Themes - Twenty Twenty-Four - en to gl_ES translation catalogue (324 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-Four is designed to be flexible, versatile and applicable to any website. Its collection of templates and patterns tailor to different needs, such as presenting a business, blogging and writing or showcasing work. A multitude of possibilities open up with just a few adjustments to color and typography. Twenty Twenty-Four comes with style variations and full page designs to help speed up the site building process, is fully compatible with the site editor, and takes advantage of new design tools introduced in WordPress 6.4.
gl_ES: O Twenty Twenty-Four está deseñado para ser flexible, versátil e aplicable a calquera web. A súa colección de modelos e padróns axústanse a diferentes necesidades, como presentar un negocio, escribir un blog ou amosar traballos. Unha multitude de posibilidades abrense con só uns poucos axustes de cor e tipografía. O Twenty Twenty-Four vén con variacións de estilo e deseños de páxina completos para axudar a acelerar o proceso de construción do sitio, é totalmente compatible co editor de sitios e aproveita as novas ferramentas de deseño introducidas en WordPress 6.4.

[ctx: Pattern description]
en: A centered text statement with a large amount of padding on all sides.
gl_ES: Unha declaración de texto centrada cunha grande cantidade de recheo en todos os lados.

[ctx: Pattern title]
en: Posts heading
gl_ES: Título das entradas

[ctx: Pattern description]
en: A title, a paragraph and a CTA button on the left with an image on the right.
gl_ES: Un título, un parágrafo e un botón CTA á esquerda cunha imaxe á dereita.

[ctx: Pattern description]
en: A text-only section for project details.
gl_ES: Unha sección só de texto para os detalles do proxecto.

[ctx: Pattern description]
en: A feature grid of 2 rows and 3 columns with headings and text.
gl_ES: Unha cuadrícula de destacados de 2 filas e 3 columnas con títulos e texto.

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: Who is behind Études?
gl_ES: Quen está detrás de Études?

[ctx: Pattern description]
en: A FAQ section with a large FAQ heading and a group of questions and answers.
gl_ES: Unha sección de FAQ cun gran título de FAQ e un grupo de preguntas e respostas.

[ctx: Pattern description]
en: A centered italic text statement with compact padding.
gl_ES: Unha declaración de texto en cursiva centrada con recheo compacto.

[ctx: Pattern description]
en: A text section, then a two-column section with text in one column and an image in the other.
gl_ES: Unha sección de texto, logo unha sección de dúas columnas con texto nunha e unha imaxe na outra.

[ctx: Pattern description]
en: A centered testimonial section with an avatar, name, and job title.
gl_ES: Unha sección de testemuños centrada cun avatar, nome e cargo.

[ctx: Pattern description]
en: A team section, with a heading, a paragraph, and 4 columns for team members.
gl_ES: Unha sección do equipo, cun título, un parágrafo e 4 columnas para os membros do equipo.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts without images, 1 column.
gl_ES: Unha lista de entradas sen imaxes, 1 columna.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts with featured images only, 4 columns.
gl_ES: Unha lista de entradasa só con imaxes destacadas, 4 columnas.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts with featured images only, 3 columns.
gl_ES: Unha lista de entradas só con imaxes destacadas, 3 columnas.

[ctx: Pattern description]
en: A grid of posts featuring the first post, 2 columns.
gl_ES: Unha cuadrícula de entradas coa primeira publicación, 2 columnas.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 3 columns.
gl_ES: Unha lista de entradas, 3 columnas.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 1 column.
gl_ES: Unha lista de entradas, 1 columna.

[ctx: Pattern description]
en: A full portfolio page with a section for project description, project details, a full screen image, and a gallery section with two images.
gl_ES: Unha páxina de carteira completa cunha sección para a descrición do proxecto, os detalles do proxecto, unha imaxe a pantalla completa e unha sección de galería con dúas imaxes.

[ctx: Pattern description]
en: A block with a newsletter subscription CTA for a landing page.
gl_ES: Un bloque cunha subscrición ao boletín CTA para unha páxina de destino.

[ctx: Pattern description]
en: A portfolio home page with a description and a 4-column post section with only feature images.
gl_ES: Unha páxina de inicio da carteira cunha descrición e unha sección de publicacións de 4 columnas con só imaxes destacadas.

[ctx: Pattern description]
en: A portfolio home page that features a gallery.
gl_ES: Unha páxina de inicio de carteira que destaca unha galería.

[ctx: Pattern description]
en: A business home page with a hero section, a text section, a services section, a team section, a clients section, a FAQ section, and a CTA section.
gl_ES: Unha páxina de inicio de negocios cunha sección a pantalla completa, unha sección de texto, unha sección de servizos, unha sección de equipo, unha sección de clientes, unha sección de FAQ e unha sección de chamada á acción.

[ctx: Pattern description]
en: A blogging home page with a hero section, a text section, a blog section, and a CTA section.
gl_ES: Unha páxina de inicio de blog cunha sección a pantalla completa, unha sección de texto, unha sección de blog e unha sección de chamada á acción.

[ctx: Pattern description]
en: A business about page with a hero section, a text section, a services section, a team section, a clients section, a FAQ section, and a CTA section.
gl_ES: Unha páxina sobre a empresa cunha sección de pantalla completa, unha sección de texto, unha sección de servizos, unha sección de equipo, unha sección de clientes, unha sección de preguntas frecuentes e unha sección de chamada á acción.

[ctx: Pattern description]
en: A gallery section with a project layout with 2 images.
gl_ES: Unha sección de galería cun deseño de proxecto con 2 imaxes.

[ctx: Pattern description]
en: A gallery section with 4 columns and offset images.
gl_ES: Unha sección de galería con 4 columnas e imaxes desprazadas.

[ctx: Pattern description]
en: A gallery section with 3 columns and offset images.
gl_ES: Unha sección de galería con 3 columnas e imaxes desprazadas.

[ctx: Pattern description]
en: A gallery section with 2 columns and offset images.
gl_ES: Unha sección de galería con 2 columnas e imaxes desprazadas.

[ctx: Pattern description]
en: A cover image section that covers the entire width.
gl_ES: Unha sección de imaxe de portada que cobre todo o ancho.

[ctx: Pattern description]
en: A footer section with a colophon and 4 columns.
gl_ES: Unha sección de pé de páxina cun colofón e 4 columnas.

[ctx: Pattern description]
en: A footer section with a colophon and 3 columns.
gl_ES: Unha sección de pé de páxina cun colofón e 3 columnas.

[ctx: Pattern description]
en: A footer section with a centered logo, navigation, and WordPress credits.
gl_ES: Unha sección de pé de páxina cun logotipo centrado, navegación e acreditación de WordPress.

[ctx: Pattern description]
en: Subscribers CTA section with a title, a paragraph and a CTA button.
gl_ES: Sección de chamada á acción dos subscritores cun título, parágrafo e botón CTA.

[ctx: Pattern description]
en: An image, title, paragraph and a CTA button to describe services.
gl_ES: Unha imaxe, un título, un parágrafo e un botón CTA para describir os servizos.

[ctx: Pattern description]
en: A large RSVP heading sideways, a description, and a CTA button.
gl_ES: Unha gran cabeceira RSVP ao seu carón, unha descrición e un botón CTA.

[ctx: Pattern description]
en: A pricing section with a title, a paragraph and three pricing levels.
gl_ES: Unha sección de prezos cun título, un parágrafo e tres niveis de prezos.

[ctx: Pattern description]
en: A title, paragraph, two CTA buttons, and an image for a general CTA section.
gl_ES: Un título, un parágrafo, dous botóns de CTA e unha imaxe para unha sección xeral de chamadas á acción.

[ctx: Pattern description]
en: Project description section with title, paragraph, and an image.
gl_ES: Sección de descrición do proxecto con título, parágrafo e unha imaxe.

[ctx: Pattern description]
en: A hero section with a title, a paragraph, a CTA button, and an image.
gl_ES: Unha sección a pantalla completa cun título, parágrafo, botón de chamada á acción e imaxe.

en: Contact Us
gl_ES: Contacta con nós

en: Terms and Conditions
gl_ES: Termos e condicións

en: Privacy Policy
gl_ES: Política de privacidade

en: Careers
gl_ES: Carreiras

en: History
gl_ES: Historia

en: Team
gl_ES: Equipo

[ctx: Pattern title]
en: List of posts without images, 1 column
gl_ES: Lista de entradas sen imaxes, 1 columna

en: I’m <em>Leia Acosta</em>, a passionate photographer who finds inspiration in capturing the fleeting beauty of life.
gl_ES: Son <em>Leia Acosta</em>, unha apaixonada fotógrafa que atopa inspiración capturando a fugaz beleza da vida.

en: A collection of full page layouts.
gl_ES: Unha colección de deseños de páxina completos.

[ctx: Block pattern category]
en: Pages
gl_ES: Páxinas

[ctx: Custom template name]
en: Single with Sidebar
gl_ES: Individual con barra lateral

[ctx: Custom template name]
en: Page with Wide Image
gl_ES: Páxina con imaxe ancha

[ctx: Custom template name]
en: Page with Sidebar
gl_ES: Páxina con barra lateral

[ctx: Custom template name]
en: Page No Title
gl_ES: Páxina sen título

[ctx: Template part name]
en: Post Meta
gl_ES: Metadatos da entrada

[ctx: Template part name]
en: Sidebar
gl_ES: Barra lateral

[ctx: Template part name]
en: Footer
gl_ES: Pé de páxina

[ctx: Template part name]
en: Header
gl_ES: Cabeceira

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard pewter to white
gl_ES: Estaño duro vertical a branco

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard mint to white
gl_ES: Tinta dura vertical sobre branco

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sage to white
gl_ES: Salvia dura vertical sobre branco

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard rust to white
gl_ES: Óxido duro vertical sobre branco

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sandstone to white
gl_ES: Pedra arenisca dura vertical sobre branco

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to white
gl_ES: Beige duro vertical sobre branco

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft pewter to white
gl_ES: Peltre brando vertical sobre branco

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft mint to white
gl_ES: Menta suave vertical sobre branco

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft sage to white
gl_ES: Salvia suave vertical sobre branco

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft rust to white
gl_ES: Óxido suave vertical sobre branco

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft sandstone to white
gl_ES: Pedra aresnisca suave vertical sobre branco

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft beige to white
gl_ES: Beige suave vertical sobre branco

[ctx: Duotone name]
en: Black and pastel blue
gl_ES: Negro e azul pastel

[ctx: Duotone name]
en: Black and sage
gl_ES: Negro e salvia

[ctx: Duotone name]
en: Black and rust
gl_ES: Negro e óxido

[ctx: Duotone name]
en: Black and sandstone
gl_ES: Negro e area

[ctx: Duotone name]
en: Black and white
gl_ES: Negro e branco

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard rust to beige
gl_ES: Óxido duro vertical sobre beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical rust to beige
gl_ES: Óxido vertical sobre beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard transparent rust to beige
gl_ES: Óxido duro transparente vertical sobre beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical transparent rust to beige
gl_ES: Óxido transparente vertical sobre beige

[ctx: Duotone name]
en: Dark rust to beige
gl_ES: Óxido escuro a beige

[ctx: Style variation name]
en: Rust
gl_ES: Óxido

[ctx: Color name]
en: Accent / Five
gl_ES: Realce / Cinco

[ctx: Color name]
en: Accent / Four
gl_ES: Realce / Catro

[ctx: Color name]
en: Accent / Three
gl_ES: Realce / Tres

[ctx: Color name]
en: Accent / Two
gl_ES: Realce / Dous

[ctx: Color name]
en: Accent
gl_ES: Realce

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard pewter to dark gray
gl_ES: Peltre duro vertical sobre gris escuro

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard steel to dark gray
gl_ES: Aceiro duro vertical sobre gris escuro

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard olive to dark gray
gl_ES: Oliva dura vertical sobre gris escuro

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard cinnamon to dark gray
gl_ES: Canela dura vertical sobre gris escuro

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard walnut to dark gray
gl_ES: Nogueira dura vertical sobre gris escuro

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to dark gray
gl_ES: Beige duro vertical sobre gris escuro

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft pewter to dark gray
gl_ES: Peltra suave vertical sobre gris escuro

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft steel to dark gray
gl_ES: Aceiro suave vertical sobre gris escuro

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft olive to dark gray
gl_ES: Oliva suave vertical sobre gris escuro

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft cinnamon to dark gray
gl_ES: Canela suave vertical sobre gris escuro

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft walnut to dark gray
gl_ES: Nogueira suave vertical sobre gris escuro

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft driftwood to dark gray
gl_ES: Madeira nova vertical suave sobre gris escuro

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and steel
gl_ES: Gris escuro e aceiro

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and olive
gl_ES: Gris escuro e oliva

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and cinnamon
gl_ES: Gris escuro e canela

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and walnut
gl_ES: Gris escuro e nogueira

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and white
gl_ES: Gris escuro e branco

[ctx: Style variation name]
en: Onyx
gl_ES: Ónice

[ctx: Style variation name]
en: Mint
gl_ES: Menta

[ctx: Color name]
en: Contrast / 3
gl_ES: Contraste / 3

[ctx: Style variation name]
en: Maelstrom
gl_ES: Remuiño

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ink to ocean
gl_ES: Tinta dura vertical sobre océano

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ocean to slate
gl_ES: Océano duro vertical sobre pizarra

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ink to ice
gl_ES: Tinta dura vertical sobre xeo

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ocean to ice
gl_ES: Océano duro vertical sobre xeo

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard slate to ice
gl_ES: Lousa dura vertical sobre xeo

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ice to azure
gl_ES: Xeo duro vertical sobre azul

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ink to ocean
gl_ES: Tinta vertical sobre océano

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ocean to slate
gl_ES: Océano vertical sobre pizarra

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ink to ice
gl_ES: Tinta vertical sobre xeo

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ocean to ice
gl_ES: Océano vertical sobre xeo

[ctx: Gradient name]
en: Vertical slate to ice
gl_ES: Pizarra vertical sobre xeo

[ctx: Gradient name]
en: Vertical azure to ice
gl_ES: Azul vertical sobre xeo

[ctx: Style variation name]
en: Ice
gl_ES: Xeo

[ctx: Font size name]
en: Extra Extra Large
gl_ES: Extra extra grande

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
gl_ES: Extra grande

[ctx: Font size name]
en: Large
gl_ES: Grande

[ctx: Font size name]
en: Medium
gl_ES: Media

[ctx: Font size name]
en: Small
gl_ES: Pequena

[ctx: Color name]
en: Contrast / Three
gl_ES: Contraste / Tres

[ctx: Color name]
en: Contrast / Two
gl_ES: Contraste / Dous

[ctx: Style variation name]
en: Fossil
gl_ES: Fósil

[ctx: Font family name]
en: System Serif
gl_ES: Sistema con serifa

[ctx: Color name]
en: Base / Two
gl_ES: Base / Dous

[ctx: Color name]
en: Contrast
gl_ES: Contraste

[ctx: Color name]
en: Contrast / 2
gl_ES: Contraste / 2

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ebony to sable
gl_ES: Ébano vertical duro sobre marta

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sable to taupe
gl_ES: Marta durto vertical sobre toupa

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ebony to beige
gl_ES: Ébano duro vertical sobre beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sable to beige
gl_ES: Sable duro vertical sobre beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard taupe to beige
gl_ES: Toupa duro vertical sobre beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to linen
gl_ES: Beige duro vertical sobre liño

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ebony to sable
gl_ES: Ébano vertical sobre negro

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ebony to beige
gl_ES: Ébano vertical sobre beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical sable to beige
gl_ES: Sable vertical sobre beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical taupe to beige
gl_ES: Toupa vertical sobre beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical linen to beige
gl_ES: Lino vertical sobre beige

[ctx: Duotone name]
en: Orange and white
gl_ES: Laranxa e branco

[ctx: Call to Action button text]
en: About us
gl_ES: Acerca de nós

[ctx: Description for the About pattern]
en: Leaving an indelible mark on the landscape of tomorrow.
gl_ES: Deixando unha marca indeleble na paisaxe do mañá.

[ctx: Headline for the About pattern]
en: Études offers comprehensive consulting, management, design, and research solutions. Every architectural endeavor is an opportunity to shape the future.
gl_ES: Études ofrece solucións integrais de consultoría, xestión, deseño e investigación. Cada emprendemento arquitectónico é unha oportunidade para dar forma ao futuro.

[ctx: Pattern title]
en: Title text and button on left with image on right
gl_ES: Texto do título e botón á esquerda con imaxe á dereita

[ctx: Descriptive text for the feature area]
en: The revitalized Art Gallery is set to redefine the cultural landscape of Toronto, serving as a nexus of artistic expression, community engagement, and architectural marvel. The expansion and renovation project pay homage to the Art Gallery's rich history while embracing the future, ensuring that the gallery remains a beacon of inspiration.
gl_ES: A Galería de Arte revitalizada está establecida para redefinir o panorama cultural de Toronto, servindo como un nexo de expresión artística, participación comunitaria e marabilla arquitectónica. O proxecto de expansión e renovación rende homenaxe á rica historia da Galería de Arte, ao mesmo tempo que abraza o futuro, asegurando que a galería continúe sendo un faro de inspiración.

[ctx: Descriptive title for the feature area]
en: With meticulous attention to detail and a commitment to excellence, we create spaces that inspire, elevate, and enrich the lives of those who inhabit them.
gl_ES: Con atención minuciosa aos detalles e un compromiso coa excelencia, creamos espazos que inspiran, elevan e enriquecen a vida daquelas persoas que os habitan.

[ctx: Title text for the feature area]
en: The revitalized art gallery is set to redefine cultural landscape.
gl_ES: A galería de arte revitalizada está chamdada a redefinir o panorama cultural.

[ctx: Pattern title]
en: Project details
gl_ES: Detalles do proxecto

[ctx: Sample content]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études Architectural Solutions.
gl_ES: Experimenta a fusión da imaxinación e experiencia con Solucións Arquitectónicas Études.

[ctx: Sample heading]
en: Architectural Solutions
gl_ES: Solucións arquitectónicas

[ctx: Sample feature heading]
en: Project Management
gl_ES: Xestión de proxectos

[ctx: Sample feature heading]
en: Consulting
gl_ES: Consultoría

[ctx: Sample feature heading]
en: App Access
gl_ES: Acceso á aplicación

[ctx: Sample feature heading]
en: Continuous Support
gl_ES: Soporte continuo

[ctx: Sample feature content]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études Architectural Solutions.
gl_ES: Experimenta a fusión da imaxinación e experiencia con Solucións Arquitectónicas Études.

[ctx: Sample feature heading]
en: Renovation and restoration
gl_ES: Renovación e restauración

[ctx: Sub-heading of the features]
en: Our comprehensive suite of professional services caters to a diverse clientele, ranging from homeowners to commercial developers.
gl_ES: A nosa completa oferta de servizos profesionais atende a unha clientela diversa, que vai desde propietarios de vivendas a promotores comerciais.

[ctx: Heading of the features]
en: A passion for creating spaces
gl_ES: Paixón por crear espazos

[ctx: Pattern title]
en: Feature grid, 3 columns
gl_ES: Grella de características, 3 columnas

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: Can I apply to be a part of the team or work as a contractor?
gl_ES: Podo solicitar formar parte do equipo ou traballar como contratista?

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: I'd like to get to meet fellow architects, how can I do that?
gl_ES: Gustaríame coñecer a outros arquitectos, como podo facelo?

[ctx: Answer in the FAQ pattern]
en: Études offers comprehensive consulting, management, design, and research solutions. Our vision is to be at the forefront of architectural innovation, fostering a global community of architects and enthusiasts united by a passion for creating spaces. Every architectural endeavor is an opportunity to shape the future.
gl_ES: Études ofrece solucións integrais de consultaría, xestión, deseño e investigación. A nosa visión é estar á vangarda da innovación arquitectónica, fomentando unha comunidade global de arquitectos e entusiastas unidos pola paixón de crear espazos. Cada emprendemento arquitectónico é unha oportunidade para dar forma ao futuro.

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: What is your process working in smaller projects?
gl_ES: Cal é o teu proceso de traballo en proxectos máis pequenos?

en: <em>Études</em> is not confined to the past—we are passionate about the cutting edge designs shaping our world today.
gl_ES: <em>Études</em> non se limita ao pasado—rebosamos paixón polos deseños de vangarda que están a dar forma ao noso mundo hoxe en día.

[ctx: Pattern title]
en: Centered statement
gl_ES: Declaración centrada

note: Translators: About text placeholder
en: I write about finance, management and economy, my book “%1$s” is out now.
gl_ES: Escribo sobre finanzas, xestión e economía, o meu libro "%1$s" xa está dispoñible.

note: Translators: About link placeholder
en: Money Studies
gl_ES: Estudos monetarios

[ctx: Pattern title]
en: Centered statement, small
gl_ES: Declaración centrada, pequena

[ctx: Sample list item]
en: Exclusive access to design insights.
gl_ES: Acceso exclusivo a ideas de deseño.

[ctx: Sample list item]
en: Case studies that celebrate architecture.
gl_ES: Estudos de caso que celebran a arquitectura.

[ctx: Sample list item]
en: A world of thought-provoking articles.
gl_ES: Un mundo de artigos que convidan á reflexión.

[ctx: Sample heading]
en: Études Newsletter
gl_ES: Boletín Études

en: Windows of a building in Nuremberg, Germany
gl_ES: Fiestras dun edificio en Nuremberg, Alemaña

en: Tourist taking photo of a building
gl_ES: Turista tirando unha foto dun edificio.

[ctx: Sample list heading]
en: Études Architect App
gl_ES: Aplicación de estudos de arquitectura

[ctx: Sample subheading content]
en: Our comprehensive suite of professional services caters to a diverse clientele, ranging from homeowners to commercial developers.
gl_ES: A nosa completa oferta de servizos profesionais atende a unha clientela diversa, que vai desde propietarios de vivendas a promotores comerciais.

[ctx: Sample heading content]
en: An array of resources
gl_ES: Unha serie de recursos

[ctx: Pattern title]
en: Text with alternating images
gl_ES: Texto con imaxes alternas

[ctx: Designation of Person Provided Testimonial]
en: CEO, Greenprint
gl_ES: Director Xeral, Greenprint

[ctx: Name of testimonial citation group]
en: Testimonial source
gl_ES: Fonte de testemuños

[ctx: Testimonial Text or Review Text Got From the Person]
en: “Études has saved us thousands of hours of work and has unlocked insights we never thought possible.”
gl_ES: “Études aforrounos miles de horas de traballo e desbloqueou ideas que nunca pensamos posibles.”

[ctx: Name of testimonial pattern]
en: Testimonial
gl_ES: Testemuños

[ctx: Pattern title]
en: Centered testimonial
gl_ES: Testemuño centrado

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio single post template
gl_ES: Modelo de entrada única de porfolio

[ctx: Pattern title]
en: Blogging search template
gl_ES: Modelo de busca de blogs

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio search template
gl_ES: Modelo de busca de porfolio

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio index template
gl_ES: Modelo de índice de porfolio

[ctx: Pattern title]
en: Blogging index template
gl_ES: Modelo de índice de blogs

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home template with post featured images
gl_ES: Modelo de porfolio con imaxes destacadas da entrada

[ctx: Pattern title]
en: Business home template
gl_ES: Modelo de páxina de inicio de negocios

[ctx: Pattern title]
en: Blogging home template
gl_ES: Modelo de páxina de inicio de blogging

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio archive template
gl_ES: Modelo de arquivo de porfolio

[ctx: Pattern title]
en: Blogging archive template
gl_ES: Modelo de arquivo de blogs

[ctx: Sample role of a team member]
en: Project Manager
gl_ES: Xestor de proxectos

[ctx: Sample role of a team member]
en: Architect
gl_ES: Arquitecto

[ctx: Sample role of a team member]
en: Engineering Manager
gl_ES: Director de enxeñaría

[ctx: Sample role of a team member]
en: Founder, CEO & Architect
gl_ES: Fundador, Director xeral e Arquitecto

[ctx: Sample descriptive text of the team pattern]
en: Our comprehensive suite of professionals caters to a diverse team, ranging from seasoned architects to renowned engineers.
gl_ES: A nosa completa selección de profesionais atende a un equipo diverso, que abarca desde arquitectos experimentados ata enxeñeiros recoñecidos.

[ctx: Sample heading for the team pattern]
en: Meet our team
gl_ES: Coñece ao noso equipo

[ctx: Name of team pattern]
en: Team members
gl_ES: Membros do equipo

[ctx: Pattern title]
en: Team members, 4 columns
gl_ES: Membros do equipo, 4 columnas

[ctx: Pattern title]
en: Offset posts with featured images only, 4 columns
gl_ES: Entradas desprazadas só con imaxes destacadas, 4 columnas

[ctx: Pattern title]
en: Posts with featured images only, 3 columns
gl_ES: Entradas so con imaxes destacadas, 3 columnas

en: Watch, Read, Listen
gl_ES: Mira, le, escoita

[ctx: Pattern title]
en: Grid of posts featuring the first post, 2 columns
gl_ES: Grella de entradas destacando a primeira entrada, 2 columnas.

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 3 columns
gl_ES: Lista de entradas, 3 columnas

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 1 column
gl_ES: Lista de entradas, 1 columna

en: Green staircase at Western University, London, Canada
gl_ES: Escaleira verde na Universidade de Western, Londres, Canadá

[ctx: Name of RSVP landing page pattern]
en: RSVP Landing Page
gl_ES: Páxina de destino de reserva

[ctx: Pattern title]
en: RSVP landing
gl_ES: Destino RSVP

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio project overview
gl_ES: Visión xeral do porfolio do proxecto

[ctx: Sample content for newsletter subscribe button]
en: Sign up
gl_ES: Rexistro

[ctx: sample content for newsletter subscription]
en: Subscribe to the newsletter and stay connected with our community
gl_ES: Subscríbete á nosa newsletter e mantente conectado coa nosa comunidade

[ctx: Pattern title]
en: Newsletter landing
gl_ES: Páxina de destino do boletín

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home with post featured images
gl_ES: Portada de porfolio con imaxes destacadas da entrada

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home image gallery
gl_ES: Galería de imaxes da páxina de inicio do porfolio

[ctx: Pattern title]
en: Business home
gl_ES: Páxina de inicio do negocio

[ctx: Pattern title]
en: Blogging home
gl_ES: Páxina de inicio do blog

[ctx: Pattern title]
en: About
gl_ES: Acerca de

[ctx: search form placeholder]
en: Search...
gl_ES: Buscar…

en: Search the website
gl_ES: Busca na web

en: Financial apps for families
gl_ES: Aplicacións financieras para familias

en: Latest inflation report
gl_ES: Último informe sobre a inflación

en: Links I found useful and wanted to share.
gl_ES: Ligazóns que se atoparon útiles e querían ser compartidas.

en: Useful Links
gl_ES: Ligazóns útiles

en: Popular Categories
gl_ES: Categorías populares

en: About the author
gl_ES: Acerca do autor

[ctx: Pattern title]
en: Sidebar
gl_ES: Barra lateral

[ctx: search button text]
en: Search
gl_ES: Buscar

[ctx: search form label]
en: Search
gl_ES: Buscar

[ctx: Pattern title]
en: Search
gl_ES: Buscar

[ctx: Label before the title of the next post. There is a space after the colon.]
en: Next:
gl_ES: Seguinte:

[ctx: Label before the title of the previous post. There is a space after the colon.]
en: Previous:
gl_ES: Anterior:

en: Posts
gl_ES: Entradas

[ctx: Pattern title]
en: Post navigation
gl_ES: Navegación de entradas

[ctx: Prefix for the post category block: in category name]
en: in
gl_ES: en

[ctx: Prefix for the post author block: By author name]
en: by
gl_ES: por

[ctx: Pattern title]
en: Post meta
gl_ES: Metadatos da entrada

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio hero
gl_ES: Porfolio a pantalla completa

[ctx: Message explaining that there are no results returned from a search]
en: No posts were found.
gl_ES: Non se atoparon entradas.

[ctx: Pattern title]
en: No results
gl_ES: Non hai resultados

en: Comments
gl_ES: Comentarios

[ctx: Pattern title]
en: Comments
gl_ES: Comentarios

[ctx: Message to convey that a webpage could not be found]
en: The page you are looking for does not exist, or it has been moved. Please try searching using the form below.
gl_ES: A páxina que estás buscando non existe ou moveuse. Por favor, inténtao buscando usando o seguinte formulario.

[ctx: Heading for a webpage that is not found]
en: Page Not Found
gl_ES: Páxina non atopada

en: Art Gallery of Ontario, Toronto, Canada
gl_ES: Galería de Arte de Ontario, Toronto, Canadá

[ctx: Sample text for the feature area]
en: 2. Case studies that celebrate the artistry can fuel curiosity and ignite inspiration.
gl_ES: 2. Os estudos de caso que celebran a arte poden alimentar a curiosidade e acender a inspiración.

[ctx: Sample text for the feature area]
en: Our comprehensive suite of professional services caters to a diverse clientele, ranging from homeowners to commercial developers. With a commitment to innovation and sustainability, Études is the bridge that transforms architectural dreams into remarkable built realities.
gl_ES: A nosa completa oferta de servizos profesionais atende a unha clientela diversa, desde propietarios de vivendas ata promotores comerciais. Cun compromiso coa innovación e a sustentabilidade, Études é a ponte que transforma os soños arquitectónicos en realidades construídas notables.

[ctx: Sample text for the feature area]
en: 1. Through Études, we aspire to redefine architectural boundaries and usher in a new era of design excellence that leaves an indelible mark on the built environment.
gl_ES: 1. A través de Études, aspiramos a redefinir os límites arquitectónicos e a abrir unha nova era de excelencia no deseño que deixe unha marca indeleble na contorna construída.

en: An empty staircase under an angular roof in Darling Harbour, Sydney, Australia
gl_ES: Unha escaleira baleira baixo un tellad angular en Darling Harbour, Sydney, Australia

[ctx: Pattern title]
en: Project layout
gl_ES: Deseño do proxecto

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 4 columns
gl_ES: Galería desprazada, 4 columnas

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 3 columns
gl_ES: Galería desprazada, 3 columnas

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 2 columns
gl_ES: Galería desprazada, 2 columnas

[ctx: Pattern title]
en: Full screen image
gl_ES: Imaxe a pantalla completa

en: Social Media
gl_ES: Medios sociais

en: Privacy
gl_ES: Privacidade

en: About
gl_ES: Acerca de

[ctx: Pattern title]
en: Footer with colophon, 4 columns
gl_ES: Pé de páxina con colofón, 4 columnas

en: Follow
gl_ES: Seguir

[ctx: Example email in site footer]
en: info@example.com
gl_ES: info@dominio.gal

en: Contact
gl_ES: Contacto

en: Keep up, get in touch.
gl_ES: Mantente ao día, ponte en contacto.

[ctx: Pattern title]
en: Footer with colophon, 3 columns
gl_ES: Pé de páxina con colofón, 3 columnas

note: Translators: Designed with WordPress
en: Designed with %1$s
gl_ES: Deseñado con %1$s

[ctx: Pattern title]
en: Footer with centered logo and navigation
gl_ES: Pé de páxina con logotipo centrado e navegación

[ctx: Sample text for Sign Up Button]
en: Sign up
gl_ES: Rexistro

[ctx: Sample text for Subscriber Description]
en: Stay in the loop with everything you need to know.
gl_ES: Mantente ao día de todo o que precisas saber.

[ctx: Sample text for Subscriber Heading with numbers]
en: Join 900+ subscribers
gl_ES: Únete a máis de 900 suscritores

[ctx: Pattern title]
en: Centered call to action
gl_ES: Chamada á acción centrada

[ctx: Sample button text to view the services]
en: Our services
gl_ES: Os nosos servizos

[ctx: Sample description of the services pattern]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études—the catalyst for architectural transformations that enrich the world around us.
gl_ES: Experimenta a fusión da imaxinación e experiencia con Études, o catalizador das transformacións arquitectónicas que enriquecen o mundo que nos rodea.

[ctx: Sample heading of the services pattern]
en: Guiding your business through the project
gl_ES: Guiando a túa empresa a través do proxecto

[ctx: Pattern title]
en: Services call to action with image on left
gl_ES: Chamada á acción dos servizos con imaxe á esquerda

en: A ramp along a curved wall in the Kiasma Museu, Helsinki, Finland
gl_ES: Unha rampa ao longo dun muro cambado no Museo Kiasma, Helsinki, Finlandia

[ctx: Call to action button text for the reservation button]
en: Reserve your spot
gl_ES: Reserva a túa praza

[ctx: RSVP call to action description]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études Arch Summit, February 2025.
gl_ES: Vive a fusión da imaxinación e experiencia co Études Arch Summit, febreiro de 2025.

[ctx: Button text for the third pricing level]
en: Subscribe
gl_ES: Subscribirse

[ctx: Feature for pricing level]
en: Exclusive access to the <em>Études</em> app for iOS and Android
gl_ES: Acceso exclusivo á aplicación <em>Études</em> para iOS e Android.

[ctx: Feature for pricing level]
en: Exclusive, unlimited access to <em>Études Articles</em>.
gl_ES: Aceso exclusivo e ilimitado a <em>artigos de Études</em>.

[ctx: Sample price for the third pricing level]
en: $28
gl_ES: 28 €

[ctx: Sample heading for the third pricing level]
en: Expert
gl_ES: Experto

[ctx: Button text for the second pricing level]
en: Subscribe
gl_ES: Subscribirse

[ctx: Feature for pricing level]
en: Access to 20 exclusive <em>Études Articles</em> per month.
gl_ES: Acceso a 20 exclusivos <em>artigos de Études</em> ao mes.

[ctx: Sample price for the second pricing level]
en: $12
gl_ES: 12 €

[ctx: Sample heading for the second pricing level]
en: Connoisseur
gl_ES: Coñecedor

[ctx: Button text for the first pricing level]
en: Subscribe
gl_ES: Subscribirse

[ctx: Feature for pricing level]
en: Exclusive access to the <em>Études</em> app for iOS and Android.
gl_ES: Acceso exclusivo á aplicación <em>Études</em> para iOS e Android.

[ctx: Feature for pricing level]
en: Weekly print edition.
gl_ES: Edición impresa semanal.

[ctx: Feature for pricing level]
en: Access to 5 exclusive <em>Études Articles</em> per month.
gl_ES: Acceso a 5 artigos exclusivos de <em>Études</em> ao mes.

[ctx: Sample price for the first pricing level]
en: $0
gl_ES: 0 €

[ctx: Sample heading for the first pricing level]
en: Free
gl_ES: De balde

[ctx: Sample description for a pricing table]
en: We offer flexible options, which you can adapt to the different needs of each project.
gl_ES: Ofrecemos opcións flexibles, que podes adaptar ás diferentes necesidades de cada proxecto.

[ctx: Sample heading for pricing pattern]
en: Our Services
gl_ES: Os nosos servizos

[ctx: Name for the pricing pattern]
en: Pricing Table
gl_ES: Táboa de prezos

[ctx: Pattern title]
en: Pricing
gl_ES: Prezos

en: White abstract geometric artwork from Dresden, Germany
gl_ES: Obra abstracta xeométrica branca de Dresden, Alemaña

[ctx: Button text of this section]
en: How it works
gl_ES: Como funciona

[ctx: Button text of this section]
en: Download app
gl_ES: Descargar aplicación

[ctx: Sample list item]
en: Experience the world of architecture.
gl_ES: Vive o mundo da arquitectura.

[ctx: Sample list item]
en: Showcase your projects.
gl_ES: Amosa os teus proxectos.

[ctx: Sample list item]
en: Collaborate with fellow architects.
gl_ES: Colabora con colegas arquitectos/as.

[ctx: Sample heading]
en: Enhance your architectural journey with the Études Architect app.
gl_ES: Mellora a túa viaxe arquitectónica coa aplicación Études Architect.

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with image on right
gl_ES: Chamada á acción con imaxe á dereita

en: Hyatt Regency San Francisco, San Francisco, United States
gl_ES: Hyatt Regency San Francisco, San Francisco, Estados Unidos

[ctx: Sample descriptive text for a project or post.]
en: This transformative project seeks to enhance the gallery's infrastructure, accessibility, and exhibition spaces while preserving its rich cultural heritage.
gl_ES: Este proxecto transformador busca mellorar a infraestrutura, accesibilidade e espazos de exposición da galería, ao mesmo tempo que preserva o seu rico patrimonio cultural.

[ctx: Sample title for a project or post]
en: Art Gallery — Overview
gl_ES: Galería de Arte - Visión xeral

[ctx: Pattern title]
en: Project description
gl_ES: Descrición do proxecto

en: Building exterior in Toronto, Canada
gl_ES: Exterior do edificio en Toronto, Canadá

[ctx: Button text of the hero section]
en: About us
gl_ES: Sobre nós

[ctx: Content of the hero section]
en: Études is a pioneering firm that seamlessly merges creativity and functionality to redefine architectural excellence.
gl_ES: Études é unha empresa pioneira que combina á perfección a creatividade e a funcionalidade para redefinir a excelencia arquitectónica.

[ctx: Heading of the hero section]
en: A commitment to innovation and sustainability
gl_ES: Un compromiso coa innovación e a sustentabilidade

[ctx: Pattern title]
en: Hero
gl_ES: A pantalla completa

en: With asterisk
gl_ES: Con asterisco

en: With arrow
gl_ES: Con frecha

en: Checkmark
gl_ES: Marca de comprobación

en: Pill
gl_ES: Pílula

en: Arrow icon
gl_ES: Icona de frecha

note: Author URI of the theme Translators: WordPress link.
en: https://wordpress.org
gl_ES: https://gl.wordpress.org

note: Author of the theme
en: the WordPress team
gl_ES: o equipo WordPress
