Plugins - Contact Form 7 - Stable (latest release) - en to gl_ES translation catalogue (393 entries)

en: %1$s and %2$s
gl_ES: %1$s e %2$s

en: %1$s at %2$s
gl_ES: %1$s ás %2$s

en: %s configuration error detected | %s configuration errors detected
gl_ES[0]: Detectado %s erro de configuración
gl_ES[1]: Detectados %s erros de configuración

en: &#8212;Please choose an option&#8212;
gl_ES: &#8212;Por favor, elixe unha opción&#8212;

en: &mdash; Select &mdash;
gl_ES: &mdash; Seleccionar &mdash;

en: (This message was added in Contact Form 7 version %s.)
gl_ES: (Esta mensaxe engadiuse en Contact Form 7 versión %s.)

en: (opens in a new tab)
gl_ES: (ábrese nunha nova pestana)

en: (optional)
gl_ES: (opcional)

en: <code>%1$s</code> property of a <code>WPCF7_ContactForm</code> object is <strong>no longer accessible</strong>. Use <code>%2$s</code> method instead.
gl_ES: A propiedade <code>%1$s</code> dun obxecto <code>WPCF7_ContactForm</code> <strong>xa non é accesible.</strong>. En vez diso, usa o método <code>%2$s</code>.

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
gl_ES: En <strong>Axustes Adicionais</strong> podes personalizar o comportamente deste formulario de contacto engadindo cachos de código.

en: <strong>Attention reCAPTCHA users:</strong> Google attempts to make all reCAPTCHA users migrate to reCAPTCHA Enterprise, meaning Google charges you for API calls exceeding the free tier. Contact Form 7 supports <a href="https://contactform7.com/turnstile-integration/">Cloudflare Turnstile</a>, and we recommend it unless you have reasons to use reCAPTCHA.
gl_ES: <strong>Atención usuarios de reCAPTCHA:</strong> Google quere que todos os usuarios de reCAPTCHA migren a reCAPTCHA Enterprise, o que significa que Google che cobre por chamadas á súa API que superen a capa gratuíta. Contact Form 7 é compatible con <a href="https://contactform7.com/turnstile-integration/">Cloudflare Turnstile</a> e é o que recomendamos, excepto que teñas motivos para usar reCAPTCHA.

en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
gl_ES: <strong>Contact Form 7 %1$s require WordPress %2$s ou maior.</strong> Por favor, <a href="%3$s">actualiza WordPress</a> primeiro.

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
gl_ES: <strong>Duplicar</strong> - Clona o formulario de contacto. Un formulario de contact herda todo o contido do orixinal, pero ten un ID diferente.

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
gl_ES: <strong>Editar</strong> - Lévate á pantalla de edición dese formulario de contacto. Tamén podes chegar a esa pantalla facendo clic no título do formulario.

en: <strong>Error:</strong> Invalid key values.
gl_ES: <strong>Erro:</strong> Valores de clave non válidos.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
gl_ES: <strong>Formulario</strong> é o contido do formulario HTML. Podes usar HTML, está permitido dentro dos formularios. Tamén podes usar aquí as etiquetas de formulario de Contact Form 7.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
gl_ES: <strong>Correo Electrónico (2)</strong> é unha plantilla de correo electrónico adicional que funciona dun xeito similar a Correo Electrónico. A diferencia é que Correo Electrónico (2) só se envía despois de que Correo Electrónico sexa enviado con éxito.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
gl_ES: <strong>Correo Electrónico</strong> xestiona a plantilla de correo electrónico (os cabeceiros e o corpo da mensaxe) que enviará este formulario de contacto cando o usuario o complete.

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
gl_ES: <strong>Título</strong> é o título do formulario de contacto. Este título só se usa para etiquetar o formulario e pódese editar.

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
gl_ES: Unha etiqueta de formulario é un shortcode envolto en corchetes empregado no contido dun formulario. Unha etiqueta de formulario representa un campo, e está composto de catro partes: tipo, nome, opcións e valores. Contact Form 7 soporte diferentes tipos de etiquetas de formulario, incluíndo campos de texto, campos numéricos, campos de data, casiñas de selección, botóns radio, menús, campos de subida de arquivos, CAPTCHAs e cuestionarios.

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
gl_ES: Unha etiqueta de correo electrónico tamén é un shortcode envolto en corchetes que podes usar en todos os campos de Correo Electrónico e Correo Electrónico (2). Unha etiqueta de correo electrónico representa o valor introducido polo usuario no campo da correspondente etiqueta de formulario.

en: API Key
gl_ES: Clave API

en: API configuration cleared.
gl_ES: Baleirada a configuración da API.

en: API key
gl_ES: Clave da API

[ctx: API keys]
en: Remove Keys
gl_ES: Eliminar claves

[ctx: API keys]
en: Remove key
gl_ES: Eliminar a clave

en: API keys for reCAPTCHA v3 are different from those for v2; keys for v2 do not work with the v3 API. You need to register your sites again to get new keys for v3. For details, see %s.
gl_ES: As claves de API para reCAPTCHA v3 son diferentes ás de v2; as claves para v2 non funcionan coa API de v3. Tes que rexistrar os teus sitios novamente para obter novas claves para a v3. Para máis detalles, consulta %s.

en: Acceptable file types
gl_ES: Tipos de arquivo aceptados

en: Acceptance checkbox
gl_ES: Casiña de Aceptación

en: Acceptance checkbox form-tag generator
gl_ES: Xerador de etiqueta de formulario de caixa de verificación de aceptación

en: Add Contact Form
gl_ES: Engadir formulario de contacto

en: Add form submitters to your contact lists
gl_ES: Engade aos remitentes do formulario a tus listas de contactos

en: Additional Settings
gl_ES: Opcións adicionais

en: Additional Settings (%d)
gl_ES: Axustes adicionais (%d)

en: Additional headers
gl_ES: Cabeceiras adicionais

en: Additional settings
gl_ES: Axustes adicionais

en: Akismet is active on this site.
gl_ES: Akismet está activo neste sitio.

en: Akismet returns a spam response.
gl_ES: Akismet devolve unha resposta de spam.

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
gl_ES: Ningunha información que facilites será compartida con provedores de servizos sen a túa autorización.

en: App Secret
gl_ES: Clave secreta da aplicación

en: Attachment file does not exist at %path%.
gl_ES: O ficheiro adxunto non existe en %path%.

en: Author
gl_ES: Autor

en: Available Actions
gl_ES: Accións dispoñibles

en: Before you cry over spilt mail&#8230;
gl_ES: Antes de chorar sobre o correo vertido&#8230;

en: Brevo
gl_ES: Brevo.

en: Brevo integration
gl_ES: Integración con Brevo

en: Brevo is active on this site.
gl_ES: Brevo está activo neste sitio.

en: CAPTCHAs are designed to distinguish spambots from humans, and are therefore helpless against human spammers. In contrast to CAPTCHAs, Akismet checks form submissions against the global database of spam; this means Akismet is a comprehensive solution against spam. This is why we consider Akismet to be the centerpiece of the spam prevention strategy.
gl_ES: Os CAPTCHAs están deseñados para distinguir entre bots de spam e humanos, e son en consecuencia de axuda para separar humanos de spammers. En contraste aos CAPTCHAs, Akismet revisa os envíos de formularios nunha base de datos global de spam. É por isto que consideramos que Akismet debe ser a peza central dunha estratexia de prevención de spam.

en: Cannot create existing contact form.
gl_ES: Non se pode crear un formulario de contacto que xa existe.

en: Checkboxes
gl_ES: Caixas de verificación

en: Checkboxes form-tag generator
gl_ES: Xerador de etiqueta de formulario de caixas de verificación

en: Class attribute
gl_ES: Atributo class

en: Close
gl_ES: Cerrar

en: Close this dialog box
gl_ES: Cerrar esta ventá emerxente

en: Cloudflare Turnstile integration
gl_ES: Integración con Cloudflare Turnstile

en: Colons are used in form-tag names.
gl_ES: Os dous puntos úsanse nos nomes das etiquetas dos formularios.

en: Complete payment
gl_ES: Completar o pago

en: Condition
gl_ES: Condición

en: Configuration error is detected.
gl_ES: Detectouse un erro de configuración.

en: Configuration validation completed. %s invalid contact form was found. | Configuration validation completed. %s invalid contact forms were found.
gl_ES[0]: Validación da configuración completada. Atopouse %s formulario de contacto inválido.
gl_ES[1]: Validación da configuración completada. Atopáronse %s formularios de contacto inválidos.

en: Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
gl_ES: Validación da configuración completada. Non se atopou ningún formulario de contacto inválido.

en: Consented
gl_ES: Consentido

en: Contact
gl_ES: Contacto

en: Contact Form
gl_ES: Formulario de Contacto

en: Contact Form 7 does not store submitted messages anywhere. Therefore, you may lose important messages forever if your mail server has issues or you make a mistake in mail configuration.
gl_ES: Contact Form 7 non almacena as mensaxes enviadas en ningún sitio. Polo tanto, podes perder mensaxes importantes para sempre se o teu servidor de correo ten problemas ou cometes un erro na configuración do correo.

en: Contact Form 7 has completed the <a href="https://contactform7.com/2025/01/08/complete-removal-of-constant-contact-integration/">removal of the Constant Contact integration</a>. We recommend <a href="https://contactform7.com/sendinblue-integration/">Brevo</a> as an alternative.
gl_ES: Contact Form 7 completou a <a href="https://contactform7.com/2025/01/08/complete-removal-of-constant-contact-integration/">eliminación da integración con Constant Contact</a>. Recomendamos <a href="https://contactform7.com/sendinblue-integration/">Brevo</a> como alternativa.

en: Contact Form 7 needs your support.
gl_ES: Contact Form 7 precisa a túa axuda.

en: Contact Form 7 supports spam-filtering with %1$s. %2$s blocks annoying spambots. Plus, using %3$s, you can block messages containing specified keywords or those sent from specified IP addresses.
gl_ES: Contact Form 7 é compatible co filtrado de spam de %1$s. %2$s bloquea os molestos spambots. Ademais, usando unha %3$s, podes bloquear mensaxes que conteñan palabras clave específicas ou as que se envíen desde direccións IP concretas.

en: Contact Forms
gl_ES: Formularios de contacto

en: Contact form
gl_ES: Formulario de contacto

en: Contact form %d
gl_ES: Formulario de contacto %d

en: Contact form created.
gl_ES: Formulario de contacto "%s" creado.

en: Contact form deleted.
gl_ES: Formulario de contacto "%s" eliminado.

en: Contact form not found.
gl_ES: Formulario de contacto non atopado.

en: Contact form saved.
gl_ES: Formulario de contacto "%s" gardado.

en: Contact lists
gl_ES: Listas de contactos

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
gl_ES: Copia este shortcode e pégao no teu artigo, páxina ou widget de texto.

en: Could not access filesystem.
gl_ES: Non se puido acceder ao sistema de arquivos.

en: Date
gl_ES: Data

en: Date field
gl_ES: Campo de Data

en: Date field form-tag generator
gl_ES: Xerador de etiqueta de formulario de campo de data

en: Date format that the sender entered is invalid
gl_ES: O formato de data introducido polo remitente non é válido

en: Date is earlier than minimum limit
gl_ES: A data é anterior ao mínimo permitido

en: Date is later than maximum limit
gl_ES: A data é posterior ao máximo permitido

en: Default value
gl_ES: Valor por defecto

en: Delete
gl_ES: Eliminar

en: Deprecated settings are used.
gl_ES: Estanse empregando axustes despreciados.

en: Disallowed words (%s) are used.
gl_ES: Úsanse palabras non permitidas (%s).

en: Disallowed words are used.
gl_ES: Úsanse palabras non permitidas.

en: Dismiss
gl_ES: Descartar

en: Do you need help?
gl_ES: Precisas axuda?

en: Docs
gl_ES: Documentación

en: Dots are used in form-tag names.
gl_ES: Os puntos úsanse nos nomes das etiquetas dos formularios.

en: Drop-down menu
gl_ES: Menú despregable

en: Drop-down menu form-tag generator
gl_ES: Xerador de  etiqueta de formulario de menú despregable

en: Duplicate
gl_ES: Duplicar

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Edit &#8220;%s&#8221;
gl_ES: Editar &#8220;%s&#8221;

en: Edit Contact Form
gl_ES: Editar formulario de contacto

en: Editing form template
gl_ES: Editando Plantilla do Formulario

en: Editing messages
gl_ES: Editando Mensaxes

en: Email address field
gl_ES: Campo de enderezo de correo electrónico

en: Email address field form-tag generator
gl_ES: Xerador de etiqueta de formulario de campo de enderezo de correo electrónico

en: Email address that the sender entered is invalid
gl_ES: A dirección de correo electrónico introducida polo remitente non é válida

en: Email marketing
gl_ES: Marketing por correo electrónico

en: Enter title here
gl_ES: Escriba o título aquí

en: Error
gl_ES: Erro

en: Error in deleting.
gl_ES: Erro ao eliminar.

en: Error:
gl_ES: Erro:

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
gl_ES: Excluír do resultado liñas con etiquetas de correo electrónico baleiras

en: FAQ about Configuration Validator
gl_ES: Preguntas frecuentes sobre o validador da configuración

en: Failed to attach a file. %s is not a readable file.
gl_ES: Fallo ao adxuntar un arquivo. %s non é un arquivo lexible.

en: Failed to attach a file. %s is not in the allowed directory.
gl_ES: Fallo ao adxuntar un arquivo. %s non está no directorio permitido.

en: Failed to attach a file. The total file size exceeds the limit of 25 megabytes.
gl_ES: Fallo ao adxuntar un arquivo. O tamaño total do arquivo supera o límite de 25 megabytes.

en: Field name
gl_ES: Nome do campo

en: Field type
gl_ES: Tipo de campo

en: File attachments
gl_ES: Arquivos adxuntos

en: File size limit
gl_ES: Límite de tamaño de arquivo

en: File uploading field
gl_ES: Campo de subida de arquivos

en: File uploading field form-tag generator
gl_ES: Xerador de etiqueta de formulario de campo de subida de arquivos

en: For more information:
gl_ES: Para máis información:

en: Form
gl_ES: Formulario

en: Form-tag Generator: %s
gl_ES: Xerador de etiquetas de formulario: %s

en: Form-tags
gl_ES: Etiqueteas de Formulario

en: From
gl_ES: De

en: From: %s
gl_ES: De: %s

en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
gl_ES: A función %1$s está <strong>obsoleta</strong> desde Contact Form 7 versión %2$s! Usa %3$s no seu lugar.

en: Function %1$s was called incorrectly. %2$s %3$s
gl_ES: Chamouse á función %1$s incorrectamente. %2$s %3$s

en: Generates a form-tag for a <a href="https://contactform7.com/checkboxes-radio-buttons-and-menus/">drop-down menu</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de <a href="https://contactform7.com/checkboxes-radio-buttons-and-menus/">menú despregable</a>.

en: Generates a form-tag for a <a href="https://contactform7.com/date-field/">date input field</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de <a href="https://contactform7.com/date-field/">campo de introdución de data</a>.

en: Generates a form-tag for a <a href="https://contactform7.com/file-uploading-and-attachment/">file uploading field</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de <a href="https://contactform7.com/file-uploading-and-attachment/">campo de subida de arquivo</a>.

en: Generates a form-tag for a <a href="https://contactform7.com/number-fields/">number input field</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de <a href="https://contactform7.com/number-fields/">campo de introdución de números</a>.

en: Generates a form-tag for a <a href="https://contactform7.com/quiz/">quiz</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de <a href="https://contactform7.com/quiz/">cuestionario</a>.

en: Generates a form-tag for a <a href="https://contactform7.com/submit-button/">submit button</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de <a href="https://contactform7.com/submit-button/">botón de enviar</a>.

en: Generates a form-tag for a <a href="https://contactform7.com/text-fields/">URL input field</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de <a href="https://contactform7.com/text-fields/">campo de introdución de URLs</a>.

en: Generates a form-tag for a <a href="https://contactform7.com/text-fields/">multi-line plain text input area</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de <a href="https://contactform7.com/text-fields/">área multiliña de introdución de texto plano</a>.

en: Generates a form-tag for a <a href="https://contactform7.com/text-fields/">single-line plain text input field</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de <a href="https://contactform7.com/text-fields/">campo dunha soa liña de introdución de texto plano</a>.

en: Generates a form-tag for a <a href="https://contactform7.com/text-fields/">telephone number input field</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de <a href="https://contactform7.com/text-fields/">campo de introdución de número de teléfono</a>.

en: Generates a form-tag for a group of <a href="https://contactform7.com/checkboxes-radio-buttons-and-menus/">checkboxes</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de <a href="https://contactform7.com/checkboxes-radio-buttons-and-menus/">caixas 
     de verificación</a>.

en: Generates a form-tag for a group of <a href="https://contactform7.com/checkboxes-radio-buttons-and-menus/">radio buttons</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de grupo de <a href="https://contactform7.com/checkboxes-radio-buttons-and-menus/">botóns de selección única</a>.

en: Generates a form-tag for an <a href="https://contactform7.com/acceptance-checkbox/">acceptance checkbox</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de <a href="https://contactform7.com/acceptance-checkbox/">caixa de verificación de aceptación</a>.

en: Generates a form-tag for an <a href="https://contactform7.com/text-fields/">email address input field</a>.
gl_ES: Xera unha etiqueta de formulario de <a href="https://contactform7.com/text-fields/">campo de introdución de direccións de correo electrónico</a>.

en: Getting spammed? You have protection.
gl_ES: Recibes spam? Tes protección.

en: HTML Disallowance: %s
gl_ES: HTML non permitido: %s

en: HTML tags are used in a message.
gl_ES: Estanse a usar etiquetas HTML nunha mensaxe.

en: HTTP Response: %1$s %2$s %3$s from %4$s
gl_ES: Resposta HTTP: %1$s %2$s %3$s dende %4$s

en: Hello,
    
    This is a confirmation email sent from %1$s.
    
    We have received your submission to our web form, according to which you have allowed us to add you to our contact list. But, the process has not yet been completed. To complete it, please click the following link.
    
    %2$s
    
    If it was not your intention, or if you have no idea why you received this message, please do not click on the link, and ignore this message. We will never collect or use your personal data without your clear consent.
    
    Sincerely,
    %1$s
gl_ES: Ola.
    
    Este é un correo electrónico de confirmación enviado por %1$s.
    
    Recibimos o teu envío no noso formulario web, segundo o cal nos permitiches engadirte á nosa lista de contactos. Pero o proceso aínda non se completou. Para completalo, fai clic na seguinte ligazón.
    
    %2$s
    
    Se non era a túa intención ou se non tes idea de por que recibiches esta mensaxe, por favor, non fagas clic na ligazón e ignora esta mensaxe. Nunca recompilaremos ni usaremos os teus datos persoais sen o teu consentimento explícito.
    
    Atentamente,
    %1$s

en: Here are some available options to help solve your problems.
gl_ES: Acó tes dispoñibles opcións pra axudarche a arranxar os teus problemas.

en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s with no alternative available.
gl_ES: O gancho %1$s está <strong>obsoleto</strong> desde a versión %2$s de Contact Form 7 sen ningunha alternativa dispoñible.

en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
gl_ES: O gancho %1$s está <strong>obsoleto</strong> desde a versión %2$s de Contact Form 7! Usa %3$s no seu lugar.

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
gl_ES: Ao pasar o cursos sobre unha fila na lista de formularios de contacto, verás ligazóns de accións para xestionar o teu formulario de contacto. Podes realizar as seguintes accións:

en: ID attribute
gl_ES: ID do atributo

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
gl_ES: En <strong>Mensaxes</strong>, podes editar varios tipos de mensaxes empregadas neste formulario de contacto. Estas mensaxes son bastante curtas, como a mensaxe de erro na validación cando se deixa sen cubrir un campo obrigatorio.

en: In bytes. You can use kb and mb suffixes.
gl_ES: En bytes. Podes usar kb e mb como sufixos.

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
gl_ES: Nos seguintes campos, podes empregar estas etiquetas de correo electrónico:

en: Insert Tag
gl_ES: Insertar Etiqueta

en: Install a message storage plugin before this happens to you. %s saves all messages through contact forms into the database. Flamingo is a free WordPress plugin created by the same author as Contact Form 7.
gl_ES: Instala un plugin de almacenamento de mensaxes antes de que isto teña lugar. %s garda todas as mensaxes enviadas a través de formularios de contacto na base de datos. Flamingo é un plugin gratuito de WordPress creado polo mesmo autor que Contact Form 7.

en: Integration
gl_ES: Integración

en: Integration with External API
gl_ES: Integración coa API externa

en: Integration with external APIs
gl_ES: Integración con API externas

en: Invalid Stripe Payment Intent ID detected.
gl_ES: Detectouse unha ID de intención de pago de Stripe non válida.

en: Invalid action URL is detected.
gl_ES: Detectouse unha URL de acción non válida.

en: Invalid key values.
gl_ES: Valores de clave non válidos.

en: Invalid mailbox syntax is used in the %name% field.
gl_ES: A sintaxe da caixa de correo non é váilda no campo %name%.

en: Invalid mailbox syntax is used.
gl_ES: A sintaxe da caixa de correo non é válida.

en: Invalid tag name (%s) is specified.
gl_ES: Especificouse un nome de etiqueta non válido (%s).

en: It is hard to continue to maintain this plugin without support from users like you.
gl_ES: É difícil seguir a manter este plugin sen o soporte de usuarios como ti.

en: It is not allowed to use files outside the wp-content directory.
gl_ES: Non está permitido usar arquivos que non estean no directorio wp-content.

en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
gl_ES: Só é outro plugin de formularios de contacto. Simple pero flexible.

en: Label
gl_ES: Etiqueta

en: Learn how your data is processed.
gl_ES: Aprende como se procesan os teus datos.

en: Length
gl_ES: Lonxitude

en: Mail
gl_ES: Correo

en: Mail (2)
gl_ES: Correo (2)

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
gl_ES: Correo Electrónico (2) é unha plantilla de correo electrónico adicional empregada habitualmente como autoresposta.

en: Mail-tags
gl_ES: Etiquetas de Correo electrónico

en: Manage your contact lists
gl_ES: Xestiona as túas listas de contactos

en: Manage your email templates
gl_ES: Xestiona os teus modelos de correo electrónico

en: Message Body:
gl_ES: Corpo da mensaxe:

en: Message body
gl_ES: Corpo do mensaxe

en: Messages
gl_ES: Mensaxes

en: Misconfiguration leads to mail delivery failure or other troubles. Validate your contact forms now.
gl_ES: A configuración incorrecta provoca erros na entrega do correo ou outros problemas. Valida agora os formularios de contacto.

en: Multiple form controls are in a single label element.
gl_ES: Varios controis do formulario están nunha soa etiqueta.

en: Not consented
gl_ES: Non consentido

en: Number field
gl_ES: Campo numérico

en: Number field form-tag generator
gl_ES: Xerador de etiqueta de formulario de campo numérico

en: Number format that the sender entered is invalid
gl_ES: O formato de número introducido polo remitente é inválido

en: Number is larger than maximum limit
gl_ES: O número é maior que o máximo permitido

en: Number is smaller than minimum limit
gl_ES: O número é menor có mínimo permitido

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
gl_ES: Nesta pantalla, podes editar un formulario de contacto. Un formulario de contacto ten os seguintes compoñentes:

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
gl_ES: Nesta pestana, podes xestionar os formularios de contacto fornecidos por Contact Form 7. Podes xestionar un número ilimitado de formularios de contacto. Cada formulario de contacto ten o seu ID único e o seu shortcode Contact Form 7 ([contact-form-7 ...]). Para insertar un formulario de contacto nunha publicación ou nun widget de texto, inserta o shortcode no destino.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
gl_ES: Nesta pantalla, podes xestionar servizos que están dispoñibles a través de Contact Form 7. Usando a API poderás colaborar con calquera servizo que estea dispoñible.

en: One item per line.
gl_ES: Un elemento por liña.

en: One or more fields have an error. Please check and try again.
gl_ES: Un ou máis campos teñen erros. Por favor, compróbao e proba outra vez.

en: One pipe-separated question-answer pair (question|answer) per line.
gl_ES: Unha parella de pregunta-resposta separadas por barra vertical  (pregunta|resposta) por liña.

en: Opt-in confirmation from %s
gl_ES: Confirmación de aceptación de %s

en: Option 1
    Option 2
    Option 3
gl_ES: Opción 1  
    Opción 2  
    Opción 3

en: Overview
gl_ES: Resumo

en: Payment is required. Please pay by credit card.
gl_ES: O pago é obrigatorio. Por favor, paga con tarxeta de crédito.

en: Payments
gl_ES: Pagos

en: Pipe-separated file types list. You can use file extensions and MIME types.
gl_ES: Lista de tipos de arquivo separados por barra vertical. Podes usar extensións de arquivo e tipos MIME.

en: Please enter a URL.
gl_ES: Por favor, introduce unha URL.

en: Please enter a date in YYYY-MM-DD format.
gl_ES: Por favor, introduce unha data en formato YYYY-MM-DD.

en: Please enter a number.
gl_ES: Por favor, introduce un número.

en: Please enter a telephone number.
gl_ES: Por favor, introduce un número de teléfono.

en: Please enter an email address.
gl_ES: Por favor, introduza un enderezo de correo electrónico.

en: Please fill out this field.
gl_ES: Por favor, enche este campo.

en: Proceed to checkout
gl_ES: Proceder ao pago

en: Professional services
gl_ES: Servizos profesionais

en: Publishable Key
gl_ES: Clave publicable

en: Put the condition for consent here.
gl_ES: Pon aquí a condición para o consentimento.

en: Questions and answers
gl_ES: Preguntas e respostas

en: Quiz
gl_ES: Adiviña

en: Quiz form-tag generator
gl_ES: Xerador de etiqueta de formulario de cuestionario

en: Radio buttons
gl_ES: Botóns de selección única

en: Radio buttons form-tag generator
gl_ES: GeXeradornerador de etiqueta de formulario de botóns de selección única

en: Range
gl_ES: Rango

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Save Changes
gl_ES: Gardar cambios

en: Save changes
gl_ES: Gardar os cambios

en: Search Contact Forms
gl_ES: Buscar formularios de contacto

en: Search results for: <strong>%s</strong>
gl_ES: Resultados da busca para: <strong>%s</strong>

en: Secret Key
gl_ES: Clave secreta

en: Select an email template:
gl_ES: Selecciona un modelo de correo electrónico:

en: Select lists to which contacts are added:
gl_ES: Selecciona as listas ás que se engaden os contactos:

en: Selectable values
gl_ES: Valores seleccionables

en: Send
gl_ES: Enviar

en: Send a welcome email to new contacts
gl_ES: Envía un correo electrónico de benvida aos novos contactos

en: Sender does not enter the correct answer to the quiz
gl_ES: O remitente non introduciu a resposta correcta ao cuestionario

en: Sender email address does not belong to the site domain.
gl_ES: O enderezo de correo electrónico do remitente non pertence ao dominio do sitio.

en: Sender&#8217;s message failed to send
gl_ES: Fallou o envío da mensaxe do remitente

en: Sender&#8217;s message was sent successfully
gl_ES: A mensaxe do remitente enviouse correctamente

en: Sending mail has been aborted.
gl_ES: Abortouse o envío do correo.

en: Setting up mail
gl_ES: Configurar o correo electrónico

en: Settings
gl_ES: Axustes

en: Settings saved.
gl_ES: Axustes gardados.

en: Setup integration
gl_ES: Configurar a integración

en: Show welcome panel
gl_ES: Amosar o panel de benvida

en: Site Key
gl_ES: Clave do sitio

en: Slider
gl_ES: Control deslizante

en: Spam filtering with Akismet
gl_ES: Filtrar spam con Akismet

en: Spam protection
gl_ES: Protección contra o spam

en: Spammers target everything; your contact forms are not an exception. Before you get spammed, protect your contact forms with the powerful anti-spam features Contact Form 7 provides.
gl_ES: Os spammers apuntan a todo; os teus formularios de contacto non son unha excepción. Antes de recibir correo non desexado, protexe os teus formularios de contacto coas potentes funcións antispam que proporciona Contact Form 7.

en: Spinbox
gl_ES: Selector de valor

en: Status
gl_ES: Estado

en: Store and organize your contacts while protecting user privacy on Brevo, the leading CRM & email marketing platform in Europe. Brevo offers unlimited contacts and advanced marketing features.
gl_ES: Almacena e organiza os teus contactos mentres protexes a privacidade do usuario en Brevo, a plataforma CRM e de marketing por correo electrónico líder en Europa. Brevo ofrece contactos ilimitados e características avanzadas de marketing.

en: Stripe integration
gl_ES: Integración de Stripe

en: Stripe is a simple and powerful way to accept payments online. Stripe has no setup fees, no monthly fees, and no hidden costs. Millions of businesses rely on Stripe&#8217;s software tools to accept payments securely and expand globally.
gl_ES: Stripe é una forma sinxela e potente de aceptar pagos en liña. Stripe non ten cotas de configuración, nin cotas mensuais, nin custos ocultos. Millóns de negocios confían nas ferramentas de software de Stripe para aceptar pagos de forma segura e expandirse globalmente.

en: Stripe is active on this site.
gl_ES: Stripe está activo neste sitio.

en: Stripe is not available on this site. It requires an HTTPS-enabled site.
gl_ES: Stripe non está dispoñible neste sitio. Necesita un sitio con HTTPS activado.

en: Subject
gl_ES: Asunto

en: Subject: %s
gl_ES: Asunto: %s

en: Submission was referred to as spam
gl_ES: O envío foi considerado spam

en: Submit
gl_ES: Enviar

en: Submit button
gl_ES: Botón de envío

en: Submit button form-tag generator
gl_ES: Xerador de etiqueta de formulario de botón de enviar

en: Submitted nonce is invalid.
gl_ES: O nonce enviado non é válido.

en: Support
gl_ES: Axuda

en: Support forums
gl_ES: Foros de soporte

en: Telephone number field
gl_ES: Campo de número telefónico

en: Telephone number field form-tag generator
gl_ES: Xerador de etiqueta de formulario de número de teléfono

en: Telephone number that the sender entered is invalid
gl_ES: O número de teléfono introducido polo remitente non é válido

en: Text area
gl_ES: Área de texto

en: Text area form-tag generator
gl_ES: Xerador de etiqueta de formulario de área de texto

en: Text field
gl_ES: Campo de texto

en: Text field form-tag generator
gl_ES: Xerador de etiqueta de formulario de campo de texto

en: Thank you for your message. It has been sent.
gl_ES: Grazas pola túa mensaxe, foi enviada.

en: The Constant Contact integration has been removed.
gl_ES: Eliminouse a integración de Constant Contact.

en: The answer to the quiz is incorrect.
gl_ES: A resposta ao cuestionario é incorrecta.

en: The capital of Brazil? | Rio
gl_ES: A capital de Brasil? | Rio

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
gl_ES: O código introducido non coincide co CAPTCHA

en: The form-tag to be inserted into the form template
gl_ES: A etiqueta do formulario a insertar no modelo do formulario

en: The fourth parameter ($mail_tag) must be an instance of the WPCF7_MailTag class.
gl_ES: O cuarto parámetro ($mail_tag) debe ser unha instancia da clase WPCF7_MailTag.

en: The request payload format is not supported.
gl_ES: O formato de carga útil da solicitude non é compatible.

en: The requested contact form was not found.
gl_ES: Non se atopou o formulario de contacto solicitado.

en: The total size of attachment files is too large.
gl_ES: O tamaño total dos arquivos adxuntos é demasiado grande.

en: The uploaded file is too large.
gl_ES: O arquivo subido é demasiado grande.

en: There are also special mail-tags that have specific names, but do not have corresponding form-tags. They are used to represent meta information of form submissions like the submitter&#8217;s IP address or the URL of the page.
gl_ES: Tamén hai algunhas etiquetas de correo electrónico especiais con nomes específicos, pero que non teñen a súa correspondente etiqueta de formulario. Úsanse para representar información meta dos envíos dos formularios como a dirección IP do remitente ou a URL da páxina.

en: There are invalid mail header fields.
gl_ES: Hai campos da cabeceira do correo non válidos.

en: There are several ways for you to %s: testing, coding, translating it into your local languages, helping other users, financial donations, etc, etc. We equally welcome you regardless of the way you contribute.
gl_ES: Hai varias formas para que poidas %s: probas, programación, tradución ás túas linguas locais, axudar a outros usuarios, doazóns económicas, etc, etc. Dámosche a benvida independentemente do xeito no que contribúas.

en: There are terms that the sender must accept
gl_ES: Hai termos e condicións que o remitente ten que aceptar

en: There is a field that the sender must fill in
gl_ES: Hai un campo que o remitente ten que cubrir

en: There is a field with input that is longer than the maximum allowed length
gl_ES: Hai un campo que é máis longo cá lonxitude máxima permitida

en: There is a field with input that is shorter than the minimum allowed length
gl_ES: Hai un campo que é máis curto cá lonxitude mínima permitida

en: There is a possible empty field.
gl_ES: Hai un posible campo baleiro.

en: There is no valid unit tag.
gl_ES: Non hai ningunha etiqueta de unidade válida.

en: There was an error deleting the contact form.
gl_ES: Ocorreu un erro eliminando o formulario de contacto.

en: There was an error saving the contact form.
gl_ES: Ocorreu un erro gardando o formulario de contacto.

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
gl_ES: Houbo un erro ao intentar enviar a túa mensaxe. Por favor, proba outra vez máis tarde.

en: There was an error uploading the file.
gl_ES: Houbo un erro ao subir o arquivo.

en: There was an unknown error uploading the file.
gl_ES: Houbo un erro descoñecido na subida do arquivo.

en: This checkbox is optional.
gl_ES: Esta caixa de verificación é opcional.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
gl_ES: Este formulario de contacto contén campos CAPTCHA, pero as librerías necesarias (GD e FreeType) non están dispoñibles no teu servidor.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
gl_ES: Este formulario de contacto contén campos CAPTCHA, pero o directorio temporal de arquivos (%s) non existe ou non se pode escribir. Dedes crear o directorio ou cambiar os permisos manualmente.

en: This contact form has file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
gl_ES: Este formulario de contacto ten campos para a subida de arquivos, pero a carpeta temporal para os arquivos (%s) non existe ou non ten permisos de escritura. Podes crear a carpeta ou cambiar os seus permisos manualmente.

en: This contact form is available only for logged in users.
gl_ES: Este formulario de contacto só está dispoñible para usuarios rexistrados.

en: This email is a receipt for your contact form submission on our website (%1$s %2$s) in which your email address was used. If that was not you, please ignore this message.
gl_ES: Este correo electrónico é un acuse de recibo do envío do teu formulario de contacto no teu sitio web (%1$s %2$s) no que se utilizou o teu enderezo de correo electrónico. Se non es ti, ignora esta mensaxe.

en: This field expects the submitter URL.
gl_ES: Este campo espera a URL do emisor.

en: This field expects the submitter email.
gl_ES: Este campo espera o correo electrónico do emisor.

en: This field expects the submitter name.
gl_ES: Este campo espera o nome do emisor.

en: This field expects the submitter telephone number.
gl_ES: Este campo espera o número de teléfono do emisor.

en: This field has a too early date.
gl_ES: Este campo ten unha data demasiado temperá.

en: This field has a too large number.
gl_ES: Este campo ten un número moi grande.

en: This field has a too late date.
gl_ES: Este campo ten unha data demasiado tardía.

en: This field has a too long input.
gl_ES: Este campo ten unha entrada demasiado longa.

en: This field has a too short input.
gl_ES: Este campo ten unha entrada demasiado curta.

en: This field has a too small number.
gl_ES: Este campo ten un número moi pequeno.

en: This form uses Akismet to reduce spam.
gl_ES: Este formulario usa Akismet para reducir o spam.

en: This is a notification that a contact form was submitted on your website (%1$s %2$s).
gl_ES: Este é un aviso de que se enviou un formulario de contacto no teu sitio web (%1$s %2$s).

en: This is a required field.
gl_ES: Este é un campo obrigatorio.

en: Title
gl_ES: Título

en: To
gl_ES: A

en: To use CAPTCHA, you need %s plugin installed.
gl_ES: Para empregar o CAPTCHA, precisas ter o plugin %s instalado.

en: To use the user input in the email, insert the corresponding mail-tag %s into the email template.
gl_ES: Para utilizar a entrada do usuario no correo electrónico, inserta a etiqueta correspondiente de correo electrónico %s dentro do modelo de correo electrónico.

en: Too many items are selected.
gl_ES: Hai demasiados elementos seleccionados.

en: Turnstile is Cloudflare&#8217;s smart CAPTCHA alternative, which confirms web visitors are real and blocks unwanted bots without slowing down web experiences for real users.
gl_ES: Turnstile é a alternativa CAPTCHA intelixente de Cloudflare, que confirma que os visitantes da web sexan reais e bloquea bots indesexados sen ralentizar a experiencia web aos usuarios reais.

en: Turnstile is active on this site.
gl_ES: Turnstile está activo neste sitio.

en: Turnstile token is empty.
gl_ES: O token de Turnstile está baleiro.

en: Turnstile validation failed.
gl_ES: Fallou a validación de Turnstile.

en: URL field
gl_ES: Campo de URL

en: URL field form-tag generator
gl_ES: Xerador de etiqueta de formulario de campo de URL

en: URL that the sender entered is invalid
gl_ES: A URL introducida polo remitente non é válida

en: Unavailable HTML elements are used in the form template.
gl_ES: Os elementos HTML non dispoñibles úsanse no modelo do formulario.

en: Unavailable names (%names%) are used for form controls.
gl_ES: Estanse a usar nomes (%names%) non válidos para os controis do formulario.

en: Undefined value was submitted through this field.
gl_ES: Enviouse un valor indefinido a través deste campo.

en: Unique identifier for the contact form.
gl_ES: Identificador único para o formulario de contacto.

en: Unsafe email config is used without sufficient protection.
gl_ES: Estase a utilizar unha configuración de correo electrónico insegura, sen protección suficiente.

en: Untitled
gl_ES: Título

en: Uploadable file size exceeds PHP&#8217;s maximum acceptable size.
gl_ES: O tamaño do arquivo a subir supera o tamaño máximo aceptable por PHP.

en: Uploaded file is not allowed for file type
gl_ES: O arquivo subido non é dun tipo permitido

en: Uploaded file is too large
gl_ES: O arquivo subido é demasiado grande

en: Uploading a file fails for PHP error
gl_ES: Fallou a subida do arquivo

en: Uploading a file fails for any reason
gl_ES: A subida dun arquivo fallou

en: Use HTML content type
gl_ES: Usar HTML

en: Use Mail (2)
gl_ES: Usar Correo Electrónico (2)

en: Use of tag generator instances older than version 2 is deprecated. Version %1$s instance (%2$s) detected.
gl_ES: O uso de instancias do xerador de etiquetas anterior á versión 2 está obsoleto. Detectada a instancia (%2$s) da versión %1$s.

en: Use the first item as a label.
gl_ES: Usar o primeiro elemento como etiqueta.

en: Use this text as the placeholder.
gl_ES: Usar este texto como o marcador de posición.

en: User-Agent string is unnaturally short.
gl_ES: A cadea do axente de usuario é estrañamente corta.

en: Validate %s contact form now | Validate %s contact forms now
gl_ES[0]: Validar agora %s formulario de contacto
gl_ES[1]: Validar agora %s formularios de contacto

en: Validate Configuration
gl_ES: Validar configuración

en: Validate Contact Form 7 Configuration
gl_ES: Validar a configuración de Contact Form 7

en: Validation errors occurred
gl_ES: Ocorreron erros de validación

en: Welcome email
gl_ES: Correo electrónico de benvida

en: Welcome panel
gl_ES: Panel de benvida

en: While form-tags have a comparatively complex syntax, you do not need to know the syntax to add form-tags because you can use the straightforward tag generator (<strong>Generate Tag</strong> button on this screen).
gl_ES: Malia que as etiquetas de formulario teñen unha sintaxe comparativamente complexa, non tes que coñecer a sintaxe para engadir etiquetas de formulario porque podes usar o sinxelo xerador de etiquetas (botón <strong>Xerar Etiqueta</strong> nesta pantalla).

en: With help from cloud-based machine learning, anti-spam services will protect your forms (%1$s). Even payment services are natively supported (%2$s).
gl_ES: Con axuda do aprendizaxe automático baseado na nube, os servizos antispam protexerán os teus formularios (%1$s). Incluso os servizos de pago son compatibles de forma nativa (%2$s).

en: Wrap each item with a label element.
gl_ES: Envolver cada elemento coa etiqueta label.

en: Y/m/d
gl_ES: A/m/d

en: You are not allowed to access contact forms.
gl_ES: Non se che permite acceder aos formularios de contacto.

en: You are not allowed to access the requested contact form.
gl_ES: Non che está permitido acceder ao formulario de contacto solicitado.

en: You are not allowed to create a contact form.
gl_ES: Non se che permite crear un formulario de contacto.

en: You are not allowed to delete this item.
gl_ES: Non tes permisos para eliminar este elemento.

en: You are not allowed to edit this contact form.
gl_ES: Non tes permisos para editar este formulario de contacto.

en: You are not allowed to edit this item.
gl_ES: Non tes permisos para editar este elemento.

en: You are not allowed to upload files of this type.
gl_ES: Non tes permisos para subir arquivos deste tipo.

en: You are not allowed to validate configuration.
gl_ES: Non tes permitido validar a configuración.

en: You can add customization code snippets here. For details, see %s.
gl_ES: Podes engadir cachos de código personalizados aquí. Para máis detalles, ver %s.

en: You can also use this old-style shortcode:
gl_ES: Tamén podes usar este shortcode de antigo estilo:

en: You can edit messages used in various situations here. For details, see %s.
gl_ES: Podes editar aquí as mensaxes empregadas en varias situacións. Para máis detalles, ver %s.

en: You can edit the form template here. For details, see %s.
gl_ES: Podes editar aquí a plantilla do formulario. Para máis detalles, ver %s.

en: You can edit the mail template here. For details, see %s.
gl_ES: Podes editar aquí a plantilla de correo. Para máis detalles, ver %s.

en: You can expand the possibilities of your contact forms by integrating them with external services. For details, see %s.
gl_ES: Podes ampliar as posibilidades dos teus formularios de contacto integrándoos con servizos externos. Para máis detalles, consulta %s.

en: You can set up the Brevo integration here. For details, see %s.
gl_ES: Podes configurar aquí a integración con Brevo. Para máis detalles, consulta a %s.

en: You have no active email template yet.
gl_ES: Aínda non tes activo un modelo de correo electrónico.

en: You have no contact list yet.
gl_ES: Aínda non tes unha lista de contactos.

en: You have not been authenticated. Make sure the provided API key is correct.
gl_ES: Non te identificaches. Asegúrate de que a clave proporcionada para a API é correcta.

en: You have strong allies to back you up.
gl_ES: Tes fortes aliados que te respaldan.

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
gl_ES: Pode ser que primeiro teñas que crear unha conta no servizo que pensas usar. Cando o fagas, terás que autorizar a Contact Form 7 para que acceda ao servizo coa túa conta.

en: You must accept the terms and conditions before sending your message.
gl_ES: Tes que aceptar os termos e condicións antes de enviar a mensaxe.

en: Your contact forms will become more powerful and versatile by integrating them with external APIs. With CRM and email marketing services, you can build your own contact lists (%1$s).
gl_ES: Os teus formularios de contacto serán máis potentes e versátiles integrándoos con API externas. Cos servizos de CRM e de márketing por correo electrónico, podes crear as túas propias listas de contactos (%1$s).

en: Your email
gl_ES: O teu correo electrónico

en: Your entered code is incorrect.
gl_ES: O código introducido é incorrecto.

en: Your message
gl_ES: A túa mensaxe

en: Your name
gl_ES: O teu nome

en: acceptance
gl_ES: aceptación

[ctx: block description]
en: Insert a contact form you have created with Contact Form 7.
gl_ES: Inserta un formulario de contacto que crearas con Contact Form 7.

[ctx: block keyword]
en: form
gl_ES: formulario

en: checkboxes
gl_ES: casiñas de selección

en: contribute to the project
gl_ES: contribúe ao proxecto

en: date
gl_ES: data

en: disallowed list
gl_ES: lista de rexeite

en: docs
gl_ES: Documentos

en: drop-down menu
gl_ES: menu despregable

en: file
gl_ES: arquivo

en: g:i a
gl_ES: H:i

en: number
gl_ES: número

en: radio buttons
gl_ES: botóns radio

en: reCAPTCHA is active on this site.
gl_ES: reCaPTCHA está activo neste sitio.

en: reCAPTCHA protects you against spam and other types of automated abuse. With Contact Form 7&#8217;s reCAPTCHA integration module, you can block abusive form submissions by spam bots.
gl_ES: reCapTCHA protexe contra o spam  e outros tipos de abuso automatizados. Co módulo de integración de reCAPTCHA de Contact Form, podes bloquear envíos de forma abusiva por bots de spam.

en: reCAPTCHA response token is empty.
gl_ES: O token de resposta do reCaPTCHA está baleiro.

en: reCAPTCHA score (%1$.2f) is lower than the threshold (%2$.2f).
gl_ES: A puntuación de reCAPTCHA  (%1$.2f) é inferior ao umbral (%2$.2f).

en: submit
gl_ES: enviar
