Themes - Twenty Twenty-One - en to gl_ES translation catalogue (144 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-One is a blank canvas for your ideas and it makes the block editor your best brush. With new block patterns, which allow you to create a beautiful layout in a matter of seconds, this theme’s soft colors and eye-catching — yet timeless — design will let your work shine. Take it for a spin! See how Twenty Twenty-One elevates your portfolio, business website, or personal blog.
gl_ES: Twenty Twenty-One é un lenzo en branco para as túas ideas e fai que o editor de bloques sexa o teu mellor pincel. Cos novos patróns de bloques, que che permiten crear un fermoso deseño en cuestión de segundos, as suaves cores deste tema e o deseño chamativo, anque atemporal, farán que o teu traballo brille. Dálle unha volta! Mira como Twenty Twenty-One eleva o teu porfolio, a túa web de negocios ou o teu blog personal.

en: Older <span class="nav-short">posts</span>
gl_ES: Entradas <span class="nav-short">anteriores</span>

en: Newer <span class="nav-short">posts</span>
gl_ES: Entradas <span class="nav-short">seguintes</span>

note: translators: %s: Twenty Twenty-One support article URL.
en: Dark Mode is a device setting. If a visitor to your site requests it, your site will be shown with a dark background and light text. <a href="%s">Learn more about Dark Mode.</a>
gl_ES: O modo escuro é un axuste do dispositivo. Se un visitante do teu sitio solicítao, o teu sitio mostrarase cun fondo escuro e un texto claro. <a href="%s">Aprende máis sobre o modo escuro.</a>

en: Dark Mode can also be turned on and off with a button that you can find in the bottom corner of the page.
gl_ES: O modo escuro tamén pode activarse e desactivarse cun botón que podes atopar na esquina inferior da páxina.

en: This website uses LocalStorage to save the setting when Dark Mode support is turned on or off.<br> LocalStorage is necessary for the setting to work and is only used when a user clicks on the Dark Mode button.<br> No data is saved in the database or transferred.
gl_ES: Esta web usa LocalStorage para gardar os axustes cando a compatibilidade co modo escuro está activada ou desactivada.<br>É necesario LocalStorage para que o axuste funcione e só se úsa cando un usuario fai clic no botón do modo escuro.<br>Ningún dato se garda na base de datos ou é transferido.

en: Suggested text:
gl_ES: Texto suxerido:

en: Twenty Twenty-One uses LocalStorage when Dark Mode support is enabled.
gl_ES:  Twenty  Twenty-One usa LocalStorage cando a compatibilidade co modo escuro está activada.

en: Dark Mode support
gl_ES: Compatibilidade do modo escuro

en: Learn more about Dark Mode.
gl_ES: Aprende máis sobre o modo escuro.

en: To access the Dark Mode settings, select a light background color.
gl_ES: Para acceder aos axustes do modo escuro, selecciona unha cor de fondo claro.

en: Colors & Dark Mode
gl_ES: Cores e modo escuro

[ctx: Label for sticky posts]
en: Featured post
gl_ES: Entrada destacada

[ctx: Post password form]
en: Submit
gl_ES: Enviar

[ctx: Post password form]
en: Password
gl_ES: Contrasinal

[ctx: Added to posts and pages that are missing titles]
en: Untitled
gl_ES: Sen título

[ctx: Block pattern sample content]
en: 123 Main Street
gl_ES: Rúa Principal, 123

[ctx: Customizer control]
en: Background color
gl_ES: Cor do fondo

note: translators: %s: WordPress Version.
en: This theme requires WordPress 5.3 or newer. You are running version %s. Please upgrade.
gl_ES: Este tema necesita WordPress 5.3 ou superior. Estás a executar a versión %s. Por favor, actualiza.

note: translators: %: Page number.
en: Page %
gl_ES: Páxina %

en: Leave a comment
gl_ES: Deixar un comentario

[ctx: Comments title]
note: translators: %s: Comment count number.
en: %s comment | %s comments
gl_ES[0]: %s comentario
gl_ES[1]: %s comentarios

en: 1 comment
gl_ES: 1 comentario

en: On
gl_ES: Activado

en: Off
gl_ES: Desactivado

note: translators: %s: On/Off
en: Dark Mode: %s
gl_ES: Modo escuro: %s

en: This content is password protected. Please enter a password to view.
gl_ES: Este contido está protexido con contrasinal. Por favor, introduce o contrasinal para velo.

en: Open menu
gl_ES: Abrir o menú

en: &#8220;Reading&#8221; by Berthe Morisot
gl_ES: «Lendo», de Berthe Morisot

en: &#8220;Self portrait&#8221; by Berthe Morisot
gl_ES: «Autorretrato», de Berthe Morisot

en: &#8220;Daffodils&#8221; by Berthe Morisot
gl_ES: «Narcisos», de Berthe Morisot

en: &#8220;Roses Trémières&#8221; by Berthe Morisot
gl_ES: «Malvarrosas», de Berthe Morisot

[ctx: Post password form]
en: Enter
gl_ES: Intro

[ctx: Theme starter content]
en: Check out the Support Forums
gl_ES: Bota unha ollada aos foros de soporte

[ctx: Theme starter content]
en: Read the Theme Documentation
gl_ES: Ler a documentación do tema

[ctx: Theme starter content]
en: Need help?
gl_ES: Necesitas axuda?

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One also includes an overlap style for column blocks. With a Columns block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Choose the "Overlap" block style to try it out.
gl_ES:  Twenty  Twenty-One tamén inclúe un estilo de  superposición para bloques de columnas. Ao seleccionar un bloque de columnas, abre o panel «Estilos» da barra lateral do editor. Elixe o estilo de bloque « Superposición» para probalo.

[ctx: Theme starter content]
en: Overlap columns
gl_ES: Columnas superpostas

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One includes stylish borders for your content. With an Image block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Select the "Frame" block style to activate it.
gl_ES: Twenty  Twenty-One inclúe bordos elegantes para o teu contido. Ao seleccionar un bloque de imaxe, abre o panel «Estilos» dentro da barra lateral do editor. Selecciona o estilo de bloque «Marco» para activalo.

[ctx: Theme starter content]
en: Frame your images
gl_ES: Enmarca as túas imaxes

[ctx: Theme starter content]
en: Block patterns are pre-designed groups of blocks. To add one, select the Add Block button [+] in the toolbar at the top of the editor. Switch to the Patterns tab underneath the search bar, and choose a pattern.
gl_ES: Os patróns de bloques son grupos de bloques prediseñados. Para engadir un, selecciona o botón «Engadir bloque [+]» na barra de ferramentas da parte superior do editor. Cambia á pestana «Patróns» debaixo da barra de procura e elixe un patrón.

[ctx: Theme starter content]
en: Add block patterns
gl_ES: Engadir patrons de bloques

[ctx: Theme starter content]
en: Create your website with blocks
gl_ES: Crea a tua web con bloques

en: Reading
gl_ES: Lendo

en: Young Woman in Mauve
gl_ES: Muller xoven en malva

en: The Garden at Bougival
gl_ES: O xardín de Bougival

en: In the Bois de Boulogne
gl_ES: No bosque de Boulogne

en: Villa with Orange Trees, Nice
gl_ES: Villa con laranxos, Niza

en: Roses Trémières
gl_ES: Malvarrosas

en: &#8220;Villa with Orange Trees, Nice&#8221; by Berthe Morisot
gl_ES: «Villa con laranxos, Niza», de Berthe Morisot

en: Beautiful gardens painted by Berthe Morisot in the late 1800s
gl_ES: Fermosos xardins pintados por Berthe Morisot a finais dos anos 1800

en: &#8220;The Garden at Bougival&#8221; by Berthe Morisot
gl_ES: «O xardín de Bougival», de Berthe Morisot

en: &#8220;Young Woman in Mauve&#8221; by Berthe Morisot
gl_ES: «Muller xove en malva» de Berthe Morisot

en: &#8220;In the Bois de Boulogne&#8221; by Berthe Morisot
gl_ES: «No bosque de Boulogne» de Berthe Morisot

en: Berthe Morisot<br>(French, 1841-1895)
gl_ES: Berthe Morisot<br>(Francesa, 1841-1895)

en: Playing in the Sand
gl_ES: Xogando na area

en: &#8220;Playing in the Sand&#8221; by Berthe Morisot
gl_ES: «Xogando na area», de Berthe Morisot

note: translators: %s: Parent post.
en: Published in %s
gl_ES: Publicada en %s

en: Summary
gl_ES: Resumo

en: Excerpt Settings
gl_ES: Axustes do extracto

en: Thick
gl_ES: Groso

en: On Archive Pages, posts show:
gl_ES: Nas páxinas de arquivo, as entradas mostran:

note: translators: %s: Author name.
en: View all of %s's posts.
gl_ES: Ver todas as entradas de %s.

note: translators: %s: Author name.
en: By %s
gl_ES: Por %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
gl_ES: Parece que non puidemos encontrar o que estás buscando. Quizais poida axudarche unha busca.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
gl_ES: Síntoo, pero non hai nada que coincida cos teus termos de busca. Por favor, inténtao de novo con algunhas palabras clave diferentes.

note: translators: %s: Link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
gl_ES: Listo para publicar a túa primeira entrada? <a href="%s">Empeza aquí</a>.

en: Previous post
gl_ES: Entrada anterior

en: Next post
gl_ES: Seguinte entrada

note: translators: %s: Parent post link.
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
gl_ES: <span class="meta-nav">Publicado en</span><span class="post-title">%s</span>

[ctx: submit button]
en: Search
gl_ES: Buscar

en: Search&hellip;
gl_ES: Buscar&hellip;

note: translators: %d: The number of search results.
en: We found %d result for your search. | We found %d results for your search.
gl_ES[0]: Encontramos %d resultado para a túa busca.
gl_ES[1]: Encontramos %d resultados para a túa busca.

note: translators: %s: Search term.
en: Results for "%s"
gl_ES: Resultados para «%s»

note: translators: %s: List of tags.
en: Tagged %s
gl_ES: Etiquetado como %s

note: translators: %s: List of categories.
en: Categorized as %s
gl_ES: Categorizado como %s

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers.
en: Edit %s
gl_ES: Editar %s

note: translators: %s: Name of current post.
en: Continue reading %s
gl_ES: Seguir lendo %s

en: Dividers
gl_ES: Divisores

en: Frame
gl_ES: Marco

en: Borders
gl_ES: Bordes

en: Overlap
gl_ES: Superposición

[ctx: Block pattern description]
en: A block with 3 columns that display contact information and social media links.
gl_ES: Un bloque con 3 columnas que mostran información de contacto e enlaces a medios sociais.

en: Contact information
gl_ES: Información de contacto

[ctx: Block pattern description]
en: A list of projects with thumbnail images.
gl_ES: Unha lista de proxectos con imaxes en miniatura.

en: Portfolio list
gl_ES: Lista de porfolio

[ctx: Block pattern description]
en: An overlapping columns block with two images and a text description.
gl_ES: Un bloque de columnas superpostas con dúas imaxes e unha descrición de texto.

en: Overlapping images and text
gl_ES: Imaxes e textos superpostos

[ctx: Block pattern description]
en: A media & text block with a big image on the left and a smaller one with bordered frame on the right.
gl_ES: Un bloque de medios e texto cunha imaxe grande á esquerda e outra máis pequena cun marco bordeado á dereita.

en: Two images showcase
gl_ES: Exposición de dúas imaxes

[ctx: Block pattern description]
en: Three images inside an overlapping columns block.
gl_ES: Tres imaxes dentro dun bloque de columnas superpostas.

en: Overlapping images
gl_ES: Imaxes superpostas

[ctx: Block pattern description]
en: A Media & Text block with a big image on the left and a heading on the right. The heading is followed by a separator and a description paragraph.
gl_ES: Un bloque de medios e texto cunha gran imaxe á esquerda e unha cabeceira á dereita. A cabeceira vai seguida dun separador e un parágrafo de descrición.

en: Media and text article title
gl_ES: Título do artigo de medios e texto

en: Let&#8217;s Connect.
gl_ES: Conectemos.

[ctx: Block pattern description]
en: A huge text followed by social networks and email address links.
gl_ES: Un texto enorme seguido de enlaces a redes sociais e a direccións de correo electrónico.

en: Links area
gl_ES: Área de ligazóns

en: A new portfolio default theme for WordPress
gl_ES: Un novo tema por defecto de porfolio para WordPress

en: Large text
gl_ES: Texto grande

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
gl_ES: Tamaño completo

note: translators: %s: Publish date.
en: Published %s
gl_ES: Publicada o %s

en: Page
gl_ES: Páxina

en: Close
gl_ES: Cerrar

en: Menu
gl_ES: Menú

en: Primary menu
gl_ES: Menú principal

en: Skip to content
gl_ES: Saltar ao contido

en: Add widgets here to appear in your footer.
gl_ES: Engade aquí os widgets que queres que aparezan no teu pé de páxina.

en: Footer
gl_ES: Pé de páxina

en: Red to purple
gl_ES: De vermello a púrpura

en: Purple to red
gl_ES: De púrpura a vermello

en: Yellow to red
gl_ES: De amarelo a vermello

en: Red to yellow
gl_ES: De vermello a amarelo

en: Yellow to green
gl_ES: De amarelo a verde

en: Green to yellow
gl_ES: De verde a amarelo

en: Yellow to purple
gl_ES: De amarelo a púrpura

en: Purple to yellow
gl_ES: De púrpura a amarelo

en: White
gl_ES: Branco

en: Yellow
gl_ES: Amarelo

en: Orange
gl_ES: Laranxa

en: Red
gl_ES: Vermello

en: Purple
gl_ES: Púrpura

en: Blue
gl_ES: Azul

en: Green
gl_ES: Verde

en: Gray
gl_ES: Gris

en: Dark gray
gl_ES: Gris escuro

en: Black
gl_ES: Negro

en: Gigantic
gl_ES: Xigantesco

en: Huge
gl_ES: Enorme

en: Extra large
gl_ES: Moi grande

en: Large
gl_ES: Grande

en: Small
gl_ES: Pequeno

en: Extra small
gl_ES: Moi pequeno

note: translators: %s: WordPress.
en: Proudly powered by %s.
gl_ES: Funciona grazas a %s.

en: Secondary menu
gl_ES: Menú secundario

en: Comments are closed.
gl_ES: Os comentarios están cerrados.

en: Newer comments
gl_ES: Comentarios máis recentes

en: Older comments
gl_ES: Comentarios anteriores

en: Full text
gl_ES: Texto completo

en: Display Site Title & Tagline
gl_ES: Amosar o título do sitio e a descrición curta

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
gl_ES: Parece que non se encontrou nada nesta ubicación. Queres probar unha busca?

en: Nothing here
gl_ES: Non hai nada aquí

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
gl_ES: https://gl.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
gl_ES: o equipo WordPress

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentytwentyone/
gl_ES: https://gl.wordpress.org/themes/twentytwentyone/
