST antiga NO està activada

en: The legacy REST API is enabled
ca: L'API REST antiga està activada

note: translators: 1: Expiry date 1: URL to My Subscriptions page
en:  Your subscription expires on %1$s, <a href="%2$s" class="woocommerce-enable-autorenew">enable auto-renew</a> to continue receiving updates.
ca:  La vostra subscripció caduca el %1$s, <a href="%2$s" class="woocommerce-enable-autorenew">activeu la renovació automàtica</a> per continuar rebent actualitzacions.

note: translators: 1: URL to My Subscriptions page 2: Product price
en:  Your subscription expired, <a href="%1$s" class="woocommerce-renew-subscription">renew %2$s</a>to update.
ca:  La vostra subscripció ha caducat, <a href="%1$s" class="woocommerce-renew-subscription">renoveu %2$s</a>per actualitzar-la.

note: translators: 1: Product regular price
en: for %s
ca: per a %s

note: translators: %s is an URL
en: <a href='%s'>More information</a>
ca: <a href='%s'>Més informació</a>

note: translators: %s = URL
en: This webhook has the ⚠️ symbol in front of its name in the list below. Please either edit the webhook to use a different delivery format, or install and activate <a href="%s" target="_blank">the WooCommerce Legacy REST API extension</a>. | These webhooks have the ⚠️ symbol in front of their names in the list below. Please either edit the webhooks to use a different delivery format, or install and activate <a href="%s" target="_blank">the WooCommerce Legacy REST API extension</a>.
ca[0]: Aquest webhook té el símbol ⚠️ davant del seu nom a la següent llista. Editeu els webhook per utilitzar un format de lliurament diferent o instal·leu i activeu <a href="%s" target="_blank">l'extensió WooCommerce Legacy REST API</a>.
ca[1]: Aquests webhooks tenen el símbol ⚠️ davant dels seus noms a la següent llista. Editeu els webhooks per utilitzar un format de lliurament diferent o instal·leu i activeu <a href="%s" target="_blank">l'extensió WooCommerce Legacy REST API</a>.

note: translators: %s = webhooks count
en: There's %d webhook that is configured to be delivered using the Legacy REST API, which has been removed from WooCommerce. This webhook will fail to be sent. | There are %d webhooks that are configured to be delivered using the Legacy REST API, which has been removed from WooCommerce. These webhooks will fail to be sent.
ca[0]: Hi ha %d webhook configurat per ser lliurat mitjançant l'API REST antiga, que s'ha eliminat del WooCommerce. Aquest webhook no s'enviarà.
ca[1]: Hi ha %d webhooks configurats per ser lliurats mitjançant l'API REST antiga, que s'ha eliminat del WooCommerce. Aquests webhooks no s'enviaran.

en: Incompatible webhooks warning
ca: Avís de webhooks incompatibles

en: This webhook is configured to be delivered using the Legacy REST API, but the Legacy REST API plugin is not installed on this site.
ca: Aquest webhook està configurat per lliurar-se mitjançant l'API REST antiga, però l'extensió de l'API REST antiga no està instal·lada en aquest lloc web.

[ctx: block description]
en: Shows the subtotal, fees, discounts, shipping and taxes.
ca: Mostra el subtotal, quotes, descomptes, enviament i impostos.

[ctx: block title]
en: Coming Soon
ca: Properament

en: Store coming soon
ca: La botiga estarà disponible properament

note: translators: %s is a URL.
en: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">The Legacy REST API</a> is active on this site.</b> Please be aware that the WooCommerce Legacy REST API is <b>not</b> compatible with HPOS.
ca: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">L'API REST antiga</a> està activa en aquest lloc web.</b> Tingueu en compte que l'API REST antiga del WooCommerce <b>no</b> és compatible amb HPOS.

note: translators: %s is a URL.
en: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">The Legacy REST API plugin</a> is installed and active on this site.</b> Please be aware that the WooCommerce Legacy REST API is <b>not</b> compatible with HPOS.
ca: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">L'extensió Legacy REST API</a> està instal·lada i activa en aquest lloc web.</b> Tingueu en compte que l'API REST antiga del WooCommerce <b>no</b> és compatible amb HPOS.

en: Track inventory
ca: Seguiment de l'inventari

note: translators: %1 is an order ID.
en: Data in posts table appears to be more recent than in HPOS tables. Compare order data with `wp wc hpos diff %1$d` and use `wp wc hpos backfill %1$d --from=posts --to=hpos` to fix.
ca: Les dades de la taula d'entrades semblen ser més recents que les de les taules HPOS. Compareu les dades de les comandes amb `wp wc hpos diff %1$d` i utilitzeu `wp wc hpos backfill %1$d --from=posts --to=hpos` per solucionar això.

en: ⚠️ The file system connection could not be initialized.
ca: ⚠️ No s'ha pogut inicialitzar la connexió del sistema de fitxers.

en: You may want to switch to the database for log storage.
ca: És possible que vulgueu canviar a la base de dades per a l'emmagatzematge de registres.

en: ⚠️ The file system is not configured for direct writes. This could cause problems for the logger.
ca: ⚠️ El sistema de fitxers no està configurat per a escriptures directes. Això podria provocar problemes al registrador.

en: ✅ Ready
ca: ✅ A punt

note: translators: %d is the number of orders that were cleaned up.
en: Cleanup completed for %d order. Review errors above. | Cleanup completed for %d orders. Review errors above.
ca[0]: S'ha completat la neteja per a %d comanda. Reviseu els errors anteriors.
ca[1]: S'ha completat la neteja per a %d comandes. Reviseu els errors anteriors.

en: Failed to clean up all orders in a batch. Aborting.
ca: No s'han pogut netejar totes les comandes a un lot. Interrompent.

[ctx: Template name]
en: Page: Coming soon
ca: Pàgina: Properament

note: translators: %s: Connect page URL
en: <a id="woo-connect-notice-url" href="%s">Connect your store</a> to WooCommerce.com to get updates and streamlined support for your subscriptions.
ca: <a id="woo-connect-notice-url" href="%s">Connecteu la botiga</a> a WooCommerce.com per obtenir actualitzacions i suport eficient per a les vostres subscripcions.

en: Your store might be at risk as you are running old versions of WooCommerce plugins.
ca: La vostra botiga podria estar en risc ja que esteu executant versions antigues d'extensions del WooCommerce.

en: Select your shipping options
ca: Seleccioneu les vostres opcions d'enviament

note: translators: no need to translate it. It's a link.
en: 
    			This page is in "Coming soon" mode and is only visible to you and those who have permission. To make it public to everyone,&nbsp;<a href='%s'>change visibility settings</a>
ca: 
    			Aquesta pàgina es troba en el mode «Properament» i només és visible per a tu i per a aquells que tinguin permís. Per fer-la pública per a tothom,&nbsp;<a href='%s'>canvieu la configuració de visibilitat</a>

en: Attribution
ca: Reconeixement

en: Order attribution information.
ca: Informació d'atribució de la comanda.

en: Something big is brewing! Our store is in the works and will be launching soon!
ca: S'acosta quelcom important! La nostra botiga està en obres i obrirà aviat!

en: Great things are on the horizon
ca: Tenim grans projectes per anunciar

note: translators: %s: Order history URL on My Account section
en: There was an error processing your order. Please check for any charges in your payment method and review your <a href="%s">order history</a> before placing the order again.
ca: S'ha produït un error en processar la vostra comanda. Comproveu si hi ha càrrecs al vostre mètode de pagament i reviseu el vostre <a href="%s">historial de comandes</a> abans de tornar a fer la comanda.

note: translators: 1: Woo Update Manager plugin install URL
en:  <a href="%1$s" class="woocommerce-connect-your-store">Connect your store</a> to woocommerce.com to update.
ca:  <a href="%1$s" class="woocommerce-connect-your-store">Connecteu la botiga</a> a woocommerce.com per actualitzar-la.

[ctx: block description]
en: The product custom fields.
ca: Els camps personalitzats del producte.

[ctx: block title]
en: Product custom fields control
ca: Control dels camps personalitzats del producte

[ctx: block keyword]
en: fields
ca: camps

[ctx: block keyword]
en: custom
ca: personalitzat

[ctx: block description]
en: The product custom fields toggle.
ca: El commutador dels camps personalitzats del producte.

[ctx: block title]
en: Product custom fields toggle control
ca: Control de commutació dels camps personalitzats del producte

[ctx: block keyword]
en: select
ca: selecció

[ctx: block description]
en: A select field for use in the product editor.
ca: Un camp de selecció per utilitzar-lo a l'editor de productes.

[ctx: block title]
en: Product select field
ca: Camp de selecció de producte

en: Site visibility
ca: Visibilitat del lloc web

en: Live
ca: Visible

note: Translators: %s Domain name from the callback URL.
en: Approving will share credentials with %s. Do not proceed if this looks suspicious in any way.
ca: En aprovar, es compartiran les credencials amb %s. No continueu si això sembla sospitós d'alguna manera.

note: translators: 1 = who installed the plugin, 2 = ISO-formatted date and time
en: Plugin installed by %1$s on %2$s.
ca: Extensió instal·lada per %1$s a %2$s.

note: translators: 1 = who installed the plugin, 2 = ISO-formatted date and time, 3 = URL
en: Plugin installed by %1$s on %2$s. <a target="_blank" href="%3$s">More information</a>
ca: Extensió instal·lada per %1$s a %2$s. <a target="_blank" href="%3$s">Més informació</a>

en: Enter an optional note attached to the order confirmation message sent to the shopper.
ca: Introduïu una nota opcional adjunta al missatge de confirmació de la comanda enviat al comprador.

en: Post-purchase note
ca: Nota posterior a la compra

note: translators: %1$s: Custom fields guide link opening tag. %2$s: Custom fields guide link closing tag.
en: Custom fields can be used in a variety of ways, such as sharing more detailed product information, showing more input fields, or for internal inventory organization. %1$sRead more about custom fields%2$s
ca: Els camps personalitzats es poden utilitzar de diverses maneres, com ara compartir informació més detallada del producte, mostrar més camps d'entrada o per organitzar l'inventari intern. %1$sMés informació sobre els camps personalitzats%2$s

en: Custom fields
ca: Camps personalitzats

en: Show custom fields
ca: Mostra els camps personalitzats

en: Use global attributes to allow shoppers to filter and search for this product. Use custom attributes to provide detailed product information.
ca: Utilitzeu atributs globals per permetre als compradors filtrar i cercar aquest producte. Utilitzeu atributs personalitzats per proporcionar informació detallada del producte.

note: translators: %1$s: store settings link opening tag. %2$s: store settings link closing tag.
en: Per your %1$sstore settings%2$s, taxes are not enabled.
ca: Segons la vostra %1$sconfiguració de la botiga%2$s, els impostos no estan activats.

note: translators: %d is an order ID.
en: Unable to create backup post for order %d.
ca: No s'ha pogut crear una entrada de seguretat per a la comanda %d.

note: translators: %s is a list of order property names.
en: %s is not a valid order property. | %s are not valid order properties.
ca[0]: %s no és una propietat de comanda vàlida.
ca[1]: %s no són propietats de comanda vàlides.

note: translators: %s is a comma separated list of metakey names.
en: %s is an internal meta key. Use --props to set it. | %s are internal meta keys. Use --props to set them.
ca[0]: %s és una clau de metadades interna. Utilitzeu --props per establir-la.
ca[1]: %s són claus de metadades internes. Utilitzeu --props per establir-les.

en: The backup datastore does not support updating orders.
ca: El magatzem de dades de còpia de seguretat no admet l'actualització de comandes.

en: New custom field name
ca: Nou nom de camp personalitzat

en: Please review the errors above.
ca: Reviseu els errors anteriors.

note: translators: %1$s is the node install command, %2$s is the install command, %3$s is the build command, %4$s is the watch command.
en: WooCommerce Blocks development mode requires files to be built. From the root directory, run %1$s to ensure your node version is aligned, run %2$s to install dependencies, %3$s to build the files or %4$s to build the files and watch for changes.
ca: El mode de desenvolupament de WooCommerce Blocks requereix la creació de fitxers. Des del directori arrel, executeu %1$s per assegurar-vos que la versió de node estigui alineada, executeu %2$s per instal·lar dependències, %3$s per crear els fitxers o %4$s per crear els fitxers i veure els canvis.

en: Overriding existing data with an already registered key is not allowed
ca: No es permet sobreescriure les dades existents amb una clau ja registrada

en: Key for the data being registered must be a string
ca: La clau de les dades a registrar ha de ser una cadena

en: The metaboxhidden_product meta from the user metas.
ca: La metadada metaboxhidden_product de les metadades de l'usuari.

en: Set up your payment methods and accept credit and debit cards, cash, bank transfers and money from your Mercado Pago account. Offer safe and secure payments with Latin America’s leading processor.
ca: Configureu els mètodes de pagament i accepteu targetes de crèdit i dèbit, efectiu, transferències bancàries i diners del vostre compte de Mercado Pago. Oferiu pagaments segurs amb el processador líder d'Amèrica Llatina.

en: Collect sales tax
ca: Recapteu l'impost sobre les vendes

en: Add your products
ca: Afegiu els productes

en: Grow your business
ca: Feu créixer el vostre negoci

en: It's time to celebrate – you're ready to launch your store! Woo! Hit the button to preview your store and make it public.
ca: És hora de celebrar-ho – ja esteu a punt per obrir la vostra botiga! Premeu el botó per previsualitzar la botiga i fer-la pública.

en: Launch your store
ca: Obriu la botiga

en: Get your products shipped
ca: Envieu els vostres productes

note: translators: %s is a product's current (sale) price.
en: Current price is: %s.
ca: El preu actual és: %s.

note: translators: %s is a product's regular price.
en: Original price was: %s.
ca: El preu original era: %s.

note: translators: %s: Link to the editor page with the Checkout block.
en: Checkout can be customized <a href="%s">in the Editor</a> with your active theme.
ca: El pagament es pot personalitzar <a href="%s">a l'editor</a> amb el vostre tema actiu.

note: translators: 1 = URL of Legacy REST API plugin page, 2 = URL of Legacy API settings in current site, 3 = URL of webhooks settings in current site, 4 = URL of logs page in current site, 5 = URL of blog post about the Legacy REST API removal
en: ⚠️ WooCommerce attempted to install <a href="%1$s">the Legacy REST API plugin</a> because this site has <a href="%2$s">the Legacy REST API enabled</a> or has <a href="%3$s">legacy webhooks defined</a>, but the installation failed (see error details in <a href="%4$s">the WooCommerce logs</a>). Please install and activate the plugin manually. <a href="%5$s">More information</a>
ca: ⚠️ El WooCommerce ha intentat instal·lar <a href="%1$s">l'extensió Legacy REST API</a> perquè aquest lloc web té <a href="%2$s">activada l'API REST antiga</a> o té <a href="%3$s">webhooks antics definits</a>, però la instal·lació ha fallat (vegeu els detalls de l'error <a href="%4$s">als registres del WooCommerce</a>). Instal·leu i activeu l'extensió manualment. <a href="%5$s">Més informació</a>

note: translators: 1 = URL of Legacy REST API plugin page, 2 = URL of Legacy API settings in current site, 3 = URL of webhooks settings in current site, 4 = URL of blog post about the Legacy REST API removal
en: ℹ️ WooCommerce installed and activated <a href="%1$s">the Legacy REST API plugin</a> because this site has <a href="%2$s">the Legacy REST API enabled</a> or has <a href="%3$s">legacy webhooks defined</a>. <a href="%4$s">More information</a>
ca: ℹ️ El WooCommerce ha instal·lat i activat <a href="%1$s">l'extensió Legacy REST API</a> perquè aquest lloc web té <a href="%2$s">activada l'API REST antiga</a> o té <a href="%3$s">webhooks antics definits</a>. <a href="%4$s">Més informació</a>

en: WooCommerce installed the Legacy REST API plugin but failed to activate it, see context for more details.
ca: El WooCommerce ha instal·lat l'extensió Legacy REST API però no l'ha pogut activar; consulteu el context per obtenir més detalls.

note: translators: 1 = URL of Legacy REST API plugin page, 2 = URL of Legacy API settings in current site, 3 = URL of webhooks settings in current site, 4 = URL of logs page in current site, 5 = URL of plugins page in current site, 6 = URL of blog post about the Legacy REST API removal
en: ⚠️ WooCommerce installed <a href="%1$s">the Legacy REST API plugin</a> because this site has <a href="%2$s">the Legacy REST API enabled</a> or has <a href="%3$s">legacy webhooks defined</a>, but it failed to activate it (see error details in <a href="%4$s">the WooCommerce logs</a>). Please go to <a href="%5$s">the plugins page</a> and activate it manually. <a href="%6$s">More information</a>
ca: ⚠️ El WooCommerce ha instal·lat <a href="%1$s">l'extensió Legacy REST API</a> perquè aquest lloc web té <a href="%2$s">activada l'API REST antiga</a> o té <a href="%3$s">webhooks antics definits</a>, però no s'ha pogut activar (vegeu els detalls de l'error <a href="%4$s">als registres del WooCommerce</a>). Aneu a <a href="%5$s">la pàgina d'extensions</a> i activeu-la manualment. <a href="%6$s">Més informació</a>

note: translators: %s: coupon code
en: Please enter a valid email at checkout to use coupon code "%s".
ca: Introduïu un correu electrònic vàlid a l'hora de pagar per utilitzar el codi de cupó «%s».

note: translators: %s: coupon code
en: Please enter a valid email to use coupon code "%s".
ca: Introduïu un correu electrònic vàlid per utilitzar el codi de cupó «%s».

note: Translators: %s: Log directory path.
en: To allow logging, make %s writable.
ca: Per permetre el registre, feu que %s tingui permisos d'escriptura.

note: translators: %s: Local pickup settings page URL.
en: Local pickup: Set up pickup locations in the <a href="%s">Local pickup settings page</a>.
ca: Recollida local: configureu els llocs de recollida a la <a href="%s">pàgina de configuració de recollida local</a>.

note: translators: %s: Local pickup settings page URL.
en: Explore a new enhanced delivery method that allows you to easily offer one or more pickup locations to your customers in the <a href="%s">Local pickup settings page</a>.
ca: Exploreu un nou mètode de lliurament millorat que us permet oferir fàcilment un o més llocs de recollida als vostres clients a la <a href="%s">pàgina de configuració de recollida local</a>.

en: Gathering usage data allows us to tailor your store setup experience, offer more relevant content, and help make WooCommerce better for everyone.
ca: La recopilació de dades d'ús ens permet adaptar l'experiència de configuració de la vostra botiga, oferir contingut més rellevant i ajudar a fer que el WooCommerce sigui millor per a tothom.

note: translators: 1: Woo Update Manager plugin install URL 2: Woo Update Manager plugin download URL
en: Please <a href="%1$s">Install the WooCommerce.com Update Manager</a> to continue receiving the updates and streamlined support included in your WooCommerce.com subscriptions. Alternatively, you can <a href="%2$s">download</a> and install it manually.
ca: <a href="%1$s">Instal·leu el WooCommerce.com Update Manager</a> per continuar rebent les actualitzacions i el suport eficient inclòs a les vostres subscripcions a WooCommerce.com. També podeu <a href="%2$s">baixar-lo</a> i instal·lar-lo manualment.

note: translators: 1: WP plugin management URL
en: Please <a href="%1$s">activate the WooCommerce.com Update Manager</a> to continue receiving the updates and streamlined support included in your WooCommerce.com subscriptions.
ca: <a href="%1$s">Activeu el WooCommerce.com Update Manager</a> per continuar rebent les actualitzacions i el suport eficient inclosos a les vostres subscripcions a WooCommerce.com.

en:  Activate WooCommerce.com Update Manager to update.
ca:  Activeu el WooCommerce.com Update Manager per actualitzar.

note: translators: 1: Woo Update Manager plugin install URL
en:  <a href="%1$s">Install WooCommerce.com Update Manager</a> to update.
ca:  <a href="%1$s">Instal·leu el WooCommerce.com Update Manager</a> per actualitzar.

[ctx: block keyword]
en: rich-text
ca: text enriquit

[ctx: block keyword]
en: textarea
ca: àrea de text

[ctx: block description]
en: A text-area field for use in the product editor.
ca: Un camp d'àrea de text per utilitzar-lo a l'editor de productes.

[ctx: block title]
en: Product textarea block
ca: Bloc d'àrea de text del producte

[ctx: block keyword]
en: subsection
ca: subsecció

[ctx: block description]
en: The product subsection description.
ca: La descripció de la subsecció del producte.

[ctx: block title]
en: Product subsection description
ca: Descripció de la subsecció del producte

note: translators: %s: field name
en: Invalid %s provided.
ca: S'ha proporcionat un %s no vàlid.

en: Internal server error
ca: Error intern del servidor

en: Sorry, you cannot delete resources.
ca: No podeu suprimir recursos.

en: Sorry, you cannot create resources.
ca: No podeu crear recursos.

en: Sorry, you cannot view resources.
ca: No podeu visualitzar recursos.

en: True to force the creation of a new receipt even if one already exists and has not expired yet.
ca: Verdader per forçar la creació d'un nou rebut encara que ja n'hi hagi un i encara no hagi caducat.

en: Number of days to be added to the current date to get the expiration date.
ca: Nombre de dies que cal afegir a la data actual per obtenir la data de caducitat.

en: Expiration date formatted as yyyy-mm-dd.
ca: Data de caducitat amb el format aaaa-mm-dd.

en: Expiration date of the receipt, formatted as yyyy-mm-dd.
ca: Data de caducitat del rebut, amb el format aaaa-mm-dd.

en: Public url of the receipt.
ca: URL públic del rebut.

en: Unique identifier of the order.
ca: Identificador únic de la comanda.

en: Order not found
ca: No s'ha trobat la comanda

en: Receipt not found
ca: No s'ha trobat el rebut

en: Account Type
ca: Tipus de compte

en: Application Name
ca: Nom de l'aplicació

en: Payment method
ca: Mètode de pagament

en: Date Paid
ca: Data de pagament

en: Amount Paid
ca: Quantitat pagada

note: translators: %s = comma-separated list of coupon codes
en: Discount (%s)
ca: Descompte (%s)

note: translators: %d = order id
en: Summary: Order #%d
ca: Resum: comanda núm. %d

en: Receipt
ca: Rebut

note: translators: %s = store name
en: Receipt from %s
ca: Rebut de %s

en: Background process for coupon meta conversion stopped
ca: El procés en segon pla de conversió de metadades del cupó s'ha aturat

en: Background process for coupon meta conversion not started, nothing done.
ca: El procés en segon pla de conversió de metadades del cupó no ha començat, no s'ha fet res.

en: Background process for coupon meta conversion started
ca: El procés en segon pla de conversió de metadades del cupó ha començat

en: Background process for coupon meta conversion already started, nothing done.
ca: El procés en segon pla de conversió de metadades del cupó ja ha començat, no s'ha fet res.

note: translators: %d=count of entries pending conversion
en: This will convert <code>coupon_data</code> order item meta entries to simplified <code>coupon_info</code> entries. The conversion will happen overtime in the background (via Action Scheduler). There are currently %d entries that can be converted.
ca: Això convertirà les entrades de metadades <code>coupon_data</code> als articles de les comandes en entrades simplificades <code>coupon_info</code>. La conversió es realitzarà en segon pla (mitjançant el programador d'accions). Actualment hi ha %d entrades que es poden convertir.

en: Convert order coupon data to the simplified format
ca: Converteix les dades dels cupons de les comandes al format simplificat

note: translators: %d=count of entries pending conversion
en: This will stop the background process that converts <code>coupon_data</code> order item meta entries to simplified <code>coupon_info</code> entries. There are currently %d entries that can be converted.
ca: Això aturarà el procés en segon pla que converteix les entrades de metadades <code>coupon_data</code> als articles de les comandes en entrades simplificades <code>coupon_info</code>. Actualment hi ha %d entrades que es poden convertir.

en: Stop converting
ca: Atura la conversió

en: Stop converting order coupon data to the simplified format
ca: Atura la conversió de les dades dels cupons de les comandes al format simplificat

en: This will convert <code>coupon_data</code> order item meta entries to simplified <code>coupon_info</code> entries. The conversion will happen overtime in the background (via Action Scheduler). There are currently no entries to convert.
ca: Això convertirà les entrades de metadades <code>coupon_data</code> als articles de les comandes en entrades simplificades <code>coupon_info</code>. La conversió es realitzarà en segon pla (mitjançant el programador d'accions). Actualment no hi ha entrades per convertir.

en: Start converting
ca: Comença la conversió

en: Start converting order coupon data to the simplified format
ca: Comença la conversió de les dades dels cupons de les comandes al format simplificat

note: translators: %s: Font family slug.
en: A font family with slug "%s" already exists.
ca: Ja existeix una família de tipus de lletra amb l'àlies «%s».

en: The font family preview is required.
ca: La previsualització de la família del tipus de lletra és obligatòria.

en: The font family name is required.
ca: El nom de la família del tipus de lletra és obligatori.

en: The font face src is required.
ca: El src del tipus de lletra és obligatori.

en: The font face weight is required.
ca: El pes del tipus de lletra és obligatori.

en: The font face font style is required.
ca: L'estil del tipus de lletra és obligatori.

en: The font face family name is required.
ca: El nom de la família del tipus de lletra és obligatori.

note: translators: %s: Font face slug.
en: A font face with slug "%s" already exists.
ca: Ja existeix un tipus de lletra amb l'àlies «%s».

en: Sorry, you are not allowed to upload this file type.
ca: No teniu permisos per pujar aquest tipus de fitxer.

note: translators: %d is an order ID.
en: %d is not an order or has an invalid order type.
ca: %d no és una comanda o té un tipus de comanda no vàlid.

en: Order legacy data cleanup process has been started.
ca: La neteja de les dades antigues de les comandes ha començat.

en: No orders in need of cleanup
ca: No hi ha comandes que s'hagin de netejar

en: Order legacy data cleanup has been canceled.
ca: La neteja de les dades antigues de les comandes s'ha cancel·lat.

en: Clearing data...
ca: S'estan netejant les dades...

en: Only available when HPOS is authoritative and compatibility mode is disabled.
ca: Només disponible quan HPOS és autoritativa i el mode de compatibilitat està desactivat.

en: Clear data
ca: Neteja les dades

en: This tool will clear the data from legacy order tables in WooCommerce.
ca: Aquesta eina netejarà les dades de les taules de comandes antigues del WooCommerce.

en: Clean up order data from legacy tables
ca: Neteja les dades de les comandes de les taules antigues

en: Order legacy cleanup failed for an entire batch of orders. Aborting cleanup.
ca: La neteja de les comandes antigues ha fallat per a tot un lot de comandes. S'interromp la neteja.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s is an error message.
en: Order %1$d legacy data could not be cleaned up during batch process. Error: %2$s
ca: No s'han pogut netejar les dades antigues de la comanda %1$d durant el procés per lots. Error: %2$s

note: translators: %s: error message
en: Font Face installation error: %s
ca: Error d'instal·lació del tipus de lletra: %s

note: translators: %s is an amount of computer disk space, e.g. 5 KB.
en: Directory size: %s
ca: Mida del directori: %s

note: translators: %s is the name of a filter hook.
en: The %s hook has a filter set, so some log files may have different retention settings.
ca: El ganxo %s té un conjunt de filtres, de manera que alguns fitxers de registre poden tenir una configuració de retenció diferent.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s and %3$s are datastore names ("hpos" or "posts" for example).
en: Order %1$d backfilled from %2$s to %3$s.
ca: Comanda %1$d emplenada de %2$s a %3$s.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s and %3$s are datastore names, %4$s is an error message.
en: An error occurred while backfilling order %1$d from %2$s to %3$s: %4$s
ca: S'ha produït un error en emplenar la comanda %1$d de %2$s a %3$s: %4$s

en: Please use different source (--from) and destination (--to) datastores.
ca: Utilitzeu magatzems de dades d'origen (--from) i de destinació (--to) diferents.

note: translators: %s is a shell argument representing a datastore name.
en: '%s' is not a valid datastore.
ca: «%s» no és un magatzem de dades vàlid.

en: Please provide a valid order ID.
ca: Proporcioneu un identificador de comanda vàlid.

en: Next image
ca: Imatge següent

en: Previous image
ca: Imatge anterior

note: translators: %s is a generated error message.
en: The image upload failed: "%s", creating the product without image
ca: La càrrega de la imatge ha fallat: «%s», s'està creant el producte sense imatge

en: Invalid plugin slug provided in the plugins activated rule.
ca: S'ha proporcionat un àlies d'extensió no vàlid a la regla d'extensions activades.

en: The size of the log directory.
ca: La mida del directori de registre.

en: Minimum severity level.
ca: Nivell de gravetat mínim.

en: The number of days log entries are retained.
ca: El nombre de dies que es conserven les entrades del registre.

en: The logging handler class.
ca: La classe del controlador de registre.

en: Logging.
ca: Registre.

en: Whether the coupon grants free shipping or not.
ca: Si el cupó ofereix enviament gratuït o no.

en: Discount amount as defined in the coupon (absolute value or a percent, depending on the discount type).
ca: Import del descompte tal com es defineix al cupó (valor absolut o percentatge, segons el tipus de descompte).

en: Discount type.
ca: Tipus de descompte.

en: The total size of the files in the log directory.
ca: La mida total dels fitxers del directori de registre.

en: Log directory size
ca: Mida del directori de registre

en: The minimum severity level of logs that will be stored.
ca: El nivell de gravetat mínim dels registres que s'emmagatzemaran.

en: How many days log entries will be kept before being auto-deleted.
ca: Quants dies es conservaran les entrades del registre abans de suprimir-se automàticament.

en: How log entries are being stored.
ca: Com s'emmagatzemen les entrades del registre.

en: Handler
ca: Controlador

en: Is logging enabled?
ca: El registre s'ha activat?

en: Logging
ca: Registre

en: Create and save
ca: Crea i desa

en: Tétouan
ca: Tetuan

en: Tarfaya (EH-partial)
ca: Tarfaya (parcialment a Sàhara Occidental)

en: Marrakech-Menara
ca: Marràqueix–Menara

en: Marrakech-Medina
ca: Marràqueix–Medina

en: Marrakech
ca: Marràqueix

en: Chefchaouen
ca: Xauen

en: Boujdour
ca: Bojador

[ctx: block title]
en: Product Gallery (Beta)
ca: Galeria de productes (beta)

[ctx: block description]
en: Display the list of additional field values from the current order.
ca: Mostra la llista de valors dels camps addicionals de la comanda actual.

[ctx: block title]
en: Additional Field List
ca: Llista de camps addicionals

[ctx: block description]
en: Display additional checkout fields from the 'contact' and 'order' locations.
ca: Mostra camps de pagament addicionals de les ubicacions «contacte» i «comanda».

[ctx: block title]
en: Additional Fields
ca: Camps addicionals

[ctx: block description]
en: Render additional fields in the 'Additional information' location.
ca: Mostra camps addicionals a la ubicació «Informació addicional».

[ctx: block title]
en: Additional information
ca: Informació addicional

[ctx: block description]
en: The product details section description.
ca: La descripció de la secció de detalls del producte.

[ctx: block title]
en: Product details section description
ca: Descripció de la secció de detalls del producte

[ctx: block keyword]
en: list
ca: llista

[ctx: block keyword]
en: linked
ca: enllaçat

[ctx: block description]
en: The linked product list.
ca: La llista de productes enllaçats.

[ctx: block title]
en: Linked product list
ca: Llista de productes enllaçats

en: Medium
ca: Mitjana

en: Un-schedule
ca: Anul·la la programació

en: Remove the currently scheduled action to delete expired transient files. Expired files won't be automatically deleted until the 'Schedule expired transient files cleanup' tool is run again.
ca: Elimineu l'acció programada actualment per suprimir fitxers transitoris caducats. Els fitxers caducats no se suprimiran automàticament fins que no torneu a executar l'eina «Programa la neteja de fitxers transitoris caducats».

en: Un-schedule expired transient files cleanup
ca: Anul·la la programació de neteja de fitxers transitoris caducats

en: Re-schedule
ca: Torna a programar

en: Schedule the action to delete expired transient files for running immediately. Subsequent actions will run once every 24h.
ca: Programeu l'acció per suprimir els fitxers transitoris caducats perquè s'executi immediatament. Les accions posteriors s'executaran un cop cada 24h.

en: Remove the currently scheduled action to delete expired transient files, then schedule it again for running immediately. Subsequent actions will run once every 24h.
ca: Elimineu l'acció programada actualment per suprimir fitxers transitoris caducats i, a continuació, torneu-la a programar perquè s'executi immediatament. Les accions posteriors es realitzaran un cop cada 24h.

en: Schedule expired transient files cleanup
ca: Programa la neteja de fitxers transitoris caducats

en: Re-schedule expired transient files cleanup
ca: Torna a programar la neteja de fitxers transitoris caducats

en: Tip: By suggesting complementary products in the cart using cross-sells, you can significantly increase the average order value.
ca: Consell: si suggeriu productes complementaris a la cistella mitjançant vendes creuades, podeu augmentar significativament el valor mitjà de la comanda.

note: translators: %1$s: "Learn more about linked products" link opening tag. %2$s: "Learn more about linked products" link closing tag.
en: By suggesting complementary products in the cart using cross-sells, you can significantly increase the average order value. %1$sLearn more about linked products%2$s
ca: Si suggeriu productes complementaris a la cistella mitjançant les vendes creuades, podeu augmentar significativament el valor mitjà de la comanda. %1$sMés informació sobre els productes enllaçats%2$s

en: Tip: Upsells are products that are extra profitable or better quality or more expensive. Experiment with combinations to boost sales.
ca: Consell: les vendes dirigides són productes més rendibles o de millor qualitat o més cars. Experimenteu amb combinacions per augmentar les vendes.

note: translators: %1$s: "Learn more about linked products" link opening tag. %2$s: "Learn more about linked products" link closing tag.
en: Upsells are typically products that are extra profitable or better quality or more expensive. Experiment with combinations to boost sales. %1$sLearn more about linked products%2$s
ca: Les vendes dirigides solen ser productes més rendibles o de millor qualitat o més cars. Experimenteu amb combinacions per augmentar les vendes. %1$sMés informació sobre els productes enllaçats%2$s

en: Include downloads
ca: Inclou les baixades

en: Linked products
ca: Productes enllaçats

en: Unable to start synchronization. The link you followed may have expired.
ca: No s'ha pogut iniciar la sincronització. És possible que l'enllaç que heu seguit hagi caducat.

en: Customer Email
ca: Correu electrònic del client

en: You do not have permission to manage logging settings.
ca: No teniu permís per gestionar la configuració del registre.

en: Database settings
ca: Configuració de la base de dades

note: translators: %s is the name of a table in the database.
en: Log entries are stored in this database table: %s
ca: Les entrades del registre s'emmagatzemen en aquesta taula de la base de dades: %s

en: File system settings
ca: Configuració del sistema de fitxers

en: ⚠️ This directory does not appear to be writable.
ca: ⚠️ Sembla que aquest directori no té permisos d'escriptura.

note: translators: %s is a location in the filesystem.
en: Log files are stored in this directory: %s
ca: Els fitxers de registre s'emmagatzemen en aquest directori: %s

en: This sets the minimum severity level of logs that will be stored. Lower severity levels will be ignored. "None" means all logs will be stored.
ca: Això estableix el nivell de gravetat mínim dels registres que s'emmagatzemaran. Els nivells de gravetat més baixos s'ignoraran. «Cap» vol dir que s'emmagatzemaran tots els registres.

en: Level threshold
ca: Llindar de nivell

note: translators: %1$s is the name of a code variable. %2$s is the name of a file.
en: This setting cannot be changed here because it is defined in the %1$s constant, probably in your %2$s file.
ca: Aquesta opció no es pot canviar aquí perquè es defineix a la constant %1$s, probablement al fitxer %2$s.

en: This sets how many days log entries will be kept before being auto-deleted.
ca: Això estableix quants dies es conservaran les entrades del registre abans de suprimir-se automàticament.

en: Retention period
ca: Període de retenció

note: translators: %s is the name of a filter hook.
en: This setting cannot be changed here because it is being set by a filter on the %s hook.
ca: Aquesta opció no es pot canviar aquí perquè l'està configurant un filtre al ganxo %s.

en: This determines where log entries are saved.
ca: Això determina on es desen les entrades del registre.

en: Log storage
ca: Emmagatzematge de registres

note: translators: %s is the name of a code variable.
en: This setting cannot be changed here because it is defined in the %s constant.
ca: Aquesta opció no es pot canviar aquí perquè es defineix a la constant %s.

en: Note that if this setting is changed, any log entries that have already been recorded will remain stored in their current location, but will not migrate.
ca: Tingueu en compte que si es canvia aquesta configuració, les entrades del registre que ja s'hagin enregistrat romandran emmagatzemades a la seva ubicació actual, però no es migraran.

en: Database (not recommended on live sites)
ca: Base de dades (no recomanat als llocs web en producció)

en: File system (default)
ca: Sistema de fitxers (per defecte)

en: Logger
ca: Registre

en: Logs settings
ca: Configuració de registres

note: translators: %s is a URL to another admin screen.
en: Logging is disabled. It can be enabled in <a href="%s">Logs Settings</a>.
ca: El registre està desactivat. Es pot activar a la <a href="%s">configuració de registres</a>.

note: translators: %1$s is a number of log files, %2$s is a slug-style name for a file.
en: %1$s log file from source %2$s was deleted. | %1$s log files from source %2$s were deleted.
ca[0]: S'ha suprimit %1$s fitxer de registre de la font %2$s.
ca[1]: S'han suprimit %1$s fitxers de registre de la font %2$s.

note: translators: %d is an order ID.
en: Differences found for order %d:
ca: S'han trobat diferències per a la comanda %d:

en: No differences found.
ca: No s'ha trobat cap diferència.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s is an error message.
en: An error occurred while computing a diff for order %1$d: %2$s
ca: S'ha produït un error en calcular una diferència per a la comanda %1$d: %2$s

note: translators: %d is an order count.
en: Orders subject to cleanup: %d
ca: Comandes subjectes a neteja: %d

note: translators: %d is an order count.
en: Unsynced orders: %d
ca: Comandes no sincronitzades: %d

note: translators: %s is either 'yes' or 'no'.
en: Compatibility mode enabled?: %s
ca: El mode de compatibilitat està activat?: %s

note: translators: %s is either 'yes' or 'no'.
en: HPOS enabled?: %s
ca: El HPOS està activat?: %s

en: A link to a product sold on a different website, e.g. brand collab.
ca: Un enllaç a un producte venut en un lloc web diferent, p. ex. una col·laboració d'una marca.

en: Affiliate product
ca: Producte afiliat

en: A set of products that go well together, e.g. camera kit.
ca: Un conjunt de productes que combinen bé, p. ex. un kit de càmera.

en: A single physical or virtual product, e.g. a t-shirt or an eBook.
ca: Un sol producte físic o virtual, p. ex. una samarreta o un llibre electrònic.

en: Boost international sales and save on FX fees. Accept 60+ local payment methods including Apple Pay and Google Pay.
ca: Impulseu les vendes internacionals i estalvieu en comissions per canvi de divises. Accepteu més de 60 mètodes de pagament locals, incloent-hi Apple Pay i Google Pay.

en: Coupons for groups. Provides the option to have coupons that are restricted to group members or roles. Works with the free Groups plugin.
ca: Cupons per a grups. Ofereix l'opció de tenir cupons restringits als membres d'un grup o a rols. Funciona amb l'extensió gratuïta Groups.

en: Give away a free item to any customer with the coupon code.
ca: Regaleu un article gratuït a qualsevol client amb el codi de cupó.

en: Create "store credit" coupons for customers which are redeemable at checkout.
ca: Creeu cupons de «crèdit a la botiga» per als clients que puguin bescanviar-se al pagament.

en: Create a unique URL that applies a discount and optionally adds one or more products to the customer's cart.
ca: Creeu un URL únic que apliqui un descompte i, opcionalment, afegeixi un o més productes a la cistella del client.

en: Powerful, "all in one" solution for gift certificates, store credits, discount coupons and vouchers.
ca: Solució «tot en un» potent per a certificats de regal, crèdits de botiga, cupons de descompte i vals.

en: Generate dynamic personalized coupons for your customers that increase purchase rates.
ca: Genereu cupons personalitzats dinàmics per als vostres clients que augmentin el volum de compres.

en: Sync your website's data like contacts, products, and orders over Salesforce CRM with Salesforce Integration for WooCommerce.
ca: Sincronitzeu les dades del vostre lloc web com ara contactes, productes i comandes de Salesforce CRM amb Salesforce Integration for WooCommerce.

en: Integrate your WooCommerce store with 5000+ cloud apps and services today. Trusted by 11,000+ users.
ca: Integreu la vostra botiga WooCommerce amb més de 5000 aplicacions i serveis al núvol avui mateix. Amb la confiança de més de 11.000 usuaris.

en: Harness data from WooCommerce to grow your business. Manage leads, customers, and segments, through automation, quotes, invoicing, billing, and email marketing. Power up your store with CRM.
ca: Aprofiteu les dades del WooCommerce per fer créixer el vostre negoci. Gestioneu clients potencials, clients habituals i segments mitjançant automatització, pressupostos, facturació, cobrament i màrqueting per correu electrònic. Potencieu la vostra botiga mitjançant un sistema de gestió de relacions amb el client (CRM).

en: Turn your product images into stunning videos that engage and convert audiences - no video experience required.
ca: Convertiu les imatges dels vostres productes en impressionants vídeos que atreguin i converteixin el públic - sense necessitat de tenir cap experiència en vídeo.

en: Collect and showcase verified reviews that consumers trust.
ca: Recopileu i mostreu ressenyes verificades en què confiïn els clients.

en: Delight customers and boost organic sales with a special WooCommerce birthday email (and coupon!) on their special day.
ca: Seduïu als vostres clients i impulseu les vendes orgàniques amb un correu electrònic especial d'aniversari del WooCommerce (i un cupó!) al seu dia especial.

en: Boost your organic sales by adding a customer referral program to your WooCommerce store.
ca: Augmenteu les vostres vendes orgàniques afegint un programa de referència de clients a la vostra botiga WooCommerce.

en: Convert and retain customers with automated marketing that does the hard work for you.
ca: Convertiu i fidelitzeu clients mitjançant màrqueting automatitzat que fa la feina dura per vosaltres.

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and more with Mailchimp.
ca: Envieu campanyes orientades, recupereu cistelles abandonades i molt més amb Mailchimp.

en: Create advertising campaigns and reach one billion global users with TikTok for WooCommerce.
ca: Creeu campanyes publicitàries i arribeu a mil milions d'usuaris globals amb TikTok for WooCommerce.

en: Grow your business on Pinterest! Use this official plugin to allow shoppers to Pin products while browsing your store, track conversions, and advertise on Pinterest.
ca: Feu créixer el vostre negoci a Pinterest! Utilitzeu aquesta extensió oficial per permetre als compradors fixar productes mentre naveguen per la botiga, fer un seguiment de les conversions i anunciar-vos a Pinterest.

en: Conversion
ca: Conversió

en: Automations
ca: Automatismes

en: Sales channels
ca: Canals de venda

en: Override the "woocommerce_date_type" option that is used for the database date field considered for revenue reports.
ca: Sobreescriviu l'opció «woocommerce_date_type» que s'utilitza per al camp de data de la base de dades considerat per als informes d'ingressos.

en: Sorry, you cannot create dummy products.
ca: No podeu crear productes de mostra.

en: Sales of the marketing campaign.
ca: Vendes de la campanya de màrqueting.

en: Limit result set to specific amount of suggested products.
ca: Limita els resultats a una quantitat específica de productes suggerits.

en: Limit result set to specific product tag ids.
ca: Limita els resultats a identificadors d'etiqueta de producte específics.

en: Limit result set to specific product categorie ids.
ca: Limita els resultats a identificadors de categoria de producte específics.

en: Invalid layout template ID.
ca: Identificador de plantilla de disseny no vàlid.

en: Area to get templates for.
ca: Àrea per a la qual obtenir plantilles.

note: translators: %1$s is the downloadable file path, %2$s is an opening link tag, %3%s is a closing link tag.
en: The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server, or is not located within an approved directory. Please contact a site administrator for help. %2$sLearn more.%3$s
ca: El fitxer baixable %s no es pot utilitzar perquè no existeix al servidor o no es troba dins d'un directori aprovat. Poseu-vos en contacte amb un administrador del lloc web per obtenir ajuda. %2$sMés informació.%3$s

en: Could not start the installation process. Reason:
ca: No s'ha pogut iniciar el procés d'instal·lació. Motiu:

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product collection by rating.
ca: Permet als clients filtrar la col·lecció de productes per valoració.

[ctx: block description]
en: The product list.
ca: La llista de productes.

[ctx: block title]
en: Product list
ca: Llista de productes

[ctx: block description]
en: The product section description.
ca: La descripció de la secció del producte.

[ctx: block title]
en: Product section description
ca: Descripció de la secció del producte

en: This is the Customer Lifetime Value, or the total amount you have earned from this customer's orders.
ca: Aquest és el valor de cicle de vida del client, o la quantitat total que heu guanyat amb les comandes d'aquest client.

en: Total revenue
ca: Ingressos totals

en: Total number of non-cancelled, non-failed orders for this customer, including the current one.
ca: Nombre total de comandes no cancel·lades i no fallides d'aquest client, inclosa l'actual.

en: Total orders
ca: Total de comandes

en: The number of unique pages viewed by the customer prior to this order.
ca: El nombre de pàgines úniques vistes pel client abans d'aquesta comanda.

en: Session page views
ca: Pàgines vistes a la sessió

en: Device type
ca: Tipus de dispositiu

en: Source type
ca: Tipus d'origen

en: Hide details
ca: Amaga els detalls

en: Show details
ca: Mostra els detalls

en: Additional fields to be persisted on the order.
ca: Camps addicionals que es mantindran a la comanda.

en: Web admin
ca: Administració de la web

en: Direct
ca: Directe

note: translators: %s is the source value
en: Referral: %s
ca: Referit: %s

note: translators: %s is the source value
en: Organic: %s
ca: Orgànic: %s

note: translators: %s is the source value
en: Source: %s
ca: Origen: %s

en: Order not found.
ca: No s'ha trobat la comanda.

en: Set product featured image when uploaded image file name matches product SKU.
ca: Estableix la imatge destacada del producte quan el nom del fitxer de la imatge pujada coincideixi amb el SKU del producte.

en: Match images
ca: Assignació d'imatges

en: Product image matching by SKU
ca: Coincidència de la imatge del producte per SKU

en: Origin
ca: Origen

note: translators: %s is the field name
en: Order attribution field: %s
ca: Camp d'atribució de la comanda: %s

note: translators: %s is the property type
en: Value of type %s was posted to the order attribution callback
ca: S'ha passat un valor de tipus %s a la crida de retorn d'atribució de la comanda

en: Make a collection of related products, enabling customers to purchase multiple items together.
ca: Feu una col·lecció de productes relacionats, permetent als clients comprar diversos articles junts.

en: Products in this group
ca: Productes en aquest grup

note: translators: %1$s: Downloads settings link opening tag. %2$s: Downloads settings link closing tag.
en: Add any files you'd like to make available for the customer to download after purchasing, such as instructions or warranty info. Store-wide updates can be managed in your %1$sproduct settings%2$s.
ca: Afegiu els fitxers que vulgueu posar a disposició del client per baixar-los després de la compra, com ara instruccions o informació sobre la garantia. Les actualitzacions de tota la botiga es poden gestionar a les %1$sopcions dels productes%2$s.

en: Enable this feature to track and credit channels and campaigns that contribute to orders on your site
ca: Activeu aquesta característiques per fer un seguiment i reconèixer els canals i les campanyes que contribueixen a les comandes al vostre lloc web

en: Order Attribution
ca: Atribució de la comanda

en: Order is not an HPOS order.
ca: La comanda no és una comanda HPOS.

note: translators: %d is an order ID.
en: %d is not a valid order ID.
ca: %d no és un identificador de comanda vàlid.

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Tablet
ca: Tauleta

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Customer history
ca: Historial del client

note: Translators: %s order type name.
en: %s attribution
ca: Atribució de %s

note: translators: %s is a number.
en: ⚠️ Only %s files can be searched at one time. Try filtering the file list before searching.
ca: ⚠️ Només es poden cercar %s fitxers alhora. Proveu de filtrar la llista de fitxers abans de cercar.

en: Search within these files
ca: Cerca dins d'aquests fitxers

note: translators: %s is a number of log files.
en: %s expired log file was deleted. | %s expired log files were deleted.
ca[0]: S'ha suprimit %s fitxer de registre caducat.
ca[1]: S'han suprimit %s fitxers de registre caducats.

note: translators: %s is a line number in a file.
en: Line %s
ca: Línia %s

en: Matched Line
ca: Línia coincident

en: Line #
ca: Línia núm.

note: translators: %s is a number.
en: The number of search results has reached the limit of %s. Try refining your search.
ca: El nombre de resultats de cerca ha arribat al límit de %s. Proveu d'afinar la cerca.

en: No search results.
ca: Cap resultat de cerca.

en: Could not access file.
ca: No s'ha pogut accedir al fitxer.

en: Could not write to the temp directory. Try downloading files one at a time instead.
ca: No s'ha pogut escriure al directori temporal. Proveu de baixar els fitxers d'un en un.

en: Could not access the specified files.
ca: No s'ha pogut accedir als fitxers especificats.

en: Multiple files match this ID.
ca: Diversos fitxers coincideixen amb aquest identificador.

note: translators: %d is the number of orders that were cleaned up.
en: Cleanup completed for %d order. | Cleanup completed for %d orders.
ca[0]: S'ha completat la neteja per a %d comanda.
ca[1]: S'ha completat la neteja per a %d comandes.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s is an error message.
en: An error occurred while cleaning up order %1$d: %2$s
ca: S'ha produït un error en netejar la comanda %1$d: %2$s

note: translators: %d is an order ID.
en: Cleanup completed for order %d.
ca: S'ha completat la neteja per a la comanda %d.

note: translators: %d is the number of orders to clean up.
en: Starting cleanup for %d order... | Starting cleanup for %d orders...
ca[0]: S'està iniciant la neteja per a %d comanda...
ca[1]: S'està iniciant la neteja per a %d comandes...

en: HPOS cleanup
ca: Neteja de HPOS

en: No orders to cleanup.
ca: No hi ha comandes per netejar.

en: Cleanup can only be performed when HPOS is active and compatibility mode is disabled.
ca: La neteja només es pot realitzar quan l'HPOS està actiu i el mode de compatibilitat està desactivat.

note: translators: %s is field key.
en: The field %s is required.
ca: El camp %s és obligatori.

note: translators: %1$s is field key, %2$s location.
en: The field %1$s is invalid for the location %2$s.
ca: El camp %1$s no és vàlid per a la ubicació %2$s.

note: translators: % is field key.
en: The field %s is invalid.
ca: El camp %s no és vàlid.

note: translators: %1$d is referring to rating value. Example: Rated 4 out of 5.
en: Rated %1$d out of 5
ca: Puntuat amb %1$d de 5

en: Free Plan Available
ca: Pla gratuït disponible

en: Built-in Tax & Duties paperwork
ca: Tràmits integrats d'impostos i taxes

en: Branded tracking experience
ca: Experiència de seguiment amb marca

en: Seamless order sync and label printing
ca: Sincronització de comandes i impressió d'etiquetes perfectes

en: Highly discounted shipping rates
ca: Tarifes d'enviament molt reduïdes

en: Simplified shipping with:
ca: Enviament simplificat amb:

en: Shop the sale
ca: Compreu la oferta

note: translators: Payment gateway enabled notification email subject. %s1: Site title, $s2: Gateway title.
en: [%1$s] Payment gateway "%2$s" enabled
ca: [%1$s] S'ha activat la passarel·la de pagament «%2$s».

note: translators: Payment gateway enabled notification email. 1: Username, 2: Gateway Title, 3: Site URL, 4: Gateway Settings URL, 5: Admin Email, 6: Site Name, 7: Site URL.
en: Howdy %1$s,
    
    The payment gateway "%2$s" was just enabled on this site:
    %3$s
    
    If this was intentional you can safely ignore and delete this email.
    
    If you did not enable this payment gateway, please log in to your site and consider disabling it here:
    %4$s
    
    This email has been sent to %5$s
    
    Regards,
    All at %6$s
    %7$s
ca: Hola %1$s,
    
    La passarel·la de pagament «%2$s» s'acaba d'activar en aquest lloc web:
    %3$s
    
    Si això ha estat intencionat, podeu ignorar i suprimir aquest correu electrònic amb seguretat.
    
    Si no heu activat aquesta passarel·la de pagament, entreu al vostre lloc web i considereu la possibilitat de desactivar-la aquí:
    %4$s
    
    Aquest correu electrònic s'ha enviat a %5$s
    
    Salutacions,
    Tothom a %6$s
    %7$s

en: There was an error getting the install URL for this product.
ca: S'ha produït un error en obtenir l'URL d'instal·lació d'aquest producte.

en: This product is already installed.
ca: Aquesta producte ja està instal·lat.

en: You do not have permission to manage log entries.
ca: No teniu permís per gestionar les entrades del registre.

en: Hide context
ca: Amaga el context

en: Show context
ca: Mostra el context

en: Additional context
ca: Context addicional

[ctx: block keyword]
en: Product Collection
ca: Col·lecció de productes

[ctx: block description]
en: The contents of this block will display when there are no products found.
ca: El contingut d'aquest bloc es mostrarà quan no es trobi cap producte.

[ctx: block title]
en: No results
ca: Cap resultat

[ctx: block title]
en: Rating Filter
ca: Filtre de valoració

en: Refresh
ca: Actualitza

note: translators: %s is the audio player icon. translators: %s is the social service name.
en: %s icon
ca: icona de %s

en: Subscribe
ca: Subscriure's

en: This product will not trigger your customer's shipping calculator in cart or at checkout. This product also won't require your customers to enter their shipping details at checkout. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Read more about virtual products</a>.
ca: Aquest producte no activarà la calculadora d'enviaments del vostre client a la cistella o al pagament. Aquest producte tampoc requerirà que els vostres clients introdueixin les seves dades d'enviament al pagament. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Més informació sobre els productes virtuals</a>.

en: This product has options, such as size or color. You can now manage each variation's shipping settings and other details individually.
ca: Aquest producte té opcions, com ara la mida o el color. Ara podeu gestionar la configuració d'enviament de cada variació i altres detalls individualment.

en: This product has options, such as size or color. You can now manage each variation's inventory and other details individually.
ca: Aquest producte té opcions, com ara la mida o el color. Ara podeu gestionar l'inventari de cada variació i altres detalls individualment.

en: Help customers find this product by assigning it to categories, adding extra details, and managing its visibility in your store and other channels.
ca: Ajudeu els clients a trobar aquest producte assignant-lo a categories, afegint detalls addicionals i gestionant-ne la visibilitat a la vostra botiga i altres canals.

en: Buy button text
ca: Text del botó de compra

en: Link to the external product is an invalid URL.
ca: L'enllaç al producte extern és un URL no vàlid.

en: Enter the external URL to the product
ca: Introduïu l'URL extern al producte

en: Link to the external product
ca: Enllaç al producte extern

en: Add a link and choose a label for the button linked to a product sold elsewhere.
ca: Afegiu un enllaç i trieu una etiqueta per al botó enllaçat a un producte venut a un altre lloc.

en: Buy button
ca: Botó de compra

en: This product has options, such as size or color. You can manage each variation's images, downloads, and other details individually.
ca: Aquest producte té opcions, com ara la mida o el color. Podeu gestionar les imatges, les baixades de cada variació i altres detalls individualment.

en: This variation will not trigger your customer's shipping calculator in cart or at checkout. This product also won't require your customers to enter their shipping details at checkout. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Read more about virtual products</a>.
ca: Aquesta variació no activarà la calculadora d'enviaments del vostre client a la cistella o al pagament. Aquest producte tampoc requerirà que els vostres clients introdueixin les seves dades d'enviament al pagament. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Més informació sobre els productes virtuals</a>.

note: translators: %s is a number of files.
en: %s log file deleted. | %s log files deleted.
ca[0]: S'ha suprimit el fitxer de registre %s.
ca[1]: S'han suprimit els fitxers de registre %s.

en: You do not have permission to manage log files.
ca: No teniu permisos per gestionar els fitxers de registre.

en: Current
ca: Actual

en: File rotations:
ca: Rotacions del fitxer:

note: translators: %s is the name of a log file.
en: Viewing log file %s
ca: S'està visualitzant el fitxer de registre %s

en: Delete this log file permanently?
ca: Voleu suprimir aquest fitxer de registre permanentment?

en: Return to the file list.
ca: Torna a la llista de fitxers.

en: Browse log files
ca: Navegueu pels fitxers de registre

note: translators: 1. a date, 2. a slug-style name for a file.
en: Select the %1$s log file for %2$s
ca: Selecciona el fitxer de registre de %1$s per a %2$s

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: Date modified
ca: Data de modificació

en: Filter by log source
ca: Filtra per font del registre

en: No log files found.
ca: No s'han trobat fitxers de registre.

en: This file does not exist.
ca: Aquest fitxer no existeix.

en: Could not access the log file directory.
ca: No s'ha pogut accedir al directori del fitxer de registre.

note: translators: 1: WC_Logger::log 2: level
en: %1$s was called with an invalid event type "%2$s".
ca: S'ha cridat %1$s amb un tipus d'esdeveniment «%2$s» no vàlid.

note: translators: %1$s is the name of the hook to be enqueued, %2$s is the exception message.
en: Caught exception while enqueuing action "%1$s": %2$s
ca: S'ha detectat una excepció en posar a la cua l'acció «%1$s»: %2$s

en: e.g. Local pickup
ca: p. ex. Recollida local

en: Customers will need to spend this amount to get free shipping.
ca: Els clients hauran de gastar aquesta quantitat per obtenir l'enviament gratuït.

en: A minimum order amount AND coupon
ca: Una quantitat mínima per comanda I un cupó

en: A minimum order amount OR coupon
ca: Una quantitat mínima per comanda O un cupó

en: No requirement
ca: Cap requeriment

en: Free shipping requires
ca: L'enviament gratuït requereix

en: e.g. Free shipping
ca: p. ex. Enviament gratuït

en: Please enter a valid number.
ca: Introduïu un número vàlid.

note: translators: %s: URL for link
en: These costs can optionally be added based on the <a target="_blank" href="%s">product shipping class</a>. Learn more about <a target="_blank" href="https://woocommerce.com/document/flat-rate-shipping/#shipping-classes">setting shipping class costs</a>.
ca: Aquests costos es poden afegir opcionalment en funció de la <a target="_blank" href="%s">classe d'enviament del producte</a>. Més informació sobre <a target="_blank" href="https://woocommerce.com/document/flat-rate-shipping/#shipping-classes">establir els costos de la classe d'enviament</a>.

en: e.g. Standard national
ca: p, ex. Estàndard nacional

en: Your customers will see the name of this shipping method during checkout.
ca: Els vostres clients veuran el nom d'aquest mètode d'enviament durant el pagament.

en: advanced costs
ca: costos avançats

en: Charge a flat rate per item, or enter a cost formula to charge a percentage based cost or a minimum fee. Learn more about
ca: Cobreu una tarifa plana per article o introduïu una fórmula de costos per cobrar una quantitat basada en un percentatge o una tarifa mínima. Més informació sobre

en: Attribute terms.
ca: Termes d'atribut.

en: WooCommerce Store Identifier.
ca: Identificador de la botiga al WooCommerce.

note: translators: %s: Product title
en: Add to cart: &ldquo;%s&rdquo;
ca: Afegeix a la cistella: &ldquo;%s&rdquo;

en: An optional zone you can use to set the shipping method(s) available to any regions that have not been listed above.
ca: Una zona opcional que podeu utilitzar per establir el(s) mètode(s) d'enviament disponible(s) per a qualsevol regió que no s'hagi enumerat a sobre.

en: A shipping zone consists of the region(s) you'd like to ship to and the shipping method(s) offered. A shopper can only be matched to one zone, and we'll use their shipping address to show them the methods available in their area.
ca: Una zona d'enviament consisteix en la(es) regió(ns) a la(es) qual(s) voleu enviar i el(s) mètode(s) d'enviament que s'ofereixen. Un comprador només es pot associar a una zona, i utilitzarem la seva adreça d'enviament per mostrar-li els mètodes disponibles a la seva àrea.

en: Add zone
ca: Afegeix un zona

en: STEP 1 OF 2
ca: PAS 1 DE 2

en: Create shipping method
ca: Crea un mètode d'enviament

en: STEP 2 OF 2
ca: PAS 2 DE 2

en: Add shipping class costs
ca: Afegeix costos de classe d'enviament

note: translators: %s: shipping method title
en: Set up %s
ca: Configura %s

en: Add the shipping methods you'd like to make available to customers in this zone.
ca: Afegiu els mètodes d'enviament que voleu posar a disposició dels clients d'aquesta zona.

en: List the regions you'd like to include in your shipping zone. Customers will be matched against these regions.
ca: Llisteu les regions que voleu incloure a la vostra zona d'enviament. Els clients s'associaran a aquestes regions.

en: Give your zone a name! E.g. Local, or Worldwide.
ca: Poseu un nom a la zona! P. ex. Local o Mundial.

en: e.g. For heavy items requiring higher postage
ca: p. ex. Per a articles pesats que requereixen un franqueig més elevat

en: Slug (unique identifier) can be left blank and auto-generated, or you can enter one
ca: L'àlies (identificador únic) es pot deixar en blanc i generar-se automàticament, o bé podeu introduir-ne un

en: e.g. heavy-packages
ca: p. ex. paquets-pesats

en: Give your shipping class a name for easy identification
ca: Poseu un nom a la vostra classe d'enviament per identificar-la fàcilment

en: e.g. Heavy
ca: p. ex. Pesat

en: Use shipping classes to customize the shipping rates for different groups of products, such as heavy items that require higher postage fees.
ca: Utilitzeu les classes d'enviament per personalitzar les tarifes d'enviament per a diferents grups de productes, com ara articles pesats que requereixen despeses d'enviament més altes.

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Subscription not found
ca: No s'ha trobat la subscripció

en: This product has been activated.
ca: Aquest producte s'ha activat.

en: There was an error activating this theme.
ca: S'ha produït un error en activar el tema.

en: There was an error activating this plugin.
ca: S'ha produït un error en activar l'extensió.

en: This product is already active.
ca: Aquest producte ja està actiu.

en: This product is not installed.
ca: Aquest producte no està instal·lat.

en: We couldn't find a subscription for this product.
ca: No hem trobat cap subscripció per a aquest producte.

en: There was an error disconnecting your subscription. Please try again.
ca: S'ha produït un error en desconnectar la vostra subscripció. Torneu-ho a provar.

en: Your subscription has been disconnected.
ca: La vostra subscripció s'ha desconnectat.

en: There was an error connecting your subscription. Please try again.
ca: S'ha produït un error en connectar la vostra subscripció. Torneu-ho a provar.

en: Your subscription has been connected.
ca: La vostra subscripció s'ha connectat.

note: translators: %1$s Coupon codes, %2$s Reason
en: "%1$s" was removed from the cart. %2$s
ca: «%1$s» s'ha suprimit de la cistella. %2$s

[ctx: block description]
en: Displays WooCommerce page content.
ca: Mostra el contingut de la pàgina del WooCommerce.

[ctx: block title]
en: WooCommerce Page
ca: Pàgina del WooCommerce

[ctx: block description]
en: Display the items purchased and order totals.
ca: Mostra els articles comprats i els totals de la comanda.

[ctx: block title]
en: Order Totals
ca: Totals de la comanda

[ctx: block description]
en: Display the order details section.
ca: Mostra la secció de detalls de la comanda.

[ctx: block title]
en: Order Totals Section
ca: Secció dels totals de la comanda

[ctx: block description]
en: Display the order summary on the order confirmation page.
ca: Mostra el resum de la comanda a la pàgina de confirmació de la comanda.

[ctx: block description]
en: Display a "thank you" message, or a sentence regarding the current order status.
ca: Mostra un missatge d'agraïment o una frase sobre l'estat actual de la comanda.

[ctx: block title]
en: Order Status
ca: Estat de la comanda

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation shipping section.
ca: Mostra la secció d'enviament de la confirmació de la comanda.

[ctx: block title]
en: Shipping Address Section
ca: Secció de l'adreça d'enviament

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation shipping address.
ca: Mostra l'adreça d'enviament de la confirmació de la comanda.

[ctx: block description]
en: Display links to purchased downloads.
ca: Mostra enllaços a les baixades comprades.

[ctx: block title]
en: Order Downloads
ca: Baixades de la comanda

[ctx: block description]
en: Display the downloadable products section.
ca: Mostra la secció de productes baixables.

[ctx: block title]
en: Downloads Section
ca: Secció de baixades

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation billing section.
ca: Mostra la secció de facturació de la confirmació de la comanda.

[ctx: block title]
en: Billing Address Section
ca: Secció de l'adreça de facturació

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation billing address.
ca: Mostra l'adreça de facturació de la confirmació de la comanda.

[ctx: block description]
en: Displays additional information provided by third-party extensions for the current order.
ca: Mostra informació addicional proporcionada per extensions de tercers per a la comanda actual.

[ctx: block title]
en: Additional Information
ca: Informació addicional

[ctx: block description]
en: Renders classic WooCommerce shortcodes.
ca: Renderitza els codis de substitució clàssics del WooCommerce.

[ctx: block title]
en: Classic Shortcode
ca: Codi de substitució clàssic

[ctx: block keyword]
en: downloads
ca: baixades

[ctx: block description]
en: The product downloads.
ca: Les baixades del producte.

[ctx: block title]
en: Product downloads
ca: Baixades de productes

[ctx: block description]
en: A text field for use in the product editor.
ca: Un camp de text per utilitzar-lo a l'editor de productes.

[ctx: block title]
en: Product text field
ca: Camp de text del producte

[ctx: block keyword]
en: number
ca: nombre

[ctx: block description]
en: A reusable number field for the product editor.
ca: Un camp de número reutilitzable per a l'editor de productes.

[ctx: block title]
en: Product number control
ca: Control del nombre de producte

[ctx: block description]
en: A reusable checkbox for the product editor.
ca: Una casella de selecció reutilitzable per a l'editor de productes.

en: days
ca: dies

en: Themes
ca: Temes

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Background sync is enabled.
ca: La sincronització en segon pla està activada.

en: Add and manage attributes used for product options, such as size and color.
ca: Afegiu i gestioneu els atributs utilitzats per a les opcions del producte, com ara la mida i el color.

en: This product requires shipping or pickup
ca: Aquest producte requereix enviament o recollida

en: This variation requires shipping or pickup
ca: Aquesta variació requereix enviament o recollida

en: Same as main product
ca: Igual que el producte principal

en: Add any files you'd like to make available for the customer to download after purchasing, such as instructions or warranty info.
ca: Afegiu qualsevol fitxer que vulgueu posar a disposició del client perquè el baixi després de la compra, com ara instruccions o informació sobre la garantia.

en: Variation details
ca: Detalls de la variació

en: <strong>You’re editing details specific to this variation.</strong> Some information, like description and images, will be inherited from the main product, <noticeLink><parentProductName/></noticeLink>.
ca: <strong>Esteu editant detalls específics d'aquesta variació.</strong> Alguna informació, com ara la descripció i les imatges, s'heretarà del producte principal, <noticeLink><parentProductName/></noticeLink>.

en: Template for the product variation form
ca: Plantilla per al formulari de variació del producte

en: Product Variation Template
ca: Plantilla de variació del producte

en: Good news! WooCommerce Tax can automate your sales tax calculations for you.
ca: Bones notícies! El WooCommerce Tax pot automatitzar els càlculs de l'impost sobre les vendes per a vosaltres.

en: The Order Confirmation template serves as a receipt and confirmation of a successful purchase. It includes a summary of the ordered items, shipping, billing, and totals.
ca: La plantilla de confirmació de la comanda serveix com a rebut i confirmació d'una compra correcta. Inclou un resum dels articles demanats, enviament, facturació i totals.

[ctx: Template name]
en: Page: Checkout
ca: Pàgina: Pagament

[ctx: Template name]
en: Page: Cart
ca: Pàgina: Cistella

en: The item type.
ca: El tipus de l'article.

en: Failed to fetch dummy products.
ca: No s'han pogut recollir els productes de mostra.

en: Confirm email and view order
ca: Confirmeu el correu electrònic i visualitzeu la comanda

en: Alternatively, confirm the email address linked to the order below.
ca: Alternativament, confirmeu l'adreça electrònica enllaçada a la comanda que es troba a continuació.

note: translators: 1: opening a link tag 2: closing a link tag
en: Have an account with us? %1$sLog in here%2$s to view your order.
ca: Teniu un compte amb nosaltres? %1$sEntreu aquí%2$s per veure la vostra comanda.

en: Great news! Your order has been received, and a confirmation will be sent to your email address.
ca: Bones notícies! S'ha rebut la vostra comanda i s'enviarà una confirmació a la vostra adreça electrònica.

note: translators: 1: opening a link tag 2: closing a link tag
en: Have an account with us? %1$sLog in here to view your order details%2$s.
ca: Teniu un compte amb nosaltres? %1$sEntreu aquí per veure els detalls de la vostra comanda%2$s.

en: If you've just placed an order, give your email a quick check for the confirmation.
ca: Si acabeu de fer una comanda, reviseu ràpidament el vostre correu electrònic per obtenir la confirmació.

en: Please check your email for the order confirmation.
ca: Reviseu el vostre correu electrònic per a la confirmació de la comanda.

en: Try again
ca: Torneu-ho a provar

en: Your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
ca: La vostra comanda no es pot processar perquè el banc/comerciant d'origen ha rebutjat la vostra transacció. Torneu-ho a provar.

en: Thank you. Your order has been fulfilled.
ca: Gràcies. La comanda s'ha tramitat.

note: translators: %s: date and time of the order refund.
en: Your order was refunded %s.
ca: La vostra comanda s'ha reemborsat el %s.

en: Your order has been cancelled.
ca: La vostra comanda s'ha cancel·lat.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 4 out of 4.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren sota les icones de les xarxes socials. 4 de 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 3 out of 4.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren sota les icones de les xarxes socials. 3 de 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 2 out of 4.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren sota les icones de les xarxes socials. 2 de 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 1 out of 4.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren sota les icones de les xarxes socials. 1 de 4.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra.

en: Learn about new products and discounts
ca: Més informació sobre els nous productes i els descomptes

en: Attribute term.
ca: Terme d'atribut.

en: Limit result set to products with specified attributes.
ca: Limita els resultats a productes amb uns atributs específics.

en: Default values for generated variations.
ca: Valors per defecte per a les variacions generades.

note: Translators: %s Page contents.
en: Page where shoppers go to finalize their purchase
ca: Pàgina on van els compradors per finalitzar la seva compra

note: Translators: %s Page contents.
en: Page where shoppers review their shopping cart
ca: Pàgina on els compradors revisen la seva cistella de la compra

en: Legacy
ca: Antic

note: translators: Placeholders are URLs.
en: ⚠️ The WooCommerce Legacy REST API has been removed from WooCommerce, this will cause <a href="%1$s">webhooks on this site that are configured to use the Legacy REST API</a> to stop working. <a target="_blank" href="%2$s">A separate WooCommerce extension is available</a> to allow these webhooks to keep using the Legacy REST API without interruption. You can also edit these webhooks to use the current REST API version to generate the payload instead. <b><a target="_blank" href="%3$s">Learn more about this change.</a></b>
ca: ⚠️ L'API REST antiga del WooCommerce s'ha eliminat del WooCommerce i això farà que els <a href="%1$s">webhooks d'aquest lloc web que estiguin configurats per utilitzar l'API REST antiga</a> deixin de funcionar. <a target="_blank" href="%2$s">Hi ha disponible una extensió independent del WooCommerce</a> per permetre que aquests webhooks continuïn utilitzant l'API REST antiga sense interrupcions. En lloc d'això també podeu editar aquests webhooks per utilitzar la versió actual de l'API REST per generar la càrrega útil. <b><a target="_blank" href="%3$s">Més informació sobre aquest canvi.</a></b>

en: WooCommerce webhooks that use the Legacy REST API are unsupported
ca: Els webhooks del WooCommerce que utilitzen l'API REST antiga no són compatibles

[ctx: block description]
en: Display next and previous buttons.
ca: Mostra els botons següent i anterior.

[ctx: block title]
en: Next/Previous Buttons
ca: Botons següent/anterior

[ctx: block keyword]
en: taxonomy
ca: taxonomia

[ctx: block description]
en: A block that displays a taxonomy field, allowing searching, selection, and creation of new items
ca: Un bloc que mostra un camp de taxonomia, que permet cercar, seleccionar i crear nous elements

[ctx: block title]
en: Taxonomy
ca: Taxonomia

[ctx: block title]
en: Product Tag
ca: Etiqueta de producte

en: Logo
ca: Logotip

note: translators: %s is the audio player icon.
en: Audio
ca: Àudio

en: New, faster way to find extensions and themes for your WooCommerce store
ca: Nova forma més ràpida de trobar extensions i temes per a la vostra botiga WooCommerce

en: High-performance order storage (recommended)
ca: Emmagatzematge de comandes d'alt rendiment (recomanat)

en: WordPress posts storage (legacy)
ca: Emmagatzematge d'entrades del WordPress (antic)

en: Order data storage
ca: Emmagatzematge de dades de comandes

note: translators: %s: Search query.
en: Search results for: %s
ca: Resultats de la cerca per a: %s

en: HPOS disabled.
ca: HPOS desactivat.

en: HPOS could not be disabled.
ca: No s'ha pogut desactivar HPOS.

en: HPOS is already disabled.
ca: HPOS ja està desactivat.

en: Running pre-disable checks...
ca: S'estan executant comprovacions prèvies a la desactivació...

en: HPOS could not be enabled.
ca: No s'ha pogut activar HPOS.

en: HPOS enabled.
ca: HPOS activat.

en: HPOS is already enabled.
ca: HPOS ja està activat.

en: HPOS pre-checks failed, please see the errors above
ca: Les comprovacions prèvies de l'HPOS han fallat; consulteu els errors anteriors

note: translators: %s is the command to run (wp wc cot sync).
en: [Failed] There are orders pending sync. Please run `%s` to sync pending orders.
ca: [Error] Hi ha comandes pendents de sincronitzar. Executeu `%s` per sincronitzar les comandes pendents.

en: [Failed] The orders table does not exist and this is not a new shop. Please create the table by going to WooCommerce > Settings > Advanced > Features and enabling sync.
ca: [Error] La taula de comandes no existeix i aquesta botiga no és nova. Creeu la taula anant a WooCommerce > Opcions > Avançat > Característiques i activant la sincronització.

en: [Failed] Orders table could not be created.
ca: [Error] No s'ha pogut crear la taula de comandes.

en: Orders table created.
ca: S'ha creat la taula de comandes.

en: Orders table does not exist. Creating...
ca: La taula de comandes no existeix. S'està creant...

en: [Failed] Some installed plugins are incompatible. Please review the plugins by going to WooCommerce > Settings > Advanced > Features and see the "Order data storage" section.
ca: [Error] Algunes extensions instal·lades són incompatibles. Reviseu les extensions anant a WooCommerce > Opcions > Avançat > Característiques i consulteu la secció «Emmagatzematge de dades de comandes».

en: [Failed] This is not a new shop, but --for-new-shop flag was passed.
ca: [Error] Aquesta botiga no és nova, però s'ha passat el paràmetre --for-new-shop.

en: Running pre-enable checks...
ca: S'estan executant comprovacions prèvies a l'activació...

en: Orders table does not exist.
ca: La taula de comandes no existeix.

en: Custom order tables could not be created.
ca: No s'han pogut crear les taules de comandes personalitzades.

en: Custom order tables were created successfully.
ca: Les taules de comandes personalitzades s'han creat correctament.

en: Custom order tables does not exist, creating...
ca: Les taules de comandes personalitzades no existeixen, s'estan creant...

note: translators: %1$s: Learn more link opening tag. %2$s: Learn more link closing tag.
en: Per your %1$sstore settings%2$s, inventory management is <strong>disabled</strong>.
ca: Segons la vostra %1$sconfiguració de la botiga%2$s, la gestió de l'inventari està <strong>desactivada</strong>.

en: Shown to customers on the product page.
ca: Es mostra als clients a la pàgina del producte.

en: Create new category
ca: Crea una nova categoria

en: Template for the simple product form
ca: Plantilla del formulari del producte simple

en: Simple Product Template
ca: Plantilla del producte simple

en: Discover ways of extending your store with a tour of the Woo Marketplace
ca: Descobriu maneres d'ampliar la vostra botiga amb un recorregut pel Woo Marketplace

en: The theme you are currently using is not compatible.
ca: El tema que utilitzeu actualment no és compatible.

en: Choose a theme that best fits your brand's look and feel, then make it your own. Change the colors, add your logo, and create pages.
ca: Trieu el tema que millor s'adapti a l'aspecte de la vostra marca i, a continuació, feu-lo vostre. Canvieu els colors, afegiu el vostre logotip i creeu pàgines.

en: Choose your theme
ca: Trieu un tema

en: Placeholder image with the avatar of the user who is writing the testimonial.
ca: Imatge de mostra amb l'avatar de l'usuari que està escrivint el testimoni.

en: Join the community
ca: Uniu-vos a la comunitat

en: Venezuelan bol&iacute;var (2008–2018)
ca: Bol&iacute;var veneçolà (2008–2018)

en: Limit result set to products with or without price.
ca: Limita els resultats a productes amb o sense preu.

en: These account details will be displayed within the order thank you page and confirmation email.
ca: Aquests detalls del compte es mostraran a la pàgina d'agraïment de la comanda i al correu electrònic de confirmació.

en: Select values
ca: Seleccioneu els valors

note: translators: %s: WC_DELIMITER
en: Enter some descriptive text. Use “%s” to separate different values.
ca: Introduïu algun text descriptiu. Utilitzeu «%s» per separar els diferents valors.

[ctx: block description]
en: Display the Thumbnails of a product.
ca: Mostra les miniatures d'un producte.

[ctx: block title]
en: Thumbnails
ca: Miniatures

[ctx: block description]
en: Display the Large Image of a product.
ca: Mostra la imatge gran d'un producte.

[ctx: block title]
en: Large Image
ca: Imatge gran

[ctx: block keyword]
en: Products (Beta)
ca: Productes (beta)

[ctx: block description]
en: Display a button for shoppers to quickly view their cart.
ca: Mostra un botó perquè els compradors puguin veure ràpidament la seva cistella.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart
ca: Mini cistella

[ctx: block description]
en: Allow customers to breeze through with quick payment options.
ca: Permet que els clients paguin ràpidament.

[ctx: block description]
en: Display the review count of a product
ca: Mostra el nombre de ressenyes d'un producte

[ctx: block title]
en: Product Rating Counter
ca: Nombre de valoracions del producte

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product
ca: Mostra la valoració mitjana d'un producte

[ctx: block title]
en: Product Average Rating (Beta)
ca: Valoració mitjana del producte (beta)

[ctx: block description]
en: The product variations options.
ca: Las opcions de les variacions del producte.

[ctx: block title]
en: Product variations options
ca: Opcions de les variacions del producte

[ctx: block description]
en: The product variations items.
ca: Els elements de les variacions del producte.

[ctx: block title]
en: Product variations items
ca: Elements de les variacions del producte

[ctx: block keyword]
en: password
ca: contrasenya

[ctx: block title]
en: Product password
ca: Contrasenya del producte

[ctx: block description]
en: A checkbox and an input to type a password to view a product.
ca: Una casella de selecció i un camp per escriure una contrasenya per veure un producte.

[ctx: block keyword]
en: notice
ca: avís

[ctx: block description]
en: Notice description
ca: Descripció de l'avís

[ctx: block title]
en: Notice
ca: Avís

[ctx: block keyword]
en: catalog
ca: catàleg

[ctx: block title]
en: Product catalog visibility
ca: Visibilitat del catàleg de productes

[ctx: block description]
en: A checkbox to manage the catalog visibility of the product.
ca: Una casella de selecció per gestionar la visibilitat del producte al catàleg.

en: Go to Variations
ca: Vés a les variacions

en: Require a password
ca: Requereix una contrasenya

en: Hide from search results
ca: Amaga dels resultats de la cerca

en: Hide in product catalog
ca: Amaga al catàleg de productes

en: Product catalog
ca: Catàleg de productes

en: Organization
ca: Organització

en: Customize your store
ca: Personalitzeu la vostra botiga

en: Invalid order ID or key provided.
ca: L'identificador o la clau de la comanda no són vàlids.

en: Invalid billing email provided.
ca: El correu electrònic de facturació no és vàlid.

en: This order belongs to a different customer.
ca: Aquesta comanda pertany a un client diferent.

en: Status of the order.
ca: Estat de la comanda.

en: Total tax on items in the order.
ca: Total d'impostos sobre els articles de la comanda.

en: Total price of items in the order.
ca: Preu total dels articles de la comanda.

en: Total refund applied to the order.
ca: Reemborsament total aplicat a la comanda.

en: Total tax applied to the order.
ca: Total d'impostos aplicat a la comanda.

en: Subtotal of the order.
ca: Subtotal de la comanda.

en: Order totals.
ca: Total de la comanda.

en: Unique identifier for the fee within the cart
ca: Identificador únic de la quota dins de la cistella

en: If the quantity is editable or fixed.
ca: Si la quantitat és editable o fixa.

en: The maximum quantity allowed for this line item.
ca: La quantitat màxima permesa per a aquesta línia de comanda.

en: The minimum quantity allowed for this line item.
ca: La quantitat mínima permesa per a aquesta línia de comanda.

en: Quantity of this item.
ca: Quantitat d'aquest article.

en: The item product or variation ID.
ca: L'identificador del producte o de la variació de l'article.

en: Unique identifier for the item.
ca: Identificador únic de l'article.

en: This order cannot be paid for.
ca: Aquesta comanda no es pot pagar.

note: translators: %s: product number.
en: %s in cart
ca: %s a la cistella

en: The Mini-Cart template allows shoppers to see their cart items and provides access to the Cart and Checkout pages.
ca: La plantilla de mini cistella permet als compradors veure els articles de la seva cistella i ofereix accés a les pàgines de la cistella i de pagament.

en: We use only the highest-quality materials in our products, ensuring that they look great and last for years to come.
ca: Només utilitzem materials de la més alta qualitat als nostres productes, per a que tinguin un aspecte excel·lent i durin molts anys.

en: Shop All
ca: Compreu tot

en: Shop new arrivals
ca: Compreu les novetats

en: Shop Now
ca: Compreu ara

note: translators: %s database error.
en: Unable to claim actions. Database error: %s.
ca: No s'han pogut sol·licitar accions. Error a la base de dades: %s.

[ctx: database error]
en: unknown
ca: desconegut

note: translators: 1: action ID 2: exception message.
en: Action Scheduler was unable to delete action %1$d. Reason: %2$s
ca: El programador d'accions no ha pogut suprimir l'acció %1$d. Motiu: %2$s

en: Post password.
ca: Contrasenya de l'entrada.

en: Deletes unused variations.
ca: Suprimeix les variacions no utilitzades.

en: Installation date of the WooCommerce mobile app.
ca: Data d'instal·lació de l'aplicació mòbil del WooCommerce.

[ctx: block description]
en: Showcase your products relevant images and media.
ca: Mostreu els vostres productes amb imatges i mèdia rellevants.

[ctx: block title]
en: Product Price
ca: Preu del producte

[ctx: block keyword]
en: My Account
ca: El meu compte

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product with stars
ca: Mostra la valoració mitjana d'un producte mitjançant estrelles

[ctx: block title]
en: Product Rating Stars
ca: Estrelles de valoració del producte

[ctx: block keyword]
en: variations
ca: variacions

[ctx: block description]
en: The product subsection.
ca: La subsecció del producte.

note: translators: %1$s opening link tag %2$s closing link tag.
en: %1$sView and manage%2$s
ca: %1$sVisualitza i gestiona%2$s

note: translators: %1\$s, %2\$s = printable plugin names, %3\$d = plugins count
en: ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s, %2$s and %3$d other). | ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s plugins and %3$d others).
ca[0]: ⚠ S'han detectat extensions incompatibles (%1$s, %2$s i %3$d més).
ca[1]: ⚠ S'han detectat extensions incompatibles (extensions %1$s, %2$s i %3$d més).

note: translators: %1\$s, %2\$s = printable plugin names
en: ⚠ 2 Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s).
ca: ⚠ S'han detectat 2 extensions incompatibles (%1$s i %2$s).

note: translators: %s = printable plugin name
en: ⚠ 1 Incompatible plugin detected (%s).
ca: ⚠ S'ha detectat 1 extensió incompatible (%s).

en: High-Performance order storage
ca: Emmagatzematge de comandes d'alt rendiment

note: translators: %s: number of pending orders.
en: Currently syncing orders... %s pending
ca: S'estan sincronitzant les comandes... %s pendents

en: Get paid with WooPayments
ca: Cobreu amb WooPayments

en: Grow and retain customers with intelligent, impactful email and SMS marketing automation and a consolidated view of customer interactions.
ca: Augmenteu i retingueu clients amb una automatització intel·ligent i impactant del màrqueting per correu electrònic i SMS i una visió consolidada de les interaccions amb els clients.

en: Save big with WooPayments
ca: Estalvieu amb WooPayments

en: Payments made simple with WooPayments
ca: Pagaments simplificats amb WooPayments

en: Filter out results where any of the passed fields are empty
ca: Filtra els resultats on qualsevol dels camps proporcionats estigui buit

[ctx: Template name]
en: Order Confirmation
ca: Confirmació de la comanda

en: Template used to display the simplified Checkout header.
ca: Plantilla utilitzada per mostrar la capçalera simplificada de pagament.

[ctx: Template name]
en: Checkout Header
ca: Capçalera de pagament

en: The Checkout template guides users through the final steps of the purchase process. It enables users to enter shipping and billing information, select a payment method, and review order details.
ca: La plantilla de pagament guia els usuaris a través dels passos finals del procés de compra. Permet als usuaris introduir informació d'enviament i facturació, seleccionar un mètode de pagament i revisar els detalls de la comanda.

en: The Cart template displays the items selected by the user for purchase, including quantities, prices, and discounts. It allows users to review their choices before proceeding to checkout.
ca: La plantilla de la cistella mostra els articles seleccionats per l'usuari per a la seva compra, incloses quantitats, preus i descomptes. Permet als usuaris revisar les seves tries abans d'anar a caixa.

en: Order number used for display.
ca: Nombre de comanda utilitzat per a la visualització.

note: Translators: %s location name.
en: Collection from <strong>%s</strong>:
ca: Recollida a <strong>%s</strong>:

en: Order confirmation
ca: Confirmació de la comanda

note: translators: %1$s = order ID, %2$s = order id, %3$s = error message. translators: %1$d = peoperty name, %2$d = order ID, %3$s = error message.
en: Error when setting property '%1$s' for order %2$d: %3$s
ca: S'ha produït un error en configurar la propietat «%1$s» per a la comanda %2$d: %3$s

note: translators: %d user ID.
en: User #%d was deleted by WooCommerce in accordance with the site's personal data retention settings. Any content belonging to that user has been retained but unassigned.
ca: El WooCommerce ha suprimit l'usuari núm. %d d'acord amb la configuració de retenció de dades personals del lloc web. Qualsevol contingut que pertanyi a aquest usuari s'ha conservat però no s'ha assignat.

[ctx: block description]
en: Display a grid of your top rated products.
ca: Mostra una graella dels productes millor valorats.

[ctx: block title]
en: Top Rated Products
ca: Productes més valorats

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a product.
ca: Conté els elements de bloc utilitzats per renderitzar un producte.

[ctx: block title]
en: Product Template
ca: Plantilla de producte

[ctx: block description]
en: Display a grid of your newest products.
ca: Mostra una graella dels productes més nous.

[ctx: block title]
en: Newest Products
ca: Productes més nous

[ctx: block description]
en: Display a collection of products from your store.
ca: Mostreu una col·lecció de productes de la vostra botiga.

[ctx: block title]
en: Product subsection
ca: Subsecció de productes

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product.
ca: Mostra la valoració mitjana d'un producte.

[ctx: block title]
en: Product Rating
ca: Valoració del producte

en: Please enter a valid email address.
ca: Introduïu una adreça electrònica vàlida.

note: translators: %s: Taxonomy name.
en: Invalid taxonomy: %s.
ca: Taxonomia no vàlida: %s.

en: Automatically calculate how much sales tax should be collected – by city, country, or state.
ca: Calculeu automàticament la quantitat d'impost sobre les vendes que s'ha de recaptar – per ciutat, país o estat.

en: Get automated tax rates with WooCommerce Tax
ca: Obteniu tipus impositius automatitzats amb WooCommerce Tax

en: Reach millions of active shoppers across Google with free product listings and ads.
ca: Arribeu a milions de compradors actius a Google amb llistes de productes i anuncis gratuïts.

en: Create advertising campaigns and reach one billion global users.
ca: Creeu campanyes publicitàries i arribeu a mil milions d'usuaris globals.

en: Create ad campaigns with TikTok
ca: Creeu campanyes publicitàries amb TikTok

en: Send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns.
ca: Envieu correus electrònics de seguiment de compra, butlletins i campanyes promocionals.

en: Reach your customers with MailPoet
ca: Arribeu als vostres clients mitjançant MailPoet

en: Get your products in front of a highly engaged audience.
ca: Feu arribar els vostres productes a un públic molt interessat.

en: Showcase your products with Pinterest
ca: Mostreu els vostres productes amb Pinterest

en: Securely accept payments and manage payment activity straight from your store's dashboard
ca: Accepteu pagaments de manera segura i gestioneu l'activitat de pagament directament des del tauler de la vostra botiga

note: translators: %s is the name of an order type.
en: %s is not a valid order type.
ca: %s no és un tipus de comanda vàlid.

note: translators: %s is the name of a function.
en: %s must be called after the current_screen action.
ca: S'ha de cridar %s després de l'acció current_screen.

note: Translators: %1$d is number of errors and %2$s is the formatted array of order IDs.
en: %1$d error found: %2$s when re-migrating order. Please review the error above. | %1$d errors found: %2$s when re-migrating orders. Please review the errors above.
ca[0]: S'ha trobat %1$d error: %2$s en tornar a migrar la comanda. Reviseu l'error anterior.
ca[1]: S'han trobat %1$d errors: %2$s en tornar a migrar les comandes. Reviseu els errors anteriors.

en: Attempting to remigrate...
ca: S'està intentant remigrar...

en: Whether or not plugins step in core profiler was skipped.
ca: Si s'ha saltat el pas de les extensions al perfilador del nucli.

note: Translators: %s Payment method ID.
en: %s is not available for this order—please choose a different payment method
ca: %s no està disponible per a aquesta comanda—trieu un mètode de pagament diferent

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 2 out of 2.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra en una secció a pantalla completa. 2 de 2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 1 out of 2.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra en una secció a pantalla completa. 1 de 2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra en una secció a pantalla completa.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 3 out of 3
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren al bàner de categories destacades. 3 de 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 2 out of 3.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren al bàner de categories destacades. 2 de 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 1 out of 3.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren al bàner de categories destacades. 1 de 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a banner.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren en un bàner.

note: translators: 1: provided value 2: provided type.
en: An integer was expected but "%1$s" (%2$s) was received.
ca: S'esperava un nombre enter però s'ha rebut «%1$s» (%2$s).

note: translators: %d refers to the total number of actions deleted
en: %d action deleted. | %d actions deleted.
ca[0]: %d acció suprimida.
ca[1]: %d accions suprimides.

note: translators: %s refers to the exception error message
en: There was an error deleting an action: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir una acció: %s

note: translators: %d refers to the total number of batches processed
en: %d batch processed. | %d batches processed.
ca[0]: %d lot processat.
ca[1]: %d lots processats.

note: translators: 1: action ID. 2: status slug.
en: Unable to update the status of action %1$d to %2$s.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'estat de l'acció %1$d a %2$s.

note: Translators: %s is the exception message.
en: It was not possible to determine a valid cut-off time: %s.
ca: No s'ha pogut determinar una hora de tall vàlida: %s.

[ctx: status labels]
en: Past-due
ca: Vençudes

[ctx: status labels]
en: All
ca: Tots

en: Are you sure you want to delete this shipping method?
ca: Segur que voleu suprimir aquest mètode d'enviament?

en: Shipping method could not be removed. Please retry.
ca: No s'ha pogut suprimir el mètode d'enviament. Torneu-ho a provar.

en: Verify
ca: Verifica

note: translators: 1: opening login link 2: closing login link
en: To view this page, you must either %1$slogin%2$s or verify the email address associated with the order.
ca: Per veure aquesta pàgina, heu de %1$sentrar%2$s o verificar l'adreça electrònica associada a la comanda.

en: We were unable to verify the email address you provided. Please try again.
ca: No hem pogut verificar l'adreça electrònica que heu proporcionat. Torneu-ho a provar.

en: Please log in to your account to view this order.
ca: Entreu al vostre compte per veure aquesta comanda.

[ctx: block description]
en: Block that displays the 'Your cart' part of the Mini-Cart Title block.
ca: Bloc que mostra la part «La vostra cistella» del bloc de títol de la mini cistella.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title Label
ca: Etiqueta del títol de la mini cistella

[ctx: block description]
en: Block that displays the items counter part of the Mini-Cart Title block.
ca: Bloc que mostra la part del comptador d'articles del bloc de títol de la mini cistella.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title Items Counter
ca: Comptador d'articles del títol de la mini cistella

[ctx: block description]
en: Display a product’s SKU, categories, tags, and more.
ca: Mostra el SKU, les categories, les etiquetes i molt més d'un producte.

[ctx: block title]
en: Add to Cart with Options
ca: Afegeix a la cistella amb opcions

[ctx: block description]
en: The product toggle.
ca: El botó de commutació del producte.

[ctx: block title]
en: Product toggle control
ca: Control de commutació del producte

[ctx: block title]
en: Product sale price
ca: Preu rebaixat del producte

[ctx: block title]
en: Product regular price
ca: Preu habitual del producte

[ctx: block keyword]
en: quantity
ca: quantitat

[ctx: block description]
en: The product available quantity.
ca: La quantitat disponible del producte.

[ctx: block title]
en: Product inventory quantity available
ca: Quantitat d'inventari del producte disponible

[ctx: block keyword]
en: description
ca: descripció

[ctx: block description]
en: The product description.
ca: La descripció del producte.

[ctx: block title]
en: Product description
ca: Descripció del producte

[ctx: block keyword]
en: by category
ca: per categoria

[ctx: block description]
en: A field to select product tags.
ca: Un camp per seleccionar etiquetes de producte.

[ctx: block title]
en: Product Category Title
ca: Títol de la categoria de producte

[ctx: block keyword]
en: attributes
ca: atributs

[ctx: block description]
en: The product attributes.
ca: Els atributs del producte.

[ctx: block title]
en: Product attributes
ca: Atributs del producte

note: translators: 1 = url of the WooCommerce webhooks settings page
en: After that they can be reassigned to the logged-in user by going to the <a href="%1$s">WooCommerce webhooks settings page</a> and re-saving them.
ca: Després d'això, es poden reassignar a l'usuari connectat si aneu a la <a href="%1$s">pàgina de configuració dels webhooks del WooCommerce</a> i els torneu a desar.

en: The affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
ca: Els webhooks del WooCommerce afectats <b>no</b> se suprimiran i s'atribuiran a l'identificador d'usuari 0.<br/>

en: If the "Delete all content" option is selected, the affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
ca: Si se selecciona l'opció «Suprimeix tot el contingut», els webhooks del WooCommerce afectats <b>no</b> se suprimiran i s'atribuiran a l'identificador d'usuari 0.<br/>

[ctx: user webhook count]
note: translators: 1 = user id, 2 = user login, 3 = webhooks count
en: User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhook. | User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhooks.
ca[0]: L'usuari núm. %1$s %2$s ha creat %3$d webhook del WooCommerce.
ca[1]: L'usuari núm. %1$s %2$s ha creat %3$d webhooks del WooCommerce.

note: translators: %s is an order ID.
en: Order %s is locked.
ca: La comanda %s està bloquejada.

en: Take over
ca: Preneu el control

note: translators: %s is a user's name.
en: %s is currently editing this order. Do you want to take over?
ca: %s està editant actualment aquesta comanda. Voleu fer-vos-en càrrec?

en: Go back
ca: Torna

note: translators: %s is a user's name.
en: %s has taken over and is currently editing.
ca: %s s'ha apropiat de l'element i està editant-lo ara mateix.

note: Translators: %s is the comma-separated list of order types.
en: Passed order type does not match any registered order types. Following order types are registered: %s
ca: El tipus de comanda proporcionat no coincideix amb cap tipus de comanda registrat. Els següents tipus de comanda estan registrats: %s

[ctx: held stock note]
note: translators: %1$s is a time in minutes, %2$s is a list of products and quantities.
en: Stock hold of %1$s minutes applied to: %2$s
ca: S'ha aplicat una retenció d'estoc de %1$s minuts a: %2$s

[ctx: held stock note]
note: translators: %d is the remaining order items count.
en: - ...and %d more item. | - ... and %d more items.
ca[0]: - ...i %d article més.
ca[1]: - ...i %d articles més.

en: What makes this product unique? What are its most important features? Enrich the product page by adding rich content using blocks.
ca: Què fa que aquest producte sigui únic? Quines són les seves característiques més importants? Enriquiu la pàgina del producte afegint contingut enriquit mitjançant blocs.

en: Invalid product slug.
ca: Àlies de producte no vàlid.

en: Slug of the resource.
ca: Àlies del recurs.

en: Limit result set to products with specific slug(s). Use commas to separate.
ca: Limita els resultats a productes amb àlies específics. Utilitzeu comes com a separador.

note: translators: %s is referring to the total of reviews for a product
en: (%s customer review) | (%s customer reviews)
ca[0]: (%s ressenya de client)
ca[1]: (%s ressenyes de client)

note: translators: Footer powered by text. %1$s being WordPress, %2$s being WooCommerce translators: 1: WordPress link, 2: WooCommerce link
en: Powered by %1$s with %2$s
ca: Funciona gràcies al %1$s amb el %2$s

en: Log out
ca: Surt

en: This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
ca: Aquest producte té diverses variants. Les opcions es poden triar a la pàgina del producte

note: translators: %d: products count
en: %s variations imported | %s variations imported
ca[0]: %s variació importada
ca[1]: %s variacions importades

en: Adding new attribute failed.
ca: No s'ha pogut afegir un nou atribut.

en: %qty% variations added
ca: %qty% variacions afegides

[ctx: block description]
en: Block that displays the checkout button when the Mini-Cart has products.
ca: Bloc que mostra el botó de pagament quan la mini cistella té productes.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Proceed to Checkout Button
ca: Botó de pagament de la mini cistella

[ctx: block style label]
en: Outline
ca: Contorn

[ctx: block style label]
en: Fill
ca: Emplenat

[ctx: block description]
en: Block that displays the cart button when the Mini-Cart has products.
ca: Bloc que mostra el botó de la cistella quan la mini cistella té productes.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart View Cart Button
ca: Botó Visualitza la cistella de la mini cistella

[ctx: block title]
en: Product Reviews
ca: Ressenyes del producte

[ctx: block keyword]
en: tab
ca: pestanya

[ctx: block description]
en: The product tab.
ca: La pestanya del producte.

[ctx: block title]
en: Product tab
ca: Pestanya del producte

[ctx: block keyword]
en: excerpt
ca: extracte

[ctx: block keyword]
en: summary
ca: resum

[ctx: block description]
en: The product summary.
ca: El resum del producte.

[ctx: block title]
en: Product summary
ca: Resum del producte

[ctx: block keyword]
en: group
ca: grup

[ctx: block keyword]
en: section
ca: secció

[ctx: block description]
en: The product section.
ca: La secció del producte.

[ctx: block title]
en: Product section
ca: Secció del producte

[ctx: block keyword]
en: price
ca: preu

[ctx: block title]
en: Product pricing
ca: Preu del producte

[ctx: block description]
en: A product price block with currency display.
ca: Un bloc de preus del producte amb visualització de moneda.

[ctx: block keyword]
en: title
ca: títol

[ctx: block keyword]
en: name
ca: nom

[ctx: block description]
en: The product name.
ca: El nom del producte.

[ctx: block title]
en: Product name
ca: Nom del producte

[ctx: block keyword]
en: gallery
ca: galeria

[ctx: block keyword]
en: images
ca: imatges

[ctx: block keyword]
en: image
ca: imatge

[ctx: block description]
en: The product images.
ca: Les imatges del producte.

[ctx: block title]
en: Product images
ca: Imatges del producte

[ctx: block description]
en: Container with collapsible inner blocks.
ca: Contenidor amb blocs interiors plegables.

[ctx: block title]
en: Collapsible
ca: Plegable

[ctx: block keyword]
en: class
ca: classe

[ctx: block description]
en: The product sku.
ca: El SKU del producte.

[ctx: block title]
en: Product text control
ca: Control de text del producte

[ctx: block keyword]
en: tag
ca: etiqueta

[ctx: block description]
en: The product shipping class field.
ca: El camp de la classe d'enviament del producte.

[ctx: block title]
en: Product shipping class field
ca: Camp de la classe d'enviament del producte

[ctx: block keyword]
en: shipping
ca: enviament

[ctx: block description]
en: The product shipping dimensions fields.
ca: Els camps de dimensions d'enviament del producte.

[ctx: block title]
en: Product shipping dimensions fields
ca: Camps de les dimensions de l'enviament del producte

[ctx: block keyword]
en: sale
ca: oferta

[ctx: block keyword]
en: schedule
ca: planifica

[ctx: block description]
en: The product schedule sale fields.
ca: Els camps de programació de l'oferta del producte.

[ctx: block title]
en: Product schedule sale fields
ca: Camps de programació de l'oferta del producte

[ctx: block keyword]
en: radio
ca: opció

[ctx: block description]
en: The product radio.
ca: El botó d'opció del producte.

[ctx: block title]
en: Product radio control
ca: Control de botó d'opció del producte

[ctx: block keyword]
en: minimum
ca: mínim

[ctx: block keyword]
en: email
ca: correu electrònic

[ctx: block keyword]
en: inventory
ca: inventari

[ctx: block description]
en: Stock management minimum quantity.
ca: Quantitat mínima a la gestió d'estoc.

[ctx: block title]
en: Stock level threshold
ca: Llindar de nivell d'estoc

[ctx: block keyword]
en: input
ca: entrada

[ctx: block keyword]
en: checkbox
ca: casella de selecció

[ctx: block keyword]
en: products
ca: productes

[ctx: block title]
en: Product checkbox control
ca: Control de casella de selecció del producte

[ctx: block description]
en: Container to only conditionally render inner blocks.
ca: Contenidor per renderitzar només els blocs interiors condicionalment.

[ctx: block title]
en: Conditional
ca: Condicional

en: Give your customers the power to pay later, interest free and watch your sales grow.
ca: Doneu als vostres clients la possibilitat de pagar més endavant, sense interessos, i vegeu com creixen les vostres vendes.

en: Payoneer Checkout is the next generation of payment processing platforms, giving merchants around the world the solutions and direction they need to succeed in today’s hyper-competitive global market.
ca: Payoneer Checkout és la propera generació de plataformes de processament de pagaments, que ofereix als comerciants de tot el món les solucions i la direcció que necessiten per tenir èxit en el mercat global hipercompetitiu actual.

en: The following problems were found:
ca: S'han trobat els següents problemes:

en: List of available payment method IDs that can be used to process the order.
ca: Llista dels identificadors de mètodes de pagament disponibles que es poden utilitzar per processar la comanda.

note: translators: %s: Category name
en: Visit product category %1$s
ca: Visiteu la categoria de producte %1$s

en: Is HPOS sync enabled?
ca: Està activada la sincronització de HPOS?

en: Order datastore.
ca: Magatzem de dades de comandes.

en: Enforce approved download directories?
ca: Voleu forçar l'ús de directoris de baixades aprovats?

en: Is store connected to WooCommerce.com?
ca: La botiga està connectada a WooCommerce.com?

note: translators: %1$s: How to get started? link opening tag. %2$s: How to get started? link closing tag.
en: Set up shipping costs and enter dimensions used for accurate rate calculations. %1$sHow to get started?%2$s
ca: Configureu les despeses d'enviament i introduïu les dimensions utilitzades per calcular les tarifes amb precisió. %1$sCom començar?%2$s

en: Fees & dimensions
ca: Quotes i dimensions

en: When checked, customers will be able to purchase only 1 item in a single order. This is particularly useful for items that have limited quantity, like art or handmade goods.
ca: Si està marcada, els clients només podran comprar 1 article en una sola comanda. Això és especialment útil per a articles amb una quantitat limitada, com ara, obres d'art o articles fets a mà.

note: translators: %1$s: Inventory settings link opening tag. %2$s: Inventory settings link closing tag.
en: Set up and manage inventory for this product, including status and available quantity. %1$sManage store inventory settings%2$s
ca: Configureu i gestioneu l'inventari d'aquest producte, inclòs l'estat i la quantitat disponible. %1$sGestiona la configuració de l'inventari de la botiga%2$s

note: translators: %1$s: Learn more link opening tag. %2$s: Learn more link closing tag.
en: Apply a tax rate if this product qualifies for tax reduction or exemption. %1$sLearn more%2$s
ca: Aplica un tipus impositiu si aquest producte compleix els requisits per a una reducció o exempció d'impostos. %1$sMés informació%2$s

note: translators: %1$s: Images guide link opening tag. %2$s: Images guide link closing tag.
en: Drag images, upload new ones or select files from your library. For best results, use JPEG files that are 1000 by 1000 pixels or larger. %1$sHow to prepare images?%2$s
ca: Arrossegueu imatges, pengeu-ne de noves o seleccioneu fitxers de la vostra mediateca. Per obtenir els millors resultats, utilitzeu fitxers JPEG de 1000 per 1000 píxels o més. %1$sCom preparar les imatges?%2$s

en: Is HPOS enabled?
ca: Està activat HPOS?

en: HPOS enabled:
ca: HPOS activat:

en: Download for support
ca: Baixa pel suport

en: No variations yet. Generate them from all added attributes or add a new variation manually.
ca: Encara no hi ha cap variació. Genereu-les a partir de tots els atributs afegits o afegiu una nova variació manualment.

en: Generate variations
ca: Genera variacions

note: translators: %1$s: url for attributes tab, %2$s: url for variable product documentation
en: Add some attributes in the <a class="variations-add-attributes-link" href="%1$s">Attributes</a> tab to generate variations. Make sure to check the <b>Used for variations</b> box. <a class="variations-learn-more-link" href="%2$s" target="_blank" rel="noreferrer">Learn more</a>
ca: Afegiu alguns atributs a la pestanya <a class="variations-add-attributes-link" href="%1$s">Atributs</a> per generar variacions. Assegureu-vos de marcar la casella <b>S'utilitza per a les variacions</b>. <a class="variations-learn-more-link" href="%2$s" target="_blank" rel="noreferrer">Més informació</a>

en: Add existing
ca: Afegeix un existent

en: Create value
ca: Crea el valor

en: If you remove this attribute, customers will no longer be able to purchase some variations of this product.
ca: Si suprimiu aquest atribut, els clients ja no podran comprar algunes variacions d'aquest producte.

en: New attribute
ca: Nou atribut

[ctx: block description]
en: Display related products.
ca: Mostra els productes relacionats.

[ctx: block title]
en: Related Products
ca: Productes relacionats

[ctx: block title]
en: Product Meta
ca: Metadades del producte

[ctx: block title]
en: Product Details
ca: Informació del producte

[ctx: block title]
en: Add to Cart Button
ca: Botó «Afegeix a la cistella»

en: Campaign
ca: Campanya

note: translators: %s coupon code.
en: Coupon applied: "%s".
ca: S'ha aplicat el cupó: «%s».

en: Optimize for faster checkout
ca: Optimitzeu per a un pagament més ràpid

en: Cart & Checkout Blocks
ca: Blocs de cistella i pagament

en: Save time and money by printing your shipping labels right from your computer with WooCommerce Shipping. Try WooCommerce Shipping for free.
ca: Estalvieu temps i diners imprimint les vostres etiquetes d'enviament directament des del vostre ordinador amb el WooCommerce Shipping. Proveu el WooCommerce Shipping gratuïtament.

en: Available layouts -- single, dual, or both
ca: Dissenys disponibles -- individual, dual o ambdós

en: Learn more link .
ca: Enllaç amb més informació.

en: Plugin slug used in https://wordpress.org/plugins/{slug}.
ca: Àlies de l'extensió utilitzada a https://wordpress.org/plugins/{àlies}.

en: Return the default shipping partner suggestions when woocommerce_show_marketplace_suggestions option is set to no
ca: Retorna els suggeriments de proveïdors d'enviament predeterminats quan l'opció woocommerce_show_marketplace_suggestions estigui configurada en no

en: Array of transaction processors and their images.
ca: Matriu de processadors de transaccions i les seves imatges.

en: Shop
ca: Botiga

[ctx: placeholder for search field]
en: Search products…
ca: Cerca productes…

[ctx: Message explaining that there are no products returned from a search]
en: No products were found matching your selection.
ca: No s'ha trobat cap producte que coincideixi amb la selecció.

en: Basic details
ca: Detalls bàsics

note: translators: %s coupon code.
en: Coupon removed: "%s".
ca: S'ha suprimit el cupó: «%s».

note: translators: %s: url for store settings
en: Disabled in <a href="%s" aria-label="stock management store settings">store settings</a>.
ca: Desactivat a la <a href="%s" aria-label="stock management store settings">configuració de la botiga</a>.

en: Stock management disabled in store settings
ca: La gestió d'estoc està desactivada a les opcions de la botiga

en: Track stock quantity for this product
ca: Fes un seguiment de l'estoc d'aquest producte

en: Stock management
ca: Gestió d'estoc

en: Settings below apply to all variations without manual stock management enabled.
ca: Les següents opcions s'apliquen a totes les variacions sense la gestió manual d'estoc activada.

en: Enter options for customers to choose from, f.e. “Blue” or “Large”. Use “%s” to separate different options.
ca: Introduïu opcions perquè els clients puguin triar, p. ex. «Blau» o «Gran». Utilitzeu «%s» per separar les diferents opcions.

en: Autodetect
ca: Detecció automàtica

en: Character encoding of the file
ca: Codificació de caràcters del fitxer

en: Make sure you enter the name and values for each attribute.
ca: Assegureu-vos d'introduir el nom i els valors de cada atribut.

[ctx: block description]
en: Display shopper-facing notifications generated by WooCommerce or extensions.
ca: Mostra notificacions dirigides als compradors generades pel WooCommerce o les extensions.

[ctx: block title]
en: Store Notices
ca: Avisos de la botiga

[ctx: block description]
en: Display the number of products on the archive page or search result page.
ca: Mostra el nombre de productes a la pàgina d'arxiu o a la pàgina de resultats de la cerca.

[ctx: block title]
en: Product Results Count
ca: Recompte de resultats de productes

[ctx: block description]
en: Enable customers to change the sorting order of the products.
ca: Permet als clients canviar l'ordre dels productes.

[ctx: block title]
en: Catalog Sorting
ca: Ordre del catàleg

[ctx: block description]
en: Enable customers to keep track of their location within the store and navigate back to parent pages.
ca: Permet als clients fer un seguiment de la seva ubicació a la botiga i tornar a les pàgines principals.

[ctx: block title]
en: Store Breadcrumbs
ca: Rutes de navegació de la botiga

[ctx: block description]
en: Display a product's images.
ca: Mostra les imatges d'un producte.

[ctx: block title]
en: Product Image Gallery
ca: Galeria d'imatges del producte

en: Powerful yet easy-to-use solution:
ca: Solució potent però fàcil d'utilitzar:

en: 30-day free trial
ca: Prova gratuïta de 30 dies

en: Optimize your full shipping process:
ca: Optimitzeu tot el procés d'enviament:

en: Free shipping platform
ca: Plataforma d'enviament gratuït

en: Quickly bulk print labels
ca: Imprimiu etiquetes en massa ràpidament

en: Access competitive shipping prices
ca: Accediu a preus d'enviament competitius

en: Direct access to leading carriers
ca: Accés directe als principals transportistes

en: Automated, real-time order import
ca: Importació automatitzada de comandes en temps real

en: Keep your customers informed with tracking notifications.
ca: Manteniu els vostres clients informats mitjançant les notificacions de seguiment.

en: Shop for the best shipping rates, and access pre-negotiated discounted rates.
ca: Busqueu les millors tarifes d'enviament i accediu a descomptes prenegociats.

en: Save money
ca: Estalvieu diners

en: Automatically import order information to quickly print your labels.
ca: Importeu automàticament la informació de les comandes per imprimir les vostres etiquetes ràpidament.

en: Save time
ca: Estalvieu temps

en: Date created
ca: Data de creació

en: Database date field considered for Revenue and Orders reports
ca: El camp de data de la base de dades és tingut en compte per als informes d'ingressos i comandes

en: Date Type
ca: Tipus de data

note: translators: 1: Missing arguments list.
en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Tab: %1$s
ca: Us falten els arguments obligatoris de la pestanya ProductForm de WooCommerce: %1$s

note: translators: %s: List of invalid parameters.
en: Invalid parameter(s): %s
ca: Paràmetre(s) no vàlid(s): %s

en: Invalid parameter.
ca: El paràmetre no és vàlid.

en: Add descriptive pieces of information that customers can use to search for this product on your store, such as “Material” or “Size”.
ca: Afegiu informació descriptiva que els clients puguin utilitzar per cercar aquest producte a la botiga, com ara «Material» o «Mida».

[ctx: block description]
en: A block that allows your customers to log in and out of their accounts in your store.
ca: Un bloc que permet als vostres clients entrar i sortir dels seus comptes a la vostra botiga.

[ctx: block title]
en: Customer account
ca: Compte del client

[ctx: block description]
en: Display shipping options and rates for your store.
ca: Mostra les opcions i tarifes d'enviament de la botiga.

[ctx: block description]
en: Select between shipping or local pickup.
ca: Seleccioneu entre enviament o recollida local.

[ctx: block description]
en: Shows local pickup locations.
ca: Mostra les ubicacions de recollida local.

[ctx: block title]
en: Pickup Method
ca: Mètode de recollida

en: Pickup details
ca: Detalls de la recollida

note: translators: %s is the name of the product in cart. translators: %s is the product name translators: %s refers to the item's name in the cart.
en: Remove %s from cart
ca: Suprimeix %s de la cistella

note: translators: %s refers to the item name in the cart. translators: %s is the name of the product in cart. translators: %s refers to the item's name in the cart.
en: Increase quantity of %s
ca: Incrementa la quantitat de %s

note: translators: %s refers to the item name in the cart. translators: %s is the name of the product in cart.
en: Reduce quantity of %s
ca: Redueix la quantitat de %s

en: Don't charge tax
ca: No cobris l'impost

en: Only shipping
ca: Només l'enviament

en: Product and shipping
ca: El producte i l'enviament

en: Charge sales tax on
ca: Cobra l'impost sobre les vendes a

note: translators: 1: line break tag.
en: %1$s This navigation will soon become unavailable while we make necessary improvements.
    									If you turn it off now, you will not be able to turn it back on.
ca: %1$s Aquesta navegació aviat no estarà disponible mentre fem les millores necessàries.
    									Si la desactiveu ara, no la podreu tornar a activar.

en: Try the new product editor (Beta)
ca: Proveu el nou editor de productes (beta)

en: New product editor
ca: Nou editor de productes

note: translators: 1: child product ID 2: parent product ID.
en: Unable to load child product %1$d while adjusting download permissions for product %2$d.
ca: No s'ha pogut carregar el producte fill %1$d mentre s'ajusten els permisos de baixada del producte %2$d.

note: translators: %s is a meta_query key.
en: Invalid meta_query clause key: %s.
ca: La clau de la clàusula meta_query no és vàlida: %s.

note: translators: 1: Missing arguments list.
en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Section: %1$s
ca: Us falten els arguments obligatoris de la secció ProductForm de WooCommerce: %1$s

note: translators: 1: Item type 2: Duplicate registered item id.
en: You have attempted to register a duplicate form %1$s with WooCommerce Form: %2$s
ca: Heu intentat registrar un formulari duplicat %1$s amb WooCommerce Form: %2$s

note: translators: 1: missing class name.
en: %1$s class does not exist.
ca: La classe %1$s no existeix.

note: translators: 1: Missing arguments list.
en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Field: %1$s
ca: Us falten els arguments obligatoris del camp ProductForm de WooCommerce: %1$s

en: Marketing channel cannot be registered because there is already a channel registered with the same slug!
ca: El canal de màrqueting no es pot registrar perquè ja hi ha un canal registrat amb el mateix àlies!

en: Sorry, you are not allowed to retrieve product form data.
ca: No teniu permisos per recuperar les dades del formulari de producte.

en: The specified category for recommendations is invalid. Allowed values: "channels", "extensions".
ca: La categoria especificada per a les recomanacions no és vàlida: Valors permesos: «channels», «extensions».

en: Sorry, you cannot view marketing channels.
ca: No podeu veure els canals de màrqueting.

en: Number of channel issues/errors (e.g. account-related errors, product synchronization issues, etc.).
ca: Nombre de problemes/errors del canal (p. ex., errors relacionats amb el compte, problemes de sincronització de productes, etc.).

en: Status of the marketing channel's product listings.
ca: Estat de les llistes de productes del canal de màrqueting.

en: URL to the settings page, or the link to complete the setup/onboarding if the channel has not been set up yet.
ca: URL a la pàgina d'opcions o l'enllaç per completar la configuració/posada en marxa si el canal encara no s'ha configurat.

en: Whether or not the marketing channel is set up.
ca: Si el canal de màrqueting està configurat o no.

en: Path to the channel icon.
ca: Camí a la icona del canal.

en: Description of the marketing channel.
ca: Descripció del canal de màrqueting.

en: Name of the marketing channel.
ca: Nom del canal de màrqueting.

en: Unique identifier string for the marketing channel extension, also known as the plugin slug.
ca: Cadena d'identificació única de l'extensió del canal de màrqueting, també coneguda com a àlies de l'extensió.

en: URL to an image/icon for the campaign type.
ca: URL a una imatge/icona del tipus de campanya.

en: URL to the create campaign page for this campaign type.
ca: URL a la pàgina de creació de campanya per a aquest tipus de campanya.

en: The name of the marketing channel that this campaign type belongs to.
ca: El nom del canal de màrqueting al qual pertany aquest tipus de campanya.

en: The unique identifier of the marketing channel that this campaign type belongs to.
ca: Identificador únic del canal de màrqueting al qual pertany aquest tipus de campanya.

en: The marketing channel that this campaign type belongs to.
ca: El canal de màrqueting al qual pertany aquest tipus de campanya.

en: Description of the marketing campaign type.
ca: Descripció del tipus de campanya de màrqueting.

en: Name of the marketing campaign type.
ca: Nom del tipus de campanya de màrqueting.

en: The unique identifier for the marketing campaign type.
ca: Identificador únic del tipus de campanya de màrqueting.

en: Cost of the marketing campaign.
ca: Cost de la campanya de màrqueting.

en: URL to the campaign management page.
ca: URL a la pàgina de gestió de la campanya.

en: Title of the marketing campaign.
ca: Títol de la campanya de màrqueting.

en: The unique identifier for the marketing channel that this campaign belongs to.
ca: Identificador únic del canal de màrqueting al qual pertany aquesta campanya.

en: The unique identifier for the marketing campaign.
ca: Identificador únic de la campanya de màrqueting.

[ctx: shipping packages]
en: Shipment 1
ca: Enviament 1

[ctx: shipping packages]
note: translators: %d: shipping package number
en: Shipment %d
ca: Enviament %d

en: Invalid Rate ID.
ca: Identificador de tarifa no vàlid.

en: The ID of the package being shipped. Leave blank to apply to all packages.
ca: L'identificador del paquet que s'envia. Deixeu-lo en blanc per aplicar a tots els paquets.

en: Optional cost to charge for local pickup.
ca: Cost opcional a cobrar per la recollida local.

en: If a cost is defined, this controls if taxes are applied to that cost.
ca: Si es defineix un cost, això controla si s'apliquen impostos a aquest cost.

en: If enabled, this method will appear on the block based checkout.
ca: Si s'activa, aquest mètode apareixerà al pagament basat en blocs.

en: Pickup address
ca: Adreça de recollida

en: Pickup location
ca: Ubicació de recollida

en: Allow customers to choose a local pickup location during checkout.
ca: Permet als clients triar una ubicació de recollida local durant el pagament.

en: My Account
ca: El meu compte

note: translators: %d is an id.
en: Unable to release actions from claim id %d.
ca: No s'han pogut alliberar les accions de l'identificador de la sol·licitud %d.

en: Unknown partial args matching value.
ca: Valor de coincidència d'arguments parcial desconegut.

note: translators: %s: provided value type
en: The value type for the JSON partial matching is not supported. Must be either integer, boolean, double or string. %s type provided.
ca: No s'admet el tipus de valor per a la coincidència parcial JSON. Ha de ser enter, booleà, decimal o cadena. S'ha proporcionat el tipus %s.

en: JSON partial matching not supported in your environment. Please check your MySQL/MariaDB version.
ca: La coincidència parcial JSON no és compatible amb el vostre entorn. Reviseu la vostra versió de MySQL/MariaDB.

en: async
ca: asíncron

note: translators: 1) is the number of affected actions, 2) is a link to an admin screen.
en: <strong>Action Scheduler:</strong> %1$d <a href="%2$s">past-due action</a> found; something may be wrong. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Read documentation &raquo;</a> | <strong>Action Scheduler:</strong> %1$d <a href="%2$s">past-due actions</a> found; something may be wrong. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Read documentation &raquo;</a>
ca[0]: <strong>Programador d'accions:</strong> s'ha trobat %1$d <a href="%2$s">acció endarrerida</a>; potser alguna cosa va malament. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Llegiu la documentació &raquo;</a>
ca[1]: <strong>Programador d'accions:</strong> s'han trobat %1$d <a href="%2$s">accions endarrerides</a>; potser alguna cosa va malament. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Llegiu la documentació &raquo;</a>

note: translators: 1: action hook.
en: Scheduled action for %1$s will not be executed as no callbacks are registered.
ca: L'acció programada per a %1$s no s'executarà perquè no s'ha registrat cap crida de retorn.

en: This action appears to be consistently failing. A new instance will not be scheduled.
ca: Sembla que aquesta acció falla constantment. No es programarà una nova instància.

en: Slug automatically generated from the product name.
ca: Àlies generat automàticament del nom del producte.

en: Permalink template for the product.
ca: Plantilla d'enllaç permanent del producte.

note: translators: %s is file path.
en: Unable to create or write to %s during CSV export. Please check file permissions.
ca: No s'ha pogut crear ni escriure a %s durant l'exportació CSV. Reviseu els permisos dels fitxers.

[ctx: shipping country prefix]
en: to
ca: a

[ctx: shipping country prefix]
en: to the
ca: al

[ctx: block title]
en: Active Filters Controls
ca: Controls de filtres actius

en: Manage individual product combinations created from options.
ca: Gestioneu les combinacions de productes individuals creades a partir d'opcions.

en: Summarize this product in 1-2 short sentences. We'll show it at the top of the page.
ca: Resumiu aquest producte en 1-2 frases curtes. Les mostrarem a la part superior de la pàgina.

en: Thanks for your order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received.
ca: Gràcies per la vostra comanda. Està en espera fins que confirmem que s'ha rebut el pagament.

note: translators: %1$d order ID.
en: Unable to load the post record for order %1$d
ca: No s'ha pogut carregar el registre de l'entrada de la comanda %1$d

note: translators: 1: method name.
en: %1$s was called but no order types were registered: it may have been called too early.
ca: S'ha cridat a %1$s però no s'ha registrat cap tipus de comanda: és possible que s'hagi cridat massa aviat.

en: This will delete the custom orders tables. To create them again enable the "High-Performance order storage" feature (via Settings > Advanced > Features).
ca: Això suprimirà les taules de comandes personalitzades. Per tornar-les a crear, activeu la característica «Emmagatzematge de comandes d'alt rendiment» (a través de Opcions > Avançat > Característiques).

en: This will delete the custom orders tables. The tables can be deleted only if the "High-Performance order storage" is not authoritative and sync is disabled (via Settings > Advanced > Features).
ca: Això suprimirà les taules de comandes personalitzades. Les taules només es poden suprimir si la característica «Emmagatzematge de comandes d'alt rendiment» no és autoritativa i la sincronització està desactivada (a través de Opcions > Avançat > Característiques).

en: Get your products in front of Pinners searching for ideas and things to buy.
ca: Poseu els vostres productes davant dels usuaris de Pinterest que cerquen idees i coses per comprar.

note: translators: %s is a custom order type.
en: Invalid order type: %s.
ca: El tipus de comanda no és vàlid: %s.

note: translators: %d order ID.
en: Attempted to determine the edit URL for order %d, however the order does not exist.
ca: S'ha intentat determinar l'URL d'edició per a la comanda %d, però la comanda no existeix.

en: Order type mismatch.
ca: El tipus de comanda no coincideix.

en: Product attributes' functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat dels atributs de producte s'adapta a les meves necessitats.

en: Product attributes are easy to use.
ca: Els atributs de producte són fàcils d'utilitzar.

en: The settings screen's functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat de la pantalla d'opcions s'adapta a les meves necessitats.

en: The settings screen is easy to use.
ca: La pantalla d'opcions és fàcil d'utilitzar.

en: The product import process meets my needs.
ca: El procés d'importació de productes s'adapta a les meves necessitats.

en: The product import process is easy to complete.
ca: El procés d'importació de productes és fàcil de completar.

en: The product tag details screen's functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat de la pantalla de detalls de l'etiqueta de producte s'adapta a les meves necessitats.

en: The product tag details screen is easy to use.
ca: La pantalla de detalls de l'etiqueta de producte és fàcil d'utilitzar.

en: The product category details screen's functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat de la pantalla de detalls de la categoria de producte s'adapta a les meves necessitats.

en: The product category details screen is easy to use.
ca: La pantalla de detalls de la categoria de producte és fàcil d'utilitzar.

en: The order details screen's functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat de la pantalla de detalls de la comanda s'adapta a les meves necessitats.

en: The order details screen is easy to use.
ca: La pantalla de detalls de la comanda és fàcil d'utilitzar.

en: The product update process meets my needs.
ca: El procés d'actualització de productes s'adapta a les meves necessitats.

en: The product update process is easy to complete.
ca: El procés d'actualització de productes és fàcil de completar.

en: The product creation screen's functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat de la pantalla de creació de productes s'adapta a les meves necessitats.

en: The product creation screen is easy to use.
ca: La pantalla de creació de productes és fàcil d'utilitzar.

en: The search's functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat de cerca s'adapta a les meves necessitats.

en: The search feature in WooCommerce is easy to use.
ca: La característica de cerca al WooCommerce és fàcil d'utilitzar.

en: Displays products filtered by an attribute.
ca: Mostra productes filtrats per un atribut.

[ctx: Template name]
en: Products by Attribute
ca: Productes per atribut

note: translators: %1$s: Product link opening tag. %2$s: Product link closing tag.
en: Product published. %1$sView Product%2$s
ca: Producte publicat. %1$sVisualitza el producte%2$s

note: translators: %1$s: Product link opening tag. %2$s: Product link closing tag.
en: Product updated. %1$sView Product%2$s
ca: Producte actualitzat. %1$sVisualitza el producte%2$s

note: translators: %1$s: maximum file size
en: For best results, upload JPEG or PNG files that are 1000 by 1000 pixels or larger. Maximum upload file size: %1$s.
ca: Per obtenir els millors resultats, pengeu fitxers JPEG o PNG de 1000 per 1000 píxels o més. Mida màxima del fitxer de càrrega: %1$s.

en: Sevastopol
ca: Sebastòpol

en: Kyiv
ca: Kíiv

[ctx: block title]
en: Filter by Rating Controls
ca: Filtra per controls de valoració

en: Product Filters
ca: Filtres de producte

en: Restrictions
ca: Restriccions

en: Don't allow purchases
ca: No permetis compres

en: Allow purchases, but notify customers
ca: Permet les compres, però notifica als clients

en: Allow purchases
ca: Permet compres

en: When out of stock
ca: Quan està esgotat

en: Summary
ca: Resum

en: Search or create categories…
ca: Cerca o crea categories…

en: Learn more here
ca: Més informació aquí

en: We recently asked you if you wanted more information about WooPayments. Run your business and manage your payments in one place with the solution built and supported by WooCommerce.
ca: Recentment us hem preguntat si voleu més informació sobre WooPayments. Dirigiu el vostre negoci i gestioneu els vostres pagaments en un sol lloc amb la solució creada per i compatible amb el WooCommerce.

en: List of attributes (taxonomy terms) assigned to the product. For variable products, these are mapped to variations (see the `variations` field).
ca: Llista d'atributs (termes de taxonomia) assignats al producte. Per als productes variables, aquests s'assignen a les variacions (vegeu el camp «variacions»).

en: Add price
ca: Afegeix un preu

en: Is data sync enabled for HPOS?
ca: Està activada la sincronització de dades per a HPOS?

en: HPOS data sync enabled:
ca: Sincronització de dades HPOS activada:

en: Datastore currently in use for orders.
ca: Magatzem de dades que s'utilitza per a les comandes actualment.

en: Order datastore:
ca: Magatzem de dades de comandes:

en: Add prices
ca: Afegeix preus

en: Add price to all variations that don't have a price
ca: Afegeix un preu a totes les variacions que no tenen preu

en:  says
ca:  diu

[ctx: block title]
en: Filter by Stock Controls
ca: Filtra per controls d'estoc

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by rating.
ca: Permet als clients filtrar la graella de productes per valoració.

[ctx: block title]
en: Filter by Price Controls
ca: Filtra per controls de preus

[ctx: block description]
en: Shows the Cross-Sells products.
ca: Mostra els productes de vendes creuades.

[ctx: block title]
en: Cart Cross-Sells Products
ca: Productes de venda creuada de la cistella

[ctx: block description]
en: Shows the Cross-Sells block.
ca: Mostra el bloc de vendes creuades.

[ctx: block title]
en: Cart Cross-Sells
ca: Vendes creuades de la cistella

[ctx: block title]
en: Filter by Attribute Controls
ca: Filtra per controls d'atributs

en: You may be interested in…
ca: Us pot interessar…

en: Product quantity
ca: Quantitat de producte

note: translators: %s = name of a WooCommerce feature
en: Incompatible with '%s'
ca: Incompatible amb «%s»

en: Incompatible with WooCommerce features
ca: Incompatible amb les característiques del WooCommerce

en: Manage WooCommerce features
ca: Gestiona les característiques del WooCommerce

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce features '%1$s', '%2$s' and %3$d more, it shouldn't be activated.
ca: ⚠ Aquesta extensió és incompatible amb les característiques del WooCommerce «%1$s», «%2$s» i %3$d més activades, no s'hauria d'activar.

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce features '%1$s' and '%2$s', it shouldn't be activated.
ca: ⚠ Aquesta extensió és incompatible amb les característiques del WooCommerce «%1$s» i «%2$s» activades, no s'hauria d'activar.

note: translators: %s = printable plugin name
en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce feature '%s', it shouldn't be activated.
ca: ⚠ Aquesta extensió és incompatible amb la característica del WooCommerce «%s» activada, no s'hauria d'activar.

en: <a href='%1$s'>View all plugins</a> - <a href='%2$s'>Manage WooCommerce features</a>
ca: <a href='%1$s'>Visualitza totes les extensions</a> - <a href='%2$s'>Gestiona les característiques del WooCommerce</a>

note: translators: %s is a feature name.
en: You are viewing the active plugins that are incompatible with the '%s' feature.
ca: Esteu veient les extensions actives que són incompatibles amb la característica «%s».

en: You are viewing active plugins that are incompatible with currently enabled WooCommerce features.
ca: Esteu veient les extensions actives que són incompatibles amb les característiques del WooCommerce activades actualment.

en: WooCommerce has detected that some of your active plugins are incompatible with currently enabled WooCommerce features. Please <a>review the details</a>.
ca: El WooCommerce ha detectat que algunes de les vostres extensions actives són incompatibles amb les característiques del WooCommerce activades actualment. <a>Reviseu els detalls</a>.

en: WooCommerce Admin has been disabled
ca: WooCommerce Admin s'ha desactivat

en: These features are either experimental or incomplete, enable them at your own risk!
ca: Aquestes característiques són experimentals o estan incompletes, activeu-les sota el vostre propi risc!

en: Experimental features
ca: Característiques experimentals

note: translators: 1: class::method 2: before_woocommerce_init
en: %1$s should be called inside the %2$s action.
ca: S'ha de cridar %1$s dins de l'acció %2$s.

en: Missing table info for query arg.
ca: Falta informació de la taula per a l'argument de la consulta.

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Create ad campaigns and reach one billion global users with %1$sTikTok for WooCommerce%2$s
ca: Creeu campanyes publicitàries i arribeu a mil milions d'usuaris globals amb %1$sTikTok for WooCommerce%2$s

en: Migrate command is deprecated. Please use `sync` instead.
ca: L'ordre de migració està obsolet. Utilitzeu `sync` en lloc d'això.

en: Sync completed.
ca: La sincronització s'ha completat.

en: No orders were synced.
ca: No s'ha sincronitzat cap comanda.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by stock status.
ca: Permet als clients filtrar la graella de productes per l'estat de l'estoc.

[ctx: block title]
en: Filter Block
ca: Bloc de filtre

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by choosing a price range.
ca: Permet als clients filtrar la graella de productes triant un interval de preus.

[ctx: block description]
en: Contains blocks that display the content of the Mini-Cart.
ca: Conté blocs que mostren el contingut de la mini cistella.

[ctx: block description]
en: Highlight a product or variation.
ca: Ressalta un producte o una variació.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by selecting one or more attributes, such as color.
ca: Permet als clients filtrar la graella de productes seleccionant un o més atributs, com ara el color.

[ctx: block description]
en: Display the currently active filters.
ca: Mostra els filtres actius actualment.

note: translators: %s: Notification code translators: %s attribute name.
en: Select %s
ca: Selecciona %s

note: translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: Process your orders on the go. %1$sGet the app%2$s.
ca: Processeu les vostres comandes sobre la marxa. %1$sObteniu l'aplicació%2$s.

note: translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: %1$sManage the order%2$s with the app.
ca: %1$sGestioneu la comanda%2$s amb l'aplicació.

note: translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: %1$sCollect payments easily%2$s from your customers anywhere with our mobile app.
ca: %1$sRecolliu els pagaments fàcilment%2$s dels vostres clients a qualsevol lloc amb la nostra aplicació mòbil.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: Something went wrong when trying to restore order %d from the trash. It could not be restored.
ca: S'ha produït un error en intentar restaurar la comanda %d de la paperera. No s'ha pogut restaurar.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: The previous status of order %1$d ("%2$s") is invalid. It could not be restored.
ca: L'estat anterior de la comanda %1$d («%2$s») no és vàlid. No s'ha pogut restaurar.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: The previous status of order %1$d ("%2$s") is invalid. It has been restored to "pending" status instead.
ca: L'estat anterior de la comanda %1$d («%2$s») no és vàlid. S'ha restaurat a l'estat «pendent» en lloc d'això.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: Order %1$d cannot be restored from the trash: it has already been restored to status "%2$s".
ca: La comanda %1$d no es pot restaurar de la paperera: ja s'ha restaurat a l'estat «%2$s».

en: Get the free WooCommerce mobile app
ca: Obteniu l'aplicació mòbil gratuïta del WooCommerce

en: Whether or not this store country is set via onboarding profiler.
ca: Si el país de la botiga està establert o no mitjançant l'eina de posada en marxa.

en: Registers whether the note is read or not
ca: Registra si la nota s'ha llegit o no

en: Jetpack is not connected.
ca: El Jetpack no està connectat.

en: Empty Mini-Cart Message
ca: Missatge de mini cistella buida

en: Ensure meta_data excludes specific keys.
ca: Assegura que meta_data exclou claus específiques.

en: Limit meta_data to specific keys.
ca: Limita meta_data a claus específiques.

en: Unsupported argument type provided as value.
ca: S'ha proporcionat un tipus d'argument no admès com a valor.

note: translators: %s is the URL for the application-password section in WooCommerce.com.
en: Invalid password. Generate a new one from %s.
ca: Contrasenya no vàlida. Genereu-ne una de nova a %s.

en: Connection password:
ca: Contrasenya de connexió:

note: translators: %s is the URL for the application-password section in WooCommerce.com.
en: If you don't have an application password (not your account password), generate a password from %s
ca: Si no teniu una contrasenya d'aplicació (no la del vostre compte), genereu una contrasenya a %s

en: Your store is already connected.
ca: La vostra botiga ja està connectada.

en: Are you sure you want to disconnect your store from WooCommerce.com?
ca: Segur que voleu desconnectar la vostra botiga de WooCommerce.com?

en: Your store is not connected to WooCommerce.com. Run `wp wc com connect` command.
ca: La vostra botiga no està connectada a WooCommerce.com. Executeu l'ordre `wp wc com connect`.

en: Customers can still save the file to their device, but by default file will be opened instead of being downloaded (does not work with redirects).
ca: Els clients encara poden desar el fitxer al seu dispositiu, però per defecte s'obrirà el fitxer en lloc de baixar-se (no funciona amb redireccions).

en: Open downloadable files in the browser, instead of saving them to the device.
ca: Obre els fitxers baixables al navegador, en lloc de desar-los al dispositiu.

en: Open in browser
ca: Obre al navegador

en: Summarize this product in 1-2 short sentences. We’ll show it at the top of the page.
ca: Resumiu aquest producte en 1-2 frases curtes. Les mostrarem a la part superior de la pàgina.

en: Describe this product. What makes it unique? What are its most important features?
ca: Descriviu aquest producte. Què el fa únic? Quines són les seves característiques més importants?

en: Product types define available product details and attributes, such as downloadable files and variations. They’re also used for analytics and inventory management.
ca: Els tipus de producte defineixen els detalls i els atributs disponibles del producte, com ara els fitxers baixables i les variacions. També s'utilitzen per a les analítiques i la gestió de l'inventari.

en: <b>Variable –</b> a product with variations, each of which may have a different SKU, price, stock option, etc. For example, a t-shirt available in different colors and/or sizes.
ca: <b>Variable –</b> un producte amb variacions, cadascuna de les quals pot tenir un SKU, un preu, una opció d'estoc, etc. diferents. Per exemple, una samarreta disponible en diferents colors i/o talles.

en: <b>External or Affiliate –</b> one that you list and describe on your website but is sold elsewhere.
ca: <b>Extern o afiliat –</b> un que enumereu i descriviu al vostre lloc web però que es ven en un altre lloc.

en: <b>Grouped –</b> a collection of related products that can be purchased individually and only consist of simple products. For example, a set of six drinking glasses.
ca: <b>Agrupat –</b> una col·lecció de productes relacionats que es poden comprar individualment i que només consisteixen en productes simples. Per exemple, un joc de sis gots.

en: <b>Simple –</b> covers the vast majority of any products you may sell. Simple products are shipped and have no options. For example, a book.
ca: <b>Senzill –</b> cobreix la gran majoria dels productes que podeu vendre. Els productes simples s'envien i no tenen opcions. Per exemple, un llibre.

en: Sofia District
ca: Districte de Sofia

[ctx: block description]
en: Display products from your store in a grid layout.
ca: Mostra els productes de la vostra botiga en un disseny de graella.

[ctx: block title]
en: All Products
ca: Tots els productes

[ctx: block description]
en: Display a grid of products from your selected categories.
ca: Mostra una graella de productes de les categories seleccionades.

[ctx: block title]
en: Products by Category
ca: Productes per categoria

[ctx: block description]
en: Show all product categories as a list or dropdown.
ca: Mostra totes les categories de productes com una llista o un desplegable.

[ctx: block title]
en: Product Categories List
ca: Llista de categories de productes

[ctx: block description]
en: Display a grid of your all-time best selling products.
ca: Mostra una graella dels productes més venuts de tots els temps.

[ctx: block title]
en: Best Selling Products
ca: Productes més venuts

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
ca: No podeu editar aquest element perquè està a la paperera. Restaureu-lo i torneu-ho a provar.

en: This info will be displayed on the product page, category pages, social media, and search results.
ca: Aquesta informació es mostrarà a la pàgina del producte, a les pàgines de categories, a les xarxes socials i als resultats de cerca.

en: Product Details
ca: Informació del producte

en: Postcode / ZIP:
ca: Codi postal:

en: City:
ca: Ciutat:

en: Country / region
ca: País / regió

en: Thumbnail image
ca: Imatge en miniatura

note: Translators: %s is a table identifier.
en: Invalid table id: %s.
ca: Identificador de taula no vàlid: %s.

note: translators: %s is a table name.
en: Can not re-use table alias "%s" in OrdersTableQuery.
ca: No podeu tornar a utilitzar l'àlies de taula «%s» a la consulta de la taula de comandes.

note: translators: %s is a table name.
en: %s can not be used as a table alias in OrdersTableQuery
ca: %s no es pot utilitzar com a àlies de taula a OrdersTableQuery

en: Invalid order IDs in call to read_multiple()
ca: Identificadors de comanda no vàlids a la crida a read_multiple()

en: List products and create ads on Facebook and Instagram.
ca: Llisteu productes i creeu anuncis a Facebook i Instagram.

en: List products and create ads on Facebook and Instagram with <a href="https://woocommerce.com/products/facebook/">Facebook for WooCommerce</a>
ca: Llisteu productes i creeu anuncis a Facebook i Instagram amb <a href="https://woocommerce.com/products/facebook/">Facebook for WooCommerce</a>

en: You don't have permission to create a new order.
ca: No teniu permís per crear una nova comanda.

en: You do not have permission to edit this order.
ca: No teniu permís per editar aquesta comanda.

en: You attempted to edit an order that does not exist. Perhaps it was deleted?
ca: Heu intentat editar una comanda que no existeix. Potser s'ha suprimit?

en: Key
ca: Clau

en: Add Custom Field
ca: Afegeix un camp personalitzat

en: Enter new
ca: Introduïu nou

en: Value
ca: Valor

en: Add New Custom Field:
ca: Afegeix un camp personalitzat:

note: translators: 1: opening documentation tag 2: closing documentation tag.
en: Custom fields can be used to add extra metadata to an order that you can %1$suse in your theme%2$s.
ca: Els camps personalitzats es poden utilitzar per afegir metadades addicionals a una comanda que podeu %1$sutilitzar al vostre tema%2$s.

en: Custom Fields
ca: Camps personalitzats

en: With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies – with no setup costs or monthly fees – and you can now accept in-person payments with the Woo mobile app.
ca: Amb WooPayments, podeu acceptar de manera segura les principals targetes, Apple Pay i pagaments en més de 100 monedes – sense costos de configuració ni quotes mensuals – i ara podeu acceptar pagaments en persona amb l'aplicació mòbil de Woo.

en: With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies. Track cash flow and manage recurring revenue directly from your store’s dashboard - with no setup costs or monthly fees.
ca: Amb WooPayments, podeu acceptar de manera segura les principals targetes, Apple Pay i pagaments en més de 100 monedes. Feu un seguiment del flux d'efectiu i gestioneu els ingressos recurrents directament des del tauler de la vostra botiga - sense costos de configuració ni quotes mensuals.

en: Return the default payment suggestions when woocommerce_show_marketplace_suggestions and woocommerce_setting_payments_recommendations_hidden options are set to no
ca: Retorna els suggeriments de pagament predeterminats quan les opcions woocommerce_show_marketplace_suggestions i woocommerce_setting_payments_recommendations_hidden estiguin establertes a no

en: Displays search results for your store.
ca: Mostra resultats de cerca a la vostra botiga.

en: Displays products filtered by a tag.
ca: Mostra productes filtrats per etiqueta.

en: Displays products filtered by a category.
ca: Mostra productes filtrats per categoria.

en: Displays your products.
ca: Mostra els vostres productes.

en: Displays a single product.
ca: Mostra un producte individual.

en: List of cross-sells items related to cart items.
ca: Llista d'articles de venda creuada relacionats amb articles de la cistella.

note: translators: %1s: file name; %2s: slug value found.
en: Could not register pattern "%s" as a block pattern ("Title" field missing)
ca: No s'ha pogut registrar el patró «%s» com a patró de blocs (falta el camp «Title»)

note: translators: %1s: file name; %2s: slug value found.
en: Could not register pattern "%1$s" as a block pattern (invalid slug "%2$s")
ca: No s'ha pogut registrar el patró «%1$s» com a patró de blocs (àlies «%2$s» no vàlid)

note: translators: %s: file name.
en: Could not register pattern "%s" as a block pattern ("Slug" field missing)
ca: No s'ha pogut registrar el patró «%s» com a patró de blocs (falta el camp «Slug»)

note: translators: %d is an order ID.
en: Could not find classname for order ID %d
ca: No s'ha trobat el nom de classe per a l'identificador de comanda %d

en: Order date, hour, minute and/or second are missing.
ca: Falta la data, l'hora, el minut i/o el segon de la comanda.

en: Payment method is missing.
ca: Falta el mètode de pagament.

en: Order status is missing.
ca: Falta l'estat de la comanda.

note: translators: %s: Total count of terms available for the attribute
en: %s terms
ca: %s termes

en: 1 term
ca: 1 terme

note: translators: 1: Comma-separated terms list, 2: how many terms are hidden
en: %1$s... (%2$s more)
ca: %1$s... (%2$s més)

en: Wow your shoppers
ca: Sorpreneu els vostres compradors

en: Discounted rates
ca: Tarifes amb descompte

en: Pick up an order, then just pay, print, package and post.
ca: Recolliu una comanda, després només heu de pagar, imprimir, empaquetar i enviar.

en: Print at home
ca: Imprimiu a casa

en: No need to wonder where that stampbook went.
ca: No cal que cerqueu els vostres segells.

en: Buy postage when you need it
ca: Compreu segells quan els necessiteu

note: translators: %s is a table name.
en: Could not persist order to database table "%s".
ca: No s'ha pogut conservar la comanda a la taula «%s» de la base de dades.

en: Could not create order in posts table.
ca: No s'ha pogut crear la comanda a la taula d'entrades.

note: translators: %d: orders count translators: %s: orders count
en: %s order status changed. | %s order statuses changed.
ca[0]: %s estat de comanda ha canviat.
ca[1]: %s estats de comanda han canviat.

en: Order status changed by bulk edit.
ca: L'estat de la comanda ha canviat mitjançant l'edició en massa.

note: translators: %s: is referring to the plugin's name.
en: The %1$s plugin has been deactivated as the latest improvements are now included with the %2$s plugin.
ca: L'extensió %1$s s'ha desactivat, ja que les últimes millores s'inclouen amb l'extensió %2$s.

note: Translators: %1$d is the batch number, %2$d is the number of processed orders and %3$d is the execution time in seconds.
en: Batch %1$d (%2$d orders) completed in %3$d seconds
ca: El lot %1$d (%2$d comandes) s'ha completat en %3$d segons

en: Review shipping options
ca: Revisa les opcions d'enviament

en: Template used to display the Mini-Cart drawer.
ca: Plantilla utilitzada per mostrar el calaix de la mini cistella.

[ctx: Template name]
en: Mini-Cart
ca: Mini cistella

[ctx: Template name]
en: Product Search Results
ca: Resultats de la cerca de productes

[ctx: Template name]
en: Products by Tag
ca: Productes per etiqueta

[ctx: Template name]
en: Products by Category
ca: Productes per categoria

[ctx: Template name]
en: Product Catalog
ca: Catàleg de productes

[ctx: Template name]
en: Single Product
ca: Producte individual

en: A valid prop name must be specified
ca: S'ha d'especificar un nom de propietat vàlid

en: A valid event name must be specified.
ca: S'ha d'especificar un nom d'esdeveniment vàlid.

[ctx: Order date parsed by DateTime::format]
note: translators: %s: Order date
en: M d, Y @ h:i A
ca: d/m/Y \a \l\e\s H:i

en: Choose a default form value if you want a certain variation already selected when a user visits the product page.
ca: Trieu un valor predeterminat al formulari si voleu que una variació determinada ja estigui seleccionada quan un usuari visita la pàgina del producte.

en: Check to let customers to purchase only 1 item in a single order. This is particularly useful for items that have limited quantity, for example art or handmade goods.
ca: Marqueu per permetre als clients comprar només 1 article en una sola comanda. Això és especialment útil per a articles que tenen una quantitat limitada, per exemple, articles d'art o fets a mà.

en: Limit purchases to 1 item per order
ca: Limita les compres a 1 article per comanda

[ctx: Webhook created on date parsed by DateTime::format]
note: translators: %s: date
en: M d, Y @ h:i A
ca: d/m/Y \a \l\e\s H:i

[ctx: block description]
en: Display a grid of products with selected attributes.
ca: Mostra una graella de productes amb els atributs seleccionats.

[ctx: block title]
en: Products by Attribute
ca: Productes per atribut

[ctx: block description]
en: Display a grid of products with selected tags.
ca: Mostra una graella de productes amb les etiquetes seleccionades.

[ctx: block title]
en: Products by Tag
ca: Productes per etiqueta

[ctx: block description]
en: Display a selection of hand-picked products in a grid.
ca: Mostra una selecció de productes escollits a mà en una graella.

[ctx: block keyword]
en: Handpicked Products
ca: Productes seleccionats a mà

[ctx: block title]
en: Hand-picked Products
ca: Productes seleccionats a mà

en: No pending reviews
ca: No hi ha ressenyes pendents

en: No approved reviews
ca: No hi ha ressenyes aprovades

en: No reviews
ca: No hi ha cap ressenya

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s pending review | %s pending reviews
ca[0]: %s ressenya pendent
ca[1]: %s ressenyes pendents

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s approved review | %s approved reviews
ca[0]: %s ressenya aprovada
ca[1]: %s ressenyes aprovades

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s review | %s reviews
ca[0]: %s ressenya
ca[1]: %s ressenyes

note: translators: %s: Star rating (1-5).
en: %s-star rating
ca: Valoració de %s estrelles

en: Filter by review rating
ca: Filtra per valoració de ressenya

en: All ratings
ca: Totes les valoracions

en: Filter by review type
ca: Filtra per tipus de ressenya

en: Replies
ca: Respostes

en: All types
ca: Tots els tipus

en: Empty Spam
ca: Buida la brossa

note: translators: 1: number representing a rating
en: %1$d out of 5
ca: %1$d de 5

note: translators: Review time format. See https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: g:i a
ca: H:i

note: translators: %s: Parent review link with review author name.
en: In reply to %s.
ca: En resposta a %s.

en: Select review
ca: Selecciona una ressenya

en: No reviews found.
ca: No s'ha trobat cap ressenya.

en: No reviews awaiting moderation.
ca: No hi ha cap ressenya pendent de moderació.

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Paperera <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Paperera <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Brossa <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Brossa <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Aprovada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Aprovades <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Pendent <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Pendents <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Total <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Totals <span class="count">(%s)</span>

[ctx: review]
en: Not spam
ca: No és brossa

[ctx: review]
en: Mark as spam
ca: Marca com a brossa

[ctx: column name]
en: Submitted on
ca: Enviada el

[ctx: column name]
en: Review
ca: Ressenya

en: Author
ca: Autor

[ctx: review type]
en: Type
ca: Tipus

en: Reply
ca: Respon

en: Reply to this review
ca: Respon a aquesta ressenya

en: Quick Edit
ca: Editor ràpid

en: Quick edit this review inline
ca: Edita ràpidament aquesta ressenya en línia

en: Edit this review
ca: Edita aquesta ressenya

[ctx: verb]
en: Trash
ca: Paperera

en: Delete Permanently
ca: Suprimeix permanentment

[ctx: review]
en: Not Spam
ca: No és brossa

en: Restore this review from the spam
ca: Restaura aquesta ressenya des de la brossa

[ctx: verb]
note: translators: "Mark as spam" link.
en: Spam
ca: Brossa

en: Mark this review as spam
ca: Marca aquesta ressenya com a brossa

en: Approve this review
ca: Aprova aquesta ressenya

en: Unapprove
ca: Rebutja

en: Unapprove this review
ca: Rebutja aquesta ressenya

en: Visit new location
ca: Ves a la nova ubicació

en: Product reviews can now be managed from Products > Reviews.
ca: Les ressenyes de productes ara es poden gestionar a Productes > Ressenyes.

en: Product reviews have moved!
ca: Les ressenyes de productes s'han mogut!

en: Search Reviews
ca: Cerca ressenyes

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review permanently deleted | %s reviews permanently deleted
ca[0]: %s ressenya suprimida permanentment
ca[1]: %s ressenyes suprimides permanentment

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review restored from the Trash | %s reviews restored from the Trash
ca[0]: %s ressenya restaurada de la paperera
ca[1]: %s ressenyes restaurades de la paperera

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review moved to the Trash. | %s reviews moved to the Trash.
ca[0]: %s ressenya moguda a la paperera.
ca[1]: %s ressenyes mogudes a la paperera.

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review restored from the spam | %s reviews restored from the spam
ca[0]: %s ressenya restaurada de la brossa
ca[1]: %s ressenyes restaurades de la brossa

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review marked as spam. | %s reviews marked as spam.
ca[0]: %s ressenya marcada com a brossa.
ca[1]: %s ressenyes marcades com a brossa.

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review unapproved | %s reviews unapproved
ca[0]: %s ressenya rebutjada
ca[1]: %s ressenyes rebutjades

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review approved | %s reviews approved
ca[0]: %s ressenya aprovada
ca[1]: %s ressenyes aprovades

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s Review in moderation | %s Reviews in moderation
ca[0]: %s ressenya pendent de moderació
ca[1]: %s ressenyes pendents de moderació

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s Review | %s Reviews
ca[0]: %s ressenya
ca[1]: %s ressenyes

en: Error: Please type your reply text.
ca: Error: teclegeu el text de la resposta.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a review.
ca: Heu d'entrar per respondre a una ressenya.

en: Error: You can't reply to a review on a draft product.
ca: Error: no podeu respondre a una ressenya en un esborrany de producte.

en: Error: Please type your review text.
ca: Error: teclegeu el text de la ressenya.

en: All dates
ca: Totes les dates

note: Translators: %1$d is number of errors and %2$s is the formatted array of order IDs.
en: %1$d error found: %2$s. Please review the error above. | %1$d errors found: %2$s. Please review the errors above.
ca[0]: S'ha trobat %1$d error: %2$s. Reviseu l'error anterior.
ca[1]: S'han trobat %1$d errors: %2$s. Reviseu els errors anteriors.

en: Limit result to items with specified user ids.
ca: Limita els resultats a articles amb identificadors d'usuari especificats.

en: Force retrieval of fresh data instead of from the cache.
ca: Força la recuperació de dades noves en lloc de des de la memòria cau.

note: translators: %1$s is the name of the hook to be cancelled, %2$s is the exception message.
en: Caught exception while cancelling action "%1$s": %2$s
ca: S'ha detectat una excepció en cancel·lar l'acció «%1$s»: %2$s

note: translators: %s refers to the schema name
en: Registered schema for %s
ca: Esquema registrat per a %s

note: translators: %s: amount of time
en: action marked as failed after %s seconds. Unknown error occurred. Check server, PHP and database error logs to diagnose cause.
ca: acció marcada com a fallida després de %s segons. S'ha produït un error desconegut. Comproveu els registres d'errors del servidor, PHP i base de dades per diagnosticar la causa.

en: Enable guided mode
ca: Activa el mode guiat

[ctx: block title]
en: Featured Product
ca: Producte destacat

[ctx: block description]
en: Visually highlight a product category and encourage prompt action.
ca: Ressalteu visualment una categoria de producte i fomenteu l'acció ràpida.

[ctx: block title]
en: Featured Category
ca: Categoria destacada

en: All sales channels
ca: Tots els canals de venda

en: String processors must be an array of valid callbacks.
ca: Els processadors de cadenes han de ser una matriu de crides de retorn vàlides.

en: Was onboarding completed or skipped?
ca: La posada en marxa s'ha completat o s'ha omès?

en: Onboarding
ca: Posada en marxa

en: How many notes in the database?
ca: Quantes notes hi ha a la base de dades?

en: Not all expected
ca: No tots els esperats

en: Do the important options return expected values?
ca: Les opcions importants retornen els valors esperats?

en: Options
ca: Opcions

en: Not scheduled
ca: No programat

en: Is the daily cron job active, when does it next run?
ca: La tasca cron diària està activa, quan es torna a executar?

en: Daily Cron
ca: Tasca cron diària

en: Which features are disabled?
ca: Quines característiques estan desactivades?

en: Disabled Features
ca: Característiques desactivades

en: Which features are enabled?
ca: Quines característiques estan activades?

en: Enabled Features
ca: Característiques activades

en: This section shows details of WC Admin.
ca: Aquesta secció mostra els detalls del WC Admin.

en: Grow your online sales by promoting your products on TikTok to over one billion monthly active users around the world.
ca: Augmenteu les vostres vendes en línia promocionant els vostres productes a TikTok a més de mil milions d'usuaris actius mensuals a tot el món.

note: Translators: %1$d is the number of orders to be verified.
en: There is %1$d order to be verified. | There are %1$d orders to be verified.
ca[0]: Hi ha %1$d comanda per verificar.
ca[1]: Hi ha %1$d comandes per verificar.

note: Translators: %1$d is the number of migrated orders and %2$d is time taken. Translators: %1$d is the number of migrated orders and %2$d is the execution time in seconds.
en: %1$d order was verified in %2$d seconds. | %1$d orders were verified in %2$d seconds.
ca[0]: S'ha verificat %1$d comanda en %2$d segons.
ca[1]: S'han verificat %1$d comandes en %2$d segons.

en: Verification completed.
ca: S'ha completat la verificació.

en: Infinite loop detected, aborting. No errors found.
ca: S'ha detectat un bucle infinit, interrompent. No s'ha trobat cap error.

note: Translators: %1$d is the batch number, %2$d is the batch size.
en: Beginning verification for batch #%1$d (%2$d orders/batch).
ca: Començant la verificació del lot núm. %1$d (%2$d comandes/lot).

en: There are no orders to verify, aborting.
ca: No hi ha comandes per verificar, interrompent.

note: Translators: %1$d is the number of migrated orders and %2$d is the execution time in seconds.
en: %1$d order was synced in %2$d seconds. | %1$d orders were synced in %2$d seconds.
ca[0]: S'ha sincronitzat %1$d comanda en %2$d segons.
ca[1]: S'han sincronitzat %1$d comandes en %2$d segons.

note: Translators: %1$d is the batch number, %2$d is time taken to process batch.
en: Batch %1$d (%2$d orders) completed in %3$d seconds.
ca: El lot %1$d (%2$d comandes) s'ha completat en %3$d segons.

note: Translators: %1$d is the batch number and %2$d is the batch size.
en: Beginning batch #%1$d (%2$d orders/batch).
ca: Començant el lot núm. %1$d (%2$d comandes/lot).

en: There are no orders to sync, aborting.
ca: No hi ha comandes per sincronitzar, interrompent.

note: Translators: %1$d is the number of orders to be synced.
en: There is %1$d order to be synced. | There are %1$d orders to be synced.
ca[0]: Hi ha %1$d comanda per sincronitzar.
ca[1]: Hi ha %1$d comandes per sincronitzar.

note: translators: %s - link to testing instructions webpage.
en: Custom order table usage is not enabled. If you are testing, you can enable it by following the testing instructions in %s
ca: L'ús de la taula personalitzada de comandes no està activat. Si esteu fent proves, podeu activar-lo seguint les instruccions a %s

[ctx: Admin menu name]
en: Home
ca: Inici

en: Whether an order needs processing before it can be completed.
ca: Si una comanda necessita ser processada abans que es pugui completar.

en: Whether an order needs payment, based on status and order total.
ca: Si una comanda necessita pagament, en funció de l'estat i el total de la comanda.

en: Whether an order can be edited.
ca: Si es pot editar una comanda.

en: Properties of the main product image.
ca: Propietats de la imatge principal del producte.

en: Failed to initialise WC_Filesystem API while trying to update the MaxMind Geolocation database.
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'API WC_Filesystem mentre s'intentava actualitzar la base de dades de geolocalització de MaxMind.

en: PIN Code
ca: Codi PIN

[ctx: block description]
en: Shows cart items.
ca: Mostra els articles de la cistella.

[ctx: block title]
en: Cart Items
ca: Articles a la cistella

[ctx: block description]
en: Shows the cart taxes row.
ca: Mostra la fila d'impostos de la cistella.

[ctx: block title]
en: Taxes
ca: Impostos

[ctx: block description]
en: Shows the cart subtotal row.
ca: Mostra la fila del subtotal de la cistella.

[ctx: block description]
en: Shows the cart shipping row.
ca: Mostra la fila d'enviament de la cistella.

[ctx: block title]
en: Shipping
ca: Enviament

[ctx: block description]
en: Shows the heading row.
ca: Mostra la fila de capçalera.

[ctx: block title]
en: Heading
ca: Capçalera

[ctx: block description]
en: Shows the cart fee row.
ca: Mostra la fila de càrrecs de la cistella.

[ctx: block title]
en: Fees
ca: Quotes

[ctx: block description]
en: Shows the cart discount row.
ca: Mostra la fila de descompte de la cistella.

[ctx: block title]
en: Discount
ca: Descompte

[ctx: block description]
en: Shows the apply coupon form.
ca: Mostra el formulari d'aplicació de cupons.

[ctx: block title]
en: Coupon Form
ca: Formulari de cupó

note: translators: %s: Site title
en: Welcome to %s
ca: Us donem la benvinguda a %s

note: translators: %s is the URL.
en: %s is not a valid URL.
ca: %s no és un URL vàlid.

note: translators: %s is a URL, %d is a product ID.
en: Product download migration: %1$s (for product %1$d) could not be added to the list of approved download directories.
ca: Migració de baixades de productes: %1$s (per al producte %1$d) no s'ha pogut afegir a la llista de directoris de baixades aprovats.

[ctx: Approved product download URLs migration]
en: invalid URL
ca: URL no vàlid

note: translators: %1$d is the current batch in the synchronization task, %2$d is the percent complete.
en: Approved Download Directories sync: completed batch %1$d (%2$d%% complete).
ca: Sincronització de directoris de baixades aprovats: lot %1$d completat (%2$d%% completat).

en: Approved Download Directories sync: scan is complete!
ca: Sincronització de directoris de baixades aprovats: s'ha completat l'escaneig!

en: Approved Download Directories sync: new scan scheduled.
ca: Sincronització de directoris de baixades aprovats: nou escaneig programat.

en: Synchronization of approved product download directories is already in progress.
ca: La sincronització dels directoris de baixades de productes aprovats ja està en marxa.

en: It was not possible to synchronize download directories following the most recent update.
ca: No s'han pogut sincronitzar els directoris de baixades després de l'actualització més recent.

en: Approved directory URLs cannot be longer than 256 characters.
ca: Els URLs de directoris aprovats no poden tenir més de 256 caràcters.

en: URL could not be updated (probable database error).
ca: No s'ha pogut actualitzar l'URL (probable error de base de dades).

en: URL could not be added (probable database error).
ca: No s'ha pogut afegir l'URL (probable error de base de dades).

note: translators: %s is the submitted URL.
en: "%s" could not be saved. Please review, ensure it is a valid URL and try again.
ca: «%s» no s'ha pogut desar. Reviseu, assegureu-vos que sigui un URL vàlid i torneu-ho a provar.

en: URL was successfully updated.
ca: L'URL s'ha actualitzat correctament.

en: URL was successfully added.
ca: S'ha afegit l'URL correctament.

note: translators: %d: count
en: %d URL could not be updated. | %d URLs could not be updated.
ca[0]: No s'ha pogut actualitzar %d URL.
ca[1]: No s'han pogut actualitzar %d URLs.

note: translators: %d: count
en: %d approved directory URL disabled. | %d approved directory URLs disabled.
ca[0]: S'ha desactivat %d URL de directoris aprovats.
ca[1]: S'han desactivat %d URLs de directoris aprovats.

note: translators: %d: count
en: %d approved directory URL enabled. | %d approved directory URLs enabled.
ca[0]: S'ha activat %d URL de directoris aprovats.
ca[1]: S'han activat %d URLs de directoris aprovats.

note: translators: %d: count
en: %d approved directory URL deleted. | %d approved directory URLs deleted.
ca[0]: S'ha suprimit %d URL de directoris aprovats.
ca[1]: S'han suprimit %d URLs de directoris aprovats.

[ctx: Approved product download directories]
en: Directory URL
ca: URL del directori

en: Add New Approved Directory
ca: Afegeix un nou directori aprovat

en: Edit Approved Directory
ca: Edita el directori aprovat

[ctx: Approved product download directories]
en: The provided ID was invalid.
ca: L'identificador proporcionat no era vàlid.

en: Approved Download Directories
ca: Directoris de baixades aprovats

[ctx: Approved product download directories]
en: Start Enforcing Rules
ca: Comença l'aplicació de regles

[ctx: Approved product download directories]
en: Stop Enforcing Rules
ca: Atura l'aplicació de regles

[ctx: Approved Directory URLs]
en: Search
ca: Cerca

en: Approved download directories
ca: Directoris de baixades aprovats

[ctx: Approved product download directories]
en: Disable All
ca: Desactiva'ls tots

[ctx: Approved product download directories]
en: Enable All
ca: Activa'ls tots

en: Disable rule
ca: Desactiva la regla

en: Enable rule
ca: Activa la regla

[ctx: Product downloads list]
en: Delete permanently
ca: Suprimeix definitivament

[ctx: Product downloads list]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: Approved product download directories]
en: Enabled
ca: Activat

[ctx: Approved product download directory views]
note: translators: %s is the count of disabled directory list entries.
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Desactivat <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Desactivats <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Approved product download directory views]
note: translators: %s is the count of enabled approved directory list entries.
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Activat <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Activats <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Approved product download directory views]
note: translators: %s is the count of approved directory list entries.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Total <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Totals <span class="count">(%s)</span>

en: No approved directory URLs found.
ca: No s'han trobat URLs de directoris aprovats.

en: You do not have permission to modify the list of approved directories for product downloads.
ca: No teniu permís per modificar la llista de directoris aprovats per a les baixades de productes.

en: Approved Download Directories sync: scan has been cancelled.
ca: Sincronització de directoris de baixades aprovats: s'ha cancel·lat l'escaneig.

note: translators: %d is an integer between 0-100 representing the percentage complete of the current scan.
en: The Approved Product Download Directories list is currently being synchronized with the product catalog (%d%% complete). If you need to, you can cancel it.
ca: La llista de directoris de baixades de productes aprovats s'està sincronitzant amb el catàleg de productes (%d%% completada). Si ho necessiteu, podeu cancel·lar-la.

en: Cancel synchronization of approved directories
ca: Cancel·la la sincronització dels directoris aprovats

en: Removes all existing entries from the Approved Product Download Directories list.
ca: Suprimeix totes les entrades existents de la llista de directoris de baixades de productes aprovats.

en: Empty the approved download directories list
ca: Buida la llista de directoris de baixades aprovats

en: Updates the list of Approved Product Download Directories. Note that triggering this tool does not impact whether the Approved Download Directories list is enabled or not.
ca: Actualitza la llista de directoris de baixades de productes aprovats. Tingueu en compte que activar aquesta eina no afecta si la llista de directoris de baixades aprovats està activada o no.

en: Synchronize approved download directories
ca: Sincronitza els directoris de baixades aprovats

en: There are orders pending sync.
ca: Hi ha comandes pendents de sincronització.

en: Get your products in front of Pinterest users searching for ideas and things to buy. Get started with Pinterest and make your entire product catalog browsable.
ca: Poseu els vostres productes davant dels usuaris de Pinterest que cerquin idees i coses per comprar. Comenceu amb Pinterest i feu que es pugui navegar per tot el vostre catàleg de productes.

en: Affirm’s tailored Buy Now Pay Later programs remove price as a barrier, turning browsers into buyers, increasing average order value, and expanding your customer base.
ca: Els programes Buy Now Pay Later d'Affirm suprimeixen la barrera del preu, convertint els que miren en compradors, amb la qual cosa s'incrementa el valor mitjà de les comandes i s'amplia la vostra base de clients.

en: Enable a familiar, fast checkout for hundreds of millions of active Amazon customers globally.
ca: Permeteu que centenars de milions de clients actius d'Amazon a tot el món puguin gaudir d'un procés de pagament ràpid i popular.

en: Afterpay allows customers to receive products immediately and pay for purchases over four installments, always interest-free.
ca: Afterpay permet als clients rebre els productes immediatament i pagar les compres en quatre terminis, sempre sense interessos.

en: You added store details
ca: Heu afegit els detalls de la botiga

note: translators: Store name
en: You created %s
ca: Heu creat %s

en: Gateway title.
ca: Títol de la passarel·la.

en: Priority of recommendation.
ca: Prioritat de la recomanació.

en: Array of plugin slugs.
ca: Matriu d'àlies d'extensions.

en: Suggestion visibility.
ca: Visibilitat del suggeriment.

en: Gateway image.
ca: Imatge de la passarel·la.

en: Suggestion ID.
ca: Identificador del suggeriment.

en: Suggestion description.
ca: Descripció del suggeriment.

en: Sorry, experiment_name is required.
ca: experiment_name és obligatori.

en: Only show meta which is meant to be displayed for an order.
ca: Mostra només les metadades que s'han de mostrar a una comanda.

note: translators: %s: Downloadable file.
en: The downloadable file %s cannot be used as it has been disabled.
ca: El fitxer baixable %s no es pot utilitzar perquè s'ha desactivat.

en: Headers already sent when generating download error message.
ca: Les capçaleres ja s'han enviat en generar el missatge d'error de baixada.

note: translators: %1$s and %3$s are HTML (opening link tags). %2$s is also HTML (closing link tag).
en: The %1$sApproved Product Download Directories list%2$s has been updated. To protect your site, please review the list and make any changes that might be required. For more information, please refer to %3$sthis guide%2$s.
ca: S'ha actualitzat la %1$sllista de directoris de baixades de productes aprovats%2$s. Per protegir el vostre lloc, reviseu la llista i feu els canvis que calgui. Per obtenir més informació, consulteu %3$saquesta guia%2$s.

en: Is your site enforcing the use of Approved Product Download Directories?
ca: El vostre lloc imposa l'ús de directoris de baixades de productes aprovats?

en: Enforce Approved Product Download Directories
ca: Aplica els directoris de baixada de productes aprovats

note: translators: 1: opening link tag, 2: closing link tag.
en: The indicated downloads have been disabled (invalid location or filetype&mdash;%1$slearn more%2$s).
ca: Les baixades indicades s'han desactivat (ubicació o tipus de fitxer no vàlid&mdash;%1$smés informació%2$s).

en: Are you sure you wish to delete this item?
ca: Segur que voleu suprimir aquest article?

note: translators: 1: Order ID or "(no ID)" if not known.
en: Error saving order ID %1$s.
ca: S'ha produït un error en desar l'identificador de comanda %1$s.

en: (no ID)
ca: (sense identificador)

en: How easy was it to edit your product?
ca: Ha estat fàcil editar el vostre producte?

[ctx: block description]
en: Block that displays the shopping button when the Mini-Cart is empty.
ca: Bloc que mostra el botó de compres quan la mini cistella està buida.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Shopping Button
ca: Botó de compra de la mini cistella

en: Start shopping
ca: Comenceu a comprar

en: Custom orders tables have been deleted.
ca: S'han suprimit les taules de comandes personalitzades.

en: Delete the custom orders tables
ca: Suprimeix les taules de comandes personalitzades

en: Nonce is invalid.
ca: El nonce no és vàlid.

en: Missing the Nonce header. This endpoint requires a valid nonce.
ca: Falta la capçalera Nonce. Aquest extrem requereix un nonce vàlid.

en: Plugin activation has been scheduled.
ca: S'ha programat l'activació de l'extensió.

en: Plugin installation has been scheduled.
ca: S'ha programat la instal·lació de l'extensió.

en: Optional parameter to get only specific task lists by id.
ca: Paràmetre opcional per obtenir només llistes de tasques específiques pel seu identificador.

en: Shows if the product needs to be configured before it can be bought.
ca: Mostra si el producte s'ha de configurar abans de poder-lo comprar.

en: Order payment URL.
ca: URL de pagament de la comanda.

en: The maximum quantity that can be added to the cart.
ca: La quantitat màxima que es pot afegir a la cistella.

en: The minimum quantity that can be added to the cart.
ca: La quantitat mínima que es pot afegir a la cistella.

note: translators: 1: email address, 2: order ID .
en: Received PDT notification for another account: %1$s. Order ID: %2$d.
ca: S'ha rebut una notificació PDT per a un altre compte: %1$s. Identificador de comanda: %2$d.

note: translators: 1: order ID, 2: order ID.
en: Received PDT notification for order %1$d on endpoint for order %2$d.
ca: S'ha rebut una notificació PDT per a la comanda %1$d al punt final de la comanda %2$d.

[ctx: block description]
en: Display a checkout form so your customers can submit orders.
ca: Mostreu un formulari de pagament perquè els vostres clients puguin enviar comandes.

[ctx: block title]
en: Checkout
ca: Pagament

[ctx: block description]
en: Contains the products table and other custom blocks of filled mini-cart.
ca: Conté la taula de productes i altres blocs personalitzats de la mini cistella plena.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Items
ca: Articles de la mini cistella

en: Email address (optional)
ca: Adreça electrònica (opcional)

en: This means that the table is probably in an inconsistent state. It's recommended to run a new regeneration process or to resume the aborted process (Status - Tools - Regenerate the product attributes lookup table/Resume the product attributes lookup table regeneration) before enabling the table usage.
ca: Això vol dir que probablement la taula es troba en un estat inconsistent. Es recomana iniciar un nou procés de regeneració o reprendre el procés interromput (Estat - Eines - Regenera la taula de consulta d'atributs de producte/Reprèn la regeneració de la taula de consulta d'atributs de producte) abans d'activar l'ús de la taula.

en: WARNING: The product attributes lookup table regeneration process was aborted.
ca: AVÍS: El procés de regeneració de la taula de consulta d'atributs de producte s'ha cancel·lat.

en: Resume
ca: Reprèn

en: Product attributes lookup table regeneration process has been resumed.
ca: El procès de regeneració de la taula de consulta d'atributs de producte s'ha reprès.

note: translators: %1$s = count of products already processed.
en: This tool will resume the product attributes lookup table regeneration at the point in which it was aborted (%1$s products were already processed).
ca: Aquesta eina reprendrà la regeneració de la taula de consulta d'atributs de producte en el punt en què s'ha interromput (ja s'han processat %1$s productes).

en: Resume the product attributes lookup table regeneration
ca: Reprèn la regeneració de la taula de consulta d'atributs de producte

en: Product attributes lookup table regeneration process has been aborted.
ca: El procès de regeneració de la taula de consulta d'atributs de producte s'ha interromput.

en: This tool will abort the regenerate product attributes lookup table regeneration. After this is done the process can be either started over, or resumed to continue where it stopped.
ca: Aquesta eina interromprà la regeneració de la taula de consulta d'atributs de producte. Un cop fet això, el procés es pot tornar a iniciar o reprendre per continuar on es va aturar.

en: Abort the product attributes lookup table regeneration
ca: Interromp la regeneració de la taula de consulta d'atributs de producte

en: The amount that quantities increment by. Quantity must be an multiple of this value.
ca: El valor en què s'incrementen les quantitats. La quantitat ha de ser un múltiple d'aquest valor.

en: How the quantity of this item should be controlled, for example, any limits in place.
ca: Com s'ha de controlar la quantitat d'aquest article, per exemple, qualsevol límit establert.

en: Quantity of this item to add to the cart.
ca: Quantitat d'aquest article per afegir a la cistella.

en: Changing platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
ca: Canviar de plataforma pot semblar un gran obstacle a superar, però traslladar els vostres productes, clients i comandes a WooCommerce és més fàcil del que podríeu pensar. Aquest article us ajudarà en aquest procés.

en: How to Migrate from Magento to WooCommerce
ca: Com migrar de Magento a WooCommerce

en: Thuringia
ca: Turíngia

en: Schleswig-Holstein
ca: Slesvig-Holstein

en: Saxony-Anhalt
ca: Saxònia-Anhalt

en: Saxony
ca: Saxònia

en: Rhineland-Palatinate
ca: Renània-Palatinat

en: North Rhine-Westphalia
ca: Rin del Nord-Westfàlia

en: Lower Saxony
ca: Baixa Saxònia

en: Mecklenburg-Vorpommern
ca: Mecklemburg-Pomerània Occidental

en: Berlin
ca: Berlín

en: Bavaria
ca: Baviera

[ctx: block description]
en: Block that displays the title of the Mini-Cart block.
ca: Bloc que mostra el títol del bloc mini cistella.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title
ca: Títol de la mini cistella

[ctx: block description]
en: Block that displays the products table of the Mini-Cart block.
ca: Bloc que mostra la taula de productes del bloc mini cistella.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Products Table
ca: Taula de productes de la mini cistella

[ctx: block description]
en: Block that displays the footer of the Mini-Cart block.
ca: Bloc que mostra el peu del bloc mini cistella.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Footer
ca: Peu de la mini cistella

[ctx: block title]
en: Filled Mini-Cart view
ca: Vista de la mini cistella plena

[ctx: block description]
en: Blocks that are displayed when the Mini-Cart is empty.
ca: Blocs que es mostren quan la mini cistella està buida.

[ctx: block title]
en: Empty Mini-Cart view
ca: Vista de la mini cistella buida

en: Built by WooCommerce
ca: Desenvolupat per WooCommerce

en: Save up to $800 in fees by managing transactions with WooPayments. With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies.
ca: Estalvieu fins a 800$ en quotes gestionant les transaccions mitjançant WooPayments. Amb WooPayments, podeu acceptar de manera segura les principals targetes, Apple Pay i pagaments en més de 100 monedes.

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Accept credit cards and other popular payment methods with %1$sWooPayments%2$s
ca: Accepteu targetes de crèdit i altres mètodes de pagament populars amb %1$sWooPayments%2$s

en: Please provide a valid promo note name.
ca: Proporcioneu un nom de nota promocional vàlid.

en: The status of the coupon. Should always be draft, published, or pending review
ca: L'estat del cupó. Sempre ha de ser draft, published, o pending review

en: Dismiss the gateway
ca: Descarta la passarel·la

en: Task is not a subclass of `Task`
ca: La tasca no és una subclasse de `Task`

en: You have installed a development version of WooCommerce which requires files to be built and minified. From the plugin directory, run <code>pnpm install</code> and then <code>pnpm --filter='@woocommerce/plugin-woocommerce' build</code> to build and minify assets.
ca: Heu instal·lat una versió de desenvolupament de WooCommerce que requereix que els fitxers es creïn i es compactin. Des del directori de l'extensió, executeu <code>pnpm install</code> i després <code>pnpm --filter='@woocommerce/plugin-woocommerce' build</code> per crear i compactar els recursos.

en: The database version for WooCommerce. This should be the same as your WooCommerce version.
ca: La versió de la base de dades per a WooCommerce. Hauria de ser la mateixa que la vostra versió de WooCommerce.

en: Shop country/region
ca: País/Regió de la botiga

note: translators: %s: Context (e.g. 'featured', 'product-preview')
en: Our request to the %s API got a malformed response.
ca: La nostra sol·licitud a l'API de %s ha rebut una resposta malformada.

note: translators: 1: Context (e.g. 'featured', 'product-preview') 2: HTTP error code
en: Our request to the %1$s API got error code %2$d.
ca: La nostra sol·licitud a l'API de %1$s ha rebut el codi d'error %2$d.

en: We encountered an SSL error. Please ensure your site supports TLS version 1.2 or above.
ca: Hem trobat un error SSL. Assegureu-vos que el vostre lloc sigui compatible amb la versió 1.2 o superior de TLS.

en: West Panamá
ca: Panamà Oest

en: Panamá
ca: Panamà

en: Atlántico Sur
ca: Atlàntic Sud

en: Atlántico Norte
ca: Atlàntic Nord

en: Bay Islands
ca: Illes de la Badia

en: Cibao Sur
ca: Cibao Sud

en: Cibao Norte
ca: Cibao Nord

en: Cibao Noroeste
ca: Cibao Nord-oest

en: Cibao Nordeste
ca: Cibao Nord-est

en: San Andrés & Providencia
ca: San Andrés y Providencia

en: Capital District
ca: Districte Capital

en: Atlántico
ca: Atlàntic

[ctx: block description]
en: Display accepted payment methods.
ca: Mostra els mètodes de pagament acceptats.

[ctx: block title]
en: Accepted Payment Methods
ca: Mètodes de pagament acceptats

en: Go to checkout
ca: Vés a caixa

en: View my cart
ca: Mostra la meva cistella

en: Shipping, taxes, and discounts calculated at checkout.
ca: L'enviament, els impostos i els descomptes es calculen al pagament.

en: A link to set a new password will be sent to your email address.
ca: S'enviarà un enllaç per establir una nova contrasenya a la vostra adreça electrònica.

en: No theme is defined for this template.
ca: No hi ha cap tema definit per a aquesta plantilla.

en: List of extended deprecated tasks from the client side filter.
ca: Llista de tasques obsoletes ampliades del filtre del costat del client.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after an order is placed on-hold from Pending, Cancelled or Failed order status.
ca: Això és una notificació de comanda enviada als clients que conté detalls de la comanda després que una comanda s'hagi posat en espera des de l'estat de comanda Pendent, Cancel·lada o No realitzada.

en: Product Reviews
ca: Ressenyes de productes

en: There was an error generating your API Key.
ca: S'ha produït un error en generar la vostra clau API.

en: Browse categories
ca: Navegueu per les categories

en: Región Metropolitana de Santiago
ca: Regió Metropolitana de Santiago

en: La Araucanía
ca: L’Araucania

en: Arica y Parinacota
ca: Arica i Parinacota

en: Aisén del General Carlos Ibañez del Campo
ca: Aisén del General Carlos Ibáñez del Campo

[ctx: block description]
en: Column containing the checkout totals.
ca: Columna que conté els totals del pagament.

[ctx: block title]
en: Checkout Totals
ca: Totals de pagament

[ctx: block description]
en: Ensure that customers agree to your Terms & Conditions and Privacy Policy.
ca: Assegureu-vos que els clients acceptin els vostres termes i condicions i la vostra política de privadesa.

[ctx: block title]
en: Terms and Conditions
ca: Termes i condicions

[ctx: block title]
en: Shipping Options
ca: Opcions d'enviament

[ctx: block description]
en: Collect your customer's shipping address.
ca: Recolliu l'adreça d'enviament del vostre client.

[ctx: block title]
en: Shipping Address
ca: Adreça d'enviament

[ctx: block description]
en: Payment options for your store.
ca: Opcions de pagament per a la vostra botiga.

[ctx: block title]
en: Payment Options
ca: Opcions de pagament

[ctx: block description]
en: Allow customers to add a note to their order.
ca: Permet als clients afegir una nota a la seva comanda.

[ctx: block title]
en: Order Note
ca: Nota de comanda

[ctx: block description]
en: Column containing checkout address fields.
ca: Columna que conté els camps d'adreça del pagament.

[ctx: block title]
en: Checkout Fields
ca: Camps de pagament

[ctx: block description]
en: Collect your customer's contact information.
ca: Recolliu la informació de contacte del vostre client.

[ctx: block title]
en: Contact Information
ca: Informació de contacte

[ctx: block description]
en: Collect your customer's billing address.
ca: Recolliu l'adreça de facturació del vostre client.

[ctx: block title]
en: Billing Address
ca: Adreça de facturació

[ctx: block description]
en: Allow customers to place their order.
ca: Permet als clients realitzar la seva comanda.

[ctx: block title]
en: Actions
ca: Accions

[ctx: block description]
en: Allow customers proceed to Checkout.
ca: Permet als clients anar a caixa.

[ctx: block title]
en: Proceed to Checkout
ca: Vés a caixa

[ctx: block description]
en: Contains blocks that are displayed when the cart contains products.
ca: Conté blocs que es mostren quan la cistella conté productes.

[ctx: block title]
en: Filled Cart
ca: Cistella plena

[ctx: block description]
en: Contains blocks that are displayed when the cart is empty.
ca: Conté blocs que es mostren quan la cistella està buida.

[ctx: block title]
en: Empty Cart
ca: Cistella buida

[ctx: block description]
en: Column containing the cart totals.
ca: Columna que conté els totals de la cistella.

[ctx: block title]
en: Cart Totals
ca: Totals de la cistella

[ctx: block description]
en: Show customers a summary of their order.
ca: Mostreu als clients un resum de la seva comanda.

[ctx: block title]
en: Order Summary
ca: Resum de la comanda

[ctx: block description]
en: Block containing current line items in Cart.
ca: Bloc que conté les línies de comanda actuals a la cistella.

[ctx: block title]
en: Cart Line Items
ca: Línies de comanda de la cistella

[ctx: block description]
en: Column containing cart items.
ca: Columna que conté articles de la cistella.

[ctx: block title]
en: Express Checkout
ca: Pagament ràpid

en: Your cart
ca: La cistella

en: Sorry, this order requires a shipping option.
ca: Aquesta comanda requereix una opció d'enviament.

en: If this is a default attribute
ca: Si es tracta d'un atribut predeterminat

en: Reach more shoppers and drive sales for your store. Integrate with Google to list your products for free and launch paid ad campaigns.
ca: Arribeu a més compradors i impulseu les vendes a la vostra botiga. Integreu-vos amb Google per llistar els vostres productes de forma gratuïta i llançar campanyes publicitàries de pagament.

en: The Eway extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
ca: L'extensió Eway per a WooCommerce us permet acceptar pagaments amb targeta de crèdit directament a la botiga sense redirigir els clients a un lloc de tercers per fer el pagament.

en: Task list ID does not exist
ca: L'identificador de llista de tasques no existeix

en: Task list ID already exists
ca: L'identificador de llista de tasques ja existeix

en: Sorry, that task list was not found
ca: No s'ha trobat aquesta llista de tasques

en: Sorry, you are not allowed to hide task lists.
ca: No teniu permisos per amagar les llistes de tasques.

en: Platform version to track.
ca: Versió de la plataforma a rastrejar.

en: Platform to track.
ca: Plataforma a rastrejar.

en: Sorry, you post telemetry data.
ca: Publiqueu dades de telemetria.

en: Mini-Cart
ca: Mini cistella

en: Returns number of products with each stock status.
ca: Retorna el nombre de productes amb cada estat d'estoc.

en: If true, calculates stock counts for products in the collection.
ca: Si és cert, calcula la quantitat d'estoc dels productes de la col·lecció.

en: Sorry, no task with that ID was found.
ca: No s'ha trobat cap tasca amb aquest identificador.

en: Sorry, no snoozeable task with that ID was found.
ca: No s'ha trobat cap tasca posposable amb aquest identificador.

en: Sorry, no dismissable task with that ID was found.
ca: No s'ha trobat cap tasca descartable amb aquest identificador.

en: Sorry, you are not allowed to snooze onboarding tasks.
ca: No teniu permisos per posposar tasques de posada en marxa.

en: Sorry, you are not allowed to retrieve onboarding tasks.
ca: No teniu permisos per recuperar tasques de posada en marxa.

en: Optional parameter to query specific task list.
ca: Paràmetre opcional per consultar una llista de tasques específica.

en: Time period to snooze the task.
ca: Període de temps per posposar la tasca.

en: Store email address.
ca: Adreça electrònica de la botiga.

en: Whether or not this store agreed to receiving marketing contents from WooCommerce.com.
ca: Si aquesta botiga accepta o no rebre contingut de màrqueting de WooCommerce.com.

en: Whether to consider GMT post dates when limiting response by published or modified date.
ca: Si cal tenir en compte les dates GMT de les entrades quan es limita la resposta per data de publicació o modificació.

en: Limit response to resources modified before a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos creats després d'una data escrita en format ISO8601.

en: Limit response to resources modified after a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos creats després d'una data escrita en format ISO8601.

en: This is where you can browse products in this store.
ca: Aquí és on podeu explorar els productes d'aquesta botiga.

en: Are you sure you want to remove the selected shipping?
ca: Segur que voleu suprimir l'enviament seleccionat?

en: Are you sure you want to remove the selected fees?
ca: Segur que voleu suprimir les quotes seleccionades?

en: Add recommended marketing tools to reach new customers and grow your business
ca: Afegiu eines de màrqueting recomanades per arribar a nous clients i fer créixer el vostre negoci

en: Locations outside all other zones
ca: Ubicacions fora de la resta de zones

en: International
ca: Internacional

en: Reach out to customers
ca: Arribeu als clients

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Enhance speed and security with %1$sJetpack%2$s
ca: Milloreu la velocitat i la seguretat amb %1$sJetpack%2$s

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Get automated sales tax with %1$sWooCommerce Tax%2$s
ca: Calculeu els impostos sobre les vendes de forma automatitzada mitjançant %1$sWooCommerce Tax%2$s

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Print shipping labels with %1$sWooCommerce Shipping%2$s
ca: Imprimiu etiquetes d'enviament mitjançant %1$sWooCommerce Shipping%2$s

en: ZIP Code
ca: Codi postal

note: translators: %s: WooCommerce.com Subscriptions tab count HTML.
en: My Subscriptions %s
ca: Les meves subscripcions %s

en: Chernivtsi Oblast
ca: Óblast de Txernivtsí

note: translators: 1: opening analytics docs link tag. 2: closing link tag
en: Files that may contain %1$sstore analytics%2$s reports were found in your uploads directory - we recommend assessing and deleting any such files.
ca: S'han trobat fitxers que poden contenir informes d'%1$sanalítiques de la botiga%2$s al directori de pujades - us recomanem que avalueu i suprimiu aquests fitxers.

en: Potentially unsecured files were found in your uploads directory
ca: S'han trobat fitxers potencialment insegurs al directori de pujades

en: Update the table directly upon product changes, instead of scheduling a deferred update.
ca: Actualitzeu la taula directament quan es produeixin canvis en els productes, en lloc de programar una actualització diferida.

en: Direct updates
ca: Actualitzacions directes

en: Use the product attributes lookup table for catalog filtering.
ca: Utilitzeu la taula de consulta d'atributs de producte per filtrar el catàleg.

en: Enable table usage
ca: Activa l'ús de la taula

en: These settings are not available while the lookup table regeneration is in progress.
ca: Aquestes opcions no estan disponibles mentre la regeneració de la taula de consulta està en marxa.

en: Product attributes lookup table
ca: Taula de consulta d'atributs de producte

en: Select a product to regenerate the data for, or leave empty for a full table regeneration:
ca: Seleccioneu un producte per regenerar les seves dades o deixeu-ho buit per a una regeneració completa de la taula:

en: Additional data to pass to the extension
ca: Dades addicionals per passar a l'extensió

en: Extension's name - this will be used to ensure the data in the request is routed appropriately.
ca: Nom de l'extensió - s'utilitzarà per garantir que les dades de la sol·licitud s'encaminin de manera adequada.

en: Enable WooCommerce Analytics
ca: Activa WooCommerce Analytics

en: N. Revenue (formatted)
ca: Ingressos nets (formatat)

en: Net total revenue (formatted).
ca: Ingressos nets totals (formatat).

en: When true, refunded items are restocked.
ca: Quan és cert, els articles reemborsats es reposen.

en: Shipping Phone Number
ca: Número de telèfon d'enviament

en: Billing Phone Number
ca: Número de telèfon de facturació

[ctx: Page title]
en: Refund and Returns Policy
ca: Política de reemborsaments i devolucions

[ctx: Page slug]
en: refund_returns
ca: reemborsaments_devolucions

note: translators: 1: last access date 2: last access time 3: last access timezone abbreviation
en: %1$s at %2$s %3$s
ca: %1$s a les %2$s %3$s

en: Edit page
ca: Edita la pàgina

en: We have created a sample draft Refund and Returns Policy page for you. Please have a look and update it to fit your store.
ca: Hem creat un esborrany de pàgina de política de reemborsaments i devolucions. Feu un cop d'ull i actualitzeu-lo perquè s'adapti a la vostra botiga.

en: Setup a Refund and Returns Policy page to boost your store's credibility.
ca: Configureu una pàgina de política de reemborsaments i devolucions per augmentar la credibilitat de la vostra botiga.

en: Limit result set to products that are low or out of stock. (Deprecated)
ca: Limita els resultats a productes amb poques existències o que estiguin esgotats. (Obsolet)

note: translators: %1$s contains the filepath of the digital asset.
en: %1$s could not be served using the Force Download method. A redirect will be used instead.
ca: No s'ha pogut servir %1$s mitjançant el mètode Força les baixades. En lloc d'això s'utilitzarà una redirecció.

note: translators: %1$s contains the filepath of the digital asset.
en: %1$s could not be served using the X-Accel-Redirect/X-Sendfile method. A Force Download will be used instead.
ca: No s'ha pogut servir %1$s mitjançant el mètode X-Accel-Redirect/X-Sendfile. En lloc d'això s'utilitzarà una baixada forçada.

note: translators: %1$s is a link to the WooCommerce documentation.
en: If the "Force Downloads" or "X-Accel-Redirect/X-Sendfile" download method is selected but does not work, the system will use the "Redirect" method as a last resort. <a href="%1$s">See this guide</a> for more details.
ca: Si el mètode de baixada «Força les baixades» o «X-Accel-Redirect/X-Sendfile» està seleccionat però no funciona, el sistema utilitzarà el mètode «Redirecció» com a últim recurs. <a href="%1$s">Consulteu aquesta guia</a> per obtenir més informació.

en: Allow using redirect mode (insecure) as a last resort
ca: Permet fer servir el mode de redirecció (insegur) com a últim recurs

en: Set your store location and where you'll ship to.
ca: Establiu la ubicació de la vostra botiga i a on realitzareu enviaments.

en: Choose payment providers and enable payment methods at checkout.
ca: Trieu proveïdors de pagament i activeu mètodes de pagament en finalitzar la compra.

en: You're only one step away from getting paid. Verify your business details to start managing transactions with WooPayments.
ca: Esteu només a un pas de cobrar. Verifiqueu les dades del vostre negoci per començar a gestionar les transaccions amb WooPayments.

en: Start by adding the first product to your store. You can add your products manually, via CSV, or import them from another service.
ca: Comenceu afegint el primer producte a la vostra botiga. Podeu afegir els vostres productes manualment mitjançant CSV o bé importar-los des d’un altre servei.

en: Your store address is required to set the origin country for shipping, currencies, and payment options.
ca: L'adreça de la vostra botiga és obligatòria per establir el país d'origen dels enviaments, les monedes i les opcions de pagament.

en: Set your store location and configure tax rate settings.
ca: Establiu la ubicació de la vostra botiga i configureu les opcions de tipus impositius.

en: Grow your store
ca: Feu créixer la vostra botiga

en: The rate at which tax is applied.
ca: La taxa a la qual s'aplica l'impost.

en: Notes are unavailable because the "admin-note" data store cannot be loaded.
ca: Les notes no estan disponibles perquè no es pot carregar el magatzem de dades «admin-note».

en: Get backups
ca: Obteniu còpies de seguretat

en: Store downtime means lost sales. One-click restores get you back online quickly if something goes wrong.
ca: Tenir una botiga inactiva implica una pèrdua de vendes. Les restauracions en un sol clic us ajuden a tornar a estar operatius ràpidament si hi ha algun problema.

en: Protect your WooCommerce Store with Jetpack Backup.
ca: Protegiu la vostra botiga de WooCommerce amb Jetpack Backup.

en: The Payfast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs. Selecting this extension will configure your store to use South African rands as the selected currency.
ca: L'extensió Payfast per a WooCommerce us permet acceptar pagaments amb targeta de crèdit i EFT a través d'una de les passarel·les de pagament més populars de Sud-àfrica. Sense despeses de configuració ni costos mensuals de subscripció. Si seleccioneu aquesta extensió, la vostra botiga es configurarà per utilitzar rands sud-africans com a moneda seleccionada.

en: Number of variation items sold.
ca: Nombre d'articles de variació venuts.

en: Variations Sold
ca: Variacions venudes

en: Number of product items sold.
ca: Nombre d'articles de producte venuts.

en: Products sold
ca: Productes venuts

en: Source of note.
ca: Origen de la nota.

en: Data store:
ca: Magatzem de dades:

en: This section shows details of Action Scheduler.
ca: En aquesta secció es mostren els detalls del programador d'accions.

en: Products by Rating list
ca: Llista de productes per valoració

en: Recently Viewed Products list
ca: Llista de productes vistos recentment

en: Change status to cancelled
ca: Canvia l'estat a cancel·lada

note: translators: %d: Download number translators: %s: download number
en: Download %d ID
ca: Identificador de la baixada %d

en: Things to do next
ca: Coses a fer a continuació

en: Manage transactions without leaving your WordPress Dashboard. Only with WooPayments.
ca: Gestioneu les transaccions sense sortir del vostre tauler de WordPress. Només amb WooPayments.

en: Create and send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns straight from your dashboard.
ca: Creeu i envieu correus electrònics de seguiment de compres, butlletins de notícies i campanyes promocionals directament des del vostre tauler.

en: Invalid path provided.
ca: La ruta proporcionada no és vàlida.

en: How easy was it to add a product tag?
ca: Ha estat fàcil afegir una etiqueta de producte?

en: A link to a product.
ca: Un enllaç a un producte.

en: Product Link
ca: Enllaç a producte

en: A link to a product tag.
ca: Un enllaç a una etiqueta de producte.

en: Product Tag Link
ca: Enllaç a etiqueta de producte

en: A link to a product category.
ca: Un enllaç a una categoria de producte.

en: Product Category Link
ca: Enllaç a categoria de producte

note: translators: %1$s: Link to WP Mail Logging plugin, %2$s: Link to Email FAQ support page.
en: To ensure your store&rsquo;s notifications arrive in your and your customers&rsquo; inboxes, we recommend connecting your email address to your domain and setting up a dedicated SMTP server. If something doesn&rsquo;t seem to be sending correctly, install the <a href="%1$s">WP Mail Logging Plugin</a> or check the <a href="%2$s">Email FAQ page</a>.
ca: Per garantir que les notificacions de la vostra botiga arribin al vostre correu i al dels vostres clients, recomanem connectar la vostra adreça electrònica al vostre domini i configurar un servidor SMTP dedicat. Si alguna cosa sembla que no s'envia correctament, instal·leu l'extensió <a href="%1$s">WP Mail Logging</a> o consulteu la <a href="%2$s">pàgina de preguntes freqüents del correu electrònic</a>.

en: Federal Dependencies
ca: Dependències federals

note: translators: %d: How many products have been processed so far.
en: Filling in progress (%d)
ca: Emplenament en marxa (%d)

en: Product attributes lookup table data is regenerating
ca: Les dades de la taula de consulta d'atributs de producte s'estan regenerant

en: This tool will regenerate the product attributes lookup table data from existing product(s) data. This process may take a while.
ca: Aquesta eina regenerarà les dades de la taula de consulta d'atributs de producte a partir de les dades de producte(s) existents. Aquest procés pot trigar una estona.

en: Regenerate the product attributes lookup table
ca: Regenera la taula de consulta d'atributs de producte

en: Paystack helps African merchants accept one-time and recurring payments online with a modern, safe, and secure payment gateway.
ca: Paystack ajuda els comerciants africans a acceptar pagaments puntuals i recurrents en línia amb una passarel·la de pagament moderna i segura.

note: translators: the title of the payment gateway
en: %s connected successfully
ca: %s connectat correctament

en: How easy was it to add a product attribute?
ca: Ha estat fàcil afegir un atribut de producte?

en: How easy was it to add product category?
ca: Ha estat fàcil afegir una categoria de producte?

en: How easy was it to use search?
ca: Ha estat fàcil utilitzar el cercador?

en: Hi there,
ca: Hola,

note: translators: %s Field label.
en: %s (optional)
ca: %s (opcional)

en: Enable PayU’s exclusive plugin for WooCommerce to start accepting payments in 100+ payment methods available in India including credit cards, debit cards, UPI, & more!
ca: Activeu l'extensió exclusiva de PayU perquè WooCommerce comenci a acceptar pagaments mitjançant més de 100 mètodes de pagament disponibles a l'Índia, incloses targetes de crèdit, targetes de dèbit, UPI i molt més!

en: Get ready to start selling
ca: Prepareu-vos per començar a vendre

en: Block name is required.
ca: El nom del bloc és obligatori.

note: translators: 1: The first n-1 items of a list 2: the last item in the list.
en: %1$s and %2$s
ca: %1$s i %2$s

note: translators: %s: Integration name.
en: Integration "%s" is not registered.
ca: La integració «%s» no està registrada.

note: translators: %s: Integration name.
en: "%s" is already registered.
ca: «%s» ja està registrat.

en: Integration registry requires an identifier.
ca: El registre d’integració requereix un identificador.

en: There was an error with an item in your cart.
ca: S'ha produït un error amb un article de la cistella.

note: translators: %s: product names.
en: There are not enough %s in stock. Please reduce the quantities in your cart.
ca: No hi ha suficients %s en estoc. Reduïu les quantitats de la cistella.

note: translators: %s: product names.
en: There is not enough %s in stock. Please reduce the quantity in your cart.
ca: No hi ha suficient %s en estoc. Reduïu la quantitat de la cistella.

note: translators: %s: product names.
en: There are too many %s in the cart. Only 1 of each can be purchased. Please reduce the quantities in your cart.
ca: Hi ha massa %s a la cistella. Només es pot comprar 1 de cadascun. Reduïu les quantitats de la cistella.

note: translators: %s: product names.
en: There are too many %s in the cart. Only 1 can be purchased. Please reduce the quantity in your cart.
ca: Hi ha massa %s a la cistella. Només es pot comprar 1. Reduïu la quantitat de la cistella.

note: translators: %s: product names.
en: %s cannot be purchased. Please remove them from your cart.
ca: %s no es poden comprar. Suprimiu-los de la cistella.

note: translators: %s: product name.
en: %s cannot be purchased. Please remove it from your cart.
ca: %s no es pot comprar. Suprimiu-lo de la cistella.

note: translators: %s: product names.
en: %s are out of stock and cannot be purchased. Please remove them from your cart.
ca: %s estan esgotats i no es poden comprar. Suprimiu-los de la cistella.

note: translators: %s: product name.
en: %s is out of stock and cannot be purchased. Please remove it from your cart.
ca: %s està esgotat i no es pot comprar. Suprimiu-lo de la cistella.

en: Tax class slug is invalid
ca: L'àlies de la classe d'impost no és vàlid

en: City name, it doesn't support multiple values. Deprecated as of WooCommerce 5.3, 'cities' should be used instead.
ca: Nom de la ciutat, no admet múltiples valors. Obsolet a partir de la versió 5.3 de WooCommerce, en lloc d'això ha d'utilitzar-se «cities».

en: Postcode/ZIP, it doesn't support multiple values. Deprecated as of WooCommerce 5.3, 'postcodes' should be used instead.
ca: Codi postal, no admet múltiples valors. Obsolet a partir de la versió 5.3 del WooCommerce, en lloc d'això ha d'utilitzar-se «postcodes».

en: List of city names. Introduced in WooCommerce 5.3.
ca: Llista de noms de ciutats. Introduït a WooCommerce 5.3.

en: List of postcodes / ZIPs. Introduced in WooCommerce 5.3.
ca: Llista de codis postals. Introduït a WooCommerce 5.3.

en: Amount that will be refunded for this tax.
ca: Import que es reemborsarà per a aquest impost.

en: Amount that will be refunded for this line item (excluding taxes).
ca: Import que es reemborsarà per a aquesta línia de comanda (impostos exclosos).

en: Low Stock amount for the variation.
ca: Quantitat d’estoc baixa per a la variació.

en: Limit result set to resources assigned to a specific parent. Applies to hierarchical taxonomies only.
ca: Limita els resultats a recursos assignats a un pare específic. S'aplica només a les taxonomies jeràrquiques.

en: Offset the result set by a specific number of items. Applies to hierarchical taxonomies only.
ca: Salta un nombre específic d'articles en els resultats. S’aplica només a les taxonomies jeràrquiques.

en: Low Stock amount for the product.
ca: Quantitat d’estoc baixa per al producte.

en: Coupon item ID is readonly.
ca: L'identificador de l'element del cupó és de només lectura.

en: Search for a page&hellip;
ca: Cerca una pàgina&hellip;

note: translators: 1: tax class name 2: error message
en: Additional tax class "%1$s" couldn't be saved. %2$s.
ca: No s'ha pogut desar la classe d'impost addicional «%1$s». %2$s.

en: Start selling
ca: Comenceu a vendre

en: You're almost there! Once you complete store setup you can start receiving orders.
ca: Ja gairebé hi sou! Un cop hàgiu completat la configuració de la botiga, podreu començar a rebre comandes.

en: of
ca: de

en: Step
ca: Pas

en: WooCommerce Setup
ca: Configuració del WooCommerce

en: When variation stock reaches this amount you will be notified by email. The default value for all variations can be set in the product Inventory tab. The shop default value can be set in Settings > Products > Inventory.
ca: Quan l'estoc d'una variació arribi a aquest import, se us notificarà per correu electrònic. El valor predeterminat de totes les variacions es pot establir a la pestanya Inventari del producte. El valor predeterminat de la botiga es pot establir a Opcions > Productes > Inventari.

note: translators: %d: Amount of stock left
en: Parent product's threshold (%d)
ca: Llindar del producte pare (%d)

en: When product stock reaches this amount you will be notified by email. It is possible to define different values for each variation individually. The shop default value can be set in Settings > Products > Inventory.
ca: Quan l'estoc d'un producte arribi a aquest import, se us notificarà per correu electrònic. És possible definir diferents valors per a cada variació individualment. El valor predeterminat de la botiga es pot establir a Opcions > Productes > Inventari.

note: translators: %d: Amount of stock left
en: Store-wide threshold (%d)
ca: Llindar de la botiga (%d)

note: translators: 1: product link, 2: product name
en: The selected product isn't a variation of %2$s, please choose product options by visiting <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
ca: El producte seleccionat no és una variació de %2$s; seleccioneu les opcions del producte a <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: Effortless payments by Mollie: Offer global and local payment methods, get onboarded in minutes, and supported in your language.
ca: Pagaments sense esforç amb Mollie: Oferiu mètodes de pagament locals i globals, poseu-vos en marxa en qüestió de minuts i amb suport en el vostre idioma.

en: Add manually
ca: Afegeix manualment

en: Optionally, how the metadata value should be displayed to the user.
ca: Opcionalment, com s'ha de mostrar a l'usuari el valor de les metadades.

en: Value of the metadata.
ca: Valor de les metadades.

en: Name of the metadata.
ca: Nom de les metadades.

en: Metadata related to the item
ca: Metadades relacionades amb l'article

en: List of required payment gateway features to process the order.
ca: Llista de característiques de passarel·la de pagament obligatòries per processar la comanda.

en: List of cart fees.
ca: Llista de quotes de la cistella.

en: The provided postcode / ZIP is not valid
ca: El codi postal proporcionat no és vàlid

note: translators: %1$s given state, %2$s valid states
en: The provided state (%1$s) is not valid. Must be one of: %2$s
ca: L'estat proporcionat (%1$s) no és vàlid. Ha de ser un de: %2$s

note: translators: %s valid country codes
en: Invalid country code provided. Must be one of: %s
ca: S'ha proporcionat un codi de país no vàlid. Ha de ser un de: %s

en: Total tax amount for this fee.
ca: Impostos totals d'aquesta quota.

en: Total amount for this fee.
ca: Import total d'aquesta quota.

en: Fee total amounts provided using the smallest unit of the currency.
ca: Quotes totals proporcionades mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: The provided phone number is not valid
ca: El número de telèfon proporcionat no és vàlid

en: The provided email address is not valid
ca: L'adreça electrònica proporcionada no és vàlida

note: translators: %s: is the field label translators: %s Field label.
en: %s is required
ca: %s és obligatori/a

en: billing address
ca: adreça de facturació

en: shipping address
ca: adreça d'enviament

note: translators: %s Address type.
en: There was a problem with the provided %s:
ca: Hi ha hagut un problema amb el %s proporcionat:

note: translators: %s country code.
en: Sorry, we do not allow orders from the provided country (%s)
ca: No permetem comandes del país proporcionat (%s)

note: translators: %s country code.
en: Sorry, we do not ship orders to the provided country (%s)
ca: No enviem comandes al país proporcionat (%s)

note: translators: %s provided email.
en: The provided email address (%s) is not valid—please provide a valid email address
ca: L'adreça electrònica proporcionada (%s) no és vàlida—proporcioneu una adreça electrònica vàlida

en: A valid email address is required
ca: Una adreça electrònica vàlida és obligatòria

note: translators: %s file handle name.
en: Script with handle %s had a dependency on itself which has been removed. This is an indicator that your JS code has a circular dependency that can cause bugs.
ca: El script amb l'identificador %s tenia una dependència d'ell mateix que s'ha suprimit. Això és un indicador que el vostre codi JS té una dependència circular que pot causar errors.

note: translators: %s is template name
en: Sorry, creating the product with template failed.
ca: Ha fallat la creació del producte amb plantilla.

en: Product template name.
ca: Nom de la plantilla del producte.

en: Extended task List
ca: Llista de tasques ampliada

en: You want your product catalog and images to look great and align with your brand. This guide will give you all the tips you need to get your products looking great in your store.
ca: Voleu que el vostre catàleg de productes i les vostres imatges tinguin un aspecte fantàstic i s'ajustin a la vostra marca. Aquesta guia us proporcionarà tots els consells que necessiteu perquè els vostres productes tinguin un bon aspecte a la vostra botiga.

en: How to customize your product catalog
ca: Com personalitzar el catàleg de productes

note: translators: ISO 3166-1 alpha-2 country code
en: '%s' is not a valid country code.
ca: '%s' no és un codi de país vàlid.

en: Generated at
ca: Generat a les

en: This section shows information about this status report.
ca: En aquesta secció es mostra informació sobre aquest informe d’estat.

en: Status report information
ca: Informació de l'informe d'estat

note: Translators: %1$s: shortcode text, %2$s: block slug.
en: Page does not contain the %1$s shortcode or the %2$s block.
ca: La pàgina no conté el codi de substitució %1$s ni el bloc %2$s.

en: Get the basics
ca: Apreneu els conceptes bàsics

en: You're invited to share your experience
ca: Us convidem a compartir la vostra experiència

en: No product attribute with that slug was found.
ca: No s'ha trobat cap atribut de producte amb aquest àlies.

en: Search by similar attribute name.
ca: Cerca per nom d'atribut similar.

en: Slug identifier for the resource.
ca: Identificador d'àlies del recurs.

note: translators: 1: line break tag, 2: open link to WordPress update link, 3: close link tag.
en: %1$s %2$sUpdate WordPress to enable the new navigation%3$s
ca: %1$s %2$sActualitzeu WordPress per activar la nova navegació%3$s

en: I don't know how to get a date from a %s
ca: No sé com obtenir una data d'un %s

note: translators: 1: Link URL
en: With the release of WooCommerce 4.0, these reports are being replaced. There is a new and better Analytics section available for users running WordPress 5.3+. Head on over to the <a href="%1$s">WooCommerce Analytics</a> or learn more about the new experience in the <a href="https://woocommerce.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">WooCommerce Analytics documentation</a>.
ca: Amb el llançament de WooCommerce 4.0, aquests informes s'estan substituint. Hi ha una nova secció d'analítiques millorada disponible per als usuaris que fan servir WordPress 5.3+. Aneu a <a href="%1$s">analítiques de WooCommerce</a> o obteniu més informació sobre la nova experiència a <a href="https://woocommerce.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">Documentació de les analítiques de WooCommerce</a>.

en: Department
ca: Departament

en: We strongly recommend creating a backup of your site before updating.
ca: Us recomanem que creeu una còpia de seguretat del vostre lloc abans d'actualitzar-lo.

en: Are you sure you're ready?
ca: Segur que esteu a punt?

en: Send
ca: Envia

en: The official Razorpay extension for WooCommerce allows you to accept credit cards, debit cards, netbanking, wallet, and UPI payments.
ca: L’extensió oficial de Razorpay per a WooCommerce us permet acceptar targetes de crèdit, targetes de dèbit, banca electrònica, cartera i pagaments UPI.

note: translators: %s: extension namespace
en: Extension data registered by %s
ca: Dades de l'extensió registrades per %s

en: Whether the product is visible in the catalog
ca: Si el producte és visible al catàleg

en: Total tax on shipping. If shipping has not been calculated, a null response will be sent.
ca: Impostos totals sobre l'enviament. Si no s'ha calculat l'enviament, s'enviarà una resposta nul·la.

en: Total price of shipping. If shipping has not been calculated, a null response will be sent.
ca: Preu total de l'enviament. Si no s'ha calculat l'enviament, s'enviarà una resposta nul·la.

en: True if the cart meets the criteria for showing shipping costs, and rates have been calculated and included in the totals.
ca: Cert si la cistella compleix els criteris per mostrar les despeses d'enviament i les tarifes s'han calculat i inclòs en els totals.

en: Current set billing address for the customer.
ca: Adreça de facturació del client establerta actualment.

en: The discount type for the coupon (e.g. percentage or fixed amount)
ca: El tipus de descompte del cupó (p. ex. percentatge o import fix)

en: The coupon's unique code.
ca: El codi únic del cupó.

en: Unable to create order
ca: No s'ha pogut crear la comanda

en: The date the last order for this product was placed, in the site's timezone.
ca: La data en què es va fer l'última comanda d'aquest producte, en la zona horària del lloc web.

en: Limit result set to orders that have the specified customer_type
ca: Limita els resultats a comandes que tenen el customer_type especificat

en: Alias for customer_type (deprecated).
ca: Àlies de customer_type (obsolet).

en: How easy was it to update your settings?
ca: Ha estat fàcil actualitzar les vostres opcions?

en: How easy was it to update an order?
ca: Ha estat fàcil actualitzar una comanda?

en: Thank you for your feedback!
ca: Gràcies pels vostres comentaris!

note: translators: %1$s: coupon code, %2$s: myaccount page link.
en: Usage limit for coupon "%1$s" has been reached. If you were using this coupon just now but your order was not complete, you can retry or cancel the order by going to the <a href="%2$s">my account page</a>.
ca: Heu assolit el límit d'usos del cupó «%1$s». Si estàveu utilitzant aquest cupó ara mateix però la comanda no s'ha completat, podeu tornar-ho a provar o cancel·lar la comanda accedint a la <a href="%2$s">pàgina del meu compte</a>.

en: Back
ca: Enrere

note: translators: 1: opening link tag, 2: closing tag
en: This tool will reset the cached values used in WooCommerce Analytics. If numbers still look off, try %1$sReimporting Historical Data%2$s.
ca: Aquesta eina reinicialitzarà els valors en memòria cau utilitzats a WooCommerce Analytics. Si els nombres encara semblen incorrectes proveu a %1$stornar a importar les dades històriques%2$s.

en: How easy was it to import products?
ca: Ha estat fàcil importar productes?

en: Look for orders, customer info, and process refunds in one click with the Woo app.
ca: Cerqueu comandes, informació dels clients i processeu els reemborsaments mitjançant un sol clic amb l'aplicació Woo.

en: Manage your orders on the go
ca: Gestioneu les vostres comandes sobre la marxa

en: Stats about variations.
ca: Estadístiques sobre variacions.

en: Variations detailed reports.
ca: Informes detallats de variacions.

en: Limit result set to items that don't have the specified variation(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que no tenen la(es) variació(ns) especificada(es) assignada(es).

en: Limit result set to items that have the specified variation(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que tenen la(es) variació(ns) especificada(es) assignada(es).

en: Limit result set to variations in the specified categories.
ca: Limita els resultats a variacions que es troben a les categories específiques.

en: Limit result set to variations that don't include the specified attributes.
ca: Limita els resultats a variacions que no inclouen els atributs específics.

en: Limit result set to variations that include the specified attributes.
ca: Limita els resultats a variacions que inclouen els atributs específics.

en: Add additional piece of info about each variation to the report.
ca: Afegeix informació addicional sobre cada variació a l'informe.

en: Limit result set to items that don't have the specified parent product(s).
ca: Limita els resultats a articles que no tenen el(s) producte(s) pare(s) especificat(s).

en: Limit result set to items that have the specified parent product(s).
ca: Limita els resultats a articles que tenen el(s) producte(s) pare(s) especificat(s).

en: Limit result set to variations not in the specified categories.
ca: Limita els resultats a variacions que no es troben a les categories específiques.

note: translators: 1: tax amount 2: country name
en: (includes %1$s estimated for %2$s)
ca: (inclou %1$s estimat per a %2$s)

en: Parish
ca: Parròquia

en: Town / City / Post Office
ca: Poble / Ciutat / Oficina de correus

en: Tags deleted.
ca: S'han suprimit les etiquetes.

en: Categories deleted.
ca: S'han suprimit les categories.

note: translators: 1: product link, 2: product name
en: Please choose product options by visiting <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
ca: Trieu les opcions del producte a <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: Click here to set your new password.
ca: Cliqueu aquí per establir la nova contrasenya.

en: Whether to create a new user account as part of order processing.
ca: Si es crea un nou compte d'usuari com a part del processament de comandes.

note: translators: 1: opening link tag, 2: closing tag
en: By clicking "Get started", you agree to our %1$sTerms of Service%2$s
ca: Quan cliqueu «Comença», accepteu les nostres %1$scondicions del servei%2$s

en: The slug for the resource.
ca: L'àlies del recurs.

en: This password reset key is for a different user account. Please log out and try again.
ca: Aquesta clau de reinicialització de contrasenya és per a un compte d'usuari diferent. Tanqueu la sessió i torneu-ho a provar.

en: Set password
ca: Estableix la contrasenya

en: Meta value for UI display.
ca: Valor meta per a la visualització de la interfície.

en: Meta key for UI display.
ca: Clau meta per a la visualització de la interfície.

en: Parent product name if the product is a variation.
ca: Nom del producte pare si el producte és una variació.

[ctx: district]
en: Vojvodina
ca: Voivodina

[ctx: district]
en: West Bačka
ca: Bačka de l'Oest

[ctx: district]
en: Srem
ca: Sirmia

[ctx: district]
en: South Banat
ca: Banat del Sud

[ctx: district]
en: South Bačka
ca: Bačka del Sud

[ctx: district]
en: North Banat
ca: Banat del Nord

[ctx: district]
en: North Bačka
ca: Bačka del Nord

[ctx: district]
en: Danube
ca: Danubi

[ctx: district]
en: Central Banat
ca: Banat Central

[ctx: district]
en: Belgrade
ca: Belgrad

en: Get in front of shoppers and drive traffic so you can grow your business with Smart Shopping Campaigns and free listings.
ca: Poseu-vos davant de compradors i dirigiu trànsit perquè pugueu fer créixer el vostre negoci mitjançant campanyes intel·ligents de compra i llistats gratuïts.

en: Let's go
ca: Anem-hi

en: Abort
ca: Interromp

en: Search by similar product name, sku, or attribute value.
ca: Cerca per nom, SKU o valor d'atribut de producte similar.

en: Please provide an array of IDs through the noteIds param.
ca: Proporcioneu una matriu d'identificadors mitjançant el paràmetre noteIds.

en: Limit result set to orders that don't include products with the specified attributes.
ca: Limita els resultats a comandes que no inclouen productes amb els atributs especificats.

en: Limit result set to orders that include products with the specified attributes.
ca: Limita els resultats a comandes que inclouen productes amb els atributs especificats.

en: Export ID.
ca: Identificador de l'exportació.

en: Export status message.
ca: Missatge d'estat de l'exportació.

en: Export status.
ca: Estat de l'exportació.

en: Setup Wizard
ca: Assistent de configuració

en: Online courses are a great solution for any business that can teach a new skill. Since courses don’t require physical product development or shipping, they’re affordable, fast to create, and can generate passive income for years to come. In this article, we provide you more information about selling courses using WooCommerce.
ca: Els cursos en línia són una solució fantàstica per a qualsevol negoci que pugui ensenyar una nova habilitat. Com que els cursos no requereixen desenvolupament ni enviament de productes físics, són assequibles, de creació ràpida i poden generar ingressos passius durant anys. En aquest article us proporcionem més informació sobre la venda de cursos mitjançant WooCommerce.

en: Do you want to sell online courses?
ca: Voleu vendre cursos en línia?

en: Monitor your sales and high performing products with the Woo app.
ca: Superviseu les vostres vendes i productes d’alt rendiment amb l’aplicació Woo.

en: Track your store performance on mobile
ca: Feu el seguiment del rendiment de la vostra botiga al vostre mòbil

en: Edit and create new products from your mobile devices with the Woo app
ca: Editeu i creeu nous productes des dels vostres dispositius mòbils mitjançant l'aplicació Woo

en: Edit products on the move
ca: Editeu productes sobre la marxa

en: Biscay
ca: Biscaia

en: New Valley
ca: Wadi al Jadid

en: North Sinai
ca: Sinaí del Nord

en: Port Said
ca: Port Saïd

en: Matrouh
ca: Matruh

en: Monufia
ca: Menufeya

en: South Sinai
ca: Sinaí del Sud

en: Gharbia
ca: Gharbiya

en: Faiyum
ca: Faium

en: Damietta
ca: Damiata

en: Cairo
ca: El Caire

en: Red Sea
ca: Mar Roja

en: Onboarding is maintained in WooCommerce Admin.
ca: La posada en marxa es fa a WooCommerce Admin.

en: Åland Islands
ca: Illes Åland

en: İstanbul
ca: Istanbul

en: Estado de México
ca: Estat de Mèxic

en: Ciudad de México
ca: Ciutat de Mèxic

en: UTA Găgăuzia
ca: UTA de Gagaúsia

en: Málaga
ca: Màlaga

en: León
ca: Lleó

en: Castellón
ca: Castelló

en: Cádiz
ca: Cadis

en: Cáceres
ca: Càceres

en: Ávila
ca: Àvila

en: Almería
ca: Almeria

en: Araba/Álava
ca: Àlaba

en: A Coruña
ca: La Corunya

en: Aïn Témouchent
ca: Ain Témouchent

en: Aïn Defla
ca: Ain Defla

en: M’Sila
ca: Msila

en: Médéa
ca: Medea

en: Tébessa
ca: Tebessa

en: Macao / 澳门
ca: Macau / 澳门

en: Shanghai / 上海
ca: Xangai / 上海

en: Inner Mongolia / 內蒙古
ca: Mongòlia Interior / 內蒙古

en: Zürich
ca: Zuric

en: Graubünden
ca: Grisons

en: Paraná
ca: Paranà

en: Córdoba
ca: Còrdova

en: Ciudad Autónoma de Buenos Aires
ca: Ciutat Autònoma de Buenos Aires

en: WooCommerce Product Elements
ca: Elements de producte del WooCommerce

en: Kavango West
ca: Kavango de l'Oest

en: Kavango East
ca: Kavango de l'Est

en: Crete
ca: Creta

en: South Aegean
ca: Egeu Meridional

en: North Aegean
ca: Egeu Septentrional

en: Peloponnese
ca: Peloponès

en: Central Greece
ca: Grècia Central

en: West Greece
ca: Grècia Occidental

en: Ionian Islands
ca: Illes Jòniques

en: Thessaly
ca: Tessàlia

en: Epirus
ca: Epir

en: West Macedonia
ca: Macedònia Occidental

en: Central Macedonia
ca: Macedònia Central

en: East Macedonia and Thrace
ca: Macedònia Oriental i Tràcia

en: Attica
ca: Àtica

en: Oran
ca: Orà

en: Constantine
ca: Constantina

en: Algiers
ca: Alger

en: This will change the stock status of all variations.
ca: Això canviarà l'estat de l'estoc de totes les variacions.

en: Are you sure you want to run this tool?
ca: Segur que voleu executar aquesta eina?

en: Net Payment
ca: Pagament net

note: translators: 1: payment date. 2: payment method
en: %1$s via %2$s
ca: %1$s mitjançant %2$s

en: Paid
ca: Pagat

note: translators: %s: File name
en: File uploaded: %s
ca: Fitxer penjat: %s

en: The ID for the resource.
ca: L'identificador del recurs.

en: Instance ID.
ca: Identificador de la instància.

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s not updated
ca: No s'ha actualitzat %s

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s not added
ca: No s'ha afegit %s

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s updated
ca: S'ha actualitzat %s

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s deleted
ca: S'ha suprimit %s

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s added
ca: S'ha afegit %s

en: Tag not updated.
ca: No s'ha actualitzat l'etiqueta.

en: Tag not added.
ca: No s'ha afegit l'etiqueta.

en: Tag updated.
ca: S'ha actualitzat l'etiqueta.

en: Tag deleted.
ca: S'ha suprimit l'etiqueta.

en: Tag added.
ca: S'ha afegit l'etiqueta.

en: Category not updated.
ca: No s'ha actualitzat la categoria.

en: Category not added.
ca: No s'ha afegit la categoria.

en: Category updated.
ca: S'ha actualitzat la categoria.

en: Category deleted.
ca: S'ha suprimit la categoria.

en: Category added.
ca: S'ha afegit la categoria.

[ctx: Taxonomy name]
en: Product visibility
ca: Visibilitat del producte

[ctx: Taxonomy name]
en: Product type
ca: Tipus de producte

en: Community support
ca: Suport de la comunitat

en: Visit community forums
ca: Visiteu els fòrums de la comunitat

en: An account is already registered with your email address. <a href="#" class="showlogin">Please log in.</a>
ca: Ja s'ha registrat un compte amb la vostra adreça electrònica. <a href="#" class="showlogin">Entreu.</a>

en: Taxes applied to this shipping rate using the smallest unit of the currency.
ca: Impostos aplicats a aquesta tarifa d'enviament mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: True if the product is on backorder.
ca: Cert si el producte està reservat.

en: The attribute taxonomy name.
ca: El nom de la taxonomia de l'atribut.

en: Add to cart URL.
ca: URL «Afegeix a la cistella».

en: Is the product stock backordered? This will also return false if backorder notifications are turned off.
ca: L'estoc del producte està reservat? Això també tornarà fals si es desactiven les notificacions de reserva.

en: Does the product have additional options before it can be added to the cart?
ca: El producte té opcions addicionals abans de poder afegir-lo a la cistella?

en: The assigned attribute.
ca: L'atribut assignat.

en: List of variation attributes.
ca: Llista d'atributs de variació.

en: The term slug.
ca: L'àlies del terme.

en: The term name.
ca: El nom del terme.

en: The term ID, or 0 if the attribute is not a global attribute.
ca: L'identificador del terme, o 0 si l'atribut no és un atribut global.

en: List of assigned attribute terms.
ca: Llista de termes d'atributs assignats.

en: True if this attribute is used by product variations.
ca: Cert si aquest atribut es utilitzat per variacions de producte.

en: The attribute taxonomy, or null if the attribute is not taxonomy based.
ca: La taxonomia de l'atribut, o null si l'atribut no està basat en una taxonomia.

en: The attribute name.
ca: El nom de l'atribut.

en: The attribute ID, or 0 if the attribute is not taxonomy based.
ca: L'identificador de l'atribut, o 0 si l'atribut no està basat en una taxonomia.

en: Tag link.
ca: Enllaç de l'etiqueta.

en: Tag slug
ca: Àlies de l'etiqueta

en: Tag name
ca: Nom de l'etiqueta

en: Tag ID
ca: Identificador d'etiqueta

en: List of tags, if applicable.
ca: Llista d'etiquetes, si s'escau.

en: Category link
ca: Enllaç de la categoria

en: Category slug
ca: Àlies de la categoria

en: Category name
ca: Nom de la categoria

en: Category ID
ca: Identificador de categoria

en: List of categories, if applicable.
ca: Llista de categories, si s'escau.

en: Total distinct customers.
ca: Total de clients diferents.

en: Whether or not the profile was skipped.
ca: Si el perfil s'ha omès o no.

en: Analytics cache cleared.
ca: S'ha netejat la memòria cau d'analítiques.

en: Clear analytics cache
ca: Neteja la memòria cau d'analítiques

en: Customizable products
ca: Productes personalitzables

en: Bundles
ca: Paquets

en: Education and learning
ca: Educació i aprenentatge

en: With our blocks, you can select and display products, categories, filters, and more virtually anywhere on your site — no need to use shortcodes or edit lines of code. Learn more about how to use each one of them.
ca: Amb els nostres blocs, podeu seleccionar i mostrar productes, categories, filtres i molt més pràcticament a qualsevol lloc del vostre lloc web — sense necessitat de fer servir codis de substitució ni editar línies de codi. Obteniu més informació sobre com utilitzar cadascun d'ells.

en: Customize your online store with WooCommerce blocks
ca: Personalitzeu la vostra botiga virtual amb els blocs de WooCommerce

en: Ready to launch your store?
ca: A punt per obrir la vostra botiga?

en: To make sure you never get that sinking "what did I forget" feeling, we've put together the essential pre-launch checklist.
ca: Per assegurar-nos que mai tingueu aquesta sensació de «què m'he oblidat?» hem preparat la llista de comprovació essencial per al llançament.

en: Set up additional payment options
ca: Configura opcions de pagament addicionals

note: translators: 1: Orders URL 2: Address URL 3: Account URL.
en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">billing address</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
ca: Des del tauler del vostre compte, podeu veure les vostres <a href="%1$s">comandes recents</a>, gestionar la vostra <a href="%2$s">adreça de facturació</a> i <a href="%3$s">editar la vostra contrasenya i els detalls del vostre compte</a>.

en: Invalid admin note
ca: Nota d'administració no vàlida

en: Browse store
ca: Navegueu per la botiga

en: New in store
ca: Nou a la botiga

en: Your cart is currently empty!
ca: La cistella està buida actualment!

en: Details
ca: Detalls

en: Remove item
ca: Suprimeix l'article

note: translators: %s is the name of the product in cart. translators: %s refers to the item name in the cart.
en: Quantity of %s in your cart.
ca: Quantitat de %s a la vostra cistella.

en: Variation options
ca: Opcions de la variació

en: Phone (optional)
ca: Telèfon (opcional)

en: Order summary
ca: Resum de la comanda

en: Payment Method
ca: Mètode de pagament

en: Discounted price:
ca: Preu amb descompte:

en: Previous price:
ca: Preu anterior:

note: translators: %d stock amount (number of items in stock for product) translators: %d is number of items in stock for product
en: %d left in stock
ca: En queden %d en estoc

en: Postal code (optional)
ca: Codi postal (opcional)

en: State/County (optional)
ca: Estat/Comptat (opcional)

en: City (optional)
ca: Ciutat (opcional)

en: Country/Region (optional)
ca: País/Regió (opcional)

en: Country/Region
ca: País/Regió

en: Apartment, suite, etc. (optional)
ca: Apartament, habitació, etc. (opcional)

en: Address (optional)
ca: Adreça (opcional)

en: Company (optional)
ca: Empresa (opcional)

en: Last name (optional)
ca: Cognoms (opcional)

en: First name (optional)
ca: Nom (opcional)

en: Add store details
ca: Afegiu els detalls de la botiga

en: 1 minute per product
ca: 1 minut per producte

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 2 minutes
ca: 2 minuts

en: 4 minutes
ca: 4 minuts

en: Store details
ca: Detalls de la botiga

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: Order status]
en: Draft
ca: Esborrany

en: Line total tax.
ca: Total d'impostos de la línia.

en: Line total (the price of the product after coupon discounts have been applied).
ca: Total de la línia (el preu del producte un cop s'han aplicat els descomptes de cupó).

en: Line subtotal tax.
ca: Subtotal d'impostos de la línia.

en: Line subtotal (the price of the product before coupon discounts have been applied).
ca: Subtotal de la línia (el preu del producte abans d'aplicar els descomptes de cupó).

en: Item total amounts provided using the smallest unit of the currency.
ca: Quantitats totals de l'article proporcionades mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Decimal precision of the returned prices.
ca: Precisió decimal dels preus retornats.

en: Raw unrounded product prices used in calculations. Provided using a higher unit of precision than the currency.
ca: Preus de productes en brut sense arrodonir utilitzats en els càlculs. Proporcionats mitjançant una unitat de precisió més gran que la moneda.

en: Price data for the product in the current line item, including or excluding taxes based on the "display prices during cart and checkout" setting. Provided using the smallest unit of the currency.
ca: Dades de preus del producte a la línia de comanda actual, incloent o excloent impostos en funció de l'opció «mostra els preus a la cistella i al pagament». Proporcionat mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: If true, only one item of this product is allowed for purchase in a single order.
ca: Si és cert, només es permet comprar un article d'aquest producte en cada comanda.

en: True if backorders are allowed past stock availability.
ca: Cert si es permeten les reserves més enllà de la disponibilitat d'estoc.

en: True if this is the rate currently selected by the customer for the cart.
ca: Cert si és la tarifa seleccionada actualment pel client a la cistella.

en: Meta data attached to the shipping rate.
ca: Metadades adjuntes a la tarifa d'enviament.

en: Instance ID of the shipping method that provided the rate.
ca: Identificador d'instància del mètode d'enviament que ha proporcionat la tarifa.

en: ID of the shipping method that provided the rate.
ca: Identificador del mètode d'enviament que ha proporcionat la tarifa.

en: Price of this shipping rate using the smallest unit of the currency.
ca: Preu d'aquesta tarifa d'enviament mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Delivery time estimate text, e.g. 3-5 business days.
ca: Text de l'estimació del termini de lliurament, p.ex. 3-5 dies laborables.

en: Description of the shipping rate, e.g. Dispatched via USPS.
ca: Descripció de la tarifa d'enviament, p.ex. Enviat mitjançant USPS.

en: Name of the shipping rate, e.g. Express shipping.
ca: Nom de la tarifa d'enviament, p.ex. Enviament urgent.

en: ID of the shipping rate.
ca: Identificador de la tarifa d'enviament.

en: List of shipping rates.
ca: Llista de tarifes d'enviament.

en: Quantity of the item in the current package.
ca: Quantitat de l'article al paquet actual.

en: Name of the item.
ca: Nom de l'article.

en: List of cart items the returned shipping rates apply to.
ca: Llista d'articles de la cistella als quals s'apliquen les tarifes d'enviament retornades.

en: Shipping destination address.
ca: Adreça de destinació de l'enviament.

en: Name of the package.
ca: Nom del paquet.

en: The ID of the package the shipping rates belong to.
ca: L'identificador del paquet a què pertanyen les tarifes d'enviament.

en: List of cart item errors, for example, items in the cart which are out of stock.
ca: Llista d'errors d'articles de la cistella, per exemple, articles de la cistella que estan esgotats.

en: The amount of tax charged.
ca: L'import d'impostos carregat.

en: The name of the tax.
ca: El nom de l'impost.

en: Lines of taxes applied to items and shipping.
ca: Línies d'impostos aplicades a articles i enviaments.

en: Total tax applied to items and shipping.
ca: Total d'impostos aplicat als articles i enviaments.

en: Total price the customer will pay.
ca: Preu total que pagarà el client.

en: Total price of shipping.
ca: Preu total d'enviament.

en: Total tax removed due to discount from applied coupons.
ca: Total d'impostos suprimits a causa del descompte dels cupons aplicats.

en: Total discount from applied coupons.
ca: Descompte total dels cupons aplicats.

en: Total tax on fees.
ca: Total d'impostos sobre quotes.

en: Total price of any applied fees.
ca: Preu total de les quotes aplicades.

en: Total tax on items in the cart.
ca: Total d'impostos dels productes de la cistella.

en: Total price of items in the cart.
ca: Preu total dels articles de la cistella.

en: Cart total amounts provided using the smallest unit of the currency.
ca: Imports totals de la cistella proporcionats mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: True if the cart needs payment. False for carts with only free products and no shipping costs.
ca: Cert si la cistella necessita pagament. Fals si la cistella només conté productes gratuïts i sense despeses d'enviament.

en: Current set shipping address for the customer.
ca: Adreça d’enviament del client establerta actualment.

en: List of available shipping rates for the cart.
ca: Llista de tarifes d'enviament disponibles per a la cistella.

en: List of applied cart coupons.
ca: Llista de cupons aplicats a la cistella.

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Error code
ca: Codi d'error

en: Number of reviews for products in this category.
ca: Nombre de ressenyes de productes en aquesta categoria.

en: Category image.
ca: Imatge de la categoria.

en: Returns number of products within attribute terms.
ca: Retorna el nombre de productes dins dels termes de l'atribut.

en: Min and max prices found in collection of products, provided using the smallest unit of the currency.
ca: Preus mínims i màxims que es troben a la col·lecció de productes, proporcionats mitjançant la unitat més petita de la moneda.

note: translators: Placeholders are class and method names
en: %1$s requires an instance of %2$s or %3$s for the address
ca: %1$s requereix una instància de %2$s o %3$s per a l'adreça

en: Country/Region code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
ca: Codi del país/regió en format ISO 3166-1 alpha-2.

en: State/County code, or name of the state, county, province, or district.
ca: Codi d'estat/comtat o nom de l'estat, comtat, província o districte.

en: Apartment, suite, etc.
ca: Apartament, habitació, etc.

en: Price prefix for the currency which can be used to format returned prices.
ca: Prefix de preu de la moneda que es pot utilitzar per formatar els preus retornats.

en: Thousand separator for the currency which can be used to format returned prices.
ca: Separador de milers de la moneda que es pot utilitzar per formatar els preus retornats.

en: Decimal separator for the currency which can be used to format returned prices.
ca: Separador decimal de la moneda que es pot utilitzar per formatar els preus retornats.

en: Currency minor unit (number of digits after the decimal separator) for returned prices.
ca: Unitat menor de la moneda (nombre de dígits després del separador decimal) dels preus retornats.

en: Currency symbol for the currency which can be used to format returned prices.
ca: Símbol de la moneda que es pot utilitzar per formatar els preus retornats.

en: Currency code (in ISO format) for returned prices.
ca: Codi de moneda (en format ISO) dels preus retornats.

en: Total tax removed due to discount applied by this coupon.
ca: Total d'impostos suprimits a causa del descompte aplicat per aquest cupó.

en: Total discount applied by this coupon.
ca: Descompte total aplicat per aquest cupó.

en: Total amounts provided using the smallest unit of the currency.
ca: Imports totals proporcionats mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: The coupons unique code.
ca: El codi únic dels cupons.

en: A URL to redirect the customer after checkout. This could be, for example, a link to the payment processors website.
ca: Un URL al qual redirigir el client després de finalitzar la compra. Podria ser, per exemple, un enllaç al web de processament de pagaments.

en: An array of data being returned from the payment gateway.
ca: Una matriu de dades retornades per la passarel·la de pagament.

en: Status of the payment returned by the gateway. One of success, pending, failure, error.
ca: Estat del pagament retornat per la passarel·la de pagament. Entre complet, pendent, fallit, error.

en: Result of payment processing, or null if not yet processed.
ca: Resultat del processament del pagament, o nul si encara no s'ha processat.

en: The ID of the payment method being used to process the payment.
ca: L'identificador del mètode de pagament que s'utilitza per processar el pagament.

en: Customer ID if registered. Will return 0 for guests.
ca: Identificador del client si està registrat. Retornarà 0 per als visitants.

en: Note added to the order by the customer during checkout.
ca: Nota afegida a la comanda pel client durant el pagament.

en: Order key used to check validity or protect access to certain order data.
ca: Clau de comanda que s'utilitza per comprovar la validesa o protegir l'accés a determinades dades de la comanda.

en: Order status. Payment providers will update this value after payment.
ca: Estat de la comanda. Els proveïdors de pagament actualitzaran aquest valor després del pagament.

en: The order ID to process during checkout.
ca: L'identificador de la comanda a processar durant el pagament.

en: Parent term ID, if applicable.
ca: Identificador del terme pare, si s'escau.

en: Quantity left in stock if stock is low, or null if not applicable.
ca: Quantitat restant en estoc si hi ha poc estoc, o nul, si no s'escau.

en: List of variation IDs, if applicable.
ca: Llista d'identificadors de variació, si s'escau.

en: Price string formatted as HTML.
ca: Cadena de preu formatada en HTML.

en: Price data provided using the smallest unit of the currency.
ca: Dades de preus proporcionades mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Product full description in HTML format.
ca: Descripció completa del producte en format HTML.

en: Product short description in HTML format.
ca: Descripció breu del producte en format HTML.

en: ID of the parent product, if applicable.
ca: Identificador del producte pare, si s'escau.

note: translators: %s: product name
en: &quot;%s&quot; is not available for purchase.
ca: &quot;%s&quot; no està disponible per a la compra.

note: translators: %1$s coupon code, %2$s reason.
en: The "%1$s" coupon has been removed from your cart: %2$s
ca: El cupó «%1$s» s'ha suprimit de la vostra cistella: %2$s

note: translators: %s: coupon code
en: "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
ca: «%s» ja s'ha aplicat i no es pot utilitzar conjuntament amb altres cupons.

note: translators: %s coupon code
en: Coupon code "%s" has already been applied.
ca: El codi de cupó «%s» ja s'ha aplicat.

note: translators: %s coupon code
en: "%s" is an invalid coupon code.
ca: «%s» és un codi de cupó no vàlid.

en: Cart item is invalid.
ca: L'article de la cistella no és vàlid.

note: translators: %s Coupon codes.
en: Invalid coupons were removed from the cart: "%s"
ca: Els cupons no vàlids s'han suprimit de la cistella: «%s»

en: Cannot create order from empty cart.
ca: No es pot crear la comanda a partir d'una cistella buida.

en: The chosen rate ID for the package.
ca: L’identificador de la tarifa triada per al paquet.

en: Limit result set to reviews from specific product IDs.
ca: Limita els resultats a ressenyes d'identificadors de producte específics.

en: Limit result set to reviews from specific category IDs.
ca: Limita els resultats a ressenyes d'identificadors de categoria específiques.

en: Method not implemented
ca: Mètode no implementat

en: New quantity of the item in the cart.
ca: Nova quantitat d’article a la cistella.

en: Unique identifier (key) for the cart item to update.
ca: Identificador únic (clau) de l'article de la cistella a actualitzar.

note: Translators: %s Payment method ID.
en: The %s payment gateway is not available.
ca: La passarel·la de pagament %s no està disponible.

en: No payment method provided.
ca: No s'ha proporcionat cap mètode de pagament.

en: Invalid payment result received from payment method.
ca: Resultat de pagament no vàlid rebut del mètode de pagament.

en: Data to pass through to the payment method when processing payment.
ca: Dades per passar al mètode de pagament en processar el pagament.

en: Cart item no longer exists or is invalid.
ca: L'article de la cistella ja no existeix o no és vàlid.

en: Unique identifier (key) for the cart item.
ca: Identificador únic (clau) de l'article de la cistella.

en: If true, empty terms will not be returned.
ca: Si és cert, no es retornaran termes buits.

en: Sort by term property.
ca: Ordena per propietat de terme.

en: Sort ascending or descending.
ca: Ordena de manera ascendent o descendent.

en: Coupon does not exist in the cart.
ca: El cupó no existeix a la cistella.

en: Coupon cannot be removed because it is not already applied to the cart.
ca: No es pot suprimir el cupó perquè no està aplicat a la cistella.

en: Invalid coupon code.
ca: Codi de cupó no vàlid.

en: Coupons are disabled.
ca: Els cupons estan desactivats.

en: Unique identifier for the coupon within the cart.
ca: Identificador únic del cupó dins de la cistella.

en: ISO code for the country of the address being shipped to.
ca: Codi ISO del país de l'adreça a la qual es farà l'enviament.

en: Zip or Postcode of the address being shipped to.
ca: Codi postal de l'adreça a la qual s'està realitzant l'enviament.

en: ISO code, or name, for the state, province, or district of the address being shipped to.
ca: Codi ISO, o nom, de l'estat, província o districte de l'adreça a la qual es farà l'enviament.

en: City of the address being shipped to.
ca: Ciutat de l'adreça a la qual es farà l'enviament.

en: Second line of the address being shipped to.
ca: Segona línia de l'adreça a la qual es farà l'enviament.

en: First line of the address being shipped to.
ca: Primera línia de l'adreça a la qual es farà l'enviament.

en: Limit result set to products based on a maximum price, provided using the smallest unit of the currency.
ca: Limita els resultats a productes en funció d'un preu màxim, proporcionat mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Limit result set to products based on a minimum price, provided using the smallest unit of the currency.
ca: Limita els resultats a productes en funció d'un preu mínim, proporcionat mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Maximum number of items to be returned in result set. Defaults to no limit if left blank.
ca: Nombre màxim de productes a retornar en el conjunt de resultats. Per defecte no hi ha límit si es deixa en blanc.

en: Invalid category ID.
ca: Identificador de categoria no vàlid.

note: translators: %1$s table name, %2$s database user, %3$s database name.
en: WooCommerce %1$s table creation failed. Does the %2$s user have CREATE privileges on the %3$s database?
ca: La creació de la taula de WooCommerce %1$s ha fallat. L'usuari %2$s té privilegis CREATE a la base de dades %3$s?

en: Verifying database... One or more tables are still missing:
ca: Comprovant la base de dades... Encara falten una o més taules:

en: Database verified successfully.
ca: La base de dades s'ha comprovat correctament.

en: You need WooCommerce 4.2 or newer to run this tool.
ca: Per executar aquesta eina necessiteu WooCommerce 4.2 o més recent.

en: The active version of WooCommerce does not support template cache clearing.
ca: La versió activa de WooCommerce no és compatible amb la neteja de la memòria cau de plantilles.

en: Template cache cleared.
ca: S'ha netejat la memòria cau de plantilles.

en: Verify if all base database tables are present.
ca: Comprova si existeixen totes les taules de la base de dades principal.

en: Verify database
ca: Comprova la base de dades

en: Verify base database tables
ca: Comprova les taules de la base de dades principal

en: This tool will empty the template cache.
ca: Aquesta eina buidarà la memòria cau de plantilles.

en: Clear template cache
ca: Neteja la memòria cau de plantilles

en: Collect and validate EU VAT numbers at checkout
ca: Recull i valida els números d'IVA de la UE a la pàgina de pagament

en: If your store is based in the EU, we recommend using the EU VAT Number extension in addition to automated taxes. It provides your checkout with a field to collect and validate a customer's EU VAT number, if they have one.
ca: Si la vostra botiga està ubicada a la UE, us recomanem que utilitzeu l'extensió del número d'IVA de la UE a més dels impostos automatitzats. Afegeix a la pàgina de pagament un camp per recollir i validar el número d'IVA de la UE d'un client, si en té un.

en: Get real-time order alerts anywhere
ca: Obteniu alertes de comandes en temps real a qualsevol lloc

en: Get notifications about store activity, including new orders and product reviews directly on your mobile devices with the Woo app.
ca: Rebeu notificacions sobre l’activitat de la botiga, incloses les noves comandes i ressenyes de productes directament als vostres dispositius mòbils mitjançant l’aplicació Woo.

en: First order received
ca: Primera comanda rebuda

en: This video tutorial will help you go through the process of adding your first product in WooCommerce.
ca: Aquest tutorial en vídeo us ajudarà en el procés d'afegir el vostre primer producte a WooCommerce.

en: Do you need help with adding your first product?
ca: Necessiteu ajuda per afegir el vostre primer producte?

en: Starting a fashion website is exciting but it may seem overwhelming as well. In this article, we'll walk you through the setup process, teach you to create successful product listings, and show you how to market to your ideal audience.
ca: Obrir un lloc web de moda és emocionant, però també pot ser aclaparador. En aquest article us guiarem a través del procés de configuració, us ensenyarem a crear llistes de productes exitoses i us mostrarem com vendre al vostre públic ideal.

en: Start your online clothing store
ca: Obriu la vostra botiga virtual de roba

en: The admin note layout has a wrong prop value.
ca: El format de la nota d'administració té un valor de propietat incorrecte.

en: Watch tutorial
ca: Mira el tutorial

en: Share feedback
ca: Compartiu comentaris

en: Now that you’ve chosen us as a partner, our goal is to make sure we're providing the right tools to meet your needs. We're looking forward to having your feedback on the store setup experience so we can improve it in the future.
ca: Ara que ens heu triat com a soci, el nostre objectiu és assegurar-nos que us proporcionem les eines adequades per satisfer les vostres necessitats. Esperem poder comptar amb els vostres comentaris sobre l'experiència de configuració de la botiga perquè puguem millorar-la en el futur.

en: Changing eCommerce platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
ca: Canviar de plataforma de comerç electrònic pot semblar un gran obstacle a superar, però traslladar els vostres productes, clients i comandes a WooCommerce és més fàcil del que podríeu pensar. Aquest article us ajudarà en aquest procés.

en: Do you want to migrate from Shopify to WooCommerce?
ca: Voleu migrar de Shopify a WooCommerce?

en: WooCommerce Subscriptions allows you to introduce a variety of subscriptions for physical or virtual products and services. Create product-of-the-month clubs, weekly service subscriptions or even yearly software billing packages. Add sign-up fees, offer free trials, or set expiration periods.
ca: WooCommerce Subscripcions us permet introduir diverses subscripcions a productes i serveis físics o virtuals. Creeu clubs del producte del mes, subscripcions setmanals a serveis o, fins i tot, paquets de facturació de programari anuals. Afegiu quotes d’inscripció, oferiu proves gratuïtes o establiu períodes de caducitat.

en: Do you need more info about WooCommerce Subscriptions?
ca: Necessiteu més informació sobre WooCommerce Subscriptions?

en: There was a problem activating some of the requested plugins.
ca: Hi ha hagut un problema en activar algunes de les extensions sol·licitades.

en: Plugins were successfully activated.
ca: Les extensions s’han activat correctament.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s`. is not yet installed.
ca: L'extensió sol·licitada `%s` encara no està instal·lada.

en: There was a problem installing some of the requested plugins.
ca: Hi ha hagut un problema en instal·lar algunes de les extensions sol·licitades.

en: Plugins were successfully installed.
ca: Les extensions s’han instal·lat correctament.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be installed. Upgrader install failed.
ca: L'extensió '%s' sol·licitada no s'ha pogut instal·lar. La instal·lació de l'actualitzador ha fallat.

en: Plugins must be a non-empty array.
ca: Les extensions han de ser una matriu no buida.

en: Registers whether the note is deleted or not
ca: Registra si la nota s'ha suprimit o no

en: The image of the note, if any.
ca: La imatge de la nota, si n’hi ha.

en: The layout of the note (e.g. banner, thumbnail, plain).
ca: El format de la nota (p.ex. bàner, miniatura, simple).

en: Sorry, there is no note with that ID.
ca: No hi ha cap nota amb aquest identificador.

en: Views
ca: Visualitzacions

en: Visitors
ca: Visitants

note: translators: %s: product name
en: Not enough units of %s are available in stock to fulfil this order.
ca: No hi ha unitats suficients de %s en estoc per tramitar aquesta comanda.

note: translators: %s: product name
en: &quot;%s&quot; is out of stock and cannot be purchased.
ca: &quot;%s&quot; està esgotat i no es pot comprar.

en: Tana River
ca: Riu Tana

en: Nairobi County
ca: Comptat de Nairobi

en: Start using new features that are being progressively rolled out to improve the store management experience.
ca: Comenceu a utilitzar les noves característiques que s'estan desplegant progressivament per millorar l'experiència de gestió de la botiga.

en: Features
ca: Característiques

note: translators: %1%s: Missing tables (separated by ",")
en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s.
ca: Falten una o més taules necessàries perquè WooCommerce funcioni, i és possible que algunes característiques no funcionin com s'espera. Taules que falten: %1$s.

note: translators: %1%s: Missing tables (separated by ",") %2$s: Link to check again
en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s. <a href="%2$s">Check again.</a>
ca: Falten una o més taules necessàries perquè WooCommerce funcioni, i és possible que algunes característiques no funcionin com s'espera. Taules que falten: %1$s. <a href="%2$s">Comprova de nou.</a>

en: Database tables missing
ca: Falten taules de bases de dades

note: translators: Comma separated list of missing tables.
en: Missing base tables: %s. Some WooCommerce functionality may not work as expected.
ca: Taules de la base de dades que falten: %s. És possible que algunes funcions de WooCommerce no funcionin com s'espera.

en: Home
ca: Inici

en: Overview
ca: Resum

en: Take payments with the provider that’s right for you - choose from 100+ payment gateways for WooCommerce.
ca: Accepteu pagaments mitjançant el proveïdor que més us convingui - trieu entre més de 100 passarel·les de pagament per a WooCommerce.

en: Start accepting payments on your store!
ca: Comenceu a acceptar pagaments a la vostra botiga!

en: Install plugins
ca: Instal·la extensions

en: Uh oh... There was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again.
ca: Vaja... Hi ha hagut un problema durant la instal·lació de Jetpack i WooCommerce Shipping & Tax. Torneu-ho a provar.

en: We noticed that there was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again and enjoy all the advantages of having the plugins connected to your store! Sorry for the inconvenience. The "Jetpack" and "WooCommerce Shipping & Tax" plugins will be installed & activated for free.
ca: Ens hem adonat que hi ha hagut un problema durant la instal·lació de Jetpack i WooCommerce Shipping & Tax. Torneu-ho a provar i gaudiu de tots els avantatges de tenir aquestes extensions connectades a la vostra botiga. Disculpeu les molèsties. Les extensions «Jetpack» i «WooCommerce Shipping & Tax» s'instal·laran i s'activaran de forma gratuïta.

en: User&#8217;s WooCommerce payment tokens data.
ca: Dades de testimonis de pagament del WooCommerce de l'usuari.

en: User&#8217;s WooCommerce access to purchased downloads data.
ca: Dades d'accés a baixades comprades del WooCommerce de l'usuari.

en: User&#8217;s WooCommerce purchased downloads data.
ca: Dades de baixades comprades del WooCommerce de l'usuari.

en: User&#8217;s WooCommerce orders data.
ca: Dades de comandes del WooCommerce de l'usuari.

en: User&#8217;s WooCommerce customer data.
ca: Dades de client del WooCommerce de l'usuari.

en: Maputo Province
ca: Província de Maputo

en: Western North
ca: Nord-oest

en: Upper West
ca: Alt oest

en: Upper East
ca: Alt est

en: North East
ca: Nord-est

en: Greater Accra
ca: Gran Accra

en: Bono East
ca: Bono est

note: translators: 1: uploads directory URL 2: documentation URL
en: Your store's uploads directory is <a href="%1$s">browsable via the web</a>. We strongly recommend <a href="%2$s">configuring your web server to prevent directory indexing</a>.
ca: El directori de càrregues de la vostra botiga és <a href="%1$s">navegable a través del web</a>. Us recomanem que <a href="%2$s">configureu el vostre servidor web per evitar la indexació de directoris</a>.

note: translators: %s function name.
en: %s() was called before the Action Scheduler data store was initialized
ca: S'ha cridat a %s() abans que el magatzem de dades del programador d'accions s'hagi inicialitzat

en: Finish setup
ca: Acaba la configuració

en: Take payments via bank transfer.
ca: Accepteu pagaments mitjançant transferència bancària.

en: Take payments in cash upon delivery.
ca: Accepteu pagaments en efectiu en el moment del lliurament.

en: Shipment Tracking
ca: Seguiment de l'enviament

en: If checked, free shipping would be available based on pre-discount order amount.
ca: Si es marca, l'enviament gratuït estarà disponible en funció de l'import de la comanda amb descompte previ.

en: Apply minimum order rule before coupon discount
ca: Aplica la regla de comanda mínima abans del descompte del cupó

en: Coupons discounts
ca: Descomptes de cupons

note: translators: %s: URL of WooCommerce.com subscriptions tab.
en: Please visit the <a href="%s" target="_blank">subscriptions page</a> and renew to continue receiving updates.
ca: Visiteu la <a href="%s" target="_blank">pàgina de subscripcions</a> i renoveu la subscripció per continuar rebent actualitzacions.

en: WooCommerce.com support
ca: Suport de WooCommerce.com

note: translators: %s: Forum URL
en: For further assistance with WooCommerce core, use the <a href="%1$s">community forum</a>. For help with premium extensions sold on WooCommerce.com, <a href="%2$s">open a support request at WooCommerce.com</a>.
ca: Per obtenir més ajuda amb el nucli de WooCommerce, utilitzeu el <a href="%1$s">fòrum de la comunitat</a>. Per obtenir ajuda amb les extensions prèmium que es venen a WooCommerce.com, <a href="%2$s">obriu una sol·licitud de suport a WooCommerce.com</a>.

note: translators: %s: version
en: Installed version not tested with active version of WooCommerce %s
ca: La versió instal·lada no s'ha provat amb la versió activa de WooCommerce %s

note: translators: 1: current version. 2: latest version
en: %1$s (update to version %2$s is available)
ca: %1$s (està disponible una actualització a la versió %2$s)

note: translators: %1$s: link to docs
en: Visit WooCommerce.com to learn more about <a href="%1$s" target="_blank">getting started</a>.
ca: Visiteu WooCommerce.com per obtenir més informació sobre <a href="%1$s" target="_blank">com començar</a>.

en: The plugin could not be activated.
ca: L'extensió no s'ha pogut activar.

en: Limit stats fields to the specified items.
ca: Limita els camps d'estadística a articles especificats.

en: There was an error communicating with the WooPayments plugin.
ca: S'ha produït un error en comunicar-se amb l'extensió WooPayments.

en: Shipping Label
ca: Etiqueta d'enviament

en: Personalize homepage
ca: Personalitza la pàgina d'inici

en: Personalize your store's homepage
ca: Personalitzeu la pàgina d'inici de la vostra botiga

en: The homepage is one of the most important entry points in your store. When done right it can lead to higher conversions and engagement. Don't forget to personalize the homepage that we created for your store during the onboarding.
ca: La pàgina d'inici és un dels punts d'entrada més importants de la vostra botiga. Si es fa bé, pot comportar més conversions i interès. No oblideu personalitzar la pàgina d'inici que hem creat per a la vostra botiga durant la posada en marxa.

en: Securely accept credit and debit cards on your site. Manage transactions without leaving your WordPress dashboard. Only with <strong>WooPayments</strong>.
ca: Accepteu targetes de crèdit i dèbit al vostre lloc web amb seguretat. Gestioneu les transaccions sense sortir del tauler de WordPress. Només amb <strong>WooPayments</strong>.

en: Try the new way to get paid
ca: Proveu la nova manera de cobrar

en: It appears one or more database tables were missing. Attempting to re-create the missing table(s).
ca: Sembla que faltaven una o més taules de bases de dades. S’intentarà tornar a crear la(es) taula(es) que falta(en).

note: translators: %s: Link to settings page.
en: Your store is configured to serve digital products using "Redirect only" method. This method is deprecated, <a href="%s">please switch to a different method instead.</a><br><em>If you use a remote server for downloadable files (such as Google Drive, Dropbox, Amazon S3), you may optionally wish to "allow using redirects as a last resort". Enabling that and/or selecting any of the other options will make this notice go away.</em>
ca: La vostra botiga està configurada per servir productes digitals mitjançant el mètode «Només redirecció». Aquest mètode està obsolet, <a href="%s">utilitzeu un mètode diferent.</a><br><em>Si feu servir un servidor remot per als fitxers baixables (com Google Drive, Dropbox, Amazon S3), opcionalment, podeu «permetre l'ús de redireccions com a últim recurs». Si activeu això i/o seleccioneu qualsevol de les altres opcions aquest avís desapareixerà.</em>

en: Choose theme
ca: Trieu un tema

en: Get started
ca: Comença

en: Mobile app
ca: Aplicació mòbil

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and much more with Mailchimp.
ca: Envieu campanyes orientades, recupereu cistelles abandonades i molt més amb Mailchimp.

en: Set up payments
ca: Configura els pagaments

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place.
ca: Accepteu amb seguretat targetes de crèdit i dèbit amb una tarifa baixa, sense comissions sorpresa (hi ha tarifes personalitzades disponibles). Veneu en línia i a la botiga i realitzeu un seguiment de les vendes i l'inventari en un sol lloc.

en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries.
ca: Trieu el pagament que vulgueu, pagueu ara, pagueu més endavant o a terminis. Sense números de targeta de crèdit, sense contrasenyes, ni preocupacions.

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay.
ca: Accepteu targetes de dèbit i de crèdit en més de 135 monedes, mètodes com Alipay i el pagament amb un sol toc amb Apple Pay.

en: Store connected successfully.
ca: La botiga s'ha connectat correctament.

en: Import your products
ca: Importeu els vostres productes

en: Close dialog
ca: Tanca el diàleg

en: Dismiss this notice
ca: Descarta aquest avís

en: Average order value
ca: Valor mitjà de comanda

en: Amount
ca: Import

en: Gross sales
ca: Vendes brutes

en: Customer type
ca: Tipus de client

en: 🎉 Congrats on adding your first product!
ca: 🎉 Felicitats per haver afegit el vostre primer producte!

en: Edit Product
ca: Edita el producte

en: Edit Coupon
ca: Edita el cupó

en: Edit Order
ca: Edita la comanda

note: translators: %s: report name
en: Download your %s Report
ca: Baixeu el vostre informe %s

note: translators: %1$s: report name, %2$s: download URL
en: Download your %1$s Report: %2$s
ca: Baixeu el vostre informe %1$s: %2$s

en: Current page retrieval should be called on or after the `current_screen` hook.
ca: La recuperació de la pàgina actual s'hauria de sol·licitar a o després del ganxo `current_screen`.

en: If you need to enable or disable the task lists, please click on the button below.
ca: Si necessiteu tornar a activar o desactivar les llistes de tasques, cliqueu el següent botó.

en: Task List
ca: Llista de tasques

en: Disable
ca: Desactiva

en: If you need to enable or disable the extended task lists, please click on the button below.
ca: Si necessiteu tornar a activar o desactivar les llistes de tasques ampliades, cliqueu el següent botó.

en: Profile Setup Wizard
ca: Assistent de configuració de perfils

en: WooCommerce Onboarding
ca: Posada en marxa del WooCommerce

en: Bookings
ca: Reserves

en: Memberships
ca: Afiliacions

en: Physical products
ca: Productes físics

en: CBD and other hemp-derived products
ca: CBD i altres productes derivats del cànem

en: Home, furniture, and garden
ca: Llar, mobles i jardí

en: Food and drink
ca: Menjar i beguda

en: Electronics and computers
ca: Electrònica i ordinadors

en: Health and beauty
ca: Salut i bellesa

en: Fashion, apparel, and accessories
ca: Moda, roba i complements

en: Analytics
ca: Analítiques

en: [deleted]
ca: [suprimit]

en: IP address.
ca: Adreça IP.

en: A partial IP address can be passed and matching results will be returned.
ca: Es pot passar una adreça IP parcial i es retornaran els resultats que coincideixin.

en: Invalid request. Please pass the match parameter.
ca: Sol·licitud no vàlida. Passeu el paràmetre match.

en: Action that should be completed to connect Jetpack.
ca: Acció que s'hauria de completar per connectar amb Jetpack.

en: Plugin status.
ca: Estat de l'extensió.

en: Plugin name.
ca: Nom de l'extensió.

en: Plugin slug.
ca: Àlies de l'extensió.

en: There was an error connecting to Square.
ca: S'ha produït un error en connectar-vos a Square.

en: There was an error connecting to WooCommerce.com. Please try again.
ca: S'ha produït un error en connectar-vos a WooCommerce.com. Torneu-ho a provar.

en: There was an error loading the WooCommerce.com Helper API.
ca: S'ha produït un error en carregar l'API WooCommerce.com Helper.

en: Jetpack is not installed or active.
ca: Jetpack no està instal·lat ni està actiu.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be activated.
ca: No s'ha pogut activar l'extensió sol·licitada `%s`.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be installed.
ca: No s'ha pogut instal·lar l'extensió sol·licitada `%s` .

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services). translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be installed. Plugin API call failed.
ca: No s'ha pogut instal·lar l'extensió sol·licitada `%s`. Ha fallat la crida a l'API d'extensions.

en: Invalid plugin.
ca: Extensió no vàlida.

en: Sorry, you cannot manage plugins.
ca: No podeu gestionar les extensions.

en: Theme status.
ca: Estat del tema.

en: Theme slug.
ca: Àlies del tema.

en: The requested theme could not be activated.
ca: No s'ha pogut activar el tema sol·licitat.

note: translators: %s: theme slug (example: woocommerce-services)
en: Invalid theme %s.
ca: Tema %s no vàlid.

note: translators: %s: theme slug (example: woocommerce-services)
en: The requested theme `%s` could not be installed.
ca: No s'ha pogut instal·lar el tema sol·licitat `%s`.

note: translators: %s: theme slug (example: woocommerce-services)
en: The requested theme `%s` could not be installed. Theme API call failed.
ca: No s'ha pogut instal·lar el tema sol·licitat `%s`. Ha fallat la crida a l'API de temes.

en: Sorry, you cannot manage themes.
ca: No podeu gestionar els temes.

en: Product parent name.
ca: Nom del producte pare.

en: Extra business extensions to install.
ca: Extensions comercials addicionals per instal·lar.

en: Industry.
ca: Sector.

en: Whether or not the profile was completed.
ca: Si el perfil s'ha completat o no.

en: Onboarding profile data has been updated.
ca: Les dades del perfil de posada en marxa s’han actualitzat.

en: An array of actions, if any, for the note.
ca: Una matriu d’accions, si n’hi ha, per a la nota.

en: Whether or not a user can request to be reminded about the note.
ca: Si un usuari pot sol·licitar o no que se li recordi la nota.

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any (GMT).
ca: Data després de la qual l'usuari hauria de rebre un recordatori de la nota, si n'hi ha (GMT).

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any.
ca: Data després de la qual l'usuari hauria de rebre un recordatori de la nota, si n'hi ha.

en: Date the note was created (GMT).
ca: Data de la creació de la nota (GMT).

en: Date the note was created.
ca: Data de la creació de la nota.

en: Source of the note.
ca: Origen de la nota.

en: The status of the note (e.g. unactioned, actioned).
ca: L'estat de la nota (p.ex. no accionada, accionada).

en: Content data for the note. JSON string. Available for re-localization.
ca: Dades de contingut de la nota. Cadena JSON. Disponible per a la relocalització.

en: Content of the note.
ca: Contingut de la nota.

en: Title of the note.
ca: Títol de la nota.

en: Locale used for the note title and content.
ca: Configuració regional utilitzada per al títol i el contingut de la nota.

en: The type of the note (e.g. error, warning, etc.).
ca: El tipus de la nota (p. ex. error, avís, etc.).

en: Name of the note.
ca: Nom de la nota.

en: ID of the note record.
ca: Identificador del registre de la nota.

en: Status of note.
ca: Estat de la nota.

en: Type of note.
ca: Tipus de nota.

note: translators: %s: parameter name
en: %s must contain 2 valid dates.
ca: %s ha de contenir 2 dates vàlides.

note: translators: %s: parameter name
en: %s must contain 2 numbers.
ca: %s ha de contenir 2 nombres.

note: translators: 1: parameter name
en: %1$s is not a numerically indexed array.
ca: %1$s no és una matriu indexada numèricament.

en: Average AOV per customer.
ca: Mitjana de VMC per comanda.

en: Average total spend per customer.
ca: Despesa total mitjana per client.

en: Average number of orders.
ca: Nombre mitjà de comandes.

en: Number of customers.
ca: Nombre de clients.

en: Postal Code
ca: Codi postal

en: AOV
ca: VMC

en: Sign Up
ca: Registre

en: Last Active
ca: Última activitat

en: Limit result to items with specified customer ids.
ca: Limita els resultats a articles amb identificadors de client especificats.

en: Limit response to objects with last order after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta a objectes amb l'última comanda després de (o en) una data/hora determinada d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to objects with last order before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta a objectes amb l'última comanda abans de (o en) una data/hora determinada d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to objects with an average order spend between two given numbers.
ca: Limita la resposta als objectes amb una despesa mitjana de comanda entre dos nombres determinats.

en: Limit response to objects with an average order spend less than or equal to given number.
ca: Limita la resposta als objectes amb una despesa mitjana de comanda inferior o igual a un nombre determinat.

en: Limit response to objects with an average order spend greater than or equal to given number.
ca: Limita la resposta als objectes amb una despesa mitjana de comanda superior o igual a un nombre determinat.

en: Limit response to objects with a total order spend between two given numbers.
ca: Limita la resposta als objectes amb un total de despesa de comanda entre dos nombres determinats.

en: Limit response to objects with a total order spend less than or equal to given number.
ca: Limita la resposta als objectes amb un total de despesa de comanda inferior o igual a un nombre determinat.

en: Limit response to objects with a total order spend greater than or equal to given number.
ca: Limita la resposta als objectes amb un total de despesa de comanda superior o igual a un nombre determinat.

en: Limit response to objects with an order count between two given integers.
ca: Limita la resposta a objectes amb un nombre de comandes entre dos nombres enters donats.

en: Limit response to objects with an order count less than or equal to given integer.
ca: Limita la resposta a objectes amb un nombre de comandes inferior o igual al nombre enter donat.

en: Limit response to objects with an order count greater than or equal to given integer.
ca: Limita la resposta a objectes amb un nombre de comandes superior o igual al nombre enter donat.

en: Limit response to objects last active between two given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta als objectes actius per última vegada entre dues dates d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to objects last active after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta als objectes actius per última vegada després de (o en) una data/hora determinada d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to objects last active before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta als objectes actius per última vegada abans de (o en) una data/hora determinada d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to objects excluding specific countries.
ca: Limita la resposta a objectes que exclouen països específics.

en: Limit response to objects with specific countries.
ca: Limita la resposta a objectes amb països específics.

en: Limit response to objects excluding emails.
ca: Limita la resposta als objectes, excloent els correus electrònics.

en: Limit response to objects including emails.
ca: Limita la resposta als objectes, incloent els correus electrònics.

en: Limit response to objects excluding specific usernames.
ca: Limita la resposta a objectes que exclouen noms d'usuari específics.

en: Limit response to objects with specific usernames.
ca: Limita la resposta a objectes amb noms d'usuari específics.

en: Limit response to objects excluding specific names.
ca: Limita la resposta a objectes que exclouen noms específics.

en: Limit response to objects with specific names.
ca: Limita la resposta a objectes amb noms específics.

en: Limit response to objects with a customer field containing the search term. Searches the field provided by `searchby`.
ca: Limita la resposta als objectes amb un camp de client que contingui el terme de cerca. Cerca el camp proporcionat per `searchby`.

en: Limit response to objects registered after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta als objectes registrats després (o en) una data/hora determinada d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to objects registered before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta als objectes registrats abans (o en) una data/hora determinada d'acord amb la norma ISO8601.

en: Avg order value.
ca: Valor mitjà de comanda.

en: Total spend.
ca: Despesa total.

en: Order count.
ca: Nombre de comandes.

en: Date last active GMT.
ca: Data d'última activitat GMT.

en: Date last active.
ca: Data d'última activitat.

en: Date registered GMT.
ca: Data de registre GMT.

en: Date registered.
ca: Data de registre.

en: Region.
ca: Regió.

en: City.
ca: Ciutat.

en: Username.
ca: Nom d'usuari.

en: Name.
ca: Nom.

en: User ID.
ca: Identificador d'usuari.

note: translators: %s is product name
en: (Deleted)
ca: (Suprimit)

note: translators: %s is product name
en: %s (Deleted)
ca: %s (Suprimit)

en: Human readable segment label, either product or variation name.
ca: Etiqueta de segment comprensible, ja sigui el nom del producte o de la variació.

en: Limit result to items from the specified categories.
ca: Limita els resultats a articles de les categories especificades.

en: Product variations IDs.
ca: Identificadors de variacions de producte.

en: Product category IDs.
ca: Identificadors de categoria de producte.

en: Number of distinct products sold.
ca: Nombre de productes diferents venuts.

en: Average items per order
ca: Mitjana d'articles per comanda

en: Average order value.
ca: Valor mitjà de comanda.

en: Product(s)
ca: Producte(s)

en: Limit result set to specific types of refunds.
ca: Limita els resultats a tipus de reemborsament específics.

en: Limit result set to returning or new customers.
ca: Limita els resultats a clients habituals o nous.

en: Limit result set to items that don't have the specified tax rate(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que no tenen el(s) tipus impositiu(s) especificat(s) assignat(s).

en: Limit result set to items that have the specified tax rate(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que tenen el(s) tipus impositiu(s) especificat(s) assignat(s).

en: Limit result set to items that don't have the specified coupon(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que no tenen assignat el(s) cupó(ns) especificat(s).

en: Limit result set to items that have the specified coupon(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que tenen assignat el(s) cupó(ns) especificat(s).

en: Order customer information.
ca: Informació del client de la comanda.

en: List of order coupons.
ca: Llista de cupons de comanda.

en: List of order product IDs, names, quantities.
ca: Llista d'identificadors, noms, quantitats de productes de comanda.

en: Returning or new customer.
ca: Client nou o habitual.

en: Net total revenue.
ca: Ingressos nets totals.

en: Date the order was created, as GMT.
ca: Data de creació de la comanda, en GMT.

en: Date the order was created, in the site's timezone.
ca: Data de creació de la comanda, en la zona horària del lloc.

en: All pending and in-progress import actions have been cancelled.
ca: S'han cancel·lat totes les accions d'importació pendents i en marxa.

en: Skip importing existing order data.
ca: Omet la importació de dades de comanda ja existents.

en: Number of days to import.
ca: Nombre de dies a importar.

en: Sorry, fetching downloads data failed.
ca: La recollida de dades de baixades ha fallat.

en: Limit response to objects that don't have the specified customer ids.
ca: Limita la resposta als objectes que no tenen els identificadors de client especificats.

en: Limit response to objects that have the specified customer ids.
ca: Limita la resposta als objectes que tenen els identificadors de client especificats.

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories
ca: Indica si totes les condicions han de ser certes per al conjunt resultant o si amb alguna d'elles és suficient. La coincidència afecta els paràmetres següents: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories

en: Number of downloads.
ca: Nombre de baixades.

en: User Name
ca: Nom d'usuari

en: Order #
ca: Comanda núm.

en: Limit response to objects that don't have a specified ip address.
ca: Limita la resposta als objectes que no tenen una adreça IP especificada.

en: Limit response to objects that have a specified ip address.
ca: Limita la resposta als objectes que tenen una adreça IP especificada.

en: Limit response to objects that don't have the specified user ids.
ca: Limita la resposta als objectes que no tenen els identificadors d'usuari especificats.

en: Limit response to objects that have the specified user ids.
ca: Limita la resposta als objectes que tenen els identificadors d'usuari especificats.

en: Limit result set to items that don't have the specified order ids.
ca: Limita els resultats a articles que no tenen els identificadors de comanda especificats.

en: Limit result set to items that have the specified order ids.
ca: Limita els resultats a articles que tenen els identificadors de comanda especificats.

en: Limit result set to items that don't have the specified product(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que no tenen el(s) producte(s) especificat(s) assignat(s).

en: Limit result set to items that have the specified product(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que tenen el(s) producte(s) especificat(s) assignat(s).

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: products, orders, username, ip_address.
ca: Indica si totes les condicions han de ser certes per al conjunt resultant o si amb alguna d'elles és suficient. La coincidència afecta els paràmetres següents: products, orders, username, ip_address.

en: IP address for the downloader.
ca: Adreça IP de l'usuari de la baixada.

en: User name of the downloader.
ca: Nom de l'usuari de la baixada.

en: User ID for the downloader.
ca: Identificador de l'usuari de la baixada.

en: Order Number.
ca: Nombre de comanda.

en: The date of the download, as GMT.
ca: La data de la baixada, en GMT.

en: The date of the download, in the site's timezone.
ca: La data de la baixada, en la zona horària del lloc.

note: translators: Stock status. Example: "Number of low stock products
en: Number of %s products.
ca: Nombre de productes %s.

en: Number of low stock products.
ca: Nombre de productes amb poc estoc.

en: Product / Variation
ca: Producte / variació

en: Limit result set to items assigned a stock report type.
ca: Limita els resultats a articles assignats a un tipus d'informe d'inventari.

en: Manage stock.
ca: Gestiona l'estoc.

en: Stock status.
ca: Estat de l'estoc.

note: translators: Allowed values is a list of stat endpoints.
en: Limit response to specific report stats. Allowed values: %s.
ca: Limita la resposta a estadístiques d'informes específics. Valors permesos: %s.

en: There was an issue loading the report endpoints
ca: Hi ha hagut un problema en carregar els extrems de l'informe

en: Value of the stat. Returns null if the stat does not exist or cannot be loaded.
ca: Valor de l'estadística. Retorna nul si l'estadística no existeix o no es pot carregar.

en: Format of the stat.
ca: Format de l'estadística.

en: Human readable label for the stat.
ca: Una etiqueta comprensible de l'estadística.

en: The specific chart this stat referrers to.
ca: La gràfica específica a què es refereix aquesta estadística.

en: A list of stats to query must be provided.
ca: S'ha de proporcionar una llista d'estadístiques per a la consulta.

en: Sorry, fetching performance indicators failed.
ca: La recollida d'indicadors de rendiment ha fallat.

en: N. Revenue
ca: Ingressos nets

en: Product / Variation title
ca: Títol del producte / variació

en: Add additional piece of info about each product to the report.
ca: Afegeix informació addicional sobre cada producte a l'informe.

en: Limit result to items with specified variation ids.
ca: Limita els resultats a articles amb identificadors de variació especificats.

en: Limit result to items with specified product ids.
ca: Limita els resultats a articles amb identificadors de producte especificats.

en: Product inventory threshold for low stock.
ca: Llindar d'estoc baix de l’inventari del producte.

en: Product inventory quantity.
ca: Quantitat d'inventari del producte.

en: Product inventory status.
ca: Estat de l’inventari del producte.

en: Product attributes.
ca: Atributs del producte.

en: Product link.
ca: Enllaç del producte.

en: Product image.
ca: Imatge del producte.

en: Number of orders product appeared in.
ca: Nombre de comandes on apareix el producte.

en: Total Net sales of all items sold.
ca: Vendes netes totals de tots els articles venuts.

en: Number of items sold.
ca: Nombre d'articles venuts.

en: Sorry, fetching tax data failed.
ca: La recollida de dades d'impostos ha fallat.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the taxes taxonomy.
ca: Limita els resultats a tots els articles que tenen el terme especificat assignat en la taxonomia d'impostos.

en: Amount of tax codes.
ca: Quantitat de codis d'impostos.

en: Shipping tax
ca: Impost d'enviament

en: Order tax
ca: Impost de la comanda

en: Tax code
ca: Codi d'impost

en: Limit result set to items assigned one or more tax rates.
ca: Limita els resultats a articles assignats a un o més tipus impositius.

en: Shipping tax.
ca: Impost d'enviament.

en: Order tax.
ca: Impost de la comanda.

en: Total tax.
ca: Total d'impostos.

en: Priority.
ca: Prioritat.

en: State.
ca: Estat.

en: Country / Region.
ca: País / Regió.

en: Sorry, fetching revenue data failed.
ca: La recollida de dades d'ingressos ha fallat.

en: Add additional piece of info about each category to the report.
ca: Afegeix informació addicional sobre cada categoria a l'informe.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the categories taxonomy.
ca: Limita els resultats a tots els articles que tenen el terme especificat assignat en la taxonomia de categories.

en: Limit result set to items that don't have the specified order status.
ca: Limita els resultats a articles que no tenen l'estat de comanda especificat.

en: Limit result set to items that have the specified order status.
ca: Limita els resultats a articles que tenen l'estat de comanda especificat.

en: Amount of items sold.
ca: Quantitat d'articles venuts.

en: Invalid response from data store.
ca: Resposta no vàlida del magatzem de dades.

en: Net Revenue
ca: Ingressos nets

en: Gross sales.
ca: Vendes brutes.

en: Products sold.
ca: Productes venuts.

en: Items sold.
ca: Articles venuts.

en: Total of returns.
ca: Total de devolucions.

en: Returns
ca: Devolucions

en: Total of taxes.
ca: Total d'impostos.

en: Total of shipping.
ca: Total d'enviament.

en: Unique coupons count.
ca: Quantitat de cupons únics.

en: Amount discounted by coupons.
ca: Import descomptat per cupons.

en: Net sales.
ca: Vendes netes.

en: Total sales.
ca: Vendes totals.

en: Sorry, there is no export with that ID.
ca: No hi ha cap exportació amb aquest identificador.

en: Your report file is being generated.
ca: S'està generant el vostre fitxer d'informe.

en: There is no data to export for the given request.
ca: No hi ha dades per exportar per a la sol·licitud indicada.

en: Export download URL.
ca: URL de baixada de l'exportació.

en: Percentage complete.
ca: Percentatge complet.

en: Regenerate data message.
ca: Regenera el missatge de les dades.

en: Regeneration status.
ca: Estat de la regeneració.

en: When true, email a link to download the export to the requesting user.
ca: Quan és cert, envia per correu electrònic un enllaç per baixar l'exportació a l'usuari que l'ha sol·licitat.

en: Parameters to pass on to the exported report.
ca: Paràmetres a passar a l’informe exportat.

en: product_includes parameter need to specify exactly one product when segmenting by variation.
ca: El paràmetre product_includes ha d'especificar exactament un producte per a la segmentació per variació.

en: Segment the response by additional constraint.
ca: Segmenta la resposta per una restricció addicional.

en: Time interval to use for buckets in the returned data.
ca: Interval de temps a utilitzar per als contenidors a les dades retornades.

en: The date the report end, as GMT.
ca: La data de fi de l'informe, en GMT.

en: The date the report end, in the site's timezone.
ca: La data de fi de l'informe, a la zona horària del lloc.

en: The date the report start, as GMT.
ca: La data d'inici de l'informe, en GMT.

en: The date the report start, in the site's timezone.
ca: La data d'inici de l'informe, a la zona horària del lloc.

en: Type of interval.
ca: Tipus d'interval.

en: Reports data grouped by intervals.
ca: Dades dels informes agrupades per intervals.

en: Totals data.
ca: Dades totals.

en: Interval subtotals.
ca: Subtotals de l'interval.

en: Segment identificator.
ca: Identificador del segment.

en: Reports data grouped by segment condition.
ca: Dades dels informes agrupades per condició de segment.

en: Number of discounted orders.
ca: Nombre de comandes amb descompte.

en: Discounted orders
ca: Comandes amb descompte

en: Number of coupons.
ca: Nombre de cupons.

en: Created
ca: Creat

en: Add additional piece of info about each coupon to the report.
ca: Afegeix informació addicional sobre cada cupó a l'informe.

en: Limit result set to coupons assigned specific coupon IDs.
ca: Limita els resultats a cupons als quals se'ls han assignat identificadors de cupó específics.

en: Coupon discount type.
ca: Tipus de descompte del cupó.

en: Coupon expiration date in GMT.
ca: Data de caducitat del cupó en GMT.

en: Coupon expiration date.
ca: Data de caducitat del cupó.

en: Coupon creation date in GMT.
ca: Data de creació del cupó en GMT.

en: Coupon creation date.
ca: Data de creació del cupó.

en: Net discount amount.
ca: Quantitat de descompte net.

en: Coupon ID.
ca: Identificador de cupó.

en: API path.
ca: Ruta de l'API.

en: Customers detailed reports.
ca: Informes detallats dels clients.

en: Stats about product downloads.
ca: Estadístiques de baixades de productes.

en: Product download files detailed reports.
ca: Informes detallats de fitxers de baixada de productes.

en: Product downloads detailed reports.
ca: Informes detallats de baixades de productes.

en: Stats about taxes.
ca: Estadístiques dels impostos.

en: Taxes detailed reports.
ca: Informes detallats d'impostos.

en: Stats about coupons.
ca: Estadístiques dels cupons.

en: Coupons detailed reports.
ca: Informes detallats de cupons.

en: Stats about product categories.
ca: Estadístiques de les categories de producte.

en: Product categories detailed reports.
ca: Informes detallats de categories de productes.

en: Stats about products.
ca: Estadístiques dels productes.

en: Products detailed reports.
ca: Informes detallats de productes.

en: Stats about orders.
ca: Estadístiques de les comandes.

en: Stats about revenue.
ca: Estadístiques dels ingressos.

en: Batch endpoint for getting specific performance indicators from `stats` endpoints.
ca: Extrem en lot per obtenir indicadors de rendiment específics d'extrems d'«estadístiques».

en: Sorry, there is no resource with that ID.
ca: No hi ha cap recurs amb aquest identificador.

en: Unique ID for the Note Action.
ca: Identificador únic de l'acció de la nota.

en: Unique ID for the Note.
ca: Identificador únic de la nota.

en: Table cell value.
ca: Valor de la cel·la de la taula.

en: Table cell display.
ca: Visualització de cel·les de taula.

en: Table rows.
ca: Files de la taula.

en: Table column header.
ca: Capçalera de la columna de la taula.

en: Table headers.
ca: Capçaleres de la taula.

en: Displayed title for the leaderboard.
ca: Títol a mostrar en el marcador.

en: Leaderboard ID.
ca: Identificador del marcador.

en: URL query to persist across links.
ca: Consulta d'URL que persistirà als enllaços.

en: Top products - Items sold
ca: Productes principals - Articles venuts

en: Total Spend
ca: Despesa total

en: Customer Name
ca: Nom del client

en: Top Customers - Total Spend
ca: Clients principals - Despesa total

en: Net sales
ca: Vendes netes

en: Items sold
ca: Articles venuts

en: Top categories - Items sold
ca: Categories principals - Articles venuts

en: Amount discounted
ca: Import descomptat

en: Top Coupons - Number of Orders
ca: Cupons principals - Nombre de comandes

en: Limit results to coupons with codes matching a given string.
ca: Limita els resultats a cupons amb codis que coincideixin amb una cadena concreta.

en: Array of options with associated values.
ca: Matriu d’opcions amb els valors associats.

en: Sorry, you cannot manage these options.
ca: No podeu gestionar aquestes opcions.

en: You must supply an array of options and values.
ca: Heu d’aportar una matriu d’opcions i valors.

en: Sorry, you cannot view these options.
ca: No podeu veure aquestes opcions.

en: You must supply an array of options.
ca: Heu d'aportar una matriu d'opcions.

en: A zip file of the theme to be uploaded.
ca: Un fitxer zip del tema que es penjarà.

en: Uploaded theme.
ca: Tema penjat.

en: Theme installation message.
ca: Missatge d'instal·lació del tema.

en: Theme installation status.
ca: Estat d'instal·lació del tema.

en: Specified file failed upload test.
ca: El fitxer especificat ha fallat la prova de pujada.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
ca: No teniu permisos per instal·lar temes en aquest lloc web.

en: Limit result set to items that have the specified rate ID(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que tenen la(es) taxa(es) especificada(es) assignada(es).

en: Search by similar tax code.
ca: Cerca per codi d'impost similar.

en: Homepage created
ca: Pàgina d'inici creada

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: New Products
ca: Nous productes

en: Best Sellers
ca: Els més venuts

en: On Sale
ca: Rebaixat

en: Fan Favorites
ca: Els preferits dels seguidors

en: New In
ca: Nou a

en: Shop by Category
ca: Compreu per categoria

en: Content…
ca: Contingut…

en: Go shopping
ca: Aneu de compres

en: Write a short welcome message here
ca: Escriviu un breu missatge de benvinguda aquí

en: Welcome to the store
ca: Us donem la benvinguda a la botiga

en: Write title…
ca: Escriviu un títol...

en: Sorry, the sample products data file was not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer de dades de productes de mostra.

en: Sorry, you are not allowed to create new pages.
ca: No teniu permisos per crear noves pàgines.

en: An endpoint used for searching download logs for a specific IP address.
ca: Un extrem utilitzat per cercar registres de baixades d'una adreça IP específica.

en: Search by similar product name or sku.
ca: Cerca per nom o SKU de producte similar.

en: Limit result set to orders matching part of an order number.
ca: Limita els resultats a comandes que coincideixen en part amb un número de comanda.

en: [{site_title}]: Your {report_name} Report download is ready
ca: [{site_title}]: La baixada del vostre informe {report_name} està a punt

en: Your Report Download
ca: Baixada del vostre informe

en: Revenue
ca: Ingressos

en: Get Started
ca: Primers passos

en: Renew Subscription
ca: Renova la subscripció

note: translators: date the subscription expired, e.g. Jun 7th 2018
en: Your subscription expired on %s. Get a new subscription to continue receiving updates and access to support.
ca: La vostra subscripció va caducar el %s. Obteniu una nova subscripció per continuar rebent actualitzacions i accés al suport.

note: translators: name of the extension subscription that expired
en: %s subscription expired
ca: Subscripció a %s caducada

en: Enable Autorenew
ca: Activa la renovació automàtica

note: translators: number of days until the subscription expires
en: Your subscription expires in %d days. Enable autorenew to avoid losing updates and access to support.
ca: La vostra subscripció caduca en %d dies. Activeu la renovació automàtica per no perdre les actualitzacions i l'accés al suport.

note: translators: name of the extension subscription expiring soon
en: %s subscription expiring soon
ca: La subscripció a %s caducarà aviat

en: Install Woo mobile app
ca: Instal·la l'aplicació per mòbils Woo

en: Install the WooCommerce mobile app to manage orders, receive sales notifications, and view key metrics — wherever you are.
ca: Instal·leu l'aplicació mòbil del WooCommerce per gestionar comandes, rebre notificacions de vendes i veure mètriques clau — des de qualsevol lloc.

en: New sales record!
ca: Nou rècord de vendes!

note: translators: 1 and 4: Date (e.g. October 16th), 2 and 3: Amount (e.g. $160.00)
en: Woohoo, %1$s was your record day for sales! Net sales was %2$s beating the previous record of %3$s set on %4$s.
ca: %1$s va ser el vostre dia rècord de vendes! La facturació neta va ser de %2$s superant el rècord anterior de %3$s establert el %4$s.

en: Review your orders
ca: Reviseu les vostres comandes

en: Browse
ca: Navega

en: Another order milestone! Take a look at your Orders Report to review your orders to date.
ca: Una altra fita de comandes! Consulteu l'informe de comandes per revisar les vostres comandes fins al moment.

en: You've hit the 10 orders milestone! Look at you go. Browse some WooCommerce success stories for inspiration.
ca: Heu arribat a la fita de deu comandes! Bona feina. Consulteu algunes històries d'èxit de WooCommerce per inspirar-vos.

en: Congratulations on getting your first order! Now is a great time to learn how to manage your orders.
ca: Enhorabona per aconseguir la vostra primera comanda! Ara és un bon moment per aprendre a gestionar les vostres comandes.

note: translators: Number of orders processed.
en: Congratulations on processing %s orders!
ca: Enhorabona per processar %s comandes!

en: Review
ca: Ressenya

en: Activate usage tracking
ca: Activa el seguiment d'ús

note: translators: 1: open link to WooCommerce.com settings, 2: open link to WooCommerce.com tracking documentation, 3: close link tag.
en: Gathering usage data allows us to improve WooCommerce. Your store will be considered as we evaluate new features, judge the quality of an update, or determine if an improvement makes sense. You can always visit the %1$sSettings%3$s and choose to stop sharing data. %2$sRead more%3$s about what data we collect.
ca: La recollida de dades d’ús ens permet millorar WooCommerce. La vostra botiga serà tinguda en compte quan avaluem noves característiques, jutgem la qualitat d’una actualització o determinem si una millora té sentit. Sempre podeu visitar les %1$sOpcions%3$s i optar per deixar de compartir dades. %2$sLlegiu més%3$s sobre quines dades recollim.

en: The admin note action label prop cannot be empty.
ca: La propietat action label de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note action name prop cannot be empty.
ca: La propietat action de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note date prop cannot be empty.
ca: La propietat date de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note source prop cannot be empty.
ca: La propietat source de la nota d'administració no pot estar buida.

note: translators: %s: admin note status property.
en: The admin note status prop (%s) is not one of the supported statuses.
ca: La propietat status (%s) de la nota d'administració no es troba entre els estats compatibles.

en: The admin note status prop cannot be empty.
ca: La propietat status de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note content_data prop must be an instance of stdClass.
ca: La propietat content_data de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note content prop cannot be empty.
ca: La propietat content de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note title prop cannot be empty.
ca: La propietat title de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note locale prop cannot be empty.
ca: La propietat locale de la nota d'administració no pot estar buida.

note: translators: %s: admin note type.
en: The admin note type prop (%s) is not one of the supported types.
ca: La propietat type (%s) de la nota d'administració no es troba entre els tipus compatibles.

en: The admin note type prop cannot be empty.
ca: La propietat type de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note name prop cannot be empty.
ca: La propietat name de la nota d'administració no pot estar buida.

en: Report table data is being deleted.
ca: S’estan suprimint les dades de la taula d’informes.

en: Report table data is being rebuilt. Please allow some time for data to fully populate.
ca: S'estan reconstruint les dades de la taula d'informes. Espereu una mica perquè les dades s'omplin completament.

en: An import is already in progress. Please allow the previous import to complete before beginning a new one.
ca: Ja hi ha una importació en marxa. Deixeu que l'anterior importació es completi abans de començar-ne una de nova.

en: Report sync schedulers should be derived from the Automattic\WooCommerce\Internal\Admin\Schedulers\ImportScheduler class.
ca: Els programadors de sincronització d'informes han de derivar-se de la classe Automattic\WooCommerce\Internal\Admin\Schedulers\ImportScheduler.

en: Default Date Range
ca: Interval de dates predeterminat

en: Statuses that require extra action on behalf of the store admin.
ca: Estats que requereixen una acció addicional per part de l'administrador de la botiga.

en: Actionable order statuses
ca: Estats de comanda que requereixen alguna acció

en: Statuses that should not be included when calculating report totals.
ca: Estats que no s’han d’incloure quan es calcula el total dels informes.

en: Excluded report order statuses
ca: Estats de comanda d'informe exclosos

en: Settings for WooCommerce admin reporting.
ca: Opcions dels informes d'administració de WooCommerce.

note: translators: %d: amount of time
en: Stopped the insanity for %d second | Stopped the insanity for %d seconds
ca[0]: S'ha aturat la bogeria durant %d segon
ca[1]: S'ha aturat la bogeria durant %d segons

note: translators: %d: seconds
en: The next queue will begin processing in approximately %d seconds.
ca: La següent cua començarà a processar-se en aproximadament %d segons.

note: translators: %s: process URL
en: A new queue has begun processing. <a href="%s">View actions in-progress &raquo;</a>
ca: S'ha començat a processar una nova cua. <a href="%s">Visualitza les accions en marxa &raquo;</a>

en: Unknown status found for action.
ca: S'ha trobat un estat desconegut per a l'acció.

en: Invalid value for select or count parameter. Cannot query actions.
ca: Valor no vàlid per al paràmetre select o count. No es poden fer consultes d'accions.

en: Database error.
ca: Error de la base de dades.

note: translators: %s is the error message
en: %s Support for strings longer than this will be removed in a future version.
ca: %s La compatibilitat amb cadenes més llargues que aquesta se suprimirà en una versió futura.

note: translators: %d is a number (maximum length of action arguments).
en: ActionScheduler_Action::$args too long. To ensure the args column can be indexed, action args should not be more than %d characters when encoded as JSON.
ca: ActionScheduler_Action::$args massa llarg. Per garantir que la columna d'arguments es pot indexar els arguments de les accions no haurien de ser de més de %d caràcters en ser codificats com a JSON.

note: translators: %s: exception message
en: There was a failure scheduling the next instance of this action: %s
ca: S'ha produït un error en programar la següent instància d'aquesta acció: %s

note: translators: %s: exception message
en: There was a failure fetching this action: %s
ca: S'ha produït un error en recollir aquesta acció: %s

note: translators: %s: context
en: action ignored via %s
ca: acció ignorada via %s

note: translators: 1: context 2: exception message
en: action failed via %1$s: %2$s
ca: acció fallida via %1$s: %2$s

note: translators: %s: context
en: action complete via %s
ca: acció completada via %s

note: translators: %s: context
en: action started via %s
ca: acció iniciada via %s

note: translators: 1: action ID 2: schedule
en: Action [%1$s] has an invalid schedule: %2$s
ca: L’acció [%1$s] té una programació no vàlida: %2$s

en: Activity log for the action.
ca: Registre d'activitat de l'acció.

en: The date/time the action is/was scheduled to run.
ca: La data/hora en la qual està/estava programada l'acció.

en: Scheduled
ca: Programat

en: The action's schedule frequency.
ca: La freqüència de programació de l'acció.

en: Optional action group.
ca: Grup d'acció opcional.

en: Optional data array passed to the action hook.
ca: Matriu de dades opcional proporcionada al ganxo d'acció.

en: Action statuses are Pending, Complete, Canceled, Failed
ca: Els estats d'acció són «Pendent», «Complet», «Cancel·lat» i «Fallit»

en: Name of the action hook that will be triggered.
ca: Nom del ganxo d'acció que s'activarà.

en: Scheduled Action Columns
ca: Columnes d'accions programades

en: Action Scheduler is a scalable, traceable job queue for background processing large sets of actions. Action Scheduler works by triggering an action hook to run at some time in the future. Scheduled actions can also be scheduled to run on a recurring schedule.
ca: El programador d'accions és una cua de treball escalable i traçable per al processament en segon pla de grans conjunts d'accions. El programador d'accions funciona activant un ganxo d'acció per executar en algun moment en el futur. Les accions programades també es poden programar per executar-se en una programació periòdica.

note: translators: %s is the Action Scheduler version.
en: About Action Scheduler %s
ca: Sobre el programador d'accions %s

en: About
ca: Quant a

note: translators: 1: source action ID 2: source store class 3: destination action ID 4: destination store class
en: Migrated action with ID %1$d in %2$s to ID %3$d in %4$s
ca: Acció migrada amb l'identificador %1$d a %2$s per l'identificador %3$d a %4$s

note: translators: %d: amount of actions
en: Migrating %d action | Migrating %d actions
ca[0]: Migrant %d acció
ca[1]: Migrant %d accions

note: translators: %s is an action ID.
en: Unable to remove source migrated action %s
ca: No s'ha pogut suprimir l'acció migrada d'origen %s

en: Action Scheduler migration in progress. The list of scheduled actions may be incomplete.
ca: La migració del programador d'accions està en marxa. La llista d'accions programades pot estar incompleta.

en: Destination logger must be configured before running a migration
ca: S’ha de configurar el registre de destinació abans d’executar una migració

en: Destination store must be configured before running a migration
ca: S’ha de configurar la botiga de destinació abans d’executar una migració

en: Source logger must be configured before running a migration
ca: S’ha de configurar el registre d'origen abans d’executar una migració

en: Source store must be configured before running a migration
ca: S'ha de configurar la botiga d'origen abans d'executar una migració

en: Invalid action - must be a recurring action.
ca: Acció no vàlida - ha de ser una acció recurrent.

en: Version:
ca: Versió:

note: translators: 1: next cleanup message 2: github issue URL
en: Action Scheduler has migrated data to custom tables; however, orphaned log entries exist in the WordPress Comments table. %1$s <a href="%2$s">Learn more &raquo;</a>
ca: El programador d'accions ha migrat les dades a taules personalitzades; no obstant això, les entrades del registre orfes existeixen a la taula de comentaris de WordPress. %1$s <a href="%2$s">Apreneu més&raquo;</a>

note: translators: %s: date interval
en: This data will be deleted in %s.
ca: Aquestes dades se suprimiran el %s.

en: Update country / region
ca: Actualitza el país / regió

en: MaxMind Geolocation
ca: Geolocalització de MaxMind

en: Unable to detect the Action Scheduler package.
ca: No s'ha pogut detectar el paquet del programador d'accions.

en: Action Scheduler package running on your site.
ca: El paquet del programador d'accions que s'està executant al vostre lloc web.

en: Action Scheduler package
ca: Paquet del programador d'accions

note: translators: Link to WooCommerce Docs.
en: Not required if your download directory is protected. <a href='%s'>See this guide</a> for more details. Files already uploaded will not be affected.
ca: No és necessari si el vostre directori de baixades està protegit. <a href='%s'>Consulteu aquesta guia</a> per obtenir més detalls. Els fitxers ja penjats no es veuran afectats.

en: Append a unique string to filename for security
ca: Afegeix una cadena única al nom del fitxer per millorar la seguretat

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Redirect only (Insecure)
ca: Només redirecció (insegur)

note: translators: Link to WooCommerce Docs.
en: If you are using X-Accel-Redirect download method along with NGINX server, make sure that you have applied settings as described in <a href='%s'>Digital/Downloadable Product Handling</a> guide.
ca: Si utilitzeu el mètode de baixada X-Accel-Redirect juntament amb un servidor NGINX, assegureu-vos que heu aplicat la configuració tal com es descriu a la guia d'<a href='%s'>ús de productes digitals/baixables</a>.

en: Choose countries / regions&hellip;
ca: Trieu països / regions&hellip;

en: Choose a country / region&hellip;
ca: Trieu un país / regió&hellip;

en: Fees:
ca: Quotes:

en: Coupon(s):
ca: Cupó(ns):

en: Items Subtotal:
ca: Subtotal d'articles:

en: Country / Region
ca: País / Regió

en: WooCommerce database update done
ca: S'ha realitzat l'actualització de la base de dades del WooCommerce

en: WooCommerce database update in progress
ca: Actualització de la base de dades del WooCommerce en marxa

en: View progress →
ca: Visualitza el progrés →

en: Shipping Country / Region
ca: País / Regió d'enviament

en: Billing Country / Region
ca: País / Regió de facturació

en: Select a country / region&hellip;
ca: Selecciona un país / regió&hellip;

en: Product on sale
ca: Producte rebaixat

en: List of categories with their product counts
ca: Llista de categories amb el seu nombre de productes

en: List of categories
ca: Llista de categories

en: You are paying for a guest order. Please continue with payment only if you recognize this order.
ca: Esteu pagant una comanda de visitant. Continueu amb el pagament només si reconeixeu aquesta comanda.

en: Filter products by maximum price
ca: Filtra els productes per preu màxim

en: Filter products by minimum price
ca: Filtra els productes per preu mínim

[ctx: block description]
en: Display a call to action button which either adds the product to the cart, or links to the product page.
ca: Mostra un botó de crida a l'acció que o bé afegeix el producte a la cistella o bé enllaça a la pàgina del producte.

en: Center
ca: Centre

en: Small
ca: Petita

en: Size
ca: Mida

en: And
ca: i

en: Price: high to low
ca: Preu: de major a menor

en: Price: low to high
ca: Preu: de menor a major

en: Latest
ca: Més recents

en: Popularity
ca: Popularitat

en: Thumbnail sizes for responsive images.
ca: Mides de les miniatures per a les imatges adaptatives.

en: Thumbnail srcset for responsive images.
ca: Srcset de les miniatures per a les imatges adaptatives.

en: Thumbnail URL.
ca: URL de la miniatura.

en: Full size image URL.
ca: URL de la imatge a mida original.

en: Missing product ID
ca: Falta l'identificador de producte

en: Unique identifier for the fee within the cart.
ca: Identificador únic de la quota dins de la cistella.

en: Button description.
ca: Descripció del botó.

en: Button text.
ca: Text del botó.

en: Add to cart button parameters.
ca: Paràmetres del botó «Afegeix a la cistella».

en: Is the product in stock?
ca: El producte està en estoc?

en: Is the product purchasable?
ca: El producte es pot comprar?

en: Price amount.
ca: Import del preu.

en: Price range, if applicable.
ca: Interval de preus, si s'escau.

en: Sale product price, if applicable.
ca: Preu rebaixat del producte, si s'escau.

en: Regular product price.
ca: Preu habitual del producte.

en: Is the product on sale?
ca: El producte està rebaixat?

en: If this attribute has term archive pages.
ca: Si aquest atribut té pàgines d'arxiu de termes.

en: How terms in this attribute are sorted by default.
ca: Com s’ordenen els termes d’aquest atribut per defecte.

en: Attribute type.
ca: Tipus de l'atribut.

en: Variation attribute value.
ca: Valor de l'atribut de la variació.

en: Variation attribute name.
ca: Nom de l'atribut de la variació.

en: Chosen attributes (for variations).
ca: Atributs escollits (per les variacions).

en: Stock keeping unit, if applicable.
ca: Unitat de manteniment d'estoc, si s'escau.

en: The cart item product or variation ID.
ca: Identificador de producte o variació de l'article de la cistella.

en: Total weight (in grams) of all products in the cart.
ca: Pes total (en grams) de tots els productes de la cistella.

en: True if the cart needs shipping. False for carts with only digital goods or stores with no shipping methods set-up.
ca: Cert si la cistella requereix enviament. Fals per a les cistelles amb productes digitals només o botigues sense cap mètode d'enviament configurat.

en: List of cart items.
ca: Llista d'articles de la cistella.

en: Number of items in the cart.
ca: Nombre d'articles a la cistella.

en: Number of objects (posts of any type) assigned to the term.
ca: Nombre d'objectes (entrades de qualsevol tipus) assignats al terme.

en: Term description.
ca: Descripció del terme.

en: String based identifier for the term.
ca: Identificador de tipus cadena del terme.

en: Limit result set to products with a certain average rating.
ca: Limita els resultats a productes amb una certa valoració mitjana.

en: The logical relationship between attributes when filtering across multiple at once.
ca: La relació lògica entre atributs en filtrar-ne diversos alhora.

en: List of attribute slug(s). If a term ID is provided, this will be ignored.
ca: Llista d'àlies d'atributs. Si es proporciona un identificador de terme, aquest s'ignorarà.

en: List of attribute term IDs.
ca: Llista d'identificadors de termes d'atribut.

en: Attribute taxonomy name.
ca: Nom de la taxonomia de l'atribut.

en: Limit result set to products with selected global attributes.
ca: Limita els resultats a productes amb els atributs globals seleccionats.

en: When limiting response using after/before, which date column to compare against.
ca: En limitar la resposta mitjançant abans/després, contra quina columna de data comparar.

en: Limit response to resources created before a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos creats abans d'una data escrita en format ISO8601.

en: If true, calculates rating counts for products in the collection.
ca: Si és cert, calcula el nombre de valoracions dels productes de la col·lecció.

en: Filter condition	 being performed which may affect counts. Valid values include "and" and "or".
ca: Condició del filtre	en marxa que podria afectar els comptadors. Els valors vàlids inclouen «and» i «or».

en: Taxonomy name.
ca: Nom de la taxonomia.

en: If requested, calculates attribute term counts for products in the collection.
ca: Si se sol·licita, calcula els nombres de termes d'atribut dels productes de la col·lecció.

en: If true, calculates the minimum and maximum product prices for the collection.
ca: Si és cert, calcula els preus mínims i màxims de producte de la col·lecció.

en: Returns number of products with each average rating.
ca: Retorna el nombre de productes amb cada valoració mitjana.

en: Number of products.
ca: Nombre de productes.

en: Max price found in collection of products.
ca: Preu màxim trobat a la col·lecció de productes.

en: Min price found in collection of products.
ca: Preu mínim trobat a la col·lecció de productes.

en: Invalid attribute ID.
ca: Identificador d'atribut no vàlid.

en: Cannot create an existing cart item.
ca: No es pot crear un article de cistella existent.

en: Cart item does not exist.
ca: L'article de la cistella no existeix.

en: Unique identifier for the item within the cart.
ca: Identificador únic de l'article dins de la cistella.

en: Unable to retrieve cart.
ca: No s'ha pogut recuperar la cistella.

en: Attribute does not exist.
ca: L'atribut no existeix.

en: Unique identifier for the attribute.
ca: Identificador únic de l'atribut.

en: No matching variation found.
ca: No s'ha trobat cap variació que coincideixi.

en: Missing variation data for variable product.
ca: Falten les dades de variació del producte variable.

note: translators: %1$s: Attribute name, %2$s: Allowed values.
en: Invalid value posted for %1$s. Allowed values: %2$s
ca: Valor no vàlid publicat per a %1$s. Valors permesos: %2$s

en: This product cannot be added to the cart.
ca: Aquest producte no es pot afegir a la cistella.

en: Total post count.
ca: Nombre total d'entrades.

en: Vientiane Province
ca: Província de Vientiane

[ctx: checkout-validation]
note: translators: %s: field name
en: Billing %s
ca: Factura %s

[ctx: checkout-validation]
note: translators: %s: field name
en: Shipping %s
ca: S'està enviant %s

en: Thank you for your payment. Your transaction has been completed, and a receipt for your purchase has been emailed to you. Log into your PayPal account to view transaction details.
ca: Gràcies pel pagament. La transacció s'ha completat i s'ha enviat un rebut al vostre correu electrònic. Entreu al vostre compte de PayPal per veure els detalls de les transaccions.

note: translators: %d number of seconds
en: You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d second. | You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d seconds.
ca[0]: No podeu afegir un mètode de pagament nou tan aviat després de l'anterior. Espereu %d segon.
ca[1]: No podeu afegir un mètode de pagament nou tan aviat després de l'anterior. Espereu %d segons.

note: translators: 1: wc_get_product 2: woocommerce_init 3: woocommerce_after_register_taxonomy 4: woocommerce_after_register_post_type
en: %1$s should not be called before the %2$s, %3$s and %4$s actions have finished.
ca: %1$s no s'hauria de cridar abans que les accions %2$s, %3$s i %4$s hagin finalitzat.

en: Invalid product type: passed ID does not correspond to a product variation.
ca: Tipus de producte no vàlid: l'identificador proporcionat no es correspon amb una variació de producte.

en: The location that the MaxMind database should be stored. By default, the integration will automatically save the database here.
ca: La ubicació on s'ha d'emmagatzemar la base de dades de MaxMind. Per defecte, la integració desarà aquí la base de dades automàticament.

en: Database File Path
ca: Ruta del fitxer de la base de dades

note: translators: %1$s: Documentation URL
en: The key that will be used when dealing with MaxMind Geolocation services. You can read how to generate one in <a href="%1$s">MaxMind Geolocation Integration documentation</a>.
ca: La clau que s'utilitzarà quan tracteu amb els serveis de geolocalització de MaxMind. Podeu consultar com generar-ne una a la <a href="%1$s">documentació d'integració de geolocalització de MaxMind</a>.

en: MaxMind License Key
ca: Clau de llicència de MaxMind

en: An integration for utilizing MaxMind to do Geolocation lookups. Please note that this integration will only do country lookups.
ca: Una integració per utilitzar MaxMind per fer cerques de geolocalització. Tingueu en compte que aquesta integració només farà cerques de països.

en: Missing MaxMind Reader library!
ca: Falta la biblioteca MaxMind Reader!

en: Failed to download the MaxMind database.
ca: No s'ha pogut baixar la base de dades de MaxMind.

en: The MaxMind license key is invalid. If you have recently created this key, you may need to wait for it to become active.
ca: La clau de llicència de MaxMind no és vàlida. Si heu creat aquesta clau recentment, potser haureu d’esperar que s’activi.

note: translators: %s: search query
en: Search results for "%s"
ca: Resultats de la cerca per a «%s»

note: translators: Actual coupon code.
en: You have used this coupon %s in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
ca: Heu utilitzat aquest cupó %s en una altra transacció durant el pagament i s’ha arribat al límit d’usos del cupó. Suprimiu el cupó i torneu-ho a provar.

note: translators: Actual coupon code.
en: Coupon %s was used in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
ca: S'ha fet servir el cupó %s en una altra transacció durant el pagament i ha arribat al seu límit d'usos. Suprimiu el cupó i torneu-ho a provar.

note: translators: Actual coupon code.
en: An unexpected error happened while applying the Coupon %s.
ca: S'ha produït un error inesperat en aplicar el cupó %s.

note: translators: %s: decimal
en: Please enter a value with one decimal point (%s) without thousand separators.
ca: Introduïu un valor amb un punt decimal (%s) sense separadors de milers.

note: translators: %1$s: usage tracking help link
en: Learn more about how usage tracking works, and how you'll be helping in our <a href="%1$s" target="_blank">usage tracking documentation</a>.
ca: Obteniu més informació sobre el funcionament del seguiment d’ús i sobre com ajudareu en la nostra <a href="%1$s" target="_blank">documentació de seguiment d’ús</a>.

en: The "WooCommerce Admin" plugin will be installed and activated
ca: S’instal·larà i activarà l'extensió «WooCommerce Admin»

en: Yes please
ca: Sí

en: Get your store up and running more quickly with our new and improved setup experience
ca: Poseu la vostra botiga en marxa més ràpidament amb la nostra nova i millorada experiència de configuració

en: Welcome to
ca: Us donem la benvinguda a

note: translators: %1%s: integration page %2$s: general settings page
en: You must enter a valid license key on the <a href="%1$s">MaxMind integration settings page</a> in order to use the geolocation service. If you do not need geolocation for shipping or taxes, you should change the default customer location on the <a href="%2$s">general settings page</a>.
ca: Per utilitzar el servei de geolocalització, heu d'introduir una clau de llicència vàlida a la <a href="%1$s">pàgina d'opcions de la integració de MaxMind</a>. Si no necessiteu la geolocalització per als enviaments o els impostos, hauríeu de canviar la ubicació predeterminada del client a la <a href="%2$s">pàgina d'opcions generals</a>.

en: Geolocation has not been configured.
ca: No s'ha configurat la geolocalització.

en: Every 15 Days
ca: Cada 15 dies

note: translators: %s product name
en: %s is a variable product parent and cannot be added.
ca: %s és un producte variable pare i no es pot afegir.

en: Shipping costs are calculated during checkout.
ca: Les despeses d'enviament es calculen durant el pagament.

en: Search products…
ca: Cerca productes…

en: Image of the product that the review belongs to.
ca: Imatge del producte al qual pertany la ressenya.

en: Permalink of the product that the review belongs to.
ca: Enllaç permanent del producte al qual pertany la ressenya.

en: Name of the product that the review belongs to.
ca: Nom del producte al qual pertany la ressenya.

en: The date the review was created, in the site's timezone in human-readable format.
ca: La data en què es va crear la ressenya, a la zona horària del lloc, en format comprensible.

en: Amount of reviews that the product has.
ca: Quantitat de ressenyes que té el producte.

en: Jetpack logo
ca: Logotip del Jetpack

en: Enable usage tracking and help improve WooCommerce
ca: Activeu el seguiment d’ús i ajudeu a millorar el WooCommerce

en: Help improve WooCommerce with usage tracking
ca: Ajudeu a millorar WooCommerce amb el seguiment d’ús

en: The coupon will expire at 00:00:00 of this date.
ca: El cupó caducarà a les 00:00:00 d’aquesta data.

note: translators: %s: shipping zone name.
en: Customer matched zone "%s"
ca: Zona de coincidència amb el client «%s»

en: Southern
ca: Meridional

en: North-Western
ca: Nord-occidental

en: Northern
ca: Nord

en: Eastern
ca: Oriental

en: Western
ca: Occidental

en: Midway Atoll
ca: Atol·ló de Midway

en: Macao
ca: Macau

en: Browse products
ca: Navegueu pels productes

en: Columns:
ca: Columnes:

en: Go to category
ca: Vés a la categoria

en: Shop now
ca: Compreu ara

en: Show description
ca: Mostra la descripció

en: 1 variation
ca: 1 variació

en: Columns
ca: Columnes

en: Product title
ca: Títol del producte

note: translators: 1: is a link to a support document. 2: closing link
en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, %1$splease refer to this document%2$s to set up your development environment.
ca: La instal·lació del WooCommerce no està completa. Si heu instal·lat el WooCommerce des de GitHub, %1$s consulteu aquest document %2$s per configurar l'entorn de desenvolupament.

en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, please refer to this document to set up your development environment: https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment
ca: La instal·lació del WooCommerce no està completa. Si heu instal·lat el WooCommerce des de GitHub, consulteu aquest document per configurar l'entorn de desenvolupament: https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment

note: Translators: %s package name.
en: Missing the WooCommerce %s package
ca: Falta el paquet del WooCommerce %s

[ctx: with first and last result]
note: translators: 1: first result 2: last result 3: total results 4: sorted by
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d result | Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
ca[0]: Mostra %1$d&ndash;%2$d de %3$d resultat
ca[1]: Mostra %1$d&ndash;%2$d de %3$d resultats

en: Product variation attributes, if applicable.
ca: Atributs de variació del producte, si s'escau.

en: Operator to compare product tags.
ca: Operador per comparar etiquetes de producte.

en: Category URL.
ca: URL de la categoria.

en: Import as meta data
ca: Importa com a meta dades

en: Tags (space separated)
ca: Etiquetes (separades per espais)

en: Tags (comma separated)
ca: Etiquetes (separades per comes)

en: Variations (and their attributes) that do not have prices will not be shown in your store.
ca: Les variacions (i els seus atributs) que no tinguin preus no es mostraran a la vostra botiga.

note: Translators: %d variation count.
en: %d variation does not have a price. | %d variations do not have prices.
ca[0]: La variació %d no té un preu.
ca[1]: Les variacions %d no tenen preus.

en: WooCommerce Admin icon
ca: Icona d'administrador de WooCommerce

en: Manage your store's reports and monitor key metrics with a new and improved interface and dashboard.
ca: Gestioneu els informes de la vostra botiga i superviseu les mètriques clau amb una interfície i un quadre de comandament nous i millorats.

en: WooCommerce Admin
ca: Administrador del WooCommerce

en: Use WooCommerce Shipping (powered by WooCommerce Services & Jetpack) to save time at the post office by printing your shipping labels at home.
ca: Utilitzeu WooCommerce Shipping (funciona gràcies a WooCommerce Services i Jetpack) per estalviar temps a la oficina de correus imprimint les vostres etiquetes d’enviament a casa.

en: Did you know you can print shipping labels at home?
ca: Sabíeu que podeu imprimir etiquetes d’enviament a casa?

en: List additional tax classes you need below (1 per line, e.g. Reduced Rates). These are in addition to "Standard rate" which exists by default.
ca: Enumereu les llistes de classes d'impostos addicionals que necessiteu a continuació (1 per línia, per exemple, tarifes reduïdes). Aquestes són addicionals a la «Tarifa estàndard» que existeix per defecte.

en: Unable to retrieve database information. Usually, this is not a problem, and it only means that your install is using a class that replaces the WordPress database class (e.g., HyperDB) and WooCommerce is unable to get database information.
ca: No s'ha pogut recuperar la informació de la base de dades. Normalment, això no és un problema, i només vol dir que la vostra instal·lació utilitza una classe que substitueix la classe de bases de dades del WordPress (per exemple, HyperDB) i WooCommerce no pot obtenir informació de la base de dades.

en: Database information:
ca: Informació de la base de dades:

note: Translators: %1$f: Table size, %2$f: Index size, %3$s Engine.
en: Data: %1$.2fMB + Index: %2$.2fMB + Engine %3$s
ca: Dades: %1$.2fMB + Índex: %2$.2fMB + Motor %3$s

en: Generate coupon code
ca: Genereu codi de cupó

en: Drag and drop to set admin attribute order
ca: Arrossegueu i deixeu anar per definir l'ordre dels atributs d'administració

en: Zero rate
ca: Taxa zero

en: Reduced rate
ca: Tarifa reduïda

en: Congratulations on the sale.
ca: Enhorabona per la venda.

en: Thanks for using {site_url}!
ca: Gràcies per utilitzar {site_address}!

en: Text to appear below the main email content.
ca: Text que apareixerà a sota del contingut principal del correu electrònic.

en: Additional content
ca: Contingut addicional

en: Town / Village
ca: Ciutat / Poble

en: Postal code
ca: Codi postal

en: Invalid field
ca: Camp no vàlid

en: Tax class slug already exists
ca: L'àlies de la classe d'impost ja existeix

en: Tax class requires a valid name
ca: La classe d'impost requereix un nom vàlid

note: translators: 1: URL of WordPress.org Repository 2: URL of the GitHub Repository release page
en: Or you can download a pre-built version of the plugin from the <a href="%1$s">WordPress.org repository</a> or by visiting <a href="%2$s">the releases page in the GitHub repository</a>.
ca: O bé podeu baixar una versió preconstruïda de l'extensió des del <a href="%1$s">repositori de WordPress.org</a> o visitant <a href="%2$s">la pàgina de llançaments al repositori de GitHub</a>.

en: Order not editable
ca: La comanda no es pot modificar

en: You do not have permission to install plugins.
ca: No teniu permís per instal·lar extensions.

en: Learn how to upgrade
ca: Apreneu a actualitzar

en: The sale will start at 00:00:00 of "From" date and end at 23:59:59 of "To" date.
ca: L'oferta començarà a les 00:00:00 de la data «Des de» i finalitzarà a les 23:59:59 de la data «Fins».

en: Order fully refunded.
ca: S'ha abonat completament la comanda.

en: Selecting no country / region to sell to prevents from completing the checkout. Continue anyway?
ca: Si no seleccioneu cap país per vendre, no podeu completar el pagament. Continuem de totes formes?

en: Please enter a valid Eircode.
ca: Introduïu un Eircode vàlid.

en: There was a failure fetching this action
ca: S'ha produït un error en recollir aquesta acció

note: translators: %s: attribute name
en: &larr; Back to "%s" attributes
ca: &larr; Torna als atributs «%s»

en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
ca: Nota: WP CRON s'ha desactivat a la vostra instal·lació i això pot impedir que aquesta actualització es completi.

en: Product display, sorting, and reports may not be accurate until this finishes. It will take a few minutes and this notice will disappear when complete.
ca: Pot ser que la visualització, l'ordenació i els informes del producte no siguin exactes fins que això acabi. Tindreu uns minuts i aquest avís desapareixerà quan estigui completat.

en: You can manually run queued updates here.
ca: Podeu executar actualitzacions manualment aquí.

en: Updating database
ca: S'està actualitzant la base de dades

note: translators: 1: Number of database updates 2: List of update callbacks
en: Found %1$d updates (%2$s)
ca: S'han trobat %1$d actualitzacions (%2$s)

note: translators: %s Database version number
en: No updates required. Database version is %s
ca: Actualitzacions no obligatòries. La versió de la base de dades és %s

note: translators: 1: action ID 2: hook name
en: Completed processing action %1$s with hook: %2$s
ca: S'ha completat l'acció de processament %1$s amb el ganxo: %2$s

note: translators: %s php class name
en: The %s class can only be run within WP CLI.
ca: La classe %s només es pot executar dins del WP CLI.

en: Newest Scheduled Date
ca: Data de programació més recent

en: Oldest Scheduled Date
ca: Data prevista més antiga

en: Count
ca: Recompte

en: Action Status
ca: Estat de l'acció

en: Action Scheduler
ca: Programador d'accions

en: Your account was created successfully. Your login details have been sent to your email address.
ca: El vostre compte s’ha creat correctament. Les vostres dades d’inici de sessió s’han enviat a la vostra adreça electrònica.

en: Your account was created successfully and a password has been sent to your email address.
ca: El vostre compte s’ha creat correctament i s’ha enviat una contrasenya a la vostra adreça electrònica.

note: Translators: %d stock amount
en: Stock: %d
ca: Estoc: %d

note: translators: %1$s: item name %2$s: stock change
en: Deleted %1$s and adjusted stock (%2$s)
ca: S'ha suprimit %1$s i corregit l'estoc (%2$s)

en: Invalid items
ca: Articles no vàlids

en: Invalid rate
ca: Tarifa no vàlida

note: translators: %s item name.
en: Added line items: %s
ca: Línies de comanda afegides: %s

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has been cancelled
ca: [{site_title}]: La comanda núm. {order_number} s'ha cancel·lat

en: Learn more about updates
ca: Més informació sobre les actualitzacions

en: Update WooCommerce Database
ca: Actualitza la base de dades de WooCommerce

note: translators: %1$s: opening <a> tag %2$s: closing </a> tag translators: 1: Link to docs 2: Close link.
en: The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient. Advanced users can alternatively update via %1$sWP CLI%2$s.
ca: El procés d'actualització de la base de dades s'executa en segon pla i pot trigar una mica, així que tingueu paciència. Els usuaris avançats també poden actualitzar mitjançant %1$sWP CLI%2$s.

en: WooCommerce has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version.
ca: El WooCommerce s'ha actualitzat! Perquè tot funcioni correctament hem d'actualitzar la vostra base de dades a la versió més recent.

en: WooCommerce database update required
ca: Actualització obligatòria de la base de dades del WooCommerce

en: Decrease existing stock by:
ca: Redueix l'estoc existent en:

en: Increase existing stock by:
ca: Incrementa l'estoc existent en:

en: View progress &rarr;
ca: Visualitza el progrés &rarr;

en: WooCommerce is updating product data in the background
ca: El WooCommerce està actualitzant les dades del producte en segon pla

en: WooCommerce is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.
ca: El WooCommerce està actualitzant la base de dades en segon pla. El procés d'actualització de la base de dades pot trigar una mica, així que tingueu paciència.

en: Is your site connected to WooCommerce.com?
ca: El vostre lloc està connectat a WooCommerce.com?

en: Must Use Plugins
ca: Extensions imprescindibles

en: Dropin Plugins
ca: Extensions dependents

en: Inactive plugins
ca: Extensions inactives

en: Site address (URL)
ca: Adreça del lloc web (URL)

en: WordPress address (URL)
ca: Adreça de WordPress (URL)

en: five star
ca: cinc estrelles

en: Start Import
ca: Inicia la importació

en: Create Product
ca: Crea un producte

en: Dismiss this suggestion
ca: Descarta aquest suggeriment

en: Enter a coupon code to apply. Discounts are applied to line totals, before taxes.
ca: Introduïu un codi de cupó per aplicar-lo. Els descomptes s'apliquen als totals de línies abans dels impostos.

note: translators: %s item name.
en: Adjusted stock: %s
ca: Estoc corregit: %s

en: Adds an option to the orders screen for removing personal data in bulk. Note that removing personal data cannot be undone.
ca: Afegeix una opció a la pantalla de comandes per suprimir les dades personals en massa. Tingueu en compte que la supressió de dades personals no es pot desfer.

en: Allow personal data to be removed in bulk from orders
ca: Permet la supressió en massa de dades personals de les comandes

en: Personal data removal
ca: Supressió de dades personals

en: Remove access to downloads on request
ca: Suprimeix l'accés a les baixades sota sol·licitud

en: Remove personal data from orders on request
ca: Suprimeix les dades personals de les comandes sota sol·licitud

en: Display suggestions within WooCommerce
ca: Mostra suggeriments a dins de WooCommerce

en: Show Suggestions
ca: Mostra suggeriments

en: We show contextual suggestions for official extensions that may be helpful to your store.
ca: Us oferim suggeriments d'extensions oficials que podrien us podrien resultar útils per a la vostra botiga.

en: Marketplace suggestions
ca: Suggeriments del Marketplace

note: Translators: %s URL to tracking info screen.
en: To opt out, leave this box unticked. Your store remains untracked, and no data will be collected. Read about what usage data is tracked at: %s.
ca: Per no participar deixeu aquesta casella sense marcar. La vostra botiga no es rastrejarà i no es recolliran dades. Més informació sobre quines dades d'ús es rastregen a: %s.

en: Allow usage of WooCommerce to be tracked
ca: Permet el seguiment de l'ús de WooCommerce

en: Enable tracking
ca: Activa el seguiment

en: Usage Tracking
ca: Seguiment d'ús

en: WooCommerce.com Usage Tracking Documentation
ca: Documentació del seguiment d'ús de WooCommerce.com

[ctx: Marketplace suggestions]
en: Get more options
ca: Obteniu més opcions

en: Manage suggestions
ca: Gestiona els suggeriments

en: Browse the Marketplace
ca: Navegueu per la botiga

en: Extensions can add new functionality to your product pages that make your store stand out
ca: Les extensions poden afegir noves funcionalitats a les vostres pàgines de producte per fer que la botiga destaqui

en: Enhance your products
ca: Milloreu els vostres productes

en: Facebook icon
ca: Icona de Facebook

en: Enjoy all Facebook products combined in one extension: pixel tracking, catalog sync, messenger chat, shop functionality and Instagram shopping (coming soon)!
ca: Gaudiu de tots els productes de Facebook combinats en una sola extensió: seguiment amb píxels, sincronització de catàlegs, xat de missatgeria, funcionalitat de botiga i compres a Instagram (aviat)!

en: Refund the line items above. This will show the total amount to be refunded
ca: Reemborsa les línies de comanda anteriors. Això mostrarà l'import total a reemborsar

en: Before discount
ca: Abans del descompte

note: translators: %s: discount amount
en: %s discount
ca: %s de descompte

en: WooCommerce Status
ca: Estat del WooCommerce

en: Order status set to refunded. To return funds to the customer you will need to issue a refund through your payment gateway.
ca: L’estat de la comanda és «reemborsada». Per retornar fons al client, haureu de fer una devolució a través de la vostra passarel·la de pagaments.

en: action_args should not be overwritten when calling wc_get_template.
ca: action_args no s'ha de sobreescriure quan es crida wc_get_template.

en: Lookup tables are regenerating
ca: Les taules de consulta s'estan regenerant

en: This tool will regenerate product lookup table data. This process may take a while.
ca: Aquesta eina regenerarà les dades de la taula de consulta de productes. Aquest procés pot trigar una estona.

en: Product lookup tables
ca: Taules de consulta de productes

en: cURL installed but unable to retrieve version.
ca: cURL instal·lat però no disponible per recuperar la versió.

en: Dropins & MU plugins.
ca: Extensions dependents i imprescindibles.

en: Inactive plugins.
ca: Extensions inactives.

en: Limit result set to orders which have specific statuses.
ca: Limita els resultats a comandes que tinguin estats específics.

en: Number of terms in the attribute taxonomy.
ca: Nombre de termes en la taxonomia de l'atribut.

en: Attribute slug.
ca: Slug de l'atribut.

en: Determines if hidden or visible catalog products are shown.
ca: Determina si es mostren productes de catàleg ocults o visibles.

en: Operator to compare product attribute terms.
ca: Operador per comparar termes d'atributs de producte.

en: Operator to compare product category terms.
ca: Operador per comparar termes de categoria de producte.

en: Virgin Islands (US)
ca: Illes Verges (EUA)

en: Virgin Islands (British)
ca: Illes Verges (Britàniques)

en: North Macedonia
ca: Macedònia del Nord

en: Wake Island
ca: Illes Wake

en: Palmyra Atoll
ca: Atol Palmyra

en: Navassa Island
ca: Illa Navassa

en: Kingman Reef
ca: Escull Kingman

en: Johnston Atoll
ca: Atol Johnston

en: Jarvis Island
ca: Illa Jarvis

en: Howland Island
ca: Illa Howland

en: Baker Island
ca: Illa Baker

note: translators: %s opening and closing link tags respectively
en: You must be %1$slogged in%2$s to post a review.
ca: Heu d'estar %1$sidentificat%2$s per a penjar una ressenya.

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name
en: Notification to let you know &mdash; order #%1$s belonging to %2$s has been cancelled:
ca: Només perquè ho sapigueu &mdash; la comanda núm. %1$s que pertany a %2$s s'ha cancel·lat:

en: We have finished processing your order.
ca: Hem acabat de processar la vostra comanda.

en: Shop order
ca: Comanda de la botiga

en: Shipping options will be updated during checkout.
ca: Les opcions d'enviament s'actualitzaran durant el pagament.

note: Translators: $s shipping destination.
en: Shipping to %s.
ca: Envia a %s.

note: translators: %s: error message
en: Invalid image: %s
ca: La imatge no és vàlida: %s

en: Webhook status must be valid.
ca: L'estat del webhook ha de ser vàlid.

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your order #%s, and it is now being processed:
ca: Només perquè ho sapigueu &mdash; hem rebut la vostra comanda núm. %s, i està en procés:

en: account erasure request
ca: sol·licitud de supressió de compte

en: Default product category cannot be deleted.
ca: No es pot suprimir la categoria de producte predeterminada.

en: Variation cannot be imported: Parent product cannot be a product variation
ca: No es pot importar la variació: el producte pare no pot ser una variació de producte

en: Database upgrade routine has been scheduled to run in the background.
ca: La rutina d'actualització de la base de dades s'ha planificat per executar-se en segon pla.

en: This tool will update your WooCommerce database to the latest version. Please ensure you make sufficient backups before proceeding.
ca: Aquesta eina actualitzarà la base de dades del WooCommerce a la darrera versió. Assegureu-vos de fer les suficients còpies de seguretat abans de continuar.

en: Update database
ca: Actualitza la base de dades

en: Details for order #{order_number}
ca: Detalls de la comanda núm. {order_number}

en: You do not have permission to assign API Keys to the selected user.
ca: No teniu permisos per assignar claus API a l'usuari seleccionat.

en: Feel free to reconnect again using the button below.
ca: No dubteu a tornar a connectar de nou mitjançant el següent botó.

en: Sorry to see you go.
ca: Sentim veure-us marxar.

en: discounted shipping labels
ca: etiquetes d'enviament amb descompte

en: automated taxes and discounted shipping labels
ca: impostos automàtics i etiquetes d'enviament amb descompte

en: payment setup and discounted shipping labels
ca: configuració de pagaments i etiquetes d'enviament amb descompte

en: WooCommerce Endpoints
ca: Extrems del WooCommerce

en: You do not have permission to revoke API Keys
ca: No teniu permisos per revocar claus API

en: You do not have permission to revoke this API Key
ca: No teniu permisos per revocar aquesta clau API

en: You do not have permission to edit this API Key
ca: No teniu permisos per editar aquesta clau API

note: translators: %1$s: Order ID. %2$s: Order date
en: [Order #%1$s] (%2$s)
ca: [Comanda núm. %1$s] (%2$s)

en: If you didn't make this request, just ignore this email. If you'd like to proceed:
ca: Si no heu fet aquesta sol·licitud simplement ignoreu aquest correu electrònic. Si voleu continuar:

note: translators: %s: Store name
en: Someone has requested a new password for the following account on %s:
ca: Algú ha demanat una contrasenya nova per al següent compte a %s:

note: translators: %s: Store admin email
en: We hope to see you again soon.
ca: Esperem tornar-vos a veure ben aviat.

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been refunded. There are more details below for your reference:
ca: La comanda a %s s'ha reemborsat. Hi ha més detalls a continuació per a la vostra informació:

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been partially refunded. There are more details below for your reference:
ca: La comanda a %s s'ha reemborsat parcialment. Hi ha més detalls a continuació per a la vostra informació:

en: Thanks!
ca: Gràcies!

en: We look forward to fulfilling your order soon.
ca: Esperem poder tramitar la comanda aviat.

en: As a reminder, here are your order details:
ca: Com a recordatori, aquí teniu els detalls de la comanda:

en: The following note has been added to your order:
ca: La següent nota s'ha afegit a la comanda:

en: We look forward to seeing you soon.
ca: Esperem veure-us aviat.

note: translators: %1$s: Site title, %2$s: Username, %3$s: My account link
en: Thanks for creating an account on %1$s. Your username is %2$s. You can access your account area to view orders, change your password, and more at: %3$s
ca: Gràcies per crear un compte a %1$s. El nom d'usuari és %2$s. Podeu accedir a l'àrea del compte per veure les comandes, canviar la contrasenya i més a: %3$s

note: translators: %s Order date translators: %s: Order date
en: Here are the details of your order placed on %s:
ca: Aquí teniu els detalls de la comanda realitzada el %s:

note: translators: %1$s Site title, %2$s Order pay link translators: %1$s: Site title, %2$s: Order pay link
en: An order has been created for you on %1$s. Your order details are below, with a link to make payment when you’re ready: %2$s
ca: S'ha creat una comanda a %1$s. Els detalls de la comanda es troben a continuació, amb un enllaç per fer el pagament quan estigueu a punt: %2$s

en: Thanks for shopping with us.
ca: Gràcies per la compra.

note: translators: %s: Customer first name translators: %s: Customer username
en: Hi %s,
ca: Hola %s,

note: translators: %s: Customer billing full name
en: You’ve received the following order from %s:
ca: Heu rebut la següent comanda de %s:

en: Hopefully they’ll be back. Read more about <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">troubleshooting failed payments</a>.
ca: Amb sort, tornaran. Més informació sobre <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">solucions a pagaments fallits</a>.

en: Thanks for reading.
ca: Gràcies per llegir.

en: Enter a different address
ca: Introduïu una adreça diferent

note: Translators: $s shipping destination.
en: No shipping options were found for %s.
ca: No s'ha trobat cap opció d'enviament per a %s.

en: Enter your address to view shipping options.
ca: Introduïu la vostra adreça per veure les opcions d'enviament.

en: Change address
ca: Canvia l'adreça

en: Sort by latest
ca: Ordena per més recent

en: Stock levels increased:
ca: S'ha incrementat la quantitat d'estoc:

note: translators: %s item name.
en: Unable to restore stock for item %s.
ca: No s'ha pogut restaurar l'estoc de l'article %s.

en: Stock levels reduced:
ca: S'ha reduït la quantitat d'estoc:

note: translators: %s item name.
en: Unable to reduce stock for item %s.
ca: No s'ha pogut reduir l'estoc de l'article %s.

note: translators: %s: Default class name
en: The class attached to the "woocommerce_queue_class" does not implement the WC_Queue_Interface interface. The default %s class will be used instead.
ca: La classe adjunta a «woocommerce_queue_class» no implementa la interfície WC_Queue_Interface. S'utilitzarà per contra la classe %s predeterminada.

en: This function should not be called before plugins_loaded.
ca: Aquesta funció no hauria de cridar-se abans de plugins_loaded.

en: Action Group
ca: Grup d'accions

en: No actions found in trash
ca: No s'ha trobat cap acció a la paperera

en: No actions found
ca: No s'ha trobat cap acció

en: Search Scheduled Actions
ca: Cerca accions programades

en: View Action
ca: Visualitza l'acció

en: New Scheduled Action
ca: Acció programada nova

en: Edit Scheduled Action
ca: Edita l'acció programada

en: Add New Scheduled Action
ca: Afegeix una acció programada nova

[ctx: Admin menu name]
en: Scheduled Actions
ca: Accions programades

en: Scheduled Action
ca: Acció programada

en: Scheduled actions are hooks triggered on a certain date and time.
ca: Les accions programades són ganxos que s'activen en una data i hora determinades.

note: translators: %s: count
en: In-Progress <span class="count">(%s)</span> | In-Progress <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: En marxa <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: En marxa <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: In-Progress
ca: En marxa

[ctx: post]
en: Failed
ca: Fallida

en: Invalid action ID. No status found.
ca: Identificador d'acció no vàlid. No s'ha trobat cap estat.

note: translators: %s: action ID
en: Unable to mark failure on action %s. Database error.
ca: No s'ha pogut marcar la fallada a l'acció %s. Error a la base de dades.

note: translators: %s: action ID
en: Unable to unlock claim on action %s. Database error.
ca: No s'ha pogut desbloquejar la sol·licitud de l'acció %s. Error a la base de dades.

note: translators: %s: claim ID
en: Unable to unlock claim %s. Database error.
ca: No s'ha pogut desbloquejar la sol·licitud %s. Error a la base de dades.

note: translators: %s: group name(s) translators: %s is the group name
en: The group "%s" does not exist. | The groups "%s" do not exist.
ca[0]: El grup «%s» no existeix.

en: Unable to claim actions. Database error.
ca: No s'han pogut sol·licitar accions. Error a la base de dades.

en: Unable to save action.
ca: No s'ha pogut desar l'acció.

note: translators: %s: error message translators: %s: action error message translators: %s is an error message.
en: Error saving action: %s
ca: S'ha produït un error en desar l'acció: %s

note: translators: %d refers to the total number of tasks completed
en: %d scheduled task completed. | %d scheduled tasks completed.
ca[0]: S'ha completat %d tasca programada.
ca[1]: S'han completat %d tasques programades.

note: translators: %s refers to the exception error message
en: There was an error running the action scheduler: %s
ca: S'ha produït un error en executar la programació de l'acció: %s

note: translators: %d refers to the total number of batches executed
en: %d batch executed. | %d batches executed.
ca[0]: S'ha executat %d lot.
ca[1]: S'han executat %d lots.

note: translators: %d refers to how many scheduled tasks were found to run
en: Found %d scheduled task | Found %d scheduled tasks
ca[0]: S'ha trobat %d tasca programada
ca[1]: S'han trobat %d tasques programades

en: Attempting to reduce used memory...
ca: S'està intentant reduir la memòria utilitzada...

note: translators: 1: action ID 2: exception message
en: Error processing action %1$s: %2$s
ca: S'ha produït un error en processar l'acció %1$s: %2$s

note: translators: %s refers to the action ID
en: Started processing action %s
ca: S'ha iniciat el processament de l'acció %s

en: The claim has been lost. Aborting current batch.
ca: La sol·licitud s'ha perdut. S'està interrompent el procés en lots actual.

note: translators: %d: amount of actions
en: Running %d action | Running %d actions
ca[0]: S'està executant %d acció
ca[1]: S'estan executant %d accions

en: There are too many concurrent batches.
ca: Hi ha massa processos en lot concurrents.

en: There are too many concurrent batches, but the run is forced to continue.
ca: Hi ha massa processos en lot concurrents, però s'ha forçat l'execució perquè continuïn.

en: Canceled
ca: Cancel·lada

en: Failed
ca: Ha fallat

en: In-progress
ca: En marxa

en: Pending
ca: Pendent

en: Invalid schedule. Cannot save action.
ca: Programació no vàlida. No s'ha pogut desar l'acció.

en: Every minute
ca: Cada minut

en: action ignored
ca: acció ignorada

en: action reset
ca: s'ha reinicialitzat l'acció

note: translators: 1: error message 2: filename 3: line
en: unexpected shutdown: PHP Fatal error %1$s in %2$s on line %3$s
ca: aturada inesperada: Error fatal de PHP %1$s a %2$s a la línia %3$s

note: translators: %s: exception message
en: action failed: %s
ca: ha fallat l'acció: %s

en: action complete
ca: s'ha completat l'acció

en: action started
ca: s'ha iniciat l'acció

en: action canceled
ca: s'ha canceŀlat l'acció

en: action created
ca: s'ha creat l'acció

en: Search hook, args and claim ID
ca: Cerca ganxo, arguments i identificador de la sol·licitud

note: translators: %s: date interval
en:  (%s ago)
ca:  (fa %s)

note: translators: 1: action HTML 2: action ID 3: error message
en: Could not process change for action: "%1$s" (ID: %2$d). Error: %3$s
ca: No s'ha pogut processar el canvi de l'acció: «%1$s» (ID: %2$d). Error: %3$s

note: translators: %s: action HTML
en: Successfully processed change for action: %s
ca: S'ha processat el canvi de l'acció correctament: %s

note: translators: %s: action HTML
en: Successfully canceled action: %s
ca: S'ha cancel·lat l'acció correctament: %s

note: translators: %s: action HTML
en: Successfully executed action: %s
ca: S'ha executat l'acció correctament: %s

note: translators: %s: amount of claims
en: Maximum simultaneous queues already in progress (%s queue). No additional queues will begin processing until the current queues are complete. | Maximum simultaneous queues already in progress (%s queues). No additional queues will begin processing until the current queues are complete.
ca[0]: Ja estan en marxa el màxim de processos en lot simultanis (%s cua). No es processaran més accions fins que es completin els processos en lot actuals.
ca[1]: Ja estan en marxa el màxim de processos en lot simultanis (%s cues). No es processaran més accions fins que es completin els processos en lot actuals.

en: Non-repeating
ca: No recurrent

note: translators: %s: time interval
en: Every %s
ca: Cada %s

en: Now!
ca: Ara!

note: translators: %s: amount of time
en: %s second | %s seconds
ca[0]: %s segon
ca[1]: %s segons

note: translators: %s: amount of time translators: %s is the time duration in minutes
en: %s minute | %s minutes
ca[0]: %s minut
ca[1]: %s minuts

note: translators: %s: amount of time
en: %s hour | %s hours
ca[0]: %s hora
ca[1]: %s hores

note: translators: %s is a number of days. translators: %s: amount of time
en: %s day | %s days
ca[0]: %s dia
ca[1]: %s dies

note: translators: %s: amount of time
en: %s week | %s weeks
ca[0]: %s setmana
ca[1]: %s setmanes

note: translators: %s: amount of time
en: %s month | %s months
ca[0]: %s mes
ca[1]: %s mesos

note: translators: %s: amount of time
en: %s year | %s years
ca[0]: %s any
ca[1]: %s anys

en: Cancel the action now to avoid it being run in future
ca: Cancel·la l'acció ara per evitar que s'executi en el futur

en: Process the action now as if it were run as part of a queue
ca: Processa l'acció ara com si s'executés com a part d'una cua

en: Run
ca: Executa

en: Claim ID
ca: Identificador de la sol·licitud

en: Log
ca: Registre

en: Scheduled Date
ca: Data programada

en: Recurrence
ca: Recurrència

en: Group
ca: Grup

en: Hook
ca: Ganxo

note: translators: 1: action ID 2: arguments
en: Action [%1$s] has invalid arguments. It cannot be JSON decoded to an array. $args = %2$s
ca: L'acció [%1$s] té arguments no vàlids. JSON no la pot descodificar a una matriu. $args = %2$s

en: Scheduled Actions
ca: Accions programades

en: New Order: #{order_number}
ca: Nova comanda: núm. {order_number}

en: Order Failed: #{order_number}
ca: Comanda fallida: núm. {order_number}

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has failed
ca: [{site_title}]: La comanda núm. {order_number} ha fallat

en: Password Reset Request
ca: Sol·licitud de reinicialització de contrasenya

en: Password Reset Request for {site_title}
ca: Sol·licitud de reinicialització de contrasenya per a {site_title}

en: Order Refunded: {order_number}
ca: Comanda reemborsada: {order_number}

en: Partial Refund: Order {order_number}
ca: Reemborsament parcial: Comanda {order_number}

en: Your {site_title} order has been received!
ca: Hem rebut la comanda a {site_title}!

en: Your {site_title} account has been created!
ca: S'ha creat el compte a {site_title}!

en: Details for order #{order_number} on {site_title}
ca: Detalls de la comanda núm. {order_number} a {site_title}

en: Thanks for shopping with us
ca: Gràcies per la compra

en: Your {site_title} order is now complete
ca: La comanda a {site_title} ja s'ha completat

en: Order Cancelled: #{order_number}
ca: Comanda cancel·lada: núm. {order_number}

en: WooCommerce Customer Payment Tokens
ca: Testimonis de pagament del client al WooCommerce

en: WooCommerce Customer Downloads
ca: Baixades del client al WooCommerce

en: WooCommerce Customer Orders
ca: Comandes del client al WooCommerce

en: WooCommerce Customer Data
ca: Dades del client al WooCommerce

note: translators: %1$s: field name, %2$s finder.eircode.ie URL
en: %1$s is not valid. You can look up the correct Eircode <a target="_blank" href="%2$s">here</a>.
ca: %1$s no és vàlid. Podeu cercar l'Eircode correcte <a target="_blank" href="%2$s">aquí</a>.

note: translators: 1: product name 2: quantity in stock translators: %s: product name
en: Sorry, we do not have enough "%1$s" in stock to fulfill your order (%2$s available). We apologize for any inconvenience caused.
ca: No disposem de suficient estoc de «%1$s» per tramitar la comanda (hi ha %2$s disponibles). Demanem disculpes per les molèsties que això ocasioni.

en: Shipping instance ID.
ca: Identificador de la instància d'enviament.

en: An identifier for the group this setting belongs to.
ca: Un identificador del grup al qual pertany aquest paràmetre.

en: Attributes totals.
ca: Total d'atributs.

en: Tags totals.
ca: Total d'etiquetes.

en: Categories totals.
ca: Total de categories.

en: Reviews totals.
ca: Total de ressenyes.

en: Coupons totals.
ca: Total de cupons.

en: Customers totals.
ca: Total de clients.

en: Products totals.
ca: Total de productes.

en: Orders totals.
ca: Total de comandes.

en: Amount of reviews.
ca: Quantitat de ressenyes.

en: Review type name.
ca: Nom del tipus de ressenya.

en: Amount of products.
ca: Quantitat de productes.

en: Product type name.
ca: Nom del tipus de producte.

en: Amount of orders.
ca: Quantitat de comandes.

en: Order status name.
ca: Nom de l'estat de la comanda.

en: Amount of customers.
ca: Quantitat de clients.

en: Customer type name.
ca: Nom del tipus de client.

en: Non-paying customer
ca: Client sense pagaments

en: Paying customer
ca: Client amb pagaments

en: Amount of coupons.
ca: Quantitat de cupons.

en: Coupon type name.
ca: Nom del tipus de cupó.

en: Limit result set to products with specified stock status.
ca: Limita els resultats a productes amb un estat d'estoc específic.

en: Controls the stock status of the product.
ca: Controla l'estat de l'estoc del producte.

en: File ID.
ca: Identificador de fitxer.

en: Variation status.
ca: Estat de la variació.

en: Invalid review ID.
ca: Identificador de ressenya no vàlid.

en: Limit result set to reviews assigned a specific status.
ca: Limita els resultats a ressenyes assignades a un estat específic.

en: Limit result set to reviews assigned to specific product IDs.
ca: Limita els resultats a ressenyes assignades a identificadors de producte específics.

en: Limit result set to that from a specific author email.
ca: Limita els resultats als del correu electrònic d'un autor específic.

en: Ensure result set excludes reviews assigned to specific user IDs.
ca: Assegureu-vos que els resultats exclouen les ressenyes assignades a identificadors d'usuari específics.

en: Limit result set to reviews assigned to specific user IDs.
ca: Limita els resultats a ressenyes assignades a identificadors d'usuari específics.

en: Limit response to reviews published before a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a valoracions publicades abans d'una data escrita en format ISO8601.

en: Limit response to resources created after a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos creats després d'una data escrita en format ISO8601.

en: Avatar URLs for the object reviewer.
ca: URLs de l'avatar del revisor de l'objecte.

note: translators: %d: avatar image size in pixels
en: Avatar URL with image size of %d pixels.
ca: URL d'avatar amb una mida d'imatge de %d píxels.

en: Status of the review.
ca: Estat de la ressenya.

en: Unique identifier for the product that the review belongs to.
ca: Identificador únic del producte al qual pertany la ressenya.

en: The object cannot be deleted.
ca: L'objecte no es pot suprimir.

en: The object has already been trashed.
ca: L'objecte ja es troba a la paperera.

note: translators: %s: force=true
en: The object does not support trashing. Set '%s' to delete.
ca: L'objecte no es pot moure a la paperera. Establiu «%s» per suprimir-lo.

en: Updating review failed.
ca: Ha fallat l'actualització de la ressenya.

en: Invalid review content.
ca: Contingut de ressenya no vàlid.

en: Updating review status failed.
ca: Ha fallat l'actualització de l'estat de la ressenya.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
ca: No teniu permisos per canviar el tipus de comentari.

en: Product review field exceeds maximum length allowed.
ca: El camp de ressenya de producte supera la longitud màxima permesa.

en: Cannot create existing product review.
ca: No es pot crear una ressenya de producte que ja existeix.

en: Unique identifier for the product.
ca: Identificador únic del producte.

en: Supported features for this payment gateway.
ca: Característiques compatibles d'aquesta passareŀla de pagament.

en: If true, this note will be attributed to the current user. If false, the note will be attributed to the system.
ca: Si és cert, aquesta nota s'atribuirà a l'usuari actual. Si el valor és fals, la nota s'atribuirà al sistema.

en: Order note author.
ca: Autor de la nota de comanda.

en: Full name of currency.
ca: Nom complet de la moneda.

en: There are no currencies matching these parameters.
ca: No hi ha monedes que coincideixin amb aquests paràmetres.

en: ISO4217 currency code.
ca: Codi de moneda ISO4217.

en: Data resource description.
ca: Descripció del recurs de dades.

en: Data resource ID.
ca: Identificador del recurs de dades.

en: List of supported currencies.
ca: Llista de monedes admeses.

en: List of supported states in a given country.
ca: Llista de províncies disponibles en un país donat.

en: List of supported continents, countries, and states.
ca: Llista de continents, països i províncies disponibles.

en: The unit weights are defined in for this country.
ca: Les unitats de pes definides per a aquest país.

en: Thousands separator for displayed prices in this country.
ca: Separador de milers per als preus mostrats en aquest país.

en: Full name of state.
ca: Nom complet de la província.

en: List of states in this country.
ca: Llista de províncies d'aquest país.

en: Number of decimal points shown in displayed prices for this country.
ca: Nombre de punts decimals mostrats als preus d'aquest país.

en: Full name of country.
ca: Nom complet del país.

en: The unit lengths are defined in for this country.
ca: Les unitats de longitud definides d'aquest país.

en: Decimal separator for displayed prices for this country.
ca: Separador decimal per mostrar els preus d'aquest país.

en: Currency symbol position for this country.
ca: Posició del símbol monetari d'aquest país.

en: Default ISO4127 alpha-3 currency code for the country.
ca: Codi de moneda ISO4127 alpha-3 predeterminat del país.

en: ISO3166 alpha-2 country code.
ca: Codi de país ISO3166 alpha-2.

en: List of countries on this continent.
ca: Llista de països d'aquest continent.

en: Full name of continent.
ca: Nom complet del continent.

en: There are no locations matching these parameters.
ca: No hi ha cap ubicació que coincideixi amb aquests paràmetres.

en: 2 character continent code.
ca: Codi de continent de 2 caràcters.

en: View affected templates
ca: Visualitza les plantilles afectades

en: If you copied over a template file to change something, then you will need to copy the new version of the template and apply your changes again.
ca: Si heu copiat sobre un fitxer de plantilla per canviar alguna cosa, llavors haureu de copiar la versió nova de la plantilla i aplicar de nou els canvis.

en: Update your theme to the latest version. If no update is available contact your theme author asking about compatibility with the current WooCommerce version.
ca: Actualitzeu el tema a l'última versió. Si no hi ha cap actualització disponible contacteu amb l'autor del tema per preguntar-li sobre la compatibilitat amb la versió actual de WooCommerce.

note: translators: %s: theme name
en: <strong>Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.</strong> These files may need updating to ensure they are compatible with the current version of WooCommerce. Suggestions to fix this:
ca: <strong>El tema (%s) conté còpies obsoletes d'alguns fitxers de plantilla de WooCommerce.</strong> Pot ser que hagueu d'actualitzar aquests fitxers per assegurar que són compatibles amb la versió actual de WooCommerce. Suggeriments per solucionar això:

en: Export all categories
ca: Exporta totes les categories

en: Which product category should be exported?
ca: Quina categoria de producte s'hauria d'exportar?

en: This is the attachment ID, or image URL, used for placeholder images in the product catalog. Products with no image will use this.
ca: Aquest és l'identificador d'adjunt, o URL de la imatge, utilitzat per a les imatges de mostra al catàleg de productes. Els productes sense imatge utilitzaran això.

en: Enter attachment ID or URL to an image
ca: Introduïu un identificador o URL d'adjunt d'una imatge

en: Placeholder image
ca: Imatge de mostra

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should access to downloadable files be revoked and download logs cleared?
ca: Quan es maneja un %s, s'ha de revocar l'accés als fitxers baixables i netejar el registre de baixades?

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should personal data within orders be retained or removed?
ca: Quan es maneja un %s, s'han de conservar o suprimir les dades personals de les comandes?

en: Enter a number to set stock quantity at the variation level. Use a variation's 'Manage stock?' check box above to enable/disable stock management at the variation level.
ca: Introduïu un nombre per establir la quantitat d'estoc a cada variació. Utilitzeu la casella 'Gestiona estoc?' d'una variació per activar/desactivar la gestió d'estoc a cada variació.

en: Low stock amount
ca: Quantitat d'estoc baixa

en: Set up PayPal for me using this email:
ca: Configura PayPal utilitzant aquest correu electrònic:

en: Set up Stripe for me using this email:
ca: Configura Stripe utilitzant aquest correu electrònic:

note: translators: %1$s: weight unit dropdown, %2$s: dimension unit dropdown
en: We'll use %1$s for product weight and %2$s for product dimensions.
ca: Utilitzarem %1$s per al pes del producte i %2$s per a les dimensions del producte.

en: ShipStation icon
ca: Icona de ShipStation

en: We recommend using ShipStation to save time at the post office by printing your shipping labels at home. Try ShipStation free for 30 days.
ca: Recomanem que utilitzeu ShipStation per estalviar temps a l'oficina de correus imprimint les etiquetes d'enviament a casa. Proveu ShipStation durant 30 dies de forma gratuïta.

en: WooCommerce Services icon
ca: Icona de WooCommerce Services

en: A live rate is the exact cost to ship an order, quoted directly from the shipping carrier.
ca: Una tarifa en temps real és el cost exacte per enviar una comanda, pressupostada directament des del transportista.

note: translators: %1$s: live rates tooltip text, %2$s: shipping extensions URL
en: If you'd like to offer <span class="help_tip" data-tip="%1$s">live rates</span> from a specific carrier (e.g. UPS) you can find a variety of extensions available for WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.
ca: Si voleu oferir <span class="help_tip" data-tip="%1$s">tarifes en temps real</span> d'un transportista específic (p. ex. UPS), podeu trobar una àmplia varietat d'extensions disponibles per a WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">aquí</a>.

note: translators: %s: country name including the 'the' prefix if needed
en: We've created two Shipping Zones - for %s and for the rest of the world. Below you can set Flat Rate shipping costs for these Zones or offer Free Shipping.
ca: Hem creat dues zones d'enviament - per a %s i per a la resta del món. A continuació podeu configurar les despeses d'enviament de tarifa plana per a aquestes zones o oferir enviament gratuït.

en: Yards
ca: Iardes

en: Inches
ca: Polzades

en: Millimeters
ca: Miŀlímetres

en: Centimeters
ca: Centímetres

en: Meters
ca: Metres

en: Ounces
ca: Unces

en: Pounds
ca: Lliures

en: Kilograms
ca: Quilograms

en: Item moved down
ca: Article mogut cap avall

en: Item moved up
ca: Article mogut cap amunt

en: You may need to manually restore the item's stock.
ca: Necessiteu restaurar l'estoc de l'article manualment.

en: Are you sure you want to remove the selected items?
ca: Segur que voleu suprimir els articles seleccionats?

en: Alto Paraguay
ca: Alt Paraguai

en: Sud Sardegna
ca: Sardenya del Sud

en: Apartment, suite, unit, etc.
ca: Apartament, habitació, unitat, etc...

note: translators: %d: count
en: %d API key permanently revoked. | %d API keys permanently revoked.
ca[0]: S'ha revocat %d clau API definitivament.
ca[1]: S'han revocat %d claus API definitivament.

en: Cannot set attributes due to invalid parent product.
ca: No es poden configurar els atributs pel producte pare no vàlid.

en: This action cannot be reversed. Are you sure you wish to erase personal data from the selected orders?
ca: Aquesta acció no es pot desfer. Segur que voleu eliminar les dades personals de les comandes seleccionades?

[ctx: shipping packages]
note: translators: %d: shipping package number
en: Shipping %d
ca: %d paquets

en: Payer PayPal address
ca: Adreça Paypal de qui paga

en: Payer last name
ca: Cognoms de qui paga

en: Payer first name
ca: Nom de qui paga

en: Shipping Address
ca: Adreça d'enviament

en: Billing Address
ca: Adreça de facturació

en: Shipping Address 1
ca: Adreça d'enviament 1

en: Billing Address 1
ca: Adreça de facturació 1

en: MySQL version string.
ca: Cadena de versió de MySQL.

note: translators: 1: Link to tax rates sample file 2: Closing link.
en: Your CSV needs to include columns in a specific order. %1$sClick here to download a sample%2$s.
ca: El CSV ha d'incloure les columnes en un ordre específic. %1$sCliqueu aquí per baixar una mostra%2$s.

en: This will be how your name will be displayed in the account section and in reviews
ca: Així serà com es mostrarà el vostre nom a la secció del vostre compte i a les ressenyes

en: terms and conditions
ca: termes i condicions

en: privacy policy
ca: política de privadesa

en: United States (US) dollar
ca: Dòlar dels Estats Units (EUA)

note: translators: 1: last 4 digits
en: eCheck ending in %1$s
ca: eCheck acaba en %1$s

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing. Turning this option off may prevent PayPal Seller protection from applying.
ca: PayPal ens permet enviar una adreça. Si utilitzeu PayPal per a les etiquetes d'enviament, possiblement preferiu enviar l'adreça d'enviament en comptes de la de facturació. Si desactiveu aquesta opció, impedireu que s'apliqui la protecció de PayPal Seller.

note: translators: %s: Link to WC system status page
en: PayPal Standard redirects customers to PayPal to enter their payment information.
ca: PayPal estàndard redirigeix als clients a PayPal perquè introdueixin la seva informació de pagament.

note: Translators: %1$s zone name, %2$s shipping method instance name.
en: Other locations
ca: Altres ubicacions

note: Translators: %1$s shipping method title, %2$s shipping method id. translators: 1: product title 2: product ID
en: %1$s (#%2$s)
ca: %1$s (núm. %2$s)

note: Translators: %1$s shipping method name.
en: Any &quot;%1$s&quot; method
ca: Qualsevol mètode «%1$s»

en: Take payments in person via checks. This offline gateway can also be useful to test purchases.
ca: Accepteu pagaments en persona mitjançant xecs. Aquesta passarel·la de pagament sense connexió també pot ser útil per a proves de compra.

en: Account details:
ca: Detalls del compte:

en: Take payments in person via BACS. More commonly known as direct bank/wire transfer.
ca: Accepteu pagaments en persona mitjançant transferència bancària. Més coneguda com a transferència directa al banc o per cable.

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
ca: a, abans, abans-d'ahir, ací, ahir, això, així, aleshores, algun, alguna, algunes, alguns, algú, alhora, allà, allò, allí, almenys, altra, altre, altres, altri, amb, ambdues, ambdós, amunt, aquell, aquella, aquelles, aquells, aquest, aquesta, aquestes, aquests, aquí, ara, arran, arreu, avall, avant, aviat, avui, açò, bah, baix, bastant, bastants, ben, bo, bé, cada, cal, cap, cert, certa, certes, certs, com, contra, dalt, daltabaix, damunt, darrera, darrere, davant, de, debades, dempeus, demà, des, després, dins, dintre, divers, diversa, diverses, diversos, doncs, durant, eh, el, ell, ella, elles, ells, els, em, en, encara, endavant, endemà, endins, enfora, enguany, enlaire, enlloc, enllà, enrera, enrere, ens, entorn, entre, entremig, entretant, envers, ençà, es, excepte, fins, força, gaire, gairebé, gaires, gens, ha, hi, hom, i, ídem, ja, jo, la, les, li, llavors, llevat, llur, llurs, lo, los, ma, mai, malgrat, massa, mateix, mateixa, mateixes, mateixos, me, mentre, mentrestant, menys, meu, meus, meva, meves, mi, mitges, mitja, mitjançant, mitjos, molt, molta, moltes, molts, mon, més, ni, ningú, no, només, nos, nosaltres, nostra, nostre, nostres, o, on, pas, per, perquè, pertot, però, poc, poca, pocs, poques, potser, prop, prou, qual, quals, qualsevol, qualssevol, quan, quant, quanta, quantes, quants, quasi, que, quelcom, qui, quin, quina, quines, quins, què, res, sa, se, sempre, sens, sense, seu, seus, seva, seves, si, sinó, sobre, sobretot, solament, son, sota, sovint, sí, ta, tal, tals, també, tampoc, tan, tanmateix, tant, tanta, tantes, tants, te, teu, teus, teva, teves, ton, tot, tota, totes, tothom, tothora, tots, tret, tu, un, una, unes, uns, us, vers, vora, vos, vosaltres, vostra, vostre, vostres, vostè, vostès, www

en: Optionally add some text for the terms checkbox that customers must accept.
ca: Opcionalment, afegiu una mica de text a la casella dels termes, que els clients hauran d'acceptar.

note: Translators: %s: page name.
en: %s page
ca: Pàgina %s

en: No page set
ca: Cap pàgina definida

en: Highlight required fields with an asterisk
ca: Marca els camps obligatoris amb un asterisc

note: translators: %s terms and conditions page name and link
en: I have read and agree to the website %s
ca: He llegit i estic d'acord amb els %s del lloc web

en: Required
ca: Obligatori

note: Translators: %s field name.
en: %s field
ca: Camp %s

en: These options let you change the appearance of the WooCommerce checkout.
ca: Aquestes opcions us permeten canviar l'aparença de la pàgina de pagament de WooCommerce.

en: Please see the <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">PayPal Privacy Policy</a> for more details.
ca: Reviseu la <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">política de privadesa de PayPal</a> per a més detalls.

en: We accept payments through PayPal. When processing payments, some of your data will be passed to PayPal, including information required to process or support the payment, such as the purchase total and billing information.
ca: Acceptem pagaments mitjançant PayPal. A l'hora de processar pagaments algunes de les dades es passaran a PayPal, inclosa la informació necessària per processar o donar suport al pagament, com ara el total de la compra i la informació de facturació.

en: In this subsection you should list which third party payment processors you’re using to take payments on your store since these may handle customer data. We’ve included PayPal as an example, but you should remove this if you’re not using PayPal.
ca: En aquesta subsecció hauríeu d'indicar quins processadors de pagament externs esteu utilitzant per admetre pagaments a la botiga, ja que pot ser que tractin amb dades dels clients. Hem inclòs PayPal com a exemple, però hauríeu de suprimir-lo si no esteu utilitzant PayPal.

en: We share information with third parties who help us provide our orders and store services to you; for example --
ca: Compartim informació amb tercers, que ens ajuden a oferir els nostres serveis i comandes; per exemple --

en: In this section you should list who you’re sharing data with, and for what purpose. This could include, but may not be limited to, analytics, marketing, payment gateways, shipping providers, and third party embeds.
ca: En aquesta secció hauríeu d'indicar amb qui esteu compartint dades, i amb quin objectiu. Això podria incloure, però no està només limitat a això, estadístiques, màrqueting, passareŀles de pagament, proveïdors d'enviament, i incrustats de tercers.

en: What we share with others
ca: Què compartim amb altres

en: Our team members have access to this information to help fulfill orders, process refunds and support you.
ca: Els membres de l'equip tenen accés a aquesta informació per ajudar a tramitar comandes, processar reemborsaments i donar-vos suport.

en: Customer information like your name, email address, and billing and shipping information.
ca: La informació de client, com ara, el nom, l'adreça electrònica, i la informació de facturació i enviament.

en: Order information like what was purchased, when it was purchased and where it should be sent, and
ca: La informació de les comandes, com ara, què es va comprar, quan es va comprar i on s'hauria d'enviar, i

en: Members of our team have access to the information you provide us. For example, both Administrators and Shop Managers can access:
ca: Els membres de l'equip tenen accés a la informació que ens proporcioneu. Per exemple, els administradors i gestors de botiga poden accedir a:

en: Who on our team has access
ca: Qui de l'equip té accés

en: We will also store comments or reviews, if you choose to leave them.
ca: També emmagatzemem comentaris o ressenyes, si trieu deixar-los.

en: We generally store information about you for as long as we need the information for the purposes for which we collect and use it, and we are not legally required to continue to keep it. For example, we will store order information for XXX years for tax and accounting purposes. This includes your name, email address and billing and shipping addresses.
ca: Normalment emmagatzemem informació sobre vós durant el temps que la necessitem per als propòsits pels quals la recopilem i utilitzem, i no estem legalment obligats a mantenir-la. Per exemple, emmagatzemarem informació de les comandes durant XXX anys per a propòsits d'impostos i comptabilitat. Això inclou el nom, adreça electrònica i adreces de facturació i enviament.

en: If you create an account, we will store your name, address, email and phone number, which will be used to populate the checkout for future orders.
ca: Si creeu un compte, emmagatzemarem el vostre nom, adreça, correu electrònic i número de telèfon, que utilitzarem per al procés de pagament i futures comandes.

en: Send you marketing messages, if you choose to receive them
ca: L'enviament de missatges de màrqueting, si heu triat rebre'ls

en: Improve our store offerings
ca: La millora de les ofertes de la botiga

en: Comply with any legal obligations we have, such as calculating taxes
ca: El compliment de qualsevol obligació legal que tinguem, com ara el càlcul dels impostos

en: Set up your account for our store
ca: La configuració del compte de la botiga

en: Process payments and prevent fraud
ca: El processament de pagaments i l'evitació del frau

en: Respond to your requests, including refunds and complaints
ca: La resposta a les sol·licituds, inclosos reemborsaments i reclamacions

en: Send you information about your account and order
ca: L'enviament de la informació sobre el compte i comanda

en: When you purchase from us, we’ll ask you to provide information including your name, billing address, shipping address, email address, phone number, credit card/payment details and optional account information like username and password. We’ll use this information for purposes, such as, to:
ca: Quan ens compreu alguna cosa, us demanem que proporcioneu informació vostra que inclou el nom, l'adreça de facturació, l'adreça d'enviament, l'adreça electrònica, el número de telèfon, els detalls de la targeta de crèdit/pagament i informació opcional com ara el nom d'usuari i la contrasenya. Utilitzarem aquesta informació per a propòsits com ara:

en: Note: you may want to further detail your cookie policy, and link to that section from here.
ca: Nota: és possible vulgueu detallar la política de galetes, i enllaçar a aquesta secció des d'aquí.

en: We’ll also use cookies to keep track of cart contents while you’re browsing our site.
ca: També utilitzarem galetes per realitzar el seguiment dels continguts de la cistella mentre navegueu pel lloc.

en: Shipping address: we’ll ask you to enter this so we can, for instance, estimate shipping before you place an order, and send you the order!
ca: Adreça d'enviament: us demanarem que proporcioneu això perquè puguem, per exemple, estimar el cost de l'enviament abans que feu una comanda, i enviar-vos la comanda!

en: Location, IP address and browser type: we’ll use this for purposes like estimating taxes and shipping
ca: Ubicació, adreça IP i tipus de navegador: utilitzarem això per a propòsits com ara estimar impostos i costos d'enviament

en: Products you’ve viewed: we’ll use this to, for example, show you products you’ve recently viewed
ca: Productes que heu vist: utilitzarem això per, per exemple, mostrar-vos productes que heu vist recentment

en: While you visit our site, we’ll track:
ca: Mentre visiteu la web, farem seguiment de:

en: What we collect and store
ca: Quines dades recollim i emmagatzem

en: We collect information about you during the checkout process on our store.
ca: Recollim informació sobre vós durant el procés de finalització de la compra a la botiga.

en: This sample language includes the basics around what personal data your store may be collecting, storing and sharing, as well as who may have access to that data. Depending on what settings are enabled and which additional plugins are used, the specific information shared by your store will vary. We recommend consulting with a lawyer when deciding what information to disclose on your privacy policy.
ca: Aquest text de mostra inclou les idees bàsiques sobre quines dades personals recopila, emmagatzema i comparteix la botiga, així com qui té accés a aquestes dades. Depenent de quines opcions estiguin actives i quines extensions addicionals s'utilitzin, la informació específica compartida per la botiga pot variar. Us recomanem que consulteu un advocat per decidir quina informació mostrar a la política de privadesa.

en: Token
ca: Testimoni

en: Payment Tokens
ca: Testimonis de pagament

en: Access granted
ca: Accés concedit

en: Download count
ca: Recompte de baixades

en: User email
ca: Correu electrònic de l'usuari

en: Browser User Agent
ca: Agent d'usuari del navegador

en: Items Purchased
ca: Articles comprats

en: Order Number
ca: Número de comanda

en: Download ID
ca: Identificador de baixada

note: translators: This is the headline for a list of access logs for downloads purchased from the store for a given user.
en: Access to Purchased Downloads
ca: Accés a les baixades comprades

note: translators: This is the headline for a list of downloads purchased from the store for a given user.
en: Purchased Downloads
ca: Baixades comprades

en: Customer Data
ca: Dades del client

note: Translators: %s Prop name.
en: Removed payment token "%d"
ca: S'ha suprimit el testimoni de pagament «%d»

en: Personal data removed.
ca: S'han suprimit les dades personals.

en: Customer download permissions have been retained.
ca: S'han conservat els permisos de baixada del client.

en: Removed access to downloadable files.
ca: S'ha suprimit l'accés als fitxers baixables.

note: Translators: %s Order number.
en: Personal data within order %s has been retained.
ca: S'han conservat les dades personals de la comanda %s.

note: Translators: %s Order number.
en: Removed personal data from order %s.
ca: S'han suprimit les dades personals de la comanda %s.

note: Translators: %s Prop name.
en: Removed customer "%s"
ca: S'ha suprimit el client «%s»

en: Shipping State
ca: Estat d'enviament

en: Shipping Postal/Zip Code
ca: Codi postal d'enviament

en: Shipping City
ca: Ciutat d'enviament

en: Shipping Company
ca: Empresa d'enviament

en: Shipping Last Name
ca: Cognoms d'enviament

en: Shipping First Name
ca: Nom d'enviament

en: Phone Number
ca: Telèfon

en: Billing State
ca: Estat de facturació

en: Billing Postal/Zip Code
ca: Codi postal de facturació

en: Billing City
ca: Ciutat de facturació

en: Billing Company
ca: Empresa de facturació

en: Billing Last Name
ca: Cognoms de facturació

en: Billing First Name
ca: Nom de facturació

en: Error during status transition.
ca: Error durant la transició d'estat.

en: Update status event failed.
ca: Ha fallat l'esdeveniment d'actualització d'estat.

en: Payment complete event failed.
ca: Ha fallat l'esdeveniment de completar el pagament.

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Shop manager
ca: Gestor de la botiga

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Customer
ca: Client

en: optional
ca: opcional

en: Display name
ca: Nom visible

en: Display name cannot be changed to email address due to privacy concern.
ca: El nom a mostrar no es pot canviar a l'adreça electrònica per motius de privadesa.

en: Unable to create order.
ca: No s'ha pogut crear la comanda.

en: Please read and accept the terms and conditions to proceed with your order.
ca: Llegiu i accepteu els termes i condicions per continuar amb la comanda.

en: Unserializing instances of this class is forbidden.
ca: Deserialitzar instàncies d'aquesta classe està prohibit.

en: Cloning is forbidden.
ca: La clonació està prohibida.

note: translators: %1$s: product name. %2$s product permalink
en: %1$s has been removed from your cart because it has since been modified. You can add it back to your cart <a href="%2$s">here</a>.
ca: S'ha suprimit %1$s de la cistella perquè ha patit modificacions. Podeu tornar a afegir-lo a la cistella <a href="%2$s">aquí</a>.

note: translators: %d: number of saved carts
en: Deleted all active sessions, and %d saved carts.
ca: S'han suprimit totes les sessions actives i s'han desat %d cistelles.

note: translators: %d: amount of permissions
en: %d permissions deleted
ca: S'han suprimit %d permisos

en: This tool will delete all customer session data from the database, including current carts and saved carts in the database.
ca: Aquesta eina suprimirà totes les dades de sessió del client de la base de dades, incloses les cistelles actuals i les desades a la base de dades.

en: This tool will delete expired download permissions and permissions with 0 remaining downloads.
ca: Aquesta eina suprimirà permisos de baixada caducats i permisos amb 0 baixades restants.

en: Clean up download permissions
ca: Buida els permisos de baixada

en: Used-up download permissions
ca: Permisos de baixada utilitzats

en: Limit result set to products with a specific attribute. Use the taxonomy name/attribute slug.
ca: Limita els resultats a productes amb un atribut específic. Utilitzeu l'àlies del nom/atribut de la taxonomia.

en: If the payment was refunded via the API.
ca: Si el pagament es va reemborsar mitjançant l'API.

en: Order total formatted for locale
ca: Total de la comanda formatada per a la configuració regional

en: Name of the customer for the order
ca: Nom del client de la comanda

en: URL to edit the order
ca: URL per editar la comanda

en: Blog id of the record on the multisite.
ca: Identificador del bloc en el registre del multilloc.

note: translators: %s: documentation URL
en: Your store does not appear to be using a secure connection. We highly recommend serving your entire website over an HTTPS connection to help keep customer data secure. <a href="%s">Learn more here.</a>
ca: Sembla que la vostra botiga no utilitza una connexió segura. Us recomanem que serviu tot el lloc web a través d'una connexió HTTPS per ajudar a mantenir segures les dades dels clients. <a href="%s">Més informació aquí.</a>

en: WooCommerce pages
ca: Pàgines del WooCommerce

en: WooCommerce database version
ca: Versió de la base de dades del WooCommerce

en: Displays whether or not WordPress is using an external object cache.
ca: Mostra si WordPress està utilitzant o no una cache externa d'objectes.

en: External object cache
ca: Cache d'objectes externa

en: WordPress cron
ca: Cron de WordPress

en: WordPress debug mode
ca: Mode de depuració de WordPress

en: WordPress memory limit
ca: Límit de memòria de WordPress

en: WordPress multisite
ca: Multilloc WordPress

note: Translators: %1$s: Current version, %2$s: New version
en: %1$s - There is a newer version of WordPress available (%2$s)
ca: %1$s - Una versió més actual de WordPress està disponible (%2$s)

en: WordPress version
ca: Versió de WordPress

en: WooCommerce version
ca: Versió del WooCommerce

[ctx: Settings tab label]
en: Payments
ca: Pagaments

en: Enable coupons
ca: Activa els cupons

en: Rates will be configurable and taxes will be calculated during checkout.
ca: Les taxes seran configurables i els impostos es calcularan durant el pagament.

en: Enable tax rates and calculations
ca: Activa els tipus i els càlculs impositius

en: Manage
ca: Gestiona

en: Account endpoints
ca: Extrems del compte

en: Secure checkout
ca: Pagament segur

en: Legacy API
ca: API antiga

en: Retain completed orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
ca: Conserva les comandes completades durant una durada especificada abans d'anonimitzar les dades personals que continguin.

en: Retain completed orders
ca: Manté les comandes completades

en: Cancelled orders are unpaid and may have been cancelled by the store owner or customer. They will be trashed after the specified duration.
ca: Les comandes cancel·lades no s'han pagat i podrien haver estat cancel·lades pel propietari de la botiga o el client. Es mouran a la paperera després de la durada especificada.

en: Retain cancelled orders
ca: Manté les comandes cancel·lades

en: Failed orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
ca: Les comandes fallides no s'han pagat i podrien haver estat abandonades pel client. Es mouran a la paperera després de la durada especificada.

en: Retain failed orders
ca: Manté les comandes fallides

en: Pending orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
ca: Les comandes pendents no s'han pagat i podrien haver estat abandonades pel client. Es mouran a la paperera després de la durada especificada.

en: Retain pending orders
ca: Manté les comandes pendents

en: Inactive accounts are those which have not logged in, or placed an order, for the specified duration. They will be deleted. Any orders will be converted into guest orders.
ca: Els comptes inactius són aquells que no han iniciat cap sessió, o realitzat cap comanda, durant la durada especificada. Se suprimiran. Totes les comandes es convertiran en comandes de visitant.

en: Retain inactive accounts
ca: Manté els comptes inactius

en: Choose how long to retain personal data when it's no longer needed for processing. Leave the following options blank to retain this data indefinitely.
ca: Trieu quant de temps voleu conservar les dades personals quan ja no siguin necessàries. Deixeu les següents opcions en blanc per conservar aquestes dades indefinidament.

en: Personal data retention
ca: Retenció de dades personals

note: translators: %s privacy policy page name and link
en: Your personal data will be used to process your order, support your experience throughout this website, and for other purposes described in our %s.
ca: Les dades personals s'utilitzaran per processar la comanda, millorar l'experiència d'usuari en tot aquest lloc web, i per altres propòsits descrits a la %s.

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show during checkout.
ca: Opcionalment, afegiu una mica de text sobre la política de privadesa de la botiga, que es mostrarà en finalitzar la compra.

en: Checkout privacy policy
ca: Política de privadesa en finalitzar la compra

note: translators: %s privacy policy page name and link
en: Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our %s.
ca: Les dades personals s'utilitzaran per millorar l'experiència d'usuari en tot aquest lloc web, per gestionar l'accés al compte, i per altres propòsits descrits a la %s.

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show on account registration forms.
ca: Opcionalment, afegiu una mica de text sobre la política de privadesa de la botiga, que es mostrarà en els formularis de registre del compte.

en: Registration privacy policy
ca: Política de privadesa al registre

en: privacy page
ca: pàgina de privadesa

note: translators: %s: privacy page link.
en: This section controls the display of your website privacy policy. The privacy notices below will not show up unless a %s is set.
ca: Aquesta secció controla la visualització de la política de privadesa del vostre lloc web. Els avisos de privadesa de sota no es mostraran a menys que es defineixi una %s.

en: Privacy policy
ca: Política de privadesa

note: translators: %d: orders count translators: %s: orders count
en: Removed personal data from %s order. | Removed personal data from %s orders.
ca[0]: S'han suprimit les dades personals d'%s comanda.
ca[1]: S'han suprimit les dades personals de %s comandes.

en: Account erasure requests
ca: Sol·licituds de supressió de comptes

en: Accounts &amp; Privacy
ca: Comptes i privadesa

en: List of allowed billing emails to check against when an order is placed. Separate email addresses with commas. You can also use an asterisk (*) to match parts of an email. For example "*@gmail.com" would match all gmail addresses.
ca: Llista de correus electrònics permesos per comprovar quan es fa una comanda. Separeu les adreces electròniques amb comes. També podeu utilitzar un asterisc (*) per fer coincidir parts d'un correu electrònic. Per exemple, «*@gmail.com» coincideix amb totes les adreces de Gmail.

en: Allowed emails
ca: Correus electrònics permesos

en: Filter by registered customer
ca: Filtra per client registrat

en: Remove personal data
ca: Suprimeix dades personals

en: Use previous column mapping preferences?
ca: Utilitza les anteriors preferències d'assignació de columnes?

en: View &amp; Customize
ca: Visualitza i personalitza

en: Review Settings
ca: Revisa les opcions

en: Visit Dashboard
ca: Visita el tauler

en: You can also:
ca: També podeu:

en: You're ready to add products to your store.
ca: Ja podeu afegir productes a la vostra botiga.

en: Create some products
ca: Crear alguns productes

en: Continue with WooCommerce Services
ca: Continua amb WooCommerce Services

en: Connect your store to activate WooCommerce Services
ca: Connecteu la vostra botiga per activar WooCommerce Services

en: Thanks for using Jetpack! Your store is almost ready: to activate services like %s, just connect your store.
ca: Gràcies per utilitzar Jetpack! La vostra botiga està gairebé a punt: per activar serveis com ara %s simplement connecteu la botiga.

en: Mailchimp for WooCommerce
ca: MailChimp per a WooCommerce

en: Mailchimp icon
ca: Icona de MailChimp

en: Join the 16 million customers who use Mailchimp. Sync list and store data to send automated emails, and targeted campaigns.
ca: Uniu-vos als 16 milions de clients que utilitzen MailChimp. Sincronitzeu les dades de llistes i de la botiga per enviar correus electrònics automatitzats i campanyes dirigides.

en: Mailchimp
ca: MailChimp

en: automated taxes icon
ca: icona d'impostos automàtics

en: Save time and errors with automated tax calculation and collection at checkout. Powered by WooCommerce Services and Jetpack.
ca: Estalvieu temps i errors amb el càlcul automàtic d'impostos i la seva aplicació en finalitzar la compra. Funciona gràcies a WooCommerce Services i Jetpack.

en: Storefront icon
ca: Icona de Storefront

note: translators: %s: theme name.
en: Design your store with deep WooCommerce integration. If toggled on, we’ll install <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, and your current theme <em>%s</em> will be deactivated.
ca: Dissenyeu la vostra botiga amb una integració profunda amb WooCommerce. Si activeu això instal·larem <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, i el vostre tema actual <em>%s</em> es desactivarà.

en: Enhance your store with these recommended free features.
ca: Millora la botiga amb aquestes característiques recomanades gratuïtes.

en: Recommended for All WooCommerce Stores
ca: Recomanat per a totes les botigues WooCommerce

en: The PayFast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs.
ca: L'extensió PayFast per a WooCommerce us permet acceptar pagaments amb targeta de crèdit i EFT gràcies a una de les passareŀles de pagament més populars de Sud-àfrica. No hi ha quotes d'activació ni costos de subscripció.

en: WooCommerce PayFast Gateway
ca: Passarel·la PayFast del WooCommerce

en: The eWAY extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
ca: L'extensió eWAY per a WooCommerce us permet acceptar pagaments amb targeta de crèdit directament a la botiga sense redirigir els clients a un lloc de tercers per fer el pagament.

en: WooCommerce eWAY Gateway
ca: Passarel·la eWAY del WooCommerce

en: Klarna Payments for WooCommerce
ca: Pagaments Klarna per al WooCommerce

en: Klarna Checkout for WooCommerce
ca: Pagament Klarna del WooCommerce

en: The following plugins will be installed and activated for you:
ca: S'instal·laran i activaran les següents extensions:

en: Help WooCommerce improve with usage tracking
ca: Ajudeu a millorar WooCommerce mitjançant el seguiment d'ús

note: translators: 1: currency name 2: currency symbol, 3: currency code
en: %1$s (%2$s %3$s)
ca: %1$s (%2$s / %3$s)

en: What currency do you accept payments in?
ca: En quina moneda acceptes pagaments?

en: Choose a state&hellip;
ca: Trieu un estat&hellip;

en: Recommended
ca: Recomanat

en: Year(s)
ca: Any(s)

en: Month(s)
ca: Mes(os)

en: Week(s)
ca: Setmana(es)

en: Day(s)
ca: Dia(es)

en: You don&#8217;t have permission to do this.
ca: No teniu permisos per fer això.

en: Insufficient privileges to import products.
ca: Permisos insuficients per importar productes.

en: Insufficient privileges to export products.
ca: Permisos insuficients per exportar productes.

en: Loading network orders
ca: S'estan carregant les comandes de la xarxa

en: WooCommerce Network Orders
ca: Comandes de la xarxa al WooCommerce

en: You do not have permission to edit API Keys
ca: No teniu permisos per editar claus API

en: REST API
ca: API REST

en: No keys found.
ca: No s'ha trobat cap clau.

en: Return to payments
ca: Torna als pagaments

en: Profile &rarr;
ca: Perfil &rarr;

en: Image size used for products in the catalog.
ca: Mida d'imatge utilitzada per als productes en el catàleg.

note: translators: %s: regen thumbs url
en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you <a href="%s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
ca: Després de publicar els vostres canvis, les noves mides d'imatge pot ser que no es mostrin fins que <a href="%s" target="_blank">regenereu les miniatures</a>.

note: translators: 1: tools URL 2: regen thumbs url
en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you regenerate thumbnails. You can do this from the <a href="%1$s" target="_blank">tools section in WooCommerce</a> or by using a plugin such as <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
ca: Després de publicar els canvis, pot ser que les mides d'imatge noves no es mostrin fins que regenereu les miniatures. Podeu fer això des de la <a href="%1$s" target="_blank">secció d'eines a WooCommerce</a> o utilitzant una extensió com ara <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.

en: After publishing your changes, new image sizes will be generated automatically.
ca: Després de publicar els vostres canvis, les noves mides d'imatge es generaran automàticament.

en: Cancelled product image regeneration job.
ca: S'ha cancel·lat el procés de regeneració d'imatges de producte.

en: Thumbnail regeneration has been scheduled to run in the background.
ca: La regeneració de miniatures s'ha programat per realitzar-se en segon pla.

en: This will regenerate all shop thumbnails to match your theme and/or image settings.
ca: Això regenerarà totes les miniatures de la botiga perquè coincideixin amb les opcions del vostre tema i/o d'imatges.

en: Regenerate
ca: Regenerar

en: Regenerate shop thumbnails
ca: Regenera les miniatures de la botiga

en: Thumbnail regeneration is running in the background. Depending on the amount of images in your store this may take a while.
ca: La regeneració de miniatures s'està executant en segon pla. Depenent de la quantitat d'imatges que hi hagi a la botiga això pot portar una estona.

en: Cancel thumbnail regeneration
ca: Cancel·la la regeneració de miniatures

en: Change order status to completed
ca: Canvia l'estat de la comanda a completada

en: Change order status to processing
ca: Canvia l'estat de la comanda a en procés

en: Change order status to on-hold
ca: Canvia l'estat de la comanda a en espera

en: Edit this order
ca: Edita aquesta comanda

en: This is the default category and it cannot be deleted. It will be automatically assigned to products with no category.
ca: Aquesta és la categoria predeterminada i no es pot suprimir. S'assignarà automàticament als productes sense categoria.

note: translators: %s: taxonomy term name
en: Make &#8220;%s&#8221; the default category
ca: Fes que «%s» sigui la categoria predeterminada

note: translators: %s: default category
en: Deleting a category does not delete the products in that category. Instead, products that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
ca: En suprimir una categoria no s'eliminen els productes en aquesta categoria. Per contra, als productes que només tenien assignada la categoria suprimida se'ls assigna la categoria %s.

note: translators: %s: Quantity.
en: %s quantity
ca: quantitat de %s

en: Pay for this order
ca: Paga aquesta comanda

en: Sandbox API signature
ca: Signatura de l'API del mode de proves

en: Sandbox API password
ca: Contrasenya de l'API del mode de proves

en: Sandbox API username
ca: Nom d'usuari de l'API del mode de proves

en: Live API signature
ca: Signatura de l'API de producció

en: Live API password
ca: Contrasenya de l'API de producció

en: Live API username
ca: Nom d'usuari de l'API de producció

en: Send notifications when an IPN is received from PayPal indicating refunds, chargebacks and cancellations.
ca: Envia notificacions quan es rep un IPN de PayPal que indica reemborsaments, devolucions de cobraments indeguts i cancel·lacions.

en: Enable IPN email notifications
ca: Activa les notificacions IPN per correu electrònic

en: IPN email notifications
ca: Notificacions IPN per correu electrònic

en: Invalid webhook.
ca: Webhook no vàlid.

en: Invalid download log: not found.
ca: Registre de baixades no vàlid: no trobat.

en: Invalid download log: no ID.
ca: Registre de baixades no vàlid: no té identificador.

en: Unable to insert download log entry in database.
ca: No s'ha pogut inserir l'entrada del registre de baixades a la base de dades.

en: Images will display using the aspect ratio in which they were uploaded
ca: Les imatges es mostraran mitjançant la relació d'aspecte amb la qual es van pujar

en: Uncropped
ca: Sense retallar

en: Images will be cropped to a custom aspect ratio
ca: Les imatges es retallaran a una relació d'aspecte personalitzada

en: Images will be cropped into a square
ca: Les imatges es retallaran a un requadre

en: Thumbnail cropping
ca: Retall de les miniatures

en: Thumbnail width
ca: Amplada de la miniatura

en: Image size used for the main image on single product pages. These images will remain uncropped.
ca: Mida d'imatge utilitzada per a la imatge principal a les pàgines dels productes. Aquestes imatges no es retallaran.

en: Main image width
ca: Amplada de la imatge principal

en: Product Images
ca: Imatges del producte

en: How many rows of products should be shown per page?
ca: Quantes files de productes es mostraran per pàgina?

en: Rows per page
ca: Files per pàgina

en: How many products should be shown per row?
ca: Quants productes es mostraran per fila?

en: Products per row
ca: Productes per fila

en: How should products be sorted in the catalog by default?
ca: Com s'haurien d'ordenar els productes al catàleg per defecte?

en: Choose what to display on product category pages.
ca: Trieu què mostrar a les pàgines de categoria de producte.

en: Category display
ca: Visualització de la categoria

en: Choose what to display on the main shop page.
ca: Trieu què mostrar a la pàgina principal de la botiga.

en: Product Catalog
ca: Catàleg de productes

en: Enable store notice
ca: Activa l'avís de la botiga

en: If enabled, this text will be shown site-wide. You can use it to show events or promotions to visitors!
ca: Si s'activa, es mostrarà aquest text a tota la botiga. Pots utilitzar-lo per mostrar esdeveniments o promocions als visitants!

en: Store Notice
ca: Avís de la botiga

note: translators: %d: Setting value
en: The maximum allowed setting is %d
ca: L'opció màxima permesa és %d

note: translators: %d: Setting value
en: The minimum allowed setting is %d
ca: L'opció mínima permesa és %d

en: Completed product image regeneration job.
ca: Procés de regeneració d'imatges de producte completat.

note: translators: %s: ID of the attachment.
en: Regenerating images for attachment ID: %s
ca: Regenerant imatges de l'identificador d'adjunt: %s

note: translators: %s: Product title
en: Select options for &ldquo;%s&rdquo;
ca: Selecciona opcions per a &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: Product title
en: View products in the &ldquo;%s&rdquo; group
ca: Visualitza els productes del grup «%s»

note: translators: %s: Product title
en: Buy &ldquo;%s&rdquo;
ca: Compra &ldquo;%s&rdquo;

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Invalid permission ID.
ca: Identificador de permís no vàlid.

en: Municipality / District
ca: Municipi / Barri

note: translators: %s: field name
en: %s is not a valid postcode / ZIP.
ca: %s no és un codi postal vàlid.

en: Error processing refund. Please try again.
ca: Error en processar el reemborsament.Torneu-ho a provar.

en: Limit result set to products with specific SKU(s). Use commas to separate.
ca: Limita els resultats a productes amb SKUs específics. Utilitzeu comes com a separador.

en: Download ID.
ca: Identificador de baixada.

en: Search logs
ca: Registres de cerca

note: translators: WooCommerce link to setting up shipping zones
en: Postcodes containing wildcards (e.g. CB23*) or fully numeric ranges (e.g. <code>90210...99000</code>) are also supported. Please see the shipping zones <a href="%s" target="_blank">documentation</a> for more information.
ca: Els codis postals que contenen comodins (p.ex. CB23*) o intervals completament numèrics (p.ex. <code>90210...99000</code>) també es poden utilitzar. Reviseu la <a href="%s" target="_blank">documentació</a> de zones d'enviament per a més informació.

en: Shop pages
ca: Pàgines de la botiga

en: No customer downloads found.
ca: No s'han trobat baixades del client.

en: Filter by IP address
ca: Filtra per adreça IP

en: Filter by user
ca: Filtra per usuari

en: Filter by order
ca: Filtra per comanda

en: Filter by file
ca: Filtra per fitxer

en: Filter by product
ca: Filtra per producte

en: Permission ID
ca: Identificador de permís

en: File ID
ca: Identificador de fitxer

en: Permission #%d not found.
ca: No s'ha trobat el permís núm. %d.

en: Confirm navigation
ca: Confirma la navegació

note: translators: %1$s: open link, %2$s: close link
en: This report link has expired. %1$sClick here to view the filtered report%2$s.
ca: L'enllaç de l'informe ha caducat. %1$sFeu clic aquí per veure l'informe filtrat%2$s.

en: Set Status - On backorder
ca: Estableix l'estat - Reservat

en: View report
ca: Visualitza l'informe

en: Customer download log
ca: Registre de baixades del client

en: Copy link
ca: Copia l'enllaç

en: Copying to clipboard failed. You should be able to right-click the button and copy.
ca: El copiat al porta-retalls ha fallat. Hauries de poder fer clic al botó dret del ratolí i copiar.

en: Status:
ca: Estat:

en: Date created:
ca: Data de creació:

note: translators: 1: date 2: time
en: Paid on %1$s @ %2$s
ca: Pagat el %1$s a les %2$s

en: Filter by stock status
ca: Filtra per estat d'estoc

en: On backorder
ca: Reservat

en: Change status:
ca: Canvia l'estat:

en: Completed
ca: Completada

en: On-hold
ca: En espera

en: Payment via
ca: Pagament via

en: M j, Y
ca: d/m/Y

[ctx: %s = human-readable time difference]
note: translators: %s: human-readable time difference
en: %s ago
ca: fa %s

en: Change status to completed
ca: Canvia l'estat a completada

en: Change status to on-hold
ca: Canvia l'estat a en espera

en: Change status to processing
ca: Canvia l'estat a en procés

en: Create your first coupon
ca: Creeu el vostre primer cupó

en: Existing products that match by ID or SKU will be updated. Products that do not exist will be skipped.
ca: Els productes existents que coincideixin en identificador o SKU s'actualitzaran. Els productes que no existeixin s'ignoraran.

note: translators: 1: subscriptions docs 2: subscriptions docs
en: To receive updates and support for this extension, you need to <strong>purchase</strong> a new subscription or consolidate your extensions to one connected account by <strong><a href="%1$s" title="Sharing Docs">sharing</a> or <a href="%2$s" title="Transferring Docs">transferring</a></strong> this extension to this connected account.
ca: Per rebre actualitzacions i suport d'aquesta extensió heu d'<strong>adquirir</strong> una nova subscripció o consolidar les extensions a un compte connectat per <strong><a href="%1$s" title="Compartint Documents">compartint</a> o <a href="%2$s" title="Transferint Documents">transferint</a></strong> aquesta extensió a aquest compte connectat.

en: The WooCommerce Helper plugin is no longer needed. <a href="%s">Manage subscriptions</a> from the extensions tab instead.
ca: L'extensió WooCommerce Helper ja no és necessària. <a href="%s">Gestioneu les subscripcions</a> des de la pestanya d'extensions per contra.

en: Webhook topic unknown. Please select a valid topic.
ca: Tema de webhook desconegut. Trieu un tema vàlid.

note: translators: %s: webhook name
en: Delete "%s" permanently
ca: Suprimeix «%s» definitivament

en: Reasons you'll love Jetpack
ca: Raons per les que t'encantarà Jetpack

en: Continue with Jetpack
ca: Continua amb Jetpack

en: payment setup
ca: configuració de pagament

en: payment setup and automated taxes
ca: configuració de pagaments i impostos automàtics

en: Klarna Payments
ca: Pagaments Klarna

en: Klarna Checkout
ca: Pagament Klarna

en: Email address to receive payments
ca: Adreça electrònica per rebre pagaments

en: Direct payments to email address:
ca: Pagaments directes a l'adreça electrònica:

note: translators: %s: URL
en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Square</a>.
ca: Accepteu targetes de crèdit i dèbit amb seguretat amb una tarifa baixa, sense quotes sorpresa (hi ha tarifes personalitzades disponibles). Veneu en línia i a la botiga i porteu el seguiment de les vendes i l'inventari des d'un sol lloc. <a href="%s" target="_blank">Més informació sobre Square</a>.

note: translators: %s: URL
en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
ca: Trieu el pagament que vulgueu, pagueu ara, pagueu més endavant o a terminis. Sense números de targeta de crèdit, sense contrasenyes, ni preocupacions. <a href="%s" target="_blank">Més informació sobre Klarna</a>.

note: translators: %s: URL
en: Full checkout experience with pay now, pay later and slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
ca: Experiència completa de pagament podent pagar ara, més endavant i a terminis. Sense números de targeta de crèdit, sense contrasenyes, sense preocupacions. <a href="%s" target="_blank">Més informació sobre Klarna</a>.

note: translators: %s: URL
en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
ca: Accepteu targetes de dèbit i crèdit en més de 135 divises, mètodes com Alipay i pagament amb un sol toc amb Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Més informació</a>.

en: I will also be selling products or services in person.
ca: També vendré productes o serveis en persona.

en: Customer downloads
ca: Baixades del client

en: Revision restored.
ca: Revisió restaurada.

note: translators: %s: Home URL
en: If you like, you may enter custom structures for your product URLs here. For example, using <code>shop</code> would make your product links like <code>%sshop/sample-product/</code>. This setting affects product URLs only, not things such as product categories.
ca: Si voleu, podeu introduir aquí estructures personalitzades per als URL dels productes. Per exemple, si utilitzeu <code>botiga</code>, els enllaços dels productes tindran l'estructura <code>%sbotiga/producte-exemple/</code>. Aquesta configuració afecta només als URL de producte, no a altres coses, com ara les categories de productes.

note: translators: %s: post title
en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
ca: Mou «%s» a la paperera

en: Attributes let you define extra product data, such as size or color. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets.
ca: Els atributs us permeten definir dades addicionals als productes, com ara la talla o el color. Podeu fer servir aquests atributs a la barra lateral utilitzant els ginys de «navegació per capes».

en: Determines how this attribute's values are displayed.
ca: Determina com es mostraran els valors d'aquest atribut.

en: This product has produced sales and may be linked to existing orders. Are you sure you want to delete it?
ca: Aquest producte ha produït vendes i pot estar enllaçat a comandes existents. Segur que voleu suprimir-lo?

note: translators: %s: Product title
en: Read more about &ldquo;%s&rdquo;
ca: Més informació sobre &ldquo;%s&rdquo;

en: Coast
ca: Costa

en: Zanzibar West
ca: Zanzíbar oest

en: Zanzibar South
ca: Zanzíbar sud

en: Pemba South
ca: Pemba sud

en: Zanzibar North
ca: Zanzíbar nord

en: Pemba North
ca: Pemba nord

en: New payment methods can only be added during checkout. Please contact us if you require assistance.
ca: Els mètodes de pagament nous només es poden afegir durant el procés de pagament. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: Belarusian ruble (old)
ca: Ruble bielorús (antic)

en: This key is invalid or has already been used. Please reset your password again if needed.
ca: La clau no és vàlida o ja s'ha utilitzat. Reinicialitzeu la contrasenya de nou si és necessari.

en: End date of sale price, as GMT.
ca: Data de finalització del preu rebaixat, en GMT.

en: Define if the variation is visible on the product's page.
ca: Defineix si la variació és visible a la pàgina del producte.

en: Resend new order notification
ca: Torna a enviar la notificació de nova comanda

en: Order updated and sent.
ca: Comanda actualitzada i enviada.

en: There are no shipping options available. Please ensure that your address has been entered correctly, or contact us if you need any help.
ca: No hi ha opcions d'enviament disponibles. Assegureu-vos que heu introduït correctament l'adreça, o poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: A list of your store's top-rated products.
ca: Una llista dels productes més valorats de la botiga.

en: Display a list of a customer's recently viewed products.
ca: Mostra una llista dels productes vistos recentment per un client.

en: Recent Product Reviews
ca: Ressenyes recents de productes

en: Display a list of recent reviews from your store.
ca: Mostra una llista de ressenyes recents de la botiga.

en: Filter Products by Rating
ca: Filtra els productes per valoració

en: Display a list of star ratings to filter products in your store.
ca: Mostra una llista de valoracions amb estrelles per filtrar productes a la botiga.

en: A list of your store's products.
ca: Una llista dels productes de la botiga.

en: Product Tag Cloud
ca: Núvol d'etiquetes de productes

en: A cloud of your most used product tags.
ca: Un núvol de les etiquetes de producte més utilitzades.

en: Product Search
ca: Cerca de productes

en: A search form for your store.
ca: Un formulari de cerca per la botiga.

en: Maximum depth
ca: Profunditat màxima

en: Filter Products by Price
ca: Filtra els productes per preu

en: Display a slider to filter products in your store by price.
ca: Mostra un control lliscant per filtrar productes de la botiga per preu.

en: Filter Products by Attribute
ca: Filtra els productes per atribut

en: Display a list of attributes to filter products in your store.
ca: Mostra una llista d'atributs pels quals filtrar productes de la botiga.

en: Active Product Filters
ca: Filtres de productes actius

en: Display a list of active product filters.
ca: Mostra una llista de filtres de productes actius.

en: Display the customer shopping cart.
ca: Mostra la cistella de la compra del client.

en: Relevance
ca: Rellevància

note: translators: 1: wc_load_cart 2: woocommerce_init translators: 1: class::method 2: plugins_loaded
en: %1$s should not be called before the %2$s action.
ca: %1$s no hauria de ser cridat abans de l'acció %2$s.

note: translators: 1: class name 2: woocommerce_logging_class 3: WC_Logger_Interface
en: The class %1$s provided by %2$s filter must implement %3$s.
ca: La classe %1$s facilitada pel filtre %2$s ha d'implementar %3$s.

en: Please, provide an attribute name.
ca: Proporcioneu un nom d'atribut.

en: Sorry, the order could not be found. Please contact us if you are having difficulty finding your order details.
ca: No s'ha trobat la comanda. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si teniu dificultats per trobar els detalls de la comanda.

en: Please enter a valid email address
ca: Introduïu una adreça electrònica vàlida

note: translators: %s: product name
en: Sorry, "%s" is no longer in stock so this order cannot be paid for. We apologize for any inconvenience caused.
ca: Ja no hi ha estoc de «%s» així que no es pot pagar aquesta comanda. Us demanem disculpes per les molèsties causades.

note: translators: 1: WC_Logger::log 2: level
en: %1$s was called with an invalid level "%2$s".
ca: %1$s s'ha cridat amb un nivell no vàlid «%2$s».

note: translators: 1: class name 2: WC_Log_Handler_Interface
en: The provided handler %1$s does not implement %2$s.
ca: El gestor facilitat %1$s no implementa %2$s.

en: Unable to add payment method to your account.
ca: No s'ha pogut afegir el mètode de pagament al vostre compte.

en: Payment method successfully added.
ca: Mètode de pagament afegit correctament.

en: Invalid payment gateway.
ca: Passarel·la de pagament no vàlida.

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" is not applicable to selected products.
ca: El cupó «%s» no es pot aplicar als productes seleccionats.

en: Invalid discount amount.
ca: L'import de descompte no és vàlid.

en: Create account password
ca: Crea una contrasenya per al compte

en: Fee has already been added.
ca: La quota ja s'ha afegit.

note: translators: %s fee amount
en: %s fee
ca: quota de %s

en: This option will delete ALL of your tax rates, use with caution. This action cannot be reversed.
ca: Aquesta opció suprimirà TOTS els tipus impositius, feu-la servir amb precaució. Aquesta acció és irreversible.

en: Delete tax rates
ca: Suprimeix tipus impositius

en: Create pages
ca: Crear págines

en: Create default WooCommerce pages
ca: Crea les pàgines predeterminades de WooCommerce

en: Clear customer sessions
ca: Neteja les sessions de client

en: WooCommerce transients
ca: Dades transitòries del WooCommerce

[ctx: Page setting]
en: Terms and conditions
ca: Termes i condicions

en: Post Type Counts
ca: Comptador de tipus de contingut

en: Database Index Size
ca: Mida de l'índex de la base de dades

en: Database Data Size
ca: Mida de les dades de la base de dades

en: Total Database Size
ca: Mida total de la base de dades

note: Translators: %s: function name.
en: %s failed. Contact your hosting provider.
ca: %s ha fallat. Poseu-vos en contacte amb el vostre proveïdor d'allotjament.

note: translators: 1: X-Accel-Redirect 2: X-Sendfile 3: mod_xsendfile
en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, %1$s / %2$s can be used to serve downloads instead (server requires %3$s).
ca: El forçat de les baixades mantindrà ocults els URLs, però pot ser que alguns servidors serveixin fitxers grans de manera poc fiable. Si fos compatible, es poden utilitzar %1$s / %2$s per servir baixades per contra (el servidor requereix %3$s).

en: The postal code, if any, in which your business is located.
ca: El codi postal, si n'hi ha, en el qual està situat el vostre negoci.

en: The country and state or province, if any, in which your business is located.
ca: El país, regió o província, si n'hi ha, en el qual està situat el vostre negoci.

en: Country / State
ca: País / Estat

en: The city in which your business is located.
ca: La ciutat en la qual està situat el vostre negoci.

en: An additional, optional address line for your business location.
ca: Una adreça addicional, opcional, per a la ubicació del vostre negoci.

en: The street address for your business location.
ca: L'adreça en la qual està situat el vostre negoci.

en: This is where your business is located. Tax rates and shipping rates will use this address.
ca: Aquí està ubicat el vostre negoci. Els tipus impositius i les taxes d'enviament faran servir aquesta adreça.

en: Store Address
ca: Adreça de la botiga

en: Update now
ca: Actualitza ara

note: translators: %s: version number
en: The following active plugin(s) have not declared compatibility with WooCommerce %s yet and should be updated and examined further before you proceed:
ca: La(es) següent(s) extensió(ns) activa(es) no han declarat compatibilitat amb WooCommerce %s encara i hauríeu d'actualitzar-les i revisar-les una mica més abans de procedir:

en: Tested up to WooCommerce version
ca: Provat fins a la versió de WooCommerce

en: Plugin
ca: Extensió

en: unknown
ca: desconegut

note: translators: %s: version number
en: <strong>Heads up!</strong> The versions of the following plugins you're running haven't been tested with WooCommerce %s. Please update them or confirm compatibility before updating WooCommerce, or you may experience issues:
ca: <strong>Atenció!</strong> Les versions que esteu executant de les següents extensions encara no s'han provat amb el WooCommerce %s. Actualitzeu-les o confirmeu la compatibilitat abans d'actualitzar WooCommerce o podríeu tenir problemes:

note: translators: 1: refund id 2: refund date 3: username
en: Refund #%1$s - %2$s by %3$s
ca: Reemborsament núm. %1$s - %2$s per %3$s

en: Add shipping
ca: Afegeix un enviament

note: translators: 1: product ID 2: quantity in stock
en: The stock has not been updated because the value has changed since editing. Product %1$d has %2$d units in stock.
ca: No s'ha actualitzat l'inventari pel fet que el valor ha canviat mentre es modificava. El producte %1$d té %2$d unitats en estoc.

en: Order details manually sent to customer.
ca: Detalls de la comanda enviats manualment al client.

en: Choose an action...
ca: Trieu una acció...

en: Send order details to customer
ca: Envia els detalls de la comanda al client

en: Position
ca: Posició

en: Upload a new file
ca: Penja un fitxer nou

en: The file is empty or using a different encoding than UTF-8, please try again with a new file.
ca: El fitxer està buit o utilitza una codificació diferent a UTF-8, torneu-ho a provar amb un fitxer nou.

en: Lifetime Subscription
ca: Subscripció de per vida

en: Sort by:
ca: Ordena per:

note: translators: Introduction to list of WooCommerce.com extensions the merchant has subscriptions for.
en: Below is a list of extensions available on your WooCommerce.com account. To receive extension updates please make sure the extension is installed, and its subscription activated and connected to your WooCommerce.com account. Extensions can be activated from the <a href="%s">Plugins</a> screen.
ca: A continuació teniu una llista de les extensions disponibles al compte de WooCommerce.com. Per rebre actualitzacions d'una extensió assegureu-vos que l'extensió estigui instal·lada, i que la subscripció estigui activa i connectada al vostre compte de WooCommerce.com. Les extensions es poden activar des de la pantalla d'<a href="%s">extensions</a>.

en: Expired
ca: Caducada

en: Expiring Soon
ca: Caduca aviat

en: Update Available
ca: Actualització disponible

note: translators: 1: WooCommerce 2:: five stars
en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. A huge thanks in advance!
ca: Si us agrada %1$s, deixeu-nos una valoració de %2$s. Gràcies anticipades!

en: Transfer existing products to your new store — just import a CSV file.
ca: Transferiu productes existents a la vostra nova botiga — simplement importeu un fitxer CSV.

en: Import products
ca: Importa productes

en: Have an existing store?
ca: Ja teniu una botiga?

en: Create a product
ca: Crea un producte

en: Yes please!
ca: Sí!

en: We're here for you — get tips, product updates, and inspiration straight to your mailbox.
ca: Som aquí per ajudar-vos — aconseguiu trucs, actualitzacions de productes i inspiració directament a la vostra safata d'entrada.

en: You're ready to start selling!
ca: Ja esteu a punt per començar a vendre!

en: Your site might be on a private network. Jetpack can only connect to public sites. Please make sure your site is visible over the internet, and then try connecting again 🙏.
ca: El lloc web podria estar en una xarxa privada. Jetpack només pot connectar-se a llocs públics. Assegureu-vos que el lloc web està visible a internet i després intenteu connectar de nou 🙏.

en: Sorry! We couldn't contact Jetpack just now 😭. Please make sure that your site is visible over the internet, and that it accepts incoming and outgoing requests via curl. You can also try to connect to Jetpack again, and if you run into any more issues, please contact support.
ca: No hem pogut contactar amb Jetpack ara mateix 😭. Assegureu-vos que el lloc web és visible a internet i que accepta sol·licituds d'entrada i sortida via curl. Podeu intentar connectar amb Jetpack de nou, i si teniu més problemes, poseu-vos en contacte amb suport.

en: Sorry! We tried, but we couldn't install Jetpack for you 😭. Please go to the Plugins tab to install it, and finish setting up your store.
ca: Ho hem intentat però no hem pogut instal·lar Jetpack 😭. Aneu a la pestanya d'extensions per instal·lar-lo i acabar de configurar la botiga.

en: Sorry! We tried, but we couldn't connect Jetpack just now 😭. Please go to the Plugins tab to connect Jetpack, so that you can finish setting up your store.
ca: Ho hem intentat però no hem pogut connectar-nos amb Jetpack ara mateix 😭. Aneu a la pestanya d'extensions per connectar amb Jetpack i així poder acabar de configurar la botiga.

en: Share new items on social media the moment they're live in your store.
ca: Comparteix els nous productes a les xarxes socials en el moment en què estiguin públics a la botiga.

en: Product promotion
ca: Promoció de productes

en: Get an alert if your store is down for even a few minutes.
ca: Rep una alerta si es cau la botiga encara que només sigui uns pocs minuts.

en: Store monitoring
ca: Vigilància de la botiga

en: Get insights on how your store is doing, including total sales, top products, and more.
ca: Obteniu estadístiques de com va la vostra botiga, incloent vendes totals, els productes més venuts i més.

en: Store stats
ca: Estadístiques de la botiga

en: Protect your store from unauthorized access.
ca: Protegiu la vostra botiga d'accessos no autoritzats.

en: Better security
ca: Millor seguretat

en: Bonus reasons you'll love Jetpack
ca: Raons addicionals per les que t'encantarà Jetpack

en: By connecting your site you agree to our fascinating <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and to <a href="%2$s" target="_blank">share details</a> with WordPress.com
ca: Quan connecteu el vostre lloc accepteu les nostres fascinants <a href="%1$s" target="_blank">condicions del servei</a> i <a href="%2$s" target="_blank">compartir detalls</a> amb WordPress.com

en: Finish setting up your store
ca: Acaba de configurar la botiga

en: Connect your store to Jetpack to enable extra features
ca: Connecteu la vostra botiga a Jetpack per activar característiques addicionals

en: Connect your store to Jetpack
ca: Connecteu la vostra botiga a Jetpack

en: Sorry, we couldn't connect your store to Jetpack
ca: No hem pogut connectar la botiga amb Jetpack

en: automated taxes
ca: tarifes automàtiques

en: payment setup, automated taxes and discounted shipping labels
ca: configuració de pagaments, tarifes automatitzades i etiquetes d'enviament amb descompte

note: translators: %s: list of features, potentially comma separated
en: Your store is almost ready! To activate services like %s, just connect with Jetpack.
ca: La vostra botiga gairebé està a punt! Per activar serveis com a %s simplement connecteu amb Jetpack.

en: Automated Taxes
ca: Impostos automàtics

en: Storefront Theme
ca: Tema Storefront

en: Collect payments from customers offline.
ca: Cobreu pagaments sense connexió dels vostres clients.

note: translators: %s: Link
en: WooCommerce can accept both online and offline payments. <a href="%s" target="_blank">Additional payment methods</a> can be installed later.
ca: WooCommerce pot acceptar tant pagaments en línia com sense connexió. Els <a href="%s" target="_blank">mètodes de pagament addicionals</a> es poden instal·lar més tard.

en: PayPal email address:
ca: Adreça electrònica de PayPal:

en: Stripe email address
ca: Adreça electrònica de Stripe

en: Stripe email address:
ca: Adreça electrònica de Stripe:

en: Shipping Method
ca: Mètode d'enviament

en: Shipping Zone
ca: Zona d'enviament

en: Don't charge for shipping.
ca: No cobrar per l'enviament.

en: What would you like to charge for flat rate shipping?
ca: Què us agradaria cobrar per la tarifa fixa d'enviament?

en: Set a fixed price to cover shipping costs.
ca: Estableix un preu fix per cobrir les despeses d'enviament.

en: Flat Rate
ca: Tarifa plana

en: I plan to sell both physical and digital products
ca: Tinc pensat vendre tant productes físics com digitals

en: I plan to sell digital products
ca: Tinc pensat vendre productes digitals

en: I plan to sell physical products
ca: Tinc pensat vendre productes físics

en: What type of products do you plan to sell?
ca: Quins tipus de productes teniu pensat vendre?

en: The following wizard will help you configure your store and get you started quickly.
ca: L'assistent que hi ha a continuació t'ajudarà a configurar la botiga i començar a funcionar ràpidament.

en: Activate
ca: Activa

en: Store setup
ca: Configuració de la botiga

en: Terms and Conditions Page
ca: Pàgina de termes i condicions

en: My Account Page
ca: Pàgina del meu compte

en: Checkout Page
ca: Pàgina de pagament

en: Cart Page
ca: Pàgina de la cistella

en: Shop Page
ca: Pàgina de la botiga

note: translators: %s: date
en: Coupon scheduled for: %s.
ca: Cupó programat per a: %s.

note: translators: %s: date
en: Order scheduled for: %s.
ca: Comanda programada per a: %s.

en: Enter a fixed amount or percentage to apply as a fee.
ca: Introduïu una quantitat fixa o percentatge a aplicar com a quota.

en: Invalid coupon
ca: Cupó no vàlid

note: translators: %s: $key Key to check
en: Generic add/update/get meta methods should not be used for internal meta data, including "%s". Use getters and setters.
ca: Els mètodes meta add/update/get no haurien d'utilitzar-se per a les metadades internes, inclòs «%s». Utilitza getters i setters.

en: Geneva
ca: Ginebra

en: Fribourg
ca: Friburg

en: Bern
ca: Berna

en: Basel-Stadt
ca: Basilea-Ciutat

en: Basel-Landschaft
ca: Basilea-Camp

en: Lunda-Sul
ca: Lunda-Sud

en: Lunda-Norte
ca: Lunda-Nord

en: Kwanza-Sul
ca: Kwanza-Sud

en: Kwanza-Norte
ca: Kwanza-Nord

note: translators: %s: image URL
en: Unable to use image "%s".
ca: No s'ha pogut utilitzar la imatge «%s».

en: The "locations not covered by your other zones" zone cannot be updated.
ca: La zona «ubicacions no cobertes per les altres zones» no s'ha pogut actualitzar.

en: Product categories that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
ca: Categories de producte a les quals no es podrà aplicar el cupó, o que no podran estar a la cistella perquè s'apliqui el «Descompte fix a la cistella».

en: Product categories that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
ca: Categories de producte a les quals s'aplicarà el cupó, o que hauran d'estar a la cistella perquè s'apliqui el «Descompte fix a la cistella».

en: Products that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
ca: Productes als quals no s'aplicarà el cupó, o que no poden estar a la cistella perquè s'apliqui el «Descompte fix a la cistella».

en: Products that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
ca: Productes als quals s'aplicarà el cupó, o que han d'estar a la cistella perquè s'apliqui el «Descompte fix a la cistella».

note: translators: 1: rating 2: rating count translators: %1$s is referring to the average rating value, %2$s is referring to the number of ratings
en: Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer rating | Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer ratings
ca[0]: Valorat %1$s sobre 5 en funció d'%2$s valoració de client
ca[1]: Valorat %1$s sobre 5 en funció de %2$s valoracions de clients

en: Search results only
ca: Només als resultats de cerca

en: Shop only
ca: Només a la botiga

en: Shop and search results
ca: A la botiga i als resultats de cerca

en: This order cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
ca: Aquesta comanda no s'ha pogut pagar. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: Please log in to your account below to continue to the payment form.
ca: Entreu al compte següent per continuar amb el formulari de pagament.

en: No matching product exists to update.
ca: No hi ha productes coincidents per actualitzar.

en: A product with this SKU already exists.
ca: Un producte amb aquest SKU ja existeix.

en: A product with this ID already exists.
ca: Ja existeix un producte amb aquest identificador.

note: translators: %d: product ID
en: ID %d
ca: Identificador %d

note: translators: %s: image URL
en: Not able to attach "%s".
ca: No s'ha pogut adjuntar «%s».

en: Variation cannot be imported: Missing parent ID or parent does not exist yet.
ca: La variació no s'ha pogut importar: falta l'identificador pare o el pare encara no existeix.

note: translators: %d: product ID
en: Invalid product ID %d.
ca: Identificador %d de producte no vàlid.

en: Invalid product type.
ca: Tipus de producte no vàlid.

en: Subject (paid)
ca: Assumpte (pagat)

note: translators: %s: Available placeholders for use translators: %s: list of placeholders
en: Available placeholders: %s
ca: Marcadors de posició disponibles: %s

en: Invalid customer query.
ca: Cerca de client no vàlida.

en: Add New
ca: Afegeix

en: All Products
ca: Tots els productes

note: translators: use local order of street name and house number.
en: House number and street name
ca: Número de la casa i nom del carrer

en: API Key generated successfully. Make sure to copy your new keys now as the secret key will be hidden once you leave this page.
ca: S'ha generat la clau API correctament. Assegureu-vos de copiar les noves claus ara ja que la clau secreta s'ocultarà una vegada abandoneu aquesta pàgina.

en: List of upsell products IDs.
ca: Llista d'identificadors de productes de vendes dirigides.

note: Translators: %s: page name.
en: The URL of your %s page (along with the Page ID).
ca: L'URL de la pàgina %s (juntament amb l'identificador de la pàgina).

en: The homepage URL of your site.
ca: L'URL de la pàgina d'inici del vostre lloc web.

en: Generate CSV
ca: Genera CSV

en: Yes, export all custom meta
ca: Sí, exporta totes les metadades personalitzades

en: Export custom meta?
ca: Exporta les metadades personalitzades?

en: Product variations
ca: Variacions de producte

en: Export all products
ca: Exporta tots els productes

en: Which product types should be exported?
ca: Quins tipus de producte s'haurien d'exportar?

en: Export all columns
ca: Exporta totes les columnes

en: Which columns should be exported?
ca: Quines columnes s'haurien d'exportar?

en: This tool allows you to generate and download a CSV file containing a list of all products.
ca: Aquesta eina us permet generar i baixar un fitxer CSV que conté una llista de tots els productes.

en: Export products to a CSV file
ca: Exporta els productes a un fitxer CSV

en: Export Products
ca: Exporta els productes

en: Product restored
ca: Producte restaurat

en: Order restored
ca: Comanda restaurada

en: Coupon restored
ca: Cupó restaurat

en: Locations not covered by your other zones
ca: Ubicacions no cobertes per les altres zones

en: Star ratings should be required, not optional
ca: Les valoracions amb estrelles han de ser obligatòries, no opcionals

en: Enable star rating on reviews
ca: Activa les valoracions amb estrelles a les ressenyes

en: Reviews can only be left by "verified owners"
ca: Les ressenyes només les poden deixar «propietaris verificats»

en: Enable product reviews
ca: Activa les ressenyes de productes

en: Set Status - Out of stock
ca: Estableix l'estat - Esgotat

en: Set Status - In stock
ca: Estableix l'estat - En estoc

en: Show advanced options
ca: Mostra les opcions avançades

en: Hide advanced options
ca: Amaga les opcions avançades

en: CSV Delimiter
ca: Delimitador CSV

en: Alternatively, enter the path to a CSV file on your server:
ca: Com a alternativa, introduïu la ruta al fitxer CSV al vostre servidor:

en: Update existing products
ca: Actualitza els productes existents

en: Choose a CSV file from your computer:
ca: Trieu un fitxer CSV del vostre ordinador:

en: This tool allows you to import (or merge) product data to your store from a CSV or TXT file.
ca: Aquesta eina us permet importar (o fusionar) dades de productes a la botiga des d'un fitxer CSV o TXT.

en: Your products are now being imported...
ca: Els vostres productes s'estan important ara mateix...

en: Importing
ca: Important

en: Run the importer
ca: Executa l'importador

en: Do not import
ca: No importis

en: Sample:
ca: Exemple:

en: Map to field
ca: Mapeja els camps

en: Column name
ca: Nom de la columna

en: Select fields from your CSV file to map against products fields, or to ignore during import.
ca: Seleccioneu els camps del vostre fitxer CSV a mapejar contra els camps de producte, o a ignorar durant la importació.

en: Map CSV fields to products
ca: Mapeja els camps CSV amb els productes

en: Import Products
ca: Importa productes

en: Reason for failure
ca: Motiu de l'error

note: translators: %d: import results
en: Import complete!
ca: Importació completa!

en: View import log
ca: Visualitza el registre de la importació

note: translators: %d: products count
en: Failed to import %s product | Failed to import %s products
ca[0]: No s'ha pogut importar %s producte
ca[1]: No s'han pogut importar %s productes

note: translators: %d: products count
en: %s product was skipped | %s products were skipped
ca[0]: %s producte s'ha omès
ca[1]: %s productes s'han omès

note: translators: %d: products count
en: %s product updated | %s products updated
ca[0]: %s producte actualitzat
ca[1]: %s productes actualitzats

note: translators: %d: products count
en: %s product imported | %s products imported
ca[0]: %s producte importat
ca[1]: %s productes importats

en: Parent SKU
ca: SKU pare

en: Product Title
ca: Títol del producte

en: Default attribute
ca: Atribut predeterminat

en: Attribute visibility
ca: Visibilitat de l'atribut

en: Is a global attribute?
ca: És un atribut global?

en: Attribute value(s)
ca: Valor(s) de l'atribut

en: Attribute name
ca: Nom de l'atribut

en: Download URL
ca: URL de baixada

en: Download name
ca: Nom de la baixada

en: External product
ca: Producte extern

[ctx: Quantity in stock]
en: Stock
ca: Estoc

note: translators: %d: Download number translators: %s: download number
en: Download %d URL
ca: URL de la baixada %d

note: translators: %d: Download number translators: %s: download number
en: Download %d name
ca: Nom de la baixada %d

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d default
ca: Atribut predeterminat %d

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d global
ca: Atribut global %d

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d visible
ca: Atribut visible %d

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d value(s)
ca: Valor(s) de l'atribut %d

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d name
ca: Nom de l'atribut %d

en: External URL
ca: URL extern

en: Download expiry days
ca: Dies de caducitat de la baixada

en: Images
ca: Imatges

en: Allow customer reviews?
ca: Voleu permetre les ressenyes de clients?

en: Backorders allowed?
ca: Voleu permetre reserves de productes esgotats?

en: Date sale price ends
ca: Dia en què acaba el preu rebaixat

en: Date sale price starts
ca: Dia en què comença el preu rebaixat

en: Short description
ca: Descripció breu

en: Visibility in catalog
ca: Visibilitat en el catàleg

en: Is featured?
ca: Està destacat?

en: Published
ca: Publicat

en: Invalid file type. The importer supports CSV and TXT file formats.
ca: Tipus de fitxer no vàlid. L'importador és compatible amb fitxers en formats CSV i TXT.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
ca: El fitxer està buit. Pengeu alguna cosa amb més substància. Aquest error també podria ser causat si la càrrega de fitxers està desactivada al fitxer php.ini o si la variable post_max_size està definida amb un valor més petit que l'especificat a la variable upload_max_filesize al fitxer php.ini.

en: Done!
ca: Fet!

en: Column mapping
ca: Mapejat de columnes

en: Upload CSV file
ca: Penja un fitxer CSV

en: Browse Extensions
ca: Navegueu per les extensions

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: My Subscriptions
ca: Les meves subscripcions

en: Connected to WooCommerce.com
ca: Connectat a WooCommerce.com

en: Connect
ca: Connecta

en: Once connected, your WooCommerce.com purchases will be listed here.
ca: Una vegada estigueu connectat, les compres a WooCommerce.com es mostraran aquí.

en: Manage your subscriptions, get important product notifications, and updates, all from the convenience of your WooCommerce dashboard
ca: Gestioneu les subscripcions, rebeu notificacions importants de productes, i actualitzacions, tot des de la comoditat del tauler de WooCommerce

en: Installed Extensions without a Subscription
ca: Extensions instal·lades sense una subscripció

en: Could not find any subscriptions on your WooCommerce.com account
ca: No s'ha trobat cap subscripció al vostre compte de WooCommerce.com

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Upgrade
ca: Actualitzar

note: translators: Email address of person who shared the subscription.
en: Shared by %s
ca: Compartit per %s

en: Subscription: Unlimited
ca: Subscripció: sense límit

note: translators: %1$d: sites active, %2$d max sites active
en: Subscription: Using %1$d of %2$d sites available
ca: Subscripció: Utilitzant %1$d de %2$d llocs web disponibles

note: translators: %1$d: sites active, %2$d max sites active
en: Subscription: Not available - %1$d of %2$d already in use
ca: Subscripció: No disponible - %1$d de %2$d ja en ús

en: Expires on:
ca: Caduca el:

en: Expiring soon!
ca: Caduca aviat!

en: Auto renews on:
ca: Es renova automàticament el:

en: Expired :(
ca: Caducada :(

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

en: WooCommerce Extensions
ca: Extensions del WooCommerce

en: We've made things simpler and easier to manage moving forward. From now on you can manage all your WooCommerce purchases directly from the Extensions menu within the WooCommerce plugin itself. <a href="%s">View and manage</a> your extensions now.
ca: Hem fet tot més simple i fàcil per seguir millorant. A partir d'ara podeu gestionar totes les vostres compres de WooCommerce directament des del menú Extensions, dins la mateixa extensió WooCommerce. <a href="%s">Consulteu i gestioneu</a> les extensions ara mateix.

en: Looking for the WooCommerce Helper?
ca: Cerqueu l'assistent de WooCommerce?

note: translators: %1$s: helper url, %2$d: number of extensions
en: Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extension</a> which should be updated first before updating WooCommerce. | Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extensions</a> which should be updated first before updating WooCommerce.
ca[0]: Nota: Actualment teniu <a href="%1$s">%2$d extensió de pagament</a> que s'hauria d'actualitzar abans d'actualitzar WooCommerce.
ca[1]: Nota: Actualment teniu <a href="%1$s">%2$d extensions de pagament</a> que s'haurien d'actualitzar primer abans d'actualitzar WooCommerce.

en: Authentication and subscription caches refreshed successfully.
ca: Caches d'identificació i subscripció actualitzades correctament.

en: You have successfully disconnected your store from WooCommerce.com
ca: Heu desconnectat la vostra botiga de WooCommerce.com correctament

en: You have successfully connected your store to WooCommerce.com
ca: Heu connectat la vostra botiga a WooCommerce.com correctament

note: translators: %1$s: product name, %2$s: plugins screen url
en: An error has occurred when deactivating the extension %1$s. Please proceed to the <a href="%2$s">Plugins screen</a> to deactivate it manually.
ca: S'ha produït un error en desactivar l'extensió %1$s. Aneu a la <a href="%2$s">pantalla d'extensions</a> i desactiveu-la manualment.

note: translators: %s: product name
en: The extension %s has been deactivated successfully.
ca: L'extensió %s s'ha desactivat correctament.

note: translators: %s: product name
en: An error has occurred when deactivating the subscription for %s. Please try again later.
ca: S'ha produït un error en desactivar la subscripció de %s. Proveu-ho de nou més tard.

note: translators: %1$s: product name, %2$s: deactivate url
en: Subscription for %1$s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product. <a href="%2$s">Click here</a> if you wish to deactivate the plugin as well.
ca: S'ha desactivat la subscripció de %1$s correctament. No rebreu més actualitzacions per a aquest producte. <a href="%2$s">Feu clic aquí</a> si també voleu desactivar l'extensió.

note: translators: %s: product name
en: Subscription for %s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product.
ca: Subscripció a %s desactivada correctament. No rebreu més actualitzacions per a aquest producte.

note: translators: %s: product name
en: An error has occurred when activating %s. Please try again later.
ca: S'ha produït un error en activar %s. Proveu-ho de nou més tard.

note: translators: %s: product name
en: %s activated successfully. You will now receive updates for this product.
ca: %s s'ha activat correctament. Ara ja rebreu actualitzacions per a aquest producte.

note: translators: %s: version number
en: Version %s is <strong>available</strong>. To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
ca: La versió %s està <strong>disponible</strong>. Per activar aquesta actualització necessites <strong>adquirir</strong> una nova subscripció.

en: This subscription is expiring soon. Please <strong>renew</strong> to continue receiving updates and support.
ca: Aquesta subscripció caducarà aviat. <strong>Renoveu-la</strong> per continuar rebent actualitzacions i suport.

en: Enable auto-renew
ca: Activa les renovacions automàtiques

en: Subscription is <strong>expiring</strong> soon.
ca: La subscripció <strong>caduca</strong> aviat.

en: Renew
ca: Renovar

en: This subscription has expired. Please <strong>renew</strong> to receive updates and support.
ca: Aquesta subscripció ha caducat. <strong>Renoveu-la</strong> per rebre actualitzacions i suport.

en: This subscription has expired. Contact the owner to <strong>renew</strong> the subscription to receive updates and support.
ca: Aquesta subscripció ha caducat. Poseu-vos en contacte amb el propietari per <strong>renovar</strong> la subscripció i rebre actualitzacions i suport.

en: To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
ca: Per activar aquesta actualització, heu de <strong>comprar</strong> una nova subscripció.

en: To enable this update you need to <strong>activate</strong> this subscription.
ca: Per activar aquesta actualització heu d'<strong>activar</strong> aquesta subscripció.

note: translators: %s: version number
en: Version %s is <strong>available</strong>.
ca: La versió %s està <strong>disponible</strong>.

en: WooCommerce Helper
ca: Assistent del WooCommerce

en: Create a new webhook
ca: Crea un nou webhook

en: Webhooks are event notifications sent to URLs of your choice. They can be used to integrate with third-party services which support them.
ca: Els webhooks són notificacions d'esdeveniments enviats a URLs de la vostra elecció. Es poden utilitzar per a integracions amb serveis de tercers que siguin compatibles amb ells.

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account.
ca: Pagaments segurs utilitzant targetes de crèdit o el compte de PayPal del teu client.

en: Copy from billing address
ca: Copia de l'adreça de facturació

en: Import products from a CSV file
ca: Importa productes des d'un fitxer CSV

en: This is a featured product
ca: Aquest és un producte destacat

en: This setting determines which shop pages products will be listed on.
ca: Aquesta opció determina a quines pàgines de la botiga es mostraran els productes.

en: Filter by product type
ca: Filtra per tipus de producte

en: Filter by category
ca: Filtra per categoria

en: Sorting
ca: Ordenació

en: Import <strong>products</strong> to your store via a csv file.
ca: Importeu <strong>productes</strong> a la vostra botiga mitjançant un fitxer CSV.

en: WooCommerce products (CSV)
ca: Productes del WooCommerce (CSV)

en: Product Import
ca: Importació de productes

en: Product Export
ca: Exportació de productes

en: Custom Link
ca: Enllaç personalitzat

en: WooCommerce Endpoint
ca: Extrem del WooCommerce

en: Back to Attributes
ca: Torna als atributs

en: Are you sure you want to delete this log?
ca: Segur que voleu suprimir aquest registre?

en: Export
ca: Exporta

en: Import
ca: Importa

en: Create an API key
ca: Crea una clau API

en: The WooCommerce REST API allows external apps to view and manage store data. Access is granted only to those with valid API keys.
ca: La REST API de WooCommerce permet a aplicacions externes veure i gestionar les dades de la botiga. Només es permet l'accés a aquells que tinguin claus de l'API vàlides.

en: București
ca: Bucarest

note: translators: %s: logout url
en: Are you sure you want to log out? <a href="%s">Confirm and log out</a>
ca: Segur que voleu tancar la sessió? <a href="%s">Confirmeu per sortir</a>

en: Unknown request method.
ca: Mètode de sol·licitud desconegut.

en: Create
ca: Crea

en: Zone ID.
ca: Identificador de zona.

en: ID.
ca: Identificador.

en: Value (required)
ca: Valor (obligatori)

en: Name (required)
ca: Nom (obligatori)

en: Recalculate
ca: Torna a calcular

en: Recalculate totals? This will calculate taxes based on the customers country (or the store base country) and update totals.
ca: Voleu tornar a calcular el total? Això calcularà els impostos en funció del país del comprador (o del país on està ubicada la botiga) i n'actualitzarà els totals.

en: All missing WooCommerce pages successfully installed
ca: Totes les pàgines no creades del Woocommerce s'han instal·lat satisfactòriament

en: Terms in the product visibility taxonomy.
ca: Termes en la taxonomia de visibilitat del producte.

en: A list of taxonomy terms used for product visibility.
ca: Una llista de termes de taxonomia utilitzada per a la visibilitat del producte.

en: Taxonomies: Product visibility
ca: Taxonomies: visibilitat de producte

note: translators: %s contains the name of the original product.
en: %s (Copy)
ca: %s (Còpia)

en: Invalid product ID
ca: Identificador de producte no vàlid

en: Sorry, you cannot edit this resource.
ca: No podeu editar aquest recurs.

en: Increase existing price by (fixed amount or %):
ca: Incrementa el preu existent en (quantitat fixa o %):

en: Parent theme author URL
ca: URL de l'autor del tema pare

en: Parent theme version
ca: Versió del tema pare

en: Parent theme name
ca: Nom del tema pare

en: Active plugins
ca: Extensions actives

en: Max upload size
ca: Mida màxima de pujada

en: MySQL version
ca: Versió de MySQL

en: cURL version
ca: Versió del cURL

en: PHP version
ca: Versió del PHP

en: Server info
ca: Informació del servidor

en: Customer sales
ca: Vendes del client

en: Shipping method
ca: Mètode d'enviament

en: Customer provided note:
ca: Nota proporcionada pel client:

en: Number of decimals
ca: Número de decimals

en: Decimal separator
ca: Separador decimal

en: Thousand separator
ca: Separador de milers

en: Currency position
ca: Posició de la moneda

note: translators: 1: Number of reviews, 2: Product title. translators: 1: reviews count 2: product name translators: 1: Number of comments, 2: Product title.
en: %1$s review for %2$s | %1$s reviews for %2$s
ca[0]: %1$s ressenya per %2$s
ca[1]: %1$s ressenyes per %2$s

en: Awaiting product image
ca: Esperant la imatge de producte

en: Next (arrow right)
ca: Següent (fletxa dreta)

en: Previous (arrow left)
ca: Anterior (fletxa esquerra)

en: Zoom in/out
ca: Ampliar/Reduir

en: Toggle fullscreen
ca: Commuta la pantalla completa

en: Share
ca: Comparteix

en: Close (Esc)
ca: Tanca (Esc)

en: Search products&hellip;
ca: Cerca productes&hellip;

note: translators: 1: credit card type 2: last 4 digits translators: %1$s is referring to the payment method brand, %2$s is referring to the last 4 digits of the payment card.
en: %1$s ending in %2$s
ca: %1$s acabada en %2$s

note: translators: 1: formatted order total 2: total order items
en: %1$s for %2$s item | %1$s for %2$s items
ca[0]: %1$s per a %2$s article
ca[1]: %1$s per a %2$s articles

note: translators: 1: Orders URL 2: Addresses URL 3: Account URL.
en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">shipping and billing addresses</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
ca: Des del tauler de control del compte podeu veure les <a href="%1$s">comandes recents</a>, gestionar les <a href="%2$s">adreces d'enviament i facturació</a> i <a href="%3$s">editar la contrasenya i els detalls del compte</a>.

note: translators: 1: user display name 2: logout url
en: Hello %1$s (not %1$s? <a href="%2$s">Log out</a>)
ca: Hola %1$s (no sou %1$s? <a href="%2$s">Tanca la sessió</a>)

note: translators: %s location.
en: (estimated for %s)
ca: (estimat per a %s)

note: Translators: %1$s App name, %2$s scope.
en: This will give "%1$s" %2$s access which will allow it to:
ca: Això donarà a «%1$s» accés de %2$s, el que li permetrà:

note: translators: %s: maximum price
en: Max %s
ca: Màxim %s

note: translators: %s: minimum price
en: Min %s
ca: Mínim %s

en: The payment gateway for this order does not support automatic refunds.
ca: La passarel·la de pagament d'aquesta comanda no és compatible amb els reemborsaments automàtics.

en: The payment gateway for this order does not exist.
ca: La passarel·la de pagament d'aquesta comanda no existeix.

en: Invalid refund amount.
ca: Import de reemborsament no vàlid.

en: Fixed product discount
ca: Descompte fix als productes

en: Fixed cart discount
ca: Descompte fix a la cistella

en: Percentage discount
ca: Descompte en percentatge

en: Iranian toman
ca: Toman iranià

note: translators: %s template
en: %s does not exist.
ca: %s no existeix.

note: translators: %s: coupon code translators: %s Coupon code.
en: Coupon: %s
ca: Cupó: %s

[ctx: shipping packages]
note: translators: %d: shipping package number
en: Shipping
ca: Enviament

en: Your password has been reset successfully.
ca: La contrasenya s'ha reinicialitzat correctament.

en: Specific countries
ca: Països específics

en: Free shipping
ca: Enviament gratuït

note: translators: 1: credit card type 2: last 4 digits 3: expiry month 4: expiry year
en: %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
ca: %1$s acabada en %2$s (caduca %3$s/%4$s)

en: This method should not be called before plugins_loaded.
ca: Aquest mètode no s'ha de cridar abans de plugins_loaded.

note: translators: %s: Site name
en: Visit %s admin area:
ca: Visita l'àrea d'administració de %s:

en: You have received the following WooCommerce log message: | You have received the following WooCommerce log messages:
ca[0]: Heu rebut el següent missatge de registre de WooCommerce:
ca[1]: Heu rebut els següents missatges de registre de WooCommerce:

note: translators: 1: Site name 2: Maximum level 3: Log count
en: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log message | [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log messages
ca[0]: [%1$s] %2$s: %3$s missatge de registre de WooCommerce
ca[1]: [%1$s] %2$s: %3$s missatges de registre de WooCommerce

en: Product properties should not be accessed directly.
ca: No s'hauria d'accedir a les propietats del producte directament.

en: Optionally enter the URL to a 150x50px image displayed as your logo in the upper left corner of the PayPal checkout pages.
ca: Opcionalment, introduïu l'URL d'una imatge de 150x50 píxels que es mostrarà com el logotip a la cantonada superior esquerra de les pàgines de pagament de PayPal.

en: Image url
ca: Url de la imatge

note: translators: %s: URL
en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a <a href="%s">developer account</a>.
ca: Es pot utilitzar l'entorn de proves de PayPal per provar pagaments. Creeu un <a href="%s">compte de desenvolupador</a>.

note: translators: %s: order ID.
en: Order #%s has been marked paid by PayPal IPN, but was previously cancelled. Admin handling required.
ca: El servei IPN de PayPal ha marcat la comanda núm. %s com a pagada però aquesta s'havia cancel·lat prèviament. És necessària una intervenció d'administració.

note: translators: %s: order link.
en: Payment for cancelled order %s received
ca: Pagament per a la comanda cancel·lada %s rebuda

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
ca: Pagament autoritzat. Canvia l'estat de la comanda a en procés o completada per cobrar els fons.

note: translators: 1: Authorization ID, 2: Payment status
en: Payment could not be captured - Auth ID: %1$s, Status: %2$s
ca: No s'ha pogut cobrar el pagament - Identificador d'autorització: %1$s, estat: %2$s

note: translators: 1: Amount, 2: Authorization ID, 3: Transaction ID
en: Payment of %1$s was captured - Auth ID: %2$s, Transaction ID: %3$s
ca: S'ha cobrat el pagament de %1$s - Identificador d'autorització: %2$s, identificador de transacció: %3$s

note: translators: %s: Paypal gateway error message
en: Payment could not be captured: %s
ca: No s'ha pogut cobrar el pagament: %s

en: Bank
ca: Banc

note: translators: 1: Path to template file 2: Path to theme folder
en: To override and edit this email template copy %1$s to your theme folder: %2$s.
ca: Per sobreescriure aquesta plantilla de correu electrònic copieu %1$s a la carpeta del vostre tema: %2$s.

en: Invalid payment token.
ca: Testimoni de pagament no vàlid.

en: Invalid or missing payment token fields.
ca: Camps de testimoni de pagament no disponibles o no vàlids.

en: Invalid download.
ca: Baixada no vàlida.

en: Invalid customer.
ca: Client no vàlid.

en: Invalid coupon.
ca: Cupó no vàlid.

note: translators: 1: Number of database updates performed 2: Database version number
en: %1$d update functions completed. Database version is %2$s
ca: %1$d actualitzacions finalitzades. La versió de la base de dades és %2$s

en: Output just the id when the operation is successful.
ca: Mostra només l'identificador quan l'operació finalitza correctament.

en: Render response in a particular format.
ca: Mostra la resposta en un format específic.

en: Get the value of an individual field.
ca: Obtén el valor d'un camp individual.

en: Limit response to specific fields. Defaults to all fields.
ca: Limita la resposta a camps específics. Per defecte són tots els camps.

en: The id for the resource.
ca: L'identificador del recurs.

note: translators: %s: Route to a given WC-API endpoint
en: No schema title found for %s, skipping REST command registration.
ca: No s'ha trobat cap títol de schema per a %s, saltant el registre de la comanda REST.

en: Make sure to include the --user flag with an account that has permissions for this action.
ca: Assegura't d'incloure la marca --user amb un compte que tingui permisos per a aquesta acció.

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Trashed
ca: Mogut a la paperera

en: External products cannot be backordered.
ca: Els productes externs no es poden reservar.

en: External products cannot be stock managed.
ca: Els productes externs no poden tenir inventari.

[ctx: Product Attribute]
note: translators: %s: attribute name
en: Product %s
ca: Producte %s

en: Product shipping classes
ca: Classes d'enviament del producte

en: No tags found
ca: No s'han trobat etiquetes

en: Choose from the most used tags
ca: Trieu d'entre les etiquetes més utilitzades

en: Add or remove tags
ca: Afegeix o suprimeix etiquetes

en: Separate tags with commas
ca: Separeu les etiquetes amb comes

en: Popular tags
ca: Etiquetes populars

en: New tag name
ca: Nom de la nova etiqueta

en: Add new tag
ca: Afegeix una nova etiqueta

en: Update tag
ca: Actualitzar etiqueta

en: Edit tag
ca: Edita l'etiqueta

en: All tags
ca: Totes les etiquetes

en: Search tags
ca: Cerca etiquetes

en: Tag
ca: Etiqueta

en: No categories found
ca: No s'han trobat categories

en: New category name
ca: Nom de la nova categoria

en: Add new category
ca: Afegeix nova categoria

en: Update category
ca: Actualitza la categoria

en: Edit category
ca: Edita la categoria

en: Parent category:
ca: Categoria pare:

en: Parent category
ca: Categoria pare

en: All categories
ca: Totes les categories

en: Search categories
ca: Cerca categories

en: Category | Categories
ca[0]: Categoria
ca[1]: Categories

note: translators: %s: new order status
en: Order status set to %s.
ca: L'estat de la comanda s'ha establert a %s.

en: Invalid product
ca: Producte no vàlid

en: Invalid variation ID
ca: Identificador de variació no vàlid

en: Invalid tax class
ca: Classe d'impost no vàlid

en: Visit premium customer support
ca: Visita el suport al client premium

note: translators: %s: Attribute name.
en: Invalid value posted for %s
ca: Valor no vàlid publicat per a %s

note: translators: %d item count
en: %d item from your previous order is currently unavailable and could not be added to your cart. | %d items from your previous order are currently unavailable and could not be added to your cart.
ca[0]: Hi ha %d article de la vostra comanda anterior que no està disponible actualment i no s'ha pogut afegir a la vostra cistella.
ca[1]: Hi ha %d articles de la vostra comanda anterior que no estan disponibles actualment i no s'han pogut afegir a la vostra cistella.

note: translators: 1: product name 2: items in stock
en: %1$s is low in stock. There are %2$d left.
ca: %1$s té poques existències. En queden %2$d.

en: Invalid data store.
ca: Magatzem de dades no vàlid.

en: Invalid billing email address
ca: Adreça electrònica de facturació no vàlida

en: Invalid role
ca: Perfil no vàlid

en: Invalid email address
ca: Adreça electrònica no vàlida

en: Invalid email address restriction.
ca: La restricció de correu electrònic no és vàlida.

en: Invalid discount type.
ca: El tipus de descompte no és vàlid.

en: Apartment, suite, unit, etc. (optional)
ca: Apartament, habitació, unitat, etc. (opcional)

en: Street address
ca: Carrer i número

note: translators: %s: product name
en: You cannot add another "%s" to your cart.
ca: No podeu afegir un altre «%s» a la vostra cistella.

en: View cart
ca: Visualitza la cistella

note: translators: 1: key 2: URL
en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add %1$s to the "Ignored Query Strings" option in <a href="%2$s">W3 Total Cache settings</a>.
ca: Perquè funcioni la <strong>cache de la base de dades</strong> amb WooCommerce heu d'afegir %1$s a l'opció de «Cadenes de consulta ignorades» a la <a href="%2$s">configuració de W3 total Cache</a>.

en: Invalid order
ca: Comanda no vàlida

en: The product review cannot be deleted.
ca: La ressenya del producte no es pot suprimir.

en: The comment has already been trashed.
ca: El comentari ja és a la paperera.

en: The product review does not support trashing.
ca: La ressenya del producte no es pot moure a la paperera.

en: Invalid product review ID.
ca: Identificador de ressenya de producte no vàlid.

en: Updating product review failed.
ca: Ha fallat l'actualització de la ressenya del producte.

en: Creating product review failed.
ca: Ha fallat la creació de la ressenya del producte.

en: Could not update the attribute.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'atribut.

en: The date of the customer last order, as GMT.
ca: La data de l'última comanda del client, en GMT.

en: The date the customer was created, as GMT.
ca: La data de creació del client, en GMT.

en: Invalid resource ID.
ca: Identificador de recurs no vàlid.

en: This resource cannot be created.
ca: Aquest recurs no es pot crear.

en: The date the webhook was last modified, as GMT.
ca: La data de l'última modificació del webhook, en GMT.

en: The date the webhook was created, as GMT.
ca: La data de creació del webhook, en GMT.

en: The date the webhook delivery was logged, as GMT.
ca: La data de registre del lliurament del webhook, en GMT.

en: There was an error calling this tool. There is no callback present.
ca: S'ha produït un error en cridar aquesta eina. No hi ha cap crida de retorn present.

en: Tool ran.
ca: Eina executada.

note: translators: %d: amount of orphaned variations
en: %d orphaned variations deleted
ca: S'han suprimit %d variacions

en: Tool return message.
ca: Missatge retornat per l'eina.

en: Did the tool run successfully?
ca: S'ha executat l'eina correctament?

en: Tool description.
ca: Descripció de l'eina.

en: What running the tool will do.
ca: El que farà l'eina en funcionament.

en: Tool name.
ca: Nom de l'eina.

en: A unique identifier for the tool.
ca: Un identificador únic per a l'eina.

en: Invalid tool ID.
ca: Identificador d'eina no vàlid.

en: This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
ca: Aquesta eina instal·larà totes les pàgines de WooCommerce que falten. Les pàgines ja definides i configurades no es reemplaçaran.

en: This tool will delete all variations which have no parent.
ca: Aquesta eina suprimirà totes les variacions que no tenen un pare.

en: Delete orphaned variations
ca: Suprimeix variacions orfes

en: Orphaned variations
ca: Variacions orfes

en: WooCommerce pages.
ca: Pàgines del WooCommerce.

en: Hide errors from visitors?
ca: Amaga els errors als visitants?

en: Security.
ca: Seguretat.

en: Taxonomy terms for product/order statuses.
ca: Termes de taxonomia per a estats de producte/comanda.

en: Geolocation enabled?
ca: La geolocalització està activada?

en: Currency symbol.
ca: Símbol monetari.

en: Currency.
ca: Moneda.

en: SSL forced?
ca: SSL forçat?

en: Settings.
ca: Opcions.

en: Template overrides.
ca: Substitucions de plantilla.

en: Does this theme have outdated templates?
ca: Aquest tema té plantilles obsoletes?

en: Does the theme have a woocommerce.php file?
ca: Aquest tema té un fitxer woocommerce.php?

en: Does the theme declare WooCommerce support?
ca: Aquest tema està marcat com a compatible amb WooCommerce?

en: Is this theme a child theme?
ca: Aquest tema és una tema fill?

en: Theme author URL.
ca: URL de l'autor del tema.

en: Latest version of theme.
ca: Última versió del tema.

en: Theme version.
ca: Versió del tema.

en: Theme name.
ca: Nom del tema.

en: Theme.
ca: Tema.

en: Database tables.
ca: Taules de la base de dades.

en: Database prefix.
ca: Prefix de la base de dades.

en: Database.
ca: Base de dades.

en: Remote GET response.
ca: Resposta del GET remot.

en: Remote GET successful?
ca: Ha funcionat el GET remot?

en: Remote POST response.
ca: Resposta del POST remot.

en: Remote POST successful?
ca: Ha funcionat el POST remot?

en: Is mbstring enabled?
ca: El mbstring està actiu?

en: Is GZip enabled?
ca: GZip està actiu?

en: Is DomDocument class enabled?
ca: La classe DomDocument està activa?

en: Is SoapClient class enabled?
ca: La classe SoapClient està activa?

en: Is fsockopen/cURL enabled?
ca: El fsockopen/cURL està actiu?

en: Default timezone.
ca: Zona horària predeterminada.

en: Is SUHOSIN installed?
ca: SUHOSIN està instal·lat?

en: WordPress language.
ca: Idioma de WordPress.

en: Are WordPress cron jobs enabled?
ca: Les tasques cron de WordPress estan actives?

en: Is WordPress debug mode active?
ca: El mode de depuració de WordPress està actiu?

en: WordPress memory limit.
ca: Límit de memòria de WordPress.

en: Is WordPress multisite?
ca: WordPress és multilloc?

en: WordPress version.
ca: Versió de WordPress.

en: Is log directory writable?
ca: Es pot escriure en el directori de registres?

en: Log directory.
ca: Directori de registres.

en: WooCommerce version.
ca: Versió del WooCommerce.

en: Site URL.
ca: URL del lloc.

en: Home URL.
ca: URL de la pàgina d'inici.

en: Environment.
ca: Entorn.

en: Shipping zone order.
ca: Ordre de les zones d'enviament.

en: Shipping zones do not support trashing.
ca: No es poden moure les zones d'enviament a la paperera.

en: Resource cannot be created. Check to make sure 'order' and 'name' are present.
ca: No s'ha pogut crear el recurs. Revisa per assegurar que la 'comanda' i el 'nom' hi són presents.

en: Shipping zone name.
ca: Nom de la zona d'enviament.

en: Shipping method settings.
ca: Configuració dels mètodes d'enviament.

en: Shipping method enabled status.
ca: Estat d'activació del mètode d'enviament.

en: Shipping method sort order.
ca: Criteri d'ordenació dels mètodes d'enviament.

en: Shipping method customer facing title.
ca: Títol del mètode d'enviament que es mostrarà al client.

en: Shipping method instance ID.
ca: Identificador d'instància del mètode d'enviament.

en: Shipping methods do not support trashing.
ca: Els mètodes d'enviament no es poden moure a la paperera.

en: Resource cannot be created.
ca: El recurs no es pot crear.

en: Unique ID for the instance.
ca: Identificador únic de la instància.

en: Unique ID for the zone.
ca: Identificador únic de la zona.

en: Shipping zone location type.
ca: Tipus d'ubicació de la zona d'enviament.

en: Shipping zone location code.
ca: Codi d'ubicació de la zona d'enviament.

en: Unique ID for the resource.
ca: Identificador únic del recurs.

en: Shipping method description.
ca: Descripció del mètode d'enviament.

en: Shipping method title.
ca: Títol del mètode d'enviament.

en: Method ID.
ca: Identificador de mètode.

en: IDs for settings sub groups.
ca: Identificadors dels subgrups d'opcions.

en: ID of parent grouping.
ca: Identificador de l'agrupació pare.

en: A unique identifier that can be used to link settings together.
ca: Un identificador únic que pot utilitzar-se per enllaçar diverses opcions.

en: No setting groups have been registered.
ca: No s'ha registrat cap grup d'opcions.

en: Array of options (key value pairs) for inputs such as select, multiselect, and radio buttons.
ca: Matriu d'opcions (parells clau-valor) per a camps com ara seleccions, seleccions múltiples i botons d'opció.

en: Invalid setting.
ca: Opció no vàlida.

en: Invalid setting group.
ca: Grup d'opcions no vàlid.

en: Settings group ID.
ca: Identificador de grup d'opcions.

en: Limit result set to products based on a maximum price.
ca: Limita els resultats a productes en funció d'un preu màxim.

en: Limit result set to products based on a minimum price.
ca: Limita els resultats a productes en funció d'un preu mínim.

en: Limit result set to products on sale.
ca: Limita els resultats a productes rebaixats.

en: Limit result set to products in stock or out of stock.
ca: Limita els resultats a productes amb o sense existències.

en: Limit result set to products with a specific tax class.
ca: Limita els resultats a productes amb una classe d'impost específica.

en: Limit result set to featured products.
ca: Limita els resultats a productes destacats.

en: List of variations IDs.
ca: Llista d'identificadors de variacions.

en: The date the product was last modified, as GMT.
ca: La data de l'última modificació del producte, en GMT.

en: The date the product was created, as GMT.
ca: La data de creació del producte, en GMT.

en: Number of days until access to downloadable files expires.
ca: Dies restants fins que caduqui l'accés als fitxers baixables.

en: Number of times downloadable files can be downloaded after purchase.
ca: Vegades que es poden baixar els fitxers baixables després de la compra.

en: End date of sale price, in the site's timezone.
ca: Data de finalització del preu rebaixat, en la zona horària del lloc.

en: Start date of sale price, as GMT.
ca: Data d'inici del preu rebaixat, en GMT.

en: Start date of sale price, in the site's timezone.
ca: Data d'inici del preu rebaixat, en la zona horària del lloc.

en: The date the review was created, as GMT.
ca: La data de creació de la ressenya, en GMT.

en: The content of the review.
ca: El contingut de la ressenya.

en: The date the image was last modified, as GMT.
ca: La data de l'última modificació de la imatge, en GMT.

en: The date the image was created, as GMT.
ca: La data de creació de la imatge, en GMT.

en: Placeholder text to be displayed in text inputs.
ca: Text de mostra que es veurà als camps d'entrada de text.

en: Additional help text shown to the user about the setting.
ca: Text d'ajuda addicional mostrat a l'usuari sobre l'opció.

en: Default value for the setting.
ca: Valor predeterminat de l'opció.

en: Setting value.
ca: Valor de l'opció.

en: Type of setting.
ca: Tipus d'opció.

en: A human readable description for the setting used in interfaces.
ca: Una descripció comprensible per a l'opció utilitzada en interfícies.

en: A human readable label for the setting used in interfaces.
ca: Una etiqueta comprensible per a l'opció utilitzada en interfícies.

en: A unique identifier for the setting.
ca: Un identificador únic per a l'opció.

en: Payment gateway settings.
ca: Opcions de les passarel·les de pagament.

en: Payment gateway method description.
ca: Descripció del mètode de passarel·la de pagament.

en: Payment gateway method title.
ca: Títol del mètode de passarel·la de pagament.

en: Payment gateway enabled status.
ca: Estat d'activació de la passarel·la de pagament.

en: Payment gateway sort order.
ca: Criteri d'ordenació de les passarel·les de pagament.

en: Payment gateway description on checkout.
ca: Descripció de la passarel·la de pagament a la pàgina de pagament.

en: Payment gateway title on checkout.
ca: Títol de la passarel·la de pagament a la pàgina de pagament.

en: Payment gateway ID.
ca: Identificador de passarel·la de pagament.

en: The date the order was completed, as GMT.
ca: La data en què es va completar la comanda, en GMT.

en: The date the order was paid, as GMT.
ca: La data en què es va pagar la comanda, en GMT.

en: The date the order was last modified, as GMT.
ca: La data de l'última modificació a la comanda, en GMT.

en: Version of WooCommerce which last updated the order.
ca: Versió de WooCommerce en què es va actualitzar la comanda.

en: When true, the payment gateway API is used to generate the refund.
ca: Quan és cert, l'API de la passarel·la de pagament s'utilitza per generar el reemborsament.

en: User ID of user who created the refund.
ca: Identificador de l'usuari que ha creat el reemborsament.

en: The date the order refund was created, as GMT.
ca: La data de creació del reemborsament de la comanda, en GMT.

en: Limit result to customers or internal notes.
ca: Limita el resultat a clients o notes internes.

en: If true, the note will be shown to customers and they will be notified. If false, the note will be for admin reference only.
ca: Si és cert, la nota es mostrarà als clients i se'ls notificarà. Si és false, la nota només serà de referència per a l'administrador.

en: The date the order note was created, as GMT.
ca: La data de creació de la nota de comanda, en GMT.

en: Is the customer a paying customer?
ca: El client és un client de pagament?

en: The date the customer was last modified, as GMT.
ca: La data de l'última modificació del client, en GMT.

en: The date the order was created, as GMT.
ca: La data de creació de la comanda, en GMT.

en: The date when download access expires, as GMT.
ca: La data de caducitat d'accés a la baixada, en GMT.

en: Meta ID.
ca: Identificador del meta.

en: Meta data.
ca: Dades del meta.

en: List of user IDs (or guest email addresses) that have used the coupon.
ca: Llista d'identificadors d'usuari (o adreces electròniques de visitants) que han utilitzat el cupó.

en: If true, this coupon will not be applied to items that have sale prices.
ca: Si és cert, aquest cupó no s'aplicarà als articles que estan rebaixats.

en: If true and if the free shipping method requires a coupon, this coupon will enable free shipping.
ca: Si és cert i el mètode d'enviament gratuït requereix un cupó, aquest cupó activarà l'enviament gratuït.

en: How many times the coupon can be used in total.
ca: Quantes vegades es pot utilitzar el cupó en total.

en: If true, the coupon can only be used individually. Other applied coupons will be removed from the cart.
ca: Si és cert, el cupó només es pot utilitzar individualment. La resta de cupons aplicats se suprimiran de la cistella.

en: The date the coupon expires, as GMT.
ca: La data de caducitat del cupó, en GMT.

en: The date the coupon expires, in the site's timezone.
ca: La data de caducitat del cupó, en la zona horària del lloc.

en: The date the coupon was last modified, as GMT.
ca: La data de l'última modificació del cupó, en GMT.

en: The date the coupon was created, as GMT.
ca: La data de creació del cupó, en GMT.

en: The amount of discount. Should always be numeric, even if setting a percentage.
ca: L'import a descomptar. Sempre ha de ser un nombre, encara que es defineixi un percentatge.

note: translators: %s: amount of errors
en: Missing OAuth parameter %s | Missing OAuth parameters %s
ca[0]: Paràmetre OAuth %s no disponible
ca[1]: Paràmetres OAuth %s no disponibles

en: From %1$s to %2$s
ca: De %1$s a %2$s

en: Set to regular price decreased by (fixed amount or %):
ca: Estableix a un preu habitual reduït en (quantitat fixa o %):

en: Decrease existing sale price by (fixed amount or %):
ca: Redueix el preu rebaixat existent en (quantitat fixa o %):

en: Increase existing sale price by (fixed amount or %):
ca: Incrementa el preu rebaixat existent a (quantitat fixa o %):

en: — No change —
ca: — Sense canvis —

en: Learn how to update
ca: Apreneu com actualitzar

en: Outdated templates
ca: Plantilles obsoletes

note: Translators: %1$s: Template name, %2$s: Template version, %3$s: Core version.
en: %1$s version %2$s is out of date. The core version is %3$s
ca: La versió %2$s de %1$s és obsoleta. La versió del nucli és la %3$s

note: Translators: %s: docs link.
en: Page visibility should be <a href="%s" target="_blank">public</a>
ca: La visibilitat de la pàgina hauria de ser <a href="%s" target="_blank">pública</a>

note: Translators: %s: page name.
en: Edit %s page
ca: Edita la pàgina %s

en: Taxonomies: Product types
ca: Taxonomies: Tipus de productes

en: Error messages should not be shown to visitors.
ca: Els missatges d'error no s'haurien de mostrar als visitants.

en: Error messages can contain sensitive information about your store environment. These should be hidden from untrusted visitors.
ca: Els missatges d'error poden contenir informació sensible sobre l'entorn de la botiga. Haurien d'estar ocults a visitants no fiables.

en: Hide errors from visitors
ca: Amaga els errors als visitants

note: Translators: %s: docs link.
en: Your store is not using HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Learn more about HTTPS and SSL Certificates</a>.
ca: La vostra botiga no està utilitzant HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Més informació sobre HTTPS i els certificats SSL</a>.

en: Is the connection to your store secure?
ca: La connexió a la vostra botiga és segura?

en: Secure connection (HTTPS)
ca: Connexió segura (HTTPS)

en: Security
ca: Seguretat

note: Translators: %1$s: Database prefix, %2$s: Docs link.
en: How to update your database table prefix
ca: Com actualitzar el prefix de la vostra base de dades

note: Translators: %1$s: Database prefix, %2$s: Docs link.
en: %1$s - We recommend using a prefix with less than 20 characters. See: %2$s
ca: %1$s - Recomanem utilitzar un prefix de menys de 20 caràcters. Veure: %2$s

en: Database prefix
ca: Prefix de la base de dades

en: Multibyte string
ca: Cadena multibyte

en: Delete log
ca: Suprimeix el registre

en: Are you sure you want to clear all logs from the database?
ca: Segur que voleu netejar tots els registres de la base de dades?

en: Flush all logs
ca: Buida tots els registres

en: Legacy API v3 (deprecated)
ca: API v3 antiga (obsoleta)

note: translators: %d: rest api version number
en: WP REST API Integration v%d
ca: Integració amb la WP REST API v%d

en: REST API version used in the webhook deliveries.
ca: Versió de la REST API utilitzada a les entregues de webhook.

[ctx: Pagination]
en: %1$s of %2$s
ca: %1$s de %2$s

en: Search for a user&hellip;
ca: Cerca un usuari&hellip;

en: Zone regions
ca: Regions de la zona

en: Are you sure you want to delete this zone? This action cannot be undone.
ca: Segur que voleu suprimir aquesta zona? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Enable debug mode
ca: Activa el mode de depuració

en: Debug mode
ca: Mode de depuració

en: Shipping zones
ca: Zones d'enviament

en: Never show quantity remaining in stock
ca: No mostris mai la quantitat d'estoc restant

en: Only show quantity remaining in stock when low e.g. "Only 2 left in stock"
ca: Mostra només la quantitat d'estoc restant quan aquest sigui baix, ex. «Només queden 2 articles»

en: Always show quantity remaining in stock e.g. "12 in stock"
ca: Mostra sempre la quantitat restant d'estoc. Per exemple, «12 en estoc»

en: This controls how stock quantities are displayed on the frontend.
ca: Això controla com es mostren les quantitats d'estoc a la botiga.

en: When product stock reaches this amount the stock status will change to "out of stock" and you will be notified via email. This setting does not affect existing "in stock" products.
ca: Quan l'estoc del producte arribi a aquesta quantitat l'estat canviarà a «esgotat» i rebreu una notificació per correu electrònic. Aquesta opció no afecta els productes «amb existències».

en: When product stock reaches this amount you will be notified via email.
ca: Quan l'estoc del producte arribi a aquesta quantitat rebreu una notificació per correu electrònic.

note: Translators: %s Page contents.
en: Page contents: [%s]
ca: Contingut de la pàgina: [%s]

en: Choose a product to view stats
ca: Trieu un producte per veure les estadístiques

note: translators: 1: total refunds 2: total refunded orders 3: refunded items
en: %1$s refunded %2$d order (%3$d item) | %1$s refunded %2$d orders (%3$d items)
ca[0]: %1$s reemborsada %2$d comanda (%3$d article)
ca[1]: %1$s reemborsades %2$d comandes (%3$d articles)

en: Choose a category to view stats
ca: Trieu una categoria per veure les estadístiques

note: translators: 1: total items sold 2: category name
en: %1$s sales in %2$s
ca: %1$s vendes a %2$s

en: Add file
ca: Afegeix un fitxer

en: Enter an optional description for this variation.
ca: Introduïu una descripció opcional per a aquesta variació.

en: Length x width x height in decimal form
ca: Longitud x amplada x alçada en format decimal

note: translators: %s: Weight unit translators: %s: weight unit translators: %s: weight
en: Weight (%s)
ca: Pes (%s)

note: translators: %s: currency symbol
en: Sale price (%s)
ca: Preu rebaixat (%s)

note: translators: %s: currency symbol
en: Regular price (%s)
ca: Preu habitual (%s)

note: translators: %s: attribute label
en: Any %s&hellip;
ca: Qualsevol %s&hellip;

note: translators: WooCommerce attribute label
en: No default %s&hellip;
ca: Sense valor predeterminat %s&hellip;

note: translators: WooCommerce dimension unit
en: Dimensions (%s)
ca: Mides (%s)

en: This lets you choose which products are part of this group.
ca: Això us permet triar quins productes són part d'aquest grup.

en: Grouped products
ca: Productes agrupats

note: translators: 1: refund id 2: refund date
en: Refund #%1$s - %2$s
ca: Reemborsament núm. %1$s - %2$s

note: translators: refund amount
en: Refund %s manually
ca: Reemborsa %s manualment

note: translators: refund amount, gateway name
en: Refund %1$s via %2$s
ca: Reemborsa %1$s via %2$s

en: Coupon(s)
ca: Cupó(ns)

note: translators: %s: variation id
en: %s (No longer exists)
ca: %s (Ja no existeix)

en: Note type
ca: Tipus de nota

en: Copy billing address
ca: Copia l'adreça de facturació

en: Address:
ca: Adreça:

en: View other orders &rarr;
ca: Visualitza altres comandes &rarr;

en: Customer payment page &rarr;
ca: Pàgina de pagament del client &rarr;

note: translators: %s: IP address
en: Customer IP: %s
ca: IP del client: %s

note: translators: 1: order type 2: order number
en: %1$s #%2$s details
ca: Detalls de %1$s núm. %2$s

en: Apply to all qualifying items in cart
ca: Aplica a tots els articles pertinents de la cistella

en: Unlimited usage
ca: Ús il·limitat

note: translators: %s: tax rates count
en: Import complete - imported %s tax rates.
ca: Importació finalitzada - %s tipus impositius importats.

en: Tool does not exist.
ca: L'eina no existeix.

note: translators: %s: URL
en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
ca: Pagaments segurs amb targetes de crèdit o amb el vostre compte de PayPal. <a href="%s" target="_blank">Més informació</a>.

en: Address line 2
ca: Línia 2 de l'adreça

en: Address line 1
ca: Línia 1 de l'adreça

note: translators: %s: URL to read more about the shop page.
en: This is the WooCommerce shop page. The shop page is a special archive that lists your products. <a href="%s">You can read more about this here</a>.
ca: Aquesta és la pàgina de la botiga de WooCommerce. La pàgina de la botiga és un arxiu especial que llista els vostres productes. <a href="%s">Podeu llegir més sobre això aquí</a>.

en: All sources
ca: Totes les fonts

en: Filter by source
ca: Filtra per font

en: Source
ca: Font

en: Message
ca: Missatge

en: Level
ca: Nivell

en: Timestamp
ca: Marca temporal

en: All levels
ca: Tots els nivells

en: Filter by level
ca: Filtra per nivell

en: Debug
ca: Depuració

en: Notice
ca: Avís

en: Warning
ca: Avís

en: Critical
ca: Crític

en: Alert
ca: Alerta

en: Emergency
ca: Emergència

en: System status
ca: Estat del sistema

note: translators: %s: review author
en: reviewed by %s
ca: ressenyat per %s

note: translators: %s: rating
en: %s out of 5
ca: %s de 5

note: translators: %s: net sales
en: %s net sales this month
ca: %s vendes netes aquest mes

en: (Public)
ca: (Públic)

en: Enable archives?
ca: Activa els arxius?

note: translators: 1: last access date 2: last access time translators: %1$s: note date %2$s: note time translators: 1 - Product review date, 2: Product review time.
en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

en: Shipping is disabled.
ca: L'enviament està desactivat.

en: To manipulate product variations you should use the /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt; endpoint.
ca: Per manipular variacions de producte heu d'utilitzar l'extrem /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt;.

note: translators: %s: Class method name. translators: %s: Method name
en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
ca: El mètode «%s» no està implementat. S'ha de sobreescriure en una subclasse.

en: An invalid setting value was passed.
ca: S'ha proporcionat un valor d'opció no vàlid.

en: Invalid product tax status.
ca: Estat d'impost de producte no vàlid.

en: Invalid or duplicated SKU.
ca: SKU no vàlid o duplicat.

en: Invalid catalog visibility option.
ca: Opció de visibilitat del catàleg no vàlida.

en: Invalid currency code
ca: Codi de moneda no vàlid

en: Invalid parent ID
ca: Identificador de pare no vàlid

en: Sindh
ca: Sind

en: Islamabad Capital Territory
ca: Territori de la Capital Islamabad

en: Gilgit Baltistan
ca: Gilgit-Baltistan

en: FATA
ca: ATAF

en: Balochistan
ca: Balutxistan

en: Dublin
ca: Dublín

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Webhook delivery URL.
ca: URL de lliurament del webhook.

en: Unique identifier for the webhook.
ca: Identificador únic del webhook.

en: Unique slug for the resource.
ca: Àlies únic del recurs.

en: Email of the reviewer.
ca: Correu electrònic de l'avaluador.

en: Name of the reviewer.
ca: Nom de l'avaluador.

en: Review content.
ca: Contingut de la ressenya.

en: Unique identifier for the variation.
ca: Identificador únic de la variació.

en: Unique identifier for the variable product.
ca: Identificador únic del producte variable.

en: Unique identifier for the attribute of the terms.
ca: Identificador únic de l'atribut dels termes.

en: Order note content.
ca: Contingut de la nota de la comanda.

en: The order ID.
ca: L'identificador de la comanda.

en: Limit result set to specific IDs.
ca: Limita els resultats a identificadors específics.

en: ID to reassign posts to.
ca: Identificador al que reassignar les entrades.

en: New user password.
ca: Contrasenya del nou usuari.

en: New user username.
ca: Nom d'usuari del nou usuari.

en: New user email address.
ca: Correu electrònic del nou usuari.

en: Name for the resource.
ca: Nom del recurs.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
ca: Assegura't que el conjunt de resultat exclou identificadors específics.

note: translators: %s: attachment id translators: %s: attachment ID translators: %s: image ID
en: #%s is an invalid image ID.
ca: #%s no és un identificador d'imatge vàlid.

en: WooCommerce extensions
ca: Extensions del WooCommerce

en: Installed
ca: Instal·lada

note: Translators: %s Docs URL.
en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (<a href="%s" target="_blank">an SSL Certificate is required</a>).
ca: Força SSL (HTTPS) a les pàgines de finalització de compra (<a href="%s" target="_blank">és necessari un certificat SSL</a>).

en: Invalid email type.
ca: Tipus de correu electrònic no vàlid.

en: If the variation is visible.
ca: Si la variació és visible.

en: Everywhere
ca: A tot arreu

en: Enable shipping debug mode to show matching shipping zones and to bypass shipping rate cache.
ca: Activa el mode de depuració d'enviament per mostrar les zones d'enviament coincidents i saltar-te la cache de la tarifa d'enviament.

en: Choose the shipping method you wish to add. Only shipping methods which support zones are listed.
ca: Trieu el mètode d'enviament que vulgueu afegir. Únicament es mostren els mètodes d'enviament compatibles amb les zones.

en: No shipping methods offered to this zone.
ca: No s'ofereixen mètodes d'enviament en aquesta zona.

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the accounts pages. They should be unique and can be left blank to disable the endpoint.
ca: Els extrems s'afegeixen als URLs de les pàgines per tractar accions específiques a les pàgines dels comptes. Haurien de ser únics i poden deixar-se en blanc per desactivar l'extrem.

en: North Korean won
ca: Won nord-coreà

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
ca: Utilitza <code>[qty]</code> per al nombre d'articles, <br/><code>[fee]</code> per al cost total dels articles, i <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> per a costos en base a un percentatge.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Downloads" page.
ca: Extrem per a la pàgina «El meu compte &rarr; Baixades».

en: Endpoint for the "My account &rarr; Orders" page.
ca: Extrem per a la pàgina «El meu compte &rarr; Comandes».

note: translators: 1: order number 2: order date 3: order status
en: Order #%1$s was placed on %2$s and is currently %3$s.
ca: La comanda núm. %1$s es va realitzar el %2$s i està actualment %3$s.

en: No saved methods found.
ca: No s'han trobat mètodes desats.

en: No order has been made yet.
ca: Encara no s'ha fet cap comanda.

en: Next
ca: Següent

en: Previous
ca: Anterior

en: A password reset email has been sent to the email address on file for your account, but may take several minutes to show up in your inbox. Please wait at least 10 minutes before attempting another reset.
ca: S'ha enviat un correu electrònic de reinicialització de contrasenya a l'adreça electrònica del compte, però aquest pot trigar uns quants minuts en aparèixer a la vostra safata d'entrada. Espereu almenys 10 minuts abans d'intentar una altra reinicialització.

en: Password reset email has been sent.
ca: Correu electrònic de reinicialització de contrasenya enviat.

en: No downloads available yet.
ca: Encara no hi ha baixades disponibles.

note: translators: %s: product count translators: %s number of products.
en: %s product | %s products
ca[0]: %s producte
ca[1]: %s productes

note: translators: 1: param 2: type
en: %1$s is not of type %2$s
ca: %1$s no és del tipus %2$s

note: translators: %s: image URL
en: Error getting remote image %s.
ca: Error recuperant la imatge remota %s.

note: translators: %s: image URL
en: Invalid URL %s.
ca: URL %s no vàlid.

en: Zambian kwacha
ca: Kwacha de Zàmbia

en: Yemeni rial
ca: Rial iemenita

en: CFP franc
ca: Franc CFP

en: West African CFA franc
ca: Franc CFA de l'Àfrica Occidental

en: East Caribbean dollar
ca: Dòlar del Carib Oriental

en: Central African CFA franc
ca: Franc CFA de l'Àfrica Central

en: Samoan t&#x101;l&#x101;
ca: T&#x101;l&#x101; de Samoa

en: Vanuatu vatu
ca: Vatu de Vanuatu

en: Vietnamese &#x111;&#x1ed3;ng
ca: &#x111;&#x1ed3;ng vietnamita

en: Venezuelan bol&iacute;var
ca: Bol&iacute;var veneçolà

en: Uzbekistani som
ca: Som uzbek

en: Uruguayan peso
ca: Pes uruguaià

en: Ugandan shilling
ca: Xíling ugandès

en: Tanzanian shilling
ca: Xíling tanzà

en: New Taiwan dollar
ca: Nou dòlar taiwanès

en: Trinidad and Tobago dollar
ca: Dòlar de Trinitat i Tobago

en: Tongan pa&#x2bb;anga
ca: Pa&#x2bb;anga tongana

en: Tunisian dinar
ca: Dinar tunisià

en: Turkmenistan manat
ca: Manat turcman

en: Tajikistani somoni
ca: Somoni tadjik

en: Swazi lilangeni
ca: Lilangeni de Swazilàndia

en: Syrian pound
ca: Lliura síria

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe dobra
ca: Dobra de São Tomé i Príncipe

en: South Sudanese pound
ca: Lliura del Sudan del Sud

en: Surinamese dollar
ca: Dòlar de Surinam

en: Somali shilling
ca: Xíling somali

en: Sierra Leonean leone
ca: Leone de Sierra Leone

en: Saint Helena pound
ca: Lliura de Santa Helena

en: Sudanese pound
ca: Lliura sudanesa

en: Seychellois rupee
ca: Rupia de les Seychelles

en: Solomon Islands dollar
ca: Dòlar de Salomó

en: Rwandan franc
ca: Franc de Rwanda

en: Serbian dinar
ca: Dinar serbi

en: Qatari riyal
ca: Riyal qatarià

en: Paraguayan guaran&iacute;
ca: Guaraní paraguaià

en: Transnistrian ruble
ca: Ruble transnistri

en: Polish z&#x142;oty
ca: Z&#x142;oty polonès

en: Papua New Guinean kina
ca: Kina de Papua Nova Guinea

en: Panamanian balboa
ca: Balboa panameny

en: Omani rial
ca: Rial d'Oman

en: Nepalese rupee
ca: Rupia nepalesa

en: Nicaraguan c&oacute;rdoba
ca: Córdoba nicaragüenca

en: Namibian dollar
ca: Dòlar de Namíbia

en: Mozambican metical
ca: Metical moçambiquès

en: Malawian kwacha
ca: Kwacha malawià

en: Maldivian rufiyaa
ca: Rupia de les Maldives

en: Mauritian rupee
ca: Rupia de Maurici

en: Mauritanian ouguiya
ca: Ouguiya maurità

en: Macanese pataca
ca: Pataca de Macau

en: Mongolian t&ouml;gr&ouml;g
ca: Tögrög mongol

en: Burmese kyat
ca: Kyat birmà

en: Macedonian denar
ca: Denar macedoni

en: Malagasy ariary
ca: Ariary malgaix

en: Moldovan leu
ca: Leu moldau

en: Moroccan dirham
ca: Dírham marroquí

en: Libyan dinar
ca: Dinar libi

en: Lesotho loti
ca: Loti de Lesotho

en: Liberian dollar
ca: Dòlar de Libèria

en: Sri Lankan rupee
ca: Rupia de Sri Lanka

en: Lebanese pound
ca: Lliura libanesa

en: Kazakhstani tenge
ca: Tenge kazakh

en: Cayman Islands dollar
ca: Dòlar de les Illes Caiman

en: Kuwaiti dinar
ca: Dinar kuwaitià

en: Comorian franc
ca: Franc de les Comores

en: Cambodian riel
ca: Riel cambodjà

en: Kyrgyzstani som
ca: Som kirguís

en: Jordanian dinar
ca: Dinar jordà

en: Jamaican dollar
ca: Dòlar jamaicà

en: Jersey pound
ca: Lliura de Jersey

en: Icelandic kr&oacute;na
ca: Corona islandesa

en: Iranian rial
ca: Rial iranià

en: Iraqi dinar
ca: Dinar iraquià

en: Manx pound
ca: Lliura manesa

en: Israeli new shekel
ca: Nou xéquel israelià

en: Haitian gourde
ca: Gourde haitià

en: Honduran lempira
ca: Lempira hondurenya

en: Guyanese dollar
ca: Dòlar de Guyana

en: Guatemalan quetzal
ca: Quetzal guatemaltec

en: Guinean franc
ca: Franc guineà

en: Gambian dalasi
ca: Dalasi gambià

en: Gibraltar pound
ca: Lliura gibraltarenca

en: Ghana cedi
ca: Cedi de Ghana

en: Guernsey pound
ca: Lliura de Guernsey

en: Georgian lari
ca: Lari georgià

en: Falkland Islands pound
ca: Lliura de les Malvines

en: Fijian dollar
ca: Dòlar fijià

en: Ethiopian birr
ca: Birr etíop

en: Eritrean nakfa
ca: Nakfa eritreu

en: Algerian dinar
ca: Dinar algerià

en: Djiboutian franc
ca: Franc de Djibouti

en: Cape Verdean escudo
ca: Escut capverdià

en: Cuban peso
ca: Peso cubà

en: Cuban convertible peso
ca: Peso convertible cubà

en: Costa Rican col&oacute;n
ca: Colon costa-riqueny

en: Congolese franc
ca: Franc congolès

en: Belize dollar
ca: Dòlar de Belize

en: Belarusian ruble
ca: Ruble bielorús

en: Botswana pula
ca: Pula de Botswana

en: Bhutanese ngultrum
ca: Ngultrum bhutanès

en: Bahamian dollar
ca: Dòlar de les Bahames

en: Bolivian boliviano
ca: Boliviano bolivià

en: Brunei dollar
ca: Dòlar de Brunei

en: Bermudian dollar
ca: Dòlar de les Bermudes

en: Burundian franc
ca: Franc de Burundi

en: Bahraini dinar
ca: Dinar de Bahrain

en: Barbadian dollar
ca: Dòlar de Barbados

en: Bosnia and Herzegovina convertible mark
ca: Marc convertible de Bòsnia i Hercegovina

en: Azerbaijani manat
ca: Manat azerbaidjanès

en: Aruban florin
ca: Florí d'Aruba

en: Angolan kwanza
ca: Kwanza angolès

en: Netherlands Antillean guilder
ca: Florí de les Antilles Neerlandeses

en: Armenian dram
ca: Dram armeni

en: Albanian lek
ca: Lek albanès

en: Afghan afghani
ca: Afgani afganès

en: Make default
ca: Predeterminar

en: Expires
ca: Caduca

en: File
ca: Fitxer

en: Dashboard
ca: Tauler

en: The date you provided is invalid.
ca: La data que heu proporcionat no és vàlida.

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
ca: Abast de la sol·licitud; determina els camps visibles a la resposta.

en: Limit results to those matching a string.
ca: Limita els resultats al que indica una cadena.

en: Maximum number of items to be returned in result set.
ca: Nombre màxim d'articles a mostrar en els resultats.

en: Current page of the collection.
ca: Pàgina actual de la col·lecció.

en: Optional cost for local pickup.
ca: Cost opcional per la recollida local.

en: Allow customers to pick up orders themselves. By default, when using local pickup store base taxes will apply regardless of customer address.
ca: Permet als clients que recullin les comandes ells mateixos. Per defecte, quan es fa servir la recollida local, s'apliquen els impostos base de la botiga sense importar l'adreça del client.

en: Local pickup (legacy)
ca: Recollida local (antic)

en: Local delivery (legacy)
ca: Lliurament local (antic)

en: International flat rate (legacy)
ca: Tarifa plana internacional (antic)

en: Free shipping (legacy)
ca: Enviament gratuït (antic)

en: Once disabled, this legacy method will no longer be available.
ca: Un cop desactivat, aquest mètode antic no estarà disponible mai més.

note: translators: %s: Admin shipping settings URL
en: This method is deprecated in 2.6.0 and will be removed in future versions - we recommend disabling it and instead setting up a new rate within your <a href="%s">Shipping zones</a>.
ca: Aquest mètode està obsolet a la versió 2.6.0 i se suprimirà en futures versions - recomanem desactivar-lo i, en lloc d'això, establir una taxa nova a les <a href="%s">zones d'enviament</a>.

en: Flat rate (legacy)
ca: Tarifa plana (antic)

en: A minimum order amount
ca: Un import mínim per comanda

en: Free shipping is a special method which can be triggered with coupons and minimum spends.
ca: L'enviament gratuït és un mètode especial que es pot activar amb cupons i despeses mínimes.

en: Lets you charge a fixed rate for shipping.
ca: Us permet cobrar una tarifa fixa per l'enviament.

note: translators: %d: interval
en: Every %d minutes
ca: Cada %d minuts

[ctx: Check payment method]
en: Awaiting check payment.
ca: Pendent de pagament amb xec.

en: Return to emails
ca: Torna als correus electrònics

en: Order on-hold
ca: Comanda en espera

en: %s and %d other region | %s and %d other regions
ca[0]: %s i %d altra regió
ca[1]: %s i %d altres regions

en: Zone
ca: Zona

note: translators: %s: page
en: Orders (page %d)
ca: Comandes (pàgina %d)

en: Coupons list
ca: Llista de cupons

en: Coupons navigation
ca: Navegació de cupons

en: Filter coupons
ca: Filtra cupons

en: Orders list
ca: Llista de comandes

en: Orders navigation
ca: Navegació de comandes

en: Filter orders
ca: Filtra comandes

en: Products list
ca: Llista de productes

en: Products navigation
ca: Navegació de productes

en: Filter products
ca: Filtra els productes

en: Uploaded to this product
ca: Pujat a aquest producte

en: Insert into product
ca: Insereix al producte

note: translators: %s: attribute name
en: No &quot;%s&quot; found
ca: No s'ha trobat «%s»

note: translators: 1: plugin name, 2: URL to WP plugin page.
en: %1$s was installed but could not be activated. <a href="%2$s">Please activate it manually by clicking here.</a>
ca: %1$s s'ha instal·lat però no s'ha pogut activar. <a href="%2$s">Activeu-lo manualment fent clic aquí.</a>

note: translators: 1: plugin name, 2: error message, 3: URL to install plugin manually. translators: 1: theme slug, 2: error message, 3: URL to install theme
en: %1$s could not be installed (%2$s). <a href="%3$s">Please install it manually by clicking here.</a>
ca: %1$s no s'ha pogut instal·lar (%2$s). <a href="%3$s">Instaŀleu-lo manualment fent clic aquí.</a>

en: Undo?
ca: Desfem?

en: This payment method was successfully set as your default.
ca: Aquest mètode de pagament s'ha establert com el vostre mètode de pagament predeterminat.

en: Payment method deleted.
ca: S'ha suprimit el mètode de pagament.

en: Go to shop
ca: Vés a la botiga

en: No shipping method has been selected. Please double check your address, or contact us if you need any help.
ca: No s'ha seleccionat cap mètode d'enviament. Torneu a revisar l'adreça o poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: Please enter an address to continue.
ca: Introduïu una adreça per continuar.

en: Return to shop
ca: Torna a la botiga

en: Limit result set to webhooks assigned a specific status.
ca: Limita els resultats a webhooks assignats a un estat específic.

en: The date the webhook was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació del webhook, en la zona horària del lloc web.

en: The date the webhook was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació del webhook, en la zona horària del lloc web.

en: Secret key used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers. This will default to a MD5 hash from the current user's ID|username if not provided.
ca: Clau secreta utilitzada per crear un hash del webhook emès i ofert a les capçaleres de la sol·licitud. Per defecte és un hash MD5 de l'identificador de l'usuari actual | nom d'usuari si aquest no es facilita.

en: The URL where the webhook payload is delivered.
ca: L'URL on es lliura la càrrega útil del webhook.

en: WooCommerce action names associated with the webhook.
ca: Noms d'accions de WooCommerce associats amb el webhook.

en: Webhook event.
ca: Esdeveniment del webhook.

en: Webhook resource.
ca: Recurs del webhook.

en: Webhook topic.
ca: Tema del webhook.

en: Webhook status.
ca: Estat del webhook.

en: A friendly name for the webhook.
ca: Un nom comprensible per al webhook.

en: Webhook topic must be valid.
ca: El tema del webhook ha de ser vàlid.

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://.
ca: L'URL de lliurament del webhook ha de ser un URL vàlid que comenci amb http:// o https://.

en: Webhook topic is required and must be valid.
ca: El tema del webhook és obligatori i ha de ser vàlid.

en: The date the webhook delivery was logged, in the site's timezone.
ca: Data en què es va registrar el lliurament del webhook, en la zona horària del lloc web.

en: The response body from the receiving server.
ca: El cos de la resposta del servidor receptor.

en: Array of the response headers from the receiving server.
ca: Matriu de les capçaleres de resposta del servidor receptor.

en: The HTTP response message from the receiving server.
ca: El missatge de resposta HTTP del servidor receptor.

en: The HTTP response code from the receiving server.
ca: El codi de resposta HTTP del servidor receptor.

en: Request body.
ca: Cos de la sol·licitud.

en: Request headers.
ca: Capçaleres de la sol·licitud.

en: The URL where the webhook was delivered.
ca: L'URL on el webhook s'ha enviat.

en: A friendly summary of the response including the HTTP response code, message, and body.
ca: Un resum comprensible de la resposta incloent el codi HTTP de resposta, el missatge i el cos.

en: The delivery duration, in seconds.
ca: La durada del lliurament, en segons.

en: Invalid webhook ID.
ca: Identificador del webhook no vàlid.

en: Sort by tax class.
ca: Ordena per classe d'impost.

en: Indicates the order that will appear in queries.
ca: Indica l'ordre que apareixerà a les consultes.

en: Whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
ca: Si aquesta tipus impositiu també s'aplica o no a l'enviament.

en: Whether or not this is a compound rate.
ca: Si es tracta o no d'una tarifa composta.

en: Tax priority.
ca: Prioritat d'impostos.

en: Tax rate name.
ca: Nom del tipus impositiu.

en: Tax rate.
ca: Tipus impositiu.

en: Postcode / ZIP.
ca: Codi postal.

en: State code.
ca: Codi d'estat.

en: Country ISO 3166 code.
ca: Codi de país ISO 3166.

en: Tax class name.
ca: Nom de la classe d'impost.

en: Taxes do not support trashing.
ca: Els impostos no es poden moure a la paperera.

en: A human-readable description of the resource.
ca: Una descripció comprensible del recurs.

en: An alphanumeric identifier for the resource.
ca: Un identificador alfanumèric per al recurs.

en: List of top sellers products.
ca: Llista dels productes més venuts.

en: List of sales reports.
ca: Llista d'informes de vendes.

en: Total number of purchases.
ca: Nombre total de compres.

note: translators: %s: date format
en: Return sales for a specific end date, the date need to be in the %s format.
ca: Retorna les vendes per a una data de finalització específica, la data ha d'estar en format %s.

note: translators: %s: date format
en: Return sales for a specific start date, the date need to be in the %s format.
ca: Retorna les vendes per a una data d'inici específica, la data ha d'estar en format %s.

en: Report period.
ca: Període de l'informe.

en: Group type.
ca: Tipus de grup.

en: Total of coupons used.
ca: Total de cupons utilitzats.

en: Total of refunded orders.
ca: Total de comandes reemborsades.

en: Total charged for shipping.
ca: Total cobrat en enviaments.

en: Total charged for taxes.
ca: Total cobrat en impostos.

en: Total of items purchased.
ca: Total d'articles comprats.

en: Total of orders placed.
ca: Total de comandes fetes.

en: Average net daily sales.
ca: Vendes netes mitjanes diàries.

en: Net sales in the period.
ca: Vendes netes en el període.

en: Gross sales in the period.
ca: Vendes brutes en el període.

en: Limit result set to products with a specific SKU.
ca: Limita els resultats a productes amb un SKU específic.

en: Limit result set to products with a specific attribute term ID (required an assigned attribute).
ca: Limita els resultats a productes amb un identificador de terme d'atribut determinat (requereix un atribut assignat).

en: Limit result set to products with a specific attribute.
ca: Limita els resultats a productes amb un atribut determinat.

en: Limit result set to products assigned a specific shipping class ID.
ca: Limita els resultats a productes amb un identificador de classe d'enviament determinat.

en: Limit result set to products assigned a specific tag ID.
ca: Limita els resultats a productes amb un identificador d'etiqueta determinat.

en: Limit result set to products assigned a specific category ID.
ca: Limita els resultats a productes amb un identificador de categoria determinat.

en: Limit result set to products assigned a specific type.
ca: Limita els resultats a productes d'un tipus determinat.

en: Limit result set to products assigned a specific status.
ca: Limita els resultats a productes amb un estat determinat.

en: Limit result set to products with a specific slug.
ca: Limita els resultats a entrades amb un àlies determinat.

en: Menu order, used to custom sort products.
ca: Ordre del menú, utilitzat per ordenar els productes de manera personalitzada.

en: List of grouped products ID.
ca: Llista d'identificadors de productes agrupats.

en: Variation image data.
ca: Dades de la imatge de la variació.

note: translators: %s: dimension unit
en: Variation height (%s).
ca: Alçada de la variació (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Variation width (%s).
ca: Amplada de la variació (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Variation length (%s).
ca: Longitud de la variació (%s).

en: Variation dimensions.
ca: Dimensions de la variació.

note: translators: %s: weight unit
en: Variation weight (%s).
ca: Pes de la variació (%s).

en: Shows if the variation is on backordered.
ca: Mostra si la variació està reservada.

en: Controls whether or not the variation is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
ca: Controla si la variació es mostra com «en estoc» o «esgotada» a la botiga.

en: Stock management at variation level.
ca: Gestió de l'estoc a nivell de variació.

en: If the variation is downloadable.
ca: Si la variació és baixable.

en: If the variation is virtual.
ca: Si la variació és virtual.

en: Shows if the variation can be bought.
ca: Mostra si la variació pot comprar-se.

en: Shows if the variation is on sale.
ca: Mostra si la variació està rebaixada.

en: Variation sale price.
ca: Preu rebaixat de la variació.

en: Variation regular price.
ca: Preu habitual de la variació.

en: Current variation price.
ca: Preu habitual de la variació.

en: Variation URL.
ca: URL de la variació.

en: The date the variation was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació de la variació, en la zona horària del lloc web.

en: The date the variation was created, in the site's timezone.
ca: La data en què es va crear la variació, en la zona horària del lloc web.

en: Variation ID.
ca: Identificador de variació.

en: List of variations.
ca: Llista de variacions.

en: Selected attribute term name.
ca: Nom del terme d'atribut seleccionat.

en: Defaults variation attributes.
ca: Atributs de la variació predeterminats.

en: List of available term names of the attribute.
ca: Llista de noms de terme de l'atribut disponibles.

en: Define if the attribute can be used as variation.
ca: Defineix si l'atribut es pot utilitzar com a variació.

en: Define if the attribute is visible on the "Additional information" tab in the product's page.
ca: Defineix si l'atribut és visible a la pestanya «Informació addicional» a la pàgina del producte.

en: Attribute position.
ca: Posició de l'atribut.

en: Attribute ID.
ca: Identificador de l'atribut.

en: List of attributes.
ca: Llista d'atributs.

en: Image position. 0 means that the image is featured.
ca: Posició de la imatge. 0 vol dir que la imatge està destacada.

en: List of images.
ca: Llista d'imatges.

en: Tag slug.
ca: Àlies de l'etiqueta.

en: Tag ID.
ca: Identificador d'etiqueta.

en: List of tags.
ca: Llista d'etiquetes.

en: Category slug.
ca: Àlies de la categoria.

en: Category ID.
ca: Identificador de categoria.

en: List of categories.
ca: Llista de categories.

en: Optional note to send the customer after purchase.
ca: Nota opcional a enviar al client després de la compra.

en: Product parent ID.
ca: Identificador del pare del producte.

en: List of cross-sell products IDs.
ca: Llista d'identificadors de productes de vendes creuades.

en: List of up-sell products IDs.
ca: Llista d'identificadors de productes de vendes dirigides.

en: List of related products IDs.
ca: Llista d'identificadors de productes relacionats.

en: Amount of reviews that the product have.
ca: Quantitat de ressenyes que té el producte.

en: Reviews average rating.
ca: Valoració mitjana de les ressenyes.

en: Allow reviews.
ca: Permet les ressenyes.

en: Shipping class ID.
ca: Identificador de la classe d'enviament.

en: Shipping class slug.
ca: Àlies de la classe d'enviament.

en: Shows whether or not the product shipping is taxable.
ca: Mostra si l'enviament del producte és imposable o no.

en: Shows if the product need to be shipped.
ca: Mostra si el producte ha d'enviar-se.

note: translators: %s: dimension unit
en: Product height (%s).
ca: Alçada del producte (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Product width (%s).
ca: Amplada del producte (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Product length (%s).
ca: Longitud del producte (%s).

en: Product dimensions.
ca: Mides del producte.

note: translators: %s: weight unit
en: Product weight (%s).
ca: Pes del producte (%s).

en: Allow one item to be bought in a single order.
ca: Permet que un article sigui comprat en una única comanda.

en: Shows if the product is on backordered.
ca: Mostra si un producte està reservat.

en: Shows if backorders are allowed.
ca: Mostra si es permeten reserves.

en: If managing stock, this controls if backorders are allowed.
ca: Si es gestiona l'inventari, això controla si es permeten reserves.

en: Stock quantity.
ca: Quantitat en estoc.

en: Stock management at product level.
ca: Gestió de l'estoc a nivell de producte.

en: Tax status.
ca: Estat de l'impost.

en: Product external button text. Only for external products.
ca: Text del botó del producte extern. Només per a productes externs.

en: Product external URL. Only for external products.
ca: URL extern del producte. Només per a productes externs.

en: Download type, this controls the schema on the front-end.
ca: Tipus de baixada, això controla l'esquema a la botiga.

en: List of downloadable files.
ca: Llista de fitxers baixables.

en: If the product is downloadable.
ca: Si el producte és baixable.

en: If the product is virtual.
ca: Si el producte és virtual.

en: Amount of sales.
ca: Quantitat de vendes.

en: Shows if the product can be bought.
ca: Mostra si el producte pot comprar-se.

en: Shows if the product is on sale.
ca: Mostra si el producte està rebaixat.

en: Price formatted in HTML.
ca: Preu en format HTML.

en: End date of sale price.
ca: Data de finalització del preu rebaixat.

en: Start date of sale price.
ca: Data d'inici del preu rebaixat.

en: Product sale price.
ca: Preu rebaixat del producte.

en: Product regular price.
ca: Preu habitual del producte.

en: Current product price.
ca: Preu actual del producte.

en: Unique identifier.
ca: Identificador únic.

en: Product short description.
ca: Descripció breu del producte.

en: Product description.
ca: Descripció del producte.

en: Catalog visibility.
ca: Visibilitat al catàleg.

en: Featured product.
ca: Producte destacat.

en: Product status (post status).
ca: Estat del producte (estat de l'entrada).

en: Product type.
ca: Tipus de producte.

en: The date the product was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última del producte, en la zona horària del lloc web.

en: The date the product was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació del producte, en la zona horària del lloc web.

en: Product URL.
ca: URL del producte.

en: Product slug.
ca: Àlies del producte.

en: Tag name.
ca: Nom de l'etiqueta.

en: Shipping class name.
ca: Nom de la classe d'enviament.

en: Shows if the reviewer bought the product or not.
ca: Mostra si l'avaluador ha comprat el producte o no.

en: Reviewer email.
ca: Correu electrònic de l'avaluador.

en: Reviewer name.
ca: Nom de l'avaluador.

en: Review rating (0 to 5).
ca: Valoració de la ressenya (de 0 a 5).

en: The date the review was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació de la ressenya, en la zona horària del lloc web.

en: Invalid product.
ca: Producte no vàlid.

en: Image alternative text.
ca: Text alternatiu de la imatge.

en: Image name.
ca: Nom de la imatge.

en: Image URL.
ca: URL de la imatge.

en: The date the image was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació de la imatge, en la zona horària del lloc web.

en: The date the image was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació de la imatge, en la zona horària del lloc web.

en: Image ID.
ca: Identificador d'imatge.

en: Image data.
ca: Dades de la imatge.

en: Category archive display type.
ca: Tipus de visualització de l'arxiu de categoria.

en: The ID for the parent of the resource.
ca: L'identificador del pare del recurs.

en: Category name.
ca: Nom de la categoria.

en: Enable/Disable attribute archives.
ca: Activa/Desactiva els arxius d'atribut.

en: Default sort order.
ca: Criteri d'ordenació predeterminat.

en: Type of attribute.
ca: Tipus d'atribut.

en: Attribute name.
ca: Nom de l'atribut.

en: Number of published products for the resource.
ca: Nombre de productes publicats per al recurs.

en: Menu order, used to custom sort the resource.
ca: Ordre del menú, utilitzat per aplicar un ordre personalitzat al recurs.

en: HTML description of the resource.
ca: Descripció HTML del recurs.

en: An alphanumeric identifier for the resource unique to its type.
ca: Un identificador alfanumèric per al recurs únic del seu tipus.

en: Term name.
ca: Nom del terme.

en: Limit result set to orders assigned a specific product.
ca: Limita els resultats a comandes d'un producte determinat.

en: Limit result set to orders assigned a specific customer.
ca: Limita els resultats a comandes d'un client determinat.

en: Limit result set to orders assigned a specific status.
ca: Limita els resultats a comandes amb un estat determinat.

en: Refund total.
ca: Total del reemborsament.

en: Refund reason.
ca: Motiu del reemborsament.

en: Refund ID.
ca: Identificador del reemborsament.

en: List of refunds.
ca: Llista de reemborsaments.

en: Discount total tax.
ca: Impost total del descompte.

en: Discount total.
ca: Descompte total.

en: Coupons line data.
ca: Dades de les línies de cupons.

en: Tax status of fee.
ca: Estat de l'impost de la quota.

en: Tax class of fee.
ca: Classe d'impost de la quota.

en: Fee name.
ca: Nom de la quota.

en: Fee lines data.
ca: Dades de les línies de quota.

en: Shipping method ID.
ca: Identificador del mètode d'enviament.

en: Shipping method name.
ca: Nom del mètode d'enviament.

en: Shipping lines data.
ca: Dades de les línies d'enviament.

en: Shipping tax total.
ca: Total de l'impost d'enviament.

en: Tax total (not including shipping taxes).
ca: Total d'impostos (sense incloure els impostos d'enviament).

en: Show if is a compound tax rate.
ca: Mostra si és un tipus impositiu compost.

en: Tax rate label.
ca: Etiqueta del tipus impositiu.

en: Tax rate code.
ca: Codi del tipus impositiu.

en: Tax lines data.
ca: Dades de les línies d'impost.

en: MD5 hash of cart items to ensure orders are not modified.
ca: Hash MD5 dels articles de la cistella per assegurar que les comandes no són modificades.

en: The date the order was paid, in the site's timezone.
ca: La data en la qual la comanda es va pagar, en la zona horària del lloc.

en: The date the order was completed, in the site's timezone.
ca: La data en la qual la comanda es va completar, en la zona horària del lloc web.

en: Note left by customer during checkout.
ca: Nota deixada pel client durant el pagament.

en: Shows where the order was created.
ca: Mostra on es va crear la comanda.

en: User agent of the customer.
ca: Agent d'usuari del client.

en: Customer's IP address.
ca: Adreça IP del client.

en: Unique transaction ID.
ca: Identificador de transacció únic.

en: Define if the order is paid. It will set the status to processing and reduce stock items.
ca: Defineix si la comanda està pagada. Establirà l'estat a en procés i reduirà l'estoc de l'article.

en: Payment method title.
ca: Títol del mètode de pagament.

en: Payment method ID.
ca: Identificador del mètode de pagament.

en: Shipping address.
ca: Adreça d'enviament.

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
ca: Codi del país en format ISO 3166-1 alpha-2.

en: Billing address.
ca: Adreça de facturació.

en: Sum of all taxes.
ca: Suma de tots els impostos.

en: Grand total.
ca: Gran total.

en: Sum of line item taxes only.
ca: Suma dels impostos de la línia de comanda únicament.

en: Total shipping tax amount for the order.
ca: Impostos totals de l'enviament per la comanda.

en: Total shipping amount for the order.
ca: Import d'enviament total per a la comanda.

en: Total discount tax amount for the order.
ca: Impostos totals del descompte de la comanda.

en: Total discount amount for the order.
ca: Import de descompte total per a la comanda.

en: User ID who owns the order. 0 for guests.
ca: Identificador de l'usuari que ha fet la comanda. 0 per a visitants.

en: The date the order was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació de la comanda, en la zona horària del lloc web.

en: The date the order was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació de la comanda, en la zona horària del lloc web.

en: True the prices included tax during checkout.
ca: Mostra, durant el pagament, si els preus inclouen impostos.

en: Currency the order was created with, in ISO format.
ca: Moneda amb la qual la comanda va ser creada, en format ISO.

en: Order status.
ca: Estat de la comanda.

en: Parent order ID.
ca: Identificador del pare de la comanda.

en: Line item ID is required.
ca: L'identificador de la línia de comanda és obligatori.

en: Order item ID provided is not associated with order.
ca: L'identificador de l'article de la comanda proporcionat no està associat amb la comanda.

en: Coupon code is required.
ca: El codi del cupó és obligatori.

en: Fee name is required.
ca: El nom de la quota és obligatori.

en: Shipping method ID is required.
ca: L'identificador del mètode d'enviament és obligatori.

en: Product ID or SKU is required.
ca: L'identificador o SKU del producte és obligatori.

en: Customer ID is invalid.
ca: L'identificador del client no és vàlid.

en: Number of decimal points to use in each resource.
ca: Número de punts decimals a utilitzar en cada recurs.

en: Meta value.
ca: Valor meta.

en: Meta label.
ca: Etiqueta meta.

en: Meta key.
ca: Clau meta.

en: Line item meta data.
ca: Metadades de la línia de comanda.

en: Tax subtotal.
ca: Subtotal d'impostos.

en: Tax total.
ca: Total d'impostos.

en: Line taxes.
ca: Impostos de la línia.

en: Line total tax (after discounts).
ca: Total d'impostos de la línia (després dels descomptes).

en: Line total (after discounts).
ca: Total de la línia (després dels descomptes).

en: Line subtotal tax (before discounts).
ca: Subtotal d'impostos de la línia (abans dels descomptes).

en: Line subtotal (before discounts).
ca: Subtotal de la línia (abans dels descomptes).

en: Product price.
ca: Preu del producte.

en: Tax class of product.
ca: Classe d'impost del producte.

en: Quantity ordered.
ca: Quantitat demanada.

en: Variation ID, if applicable.
ca: Identificador de la variació, si s'escau.

en: Product name.
ca: Nom del producte.

en: Item ID.
ca: Identificador de l'article.

en: Line items data.
ca: Dades de les línies de comanda.

en: Reason for refund.
ca: Motiu del reemborsament.

en: Refund amount.
ca: Import del reemborsament.

en: The date the order refund was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació del reemborsament, en la zona horària del lloc web.

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API.
ca: S'ha produït un error en intentar crear el reemborsament utilitzant l'API de la passarel·la de pagament.

en: Cannot create order refund, please try again.
ca: No es pot crear el reemborsament de la comanda, proveu-ho de nou.

en: Refund amount must be greater than zero.
ca: L'import del reemborsament ha de ser més gran que zero.

en: Order is invalid
ca: La comanda no és vàlida

en: Invalid order refund ID.
ca: Identificador de reemborsament de comanda no vàlid.

en: Invalid order ID.
ca: Identificador de comanda no vàlid.

en: Shows/define if the note is only for reference or for the customer (the user will be notified).
ca: Mostra/defineix si la nota és només per referència o per al client (es notificarà a l'usuari).

en: Order note.
ca: Nota de comanda.

en: The date the order note was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació de la nota de comanda, en la zona horària del lloc web.

en: Webhooks do not support trashing.
ca: Els webhooks no es poden moure a la paperera.

en: Cannot create order note, please try again.
ca: No es pot crear la nota de comanda, torneu-ho a provar.

en: Invalid order item.
ca: Article de la comanda no vàlid.

en: Limit result set to resources with a specific role.
ca: Limita els resultats a recursos amb un perfil determinat.

en: Limit result set to resources with a specific email.
ca: Limita els resultats a recursos amb un correu electrònic determinat.

en: List of shipping address data.
ca: Llista de dades d'adreces d'enviament.

en: Phone number.
ca: Telèfon.

en: Email address.
ca: Adreça electrònica.

en: ISO code of the country.
ca: Codi ISO del país.

en: Postal code.
ca: Codi postal.

en: ISO code or name of the state, province or district.
ca: Codi ISO o nom de l'estat, província o districte.

en: City name.
ca: Nom de la ciutat.

en: Address line 2.
ca: Línia 2 de l'adreça.

en: Address line 1.
ca: Línia 1 de l'adreça.

en: Company name.
ca: Nom de l'empresa.

en: Last name.
ca: Cognoms.

en: First name.
ca: Nom.

en: List of billing address data.
ca: Llista de les dades de l'adreça de facturació.

en: Avatar URL.
ca: URL de l'avatar.

en: Total amount spent.
ca: Import total gastat.

en: Quantity of orders made by the customer.
ca: Quantitat de comandes fetes pel client.

en: Last order ID.
ca: Identificador de l'última comanda.

en: Last order data.
ca: Dades de l'última comanda.

en: Customer password.
ca: Contrasenya del client.

en: Customer login name.
ca: Identificador del client.

en: Customer last name.
ca: Cognoms del comprador.

en: Customer first name.
ca: Nom del comprador.

en: The email address for the customer.
ca: L'adreça electrònica per al client.

en: The date the customer was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació del client, en la zona horària del lloc web.

en: The date the customer was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació del client, en la zona horària del lloc web.

en: Unique identifier for the resource.
ca: Identificador únic del recurs.

en: Invalid resource id for reassignment.
ca: Identificador de recurs no vàlid per a reassignació.

en: Customers do not support trashing.
ca: Els clients no es poden moure a la paperera.

en: Username isn't editable.
ca: El nom d'usuari no és editable.

en: Email address is invalid.
ca: L'adreça electrònica no és vàlida.

en: Invalid resource id.
ca: Identificador del recurs no vàlid.

en: Cannot create existing resource.
ca: No es pot crear un recurs existent.

en: File URL.
ca: URL del fitxer.

en: File name.
ca: Nom del fitxer.

en: File details.
ca: Detalls del fitxer.

en: The date when download access expires, in the site's timezone.
ca: La data de caducitat d'accés a la baixada, a la zona horària del lloc.

en: Number of downloads remaining.
ca: Quantitat de baixades restants.

en: Order key.
ca: Clau de la comanda.

en: Order ID.
ca: Identificador de comanda.

en: Downloadable file name.
ca: Nom del fitxer baixable.

en: Downloadable product ID.
ca: Identificador del producte baixable.

en: Download ID (MD5).
ca: Identificador de la baixada (MD5).

en: Download file URL.
ca: URL de baixada del fitxer.

en: Limit result set to resources with a specific code.
ca: Limita els resultats a recursos amb un codi específic.

en: List of email addresses that can use this coupon.
ca: Llista d'adreces electròniques que poden utilitzar aquest cupó.

en: Maximum order amount allowed when using the coupon.
ca: Quantitat màxima d'articles permesa per poder utilitzar el cupó.

en: Minimum order amount that needs to be in the cart before coupon applies.
ca: Quantitat mínima d'articles que han d'estar a la cistella abans que es pugui aplicar el cupó.

en: List of category IDs the coupon does not apply to.
ca: Llista d'identificadors de categories als quals no s'aplica el cupó.

en: List of category IDs the coupon applies to.
ca: Llista d'identificadors de categories als quals s'aplica el cupó.

en: Max number of items in the cart the coupon can be applied to.
ca: Nombre màxim d'articles en la cistella als quals es pot aplicar el cupó.

en: How many times the coupon can be used per customer.
ca: Quantes vegades pot utilitzar el cupó cada client.

en: List of product IDs the coupon cannot be used on.
ca: Llista d'identificadors de productes en els quals no es pot utilitzar el cupó.

en: List of product IDs the coupon can be used on.
ca: Llista d'identificadors de productes en els quals es pot utilitzar el cupó.

en: Number of times the coupon has been used already.
ca: Nombre de vegades que el cupó s'ha utilitzat ja.

en: UTC DateTime when the coupon expires.
ca: Data i hora UTC de caducitat del cupó.

en: Determines the type of discount that will be applied.
ca: Determina el tipus de descompte que s'aplicarà.

en: Coupon description.
ca: Descripció del cupó.

en: The date the coupon was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació del cupó, en la zona horària del lloc web.

en: The date the coupon was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació del cupó, en la zona horària del lloc web.

en: Coupon code.
ca: Codi de cupó.

en: Unique identifier for the object.
ca: Identificador únic de l'objecte.

en: The coupon code cannot be empty.
ca: El codi de cupó no pot estar buit.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
ca: Si s'ignora la paperera i es força la supressió.

en: The API key provided does not have write permissions.
ca: La clau API proporcionada no té permisos d'escriptura.

en: The API key provided does not have read permissions.
ca: La clau API proporcionada no té permisos de lectura.

en: Invalid nonce - nonce has already been used.
ca: Nonce no vàlid - aquest nonce ja s'ha utilitzat.

en: Invalid timestamp.
ca: Marca temporal no vàlida.

en: Invalid signature - provided signature does not match.
ca: Signatura no vàlida - la signatura proporcionada no coincideix.

en: Invalid signature - signature method is invalid.
ca: Signatura no vàlida - el mètode de signatura no és vàlid.

en: Invalid signature - failed to sort parameters.
ca: Signatura no vàlida - hi ha hagut un error en ordenar paràmetres.

en: Consumer key is invalid.
ca: La clau de client no és vàlida.

en: WooCommerce database update
ca: Actualització de dades al WooCommerce

en: Customers will not be able to purchase physical goods from your store until a shipping method is available.
ca: Els clients no podran comprar béns físics de la botiga fins que existeixi un mètode d'enviament.

en: Shipping is currently enabled, but you have not added any shipping methods to your shipping zones.
ca: L'enviament està activat actualment, però no heu afegit cap mètode d'enviament a les zones d'enviament.

en: Add shipping methods &amp; zones
ca: Afegeix mètodes i zones d'enviament

en: Learn more about shipping zones
ca: Més informació sobre les zones d'enviament

en: Setup shipping zones
ca: Configura les zones d'enviament

en: Legacy shipping methods (flat rate, international flat rate, local pickup and delivery, and free shipping) are deprecated but will continue to work as normal for now. <b><em>They will be removed in future versions of WooCommerce</em></b>. We recommend disabling these and setting up new rates within shipping zones as soon as possible.
ca: Els mètodes d'enviament antics (tarifa plana, tarifa plana internacional, recollida i lliurament local, i enviament gratuït) estan obsolets però continuaran funcionant de manera normal per ara. <b><em>Se suprimiran en versions futures del WooCommerce</em></b>. Recomanem desactivar-los i configurar tarifes noves dins de les zones d'enviament tan aviat com sigui possible.

en: a group of regions that can be assigned different shipping methods and rates.
ca: un grup de regions al que es poden assignar diferents mètodes d'enviament i tarifes.

en: New:
ca: Nou:

en: Dismiss
ca: Descarta

en: Your theme has a woocommerce.php file, you will not be able to override the woocommerce/archive-product.php custom template since woocommerce.php has priority over archive-product.php. This is intended to prevent display issues.
ca: El vostre tema té un fitxer woocommerce.php, no podeu sobreescriure la plantilla personalitzada woocommerce/archive-product.php ja que woocommerce.php té prioritat sobre archive-product.php. Això és intencionat per prevenir problemes de visualització.

en: Archive template
ca: Plantilla d'arxiu

en: Page ID is set, but the page does not exist
ca: L'identificador de pàgina està establert, però la pàgina no existeix

en: MaxMind GeoIP database.
ca: Base de dades GeoIP de MaxMind.

note: Translators: %s: classname and link.
en: Your server does not support the %s function - this is required to use the GeoIP database from MaxMind.
ca: El vostre servidor no és compatible amb la funció %s - aquesta és obligatòria per utilitzar la base de dades GeoIP de Maxmind.

note: Translators: %1$s: MySQL version, %2$s: Recommended MySQL version.
en: WordPress requirements
ca: Requeriments de WordPress

en: The version of cURL installed on your server.
ca: La versió de cURL instal·lada al vostre servidor.

en: cURL version.
ca: Versió del cURL.

en: Displays whether or not WP Cron Jobs are enabled.
ca: Mostra si les tasques de WP Cron estan activades o no.

en: The secret key is used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers.
ca: La clau secreta s'utilitza per generar un hash del webhook lliurat i proporcionat a les capçaleres de la sol·licitud.

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) and ranges for numeric postcodes (e.g. 12345...12350) can also be used.
ca: Codi postal per a aquesta regla. El punt i coma (;) separa múltiples valors. Deixeu-lo en blanc perquè s'apliqui a totes les àrees. També es poden utilitzar comodins (*) i intervals de codis postals numèrics (p.e. 12345...12350).

en: List 1 postcode per line
ca: Indica 1 codi postal per línia

en: Limit to specific ZIP/postcodes
ca: Limita a codis postals específics

en: Add as many zones as you need &ndash; customers will only see the methods available for their address.
ca: Afegiu tantes zones com necessiteu &ndash; els clients només veuran els mètodes disponibles per a la seva adreça.

en: Europe zone = Any country in Europe = Flat rate shipping
ca: Zona europea = Qualsevol país a Europa = Tarifa plana d'enviament

en: US domestic zone = All US states = Flat rate shipping
ca: Zona domèstica EUA = Tots els estats dels EUA = Tarifa plana d'enviament

en: For example:
ca: Per exemple:

en: Rest of the world
ca: Resta del món

en: Add shipping zone
ca: Afegeix una zona d'enviament

en: Region(s)
ca: Regió(ns)

en: Zone name
ca: Nom de la zona

en: Drag and drop to re-order your custom zones. This is the order in which they will be matched against the customer address.
ca: Arrossegueu i deixeu anar per organitzar les zones personalitzades. Aquest és l'ordre en què seran emparellades amb les direccions dels clients.

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods and rates apply.
ca: Una zona d'enviament és una regió geogràfica on s'aplica cert conjunt de mètodes d'enviament i tarifes.

en: Close modal panel
ca: Tanca el tauler modal

en: You can add multiple shipping methods within this zone. Only customers within the zone will see them.
ca: Podeu afegir múltiples mètodes d'enviament dins d'aquesta zona. Només els clients dins de la zona els veuran.

en: Add shipping method
ca: Afegeix un mètode d'enviament

en: No shipping classes have been created.
ca: No s'han creat classes d'enviament.

en: Add shipping class
ca: Afegeix una classe d'enviament

en: Product count
ca: Total de productes

en: Edit failed. Please try again.
ca: L'edició ha fallat. Proveu-ho de nou.

en: This shipping method does not have any settings to configure.
ca: Aquest mètode d'enviament no té cap opció a configurar.

en: Shipping method could not be added. Please retry.
ca: El mètode d'enviament no s'ha pogut afegir. Torneu-ho a provar.

en: Your changes were not saved. Please retry.
ca: Els canvis no s'han desat. Torneu-ho a provar.

en: Do you wish to save your changes first? Your changed data will be discarded if you choose to cancel.
ca: Voleu desar els canvis primer? Les dades que heu canviat es descartaran si trieu cancel·lar.

en: Zone does not exist!
ca: La zona no existeix!

en: Force shipping to the customer billing address
ca: Força l'enviament a l'adreça de facturació del client

en: Default to customer billing address
ca: Per defecte a l'adreça de facturació del client

en: Default to customer shipping address
ca: Per defecte a l'adreça d'enviament del client

en: Calculations
ca: Càlculs

en: Show subcategories &amp; products
ca: Mostra les subcategories i els productes

en: Show categories &amp; products
ca: Mostra les categories i els productes

en: Show categories
ca: Mostra les categories

en: No location by default
ca: Sense ubicació predeterminada

en: This option determines a customers default location. The MaxMind GeoLite Database will be periodically downloaded to your wp-content directory if using geolocation.
ca: Aquesta opció determina la ubicació del client predeterminada. La base de dades GeoLite de MaxMind es baixarà periòdicament al vostre directori wp-content si feu servir geolocalització.

en: Default customer location
ca: Ubicació predeterminada del client

en: Ship to specific countries
ca: Envieu a països específics

en: Disable shipping &amp; shipping calculations
ca: Desactiva l'enviament i els càlculs d'enviament

en: Shipping location(s)
ca: Lloc(s) d'enviament

en: Sell to specific countries
ca: Ven a països específics

en: Sell to all countries, except for&hellip;
ca: Ven a tots els països, excepte a &hellip;

en: Endpoint for the setting a default payment method page.
ca: Extrem per a la configuració d'una pàgina de mètode de pagament predeterminat.

en: Set default payment method
ca: Estableix el mètode de pagament predeterminat

en: Endpoint for the delete payment method page.
ca: Extrem per a la pàgina de supressió d'un mètode de pagament.

en: Delete payment method
ca: Suprimeix el mètode de pagament

en: Endpoint for the "My account &rarr; Payment methods" page.
ca: Extrem per a la pàgina «El meu compte &rarr; Mètodes de pagament».

en: Payment methods
ca: Mètodes de pagament

en: Addresses
ca: Adreces

en: Downloads
ca: Baixades

en: Note: the refund reason will be visible by the customer.
ca: Nota: el motiu del reemborsament serà visible per al client.

en: This order is no longer editable.
ca: Aquesta comanda ja no es pot editar.

en: Add item(s)
ca: Afegeix article(s)

en: Delete item
ca: Suprimeix l'article

en: Edit item
ca: Edita l'article

en: Customer download link
ca: Enllaç de baixada del client

en: Stock quantity
ca: Quantitat en estoc

en: Tax status
ca: Estat de l'impost

en: A simple offline gateway that lets you accept cash on delivery.
ca: Una passarel·la senzilla sense connexió que us permet acceptar pagaments contra reemborsament.

en: A simple offline gateway that lets you accept BACS payment.
ca: Una passarel·la senzilla sense connexió que us permet acceptar pagaments per transferència bancària.

en: A simple offline gateway that lets you accept a check as method of payment.
ca: Una passarel·la senzilla sense connexió que us permet acceptar xecs com a mètode de pagament.

[ctx: Check payment method]
en: Check payments
ca: Pagaments amb xec

en: Accept payments via PayPal using account balance or credit card.
ca: Accepteu pagaments amb PayPal utilitzant saldo del compte o targeta de crèdit.

en: Ready to start selling something awesome?
ca: A punt per començar a vendre quelcom fantàstic?

en: Learn more about coupons
ca: Més informació sobre els cupons

en: Coupons are a great way to offer discounts and rewards to your customers. They will appear here once created.
ca: Els cupons són una bona manera d'oferir descomptes i avantatges als vostres clients. Apareixeran aquí una vegada creats.

en: Learn more about orders
ca: Més informació sobre les comandes

en: When you receive a new order, it will appear here.
ca: Quan rebeu una nova comanda, apareixerà aquí.

en: Community forum
ca: Fòrums de la comunitat

en: Help &amp; Support
ca: Ajuda i suport

en: Bank transfer (BACS) payments
ca: Pagaments per transferència bancària

en: Are you sure you wish to delete this note? This action cannot be undone.
ca: Segur que voleu suprimir aquesta nota? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Items
ca: Articles

en: Limit result set to resources with a specific slug.
ca: Limita els resultats a recursos amb un àlies determinat.

en: Limit result set to resources assigned to a specific product.
ca: Limita els resultats a recursos assignats a un producte específic.

en: Whether to hide resources not assigned to any products.
ca: Si s'amaguen o no els recursos que no estan assignats a cap producte.

en: Sort collection by resource attribute.
ca: Ordena la col·lecció per atribut de recurs.

en: The resource cannot be deleted.
ca: El recurs no es pot suprimir.

en: Resource does not support trashing.
ca: El recurs no es pot moure a la paperera.

en: Can not set resource parent, taxonomy is not hierarchical.
ca: No es pot establir el pare del recurs, la taxonomia no és jeràrquica.

en: Resource does not exist.
ca: El recurs no existeix.

en: Taxonomy does not exist.
ca: La taxonomia no existeix.

en: Sorry, you cannot delete this resource.
ca: No podeu suprimir aquest recurs.

en: Sorry, you cannot update resource.
ca: No podeu actualitzar el recurs.

en: Sorry, you cannot create new resource.
ca: No podeu crear un recurs nou.

en: Required to be true, as resource does not support trashing.
ca: Ha de ser vertader, ja que el recurs no es pot moure a la paperera.

en: Use WP Query arguments to modify the response; private query vars require appropriate authorization.
ca: Utilitza els paràmetres de WP Query per modificar la resposta. Les variables de consulta privades necessiten l'autorització corresponent.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
ca: Limita els resultats a tots els articles excepte aquells amb un identificador pare específic.

en: Limit result set to those of particular parent IDs.
ca: Limita els resultats als que tinguin identificadors pare determinats.

en: Sort collection by object attribute.
ca: Ordena la col·lecció per atribut d'objecte.

en: Order sort attribute ascending or descending.
ca: Ordena l'atribut de manera ascendent o descendent.

en: Offset the result set by a specific number of items.
ca: Salta un nombre específic d'articles en els resultats.

en: Limit result set to specific ids.
ca: Limita els resultats a identificadors específics.

en: Limit response to resources published before a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos publicats abans d'una data escrita en format ISO8601.

en: Limit response to resources published after a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos publicats després d'una data escrita en format ISO8601.

note: translators: %s: post type
en: The %s cannot be deleted.
ca: %s no es pot suprimir.

note: translators: %s: post type
en: The %s has already been deleted.
ca: %s ja s'ha suprimit.

note: translators: %s: post type
en: The %s does not support trashing.
ca: %s no es pot moure a la paperera.

note: translators: %s: post type
en: Sorry, you are not allowed to delete %s.
ca: No teniu permisos per suprimir %s.

en: Invalid post ID.
ca: Identificador de l'entrada no vàlid.

en: ID is invalid.
ca: L'identificador no és vàlid.

note: translators: %s: post type
en: Cannot create existing %s.
ca: No es pot crear %s existent.

en: Invalid ID.
ca: Identificador no vàlid.

en: Sorry, you are not allowed to batch manipulate this resource.
ca: No teniu permisos per manipular en lot aquest recurs.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
ca: No teniu permisos per suprimir aquest recurs.

en: Sorry, you are not allowed to edit this resource.
ca: No teniu permisos per editar aquest recurs.

en: Sorry, you cannot view this resource.
ca: No podeu veure aquest recurs.

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
ca: No teniu permisos per crear recursos.

en: Sorry, you cannot list resources.
ca: No podeu llistar els recursos.

en: List of delete resources.
ca: Llista de recursos suprimits.

en: List of updated resources.
ca: Llista de recursos actualitzats.

en: List of created resources.
ca: Llista de recursos creats.

note: translators: %s: items limit
en: Unable to accept more than %s items for this request.
ca: No es poden acceptar més de %s articles per a aquesta sol·licitud.

en: Save to account
ca: Desa al compte

en: United States (US) Minor Outlying Islands
ca: Illes d'Ultramar Menors dels Estats Units

en: South America
ca: Amèrica del Sud

en: North America
ca: Amèrica del Nord

en: Europe
ca: Europa

en: Asia
ca: Àsia

en: Africa
ca: Àfrica

en: Copying to clipboard failed. Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
ca: Error en copiar al porta-retalls. Premeu Ctrl/Cmd+C per copiar.

en: Saudi riyal
ca: Riyal saudita

en: Please enter a stronger password.
ca: Introduïu una contrasenya més robusta.

note: translators: %s: order link.
en: Payment for order %s refunded
ca: S'ha reintegrat el pagament de la comanda %s

en: Cancelled order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
ca: Els correus electrònics de la comanda cancel·lada s'envien al(s) destinatari(s) seleccionat(s) quan les comandes s'han marcat com a cancel·lades (si prèviament estaven marcades com en procés o en espera).

note: translators: %s is product title
en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
ca: Sigueu els primers a ressenyar &ldquo;%s&rdquo;

en: Clear
ca: Neteja

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name.
en: Payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
ca: El pagament de la comanda núm. %1$s de %2$s ha fallat. La comanda era la següent:

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
ca: Malauradament, la comanda no es pot processar ja que l'entitat financera ha rebutjat la transacció. Proveu de realitzar la compra de nou.

en: Hide empty categories
ca: Amaga les categories buides

en: Pakistani rupee
ca: Rupia pakistanesa

en: Kenyan shilling
ca: Xíling kenyà

note: translators: %s: taxes translators: %s: tax amount
en: (includes %s)
ca: (inclou %s)

en: [{site_title}]: New order #{order_number}
ca: [{site_title}]: Nova comanda núm. {order_number}

en: Failed order
ca: Comanda fallida

en: Invalid product ID.
ca: Identificador de producte no vàlid.

note: translators: error message
en: Error: Delivery URL returned response code: %s
ca: Error: L'URL de lliurament ha retornat el codi de resposta: %s

note: translators: error message
en: Error: Delivery URL cannot be reached: %s
ca: Error: No es pot arribar a l'URL de lliurament: %s

en: WooCommerce database update complete. Thank you for updating to the latest version!
ca: S'ha completat l'actualització del WooCommerce. Gràcies per actualitzar el WooCommerce a l'última versió!

en: Please select some product options before adding this product to your cart.
ca: Seleccioneu alguna opció del producte abans d'afegir-lo a la cistella.

en: State / Zone
ca: Estat / Zona

en: Tax class already exists
ca: La classe d'impost ja existeix

en: Standard rate
ca: Tarifa estàndard

note: Translators: %s: classname and link.
en: Your server does not support the %s functions - this is required for better character encoding. Some fallbacks will be used instead for it.
ca: El vostre servidor no és compatible amb les funcions %s - això és necessari per a una millor codificació de caràcters. En lloc d'això, s'utilitzaran alguns mecanismes alternatius.

en: Multibyte String (mbstring) is used to convert character encoding, like for emails or converting characters to lowercase.
ca: El Multibyte String (mbstring) s'utilitza per convertir la codificació de caràcters, com per exemple al correu electrònic o la conversió de caràcters a minúscules.

note: Translators: %s classname and link.
en: Your server does not have the %s class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
ca: El vostre servidor no té la classe %s activada - pot ser que algunes passarel·les que utilitzen SOAP no funcionin com s'espera.

note: Translators: %1$s: MySQL version, %2$s: Recommended MySQL version.
en: %1$s - We recommend a minimum MySQL version of 5.6. See: %2$s
ca: %1$s - Recomanem com a versió mínima de MySQL la 5.6. Veure: %2$s

note: Translators: %1$s: Memory limit, %2$s: Docs link.
en: Increasing memory allocated to PHP
ca: Augmentant la memòria assignada a PHP

note: Translators: %1$s: Memory limit, %2$s: Docs link.
en: %1$s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: %2$s
ca: %1$s - Recomanem configurar la memòria a almenys 64 MB. Veure: %2$s

en: Last page
ca: Última pàgina

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: First page
ca: Primera pàgina

en: No matching tax rates found.
ca: No s'ha trobat cap tipus impositiu que coincideixi.

en: Tax rate ID: %s
ca: Identificador del tipus impositiu: %s

en: Loading&hellip;
ca: S'està carregant&hellip;

en: "%s" tax rates
ca: Tipus impositius «%s»

en: Search&hellip;
ca: Cerca&hellip;

en: Your changed data will be lost if you leave this page without saving.
ca: Es perdran els canvis realitzats si abandoneu aquesta pàgina sense desar.

en: Manually sent
ca: Enviat manualment

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Footer text
ca: Text de peu de pàgina

en: "From" address
ca: Adreça del remitent

note: translators: %s: help description with link to WP Mail logging and support page.
en: Email notifications sent from WooCommerce are listed below. Click on an email to configure it.<br>%s
ca: A continuació es llisten les notificacions enviades per correu electrònic des de WooCommerce. Feu clic a un correu per configurar-lo.<br>%s

en: Email notifications
ca: Notificacions per correu electrònic

en: Average gross sales amount
ca: Import de la mitjana bruta de vendes

note: translators: %s: average total sales
en: %s average gross monthly sales
ca: %s mitjana bruta de vendes mensuals

note: translators: %s: average total sales
en: %s average gross daily sales
ca: %s mitjana bruta de vendes diàries

en: Product permalinks
ca: Enllaços permanents del producte

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
ca: Si necessiteu accedir una altra vegada a l'assistent de configuració, feu clic al botó següent.

en: Setup wizard
ca: Assistent de configuració

en: Buy now
ca: Compreu ara

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
ca: Comanda

en: Monthly
ca: Mensual

note: Translators: %s Product title.
en: %s removed.
ca: s'ha suprimit %s.

en: Enter recipients (comma separated) that will receive this notification.
ca: Introduïu els destinataris (separats per comes) que rebran aquesta notificació.

en: Drag and drop, or click to set admin variation order
ca: Arrossegueu i deixeu anar, o feu clic per establir un ordre a les variacions

en: Show more details
ca: Mostra més detalls

note: Description of the plugin
en: An ecommerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
ca: Una eina de comerç electrònic que us ajuda a vendre qualsevol cosa. Amb elegància.

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
ca: Només els clients que han comprat el producte i s'han identificat poden deixar una ressenya.

en: Your review
ca: La vostra ressenya

en: Very poor
ca: Molt pobre

en: Not that bad
ca: No està malament

en: Average
ca: Normal

en: Good
ca: Bo

en: Perfect
ca: Perfecte

en: Rate&hellip;
ca: Valora&hellip;

en: Your rating
ca: La vostra valoració

en: Submit
ca: Envia

note: translators: %s is product title
en: Leave a Reply to %s
ca: Envia una resposta a %s

note: translators: %s is product title
en: Add a review
ca: Afegeix una ressenya

en: There are no reviews yet.
ca: Encara no hi ha ressenyes.

note: translators: %s: Product title.
en: One review for %s
ca: Una ressenya de %s

en: You may also like&hellip;
ca: També us recomanem&hellip;

en: verified owner
ca: propietari verificat

en: Your review is awaiting approval
ca: La vostra ressenya està pendent d'aprovació

en: Related products
ca: Productes relacionats

en: %s customer review | %s customer reviews
ca[0]: %s ressenya de client
ca[1]: %s ressenyes de clients

en: Tag: | Tags:
ca[0]: Etiqueta:
ca[1]: Etiquetes:

en: Category: | Categories:
ca[0]: Categoria:
ca[1]: Categories:

en: This product is currently out of stock and unavailable.
ca: Aquest producte està esgotat i no disponible actualment.

[ctx: submit button]
en: Search
ca: Cerca

en: Search for:
ca: Cerca:

en: Order details
ca: Detalls de la comanda

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Note:
ca: Nota:

en: Order again
ca: Torna a demanar

en: Track
ca: Segueix

en: Email you used during checkout.
ca: Correu electrònic que heu utilitzat en passar per caixa.

en: Billing email
ca: Correu electrònic de facturació

en: Found in your order confirmation email.
ca: Es troba al correu de confirmació de la comanda.

en: Order ID
ca: Identificador de la comanda

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
ca: Per fer el seguiment de la comanda, introduïu l'identificador de la comanda en el següent camp i feu clic al botó «Segueix». Trobareu l'identificador de la comanda al rebut i al correu de confirmació.

en: l jS \o\f F Y, h:ia
ca: l j \d\e F \d\e Y, h:i

en: Order updates
ca: Actualitzacions de la comanda

en: Order number.
ca: Número de comanda.

en: Recent orders
ca: Comandes recents

note: translators: %s product name
en: %s download remaining | %s downloads remaining
ca[0]: %s baixada restant
ca[1]: %s baixades restants

en: Available downloads
ca: Baixades disponibles

en: You have not set up this type of address yet.
ca: Encara no heu configurat aquest tipus d'adreça.

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
ca: Les següents adreces s'utilitzaran, per defecte, a la pàgina de pagament.

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Re-enter new password
ca: Torneu a introduir la nova contrasenya

en: New password
ca: Nova contrasenya

en: Enter a new password below.
ca: Introduïu una nova contrasenya a continuació.

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
ca: Heu perdut la contrasenya? Introduïu el nom d'usuari o l'adreça electrònica. Rebreu un enllaç per correu electrònic que us permetrà crear una contrasenya nova.

en: Register
ca: Registra

en: Save address
ca: Desa l'adreça

en: Shipping Address 2
ca: Adreça d'enviament 2

en: Billing Address 2
ca: Adreça de facturació 2

en: Confirm new password
ca: Confirmeu la nova contrasenya

en: New password (leave blank to leave unchanged)
ca: Contrasenya nova (deixeu-la en blanc si no la voleu canviar)

en: Current password (leave blank to leave unchanged)
ca: Contrasenya actual (deixeu-la en blanc si no la voleu canviar)

en: Password change
ca: Canvi de contrasenya

en: Email address
ca: Adreça electrònica

en: Sale!
ca: Oferta!

note: translators: 1: total results 2: sorted by
en: Showing all %1$d result | Showing all %1$d results
ca[0]: S'està mostrant %1$d resultat
ca[1]: S'estan mostrant %1$d resultats

en: Showing the single result
ca: Mostrant l'únic resultat

en: No products were found matching your selection.
ca: No s'ha trobat cap producte que coincideixi amb la selecció.

en: Lost your password?
ca: Heu perdut la vostra contrasenya?

en: Remember me
ca: Recorda'm

en: Username or email
ca: Nom d'usuari o correu electrònic

note: translators: %s: Order link.
en: View order: %s
ca: Visualitza la comanda: %s

en: Shipping address
ca: Adreça d'enviament

en: Billing address
ca: Adreça de facturació

en: Click here to reset your password
ca: Feu clic aquí per reinicialitzar la contrasenya

note: translators: URL follows
en: To set your password, visit the following address:
ca: Per establir la contrasenya, visiteu la següent adreça:

note: translators: %s: Customer username
en: Username: %s
ca: Nom d'usuari: %s

en: Thank you. Your order has been received.
ca: S'ha rebut la comanda. Gràcies.

en: Update totals
ca: Actualitza totals

note: translators: $1 and $2 opening and closing emphasis tags respectively
en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the %1$sUpdate Totals%2$s button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
ca: Ja que el navegador no és compatible amb JavaScript, o el té desactivat, assegureu-vos de fer clic al botó %1$sActualitza totals%2$s abans de fer la comanda. Si no ho feu, pot ser que se us cobri més del compte.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ca: Sembla ser que no hi ha cap mètode de pagament disponible. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda o si voleu fer arranjaments alternatius.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
ca: Ompliu les dades per veure els mètodes de pagament disponibles.

en: Ship to a different address?
ca: Envia a una adreça diferent?

en: Pay for order
ca: Paga la comanda

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ca: Sembla ser que no hi ha cap mètode de pagament disponible per a la vostra ubicació. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda o si voleu trobar alguna alternativa.

en: Payment
ca: Pagament

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
ca: Si ja sou client nostre, introduïu les dades a continuació. Si sou un client nou, continueu a la secció de facturació i enviament.

en: Click here to login
ca: Feu clic aquí per iniciar sessió

en: Returning customer?
ca: Ja heu comprat abans?

en: Click here to enter your code
ca: Feu clic aquí per posar el codi

en: Have a coupon?
ca: Teniu un cupó?

en: Your order
ca: La vostra comanda

en: You must be logged in to checkout.
ca: Heu d'iniciar sessió per poder finalitzar la comanda.

en: Create an account?
ca: Crea un compte?

en: Billing &amp; Shipping
ca: Facturació i enviament

en: Return to cart
ca: Torna a la cistella

en: There are some issues with the items in your cart. Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
ca: Hi ha alguns problemes amb els articles de la cistella. Aneu enrere a la pàgina de la comanda i resolgueu aquests problemes abans de finalitzar la compra.

en: Calculate shipping
ca: Calcula l'enviament

en: Proceed to checkout
ca: Vés a caixa

en: Checkout
ca: Finalitza la compra

en: No products in the cart.
ca: No hi ha productes a la cistella.

en: You may be interested in&hellip;
ca: Potser esteu interessat en això&hellip;

en: Update cart
ca: Actualitza la cistella

en: Apply coupon
ca: Aplica el cupó

note: translators: %s: Quantity.
en: Quantity
ca: Quantitat

en: Cart totals
ca: Total de la cistella

en: Your cart is currently empty.
ca: La cistella està buida.

en: Application authentication request
ca: Sol·licitud d'identificació de l'aplicació

en: Password
ca: Contrasenya

en: Username or email address
ca: Nom d'usuari o adreça electrònica

note: translators: %1$s: app name, %2$s: URL
en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or <a href="%2$s">cancel and return to %1$s</a>
ca: Per connectar-vos a %1$s heu d'identificar-vos. Entreu a la vostra botiga a continuació, o <a href="%2$s">cancel·leu i torneu a %1$s</a>

en: Deny
ca: Denega

en: Approve
ca: Aprova

note: Translators: %s display name.
en: Logged in as %s
ca: Connectat com a %s

note: Translators: %s App name. translators: %s: app name
en: %s would like to connect to your store
ca: A %s li agradaria connectar-se a la vostra botiga

en: Top rated products
ca: Productes més valorats

en: Recently Viewed Products
ca: Productes vistos recentment

en: Number of reviews to show
ca: Nombre de ressenyes a mostrar

en: Recent reviews
ca: Ressenyes recents

en: Show hidden products
ca: Mostra els productes ocults

en: Hide free products
ca: Amaga els productes gratuïts

[ctx: Sorting order]
en: Order
ca: Comanda

en: Sales
ca: Vendes

en: Random
ca: Aleatori

en: On-sale products
ca: Productes en oferta

en: Featured products
ca: Productes destacats

en: All products
ca: Tots els productes

en: Number of products to show
ca: Nombre de productes a mostrar

en: No product categories exist.
ca: No existeix cap categoria de productes.

en: Only show children of the current category
ca: Mostra només els elements de la categoria actual

en: Show hierarchy
ca: Mostra jerarquia

en: Show product counts
ca: Mostra el recompte de productes

en: Show as dropdown
ca: Mostra com a desplegable

en: Category order
ca: Ordre de categoria

en: A list or dropdown of product categories.
ca: Una llista o desplegable de les categories de productes.

en: Price:
ca: Preu:

note: translators: Filter: verb "to filter"
en: Filter
ca: Filtre

en: Max price
ca: Preu màxim

en: Min price
ca: Preu mínim

en: Filter by price
ca: Filtra per preu

note: translators: %s: taxonomy name translators: %s: the attribute name.
en: Any %s
ca: Qualsevol %s

en: OR
ca: O

en: AND
ca: I

en: Query type
ca: Tipus de consulta

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: List
ca: Llista

en: Attribute
ca: Atribut

en: Filter by
ca: Filtra per

note: translators: %s: minimum price translators: %s: maximum price translators: %s: rating
en: Remove filter
ca: Suprimeix el filtre

en: Active filters
ca: Filtres actius

en: Hide if cart is empty
ca: Amaga si la cistella està buida

en: Cart
ca: Cistella

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Paused
ca: En pausa

en: Active
ca: Actiu

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
ca: Ja hi ha un compte registrat amb aquest nom d'usuari. Trieu-ne un altre.

en: Please provide a valid account username.
ca: Proporcioneu un nom d'usuari vàlid.

en: Select a category
ca: Selecciona una categoria

en: Choose an option
ca: Trieu una opció

en: Place order
ca: Realitza la comanda

[ctx: breadcrumb]
en: Home
ca: Inici

note: translators: %s: reviews count
en: Reviews (%d)
ca: Ressenyes (%d)

en: Additional information
ca: Informació addicional

en: Sort by price: high to low
ca: Ordena per preu: de major a menor

en: Sort by price: low to high
ca: Ordena per preu: de menor a major

en: Sort by average rating
ca: Ordena per mitjana de valoració

en: Sort by popularity
ca: Ordena per popularitat

en: Default sorting
ca: Ordre predeterminat

note: translators: %s: page number
en: &nbsp;&ndash; Page %s
ca: &nbsp;&ndash; Pàgina %s

note: translators: %s: search query
en: Search results: &ldquo;%s&rdquo;
ca: Resultats de la cerca: «%s»

[ctx: slug]
en: uncategorized
ca: sense categoria

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
ca: enviament

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
ca: facturació

note: translators: %s: Order date
en: Refund &ndash; %s
ca: Reemborsa &ndash; %s

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
ca: Comanda no pagada cancel·lada - s'ha arribat al temps límit.

en: This function should not be called before woocommerce_init.
ca: Aquesta funció no s'ha de cridar abans de woocommerce_init.

en: Egyptian pound
ca: Lliura egípcia

en: Ukrainian hryvnia
ca: Grivna Ukraniana

en: Turkish lira
ca: Lires turques

en: Thai baht
ca: Bahts tailandesos

en: Swiss franc
ca: Franc suís

en: Swedish krona
ca: Corones sueques

en: South African rand
ca: Rand sud-africà

en: Singapore dollar
ca: Dòlars de Singapur

en: Russian ruble
ca: Rubles russos

en: Romanian leu
ca: Leus romanesos

en: Pound sterling
ca: Lliures esterlines

en: Philippine peso
ca: Peso filipí

en: New Zealand dollar
ca: Dòlar neozelandès

en: Norwegian krone
ca: Corona noruega

en: Nigerian naira
ca: Naira nigeriana

en: Mexican peso
ca: Peso mexicà

en: Malaysian ringgit
ca: Ringgit malai

en: South Korean won
ca: Won sud-coreà

en: Lao kip
ca: Kip Laosià

en: Japanese yen
ca: Ien japonès

en: Indian rupee
ca: Rupia índia

en: Indonesian rupiah
ca: Rupia indonèsia

en: Hungarian forint
ca: Fòrint hongarès

en: Croatian kuna
ca: Kuna croata

en: Hong Kong dollar
ca: Dòlar de Hong Kong

en: Dominican peso
ca: Peso dominicà

en: Danish krone
ca: Corona danesa

en: Czech koruna
ca: Corona txeca

en: Colombian peso
ca: Pes colombià

en: Chinese yuan
ca: Iuans xinesos

en: Chilean peso
ca: Peso xilè

en: Canadian dollar
ca: Dòlar canadenc

en: Bulgarian lev
ca: Lev búlgar

en: Brazilian real
ca: Real brasiler

en: Bangladeshi taka
ca: Taka bangladeshià

en: Australian dollar
ca: Dòlar australià

en: Argentine peso
ca: Pes argentí

en: United Arab Emirates dirham
ca: Dírham dels Emirats Àrabs Units

note: translators: %s: Order date
en: Order &ndash; %s
ca: Comanda &ndash; %s

note: translators: %s: coupon code.
en: [Remove]
ca: [Suprimeix]

en: Free shipping coupon
ca: Cupó d'enviament gratuït

en: Coupon:
ca: Cupó:

en: and
ca: i

en: Continue shopping
ca: Continua comprant

note: translators: %s: product name
en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
ca[0]: %s s'ha afegit a la vostra cistella.
ca[1]: %s s'han afegit a la vostra cistella.

en: This product is protected and cannot be purchased.
ca: Aquest producte està protegit i no es pot comprar.

en: Select
ca: Selecciona

en: Order fully refunded
ca: Comanda reemborsada totalment

en: Please enter a valid order ID
ca: Introduïu un identificador de comanda vàlid

en: Use a new payment method
ca: Afegeix una nova forma de pagament

en: Password reset is not allowed for this user
ca: Aquest usuari no està autoritzat a reinicialitzar la contrasenya

en: Invalid username or email.
ca: Correu electrònic o nom d'usuari no vàlids.

en: Enter a username or email address.
ca: Introduïu el vostre nom d'usuari o adreça electrònica.

en: Log in
ca: Entra

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the "Place order" button at the bottom of the page.
ca: El total de la comanda s'ha actualitzat. Confirmeu-la fent clic al botó «Realitza comanda» que es troba a peu de pàgina.

en: Date:
ca: Data:

en: Order number:
ca: Número de comanda:

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
ca: Aquesta comanda no és vàlida i no es pot pagar.

note: translators: %s: order status
en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
ca: L'estat d'aquesta comanda és &ldquo;%s&rdquo;&mdash; i no pot pagar-se. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: My account
ca: El meu compte

en: Shipping costs updated.
ca: Despeses d'enviament actualitzades.

en: What ZIP/post codes are available for local pickup?
ca: Quins codis postals estan disponibles per a la recollida local?

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
ca: Separeu els codis amb comes. Accepta comodins, p.e. <code>P*</code> coincidirà amb el codi postal PE30. A més accepta patrons, p.e. <code>NG1___</code> coincidirà amb NG1 1AA però no amb NG10 1AA

en: What ZIP/post codes are available for local delivery?
ca: Quins codis postals estan disponibles per al lliurament local?

en: Allowed ZIP/post codes
ca: Codis postals permesos

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
ca: Quina quantitat voleu cobrar per als lliuraments locals, s'ignora si es tria l'opció gratuïta. Deixeu en blanc per desactivar-ho.

en: Delivery fee
ca: Quota de lliurament

en: Fixed amount per product
ca: Quantitat fixa per producte

en: Percentage of cart total
ca: Percentatge del total de la cistella

en: Fixed amount
ca: Quantitat fixa

en: How to calculate delivery charges
ca: Com calcular les despeses de lliurament

en: Fee type
ca: Tipus de quota

en: Enable
ca: Activa

en: Excluding selected countries
ca: Excloent els països seleccionats

en: Selected countries
ca: Països seleccionats

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
ca: Els usuaris hauran de gastar aquesta quantitat per tenir l'enviament gratuït (si l'heu activat).

en: Minimum order amount
ca: Import mínim per comanda

en: A minimum order amount AND a coupon
ca: Un import mínim per comanda I un cupó

en: A minimum order amount OR a coupon
ca: Un import mínim per comanda O un cupó

en: A valid free shipping coupon
ca: Un cupó d'enviament gratuït vàlid

en: Free shipping requires...
ca: L'enviament gratuït requereix…

en: Method availability
ca: Disponibilitat del mètode

en: Option name | Additional cost [+- Percents%] | Per cost type (order, class, or item)
ca: Nom de l'opció | Despeses addicionals [+- Percentatge%] | Per tipus de despesa (comanda, classe o article)

en: One per line: Option name | Additional cost [+- Percents] | Per cost type (order, class, or item) Example: <code>Priority mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
ca: Una per línia: Nom de l'opció | Cost addicional [+- Percentatge] | Per tipus de cost (comanda, classe o article) Exemple: <code>Enviament ràpid | 6.95 [+ 0.2%] | comanda</code>.

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
ca: Aquestes tarifes són opcions addicionals d'enviament amb despeses addicionals (en funció de la tarifa plana).

en: Additional rates
ca: Tarifes addicionals

en: Per order: Charge shipping for the most expensive shipping class
ca: Per comanda: Cobra l'enviament per a la classe d'enviament més cara

en: Per class: Charge shipping for each shipping class individually
ca: Per classe: Cobra l'enviament per a cada classe d'enviament individualment

en: Calculation type
ca: Tipus de càlcul

en: No shipping class cost
ca: Cost quan no hi ha classe d'enviament

note: translators: %s: shipping class name
en: "%s" shipping class cost
ca: Cost de la classe d'enviament «%s»

note: translators: %s: Admin shipping settings URL
en: These costs can optionally be added based on the <a href="%s">product shipping class</a>.
ca: Aquests costos es poden afegir opcionalment en funció de la <a href="%s">classe d'enviament</a>.

en: Shipping class costs
ca: Costos de la classe d'enviament

en: Select some countries
ca: Selecciona alguns països

en: All allowed countries
ca: Tots els països permesos

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Method title
ca: Títol del mètode

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
ca: Compatible amb les següents etiquetes: <code>[qty]</code> = número d'articles, <code>[cost]</code> = cost dels articles, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = taxa en base a un percentatge.

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
ca: Introduïu un cost (excl. IVA) o una suma, per exemple, <code>10.00 * [qty]</code>.

en: Flat rate
ca: Tarifa plana

en: Credit card
ca: Targeta de crèdit

note: translators: %s: Order ID.
en: [Order #%s]
ca: [Comanda núm. %s]

en: Get your API credentials from PayPal.
ca: Obteniu les credencials de l'API a PayPal.

note: translators: %s: URL
en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your <a href="%s">PayPal API Credentials</a>.
ca: Introduïu les credencials de l'API de PayPal per processar els reemborsaments mitjançant PayPal. Apreneu com accedir a les <a href="%s">credencials de l'API de PayPal</a>.

en: API credentials
ca: Credencials de l'API

en: Authorize
ca: Autoritza

en: Capture
ca: Cobra

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
ca: Trieu si voleu cobrar els diners immediatament o només autoritzar el pagament.

en: Payment action
ca: Acció de pagament

en: Address override
ca: Sobreescriure l'adreça

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
ca: Envia l'adreça d'enviament a PayPal en lloc de la de facturació.

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
ca: Introduïu un prefix per als números de factura. Si utilitzeu el compte de PayPal a més d'una botiga, assegureu-vos que aquest prefix és únic, ja que PayPal no permet comandes amb el mateix número de factura.

en: Invoice prefix
ca: Prefix de la factura

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
ca: Opcionalment, activeu «Transferència de dades de pagament» (Perfil > Perfil i Configuració > Les meves eines de venda > Preferències de web) i a continuació copieu el vostre testimoni d'identitat aquí. Això permetrà als pagaments verificar-se sense la necessitat de la IPN de PayPal.

en: PayPal identity token
ca: Testimoni d'identitat de PayPal

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
ca: Si el vostre correu principal de PayPal és diferent del que acabeu d'introduir, escriviu aquí el correu principal del vostre compte PayPal. S'utilitzarà per validar les sol·licituds IPN.

en: Receiver email
ca: Correu electrònic del receptor

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Enable logging
ca: Activa el registre

en: Debug log
ca: Registre de depuració

en: Enable PayPal sandbox
ca: Activa el mode de proves PayPal

en: PayPal sandbox
ca: Mode de proves de PayPal

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
ca: Introduïu l'adreça electrònica de PayPal; és necessària per tal de rebre els pagaments.

en: PayPal email
ca: Correu electrònic de PayPal

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
ca: Pagueu mitjançant PayPal; si no teniu compte de PayPal podeu pagar amb la vostra targeta.

en: This controls the description which the user sees during checkout.
ca: Això controla la descripció que l'usuari veurà al finalitzar la comanda.

en: Enable PayPal Standard
ca: Activa el PayPal estàndard

note: translators: %s: Order shipping method
en: Shipping via %s
ca: Enviament per %s

en: PDT payment completed
ca: Pagament PDT completat

note: translators: 1: Payment amount
en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
ca: Error de validació: els imports de PayPal no coincideixen (amt %s).

note: translators: %1$s: order ID, %2$s: order link.
en: Order #%1$s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %2$s
ca: La comanda núm. %1$s té una canceŀlació anuŀlada. Comproveu l'estat del pagament i actualitzeu l'estat de la comanda aquí: %2$s

note: translators: %s: order link.
en: Reversal cancelled for order #%s
ca: Cancel·lació anul·lada per a la comanda núm. %s

note: translators: %1$s: order ID, %2$s: reason code.
en: Order #%1$s has been marked on-hold due to a reversal - PayPal reason code: %2$s
ca: La comanda núm. %1$s s'ha marcat com en espera a causa d'un retorn - Codi del motiu de PayPal: %2$s

note: translators: %s: order link.
en: Payment for order %s reversed
ca: Pagament de la comanda %s reemborsat

note: translators: %1$s: order ID, %2$s: reason code.
en: Order #%1$s has been marked as refunded - PayPal reason code: %2$s
ca: La comanda núm. %1$s s'ha marcat com a reemborsada - Codi del motiu de PayPal: %2$s

note: translators: %s: payment status.
en: Payment %s via IPN.
ca: Pagament %s mitjançant IPN.

note: translators: %s: pending reason. translators: 1: Pending reason
en: Payment pending (%s).
ca: Pagament pendent (%s).

en: IPN payment completed
ca: Pagament IPN completat

note: translators: %s: email address .
en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
ca: Error de validació: resposta de Paypal IPN d'una adreça electrònica diferent (%s).

note: translators: %s: Amount.
en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
ca: Error de validació: els imports de PayPal no coincideixen (brut %s).

note: translators: %s: currency code.
en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
ca: Error de validació: les monedes de PayPal no coincideixen (codi %s).

note: translators: 1: Refund amount, 2: Refund ID
en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
ca: S'ha fet un reemborsament de %1$s - Identificador de reemborsament: %2$s

en: PayPal Standard does not support your store currency.
ca: PayPal Standard no és compatible amb la moneda de la vostra botiga.

en: Gateway disabled
ca: Passarel·la desactivada

en: What is PayPal?
ca: Què és PayPal?

en: PayPal acceptance mark
ca: Marca d'acceptació de PayPal

en: Proceed to PayPal
ca: Vés a PayPal

en: Payment to be made upon delivery.
ca: El pagament es farà quan s'entregui el producte.

en: Accept COD if the order is virtual
ca: Accepteu el pagament contra reemborsament si la comanda és virtual

en: Accept for virtual orders
ca: Accepta per comandes virtuals

en: Select shipping methods
ca: Selecciona els mètodes d'enviament

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
ca: Si el pagament contra reemborsament només està disponible per a determinats mètodes, indica-ho aquí. Deixa en blanc per activar-lo per a tots els mètodes.

en: Enable for shipping methods
ca: Activa per als mètodes d'enviament

en: Instructions that will be added to the thank you page.
ca: Instruccions que s'afegiran a la pàgina d'agraïment.

en: Pay with cash upon delivery.
ca: Pagueu en efectiu al moment del lliurament.

en: Payment method description that the customer will see on your website.
ca: Descripció del mètode de pagament que el vostre client veurà al vostre lloc web.

en: Please send a check to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
ca: Envieu un xec a nom de la botiga, amb el carrer i número, ciutat i codi postal, província i país.

en: Enable check payments
ca: Permet el pagament amb xecs

en: Branch code
ca: Codi de la sucursal

en: Routing number
ca: Número de ruta

en: Bank code
ca: Codi del banc

en: Branch sort
ca: Tipus de sucursal

en: Bank transit number
ca: Número de compte

en: Awaiting BACS payment.
ca: Pendent de pagament per transferència bancària.

en: Our bank details
ca: Detalls del nostre compte bancari

en: Remove selected account(s)
ca: Suprimeix el(s) compte(s) seleccionats

en: + Add account
ca: + Afegeix un compte

en: Bank name
ca: Nom del banc

en: Account number
ca: Número de compte

en: Account name
ca: Nom del compte

en: Account details
ca: Detalls del compte

en: Sort code
ca: Codi de classificació

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
ca: Instruccions que s'afegiran a la pàgina i els correus d'agraïment.

en: Instructions
ca: Instruccions

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order will not be shipped until the funds have cleared in our account.
ca: Feu el pagament directament al nostre compte bancari. Utilitzeu l'identificador de comanda com a referència del pagament. No enviarem la comanda fins que el pagament no s'hagi abonat al compte.

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
ca: Descripció del mètode de pagament que el client veurà a l'hora de pagar.

en: Direct bank transfer
ca: Transferència bancaria

en: This controls the title which the user sees during checkout.
ca: Això controla el títol que l'usuari veu durant la finalització de la comanda.

en: Title
ca: Títol

en: Enable bank transfer
ca: Activa la transferència bancària

en: Are you sure you want to delete this template file?
ca: Segur que voleu suprimir aquesta plantilla?

en: Hide template
ca: Amaga la plantilla

en: View template
ca: Visualitza la plantilla

en: File was not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer.

en: Copy file to theme
ca: Copia el fitxer al tema

note: translators: %s: Path to template file
en: This template has been overridden by your theme and can be found in: %s.
ca: Aquesta plantilla ha estat sobreescrita pel vostre tema i la podeu trobar a: %s.

en: Delete template file
ca: Suprimeix el fitxer de plantilla

en: Plain text template
ca: Plantilla de text sense format

en: HTML template
ca: Plantilla d'HTML

en: Template file deleted from theme.
ca: S'ha suprimit el fitxer de plantilla del tema.

en: Template file copied to theme.
ca: Fitxer de plantilla copiat al tema.

en: Could not write to template file.
ca: No s'ha pogut escriure a la plantilla.

en: Plain text
ca: Text sense format

en: New order emails are sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
ca: Quan es rep una nova comanda s'envien correus electrònics al(s) destinatari(s) seleccionat(s).

en: New order
ca: Nova comanda

en: Reset password
ca: Reinicialitza la contrasenya

en: Partial refund email heading
ca: Capçalera del correu electrònic de reemborsament parcial

en: Full refund email heading
ca: Capçalera del correu electrònic del reemborsament complet

en: Partial refund subject
ca: Assumpte del reemborsament parcial

en: Full refund subject
ca: Assumpte del reemborsament complet

en: Order refunded emails are sent to customers when their orders are refunded.
ca: Els correus electrònics dels reemborsaments s'envien als clients quan les seves comandes es marquen com a reemborsades.

en: Refunded order
ca: Comanda reemborsada

en: Your {site_title} order #{order_number} has been refunded
ca: La comanda núm. {order_number} a {site_title} s'ha reemborsat

en: Your {site_title} order #{order_number} has been partially refunded
ca: La comanda núm. {order_number} a {site_title} s'ha reemborsat parcialment

en: Thank you for your order
ca: Gràcies per la vostra comanda

en: This is an order notification sent to customers containing order details after payment.
ca: Aquest és una notificació amb els detalls de la comanda que s'envia als clients després de realitzar el pagament.

en: Processing order
ca: S'està processant la comanda

en: A note has been added to your order
ca: S'ha afegit una nota a la vostra comanda

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
ca: Nota afegida a la vostra comanda a {site_title} de {order_date}

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
ca: Els correus de nota de client s'envien quan afegiu una nota a una comanda.

en: Customer note
ca: Nota del client

en: Welcome to {site_title}
ca: Us donem la benvinguda a {site_title}

en: New account
ca: Nou compte

en: Email heading (paid)
ca: Capçalera del correu electrònic (pagat)

en: Order detail emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
ca: Es poden enviar correus electrònics als clients amb els detalls de la comanda que contenen la informació de la mateixa i els enllaços de pagament.

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
ca: Els correus electrònics de comandes completes s'envien als clients quan les seves comandes s'han marcat com a completades i normalment indiquen que les comandes s'han enviat.

en: Completed order
ca: Comanda completada

en: Choose which format of email to send.
ca: Trieu quin format de correu electrònic voleu fer servir.

en: Email type
ca: Tipus de correu electrònic

en: Email heading
ca: Capçalera del correu electrònic

en: Subject
ca: Assumpte

note: translators: %s: admin email translators: %s: WP admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
ca: Introduïu els destinataris (separats per comes) d'aquest correu. Per defecte: %s.

en: Recipient(s)
ca: Destinatari(s)

en: Enable this email notification
ca: Activa aquesta notificació per correu electrònic

en: Enable/Disable
ca: Activa/Desactiva

en: Failed order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked failed (if they were previously pending or on-hold).
ca: Els correus electrònics de comandes fallides s'envien al(s) destinatari(s) seleccionat(s) quan les comandes es marquen com a fallides (si estaven prèviament en procés o en espera).

en: Cancelled order
ca: S'ha cancel·lat la comanda

note: translators: %s: order number translators: %s: order ID translators: %s: Order ID.
en: Order #%s
ca: Comanda núm. %s

en: Select options
ca: Selecciona opcions

note: translators: %s: number of orders translators: %s: count
en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Fallida <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Fallides <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: Failed
ca: No realitzada

note: translators: %s: number of orders
en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Reemborsada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Reemborsades <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: Refunded
ca: Reemborsada

note: translators: %s: number of orders
en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Cancel·lada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Cancel·lades <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: Cancelled
ca: Cancel·lada

note: translators: %s: number of orders
en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Completada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Completades <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: Completed
ca: Completada

note: translators: %s: number of orders
en: On hold <span class="count">(%s)</span> | On hold <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: En espera <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: En espera <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: On hold
ca: En espera

note: translators: %s: number of orders
en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: En procés <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: En procés <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: Processing
ca: En procés

note: translators: %s: number of orders
en: Pending payment <span class="count">(%s)</span> | Pending payment <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Pendent de pagament <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Pendents de pagament <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: Pending payment
ca: Pendent de pagament

en: No webhooks found.
ca: No s'han trobat webhooks.

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
ca: Aquí és on podeu afegir nous cupons que els vostres clients utilitzaran a la botiga.

en: Parent coupon
ca: Cupó pare

en: No coupons found in trash
ca: No s'ha trobat cap cupó a la paperera

en: No coupons found
ca: No s'ha trobat cap cupó

en: Search coupons
ca: Cerca cupons

en: View coupon
ca: Visualitza el cupó

en: New coupon
ca: Nou cupó

en: Edit coupon
ca: Edita el cupó

en: Add new coupon
ca: Afegeix un nou cupó

en: Add coupon
ca: Afegeix un cupó

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
ca: Cupons

en: Coupon | Coupons
ca[0]: Cupó
ca[1]: Cupons

en: Refunds
ca: Reemborsaments

en: This is where store orders are stored.
ca: Aquí és on es guarden les comandes.

en: Parent orders
ca: Comandes mare

en: No orders found in trash
ca: No s'ha trobat cap comanda a la paperera

en: No orders found
ca: No s'ha trobat cap comanda

en: Search orders
ca: Cerca comandes

en: Edit order
ca: Edita la comanda

en: Add new order
ca: Afegeix una nova comanda

en: Add order
ca: Afegeix una comanda

en: Use as product image
ca: Utilitza-la com a imatge del producte

en: Remove product image
ca: Suprimeix la imatge del producte

en: Set product image
ca: Estableix la imatge del producte

en: Product image
ca: Imatge del producte

en: Parent product
ca: Producte pare

en: No products found in trash
ca: No s'ha trobat cap producte a la paperera

en: No products found
ca: No s'ha trobat cap producte

en: Search products
ca: Cerca productes

en: View product
ca: Visualitza el producte

en: New product
ca: Nou producte

en: Edit product
ca: Edita el producte

en: Add new product
ca: Afegeix un nou producte

note: translators: %s number of products in cart. translators: %d is the count of products.
en: %d product | %d products
ca[0]: %d producte
ca[1]: %d productes

[ctx: Admin menu name]
en: Products
ca: Productes

note: translators: %s: attribute name
en: New %s
ca: Nou %s

note: translators: %s: attribute name
en: Add new %s
ca: Afegeix nou %s

note: translators: %s: attribute name
en: Update %s
ca: Actualitza %s

note: translators: %s: attribute name translators: %s: Address title
en: Edit %s
ca: Edita %s

note: translators: %s: attribute name
en: Parent %s:
ca: %s pare:

note: translators: %s: attribute name
en: Parent %s
ca: Pare %s

note: translators: %s: attribute name
en: All %s
ca: Tot %s

note: translators: %s: attribute name
en: Search %s
ca: Cerca %s

en: New shipping class Name
ca: Nom de la nova classe d'enviament

en: Add new shipping class
ca: Afegeix un nova classe d'enviament

en: Update shipping class
ca: Actualitzar classe d'enviament

en: Edit shipping class
ca: Edita la classe d'enviament

en: Parent shipping class:
ca: Classe d'enviament pare:

en: Parent shipping class
ca: Classe d'enviament pare

en: All shipping classes
ca: Totes les classes d'enviament

en: Search shipping classes
ca: Cerca classes d'enviament

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping classes
ca: Classes d'enviament

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
ca: Etiquetes

en: Product tags
ca: Etiquetes de producte

en: Premium support
ca: Suport premium

en: API docs
ca: Documentació de l'API

en: View WooCommerce API docs
ca: Visualitza la documentació de l'API de WooCommerce

en: View WooCommerce documentation
ca: Visualitza la documentació de WooCommerce

en: View WooCommerce settings
ca: Visualitza les opcions de WooCommerce

[ctx: Page slug]
en: my-account
ca: el-meu-compte

[ctx: Page slug]
en: checkout
ca: finalitza-la-compra

[ctx: Page slug]
en: cart
ca: cistella

[ctx: Page slug]
en: shop
ca: botiga

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
ca: Aquest producte no està disponible. Trieu una altra combinació.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
ca: No hi ha cap producte que coincideixi amb aquesta selecció. Trieu una altra combinació.

en: required
ca: obligatori

en: Please select a rating
ca: Seleccioneu una valoració

en: Passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Please enter your password.
ca: Introduïu la contrasenya.

en: Username is required.
ca: El nom d'usuari és obligatori.

en: Please choose product options&hellip;
ca: Trieu alguna opció del producte&hellip;

note: translators: %s: Attribute name.
en: %s is a required field | %s are required fields
ca[0]: %s és un camp obligatori
ca[1]: %s són camps obligatoris

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
ca: Trieu un producte per afegir a la cistella&hellip;

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
ca: Trieu la quantitat d'articles que voleu afegir a la cistella&hellip;

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
ca: La comanda ja no es pot canceŀlar. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: Your order was cancelled.
ca: S'ha cancel·lat la vostra comanda.

en: Order cancelled by customer.
ca: Comanda cancel·lada pel client.

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
ca: S'ha omplert la cistella amb els articles de la vostra comanda anterior.

en: Cart updated.
ca: Cistella actualitzada.

note: Translators: %s Product title.
en: You can only have 1 %s in your cart.
ca: Només podeu tenir 1 %s a la vostra cistella.

en: Account details changed successfully.
ca: S'han canviat els detalls del compte correctament.

en: New passwords do not match.
ca: Les noves contrasenyes no coincideixen.

en: Please re-enter your password.
ca: Torneu a introduir la contrasenya.

en: Please enter your current password.
ca: Introduïu la vostra contrasenya actual.

en: Please fill out all password fields.
ca: Ompliu tots els camps de contrasenyes.

en: Your current password is incorrect.
ca: La vostra contrasenya actual és incorrecta.

en: This email address is already registered.
ca: Aquest correu electrònic ja està registrat.

en: Please provide a valid email address.
ca: Proporcioneu una adreça electrònica vàlida.

en: Address changed successfully.
ca: S'ha canviat l'adreça correctament.

note: translators: 1: backordered quantity 2: product name 3: order number
en: %1$s units of %2$s have been backordered in order #%3$s.
ca: %1$s unitats de %2$s han quedat com a pendents a la comanda núm. %3$s.

en: Product backorder
ca: Reserva de producte

note: translators: %s: product name
en: %s is out of stock.
ca: %s està esgotat.

en: Product out of stock
ca: Producte esgotat

en: Product low in stock
ca: Producte baix en estoc

en: Customer details
ca: Dades del client

en: Note
ca: Nota

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: No file defined
ca: No s'ha definit cap fitxer

en: This is not your download link.
ca: Aquest no és l'enllaç de baixada.

en: Log in to Download Files
ca: Entreu per baixar fitxers

en: Login
ca: Inicia una sessió

en: You must be logged in to download files.
ca: Heu d'haver iniciat la sessió per poder baixar fitxers.

en: Sorry, this download has expired
ca: Aquesta baixada ha caducat

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
ca: Heu arribat al límit de baixades per a aquest fitxer

en: Invalid order.
ca: Comanda no vàlida.

en: Invalid download link.
ca: Enllaç de baixada no vàlid.

en: Please enter a coupon code.
ca: Introduïu un codi de cupó.

en: Coupon does not exist.
ca: El cupó no existeix.

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" is not valid for sale items.
ca: El cupó «%s» no és vàlid per als articles rebaixats.

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" is not applicable to your cart contents.
ca: El cupó «%s» no es pot aplicar al contingut de la cistella.

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
ca: El cupó «%s» ja s'ha aplicat i no es pot fer servir amb altres cupons.

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon code "%s" already applied!
ca: El codi del cupó «%s» ja s'ha aplicat!

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
ca: Sembla que el cupó «%s» no és vàlid - s'ha suprimit de la comanda.

en: Coupon is not valid.
ca: El cupó no és vàlid.

en: Coupon code removed successfully.
ca: S'ha suprimit el codi de cupó correctament.

en: Coupon code applied successfully.
ca: S'ha aplicat el codi de cupó correctament.

en: Email Address
ca: Adreça electrònica

en: Municipality
ca: Municipi

en: Prefecture
ca: Prefectura

en: County
ca: Província

en: Town / District
ca: Poble / Ciutat

en: Region
ca: Regió

en: Canton
ca: Cantó

en: Province
ca: Província

en: District
ca: Districte

en: Suburb
ca: Barri

en: Postcode / ZIP
ca: Codi postal

en: State / County
ca: Estat / Província

en: Town / City
ca: Poble / Ciutat

en: Company name
ca: Nom de l'empresa

en: (ex. tax)
ca: (imp. no incl.)

en: (ex. VAT)
ca: (IVA no incl.)

en: (incl. tax)
ca: (imp. incl.)

en: (incl. VAT)
ca: (IVA incl.)

en: VAT
ca: IVA

en: the
ca: el/la/els/les

en: Please rate the product.
ca: Valoreu el producte.

en: Invalid payment method.
ca: Mètode de pagament no vàlid.

en: Invalid shipping method!
ca: Mètode d'enviament no vàlid!

note: translators: %s: shipping location (prefix e.g. 'to' + ISO 3166-1 alpha-2 country code)
en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
ca: Malauradament <strong>no fem enviaments a %s</strong>. Introduïu una adreça d'enviament alternativa.

note: translators: 1: state field 2: valid states
en: %1$s is not valid. Please enter one of the following: %2$s
ca: %1$s no és vàlid. Introduïu algun dels següents: %2$s

note: translators: %s: email address translators: %s: Email address.
en: %s is not a valid email address.
ca: %s no és una adreça electrònica vàlida.

note: translators: %s: phone number translators: %s: Phone number.
en: %s is not a valid phone number.
ca: %s no és un número de telèfon vàlid.

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
ca: Introduïu un codi postal vàlid.

note: translators: %s: field name translators: %s: Field name.
en: %s is a required field.
ca: %s és un camp obligatori.

note: translators: %s: shop cart url
en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
ca: La sessió ha caducat. <a href="%s" class="wc-backward">Torneu a la botiga</a>

en: We were unable to process your order, please try again.
ca: No hem pogut processar la comanda. Proveu-ho de nou.

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
ca: Notes de la vostra comanda; per exemple, instruccions especials per al lliurament.

en: Account username
ca: Nom d'usuari

note: translators: 1: quantity in stock 2: current quantity
en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %1$s in stock and you already have %2$s in your cart.
ca: No podeu afegir aquesta quantitat a la cistella &mdash; en tenim %1$s en estoc i ja en teniu %2$s a la cistella.

note: translators: 1: product name 2: quantity in stock
en: You cannot add that amount of &quot;%1$s&quot; to the cart because there is not enough stock (%2$s remaining).
ca: No podeu afegir aquesta quantitat de &quot;%1$s&quot; a la cistella perquè no en tenim suficients (en queden %2$s en estoc).

note: translators: %s: product name
en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
ca: No podeu afegir &quot;%s&quot; a la cistella perquè el producte està esgotat.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
ca: Aquest producte no es pot comprar.

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
ca: Obtenir cistella no s'hauria de cridar abans de l'acció wp_loaded.

note: translators: %s: product name
en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologize for any inconvenience caused.
ca: No tenim estoc del producte «%s». Editeu la cistella i proveu-ho de nou. Us demanem disculpes per les molèsties causades.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
ca: S'ha suprimit de la cistella un article que ja no està disponible.

note: translators: %s: product name
en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
ca: S'ha suprimit %s de la cistella perquè ja no es pot comprar. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

note: translators: %d: page number translators: %d: Page number. translators: %d is the page number (1, 2, 3...).
en: Page %d
ca: Pàgina %d

note: translators: %s: search term
en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
ca: Resultats de la cerca &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: author name
en: Author: %s
ca: Autor: %s

note: translators: %s: tag name
en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
ca: Entrades etiquetades com &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: product tag
en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
ca: Productes etiquetats com &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: error message
en: Access denied
ca: S'ha denegat l'accés

en: You do not have permission to access this page
ca: No teniu permisos per accedir aquesta pàgina

en: Invalid nonce verification
ca: Verificació de nonce no vàlida

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
ca: S'ha produït un error a la sol·licitud i en aquell moment no s'han pogut enviar les dades

en: The callback_url needs to be over SSL
ca: El callback_url requereix estar sobre SSL

note: translators: %s: url
en: The %s is not a valid URL
ca: %s no és un URL vàlid

note: translators: %s: scope
en: Invalid scope %s
ca: Àmbit no vàlid %s

en: View and manage products
ca: Visualitza i gestiona productes

en: View and manage orders and sales reports
ca: Visualitza i gestiona comandes i informes de vendes

en: View and manage customers
ca: Visualitza i gestiona clients

en: View and manage coupons
ca: Visualitza i gestiona cupons

en: Create products
ca: Crea productes

en: Create orders
ca: Crea comandes

en: Create customers
ca: Crea clients

en: Create coupons
ca: Crea cupons

en: Create webhooks
ca: Crear webhooks

en: View products
ca: Visualitza els productes

en: View orders and sales reports
ca: Visualitza les comandes i els informes de vendes

en: View customers
ca: Visualitza els clients

en: View coupons
ca: Visualitza els cupons

en: Dismiss this notice.
ca: Descarta aquest avís.

en: API Key updated successfully.
ca: S'ha actualitzat la clau API correctament.

en: Permissions is missing.
ca: Falten els permisos.

en: User is missing.
ca: Falta l'usuari.

en: Description is missing.
ca: Falta la descripció.

en: Refund failed.
ca: No s'ha pogut realitzar el reemborsament.

en: Invalid refund amount
ca: Import de reemborsament no vàlid

note: translators: 1: product ID 2: old stock level 3: new stock level
en: Item #%1$s stock increased from %2$s to %3$s.
ca: Estoc de l'article núm. %1$s incrementat de %2$s a %3$s.

en: Sorry, your session has expired.
ca: La sessió ha caducat.

en: Coupon has been removed.
ca: S'ha suprimit el cupó.

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
ca: Hi ha hagut un problema en suprimir aquest cupó.

note: translators: %s item name.
en: Deleted %s
ca: S'ha suprimit %s

en: Placeholder
ca: Marcador de posició

en: The coupon code already exists
ca: El codi de cupó ja existeix

note: translators: %s: parameter
en: Missing parameter %s
ca: Falta el paràmetre %s

en: Invalid coupon code
ca: Codi de cupó no vàlid

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field.
ca: API de WooCommerce. Utilitza una clau de client en el camp d'usuari i una clau secreta de client en el camp de contrasenya.

en: Consumer secret is invalid.
ca: La clau secreta del client no és vàlida.

en: Custom:
ca: Personalitzat:

en: Learn more about templates
ca: Més informació sobre les plantilles

en: Skip setup
ca: Salta la configuració

en: Run the Setup Wizard
ca: Executa l'assistent de configuració

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You&lsquo;re almost ready to start selling :)
ca: <strong>Us donem la benvinguda a WooCommerce</strong> &#8211; Ja esteu gairebé a punt per començar a vendre :)

en: Sold individually?
ca: Es ven individualment?

en: Backorders?
ca: Reserves?

en: In stock?
ca: En estoc?

en: Catalog &amp; search
ca: Catàleg i cerca

en: Visibility
ca: Visibilitat

note: translators: %s: Height unit translators: %s: dimension unit translators: %s is dimension unit label translators: %s: Height
en: Height (%s)
ca: Alçada (%s)

note: translators: %s: Width unit translators: %s: dimension unit translators: %s is dimension unit label translators: %s: width
en: Width (%s)
ca: Amplada (%s)

note: translators: %s: Length unit translators: %s: dimension unit translators: %s is dimension unit label translators: %s: length
en: Length (%s)
ca: Longitud (%s)

en: L/W/H
ca: L/A/A

en: Enter sale price (%s)
ca: Introduïu el preu rebaixat (%s)

en: Decrease existing price by (fixed amount or %):
ca: Redueix el preu existent en (quantitat fixa o %):

en: Sale
ca: Oferta

en: Enter price (%s)
ca: Introduïu el preu (%s)

en: Change to:
ca: Canvia a:

en: — No Change —
ca: — Sense canvis —

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Logs
ca: Registres

en: Tools
ca: Eines

en: Overrides
ca: Substitucions

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce template pages.
ca: En aquesta secció es mostren els fitxers que s'estan utilitzant en comptes de les plantilles predeterminades de WooCommerce.

en: Templates
ca: Plantilles

en: Not declared
ca: No declarat

en: Displays whether or not the current active theme declares WooCommerce support.
ca: Mostra si el tema actiu corrent declara si és compatible amb WooCommerce.

en: WooCommerce support
ca: Suport del WooCommerce

en: The parent theme developers URL.
ca: L'URL dels desenvolupadors del tema pare.

en: Parent theme author URL.
ca: L'URL de l'autor del tema pare.

en: The installed version of the parent theme.
ca: La versió instal·lada del tema pare.

en: Parent theme version.
ca: Versió del tema pare.

en: The name of the parent theme.
ca: El nom del tema pare.

en: Parent theme name.
ca: Nom del tema pare.

note: Translators: %s docs link.
en: If you are modifying WooCommerce on a parent theme that you did not build personally we recommend using a child theme. See: <a href="%s" target="_blank">How to create a child theme</a>
ca: Si esteu modificant WooCommerce en un tema pare que no heu creat personalment, us recomanem utilitzar un tema fill. Visualitza: <a href="%s" target="_blank">com crear un tema fill</a>

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
ca: Mostra si el tema actual és un tema fill o no.

en: Child theme
ca: Tema fill

en: The theme developers URL.
ca: URL dels desenvolupadors del tema.

en: Author URL
ca: URL de l'autor

note: translators: %s: parent theme latest version
en: %s is available
ca: %s es troba disponible

en: The installed version of the current active theme.
ca: La versió instal·lada del tema actiu actual.

en: Version
ca: Versió

en: The name of the current active theme.
ca: El nom del tema actiu actual.

en: Theme
ca: Tema

en: A list of taxonomy terms that can be used in regard to order/product statuses.
ca: Una llista de termes de taxonomia que es poden utilitzar en relació als estats de les comandes/productes.

note: Translators: %1$s: shortcode text, %2$s: block slug.
en: Page does not contain the %s shortcode.
ca: La pàgina no conté el codi de substitució %s.

en: File does not exist
ca: El fitxer no existeix

en: Page not set
ca: Pàgina sense definir

[ctx: Page setting]
en: My account
ca: El meu compte

[ctx: Page setting]
en: Checkout
ca: Finalitza la compra

[ctx: Page setting]
en: Cart
ca: Cistella

[ctx: Page setting]
en: Shop base
ca: Base de la botiga

en: API Version
ca: Versió de l'API

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
ca: El nombre de decimals mostrat als preus.

en: The decimal separator of displayed prices.
ca: El separador decimals en mostrar els preus.

en: The thousand separator of displayed prices.
ca: El separador de milers en mostrar els preus.

en: The position of the currency symbol.
ca: Posició del símbol de moneda.

en: What currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
ca: Amb quina moneda es mostren els preus al catàleg i amb quina moneda es faran els pagaments a través de les passarel·les.

en: Does your site force a SSL Certificate for transactions?
ca: El vostre lloc web exigeix un certificat SSL per a les transaccions?

en: Force SSL
ca: Força l'ús de SSL

en: Network enabled
ca: Xarxa activada

en: Visit plugin homepage
ca: Visita la web de l'extensió

en: Active plugins.
ca: Extensions actives.

en: Table does not exist
ca: La taula no existeix

en: WC database version.
ca: Versió de la base de dades del WC.

en: Database
ca: Base de dades

en: WooCommerce plugins may use this method of communication when checking for plugin updates.
ca: Les extensions del WooCommerce poden utilitzar aquest mètode de comunicació per a la comprovació d'actualitzacions.

en: Remote get
ca: Get remot

en: PayPal uses this method of communicating when sending back transaction information.
ca: PayPal utilitza aquest mètode de comunicació a l'hora d'enviar de tornada la informació de transaccions.

en: Remote post
ca: Post remot

en: GZip (gzopen) is used to open the GEOIP database from MaxMind.
ca: GZip (gzopen) s'utilitza per obrir la base de dades GeoIP de MaxMind.

note: Translators: %s: classname and link.
en: Your server does not have the %s class enabled - HTML/Multipart emails, and also some extensions, will not work without DOMDocument.
ca: El servidor no té la classe %s activada - els correus electrònics de tipus HTML/Multipart, i també algunes extensions, no funcionaran sense DOMDocument.

en: HTML/Multipart emails use DOMDocument to generate inline CSS in templates.
ca: Els correus electrònics de tipus HTML/Multipart utilitzen DOMDocument per generar CSS en línia a les plantilles.

en: Some webservices like shipping use SOAP to get information from remote servers, for example, live shipping quotes from FedEx require SOAP to be installed.
ca: Alguns serveis web, com ara l'enviament, utilitzen SOAP per obtenir informació de servidors remots, per exemple, els pressupostos d'enviament en temps real de FedEx requereixen SOAP.

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
ca: El servidor no té fsockopen o cURL activats - PayPal IPN i altres scripts que es comuniquen amb altres servidors no funcionaran. Poseu-vos en contacte amb el proveïdor d'allotjament.

en: Payment gateways can use cURL to communicate with remote servers to authorize payments, other plugins may also use it when communicating with remote services.
ca: Les passarel·les de pagament poden utilitzar cURL per comunicar-se amb servidors remots per autoritzar els pagaments, altres extensions també poden utilitzar-lo per comunicar-se amb serveis remots.

note: Translators: %s: default timezone..
en: Default timezone is %s - it should be UTC
ca: La zona horària predeterminada és %s - hauria de ser UTC

en: The default timezone for your server.
ca: La zona horària predeterminada al servidor.

en: Default timezone is UTC
ca: La zona horària predeterminada és GMT

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
ca: La mida de fitxer més gran que es pot pujar a la vostra instal·lació de WordPress.

en: Max upload size.
ca: Mida màxima de pujada.

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
ca: La versió de MySQL instal·lada al vostre servidor.

en: MySQL version.
ca: Versió del MySQL.

en: Suhosin is an advanced protection system for PHP installations. It was designed to protect your servers on the one hand against a number of well known problems in PHP applications and on the other hand against potential unknown vulnerabilities within these applications or the PHP core itself. If enabled on your server, Suhosin may need to be configured to increase its data submission limits.
ca: Suhosin és un sistema de protecció avançat per a instal·lacions de PHP. Va ser dissenyat per protegir els vostres servidors, d'una banda, contra diversos problemes ben coneguts en aplicacions PHP i, per un altre costat, contra potencials vulnerabilitats desconegudes dins d'aquestes aplicacions o el mateix nucli de PHP. Si està activat en el vostre servidor, Suhosin pot necessitar ser configurat per incrementar els seus límits d'enviament de dades.

en: SUHOSIN installed
ca: SUHOSIN instal·lat

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
ca: El nombre màxim de variables que el servidor pot utilitzar per a una sola funció per evitar sobrecàrregues.

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
ca: La quantitat de temps (en segons) que el lloc web ha de gastar en una sola operació abans que s'esgoti el temps (per evitar bloquejos del servidor)

en: PHP time limit
ca: Límit de temps del PHP

en: The largest filesize that can be contained in one post.
ca: El fitxer més gran que hi pot haver en una entrada.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
ca: La versió del PHP instal·lada al servidor.

en: PHP version.
ca: Versió del PHP.

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
ca: Informació sobre el servidor que allotja el lloc web.

en: Server info.
ca: Informació del servidor.

en: Server environment
ca: Entorn del servidor

en: The current language used by WordPress. Default = English
ca: L'idioma que s'utilitza al WordPress. Per defecte = Anglès

en: Language
ca: Idioma

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
ca: Mostra si WordPress es troba en mode de depuració o no.

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
ca: La màxima quantitat de memòria (RAM) que pot utilitzar el lloc web alhora.

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
ca: Si teniu o no el WordPress multilloc activat.

en: The version of WordPress installed on your site.
ca: La versió de WP instal·lada al vostre web.

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
ca: Moltes extensions de WooCommerce poden escriure registres que faciliten la resolució de problemes. Perquè sigui així la carpeta ha de tenir permisos d'escriptura.

en: Log directory writable
ca: La carpeta de registres té permisos d'escriptura

en: The version of WooCommerce installed on your site.
ca: La versió de WooCommerce instal·lada al teu web.

en: The root URL of your site.
ca: L'URL de l'arrel del web.

en: WordPress environment
ca: Entorn del WordPress

en: Copy for support
ca: Copia pel suport

en: Understanding the status report
ca: Entendre l'informe d'estat

en: Get system report
ca: Obtén l'informe de sistema

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
ca: Copieu i enganxeu aquesta informació al tiquet quan us poseu en contacte amb l'equip de suport:

en: There are currently no logs to view.
ca: Actualment no hi ha cap registre per veure.

en: Free
ca: Gratuït

en: Marketing
ca: Màrqueting

en: Itemized
ca: Detallat

en: As a single total
ca: Com un total únic

en: Display tax totals
ca: Mostra el total d'impostos

en: Define text to show after your product prices. This could be, for example, "inc. Vat" to explain your pricing. You can also have prices substituted here using one of the following: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.
ca: Definiu el text que es mostrarà després dels preus dels productes. Pot ser, per exemple, «impostos inclosos», per explicar així la vostra política de preus. També podeu mostrar preus calculats utilitzant alguna d'aquestes etiquetes: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.

en: Price display suffix
ca: Sufix a mostrar en el preu

en: Display prices during cart and checkout
ca: Mostra els preus a la cistella i al pagament

en: Excluding tax
ca: Sense impostos

en: Including tax
ca: Impostos inclosos

en: Display prices in the shop
ca: Mostra els preus a la botiga

en: Additional tax classes
ca: Classes d'impostos addicionals

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
ca: Arrodoneix els impostos al subtotal, en lloc d'arrodonir-los a cada línia

en: Rounding
ca: Arrodoniment

en: Shipping tax class based on cart items
ca: Classe d'impost d'enviament en funció dels articles de la cistella

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
ca: Opcionalment, controleu la classe d'impost de l'enviament, o deixeu en blanc per tal que l'impost d'enviament es calculi en funció dels productes de la cistella.

en: Shipping tax class
ca: Classe d'impost d'enviament

en: Customer billing address
ca: Adreça de facturació del client

en: Customer shipping address
ca: Adreça d'enviament del client

en: This option determines which address is used to calculate tax.
ca: Aquesta opció determina quina adreça s'utilitza per calcular els impostos.

en: Calculate tax based on
ca: Calcula els impostos en funció de

en: No, I will enter prices exclusive of tax
ca: No, introduiré els preus sense impostos

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
ca: Sí, introduiré els preus amb impostos inclosos

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
ca: Aquesta opció és important ja que afecta a com s'introdueixen els preus. Si la canvieu no s'actualitzaran els productes existents.

en: Prices entered with tax
ca: Preus amb impostos inclosos

en: Enable taxes
ca: Activa els impostos

en: Save webhook
ca: Desa el webhook

en: Updated at
ca: Actualitzat el

en: Created at
ca: Creat el

en: Webhook actions
ca: Accions del webhook

en: Secret
ca: Clau secreta

en: URL where the webhook payload is delivered.
ca: URL on es lliura la càrrega útil del webhook.

en: Enter the action that will trigger this webhook.
ca: Indica l'acció que activarà aquest webhook.

en: Action event
ca: Esdeveniment d'acció

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Action
ca: Acció

en: Product deleted
ca: S'ha suprimit el producte

en: Product updated
ca: S'ha actualitzat el producte

en: Product created
ca: S'ha creat el producte

en: Order deleted
ca: S'ha suprimit la comanda

en: Order updated
ca: S'ha actualitzat la comanda

en: Order created
ca: S'ha creat la comanda

en: Customer deleted
ca: S'ha suprimit el client

en: Customer updated
ca: S'ha actualitzat el client

en: Customer created
ca: S'ha creat el client

en: Coupon deleted
ca: S'ha suprimit el cupó

en: Coupon updated
ca: S'ha actualitat el cupó

en: Coupon created
ca: S'ha creat el cupó

en: Select when the webhook will fire.
ca: Seleccioneu quan es dispararà el webhook.

en: The options are &quot;Active&quot; (delivers payload), &quot;Paused&quot; (does not deliver), or &quot;Disabled&quot; (does not deliver due delivery failures).
ca: Les opcions són «Activat» (lliura la càrrega útil), «En pausa» (no la lliura), o «Desactivat» (no la lliura a causa d'errors en el lliurament).

note: translators: %s: date
en: Friendly name for identifying this webhook, defaults to Webhook created on %s.
ca: Nom comprensible per identificar aquest webhook, per defecte serà Webhook creat el %s.

en: Webhook data
ca: Dades del webhook

en: Method
ca: Mètode

en: Tax name
ca: Nom de l'impost

en: State code
ca: Codi d'estat

en: Country code
ca: Codi de país

en: No row(s) selected
ca: Cap fila seleccionada

en: Import CSV
ca: Importa CSV

en: Remove selected row(s)
ca: Suprimeix la(es) fila(es) seleccionada(es)

en: Insert row
ca: Insereix fila

en: Tax rate ID.
ca: Identificador del tipus impositiu.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
ca: Trieu si aquest tipus impositiu també s'aplicarà a l'enviament o no.

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
ca: Trieu si es tracta d'un tipus impositiu compost o no. Els tipus impositius compostos s'apliquen abans que altres tipus impositius.

en: Compound
ca: Compost

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
ca: Trieu una prioritat per a aquest tipus impositiu. S'utilitzarà només 1 tipus per prioritat. Per definir múltiples tipus impositius per a una sola àrea heu d'especificar una prioritat diferent segons el tipus.

en: Priority
ca: Prioritat

en: Enter a name for this tax rate.
ca: Introduïu un nom per a aquest tipus impositiu.

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
ca: Introduïu un tipus impositiu (percentatge) amb 4 decimals.

en: Rate&nbsp;%
ca: Tarifa&nbsp;%

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
ca: Ciutats per aquesta regla. Utilitza punt i coma (;) per separar diversos valors. Deixa en blanc per aplicar-la a totes les ciutats.

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
ca: Un codi de província de 2 dígits, per exemple MA. Deixa'l en blanc per a aplicar-ho a totes.

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
ca: Un codi de país de 2 dígits, per exemple ES. Deixa'l en blanc per a aplicar-ho a tots.

en: Country&nbsp;code
ca: Codi&nbsp;país

en: Consumer secret
ca: Clau secreta del client

en: Copy
ca: Copia

en: Copied!
ca: S'ha copiat!

en: Consumer key
ca: Clau del client

en: Revoke key
ca: Revoca la clau

en: Generate API key
ca: Genera una clau API

en: Select the access type of these keys.
ca: Selecciona el tipus d'accés per a aquestes claus.

en: Owner of these keys.
ca: Propietari d'aquestes claus.

en: Friendly name for identifying this key.
ca: Nom comprensible per identificar aquesta clau.

en: Key details
ca: Detalls de la clau

note: translators: $s tax rate section name
en: %s rates
ca: %s tarifes

en: Standard rates
ca: Tarifes estàndard

en: Tax options
ca: Opcions d'impostos

en: ID
ca: Identificador

en: Shipping method(s)
ca: Mètode(s) d'enviament

en: Ship to specific countries only
ca: Envieu només a països específics

en: Ship to all countries
ca: Envieu a tots els països

en: Ship to all countries you sell to
ca: Envieu a tots els països on veneu

en: Choose which countries you want to ship to, or choose to ship to all locations you sell to.
ca: Trieu a quins països voleu enviar, o trieu enviar a tots els llocs on veneu.

en: This controls which shipping address is used by default.
ca: Controla quina adreça d'enviament s'utilitza per defecte.

en: Shipping destination
ca: Destinació de l'enviament

en: Hide shipping costs until an address is entered
ca: No mostris les despeses d'enviament fins que no s'hagi especificat una adreça

en: Enable the shipping calculator on the cart page
ca: Activa la calculadora d'enviaments a la pàgina de la cistella

en: Show "verified owner" label on customer reviews
ca: Mostra l'etiqueta «propietari verificat» a les ressenyes dels clients

en: Product ratings
ca: Valoracions del producte

en: This controls what unit you will define lengths in.
ca: Això controla amb quina unitat indicaràs les longituds.

en: Dimensions unit
ca: Unitat de dimensions

en: This controls what unit you will define weights in.
ca: Això controla amb quina unitat indicaràs els pesos.

en: Weight unit
ca: Unitat de pes

en: Measurements
ca: Mesuraments

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
ca: Activeu aquesta opció per permetre l'accés a les baixades quan les comandes estan «en procés», en lloc de «completades».

en: Grant access to downloadable products after payment
ca: Dona accés als productes baixables després del pagament

en: This setting does not apply to guest purchases.
ca: Aquesta configuració no s'aplica a les compres de visitants.

en: Downloads require login
ca: Les baixades requereixen iniciar una sessió

en: Access restriction
ca: Restricció d'accés

en: Redirect only
ca: Redirigeix només

en: Force downloads
ca: Força les baixades

en: File download method
ca: Mètode de baixada de fitxers

en: Stock display format
ca: Format de visualització d'estoc

en: Hide out of stock items from the catalog
ca: Amaga els articles esgotats al catàleg

en: Out of stock visibility
ca: Visibilitat d'estoc esgotat

en: Out of stock threshold
ca: Llindar d'estoc esgotat

en: Low stock threshold
ca: Llindar d'estoc baix

en: Notification recipient(s)
ca: Destinatari(s) de les notificacions

en: Enable out of stock notifications
ca: Activa les notificacions d'estoc esgotat

en: Enable low stock notifications
ca: Activa les notificacions d'estoc baix

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
ca: Manté l'estoc (per a comandes pendents de pagament) durant x minuts. Quan s'arribi a aquest límit es cancel·larà la comanda pendent. Deixeu-lo en blanc per desactivar-lo.

en: Hold stock (minutes)
ca: Manté l'estoc (en minuts)

en: Enable stock management
ca: Activa la gestió d'estocs

en: Manage stock
ca: Gestiona l'estoc

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
ca: Activa l'AJAX als botons de compra de les pàgines d'arxiu

en: Redirect to the cart page after successful addition
ca: Redirigeix a la pàgina de la cistella després d'afegir un producte correctament

en: Add to cart behaviour
ca: Comportament del botó Afegeix a la cistella

en: Sort by price (desc)
ca: Ordena per preu (desc)

en: Sort by price (asc)
ca: Ordena per preu (asc)

en: Sort by most recent
ca: Ordena per més recents

en: Average rating
ca: Valoració mitjana

en: Popularity (sales)
ca: Popularitat (vendes)

en: Default sorting (custom ordering + name)
ca: Ordre predeterminat (ordre personalitzat + nom)

en: Default product sorting
ca: Ordre de productes predeterminat

en: Show subcategories
ca: Mostra les subcategories

en: Show products
ca: Mostra els productes

en: Shop page display
ca: Visualització de la pàgina de la botiga

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
ca: Això estableix la pàgina base de la vostra botiga - aquí és on apareixerà el vostre arxiu de productes.

note: translators: %s: URL to settings.
en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
ca: La pàgina base també es pot utilitzar als vostres <a href="%s">enllaços permanents dels productes</a>.

en: Shop page
ca: Pàgina de la botiga

en: Integration
ca: Integració

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
ca: Això estableix el nombre de decimals que es mostren als preus mostrats.

en: Number of decimals.
ca: Nombre de decimals.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
ca: Això estableix el separador decimal dels preus mostrats.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
ca: Això estableix el separador de milers dels preus mostrats.

en: This controls the position of the currency symbol.
ca: Això controla la posició del símbol monetari.

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
ca: Això controla amb quina moneda es llisten els preus al catàleg i amb quina moneda es realitzaran els pagaments a través de les passarel·les de pagament.

en: Currency
ca: Moneda

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
ca: Les següents opcions afecten a com es mostren els preus a la botiga.

en: Currency options
ca: Opcions de moneda

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
ca: Això és una botiga de mostra per poder fer proves &mdash; no es tramitaran comandes.

en: Store notice
ca: Avís de la botiga

en: Geolocate (with page caching support)
ca: Geolocalitza (amb suport de memòria cau)

en: Geolocate
ca: Geolocalitza

en: Shop base address
ca: Adreça de la botiga

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Specific Countries
ca: Països específics

en: Sell to all countries
ca: Ven a tots els països

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
ca: Amb aquesta opció podeu triar a quins països voleu vendre.

en: Selling location(s)
ca: Lloc(s) de venda

en: Email template
ca: Plantilla de correu electrònic

en: "From" name
ca: Nom del remitent

en: Email sender options
ca: Opcions del remitent del correu electrònic

en: Email options
ca: Opcions de correu electrònic

en: Emails
ca: Correus electrònics

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Add payment method" page.
ca: Extrem per a la pàgina «Finalitza la compra &rarr; Afegeix mètode de pagament».

en: Add payment method
ca: Afegeix un mètode de pagament

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Order received" page.
ca: Extrem per a la pàgina «Finalitza la compra &rarr; Comanda rebuda».

en: Order received
ca: S'ha rebut la comanda

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Pay" page.
ca: Extrem per a la pàgina «Finalitza la compra &rarr; Pagament».

en: Pay
ca: Paga

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions during the checkout process. They should be unique.
ca: Els extrems s'afegeixen als URLs de les pàgines per tractar accions específiques durant el procés de pagament. Han de ser únics.

en: Checkout endpoints
ca: Extrems per a la finalització de compra

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
ca: Si definiu una pàgina de termes i condicions es preguntarà al client si els accepta en el moment de pagar.

en: Terms and conditions
ca: Termes i condicions

en: Checkout page
ca: Pàgina de pagament

en: Cart page
ca: Pàgina de la cistella

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
ca: Aquestes pàgines han de definir-se perquè WooCommerce sàpiga on enviar als usuaris en finalitzar la compra.

en: Force HTTP when leaving the checkout
ca: Força HTTP en finalitzar el pagament

en: Force secure checkout
ca: Força el pagament segur

en: Allows customers to checkout without an account.
ca: Permet als clients finalitzar la compra sense un compte d'usuari.

en: When applying multiple coupons, apply the first coupon to the full price and the second coupon to the discounted price and so on.
ca: Quan s'apliquin múltiples cupons, aplica el primer cupó per al preu complet i el segon per al preu descomptat i així successivament.

en: Calculate coupon discounts sequentially
ca: Calcula els descomptes de cupons seqüencialment

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
ca: Els cupons es poden aplicar des de les pàgines de la cistella i de finalitza la compra.

en: Enable the use of coupon codes
ca: Activa l'ús de codis de cupó

en: General options
ca: Opcions generals

en: Account creation
ca: Creació de comptes

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
ca: Extrem per forçar la desconnexió. Podeu afegir això als vostres menús amb un enllaç personalitzat: elteullocweb.com/?customer-logout=true

en: Logout
ca: Tanca la sessió

en: Endpoint for the "My account &rarr; Lost password" page.
ca: Extrem per a la pàgina «El meu compte &rarr; Contrasenya perduda».

en: Lost password
ca: Contrasenya perduda

en: Endpoint for the "My account &rarr; Addresses" page.
ca: Extrem per a la pàgina «El meu compte &rarr; Adreces».

en: Endpoint for the "My account &rarr; Edit account" page.
ca: Extrem per a la pàgina «El meu compte &rarr; Edita el compte».

en: Edit account
ca: Edita el compte

en: Endpoint for the "My account &rarr; View order" page.
ca: Extrem per a la pàgina «El meu compte &rarr; Visualitza la comanda».

en: View order
ca: Visualitza la comanda

en: My account page
ca: Pàgina del meu compte

en: Account pages
ca: Pàgines del compte

en: Accounts
ca: Comptes

en: Total sales minus shipping and tax.
ca: Vendes totals menys despeses d'enviament i impostos.

en: Net profit
ca: Benefici net

en: This is the sum of the 'Shipping total' field within your orders.
ca: Aquesta és la suma del camp 'Total de l'enviament' dins de les comandes.

en: Total shipping
ca: Enviament total

en: This is the sum of the 'Order total' field within your orders.
ca: Aquesta és la suma del camp 'Total de la comanda' dins de les comandes.

en: Total sales
ca: Vendes totals

en: Period
ca: Període

en: No taxes found in this period
ca: No s'han trobat impostos en aquest període

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
ca: Aquest és el total d'impostos per a la taxa (impostos d'enviament + impostos del producte).

en: Total tax
ca: Total d'impostos

en: This is the sum of the "Tax rows" shipping tax amount within your orders.
ca: Aquesta és la suma del total d'impostos d'enviament de les comandes a les «Files d'impostos».

en: Shipping tax amount
ca: Import de l'impost d'enviament

en: This is the sum of the "Tax rows" tax amount within your orders.
ca: Aquesta és la suma del total d'impostos de les comandes a les «Files d'impostos».

en: Tax amount
ca: Import de l'impost

en: Number of orders.
ca: Nombre de comandes.

en: Rate
ca: Tarifa

en: Units in stock
ca: Unitats en estoc

en: Parent
ca: Pare

en: No products found.
ca: No s'han trobat productes.

en: Sales amount
ca: Quantitat de vendes

en: Top earners
ca: Els més rendibles

en: Top freebies
ca: Els millors regals

en: No products found in range
ca: No s'han trobat productes en aquest interval

en: Top sellers
ca: Els més venuts

en: Product search
ca: Cerca de productes

note: translators: Reset button text for filters.
en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Showing reports for:
ca: Mostrant informes per:

note: translators: %s: total items purchased
en: %s purchases for the selected items
ca: %s compres per als articles seleccionats

note: translators: %s: total items sold
en: %s sales for the selected items
ca: %s vendes per als articles seleccionats

en: Net sales amount
ca: Quantitat de vendes neta

en: Gross sales amount
ca: Quantitat de vendes bruta

en: Shipping amount
ca: Import d'enviament

en: Average net sales amount
ca: Import net mitjà de les vendes

en: Number of orders
ca: Nombre de comandes

en: Number of items sold
ca: Nombre d'articles venuts

note: translators: %s: total coupons
en: %s worth of coupons used
ca: %s valorat en cupons utilitzats

note: translators: %s: total shipping
en: %s charged for shipping
ca: %s cobrat per l'enviament

note: translators: %s: total items
en: %s items purchased
ca: %s articles comprats

note: translators: %s: total orders
en: %s orders placed
ca: %s comandes realitzades

en: This is the sum of the order totals after any refunds and excluding shipping and taxes.
ca: Aquesta es la suma del total de les comandes després dels reemborsaments excloent enviament i impostos.

note: translators: %s: net sales
en: %s net sales in this period
ca: %s vendes netes en aquest període

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
ca: Aquesta es la suma del total de les comandes després dels reemborsaments inclosos l'enviament i els impostos.

note: translators: %s: total sales
en: %s gross sales in this period
ca: %s vendes brutes en aquest període

note: translators: %s: average sales
en: %s average net monthly sales
ca: %s vendes netes mensuals de mitjana

note: translators: %s: average sales
en: %s average net daily sales
ca: %s vendes netes diàries de mitjana

en: All
ca: Totes

en: None
ca: Cap

en: Select categories&hellip;
ca: Seleccioneu categories&hellip;

en: No out of stock products found.
ca: No hi ha productes esgotats.

en: No low in stock products found.
ca: No hi ha productes amb poc estoc.

en: new users
ca: usuaris nous

en: Signups
ca: Registres

en: guest orders
ca: comandes de visitants

en: customer orders
ca: comandes de clients

en: orders | orders
ca[0]: comandes
ca[1]: comandes

en: Guest orders
ca: Comandes de visitants

en: Customer orders
ca: Comandes de clients

en: Guest sales
ca: Vendes a visitants

en: Customer role.
ca: Perfil del client.

note: translators: %s: signups amount
en: %s signups in this period
ca: %s registres en aquest període

en: Last order
ca: Última comanda

en: Money spent
ca: Diners gastats

en: Location
ca: Ubicació

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Name (Last, First)
ca: Nom (cognoms, nom)

en: Link previous orders
ca: Enllaça amb comandes anteriors

en: View orders
ca: Visualitza les comandes

en: Refresh stats
ca: Actualitza l'estat

[ctx: hash before order number]
en: #
ca: Núm.

en: Search customers
ca: Cerca clients

note: translators: User display name
en: Refreshed stats for %s
ca: Estadístiques actualitzades per a %s

note: translators: single or plural number of orders
en: %s previous order linked | %s previous orders linked
ca[0]: %s comanda anterior enllaçada
ca[1]: %s comandes anteriors enllaçades

en: No customers found.
ca: No s'ha trobat cap client.

en: Customer
ca: Client

en: Discount amount
ca: Import del descompte

en: Number of coupons used
ca: Nombre de cupons utilitzats

en: Export CSV
ca: Exporta CSV

en: Most discount
ca: Descompte més gran

en: No coupons found in range
ca: No s'ha trobat cap cupó en aquest interval

en: Most popular
ca: Els més populars

en: No used coupons found
ca: S'han trobat cupons no utilitzats

en: Show
ca: Mostra

en: All coupons
ca: Tots els cupons

en: Choose coupons&hellip;
ca: Trieu cupons&hellip;

en: Filter by coupon
ca: Filtra per cupó

en: Last 7 days
ca: Els últims 7 dies

en: This month
ca: Aquest mes

en: Last month
ca: L'últim mes

en: Year
ca: Any

note: translators: %s: coupons amount
en: %s coupons used in total
ca: %s cupons utilitzats en total

note: translators: %s: discount amount
en: %s discounts in total
ca: %s descomptes en total

note: translators: 1: total items sold 2: days
en: Sold %1$d item in the last %2$d days | Sold %1$d items in the last %2$d days
ca[0]: Venut %1$d article en els últims %2$d dies
ca[1]: Venuts %1$d articles en els últims %2$d dies

note: translators: 1: total income 2: days
en: Sold %1$s worth in the last %2$d days
ca: Venut el valor equivalent a %1$s en els últims %2$d dies

en: Variation description.
ca: Descripció de la variació.

en: Tax class.
ca: Classe d'impost.

en: Same as parent
ca: Igual que el pare

en: Shipping classes
ca: Classes d'enviament

note: translators: %s dimension unit
en: Dimensions (L&times;W&times;H) (%s)
ca: Mides (L&times;A&times;A) (%s)

en: Sale end date
ca: Data de finalització de l'oferta

en: Sale start date
ca: Data d'inici de l'oferta

en: Cancel schedule
ca: Cancel·la la planificació

en: Sale price
ca: Preu rebaixat

en: Variation price (required)
ca: Preu de la variació (obligatori)

en: Regular price
ca: Preu habitual

en: Enable this option to enable stock management at variation level
ca: Activeu aquesta opció per permetre la gestió d'estoc en cada variació

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
ca: Activeu aquesta opció si un producte no s'envia o no hi ha despeses d'enviament

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
ca: Activa aquesta opció si es dóna accés a un fitxer baixable amb la compra d'un producte

en: Enabled
ca: Activat

en: Upload an image
ca: Penja una imatge

en: Remove this image
ca: Suprimeix aquesta imatge

en: Insert file URL
ca: Insereix l'URL del fitxer

en: Choose file
ca: Trieu un fitxer

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: Add new
ca: Afegeix

en: Shipping methods
ca: Mètodes d'enviament

en: Shipping name
ca: Nom de l'enviament

en: Optional
ca: Opcional

en: Or, enter tax rate ID:
ca: O introduïu l'identificador del tipus impositiu:

en: Rate %
ca: Tarifa %

en: Rate code
ca: Codi de tarifa

en: Tax class
ca: Classe d'impost

en: Rate name
ca: Nom de tarifa

en: Add tax
ca: Afegeix impostos

en: Add products
ca: Afegeix productes

note: translators: refund amount
en: You will need to manually issue a refund through your payment gateway after using this.
ca: Haureu d'enviar manualment un reemborsament a través de la vostra passarel·la de pagament després d'utilitzar això.

en: Payment gateway
ca: Passarel·la de pagament

en: Reason for refund (optional):
ca: Motiu del reemborsament (opcional):

en: Refund amount
ca: Import reemborsat

en: Total available to refund
ca: Total disponible per a reemborsament

en: Amount already refunded
ca: Import ja reemborsat

en: Restock refunded items
ca: Reposa a l'estoc dels articles reemborsats

note: translators: Save as in "Save $x".
en: Save
ca: Desa

en: Add fee
ca: Afegeix una quota

en: Add product(s)
ca: Afegeix producte(s)

en: Refund
ca: Reemborsa

en: To edit this order change the status back to "Pending payment"
ca: Per editar aquesta comanda canvieu l'estat de nou a «Pendent de pagament»

en: Refunded
ca: Reemborsat

en: Order Total
ca: Total de la comanda

en: Tax
ca: Impostos

en: Qty
ca: Quant.

note: translators: %s: Item name.
en: Item
ca: Article

en: After pre-tax discounts.
ca: Després dels descomptes abans dels impostos.

en: Add&nbsp;meta
ca: Afegeix&nbsp;metadades

en: Product SKU.
ca: SKU del producte.

en: Variation ID:
ca: Identificador de variació:

en: Product ID.
ca: Identificador de producte.

en: Fee name
ca: Nom de la quota

en: Access expires
ca: L'accés caduca

en: Downloads remaining
ca: Baixades restants

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
ca[0]: Baixat %s vegada
ca[1]: Baixat %s vegades

en: Revoke access
ca: Revoca l'accés

en: Add product gallery images
ca: Afegeix imatges del producte a la galeria

en: Add to gallery
ca: Afegeix a la galeria

en: Add images to product gallery
ca: Afegeix imatges a la galeria del producte

en: Delete image
ca: Suprimeix la imatge

note: translators: 1: variation id 2: product name
en: Variation #%1$s of %2$s
ca: Variació núm. %1$s de %2$s

note: translators: 1: Downloadable file, 2: List of allowed filetypes.
en: The downloadable file %1$s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %2$s
ca: El fitxer baixable %1$s no es pot utilitzar perquè no és d'un tipus permès. Els tipus permesos inclouen: %2$s

en: Go to the last page
ca: Vés a l'última pàgina

en: Go to the next page
ca: Vés a la següent pàgina

[ctx: number of pages]
en: of
ca: de

en: Current page
ca: Pàgina actual

en: Select Page
ca: Selecciona una pàgina

en: Go to the previous page
ca: Vés a l'anterior pàgina

en: Go to the first page
ca: Vés a la primera pàgina

note: translators: variations count
en: %s item | %s items
ca[0]: %s article
ca[1]: %s articles

en: Go
ca: Vés

en: Download expiry
ca: Caducitat de la baixada

en: Download limit
ca: Limit de baixades

en: Downloadable products
ca: Productes baixables

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
ca: Commuta &quot;Gestiona estoc&quot;

en: Set scheduled sale dates
ca: Estableix el període de rebaixes

en: Decrease sale prices (fixed amount or percentage)
ca: Redueix els preus rebaixats (quantitat fixa o percentatge)

en: Increase sale prices (fixed amount or percentage)
ca: Incrementa els preus rebaixats (quantitat fixa o percentatge)

en: Set sale prices
ca: Estableix els preus rebaixats

en: Decrease regular prices (fixed amount or percentage)
ca: Redueix els preus habituals (quantitat fixa o percentatge)

en: Increase regular prices (fixed amount or percentage)
ca: Incrementa els preus habituals (quantitat fixa o percentatge)

en: Set regular prices
ca: Estableix els preus habituals

en: Pricing
ca: Preus

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
ca: Commuta &quot;Virtual&quot;

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
ca: Commuta &quot;Baixable&quot;

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
ca: Commuta &quot;Activat&quot;

en: Delete all variations
ca: Suprimeix totes les variacions

en: Default Form Values
ca: Valors predeterminats del formulari

en: Learn more
ca: Més informació

en: Enable reviews
ca: Activa les ressenyes

en: Custom ordering position.
ca: Posició de l'ordre personalitzat.

en: Menu order
ca: Ordre del menú

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
ca: Introduïu una nota opcional per enviar al client després de la compra.

en: Purchase note
ca: Nota de compra

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
ca: Les vendes creuades són productes que promocioneu a la cistella, seleccionats en funció del producte actual.

en: Cross-sells
ca: Vendes creuades

en: Upsells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
ca: Les vendes dirigides són productes que recomanes en lloc del producte que s'està veient, per exemple, productes que són més rendibles o de millor qualitat o més cars.

en: Upsells
ca: Vendes dirigides

en: Save attributes
ca: Desa els atributs

en: Close
ca: Tanca

en: Expand
ca: Amplia

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
ca: Les classes d'enviament s'utilitzen a certs mètodes d'enviament per a agrupar productes similars.

en: Shipping class
ca: Classe d'enviament

en: No shipping class
ca: Sense classe d'enviament

en: LxWxH in decimal form
ca: LxAxA en forma decimal

en: Height
ca: Alçada

en: Width
ca: Amplada

en: Length
ca: Longitud

en: Weight in decimal form
ca: Pes en forma decimal

en: Weight
ca: Pes

en: Sold individually
ca: Es ven individualment

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
ca: Controla si el producte es mostra o no com «en estoc» o «esgotat» a la botiga.

en: Stock status
ca: Estat de l'estoc

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed. If enabled, stock quantity can go below 0.
ca: Si gestioneu l'estoc, això controla si es permeten reserves o no. Si està activat, l'estoc pot ser més petit que 0.

en: Allow, but notify customer
ca: Permet, però notifica al client

en: Do not allow
ca: No ho permetis

en: Allow backorders?
ca: Voleu permetre les reserves?

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
ca: Quantitat d'estoc. Si es tracta d'un producte variable aquest valor s'utilitzarà per controlar l'estoc de totes les variacions, llevat que defineixis un estoc per a cada variació.

en: Stock qty
ca: Estoc

en: Manage stock?
ca: Gestiona l'estoc?

en: Choose a tax class for this product. Tax classes are used to apply different tax rates specific to certain types of product.
ca: Trieu una classe d'impost per a aquest producte. Les classes d'impostos s'utilitzen per aplicar diferents tipus impositius específics per a certs tipus de productes.

en: Standard
ca: Estàndard

en: Define whether or not the entire product is taxable, or just the cost of shipping it.
ca: Definiu si tot el producte està subjecte a impostos o només les despeses d'enviament del mateix.

[ctx: Tax status]
en: None
ca: Cap

en: Shipping only
ca: Enviament només

en: Taxable
ca: Subjecte a impostos

en: Standard product
ca: Producte estàndard

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
ca: Introduïu el número de dies que han de passar abans que caduqui un enllaç de baixada, o deixeu-ho en blanc.

en: Never
ca: Mai

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
ca: Deixeu en blanc per a un nombre il·limitat de re-baixades.

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Add File
ca: Afegeix un fitxer

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to. URLs entered here should already be encoded.
ca: Aquest és l'URL o la ruta absoluta del fitxer al qual els clients tindran accés. Els URLs introduïts aquí ja haurien d'estar codificats.

en: File URL
ca: URL del fitxer

en: This is the name of the download shown to the customer.
ca: Aquest és el nom de la baixada que es mostra al client.

en: Downloadable files
ca: Fitxers baixables

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
ca: Fins&hellip;

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
ca: De&hellip;

en: Sale price dates
ca: Dates del preu rebaixat

en: Schedule
ca: Període

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
ca: Aquest text es mostra en el botó que enllaça amb el producte extern.

[ctx: placeholder]
en: Buy product
ca: Compreu el producte

en: Button text
ca: Text del botó

en: Enter the external URL to the product.
ca: Introduïu l'URL extern al producte.

en: Product URL
ca: URL del producte

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
ca: El SKU és un número de referència, un identificador únic de cada producte i servei diferenciat que es pot comprar.

en: Stock Keeping Unit
ca: Unitat de manteniment d'estoc

en: Advanced
ca: Avançat

en: Variations
ca: Variacions

en: Linked Products
ca: Productes enllaçats

en: Shipping
ca: Enviament

en: Inventory
ca: Inventari

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
ca: Els productes baixables donen accés a un fitxer després de la compra.

en: Virtual products are intangible and are not shipped.
ca: Els productes virtuals són intangibles i no s'envien.

en: Product Type
ca: Tipus de producte

en: Add
ca: Afegeix

en: Note to customer
ca: Nota per al client

en: Private note
ca: Nota privada

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
ca: Afegiu una nota per a la vostra referència, o afegiu una nota per al client (es notificarà a l'usuari)

en: Add note
ca: Afegeix una nota

en: There are no notes yet.
ca: Encara no hi ha notes.

en: Delete note
ca: Suprimeix la nota

note: translators: %s: plugin author translators: %s: note author translators: %s: Comment author.
en: by %s
ca: per %s

note: translators: $1: Date created, $2 Time created
en: added on %1$s at %2$s
ca: afegit el %1$s a les %2$s

en: Grant access
ca: Permet l'accés

en: Search for a downloadable product&hellip;
ca: Cerca un producte baixable&hellip;

note: translators: file name. translators: %d file count
en: File %d
ca: Fitxer %d

en: Customer notes about the order
ca: Les notes del client sobre la comanda

en: Customer provided note
ca: Nota del client

en: No shipping address set.
ca: Falta l'adreça d'enviament.

en: Load shipping address
ca: Carrega l'adreça d'enviament

en: Shipping details
ca: Detalls de l'enviament

en: Transaction ID
ca: Identificador de transacció

en: Other
ca: Altres

en: No billing address set.
ca: Falta l'adreça de facturació.

en: Address | Addresses
ca[0]: Adreça
ca[1]: Adreces

en: Load billing address
ca: Carrega l'adreça de facturació

en: Billing details
ca: Detalls de facturació

en: Customer:
ca: Client:

en: Order Status
ca: Estat de la comanda

en: Order Date
ca: Data de la comanda

en: Customer ID.
ca: Identificador del client.

note: translators: %s: payment method
en: Payment via %s
ca: Pagament mitjançant %s

en: Phone
ca: Telèfon

note: translators: Submit button text for filters.
en: Apply
ca: Aplica

en: Regenerate download permissions
ca: Regenera els permisos de baixada

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
ca: El codi de cupó ja existeix - els clients utilitzaran l'últim cupó que tingui aquest codi.

en: How many times this coupon can be used by an individual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
ca: Quantes vegades pot utilitzar aquest cupó un sol usuari. Utilitza el correu electrònic de facturació per als visitants i l'identificador d'usuari per als usuaris registrats.

en: Usage limit per user
ca: Límit d'ús per usuari

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
ca: El nombre màxim d'articles individuals a què es pot aplicar aquest cupó quan s'utilitzen descomptes a productes. Deixeu en blanc perquè s'apliqui a tots els articles qualificats de la cistella.

en: Limit usage to X items
ca: Limita l'ús a X articles

en: How many times this coupon can be used before it is void.
ca: Quantes vegades es pot utilitzar aquest cupó abans que sigui anul·lat.

en: Usage limit per coupon
ca: Límit d'ús per cupó

en: No restrictions
ca: Sense restriccions

en: No categories
ca: Sense categories

en: Exclude categories
ca: Exclou categories

en: Any category
ca: Qualsevol categoria

en: Product categories
ca: Categories de productes

en: Exclude products
ca: Exclou productes

en: Search for a product&hellip;
ca: Cerca un producte&hellip;

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are items in the cart that are not on sale.
ca: Marca aquesta casella si el cupó no s'hauria d'aplicar a articles rebaixats. Els cupons per article només funcionaran si l'article no està rebaixat. Els cupons per cistella només funcionaran si no hi ha articles rebaixats a la cistella.

en: Exclude sale items
ca: Exclou els articles rebaixats

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
ca: Marqueu aquesta casella si el cupó no es pot utilitzar en combinació amb altres cupons.

en: Individual use only
ca: Ús individual

en: This field allows you to set the maximum spend (subtotal) allowed when using the coupon.
ca: Aquest camp us permet establir la despesa màxima (subtotal) permesa a l'hora d'utilitzar el cupó.

en: No maximum
ca: Sense màxim

en: Maximum spend
ca: Despesa màxima

en: This field allows you to set the minimum spend (subtotal) allowed to use the coupon.
ca: Aquest camp us permet establir la despesa mínima (subtotal) permesa a l'hora d'utilitzar el cupó.

en: No minimum
ca: Sense mínim

en: Minimum spend
ca: Despesa mínima

en: Coupon expiry date
ca: Data de caducitat del cupó

note: translators: %s: URL to free shipping document.
en: Check this box if the coupon grants free shipping. A <a href="%s" target="_blank">free shipping method</a> must be enabled in your shipping zone and be set to require "a valid free shipping coupon" (see the "Free Shipping Requires" setting).
ca: Marqueu aquesta casella si el cupó inclou l'enviament gratuït. El <a href="%s" target="_blank">mètode d'enviament gratuït</a> ha d'estar actiu a la vostra zona d'enviament i també haver establert que es requereixi «un cupó d'enviament gratuït vàlid» (vegeu l'opció «L'enviament gratuït requereix»).

en: Allow free shipping
ca: Permet l'enviament gratuït

en: Value of the coupon.
ca: Valor del cupó.

en: Discount type
ca: Tipus de descompte

en: Usage limits
ca: Límits d'ús

en: Usage restriction
ca: Restricció d'ús

en: Sorry, there has been an error.
ca: S'ha produït un error.

en: Upload file and import
ca: Penja el fitxer i importa

en: Delimiter
ca: Delimitador

en: OR enter path to file:
ca: O introduïu la ruta al fitxer:

note: translators: %s: maximum upload size
en: Maximum size: %s
ca: Mida màxima: %s

en: Choose a file from your computer:
ca: Trieu un fitxer del vostre ordinador:

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
ca: Abans de penjar el fitxer d'importació, heu de solucionar el següent error:

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
ca: Pengeu un fitxer CSV que contingui tipus impositius per importar el seu contingut a la botiga. Seleccioneu un fitxer .csv per penjar i feu clic a «Penja el fitxer i importa».

en: Import tax rates
ca: Importa tipus impositius

en: View tax rates
ca: Visualitza els tipus impositius

en: All done!
ca: Fet!

en: The CSV is invalid.
ca: El CSV no és vàlid.

en: The file does not exist, please try again.
ca: El fitxer no existeix, proveu-ho de nou.

en: Thank you for selling with WooCommerce.
ca: Gràcies per vendre amb WooCommerce.

en: Thanks :)
ca: Gràcies :)

en: Docs
ca: Documents

note: translators: %s: WooCommerce version
en: Version %s
ca: Versió %s

en: Search webhooks
ca: Cerca webhooks

en: Add webhook
ca: Afegeix un webhook

en: Webhook created successfully.
ca: Webhook creat correctament.

en: Webhook updated successfully.
ca: Webhook actualitzat correctament.

note: translators: %d: count
en: %d webhook permanently deleted. | %d webhooks permanently deleted.
ca[0]: S'ha suprimit %d webhook definitivament.
ca[1]: S'han suprimit %d webhooks definitivament.

en: You do not have permission to edit Webhooks
ca: No teniu permisos per editar webhooks

en: You do not have permission to update Webhooks
ca: No teniu permisos per actualitzar webhooks

note: translators: %s: date
en: Webhook created on %s
ca: Webhook creat el %s

en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

[ctx: posts]
note: translators: %s: count
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Total <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Totals <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: number of orders
en: Drafts <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Esborrany <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Esborranys <span class="count">(%s)</span>

en: Delivery URL
ca: URL de lliurament

en: Topic
ca: Tema

en: Attribute terms can be assigned to products and variations.<br/><br/><b>Note</b>: Deleting a term will remove it from all products and variations to which it has been assigned. Recreating a term will not automatically assign it back to products.
ca: Els termes d'atributs es poden assignar als productes i variacions. <br/><br/><b>Nota:</b> Si suprimiu un terme s'eliminarà de tots els productes i variacions als què ha estat assignat. Si recreeu un terme no s'assignarà automàticament de nou als productes.

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top-right of this page.
ca: Les categories de producte de la botiga es poden gestionar des d'aquí. Per canviar l'ordre de les categories a la botiga podeu arrossegar-les aquí per reordenar-les. Per veure més categories feu clic a l'enllaç «Opcions de pantalla» que es troba a la part superior d'aquesta pàgina.

en: Use image
ca: Utilitza la imatge

en: Remove image
ca: Suprimeix la imatge

en: Upload/Add image
ca: Penja/Afegeix una imatge

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Both
ca: Ambdós

en: Products
ca: Productes

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Delete WooCommerce tax rates
ca: Suprimeix els tipus impositius del WooCommerce

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
ca: Aquesta eina reinicialitzarà els perfils admin, customer i shop_manager al seu estat original. Utilitzeu aquesta opció si els vostres usuaris no poden accedir a totes les pàgines d'administració de WooCommerce.

en: Reset capabilities
ca: Reinicialitza les capacitats

en: Capabilities
ca: Capacitats

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
ca: Aquesta eina recomptarà els termes de producte - útil quan es canvia la configuració d'una manera que amaga productes del catàleg.

en: Recount terms
ca: Recompta els termes

en: Term counts
ca: Recomptes de termes

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
ca: Aquesta eina netejarà TOTES les dades transitòries caducades de WordPress.

en: Expired transients
ca: Dades transitòries caducades

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
ca: Aquesta eina netejarà la memòria cau de dades transitòries de producte/botiga.

en: Clear transients
ca: Neteja les dades transitòries

en: Your changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

note: translators: %s: callback string
en: There was an error calling %s
ca: S'ha produït un error en cridar %s

note: translators: %1$s: callback string, %2$s: error message
en: There was an error calling %1$s: %2$s
ca: S'ha produït un error en cridar %1$s: %2$s

en: Tax rates successfully deleted
ca: S'han suprimit els tipus impositius correctament

en: Terms successfully recounted
ca: Termes recalculats correctament

en: Roles successfully reset
ca: Els perfils s'han reinicialitzat correctament

note: translators: %d: amount of expired transients
en: %d transients rows cleared
ca: %d files de dades transitòries netejades

en: Product transients cleared
ca: S'han netejat les dades transitòries dels productes

en: Learn More
ca: Més informació

en: Next step
ca: Pas següent

en: Allow
ca: Permet

en: Enable cash on delivery
ca: Activa el pagament contra reemborsament

en: Cash on delivery
ca: Pagament contra reemborsament

en: Offline Payments
ca: Pagaments sense connexió

en: PayPal email address
ca: Adreça electrònica de PayPal

en: State
ca: Estat

en: Decimal separator.
ca: Separador decimal.

en: Thousand separator.
ca: Separador de milers.

en: Right with space
ca: Dreta amb espai

en: Left with space
ca: Esquerra amb espai

en: Right
ca: Dreta

en: Left
ca: Esquerra

en: Currency position.
ca: Posició de la moneda.

en: Choose a currency&hellip;
ca: Trieu una moneda &hellip;

en: Where is your store based?
ca: On es troba la vostra botiga?

en: Skip this step
ca: Salta aquest pas

en: Continue
ca: Continua

[ctx: Page title]
en: My account
ca: El meu compte

[ctx: Page title]
en: Checkout
ca: Finalitza la compra

[ctx: Page title]
en: Cart
ca: Cistella

[ctx: Page title]
en: Shop
ca: Botiga

en: Not right now
ca: Ara no

en: Let's go!
ca: Anem!

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
ca: WooCommerce &rsaquo; Assistent de configuració

en: Ready!
ca: A punt!

en: Payments
ca: Pagaments

en: Page setup
ca: Configuració de la pàgina

en: Select none
ca: No seleccionar-ne cap

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select a page&hellip;
ca: Seleccioneu una pàgina&hellip;

en: Hard crop?
ca: Retallar imatge?

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
ca: S'han desactivat els paràmetres d'aquesta imatge perquè els seus valors estan sobreescrits per un filtre.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ca: Si canvieu de pàgina es perdran els canvis.

en: Your settings have been saved.
ca: S'ha desat la configuració.

en: Taxes by date
ca: Impostos per data

en: Taxes by code
ca: Impostos per codi

en: Taxes
ca: Impostos

en: Most stocked
ca: Amb més estoc

en: Low in stock
ca: Baix d'estoc

en: Customer list
ca: Llista de clients

en: Customers vs. guests
ca: Clients vs visitants

en: Customers
ca: Clients

en: Coupons by date
ca: Cupons per data

en: Sales by category
ca: Vendes per categoria

en: Sales by product
ca: Vendes per producte

en: Sales by date
ca: Vendes per data

en: Orders
ca: Comandes

en: Email
ca: Correu electrònic

en: State / County or state code
ca: Estat / País o codi d'estat

en: State/County
ca: Estat/Província

en: Postcode
ca: Codi postal

en: City
ca: Ciutat

en: Company
ca: Empresa

en: Last name
ca: Cognoms

en: First name
ca: Nom

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: OK
ca: D'acord

en: Catalog visibility:
ca: Visibilitat del catàleg:

en: Hidden
ca: Ocult

en: Search
ca: Cerca

en: Catalog
ca: Catàleg

en: Description (optional)
ca: Descripció (opcional)

en: Coupon code
ca: Codi del cupó

en: Product name
ca: Nom del producte

en: Search for a customer&hellip;
ca: Buscar un client &hellip;

en: Show all types
ca: Mostra'n tots els tipus

en: Simple product
ca: Producte simple

en: Variable product
ca: Producte variable

en: External/Affiliate product
ca: Producte extern/afiliat

en: Grouped product
ca: Producte agrupat

en: Order status changed by bulk edit:
ca: Estat de les comandes que han canviat en massa:

en: Complete
ca: Completat

en: Processing
ca: En procés

en: Guest
ca: Visitant

en: Billing
ca: Facturació

note: translators: Review date format. See https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: Y/m/d
ca: d/m/Y

en: View
ca: Visualitza

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Delete permanently
ca: Suprimeix definitivament

en: Delete this review permanently
ca: Suprimeix aquesta ressenya permanentment

en: Trash
ca: Paperera

en: Move this review to the Trash
ca: Mou aquesta ressenya a la paperera

en: Restore
ca: Restaura

en: Restore this review from the Trash
ca: Restaura aquesta ressenya de la paperera

en: Yes
ca: Sí

en: Toggle featured
ca: Marca com a destacat

en: Sample
ca: Mostra

en: Downloadable
ca: Baixable

en: Actions
ca: Accions

en: Order notes
ca: Notes de la comanda

en: Ship to
ca: Envia-ho a

en: Purchase
ca: Compra

en: Order | Orders
ca[0]: Comanda
ca[1]: Comandes

en: Status
ca: Estat

en: Expiry date
ca: Data de caducitat

en: Usage / Limit
ca: Ús / Límit

en: Product IDs
ca: Identificador del producte

en: Coupon amount
ca: Import del cupó

en: Coupon type
ca: Tipus de cupó

en: Code
ca: Codi

en: Date
ca: Data

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Price
ca: Preu

en: Stock
ca: Estoc

en: Image
ca: Imatge

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon restored from the Trash. | %s coupons restored from the Trash.
ca[0]: %s cupó restaurat de la paperera.
ca[1]: %s cupons restaurats de la paperera.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon moved to the Trash. | %s coupons moved to the Trash.
ca[0]: %s cupó mogut a la paperera.
ca[1]: %s cupons moguts a la paperera.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon permanently deleted. | %s coupons permanently deleted.
ca[0]: S'ha suprimit %s cupó definitivament.
ca[1]: S'han suprimit %s cupons definitivament.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon not updated, somebody is editing it. | %s coupons not updated, somebody is editing them.
ca[0]: %s cupó no actualitzat, algú l'està editant.
ca[1]: %s cupons no actualitzats, algú els està editant.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon updated. | %s coupons updated.
ca[0]: %s cupó actualitzat.
ca[1]: %s cupons actualitzats.

note: translators: %s: order count translators: %s: orders count
en: %s order restored from the Trash. | %s orders restored from the Trash.
ca[0]: %s comanda restaurada de la paperera.
ca[1]: %s comandes restaurades de la paperera.

note: translators: %s: order count translators: %s: orders count
en: %s order moved to the Trash. | %s orders moved to the Trash.
ca[0]: %s comanda moguda a la paperera.
ca[1]: %s comandes mogudes a la paperera.

note: translators: %s: order count translators: %s: orders count
en: %s order permanently deleted. | %s orders permanently deleted.
ca[0]: S'ha suprimit %s comanda definitivament.
ca[1]: S'han suprimit %s comandes definitivament.

note: translators: %s: order count
en: %s order not updated, somebody is editing it. | %s orders not updated, somebody is editing them.
ca[0]: %s comanda no actualitzada, algú l'està editant.
ca[1]: %s comandes no actualitzades, algú les està editant.

note: translators: %s: order count
en: %s order updated. | %s orders updated.
ca[0]: S'ha actualitzat %s comanda.
ca[1]: S'han actualitzat %s comandes.

note: translators: %s: product count
en: %s product restored from the Trash. | %s products restored from the Trash.
ca[0]: %s producte restaurat de la paperera.
ca[1]: %s productes restaurats de la paperera.

note: translators: %s: product count
en: %s product moved to the Trash. | %s products moved to the Trash.
ca[0]: %s producte mogut a la paperera.
ca[1]: %s productes moguts a la paperera.

note: translators: %s: product count
en: %s product permanently deleted. | %s products permanently deleted.
ca[0]: S'ha suprimit %s producte definitivament.
ca[1]: S'han suprimit %s productes definitivament.

note: translators: %s: product count
en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
ca[0]: %s producte no actualitzat, algú l'està editant.
ca[1]: %s productes no actualitzats, algú els està editant.

note: translators: %s: product count
en: %s product updated. | %s products updated.
ca[0]: %s producte actualitzat.
ca[1]: %s productes actualitzats.

en: Coupon draft updated.
ca: Esborrany del cupó actualitzat.

en: Coupon submitted.
ca: Cupó enviat.

en: Coupon saved.
ca: S'ha desat el cupó.

en: Coupon updated.
ca: S'ha actualitzat el cupó.

en: Order draft updated.
ca: Esborrany de la comanda actualitzat.

en: Order submitted.
ca: Comanda enviada.

en: Order saved.
ca: S'ha desat la comanda.

en: Order updated.
ca: Comanda actualitzada.

note: translators: %s: product url
en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
ca: Esborrany del producte actualitzat. <a target="_blank" href="%s">Previsualitza el producte</a>

en: M j, Y @ G:i
ca: d/m/Y \a \l\e\s H:i

note: translators: 1: date 2: product url
en: Product scheduled for: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
ca: S'ha programat el producte per a: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Previsualitza el producte</a>

note: translators: %s: product url
en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
ca: S'ha enviat el producte. <a target="_blank" href="%s">Previsualitza el producte</a>

en: Product saved.
ca: S'ha desat el producte.

en: Product updated.
ca: S'ha actualitzat el producte.

en: Custom field deleted.
ca: S'ha suprimit el camp personalitzat.

en: Custom field updated.
ca: S'ha actualitzat el camp personalitzat.

en: Product Categories
ca: Categories de productes

en: Product description
ca: Descripció del producte

[ctx: slug]
en: product
ca: producte

en: Enter a custom base to use. A base must be set or WordPress will use default instead.
ca: Introduïu la base personalitzada que s'utilitzarà. Heu d'afegir una base o WordPress utilitzarà la base predeterminada.

en: Custom base
ca: Base personalitzada

en: Shop base with category
ca: Base de la botiga amb categoria

en: Shop base
ca: Base de la botiga

en: Product | Products
ca[0]: Producte
ca[1]: Productes

en: Default
ca: Per defecte

[ctx: default-slug]
en: product
ca: producte

[ctx: default-slug]
en: shop
ca: botiga

[ctx: slug]
en: product-tag
ca: etiqueta-producte

[ctx: slug]
en: product-category
ca: categoria-producte

en: Product attribute base
ca: Base de l'atribut de producte

en: Product tag base
ca: Base de l'etiqueta de producte

en: Product category base
ca: Base de la categoria de producte

en: Reviews
ca: Ressenyes

en: Rating
ca: Valoració

en: Coupon data
ca: Dades del cupó

note: Translators: %s order type name.
en: %s actions
ca: Accions de %s

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
ca: Nota: Els permisos per als articles de la comanda es donen automàticament quan l'estat de la comanda canvia a en procés/completada.

en: Downloadable product permissions
ca: Permisos del producte baixable

note: Translators: %s order type name.
en: %s notes
ca: Notes de %s

en: %s items
ca: %s articles

note: Translators: %s order type name.
en: %s data
ca: Dades de %s

en: Product gallery
ca: Galeria del producte

en: Product data
ca: Dades del producte

en: Product short description
ca: Descripció breu del producte

en: Visit Store
ca: Visitar botiga

en: Add to menu
ca: Afegeix al menú

en: WooCommerce endpoints
ca: Extrems del WooCommerce

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
ca: Comandes

en: WooCommerce settings
ca: Configuració del WooCommerce

en: Sales reports
ca: Informes de vendes

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
ca: Importeu <strong>els tipus impositius</strong> a la vostra botiga mitjançant un fitxer csv.

en: WooCommerce tax rates (CSV)
ca: Tipus impositius del WooCommerce (CSV)

en: Official extensions
ca: Extensions oficials

en: Official themes
ca: Temes oficials

en: GitHub project
ca: Projecte a GitHub

en: WordPress.org project
ca: Projecte WordPress.org

en: About WooCommerce
ca: Sobre WooCommerce

en: For more information:
ca: Més informació a:

en: Report a bug
ca: Informeu d'un error

note: translators: 1: GitHub issues URL 2: GitHub contribution guide URL 3: System status report URL
en: If you find a bug within WooCommerce core you can create a ticket via <a href="%1$s">GitHub issues</a>. Ensure you read the <a href="%2$s">contribution guide</a> prior to submitting your report. To help us solve your issue, please be as descriptive as possible and include your <a href="%3$s">system status report</a>.
ca: Si trobeu un error en el nucli de WooCommerce podeu crear un tiquet a <a href="%1$s">les incidències del GitHub</a>. Abans d'enviar un informe, assegureu-vos d'haver llegit la <a href="%2$s">guia de contribució</a>. Per ajudar-nos a resoldre el problema, procureu ser tan descriptius com pugueu i incloeu l'<a href="%3$s">informe d'estat del vostre sistema</a>.

en: Found a bug?
ca: Heu trobat un error?

en: Before asking for help, we recommend checking the system status page to identify any problems with your configuration.
ca: Abans de demanar ajuda, us recomanem revisar la pàgina d'estat del sistema per identificar qualsevol problema amb la configuració.

note: translators: %s: Documentation URL
en: Should you need help understanding, using, or extending WooCommerce, <a href="%s">please read our documentation</a>. You will find all kinds of resources including snippets, tutorials and much more.
ca: Si necessiteu ajuda per comprendre, utilitzar i ampliar WooCommerce, <a href="%s">llegiu la documentació</a>. Hi trobareu tot tipus de recursos, incloent trossos de codi, tutorials i molt més.

en: Coupons
ca: Cupons

en: Reports
ca: Informes

en: Local pickup
ca: Recollida local

en: Local delivery
ca: Lliurament local

en: Free Shipping
ca: Enviament gratuït

en: PayPal Standard
ca: PayPal estàndard

en: Email Settings
ca: Configuració del correu electrònic

en: Shipping settings
ca: Opcions d'enviament

note: translators: %s: product id
en: Product creation failed, could not find original product: %s
ca: Ha fallat la creació del producte. No s'ha pogut trobar el producte original: %s

en: No product to duplicate has been supplied!
ca: No s'ha proporcionat cap producte per duplicar!

en: Copy to a new draft
ca: Copia en un nou esborrany

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Make a duplicate from this product
ca: Duplica aquest producte

en: There are no product reviews yet.
ca: Encara no hi ha cap ressenya de productes.

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
ca[0]: <strong>%s producte</strong> esgotat
ca[1]: <strong>%s productes</strong> esgotats

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
ca[0]: <strong>%s producte</strong> quasi sense existències
ca[1]: <strong>%s productes</strong> quasi sense existències

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
ca[0]: <strong>%s comanda</strong> en espera
ca[1]: <strong>%s comandes</strong> en espera

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
ca[0]: <strong>%s comanda</strong> espera ser processada
ca[1]: <strong>%s comandes</strong> esperen ser processades

note: translators: 1: top seller product title 2: top seller quantity
en: %1$s top seller this month (sold %2$d)
ca: %1$s més venut d'aquest mes (%2$d vendes)

en: WooCommerce status
ca: Estat del WooCommerce

en: WooCommerce Recent Reviews
ca: Ressenyes recents del WooCommerce

en: Are you sure you want to delete this attribute?
ca: Segur que voleu suprimir aquest atribut?

en: Add attribute
ca: Afegeix un atribut

en: Add new attribute
ca: Afegeix un atribut nou

en: No attributes currently exist.
ca: Actualment no hi ha cap atribut.

en: Configure terms
ca: Configura els termes

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Edit
ca: Edita

en: Terms
ca: Termes

en: Order by
ca: Ordena per

en: Attributes
ca: Atributs

en: Update
ca: Actualitza

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
ca: Determina el criteri d'ordenació dels termes a les pàgines de productes de la botiga. Si utilitzeu un ordre personalitzat podeu arrossegar i deixar anar els termes en aquest atribut.

en: Term ID
ca: Identificador de terme

en: Name (numeric)
ca: Nom (numèric)

en: Custom ordering
ca: Ordre personalitzat

en: Default sort order
ca: Criteri d'ordenació predeterminat

en: Type
ca: Tipus

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
ca: Activeu això si voleu que aquest atribut tingui pàgines d'arxiu de producte a la botiga.

en: Enable Archives?
ca: Activa els arxius?

en: Unique slug/reference for the attribute; must be no more than 28 characters.
ca: Àlies/Referència única per a l'atribut; ha de tenir menys de 28 caràcters.

en: Slug
ca: Àlies

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
ca: Nom de l'atribut (es mostrarà a la botiga).

en: Error: non-existing attribute ID.
ca: Error: identificador d'atribut inexistent.

en: Edit attribute
ca: Edita l'atribut

en: Attribute updated successfully
ca: L'atribut s'ha actualitzat correctament

note: translators: %s: slug being validated translators: %s: attribute slug
en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
ca: L'àlies «%s» ja està en ús. Canvieu-lo.

note: translators: %s: slug being validated translators: %s: attribute slug
en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
ca: L'àlies «%s» no està permès perquè és un terme reservat. Canvieu-lo.

note: translators: %s: slug being validated translators: %s: attribute slug
en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
ca: L'àlies «%s» és massa llarg (el màxim són 28 caràcters). Escurceu-lo.

en: You cannot add the same tax rate twice!
ca: No podeu afegir el mateix tipus impositiu per duplicat!

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
ca: Segur que voleu revocar l'accés a aquesta baixada?

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
ca: No es pot garantir l'accés - pot ser que l'usuari ja tingués accés a aquest fitxer o que no s'hagi establert el correu electrònic de facturació. Assegureu-vos d'indicar el correu electrònic de facturació i que la comanda s'hagi desat.

en: No customer selected
ca: No s'ha seleccionat cap client

en: Featured
ca: Destacats

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ca: Voleu carregar la informació d'enviament del client? Aquesta acció suprimirà qualsevol informació d'enviament que ja hi hagi.

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
ca: Voleu carregar la informació de facturació del client? Aquesta acció suprimirà qualsevol informació de facturació que ja hi hagi.

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ca: Voleu copiar la informació de facturació a la informació d'enviament? Aquesta acció suprimirà la informació existent.

en: Enter a name for the new attribute term:
ca: Introduïu un nom per al nou terme d'atribut:

en: Used for variations
ca: S'utilitza per a les variacions

en: Visible on the product page
ca: Visible a la pàgina del producte

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
ca: Introduïu un text, o diferents atributs separats per barres verticals (|).

en: Value(s)
ca: Valor(s)

en: Click to toggle
ca: Feu clic per alternar

note: translators: Remove chip.
en: Remove
ca: Suprimeix

en: Name
ca: Nom

en: Remove this item meta?
ca: Voleu suprimir aquesta etiqueta meta?

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
ca: Segur que voleu suprimir aquesta columna d'impostos? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
ca: Segur que voleu suprimir aquest reemborsament? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
ca: Segur que voleu realitzar aquest reemborsament? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Please select some items.
ca: Seleccioneu alguns articles.

en: Select an option&hellip;
ca: Seleccioneu una opció&hellip;

en: %qty% variations
ca: %qty% variacions

en: Save changes before changing page?
ca: Desem els canvis abans de canviar de pàgina?

en: Sale end date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
ca: Data de finalització de l'oferta (en format AAAA-MM-DD o deixeu-ho en blanc)

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
ca: Data d'inici de l'oferta (en format AAAA-MM-DD o deixeu-ho en blanc)

en: Are you sure you want to remove this variation?
ca: Segur que voleu suprimir aquesta variació?

en: 1 variation added
ca: Una variació afegida

en: Set variation image
ca: Estableix la imatge de la variació

en: Choose an image
ca: Trieu una imatge

en: Last warning, are you sure?
ca: Últim avís, n'esteu segurs?

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
ca: Segur que voleu suprimir totes les variacions? Aquesta operació no es pot desfer.

en: Enter a value (fixed or %)
ca: Introduïu un valor (absolut o %)

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
ca: Ordre del menú Variació (determina la posició a la llista de variacions)

en: Enter a value
ca: Introduïu un valor

note: translators: %d: Number of variations
en: Do you want to generate all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max %d per run).
ca: Segur que voleu generar totes les variacions? Això crearà una nova variació per a totes i cadascuna de les possibles combinacions d'atributs de variació (màxim %d cada vegada).

en: Please enter in a value less than the regular price.
ca: Introduïu un valor més petit que el preu habitual.

en: Please enter in country code with two capital letters.
ca: Introduïu el codi de país amb dues lletres majúscules.

note: translators: %s: price decimal separator
en: Please enter a value with one monetary decimal point (%s) without thousand separators and currency symbols.
ca: Introduïu un valor amb un punt decimal de moneda (%s) sense separadors de milers ni símbols monetaris.

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
ca: S'està cercant&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
ca: S'estan carregant més resultats&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
ca: Només podeu seleccionar %qty% articles

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
ca: Només podeu seleccionar un element

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
ca: Suprimiu %qty% caràcters

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
ca: Suprimiu un caràcter

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
ca: Introduïu %qty% o més caràcters

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
ca: Introduïu un o més caràcters

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
ca: No s'ha pogut carregar

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
ca: No s'ha trobat cap coincidència

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
ca: L'acció ha fallat. Actualitzeu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: Search key
ca: Cerca la clau

en: Add key
ca: Afegeix una clau

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Read/Write
ca: Lectura/Escriptura

en: Write
ca: Escriu

en: Read
ca: Llegeix

en: Revoke
ca: Revoca

en: Revoke API key
ca: Revoca la clau API

en: View/Edit
ca: Visualitza/Edita

note: translators: %s: API key ID. translators: %s: webhook ID. translators: %d: product ID. translators: 1: ID who refunded
en: ID: %d
ca: Identificador: %d

en: API key
ca: Clau API

en: Last access
ca: Últim accés

en: Permissions
ca: Permisos

en: User
ca: Usuari

en: Consumer key ending in
ca: Clau del client acabada en

en: Description
ca: Descripció

note: translators: %s: average rating translators: %s: rating translators: %s: Rating. translators: %s is referring to the average rating value translators: %s is the rating value wrapped in HTML strong tags.
en: Rated %s out of 5
ca: Puntuat amb %s de 5

[ctx: min_price]
en: From:
ca: A partir de:

en: Out of stock
ca: Esgotat

en: Available on backorder
ca: Disponible com a reserva

note: translators: %s: stock amount
en: %s in stock
ca: %s en estoc

en: (can be backordered)
ca: (es poden reservar)

note: translators: %s: stock amount
en: Only %s left in stock
ca: Només en queden %s en estoc

en: In stock
ca: En estoc

en: Read more
ca: Llegeix més

en: Add to cart
ca: Afegeix a la cistella

en: Card code
ca: Codi de la targeta

en: MM / YY
ca: MM / AA

en: Expiry (MM/YY)
ca: Data de caducitat (MM/AA)

en: Card number
ca: Número de la targeta

note: translators: 1: old order status 2: new order status
en: Order status changed from %1$s to %2$s.
ca: L'estat de la comanda ha canviat de %s a %s.

note: translators: 1: current item count translators: %d: downloads count
en: Download | Downloads
ca[0]: Baixada
ca[1]: Baixa

note: translators: 1: current item count translators: %d: downloads count
en: Download %d
ca: Baixada %d

en: Payment method:
ca: Forma de pagament:

en: Fee
ca: Quota

en: Shipping:
ca: Enviament:

en: Discount:
ca: Descompte:

en: Free!
ca: Gratuït!

en: Backordered
ca: Reservat

en: Settings
ca: Opcions

en: Western Cape
ca: Cap Occidental

en: North West
ca: Nord Oest

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes Septentrionals

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Armed Forces (AP)
ca: Forces Armades (AP)

en: Armed Forces (AE)
ca: Forces Armades (AE)

en: Armed Forces (AA)
ca: Forces Armades (EUA)

en: West Virginia
ca: Virgínia Occidental

en: Virginia
ca: Virgínia

en: South Dakota
ca: Dakota del Sud

en: South Carolina
ca: Carolina del Sud

en: Pennsylvania
ca: Pennsilvània

en: North Dakota
ca: Dakota del Nord

en: North Carolina
ca: Carolina del Nord

en: New York
ca: Nova York

en: New Mexico
ca: Nou Mèxic

en: New Jersey
ca: Nova Jersey

en: New Hampshire
ca: Nou Hampshire

[ctx: US state of Georgia]
en: Georgia
ca: Geòrgia

en: District of Columbia
ca: Districte de Colúmbia

en: California
ca: Califòrnia

en: Zamboanga del Sur
ca: Zamboanga del Sud

en: Zamboanga del Norte
ca: Zamboanga del Nord

en: Surigao del Sur
ca: Surigao del Sud

en: Surigao del Norte
ca: Surigao del Nord

en: Southern Leyte
ca: Leyte del Sud

en: South Cotabato
ca: Cotabato Sud

en: Oriental Mindoro
ca: Mindoro Oriental

en: Occidental Mindoro
ca: Mindoro Occidental

en: Nueva Vizcaya
ca: Nova Biscaia

en: Nueva Ecija
ca: Nova Ecija

en: Northern Samar
ca: Samar del Nord

en: Mountain Province
ca: Província Mountain

en: Lanao del Sur
ca: Lanao del Sud

en: Lanao del Norte
ca: Lanao del Nord

en: Ilocos Sur
ca: Ilocos Sud

en: Ilocos Norte
ca: Ilocos Nord

en: Eastern Samar
ca: Samar Oriental

en: Dinagat Islands
ca: Illes Dinagat

en: Davao del Sur
ca: Davao del Sud

en: Davao del Norte
ca: Davao del Nord

en: Compostela Valley
ca: Vall de Compostela

en: Camarines Sur
ca: Camarines Sud

en: Camarines Norte
ca: Camarines Nord

en: Agusan del Sur
ca: Agusan del Sud

en: Agusan del Norte
ca: Agusan del Nord

en: Municipalidad Metropolitana de Lima
ca: Àrea municipal metropolitana de Lima

en: Baja California Sur
ca: Baixa Califòrnia Sud

en: Baja California
ca: Baixa Califòrnia

en: Tokyo
ca: Tòquio

en: Venezia
ca: Venècia

en: Pesaro e Urbino
ca: Pesaro i Urbino

en: Catania
ca: Catània

en: Kohgiluyeh and BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)
ca: Kohgiluyeh i BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)

en: South Khorasan (خراسان جنوبی)
ca: Khorasan Sud (خراسان جنوبی)

en: Chaharmahal and Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)
ca: Chaharmahal i Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)

en: West Azarbaijan (آذربایجان غربی)
ca: Azarbaijan Oest (آذربایجان غربی)

en: East Azarbaijan (آذربایجان شرقی)
ca: Azarbaijan Est (آذربایجان شرقی)

en: Tehran (تهران)
ca: Teheran (تهران)

en: Daman and Diu
ca: Daman i Diu

en: Dadra and Nagar Haveli
ca: Dadra i Nagar Haveli

en: Andaman and Nicobar Islands
ca: Illes Andaman i Nicobar

en: Jammu and Kashmir
ca: Jammu i Caixmir

en: New Territories
ca: Nous territoris

en: Zaragoza
ca: Saragossa

en: Valencia
ca: València

en: Teruel
ca: Terol

en: Soria
ca: Sòria

en: Murcia
ca: Múrcia

en: Huesca
ca: Osca

en: Cuenca
ca: Conca

en: Cantabria
ca: Cantàbria

en: Baleares
ca: Illes Balears

en: Asturias
ca: Astúries

en: Alicante
ca: Alacant

en: Nova Scotia
ca: Nova Escòcia

en: Newfoundland and Labrador
ca: Newfoundland i Labrador

en: British Columbia
ca: Colúmbia Britànica

en: Mato Grosso do Sul
ca: Mato Grosso del Sud

en: Distrito Federal
ca: Districte Federal

en: Cumilla
ca: Comilla

en: Bogura
ca: Bogra

en: Barishal
ca: Barisal

en: Western Australia
ca: Austràlia Occidental

en: South Australia
ca: Sud d'Austràlia

en: Northern Territory
ca: Territori del Nord

en: New South Wales
ca: Nova Gal·les del Sud

en: Australian Capital Territory
ca: Territori de la capital d'Austràlia

en: Tierra del Fuego
ca: Terra del Foc

en: Zimbabwe
ca: Zimbàbue

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Yemen
ca: Iemen

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Wallis and Futuna
ca: Wallis i Futuna

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Vatican
ca: Vaticà

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: United States (US)
ca: Estats Units (US)

en: United Kingdom (UK)
ca: Regne Unit (UK)

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Timor-Leste
ca: Timor Oriental

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Syria
ca: Síria

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Sweden
ca: Suècia

en: Svalbard and Jan Mayen
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Suriname
ca: Surinam

en: Spain
ca: Espanya

en: South Sudan
ca: Sudan del Sud

en: South Korea
ca: Corea del Sud

en: South Georgia/Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
ca: São Tomé i Príncipe

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Saint-Pierre i Miquelon

en: Saint Martin (Dutch part)
ca: Saint Martin (part holandesa)

en: Saint Martin (French part)
ca: Saint Martin (part francesa)

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: Saint Barth&eacute;lemy
ca: Saint-Barthélemy

en: Rwanda
ca: Ruanda

en: Russia
ca: Rússia

en: Reunion
ca: Reunió

en: Poland
ca: Polònia

en: Philippines
ca: Filipines

en: Peru
ca: Perú

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Panama
ca: Panamà

en: Palestinian Territory
ca: Palestina

en: Norway
ca: Noruega

en: North Korea
ca: Corea del Nord

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Niger
ca: Níger

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Martinique
ca: Martinica

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Libya
ca: Líbia

en: Liberia
ca: Libèria

en: Lebanon
ca: Líban

en: Latvia
ca: Letònia

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Jordan
ca: Jordània

en: Japan
ca: Japó

en: Ivory Coast
ca: Costa d'Ivori

en: Italy
ca: Itàlia

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: India
ca: Índia

en: Iceland
ca: Islàndia

en: Hungary
ca: Hongria

en: Honduras
ca: Hondures

en: Heard Island and McDonald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

en: Haiti
ca: Haití

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Greece
ca: Grècia

en: Germany
ca: Alemanya

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: French Southern Territories
ca: Terres Australs Franceses

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: France
ca: França

en: Finland
ca: Finlàndia

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Falkland Islands
ca: Illes Falkland

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Estonia
ca: Estònia

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Egypt
ca: Egipte

en: Ecuador
ca: Equador

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Comoros
ca: Comores

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes Cocos (Keeling)

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: China
ca: Xina

en: Chile
ca: Xile

en: Chad
ca: Txad

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Canada
ca: Canadà

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Brazil
ca: Brasil

en: Bouvet Island
ca: Illa Bouvet

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Benin
ca: Benín

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Austria
ca: Àustria

en: Australia
ca: Austràlia

en: Armenia
ca: Armènia

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Algeria
ca: Algèria

en: Albania
ca: Albània

en: Afghanistan
ca: Afganistan
